Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

personal trainer özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 428 yorumlu star öğretmenlerimiz.

85 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %99 ve saatlik ortalama ₺85

3 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 3 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Personal Trainer derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Personal Trainer öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Fitness alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Eski öğrencilerimiz
Personal Trainer öğretmenlerini değerlendiriyor

İbrahim

Personal Trainer

Ibrahim hocaya ders talebi olusturduktan hemen diger gun bana donus yapti. Gercekten cok ilgiliydi. Kendisiyle goruntulu olarak biraz sohbet ettikten sonra direkt olarak neler yapacagimiz uzerine konustuk, Bana uygun program ayarlayarak antremanlara...

Caner

Personal Trainer

Fazlalıklarımdan şikayetçiydim. Caner hocayla online derslere başladıktan sonra kısa sürede toparladım. Diyetimde de yardımcı oldu sağolsun.

Elis, 2 hafta önce

Buse

Personal Trainer

Buse Hanım son derece anlayışlı, sakin ve destekleyici bir yaklaşıma sahip. Kendisi ile çalışmaktan çok memnunum. Ondan ders almak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim.

Habibe, 2 hafta önce

Tarık

Personal Trainer

Tarık hoca tam anlamıyla işinde uzman.İlk haftadan güzel sonuçlar aldık.Motivesi,enerjisi gerek deneyimi ilgi alakasıyla gerçekten işinin ehli.Sporla birlikte beslenme düzeninizi de takip ederek süreci bir bütün olarak...

Kaan, 2 hafta önce

İbrahim

Personal Trainer

Ibrahim hocayla yaklasik 2 haftadir calisiyorum ve hocamla suan guc ve atletizimimi arttirmaya yonelik hareketler yapiyoruz ve gercekten basladigimdan beri atletizmimin (ziplama kosma vesare ) ve gucumun gercekten gelismeye basladigini...

Bahadir, 3 hafta önce

Tarık

Personal Trainer

Tarık’la yaklaşık 2 haftadır çalışıyoruz ve bu kısa sürede bile hem spor yapma alışkanlığı kazandım hem de kilo verdim. Son derece yakın ilgi ve motivasyon ile özenli bir program takip ediyoruz. Daha evvel spor geçmişim...

Ünal, 3 hafta önce

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Personal Trainer dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Personal Trainer dersi fiyatı saatlik ortalama 85 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

 • personal trainer öğretmeninin deneyimi
 • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
 • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Personal Trainer dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Personal Trainer dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Personal Trainer online dersleri almak mümkün mü?

Personal Trainer öğretmenlerinin çoğu 

online Personal Trainer veriyor.

Online Personal trainer dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Personal Trainer dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

2357 personal trainer öğretmeni personal trainer dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

2357 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Personal Trainer öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

428 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Personal Trainer öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Personal Trainer öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Fitness personal trainer yardımı almanız vücudunuzu daha hızlı şekillendirir

Spor Yapmaya Başlamak için Nedenler

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de spor yapmak ve sağlıklı olmak gitgide yaygın hale gelmektedir. İnsan doğası gereği hareket halinde olmak ve vücudunu çalıştırmak temel yaşamsal gereklilikler arasındadır. İnsan varoluşundan beri özellikle ilkel çağlarda hayatta kalmak için yemek yemek zorundadır. İlkel çağlarda avcı toplayıcı toplumlar sürekli hareket halinde olarak hem av yapmakta hem de toplayıcılık yapmaktaydılar. Aynı zamanda çevredeki tehlikelerden kaçmak için hem de daha yaşanılır yerlere gidebilmek için insanlar hep hareket halinde olmuştur.

 

Bu da insan olarak DNAlarımızda ve biyolojik yapımızda spor yapmanın ve önemini ve gerekliliğini kodlamıştır.

 

Ne var ki gelişen teknolojiyle insanların hareket etme gerekliliği çok daha azalmıştır. Hatta ilk olarak insanların yerleşik hayata geçmesiyle haraketteki ilk azalma yaşanmıştır. Daha sonraki yıllarda sanayi devrimi ile birlikte insanın iş gücüne olan ihtiyaç zamanla daha da azalmıştır. Sanayi devriminde beri makinaların insanların yerine geçmesiyle el işi ve kas gücü gerektiren işler gitgide daha da azalmıştır. Daha sonraki yıllarda ise bilgisayar ve cep telefonu ile internetin hayatımıza girmesiyle hareket etme ihtiyacınız en düşük seviyelere kadar gelmiştir.

 

Özellikle son yıllarda her işimizi online yapıyor olabilmemiz ve evimizden dahi çıkmadan birçok temel ihtiyacımızı karşılıyor olmamız spor yapma ve fiziksel harekette bulunma ihtiyacımızı minimuma indirmiştir. Yine aynı şekilde artık çoğu insan masa başında oturarak sabahtan akşama kadar oturup tüm işlerini halledebilmektedir. Bu yüzden hem iş hem de ev hayatından fiziksel aktiviteye gerek duymamaktadır.

 

Tüm bunlara paralel olarak yine aynı şekilde yemek yeme alışkanlıklarımızda değişmiştir. Günümüzde Türkiye’de, tüm dünyada olduğu gibi, insanlar iş telaşı halinde yemek yerken daha az özen göstermektedir. Hayatımızın hızlanması ile fastfood yeme alışkanlığı artmıştır. Türkiye’de fastfood yeme oranı tüm Türkiye’de hızla yayılan fastfood zincirleriyle her geçen gün artmaktadır. Fastfoodlar ulaşımı kolay ve lezzetli gibi görünseler de aslında sağlık için en faydalı yiyecek değillerdir. Çoğu fastfood çok miktarda sağlıklı olmayan yağ çeşitleri ve karbonhidrat içermektedir. Bu da Türkiye’de obezitenin artması ile sonuçlanmaktadır.

 

Türkiye’de obezite oranı hızlı bir şekilde artmaktadır. Hatta öyle bir duruma gelmiştir ki ülkemizde obezite ile mücadele kampanyaları başlatılmıştır.

 

Hem sporsuz bir hayat şekli hem de fastfood ürünlerinin yoğun tüketildiği bir hayat şekli birleşince kaçınılmaz olarak çok çeşitli sağlık sorunları daha erken yaşlarda bile meydana gelebilmektedir. Spor yapmamak çok çeşitli sağlık sorunlarına sebep olmaktadır. Spor yapmamanın ve fiziksel aktivitenin az olduğu yaşam biçimlerinde en sık karşılaşın problemleri sizin için kısaca listeledik:

 • Kalp sağlığı sorunları (Ritim bozuklukları, kalp krizi riskinin artması vb.)
 • Damar yolları ve damar tıkanıkları sorunları
 • Kas kütlesinde azalma yağ kütlesinde artma
 • Erken yaşlanma
 • Kemik gelişiminde olumsuzluklar
 • Omurga bozukluğu (bel fıtığı, boyun fıtığı)
 • Daha zayıf bağışıklık sistemi

Spor yapmamak ve fiziksel aktivite eksikliği fiziksel sorunlar yanında ciddi psikolojik sorunlara neden olabilir. Bu psikolojik sorunlar insanların hayatına en fiziksel sorunlar kadar etkileyebilir. Sizin için fizik aktivite eksikliğine bağlı bazı psikolojik sorunları listeledik:

 • Kilo artışı ile azalan özgüven
 • Azalan özgüven ile sosyallikten kaçınmak
 • Vücuttaki mutluluk hormonlarının azalması ile bağlantılı depresyon
 • Stresten kurtulma sorunları çekme
 • Daha kolay aksiyete duyma

 

Personel Trainer ile Spor Yapmanın Faydaları

Türkiye’de spor yapmak gitgide daha büyük bir ihtiyaç ve gereklilik haline gelmiştir. Özellikle genç nüfustan başlayarak Türkiye’de insanların bir spor alanında kendilerini geliştirmesi veya fit kalmak için düzenli olarak egzersiz yapması gerekmektedir. Türkiye’de birçok insan spor yapmak için motivasyon eksikliği duyuyor olabilir. Bu bir çoğumuzun sorunudur. Motivasyon ve istikrar spor yaparken en önemli elementlerdir. Spor etkisini düzenli ve istikrarlı bir şekilde yapılınca göstermektedir.

 

Türkiye’de Personel Trainer ile spor yapmak bu yüzden daha da popüler hale gelmektedir. Spor yapmak için motivasyon eksikliği çeken insanlar bir Personel Trainer yardımı ile aradıkları motivasyonu bulabilmektedir. Personel Trainer bulmak ülkenin her yerinde yaygınlaşan spor salonları ile daha da yaygın hale gelmektedir. Her geçen çok daha insan spor salonlarına kaydolmakta ve düzenli olarak spor yapmaya karar vermektedir. Fakat belli bir noktadan sonra istikrar kaybedilebiliyor ve spor salonun gitmeyi bırakabiliyorlar. Kendi başımıza spor yapmak her zaman eğlenceli ve kolay olmayabiliyor.

 

Bunun dışında spor salonuna giden ve evde kendi başına spor yapmak isteyen insanlar yanlış hareketler yaparak kendilerini yaralayabiliyorlar. Bu da daha spor yapmaya başlamadan birçok insanı spordan uzaklaştırabiliyor.

 

Yine bu noktada almak PT almak birçok insanı bu tarz yaralanmalardan kurtarabiliyor. Kişisel PT ile spor hareketlerini en iyi şekilde yapıp, yanlış hareketlerden kaçınabilirsiniz. Personel Trainer her hareketinizi izleyecek ve hareketleri en doğru şekilde yapana kadar siz rehberlik edecektir.

 

Personel Trainer ile spor yapmanın en önemli avantajlarından biri de sizi sürekli motive edecek olmasıdır. Personel Trainer’lar genellikle sadece ders sırasında değil telefon ile de ders dışında sizi sürekli takip edecek motive edecektir. Derslere katılma motivasyonunuz azaldığında size gerekli ilhamı sağlayabilirler. Spor yaparken özellikle sıkıcı veya yapması zor hareketler sırasında setleri tamalayabilmeniz için sizi zorlarlar ve başarı hissini hissetmenizi sağlarlar.  Bu şekilde ister istemez hem istikrar yakalamış olup hemde dahada ilerleyen bir şekilde spor yapmış olursunuz.

 

Personel Trainer almak aynı zamanda beslenmenize de ister istemez dikkat etmeye başlamanız anlamına gelir. Spor yaparken en önemli unsurlardan biri beslenmenize dikkat etmenizdir. Beslenmenize dikkat etmeden yapacağınız spor programlı bir beslenme diyetiyle spor yapmak kadar etkili olmayabilir. Bu da hem sizin motivasyonunuzu düşürür. Hem de daha hızlı ilerleyebilecekken, daha yavaş ilerlemenize neden olur. Sonuçta spor yaparken belirli bir enerji harcarız ve bu harcadığımız enerjiyle doğru orantılı olarak beslenmemiz gerekir. Diyetimiz amaçlarımıza uygun bir şekilde oluşturulmalıdır.

 

Örneğin kilolu bir bireyseniz ve spor yapma amacınız kilo vermek ise bunu öncelikle Personel Trainer’ınız ile paylaşmanız gerekir. Personel Trainer kilo vermeniz için size en uygun programı saylayacaktır. Bu program genellikle daha az kolay içeren yağ ve karbonhidrat oranlarının düşük olacağı bir diyet olacaktır. Hedefiniz fit kalmak ise yine spor hocanız ile sizin için en dengeli olacak beslenme programını hazırlayacaktır. Buna paralel olarak hali hazırda fit bir birey iseniz egzersiz programınız göz önünde tutularak şekillendirilecektir. Bu şekilde formda kalk zor olmayacaktır.

 

Bazılarımızın amacı ise kilo almak olabilir. Bazı insanlar ne yerlerse yesin kilo almazlar. Metabolizmaları genellikle hızlı çalışır. Bu bireyler içinde doğru beslenme programı önemlidir. Çünkü zaten kilo almakta zorlanan bu bireyler spor sırasında sarf edecekleri enerjiyle daha da kalori yakıp, daha da zayıflayabilirler. İşte bu yüzden Personel Trainer bulup rehber almak en doğrusu olacaktır. Personel Trainer diyet programı hazırlayarak sporda yaktığınızdan daha az besin almanızı engelleyerek, daha fazla kilo vermenize engel olacaktır. Aynı zamanda egzersizler ile beslenme programı arasındaki doğru dengeyi kurarak kas kütlenizi arttırmanıza yardım edecektir.

 

Türkiye’de Personel Trainer Bulabileceğiniz Spor Salonları

Türkiye’de her şehirde spor salonu bulmak mümkün spor salonları gitgide daha fazla zincir şeklinde açılmaktadır. Yani bir spor salonunun aynı şehirde farklı semtlerde birçok şubesi olabilir. Hatta bazı spor salonları ülke çapında şubelere sahip olabilir. Özellikle sürekli şehirler arası seyahat eden biriyseniz farklı şehirlerde şubesi olan spor salonları işinize yarayabilir.

 

Türkiye’de GYM bulmak gitgide daha da kolay bir halde gelmektedir. Çok fazla şubesi olan zincir spor salonları ilginizi çekmiyorsa butik spor salonları da size hizmet verir.

 

Spor salonlarında genellikle size temel hareketleri gösteren spor hocaları bulunur. Bu spor hocaları normal şartlarda sizinle özel olarak ilgilenmezler. Çoğu spor salonunun size özel spor hocası veya Personel Trainer hizmeti vermek için sizden abonelik ücreti talep edebilir. Bazı spor salonlarıyla Personel Trainer saatlik ücret karşılığı alınabilir. Personel Trainer saatlik ücretlere hocadan hocaya veya spor salonundan spor salonuna erişebilir.

 

Türkiye’de tanınmış bazı spor salonları bulunmaktadır. Bu spor salonları ülkenin dört bir yanına yayılmış durumdadır. Yani çoğu şehirde şubeleri bulunabilir.

 

Ülkemizdeki en bilindik spor salonu Macfittir. Macfit birçok şehirde hizmet vermektedir. Macfit spor salonu standart tasarımı ve standart kalitesi ile tüm türkiye’de kullanabileceğiniz bir spor salonudur. Macfit’te Personel Trainer veren özel hocalarda bulunmaktadır. Bu hocalar saatlik ücret ile hizmet vermektedir.

 

Bunun dışında Türkiye’de birçok şehirdeki spor salonlarını kullanmanıza izin veren Türkiye çapında kullanabileceğiniz spor salonu kartı uygulamaları da bulunmaktadır. Bunlardan en popüler olanlar Sporcard diyebiliriz. Spor card ile İstanbul’dan Ankara’ya ve İzmir’e kadar size en yakın spor salonlarından birine gidebilirsiniz.

 

Bir diğer ünlü spor salonu kartı ise Sports & Merits kartıdır. Sports & Merits ile Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir’de birçok spor salonuna erişim sağlayabilirsiniz.

 

Bir diğer ünlü spor salonu ise Sports International olarak bilinir. Sport International Ankara, İstanbul, İzmir ve Mersin gibi Türkiye’nin belli başlı şehirlerinde şubeye sahiptir.

 

En Uygun Personel Trainer Nasıl Bulunur?

İnternette tüm Türkiye’de Personel Trainer araması yapıp bir PT bulabilirsiniz. Personel Trainer bulurken en önemli kriterlerden biri fiyat ve kalite dengesidir.

 

Superprof’ta ihtiyaçlarınıza en uygun ve bütçe dostu Personel Trainer bulabilirsiniz. Superprof tüm Türkiye’deki Personel Trainer’lara tek bir çatı altında toplayan bir özel ders platformudur. Tüm Personel Trainer’lar uzman oldukları alanları deneyimlerini eğitimlerini, diploma ve sertifikalarını, size ne gibi bir hizmet vaat ettiklerini ilanlarında yazarlar. Böylece öğretmenlerin kalitesinden emin olursunuz.

 

Aynı zamanda her seviyeden profil ile çok çeşitli bir fiyat aralığına sahip olursunuz PT ücretleri sizin bütçenize uygun olacaktır. Emin olun Superprof’ta her bütçeye uygun PT fiyatları bulunmaktadır. Yüzlerde Personel Trainer bugün sizi bekliyor!

Ne öğrenmek istersiniz?