Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

gitar özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 605 yorumlu star öğretmenlerimiz.

72 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %100 ve saatlik ortalama ₺72

2 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 2 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Gitar öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Gitar türleri alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Gitar dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Gitar dersi fiyatı saatlik ortalama 72 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

  • gitar öğretmeninin deneyimi
  • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Gitar dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Gitar dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Gitar online dersleri almak mümkün mü?

Gitar öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Gitar dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Gitar dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

3776 gitar öğretmeni gitar dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

3776 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Gitar öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

605 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Gitar öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Gitar öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Gitar çalarken desteğe ihtiyacınız varsa gitar eğitimi almanız size çok şey kazandıracaktır

Superprof Aracılığıyla Gitar Özel Dersleri Almak

Gitarınızı seçmeden önce, kendinize en sevdiğiniz müzik tarzının ne olduğunu sormalısınız. Örneğin, çelik telli bir gitar halk müziğine daha fazla adapte edilirken, bir elektro gitar ise klasik rock hitlerini çalmak için daha iyi olacaktır. Ukulele ve akustik gitar için farklı müzik tarzları da bulunmaktadır. Hangi müzik tarzı ile devam edeceğinize karar verdikten ve size en uygun gitarı satın aldıktan sonra, işin zor kısmını yapmanın zamanı gelecektir: müzik teorisini öğrenmek ve sizin için en ideal gitar eğitmenini bulup gitar dersleri almak! Pop rock, metal, caz, halk müziği, blues… Tercih ettiğiniz müzik tarzını Superprof aracılığıyla seçtiğiniz eğitmene söyleyebilir ve eğitmeninizin bu konuda programınızı şekillendirmesine olanak sağlayabilirsiniz. Tarzınız, seviyeniz ve hedefleriniz her nasıl olursa olsun Superprof hepsine ve herkese hitap edecek eğitmenlere sahiptir!

 

Gitar Çalmayı Kimden Öğrenmelisiniz?

YouTube, plakların geri dönüşü ve müziğe çok hızlı erişebilirlik sayesinde müzik kültürü epey farklı bir şekil almıştır. Günümüzde gençlerin çoğu, yıllar öncesinin sanatçılarını ve müzik gruplarını halen anmakta ve onlara karşı büyük bir hayranlık beslemektedirler. Led Zeppelin gitaristi Jimmy Page, Jimmy Hendrix, Erkin Koray, Cem Köksal gibi birçok isim zamanında gençlerin de halen dinlemekten hoşlandığı ve kendilerine örnek aldığı bir sanat icra etmişlerdir.

 

Kısacası, modern müzik tarihi ve en popüler enstrümanlardan biri olan gitar hakkında bilgi edinmek istiyorsanız sınırsız olanaklara sahipsiniz. Harika bir müzikal çağda yaşıyoruz ve tüm bu coşkunun karşısında, belki de basit bir gitar hayranı olmak yerine gerçek bir gitarist olmanın zamanı geldi, değil mi? Ayrıca delice solo gitar geçişleri veya arpej ya da kendi müzik eserlerinizi çalmayı mı hayal ediyorsunuz? O zaman sizin için bir sonraki adım gitar derslerine kaydolmak olacaktır! Bildiğiniz gibi, gitar genel anlamda oldukça zahmetli bir enstrümandır. Bazı yeni başlayanlar diğerlerinden daha hızlı ilerlerken unutulmaması gereken öğrenilecek çok şeyin olduğudur: her iki elin nasıl koordine edileceği, müzik teorisi, notaların nasıl okunacağı, ritim duygusunun nasıl elde edildiği, bir melodinin nasıl bulunacağı vb. Bunları öğrenmek için, bazıları çevrimiçi ders almayı tercih ediyor.

 

“Çevrimiçi müzik dersleri”, “Çevrimiçi müzik”, “Çevrimiçi gitar”, “Çevrimiçi gitar dersleri” ve “Çevrimiçi gitar çalmayı öğrenin” göze çarpan ve merak uyandıran popüler aramalardan. Ancak bu öğrenme yöntemi, gitar öğrenmek için en uygun seçenek olmaktan çok uzak. Yeni başlayan bir gitarist için en iyisi, diğer müzisyenlerle birlikte uygun şekilde eğitilmek için bir müzik okuluna gitmek veya kişisel bir eğitmen bulmak olacaktır. En ideali, ulusal bir konservatuardan müzik lisansı olan, size müzik teorisini ve müzik tarihini öğretebilecek ve sizi yavaş yavaş notaları ve gitar tablarını okumaya alıştıracak profesyoneldir. Ancak, kendi kendini yetiştirmiş bir müzisyenden de eğitim almayı tercih edebilirsiniz. Asıl amaç, gitar çalmayı öğrenmeniz, müzik teorisini anlamanız, notaları okumayı ve bu enstrümanın güzelliğini ve zenginliğini keşfedebilmenizdir: akorlar, arpejler, gitar tabları, elektro gitarlar, akustik gitarlar, farklı gitar markaları (Gibson, Fender, Strarocaster, Ibanez vb) rock, blues, caz, solo doğaçlama…Bunların hepsine bir profesyonelden ders alarak hakim olmanız mümkündür.

 

Kişisel Bir Gitar Eğitmenine Sahip Olmanın Avantajları

Yeni başlayanlar, bütün bu bahsettiklerimizi ve çok daha fazlasını öğrenebilir! Ancak, elbette, üzerinde çalışmaya hazır olmalısınız. Çünkü gitar oldukça iyi bir koordinasyon gerektiren enstrümanlardan bir tanesidir. Farklı el hareketlerini becerebiliyor olsanız veya iyi bir ritim duygunuz varsa bile çok fazla çalışma, emek ve sabır gerektirir. Tutku da bu işin olmazsa olmazı tabii ki! Örneğin, pratik yapmak için gitar dersinizin başlamasını beklememelisiniz, gitar dersinizin olmadığı günlerde bile birkaç saat gitar pratiği yapmak sizi çok daha iyi bir seviyeye taşır. Gitar çalmayı öğrenmeye başladığınızda, hızlı ilerleme kaydedebileceğinizi göreceksiniz. Ancak, o seviyeye ulaşmanın en iyi yolu her gün biraz pratik yapmak olacak. Anahtar kelime: pratik; bu kelimeyi hatırladığınız sürece, en sevdiğiniz sanatçıların şarkılarını kendiniz yeniden yorumlayabilirsiniz bile. Pratik yapmak her zaman mükemmelliği beraberinde getirir!

 

Müzik Teorisinin Önemi

Müzik teorisi ve notaların veya gitar tablarının nasıl okunacağının öğrenilmesi söz konusu olduğunda, gitar eğitmeninize de çok fazla görev düşmektedir. Yapmakta olduğunuz iş her ne olursa olsun o işi iyi yaptığınızı düşünüyorsanız siz farkında olmasanız da aslında onun teorisini çoktan öğrenmişsinizdir. Bunun en önemli sebebi, pratik kadar teorinin de oldukça önemli bir yere sahip olması ve ikisinin de ileri düzeyde olması halinde o işi gerçekten tam anlamıyla icra etmenizin kolaylaşmasıdır. Tüm dersi yalnızca size ayrılacak olan eğitmeniniz sizin müzik teorisine de hakim olmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde pratik yaparken de kendinizi iyi hissedeceğinize ve neyin ne olduğunu kavramış olmanızdan gelen özgüven sayesinde çok daha ileri seviyede bir performans göstereceğinize emin olabilirsiniz.

 

Gitar Çalmak: Hangi Tarz Size Hitap Ediyor?

Yukarıda belirttiğimiz gibi, modern müzik tarihi gitardan büyük ölçüde etkilenmiştir. Bugün insanlar, dünyaca ünlü müzik gruplarının gitaristlerine de uluslararası üne sahip ve solo şekilde gitarını adeta konuşturan Bob Marley, Eric Clapton, Metallica, Led Zeppelin, Erkin Koray, Akın Eldes, Yavuz Çetin gibi isimlere de fazlaca ilgi duymaktadırlar. Ancak sizin de tahmin ettiğiniz gibi tüm bu idollere ve başarılı müzik gruplarının gitaristlerine benzemeye çalışmak çok fazla emek ister. Her şeyden önce, bunun sizin için geçici bir heves olmadığından emin olmanız gerekmektedir. Uzun bir süre gitar dersi almalı, müzik teorisine hakim olmalı, arpejlerin nasıl

 

çalınacağını ve bare akorlarını öğrenmelisiniz. Kısacası, kusursuz bir eğitim programına sahip olmalı ve bu programa uzun bir süre sadık kalmalısınız. Gitar çalmak aynı zamanda farklı müzik tarzları, konseptleri ve kavramları hakkında bilgi edinmeyi beraberinde getirir: halk müziği, akustik, blues, rock, bas denemeleri, pentatonik ölçek, tapping, solaklar için gitarlar, hard rock, çağdaş müzik, eski şarkılar, pull-off ve hammer-on teknikleri, legato, söylerken çalma, çingene caz, büyük ve küçük ölçekler, yarım ton, doğaçlama, ritim, amfi bağlama, vibrato, caz, pop, fingerstyle (penasız) gitar çalmak, gitar tabları okumak, bossa nova, funk, soul, flamenko, metal, reggae, vb.

 

Size En Yakın Gitar Eğitmenini Bulun

Gitar dersleri; müzik dersleri söz konusu olduğunda öğrencilerimiz tarafından Superprof'ta en çok talep edilen derslerdir. Gitarın çok sayıda insana hitap eden bir telli çalgı olduğu göz önüne alındığında bu pek de şaşırtıcı değildir. Şu an için, Superprof üzerinde ders vermekte olan 1500’ün üzerinde gitar eğitmeni vardır. Bu kadar fazla sayıda gitar eğitmeni de tabii ki ders saati ücretlerinde bir çeşitliliğe neden olmaktadır.

 

Bakıldığında, gitarın ders saati ücreti piyano gibi diğer müzik enstrümanlarına göre daha az maliyetlidir ve bu yeni bir müzik enstrümanı öğrenmek için kendisine gitarı seçmiş öğrencilere de bir avantajdır. Evinizde tek başınıza, ailenizin ve arkadaşlarınızın önünde ya da bir izleyici kitlesinin önünde, her zaman çalmayı hayal ettiğiniz gitar sololarına çalmak için: “gitar dersleri”, “gitar seçmek”, “nasıl gitar çalmayı öğrenirim”, “elektro gitar dersleri”, “yeni başlayanlar için gitar dersleri”, “ücretsiz gitar dersleri” ve diğer sıradan aramaları yapmayı bırakmanın vakti geldi de geçiyor bile! Aradığınız her şey Superprof üzerinde en kaliteli biçimiyle bulunmakta, tek yapmanız gereken sitemizi ziyaret etmek!

 

Gitar Dersleriyle Kendinizi Daha Çok Geliştirmek

Profesyonel bir gitaristle gitar dersleri almaya başlamak mı istiyorsunuz? Ya da genel olarak telli enstrümanlarla daha iyi tanımak için kişisel bir eğitmen mi arıyorsunuz? Evinizde hiç kullanılmayan bir gitar var ve siz o gitarla harikalar yaratmanızın vakti geldi diye mi düşünüyorsunuz? Türkiye’nin en iyi rock gitaristlerinden Metin Türkcan gibi çalmak, rock ve blues alanında gitarını adeta konuşturan Asım Can Gündüz’ün gitar çalarken hissettiklerini tecrübe etmek, Keith Richards rifflerine hakim olmak gibi bir hayaliniz mi var?

 

Superprof, her türlü müzik stili (flamenko, klasik müzik, country, geleneksel Latin veya Kelt vb.), her türlü gitar türü (klasik, akustik, flamenko, elektrik, elektro-akustik vb.) ve de herkes için gitar eğitmenleri sunabilir. Bas gitar için özel eğitmenlerimiz, bu diğer özel telli enstrümanı keşfetmenize yardımcı olacaktır. Müzik teorisi öğrenmenizin de müzik kültürünüzü genişletmede büyük bir artısı olacağından eğitmenlerimiz işin hem teorik hem de pratik kısmında sizi daha iyiye taşıyabilmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Sizi en kısa zamanda Superprof’un deneyimli eğitmenleriyle tanışmaya ve hayallerinizi gerçekleştirmeye davet ediyoruz!

Ne öğrenmek istersiniz?