Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

matematik özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 8638 yorumlu star öğretmenlerimiz.

68 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %100 ve saatlik ortalama ₺68

1 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 1 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Matematik öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Akademik bilimler alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Eski öğrencilerimiz
Matematik öğretmenlerini değerlendiriyor

Şeyma

Matematik öğretmeni

Kizim icin ders aldik , matematikden korkan kizim Seyma hocanin sayesinde kendine guven geldi , artik matematikden korkmuyorHocamizin basarilarinn devamni dilerim

Harun

Matematik öğretmeni

Dersimiz hem çok verimli hem de çok eğlenceli geçti. Kendisinin özenle hazırladığı notları oldukça kapsamlıydı. Her türlü zorluk seviyesinde ve yeni nesil soruları da barındıran öğretici notları ile dersimiz oldukça verimli...

Mihrimah, 6 gün önce

Harun

Matematik öğretmeni

Harun hocayla ilk dersimiz çok güzel geçti. Alanında tecrübeli bir hoca. Diğer matematik derslerine onunla devam etmeyi düşünüyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.

Melis, 1 hafta önce

Ismet

Matematik öğretmeni

Hocamla tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. 1 Yıl boyunca bana çok şey kattı. Matematiğimi omum sayesinde çok ileriye taşıdım. Kendisinin arada yaptığı koçluk da çok faydalı oldu hem akademik hem de sosyal yaşamda. Sevgiler ))))

Doğa, 1 hafta önce

Doruk

Matematik öğretmeni

Doruk hocayla matematik dersine başladım ve çok memnun kaldım. Zayıf olduğum konuları ve soru türlerini tespit edip onların üstesinden gelmemi sağladı. Teşekkürler hocam.

Elis, 2 hafta önce

Neriman

Matematik öğretmeni

Neriman abla konuları tane tane anlatıyor. zor anlayan biriyseniz de anlamınıza yardımcı oluyor. Hem bir abla hem de dersleri harika anlatan bir öğretmen. Zorlandığınız bir ders varsa kesinlikle Neriman abladan ders almanızı öneririm ^^

Meryem azize, 2 hafta önce

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Matematik dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Matematik dersi fiyatı saatlik ortalama 68 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

  • matematik öğretmeninin deneyimi
  • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Matematik dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Matematik dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Matematik online dersleri almak mümkün mü?

Matematik öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Matematik dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Matematik dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

86102 matematik öğretmeni matematik dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

86102 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Matematik öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

8638 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Matematik öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Matematik öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Matematik dersinde desteğe ihtiyacınız varsa yardım almanız size çok şey kazandıracaktır

Özel ders öğretmeniyle matematik öğrenmenin çok büyük faydası olabiliyor

Çocuklar ve yetişkinler, ilkokuldan liseye ve hatta üniversiteye kadar formasyon almış bir öğretmenden büyük gruplar hâlinde ders almaya alışmıştır. Peki, bu yöntemde bir değişiklik yapıp çocuğunuzun matematikte daha çok ilerleme kaydetmesini sağlamaya ne dersiniz? Bir özel ders öğretmeni, öğretmenliğin gerektirdiklerini bilir ve dersleri öğrenciye göre şekillendirir. Evde bire bir vereceği derslerde koca bir sınıf yerine sadece bir öğrenciye odaklanıp tüm becerilerini onun için kullanır. Bazı öğretmenler belli bir alanda üniversiteye gitmeyip kendi kendine öğrenmiş olabiliyor. Mesela bir mühendislik öğrencisi veya deneyimli bir mühendis olabilirler. Ancak öğrencilerinin başarılı olmasını sağlamak için her zaman profesyonel ve kişiye özel yardımlarda bulunacaklardır.

Evde özel dersler sosyal eşitsizlik için bir çözüm olabilir mi?

Aritmetik, Öklit teoremi, cebirsel ifadeler, Kartezyen geometri, doğrusal regresyon, ikinci dereceden bilinmeyenli denklem çözme, periyodik fonksiyon, karekök hesaplama… Matematiği anlamanın her zaman kolay olmadığını inkâr edemeyiz! Matematikte karşılaştığımız tüm bu zorluklar yetmezmiş gibi bir de sosyal eşitsizlik çıkıyor karşımıza. Bu durumda işimiz daha da zor oluyor! Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) Haziran 2016’da matematik alanında Fransız toplumunun farklı katmanlarındaki eşitsizliği vurgulayan bir rapor yayınladı.

Benzer şeylerin Türkiye’de de görüldüğünü söyleyebiliriz. Bu çalışmayı özetlemek gerekirse OECD, özellikle en dezavantajlı öğrencilerin basit matematik kavramlarını kolayca öğrenebilirken en avantajlı öğrencilerin aritmetik, doğrusal denklem ve diğer zor kavramları daha erken kavradığını söylüyor. İstatistiklere göre dezavantajlı diye bahsedilen öğrencilerin %43’ü matematiksel kavramlara diğerlerinden daha az aşinayken ülke genelinde bu ortalama 65’tir. Bu endişe verici istatistiklerdeki eşitsizliği gidermek için ebeveynler ve çocukları için etkili bir çözüm var:

Herkes için evde bire bir özel ders! Ve bu tür istatistikler ve öğrenciler arasında artan eşitsizlikler karşısında evde özel ders matematik öğretmeni paha biçilemez bir çözüm hâline geliyor. O yüzden de farklı seviyelerdeki tüm öğrencileri, onlara ev ödevlerinde ve geri kaldığı konularda yardımcı olacak bir özel ders öğretmeni bulmaya davet ediyoruz!

Matematiğin gittikçe artan önemi

Matematiğin hayatımızdaki büyük önemini asla inkâr edemeyiz. Çocuklar okuldaki eğitimleri başlar başlamaz sayıları ve şekilleri öğrenir. Daha sonra üniversitede matematik okuyabilir, bir mühendislik öğrencisi olabilir, işletme bölümüne gidebilir… Seçenek çok! Matematiğin herkesin gündelik ve iş yaşantısında mutlaka yeri vardır.

Matematik eğitimi: Çarpım tablosundan Pisagor eğitimine

Matematikten özel dersler almak veya sadece ev ödevlerinde yardımcı olması için bir öğretmenle anlaşmak gittikçe kaçınılmaz oluyor. Ebeveynlerin artık bu tarz şeylere daha az vakti oluyor. Ama matematik ve bilim derslerinin (fizik, mühendislik, fen ve teknoloji) önemi zaman geçtikçe azalmıyor. Bu nedenle iyi bir üniversiteye gidip başarılı bir kariyer sahibi olmak için hâkim olmanız gereken birçok matematik konusu olacak. Bunların başında tabii ki mental aritmetik, çarpım tablosu ve dört işlem (çarpma, bölme, toplama, çıkarma) geliyor.

Daha sonra Pisagor teoremi, Thales teoremi, dik üçgenler, geometri konuları, cebir, trigonometri, denklemler, aritmetik diziler, asal sayılar, tam sayılar, karmaşık sayılar, mutlak değer, kalkülüs, olasılık… Bir matematik öğretmeninin yardımıyla tüm bu konuları daha iyi öğrenebilir, kavramların mantığını iyice kavrayabilirsiniz. Bu da YKS matematiğini daha kolay çözmenizi sağlar. Matematik becerilerinizi geliştirmek liseden sonra size birçok kapı açacak, kendiniz için en iyi kariyeri bulmanıza yardımcı olacaktır.

Matematiğin günlük yaşantımızdaki yeri nedir?

Matematik çalışırken bir sorunun veya konunun içinden çıkamayıp strese girebilirsiniz. Hatta sonra neden matematik öğrenmeye çalıştığınızı sorgulamaya başlarsınız! Ancak karşılaştığımız bu küçük zorluklara değil de büyük resme baktığımızda matematiğin günlük yaşantımızdaki önemini hemen fark edebiliyoruz. Daha küçükken anasınıfı veya ilkokulda çevremizi ve dünyamızı matematikle daha iyi anlamaya başlıyoruz. Sayıların ve belli bir mantığın hâkim olduğu bir dünyada ve toplumda yaşıyoruz. Bu nedenle matematik öğrenmek aslında bir nevi etrafımızı çevreleyen kodları keşfetmektir.

Ayrıca matematik sayesinde sadece bir günde yüzlerce şeye açıklık getiririz: Mesafeleri, yüzdeleri, istatistikleri hesaplarız; banka hesaplarımızın takibini yapar kredileri ve faizleri hesaplarız, bütçe planlaması yaparız… Farklı matematik öğretmenlerinizden edindiğiniz bilgiler iş hayatınızla ilgili vereceğiniz kararları da etkileyecektir. Bilgisayar mühendisliği, finans, muhasebe, ticaret, mimarlık, iç mimarlık gibi alanlarda bir meslek sahibi olmak ve hatta kendi işinizi kurmak için matematik bir zorunluluktur diyebiliriz.

Neden evde özel matematik dersleri alınmalı?

Çocuğunuz için özel matematik öğretmeniyle anlaşmak çok önemli bir karardır. Onlara hayatlarında iyi bir başlangıç yapma fırsatı verirsiniz. Bu da vereceğiniz her kuruşa değecektir. Bu nedenle özel matematik dersi ve çocuğa ödevlerinde yardımcı olacak bir öğretmen tutmanın yararlarını keşfetmelisiniz.

Özel ders ve ödev yardımıyla karşılaştığınız zorlukları aşabilirsiniz

Matematikte kendinizi geliştirmek istediğinizde öncelikle özel dersle akademik destek arasındaki farkı bilmeniz gerekir. Bir matematik öğretmeninin yaklaşımı her ikisinde de aynı olmayacaktır. Öncelikle akademik destekten bahsedelim: Matematik derslerinde zorluk çeken, kendini geliştirmek ve akademik başarı elde etmek isteyen öğrenciler için idealdir! Bu nedenle bu tarz akademik destek derslerinde öğretmen, öğrencinin ev ödevlerine de yardımcı olur. Ortaokulda, lisede ve hatta üniversitede matematikte zorlanan birçok öğrenci vardır.

Bazı alıştırmaların mantığı ve öğretim teknikleri bazı öğrencilere uymayabilir. Bu gibi zorlukları aşmak için bağımsız bir matematik özel ders öğretmeninden yardım alabilirsiniz. Özel ders öğretmeni ders sırasında sadece bir öğrenciye odaklanır ve dersleri ona göre şekillendirir. Bunun da öğrencinin hem akademik hem de profesyonel hayatında birçok faydası görülebilir.

YKS, LGS, KPSS… Önünüzdeki büyük sınavlara iyi hazırlanın

Özel matematik öğretmenleri sadece matematikte zorluk çeken öğrenciler için değildir. Bazı öğrenciler belli bir sınava hazırlanmak veya üniversitede istediği bölüme gidebilmek, hedeflerine ulaşabilmek için bir matematik özel ders öğretmeninden yardım almayı tercih edebilir. Sadece matematik değil; fizik, biyoloji, mühendislik, işletme, mimarlık gibi alanlarda kariyer yapmak istiyorsanız evde özel ders vermede uzman bir öğretmenden ders almak çok doğru bir karar olacaktır! Her durumda yeni teknikler öğrenmek, bilgilerinizi tazelemek, matematiği avucunuzun içi gibi bilmek sizin yararınıza olacak.

Bir matematik özel ders öğretmeni psikolojik engelleri aşmanıza yardımcı olabilir

Matematiğin bazı öğrencilerde psikolojik engeller oluşturduğu su götürmez bir gerçek. Bunu asla inkâr edemeyiz. Ancak başarılı bir özel ders öğretmeni, öğrencinin çekingenlik problemlerinin üstesinden gelmesini sağlayabilir. Herkesin önünde tahtaya kalkıp değişim aralığı, güven aralığı, standart sapma, kosinüs veya tanjant, çokgenler, afin fonksiyon, diferansiyel denklemlerle ilgili bir matematik sorusu çözmek; koordinatta apsis bulmak, harfli ifadelerle işlemler yapmak göz korkutucu olabilir! Özellikle de 30 öğrencinin karşısında. Bazı ortaokul ve lise öğrencileri, kişilikleri gereğiyle içine kapanık olabiliyor. O kadar kişinin önünde kendini göstermekten çekinebiliyorlar ve bu da onlar için psikolojik bir engel oluşturuyor. Derslerde gerileyebiliyor veya daha yavaş ilerleme gösteriyorlar.

Evde özel ders sayesinde öğretmenler öğrencilerle bire bir ilişki kurabiliyor. Böylece öğrencinin yaşıtlarının karşısında tahtaya geçme, öğretmenin önünde yanlış yapma gibi bir korkusu olmuyor. Zamanla öğrencinin kendine güvenini artabiliyor ve aynı rahatlığı okuldaki derslerinde de gösterebiliyor.

2021 ve 2022 matematik özel ders fiyatları ne durumda?

Platformumuzda yer alan matematik öğretmenlerinin belirledikleri fiyatları 2o21 ve 2022 yıllarında inceleyip sizler için ortalamasını oluşturduk. Bu ortalamaya göre:

Matematik özel ders fiyatları 2021 yılında 52 TL idi.

Artan enflasyonla matematik özel ders fiyatları 2022 yılında 70 TL civarında seyretmektedir.

Ne öğrenmek istersiniz?