Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

keman özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 236 yorumlu star öğretmenlerimiz.

96 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %99 ve saatlik ortalama ₺96

4 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 4 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Keman öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Yaylı telli çalgılar alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Eski öğrencilerimiz
Keman öğretmenlerini değerlendiriyor

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Keman dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Keman dersi fiyatı saatlik ortalama 96 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

  • keman öğretmeninin deneyimi
  • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Keman dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Keman dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Keman online dersleri almak mümkün mü?

Keman öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Keman dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Keman dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

928 keman öğretmeni keman dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

928 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Keman öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

236 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Keman öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Keman öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Keman dersinde desteğe ihtiyacınız varsa keman eğitimi almanız size çok şey kazandıracaktır

Keman çalmayı kolayca öğrenme

Hiç kimse tek bir gecede keman virtüözü olmaz. Sadece 3 dersle Beethoven’ın Keman Konçertosu’nu da kusursuz çalamazsınız. Keman çalmanın gitar veya piyano çalmayı öğrenmekten daha zor olduğu düşünülür. Tuşlu bir çalgı olan piyanodan farklı olarak kemanda notaları doğru bir şekilde çalmak için iyi bir müzik kulağınızın olması gerekir. Aynı zamanda keman çalma tutkunuz olmalı ve iyice konsantre olmayı öğrenmelisiniz.

 

Klasik veya barok müzik dinleyebilir, virtüözlerin konçertolarını veya oda orkestralarını dinleyebilirsiniz. Böylece keman hakkındaki bilgilerinizi ve ilginizi yavaşça artırmış olursunuz. Keman çalmayı öğrenmeye karar verdiğinizde bunun için yaşınızın geç olup olmadığını merak etmeniz gayet normal. Öncelikle tutkulu olmalısınız ve bu işin çok zaman gerektireceğini bilmelisiniz. İlk keman dersinizde senfoni orkestrası ile çalmayı öğrenmezsiniz. Öğrencinin yaşına göre bazı şeyleri daha hızlı becerebileceğini inkâr edemeyiz. Çocukların keman çalmayı daha kolay öğreneceği bir gerçek. Her çocuk beş altı yaşlarından itibaren bu yaylı enstrümanı çalmayı öğrenmeye başlayabilir. Bu yaşta çocukların parmakları yayı tutmaya daha yatkın olur. Hem kolları bir kemanı tutabilecek kadar büyümüş olurlar.

 

Klasik müzik tutkusu olan ve müzik teorisinde belli bir temeli olan bir genç de keman çalmayı bir yetişkine göre daha kolay öğrenir. Gerçekten de keman en zor yetişkinlikte öğreniliyor. Ancak tabii ki imkânsız değil! Keman öğrenmeye daha yeni başlayacakken bir keman satın almak yerine kiralamanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle de büyüme çağında olup da kemanın boyutunu sürekli değiştirmek zorunda kalacak olan çocuklar için. Kemanınızın yanında akordunu kolayca yapabilmek için bir akort cihazı da almayı unutmayın.

 

Neden keman çalmalısınız?

İster bir profesyonel olmak için ister sadece eğlencesine olsun, keman çalmayı öğrenmeniz için binlerce sebep var! Her şeyden önce bu yaylı çalgının hissettirdiklerini bir düşünün. Aynı zamanda dinleyicilere de tattırdığı coşkuyu, hüznü, melankoliyi, sevinci hatırlayın. Keman öğrenirken birçok becerinizi de geliştirebilirsiniz.

 

Keman öğrenmek çok fazla disiplin, konsantrasyon ve sabır gerektirir. Amatör veya profesyonel, birçok kemancı keman çalmanın sakinleştirici bir etkisi olduğu konusunda hemfikirdir. Hatta bu enstrümanı çalmayanlar bile aynı fikirde. Kemanın güzelliği eşsizdir. İster bir Stradivarius (İtalyan keman imalatçısı Antonio Stradivari’nin ünlü keman markası) olsun, ister Amati, ister Yamaha…

 

Her kemancı kemanın yayını tele değdirip daha ilk notasını çaldığı andan itibaren kemanıyla bütünleşir. Ayrıca keman çalmayı öğrenince çok büyük bir repertuara sahip olacaksınız. Bir kemancı caz müzikten rock müziğe kadar birçok müzik tarzına kemanıyla ayak uydurabilir. Tabii ki klasik müzik, barok ve daha birçok müzik türü de sizi bekliyor olacak. Hatta kendi müziğinizi bile besteleyebilirsiniz!

 

Keman çalmayı öğrenmeye karar verdiğinizde bunun size pahalıya patlayacağını düşünmeniz gayet normal. Bazı koleksiyoncu kemanlarının aşırı derecede pahalı olduğu doğrudur. Bu kemanlar genelde müzelerde muhafaza edilir ve gerçek sanat eserleri olarak kabul edilir. Ancak keman öğrenmeye başlarken böyle bir keman almanıza kesinlikle gerek yok. Hatta isterseniz bu konuda gerçekten kararlı ve istekli olup olmadığınızı görmek için önce kemanı kiralayıp kendinizi deneyebilirsiniz. Daha sonra kendi kemanınıza yatırım yapmanız daha mantıklı olabilir.

 

Herhangi bir sanat veya spor dalında da olduğu gibi kendi ekipmanınızı kendiniz alırsınız. Bu nedenle de keman dersleri bir piyano dersinden çok daha yüksek fiyatlı olmayacaktır. Mesela bale yapmak için tutu ve ayakkabılarınızı kendiniz alırsınız. Aynı şekilde keman çalmayı öğrenecekken kemanınızı, askınızı ve yayınızı da kendiniz alacaksınız. Ne kadar bütçe ayıracağınız size kalmış.

 

Evde nasıl keman dersleri alınır?

İster İstanbul’da, ister Antalya’da, ister Ankara’da yaşıyor olun; Superprof’ta keman derslerini çok kolay bulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sitemizdeki keman öğretmenlerine bakıp sizin için en iyi olanını seçmek olacak. Keman çalmayı daha yeni öğreniyor veya orta seviyede bir kemancı olabilirsiniz. Hatta belki de ileri düzeyde keman dersleri almak isteyebilirsiniz.

 

Hedefiniz ne olursa olsun keman dersleri bu güzel enstrümanı daha iyi kavramanıza yardımcı olacaktır. Kemanın tarihi her ne kadar gizemini korusa da bu konu hakkında birkaç şey biliniyor. Özel keman öğretmeni sadece keman çalmayı öğretmekle kalmaz, öğrencinin kemanın tarihçesini bildiğinden de emin olur. Böylece kemanı her yönüyle kavramış olursunuz.

 

Yay çekerek çalınan bu yaylı enstrüman, 10. yüzyılda Çin İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve Arap dünyasında aynı zamanlarda ortaya çıktı. O zamanlar teller harpta olduğu gibi iyice sıkıştırılmıştı. Avrupa’ya büyük olasılıkla İspanya’nın tanıttığı bu enstrüman, Arapça bir terim olan  “rebab” olarak adlandırılıyordu. Bu enstrüman hâlâ Arap müziğinde yerini koruyor. Rebab aslında günümüzdeki kemanın atası olarak kabul ediliyor. Keman kelimesi ilk olarak 21. yüzyılın başlarında ortaya çıktı ve ilk enstrüman Cremona’daki bir keman imalatçısı olan Amati’nin atölyesinde yapıldı. Bir enstrümanı çalmayı öğrenirken tarihini de keşfetmek heyecan verici olabilir. Ancak öğrenecekleriniz bu kadarla kalmayacak. Sizin için en doğru keman öğretmenini seçtiğinizden emin olmak için önce beklentilerinizin ne olduğu konusunda kesin bir karar vermelisiniz. Öğretmenin bu beklentileri karşılayacak seviyede olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

 

Bazı öğretmenler müzik derslerinde teori dersleri de verir. Daha önce hiç müzik dersi almadıysanız bu sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Bu durumda öğretmeniniz size kemanın tellerinin isimlerini (mesela en ince tel olan Mi telinin ismi,  Chanterelle) öğretecektir. Bazı öğretmenler öğrencinin müzik kulağını geliştirmek için konserlere (örneğin Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserleri) geziler düzenler. Çok zengin bir müzik kültürü olmayanlar için bu mükemmel bir fırsat olabilir!

 

Ayrıca bazı öğretmenler öğrencilerinin kaydettiği ilerlemeyi görmelerini sağlamak için belli aralıklarla videolar çeker. Bu da genelde öğrencinin kendini daha iyi hissetmesini ve daha istekli olmasını sağlıyor. Öğretmenler öğrencileriyle birlikte keman çalabilir ve hatta birkaç öğrenciyi bir araya getirip hep beraber küçük bir konser vermeyi teklif edebilir. Superprof’ta keman öğrenirken sizi ilerlemeye teşvik edecek birçok öğretmen var. Nitelikli öğretmenler, orkestra şefleri, profesyonel solistler…

 

Farklı farklı birçok seçeneğiniz var. Gerçek bir virtüöz veya hem keman hem de çelloda ustalaşmış gerçek bir yaylı enstrüman ustası bulabilirsiniz. Kimi seçerseniz seçin bir öğretmen sayesinde kemanda çok daha rahat ilerleyebileceksiniz. Keman genelde öğrenmesi zor olan bir enstrüman olarak görülür çünkü ilk bakışta anlaşılmayan birçok nitelik ve beceri gerektirir. Bir özel ders öğretmeni, öğrencinin kemanı daha iyi çalması için nasıl odaklanmasını sağlayacağını bilir ve ona sabırlı olmayı öğretir. Öğrencinin zayıf yönlerinin hemen farkına varıp bu noktaları geliştirmeye çalışır.

 

Tabii ki keman derslerinin etkili ve verimli olması için belli bir dönem boyunca ders almanız gerekir. Öğretmen ve öğrenci arasında yavaş yavaş oluşan iyi bir profesyonel ilişki, öğrencinin keman çalmadaki özgüvenini artırabilir. Her profesyonelin de bildiği gibi özgüven bu muhteşem müzik aletini çalmada büyük rol oynar. Öğrenci kendisine güvenmeye devam ettikçe daha rahat ilerler. Kemandan özel dersler almak, keman çalma becerilerinizi geliştirmenizi sağlar. Aynı zamanda müzik kulağınız gelişir ve bu enstrümanla aranızda özel bir bağ oluşmaya başlar.

 

Öğretmeniniz bir konservatuvarda öğretmen veya öğrenci olabilir. Her durumda siz öğrenene kadar aynı şeyleri tekrarlamaları ve sizin için en iyi tekniği bulmaları gerektiğini bilirler. Bazen haftalarca derse başlamadan önce aynı şeyleri tekrarlayıp her şeyi iyice kavradığınızdan emin olurlar. Keman çalmak çok özel ve kişiseldir. Tabii ki enstrüman belli bir izleyici kitlesinin önünde çalınır ama müzisyen ve kemanı arasındaki ilişkinin bir eşi benzeri yoktur. Keman öğretmeni, öğrencinin kemanıyla arasındaki bağı geliştirmesine yardımcı olup her derste biraz daha ilerleme kaydetmesini sağlar. Keman çalmaya yeni başlayacakken kendi kendinize öğrenmeye karar verebilirsiniz. Ancak hangi seviyede olursanız olun bir öğretmenle gerçek potansiyelinize ulaşabileceğinizi unutmayın.

 

Profesyonel keman öğretmenleri

Kemanı bir öğretmenin yardımı olmadan öğrenmek çok zordur. Keman öğretmenlerimiz profesyonel kemancılar veya öğrencinin içindeki cevheri ortaya çıkarmak isteyen keman âşıkları olabilir. Hepsi de yetenekli ve gerekli niteliklere sahip öğretmenlerdir. Keman öğretmenlerimizden bazıları çello, viyola, bas gitar gibi başka müzik aletlerini de çalmayı öğretebilir. Çocuğunuz evde özel keman dersleri almak istiyorsa ona mutlaka haftada en az birkaç kez pratik yapması gerekeceğini ve ilk bir iki yılın biraz zor geçebileceğini söylemelisiniz. Ancak unutmayın, kemanda kendinizi ne kadar geliştirirseniz çalması da o kadar keyifli hâle gelir. En sonunda verdiğiniz tüm emeklere değer!

Ne öğrenmek istersiniz?