Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

direksiyon özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 59 yorumlu star öğretmenlerimiz.

64 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %100 ve saatlik ortalama ₺64

2 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 2 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Direksiyon öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Trafik işaretleri alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Direksiyon dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Direksiyon dersi fiyatı saatlik ortalama 64 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

 • direksiyon öğretmeninin deneyimi
 • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
 • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Direksiyon dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Direksiyon dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Direksiyon online dersleri almak mümkün mü?

Direksiyon öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Direksiyon dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Direksiyon dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

875 direksiyon öğretmeni direksiyon dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

875 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Direksiyon öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

59 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Direksiyon öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Direksiyon öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Direksiyon eğitimi ihtiyacınız varsa yardım almanız size çok şey kazandıracaktır

Araç Kullanmak İçin Ehliyet Sınavları

Bir araç alıp kullanmaya karar verdiyseniz ilk olarak ehliyet almanız gerekmektedir. Ehliyet almak için öncelikle bir sürücü kursuna kaydolmanız gerekmektedir. Ardından bu sürücü kurslarında ki derslere katılmanız gerekmektedir. Bu dersleri iyice kavramanız gerekmektedir. Ehliyet sınavlarında bu dersler hakkında sorular çıkar. Bu sınavdan başarı ile geçmeniz gerekmektedir. Sınavlardan yüksek not almak için özel ders alma seçeneğine de başvurabilirsiniz. Sürücü kurslarında verilen derslere katılmak zorundasınızdır. Bu derslerde verilen konuların bir listesini sizin için derledik:

 • Trafik ve çevre bilgisi dersi

Bu derste görülen eğitim karayollarında güvenliğin nasıl sağlanabildiği yönündedir. Yolların bakımı, trafik işaretleri, kurumların görevleri gibi ders içerikleri vardır.

 • İlk Yardım dersi

 Bu derste trafikte yaşanacak herhangi bir kaza ve olası durumlar sonrasında neler yapabileceğinizi anlatır. İlk yardım kaza sonrasında yapacağınız hayat kurtarıcı hareket ve manevraları anlatır.

 • Motor dersi

Bu dersi almanız aracınıza yolda kaldığınızda neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Aracın tüm aksamları hakkında bilgi verilir. Direksiyon, egzoz, göstergeler, aydınlatma sistemi gibi aracın en önemli yerleri hakkında bilgi verirler.

 • Trafik adabı

Bu derste trafikte nasıl hareket edeceğinize dair bilgiler verir.

 • Direksiyon dersi

Bu derste yukarıdaki konular sınıf ortamında işlendikten sonra geçilir. Bu eğitim sırasında öğrenciler usta hocalar tarafından aracın nasıl kaldırılması, durdurulması, park edilmesi ve vites değişimi gibi birçok yapmanız gerekeni uygulamalı olarak gösterirler.

 

Tüm bu derslerden sonra yazılı sınava girip ardından da direksiyon sınavına girerler bu sınavlardan başarı elde ederlerse ehliyet alıp araç kullanmaya hak kazanırlar.

 

Bu sınavlara hazırlanmak için özel direksiyon hocasından yardım alabilirsiniz. Hocalar size tüm bilmeniz gereken bilgileri aktarabilirler. Sizi sınavlara iyi şekilde hazırlayacak başarısızlıkları önlerler.

 

Trafik işaretleri ne anlamlara geliyor?

Araç kullanırken en çok dikkat etmeniz gereken konulardan birisi ise trafik levhalarıdır. Trafik levhaları hayati önem taşır. Türkiye’deki yoğun trafik alanlarında trafik işaretlerine uyarak olası kazalar önlenir. Trafik levhalarına uymamanız durumda kazalara sebebiyet verebilir veya trafik ihlalinden ceza alabilirsiniz. Sizin için trafik levhalarını bir liste halinde hazırladık:

 • Sağa veya sola tehlikeli viraj : yavaşlamanız ve tehlikeli bir viraj çıkacağı anlamına geliyor
 • Tehlikeli eğim iniş : tehlikeli inişlere koyulan bu levha iniş sırasında yavaşlamanız gerektiği anlamına gelir
 • Yol ver : yolların birleştiği kavşaklarda öncelikli olarak ana caddedeki araçlara yok verilmesi gerekmektedir.
 • Dur : herhangi bir yöne gitmeden önce diğer araçlara yol vermeniz gerekiyor.
 • Karşıdan gelene yol ver : dar yollarda karşıdan gelen araçların önceliği vardır.
 • Girişi olmayan yol : genel olarak tek yön olan yollara koyulur.

 

Bu ve bunlar gibi çok sayıda trafik işareti bulunur. Bunların hepsini öğrenmeniz gerekmektedir. Trafik bilgi işaretleri, durma ve park etme işaretleri, yeni standart trafik işaretleri gibi başlıkların altında çok sayıda levha bulunmaktadır.

 

Özel direksiyon dersleri almanın yararları

Özel direksiyon dersleri alarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Araba sürme fobiniz varsa bu fobiyi yenebilirsiniz. Özel direksiyon derslerinde araca bindiğiniz de yapmanız gerekenleri, arabayı nasıl çalıştıracağınızı, çalıştırtan sonra nasıl hareket edeceğinizi, park ederken dikkat etmeniz gerekenler, trafik kuralları, levhalar gibi bir çok bilgi edinirsiniz. İsterseniz bunları açıklayalım.

 

İlk olarak arabaya bindiğiniz koltuk ayarınızı yapmanız çok önemlidir. Pedal ve ayak mesafenizi, direksiyon ve bel arası mesafenizi ayarlayarak rahat bir şekilde aracınızı kullanabilirsiniz.

 

Bir diğer önemli kural ise ehliyet kemeridir. Ehliyet kemerinizi doğru bir şekilde takarak olası kazalarda en az hasarla atlatmanızı sağlar.

 

Ardından ayna ayarlarını yapmak önemlidir. Dikiz aynasını oturuşumuzu bozmadan arka camdan dışarıyı görebilecek şekilde ayar yapılması gerekir. Dış sol ve sağ yanları görme aynası ise pencerenin alt çizgisine hizalanarak arabanın yan ve arkaya doğru olan taraflarını görmenizi sağlar.

 

Tüm bu işlemleri yaparak arabanızı çalıştırmaya ve güvenli bir sürüş yapmaya hazır olursunuz.

 

Superprof Türkiye’de Direksiyon Özel Dersleri

Gelişen teknoloji, artan nüfus, gelir düzeylerinin değişmesi ile birlikte Türkiye’de her geçen gün araç sayısı artmaktadır. Buna paralel olarak da araç kullanıcıları sayısı oldukça yükselmiştir. Araç kullanmak bazı kişiler için zor ve korkutucu gelebilir. Aracı nasıl kullanacağını bilmeyen kişiler genellikle panikler ve geri adım atarlar. Fakat ulaşım ve seyahat rahatlığı için artık günümüzde herkesin bir arabası olması gerekir. Geç saatlere kadar çalışan biriyseniz ve seyahat etmeyi seviyorsanız araç kullanmak sizin için en iyi seçenek olacaktır. Araç kullanarak istediğiniz saatte istediğiniz yere gidebilir, kolay bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Tüm bu korkularınızı yenmek için ve hayatınıza rahatlık katmak için özel bir direksiyon hocasından ders alabilirsiniz.

 

Türkiye’nin lider ders platformu olan Superprof sizler için Türkiye’deki tüm direksiyon hocalarını tek bir çatı altında toplanmıştır. Direksiyon hocaları en iyi eğitimleri almışlardır ve direksiyon alanında oldukça tecrübelidirler. Hocalar ehliyet almış veya ehliyet sınavına hazırlanan her bireye özel direksiyon dersleri sunabilirler. Hocalar dersleri uygulamalı olacak anlatacaklarından dersleri çok daha kavrayabilirsiniz. Araç kullanma korkunuzu da bu şekilde yavaş yavaş yenebilirsiniz.

 

Superprof Türkiye’deki direksiyon dersi veren hocalara erişmek sadece birkaç tıklama ile kolaydır. Tek yapmanız gereken Superprof ana sayfasına girerek arama yerine direksiyon şehir kısmına Türkiye yazmanız yeterli olacaktır. Böylelikle karşınıza Superprof Türkiye’deki tüm direksiyon dersi veren hocaların ilanları çıkacaktır. Karşınıza çok fazla ilan seçeneği çıkacağından hepsini tek tek incelemeniz vaktinizi alabilir. Superprof dersleri filtreleme özelliği de sunar. İlanları en fazla verebileceğiniz ücret miktarı, almak istediğiniz ders seviyesini, nerede ders almak istediğiniz gibi bilgileri girerek ilanları filtreleyebilir ve aradığınız direksiyon hocasına daha hızlı ulaşabilirsiniz.

 

Superprof Türkiye’de bulunan direksiyon hocaları ilanlarında bazı bilgilere ver verirler. Bu bilgiler arasında okudukları okullar, ne derece ile mezun oldukları, dersi anlatım biçimleri, dersleri nerede ve nasıl verebildikleri, uyguladıkları fiyat politikası gibi bir çok bilgiye yer verirler. Bu bilgileri dilediğiniz gibi inceleyebilirsiniz. İsterseniz hocalarının ilanlarının alt tarafında daha önceden ders verdikleri öğrencilerin yorumlarını okuyarak seçeceğiniz direksiyon hocası hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmanıza da yardımcı olur.

 

Superprof Türkiye’nin sunduğu bir diğer cazip yönü ise hocaların ilk derslerini ücretsiz vermeleridir. Hocalara tereddüt etmeden ders talebi gönderebilirsiniz. İlk dersiniz ücretsiz olacağından hiç bir kaybınız olmaz. Ücretsiz ilk dersinizde hocanızı tanıyıp dersleri anlatma şeklini görebilirsiniz. Direksiyon hakkındaki bilgilerini test edip derslere devam edip etmeme kararı alabilirsiniz. Hocalarla bir ders programı hazırlayabilirsiniz.

 

Superprof Türkiye’de alacağınız direksiyon derslerinin ortalama saatlik fiyatı 57 TL’dir. Bu fiyat sadece ortalama bir rakamdır. Bu fiyatın çok daha altında da hoca bulmanız mümkündür. Superprof Türkiye’de direksiyon özel dersi veren yüzlerce hoca bulunduğundan bulunan hoca sayısı kadar farklı fiyat seçeneğiniz bulunacaktır. Superprof Türkiye’de her bütçeye uygun bir direksiyon hocası bulmanız mümkündür. Hocalar ders fiyatlarını belirlerken eğitim seviyelerine, araç kullanma alanındaki uzmanlıklarına, dersleri nerede verecekleri gibi kriterlere göre belirleyebilirler.

 

Sizde Superprof Türkiye’de kendi bütçenize uygun direksiyon hocasını bularak ders almaya başlayabiliriz.

Ne öğrenmek istersiniz?