Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

rusça özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 196 yorumlu star öğretmenlerimiz.

71 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %100 ve saatlik ortalama ₺71

4 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 4 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Rusça öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Rusça alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Rusça dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Rusça dersi fiyatı saatlik ortalama 71 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

  • rusça öğretmeninin deneyimi
  • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Rusça dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Rusça dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Rusça online dersleri almak mümkün mü?

Rusça öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Rusça dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Rusça dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

1581 rusça öğretmeni rusça dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

1581 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Rusça öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

196 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Rusça öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Rusça öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Rusça dersinde desteğe ihtiyacınız varsa Rus öğretmen bularak yardım almanız size çok şey kazandıracaktır

Neden Rusça öğrenmelisiniz?

Rusça, ana dilimiz Türkçe’den çok farklı bir dildir. Yine de Rusça öğrenmek için birçok neden var. Her şeyden önce, Rusya dünyanın en büyük ülkesidir. Küresel jeopolitikte merkezi bir yerde bulunuyor ve gücünü ve büyüklüğünü koruyor. Bu da Rusça'yı dünyanın en çok konuşulan yedinci dili yapıyor. Güzel ve zengin bir dildir. Bunun kanıtı, Rus edebiyatının önemli eserlerinin başındaki yazarlardır: Tolstoy, Dostoyevsky, Chekov, Turgenev, Solzhenitsyn… ve bu Rus yazarlar dünya çapında bilinen hemen hemen herkesin bildiği dünya klasiği edebi eselere sahiptirler. Hatta Pavlov, Mendeleev, Rasputin, Gagarin veya Nureyev bile Rus asıllıydı!

 

Bugün dünyanın her yerinden Ruslarla tanışabilirsiniz. Türkçe’yi bilmedikleri için, onlarla iletişim kurmak için Rusça öğrenmek işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Rusya'da Trans-Sibirya ile seyahat etseniz de etmeseniz de, Rusya’da bir şeyler yapabilmek için Rusça kelime dağarcığı temelinizin belli bir seviyede olması gerekecek. Bir dizi ülkeye, özellikle de eski SSCB'ye seyahat etmeye karar verirseniz Rusça ile rahatça iletişim kurabilirsiniz. Yine aynı şekilde Rusça, Doğu Avrupa'daki birçok farklı milletle iletişim kurmanıza izin verir. Azerbaycan, Beyaz Rusya, Çin, Baltık Ülkeleri, Gürcistan, İsrail, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Moğolistan, Polonya, Tacikistan, Türkmenistan, Ukrayna ve Özbekistan Rusça konuşmanın sizin için yararlı olabileceği ülkeler olarak sıralanabilir. Hatta bu ülkelerden bazıları Rusça’yı ülkede ikinci resmi dil olarak kabul ediyor.

 

Kiril alfabesi Türk alfabemizden çok farklıdır. Kiril alfabesini öğrenmek, Rusça okuma ve yazmayı öğrenmek için zorunlu bir elementtir. Yabancı bir dil öğrenmek, beynin sinir bağlantılarına enerji vermesini sağlar. Ancak bir dil öğrenmek aynı zamanda bir ülkenin vatatandaşlarının toplum yapısı ve kültürünü daha iyi anlamak anlamına gelir. Kültürümüz ve düşünce tarzımız Rus kültüründen ve toplum yapısından oldukça farklı olduğu için, Rusça öğrenmek Rusları daha iyi anlamanızı sağlayacaktır.

 

Rusça nasıl öğrenilir?

Rusça öğrenmek sıkı bir çalışma ister. Hiçbir dili öğrenmek kolay değildir, özellikle bizimkinden farklı bir alfabeye sahipse. Japonca öğrenirken, Almanca öğrenirken ya da Arapça öğrenirken olduğu gibi, ana diliniz gibi Rusça konuşmak için Rus alfabesini, Rusça dilbilgisini ve fonetiği özümsemek için uzun süre bu diller haşır neşir olmanız gerekecek. Elbette yapılacak ilk şey alfabeyi öğrenmektir. Bunu başarmak için, tüm harfleri ve her harfe denk gelen sesi ezberlemek biraz zaman alacaktır. Ancak bu hedefe daha hızlı ulaşmak ve ilerlemek için, Rusça telaffuz yöntemlerine aşina olmak için kendinizi Rusça konuşurken gerçek anlamda dile vermekte tereddüt etmemelisiniz.

 

Rusça şarkılar hem kendinizi kültüre kaptırmanıza hem de Rusça dinleme becerileriniz üzerinde çalışmaya başlamanıza olanak tanır. Rusça şarkılar aynı zamanda Rusça sözcük bilginizi genişletmenize de yardımcı olur. Alfabe öğrenme sürecinizde, aynı zamanda Rusça "merhaba", Rusça "evet", Rusça "hayır", Rusça "teşekkür ederim", "anlamıyorum" ve hatta "ne" gibi temel ifadeleri öğrenmeniz de yavaş yavaş dili kullanmya başlamanıza yardım edecektir. Bu Rusça cümle ve sözcükler günlük dilde çok kullanışlıdır ve herhangi bir ülkeye seyahat etmek istediğinizde o ülkenin dilinde öğrenilmelidir. İtalyanca öğrenmenize, İspanyolca öğrenmenize veya İngilizce dersleri almanıza gerek yok, sadece en azından ziyaret ettiğiniz ülkenin dilinde merhaba demek için çaba gösterin. Daha sonra bazı temel kelime dağarcığı edinerek Rusça öğrenmeye devam edilebilir.

 

Mosalingua gibi uygulamalar, daha önce öğrenilen kelimeleri uzun süreli hafızanıza yerleştirmek için tekrar etmenizi sağlarken, günde 5 veya 10 kelime öğrenmenize yardımcı olabilir. Herhangi bir dil öğreniminde olduğu gibi Rusça dilbilgisi kurallarını da öğrenmeniz gerekir. Cesaret ve şevkinizi kırmamanız için dil bilgisiyle başlamanız tavsiye edilmez, ancak herhangi bir dilde olduğu gibi, Rusça başlangıç ​​seviyesinden orta seviyeye ve sonra ileri seviyeye geçmek istiyorsanız dilbilgisi öğrenmek zorunlu hale gelir.

 

Nerede Rusça öğrenilir?

Web siteleri, Rusça dil kartları ve hatta online Rusça öğrenmek için uygulamalar sayesinde kendi başınıza Rusça öğrenmek oldukça mümkün. Ancak, bu yöntemler kapsamlı bir öğrenim şeması sunuyor. Amaç sadece Rus alfabesinin harflerini ve bazı Rusça ifadeleri bilmekse internet yeterli olabilir. Öte yandan, Rusça'yı akıcı bir şekilde konuşmak istiyorsanız, online Rusça dersleri yeterli olmayabilir. Yazılı anlayışınızı ve sözlü ifadenizi geliştirmek için Rusça yazma, görsel tanıma, Rusça okuma ve birleştirmenize izin veren assimil yöntemini tercih edebilirsiniz.

 

Hızlı ilerlemek için, kendinizi tamamen adapte ederek çalışmaktan daha iyi bir yol olamaz. Ancak Saint Petersburg'da herkesin Rusça dil kursu programlarına katılma imkânı olmadığından, semtinizden ayrılmadan da Rusça öğrenmek mümkündür. Rusça haberleri dinlemek, Rusça film izlemek, Rusça kitap okumak ve bu şekilde amaç sabahtan akşama kadar tamamen Rus kültürüne adapte olmak. İnternetteki dil öğrenme ve dil paylaşım sitelerini Sibirya veya Moskova'ya gitmeden Ruslarla iletişim kurmak ve dil becerilerinizi geliştirmek için de kullanabilirsiniz. Sözlü becerilerinizi geliştirmek için Skype'ı kullanın ve ayrıca, örneğin Türkçe öğrenmek isteyen Ruslarla yazılı olarak iletişim kurabilmek için bir Kiril klavyesi indirin. Bu şekilde birbirinizin diline ve kültürüne ilk elden dokunma fırsatı elde etmiş olursunuz!

 

Bir Rusça kursunda, dil okulunda veya derneklerde, şehrinizde Rusça öğrenmenin ve Rusçanızı geliştirmek için konuşma pratiği derslerine katılmanın mümkün olup olmadığını öğrenin. Rusça öğrenmek elbette Rusça pratik yaparak mümkün!

 

Superprof'ta Rusça öğrenin

Rusça öğretmeni ile Türkiye’de Rusça öğrenmek bireysel dersler, grup dersleri, akşam dersleri ve hatta online dersler ile mümkündür. Platformumuz ayrıca Rusça özel dersler ile de Rusça öğrenmenize de olanak tanır. Superprof'ta Türkiye genelinde 500’den fazla Rusça öğretmeni mevcuttur. Genellikle anadili Rusça olan kişilerdir ve size Rusça konuşmayı öğretebilirler.

 

Bir Rusça dersi ortalama olarak yaklaşık 61 TL’dir, ancak ücret bulunduğunuz semt ve şehre, öğretmenin seviyesine, hedefinize ve hatta Rusça öğretmeninin yol masraflarına bağlı olarak değişir. Rusça derslerinin ilk saati genellikle öğretmenle aranızdaki uyumu değerlendirmenize ve öğretmenin ders işleme şeklinin size uygun olup olmadığını görmenize olanak sağlamak için ücretsiz verilir.

 

Rusça dersleri ile Rusça bilginizi daha hızlı geliştirip Rusça-Türkçe veya Türkçe-Rusça çeviri bile yapabilirsiniz.

 

Rusça dersleri sırasında tüm konu ve becerilerinizi aynı anda geliştirebilirsiniz veya belirli bir konu veya beceri üzerinde odaklanmaya da karar verebilirsiniz. Her koşulda Rusça özel ders öğretmeni, eğer iyi bir ders işleme yöntemi varsa, interaktif dilbilgisi veya kelime alıştırmaları yoluyla sizi desteklemek ve kendi hızınızda ilerlemenize yardımcı olmak için hazırlarlar. İyi bir dil kursu her şeyden önce öğretmen-öğrenci ilişkisine dayanır. Son kararınızı vermeden önce ve bu güzel dil Rusça’yı eğlenceli bir şekilde öğrenmeden önce birkaç öğretmeni test etmekten çekinmeyin. Çünkü dil öğrenimi her zaman iyi bir ruh hali içinde ve öğrenmenin zevkiyle yapılmalıdır.

Ne öğrenmek istersiniz?