Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

tenis özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 65 yorumlu star öğretmenlerimiz.

95 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %100 ve saatlik ortalama ₺95

4 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 4 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Tenis öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Raket sporları alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Eski öğrencilerimiz
Tenis öğretmenlerini değerlendiriyor

Kübra

Tenis öğretmeni

Kübra hanım ders talebimize o kadar hızlı bir şekilde geri dönüş yaparak cevap verdi ki daha elimden telefonu bırakamadan aradı. Kızım için ders vermesi talebinde bulunduk. Çok sıcakkanlı ve samimi bir sohbetin ardından başka...

Merve

Tenis öğretmeni

Merve Hocam kişilik olarak çok ılımlı ve uyumlu bir eğitimci. Çocuklara yaklaşımı harika. İşini çok severek yapıyor, bu sebeple çok hızlı ilerleme kaydediyorlar. Kızım daha ilk derste o kadar çok sevdi ki hem tenisi hem de...

Kenan, 1 ay önce

Merve

Tenis öğretmeni

Merve Öğretmen İlkokula giden çocuğumuza tenis dersi veriyor. Dersleri eğlenceli ve eğitici geçmektedir. Çocuğumuz dersin olacağı günü sabırsızlıkla beklemektedir. Çocuklara iyi yaklaşımı ve iletişimi sayesinde özellikle...

Mehmet necati, 7 ay önce

Yusuf

Tenis öğretmeni

iyi bir sporcu ve eğitmen. Dersler hem eğlenceli geçiyor hem de faydalı. Başka spor dallarında da eğitim verebiliyor. Herkese tavsiye edebilirim kendisini.

Ekin, 8 ay önce

Yusuf

Tenis öğretmeni

Sakin ,nazik,guleryuzlu olusu ders yapma karari vermeme sebep oldu.2 haftadir ders yapiyoruz.bana cok ilerleme kaydettirdi.Ders zamanini cok verimli kullaniyor. Dakik ,disiplinli. Dersler planli programli . Kesinlikle uzun sure daha beraberiz.

Tiya0, 8 ay önce

Merve

Tenis öğretmeni

İletişimi çok başarılı. Tenis öğrenme sürecini eğlenceli bir hale dönüştürmek isteyen herkese tavsiye ederim. Özellikle çocuklarına tenis öğretmek isteyen aileler Merve Hoca'dan çok memnun kalacaklar.

Gorkem, 9 ay önce

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Tenis dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Tenis dersi fiyatı saatlik ortalama 95 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

  • tenis öğretmeninin deneyimi
  • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Tenis dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Tenis dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Tenis online dersleri almak mümkün mü?

Tenis öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Tenis dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Tenis dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

489 tenis öğretmeni tenis dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

489 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Tenis öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

65 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Tenis öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Tenis öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Tenis dersinde desteğe ihtiyacınız varsa yardım almanız size çok şey kazandıracaktır

Ülkemizde tenis sporu 1900lü yılların başında başlamış olup ülkemize tenis sporunu kazandıran İngilizler olmuştur. Tenis sporu bildiğiniz üzere tarihte ilk olarak Fransa’da Orta Çağ döneminde elle oynanan bir sporken 1800lü yıllarda ise İngiltere’de ilk defa günümüzdeki modern tenise benzer bir tenis oynama şekli gelişmiştir. Bu yüzden aslında tenisin Fransız ve İngiliz yaratımı bir spor olduğunu söylemek doğru olacaktır. Türkiye’ye de tenisin İngiliz büyükelçilik ve konsolosluk çalışanları tarafından getirilmiş olması tesadüf olmayacaktır. Ülkemizde ilk olarak İstanbul’da oynanmaya başlanan tenis sporu İngilizler tarafından oynanmaya başlansa da, zaman içinde Türkler de bu sporu öğrenmiş ve tenis kortları ve tenis sporu diğer şehirlerimizde de yaygınlaşmıştır. Tenis oldukça sağlıklı bir spor olup popülaritesini her şehrimizde arttıran önemli yere sahip bir spor haline gelmiştir.

 

Tenis dersleri Türkiye’nin pek çok şehrinde hatta hemen hemen her şehrinde alınabilir. Tenis sporu her ne kadar günümüzde şehirdeki kort sayısının azlığı veya büyük alan gerektirmesi ve tek kişilik bir spor olması nedeniyle daha az yaygın olsa da git gide yaygınlaşmaktadır. Özellikle tenis özel ders alma seçeneğinin artması ve şehirlerdeki tenis kursu seçeneklerinin de yine artmasından dolayı Türkiye’de tenis eğitimi de ivme kazanmaktadır. Burada önemli husus seçeceğiniz tenis öğretmeninin iyi bir tenis öğretmeni olmasıdır. Her ne kadar günümüzde tenis öğretmeni sayısı artsa da bunların niteliğinin de artması önemlidir. Tenis hem sağlıklı hem de fiziksel ve sosyal faydaları olan bir spor olduğu için tenis öğrenmek isteyenler dikkatlice seçim yapmalıdır.

 

Sizler için tenis dersi alabileceğiniz Türkiye’nin en iyi platformu olan Superprof özel ders sitesinden bahsetmek istiyoruz ve aynı zamanda tenis öğrenmenin ve tenis oynamanın faydaları neler olacaktır ve tenis hocası seçerken nelere dikkat etmelisiniz bunlardan da bahsedelim.

 

Tenis Dersi İle Ustalar Gibi Tenis Oynamak İçin Sebepler

Tenis sporu söylediğimiz üzere 1900lerde daha doğrusu 1900lü yılların başında İngiliz konsolosluğunda çalışan kişilerce oynanmaya başlanmıştır. Ülkemizde ilk olarak İngilizler tarafından oynanan tenis sporu İstanbul’da başlamıştır. İstanbul’da zamanla kortların açılması ve Türklerin de kendi kortlarını açarak tenis oynamaya başlamasıyla tenis sporu yavaş yavaş İstanbul’da yaygınlaşmıştır. Özellikle İngilizlerin düzenlediği Tenis turnuvaları ile şehirde tenise olan ilgi daha da artmıştır. Bunun yanında diğer şehirlerde de yavaş yavaş tenis sporu popüler olmuştur. İstanbul’u İzmir ve Ankara takip etmiş ve sonrasında diğer şehirlerde de zamanla tenis sporu yaygınlaşmıştır.

 

Tüm bu gelişmeleri takiben ülkemizde Türkiye Tenis Federasyonu kurulmuş ve bu federasyon ülkemizdeki tenis eğitimi ve tenis maçları gibi ve aynı zamanda tenisin gelişimi gibi çok çeşitli alanlarda hizmet vermek üzere faaliyet göstermektedir. Günümüzde de aktif olan tenis federasyonu daha doğrusu Türkiye tenis federasyonu tenisle ilgili pek çok konuda yardım sağlayan bir kuruluştur.

 

Bununla birlikte uluslarası tenis federasyonu da yine ülkemizde uluslarası alanda turnuvalar ve eğitim gibi çeşitli yönden tenis oynayanlara ve profesyonel sporculara rehberlik eden bir kurumdur. Tenis oynamak isteyenler için bu iki kurum oldukça büyük öneme sahip olacaktır.

 

Tenis sporu ülkemizin her şehrinde yer alan kortlarda oynanabilir. Tenis kortları genellikle tek kort şeklinde yer alırlar ve iki kişinin veya dört kişinin oynamasına müsait şekilde olurlar. Tenis hem çiftler şeklinde hem de tek şeklinde oynanabilir ve tenis maçları dört kişilik veya iki kişilik şeklinde oynanabilir.

 

Ülkemizin hemen hemen her şehrinde tenis kortlarını bulabilmek mümkündür. Tenis kursları da yine bu kortlarda yer alır. Genellikle tenis kursları beraberlerinde bir tenis kortu barındırır. Bildiğiniz üzere tenis oynamak için tenis kortuna ihtiyaç olduğu için tenis kurslarının da tenis kortuna sahip olması zorunlu olacaktır. Bunun yanında tenis kurslarından bağımsız olarak sadece tenis oynamak isteyen kişilere tenis kortu da tahsil edilebilir.

 

Örneğin siz tenis oynamayı öğrenmek istiyorsanız bu durumda kendinize bir tenis özel ders hocası bulabilirsiniz. Bulacağınız tenis özel ders öğretmeni ile kendinizi uygun tenis kortu kiralayabilirsiniz. Genellikle saatlik olarak kiralanan tenis kortlarında alacağınız özel dersler sayesinde hızlı bir şekilde tenis öğrenebilirsiniz. Hangi şehirdeyseniz şehrinizdeki tenis kortlarını araştırabilir ve buna göre tenis eğitiminizi orada alabilirsiniz. Elbette alacağınız tenis özel derslerinde size ders verecek olan tenis öğretmeninin de bildiği kortlar olacaktır. Bu şekilde sizlere kort bulma anlamında da rehberlik edecek olan tenis özel ders hocaları sizlerin tenis oynamayı öğrenme eğitiminiz için en iyi hizmeti verecektir.

 

Tenis Öğretmeni İle Derslerin Fiziksel ve Sosyal Faydaları

Tenis oynamak fiziksel olarak çok fazla faydası olan bir aktivitedir. Tenis oynarken yoğun bir kalori yakımı gerçekleşir ve aynı zamanda büyük bir kardiyo yapmış olursunuz. Tenis sporu çok sıkı bir şekilde koşmayı ve açık olmayı ve hızlı bir şekilde hareket edip topa doğru bir şekilde vuruş yapmayı gerektirdiği için hem vücut koordinasyonu hem de fiziksel sağlık için oldukça faydalı bir spordur.

 

Tenis oynarken sürekli koşmanız ve topa yetişmeniz gereklidir. Karşınızdaki oyuncu topu size gönderdiğinde topun tam olarak sizin raketinize gelmesi için koşmanız ve pozisyon almanız gereklidir. Bu hem hız hem de denge gerektiren ve aynı zamanda iyi bir hesaplama gerektiren hassas bir oyundur. Teniste dengeniz ve yer alacağınız pozisyon ve nerede durmanız gerektiği oldukça önemli olduğu için hem zihinsel hem de fiziksel olarak bir çaba sarf etmiş olursunuz. Özellikle tenis kortlarını çok iyi tanımak ve görsel olarak tenis kortunu hafızanızda bir zihinsel harita gibi oturtmak sizler için tenis oynarken hem zihinsel hem de fiziksel fayda sağlayacaktır.

 

Tenis oynamak yoğun bir kardiyo gerektirdiği için kilo veriminde de oldukça başarılı bir seçim olacaktır. Tenis oynarken sürekli olarak koştuğunuz için terlersiniz ve aynı zamanda yağ yakımınız gerçekleşir. Tenis oynarken aynı zamanda çok sıvı kaybedeceğiniz için tenis oynarken sürekli olarak sıvı almanız da sizler için vücudunuzdaki sıvı dengesini sağlamanıza ve vücudunuzun toksinlerden arınmasına yardımcı olur.

 

Böylesine kardiyo içeren bir spor oynarken buna göre giyinmeniz de önemli olacaktır. Tenis oynarken tenis raketi ve tenis topu elbette en önemli unsurlar olacaktır. Tenis raketini ve tenis topunu başlangıç seviyesinde misiniz yoksa ileri seviyede misiniz buna göre seçebilirsiniz. Bunun dışında yaşınız ve fiziksel özellikleriniz de tenis raketi seçiminiz için belirleyici olabilir. Elbette bunun yanında tenis topları da başlangıç, orta veya ileri seviyeye göre değişmektedir.

 

Tenis oynarken rahat kıyafetler giymeniz daha iyi koşabilmenize ve daha iyi pozisyon alıp esneklik sağlayabilmenize olanak sağlayabilecektir. Bunun dışında tenis ayakkabısı dediğimiz ayakkabılar da hızlı bir şekilde fren yapma olasılığını sizlere sunarak çok daha başarılı bir şekilde tenis oynamanıza yardımcı olurlar. Sadece koşmak için değil aynı zamanda iyi bir duruş için de tenis ayakkabıları oldukça önemlidir. Uzun süre ayakta kaldığınız için de tenis ayakkabılarınızın ortopedik olması sizlere daha iyi bir tenis oynama deneyimi sunacaktır.

 

Bu gibi olanaklar ve faydaları göz önünde tutulduğunda sizler de fikriniz ne olursa olsun ve nerede yaşıyor olursanız olun, tenis özel ders alarak tenis eğitimi sürecinizi başlatabilirsiniz. Superprof platformunda tenis öğretmeni araması yapıp kendinize en uygun fiyatlar ve eğitime sahip olan hocalardan tenis özel ders alabilirsiniz. Bunun için hiç vakit kaybetmeden Superprof sitesine gidin de aramanızı yapmaya başlayın.

Ne öğrenmek istersiniz?