Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

piyano özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 543 yorumlu star öğretmenlerimiz.

112 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %99 ve saatlik ortalama ₺112

4 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 4 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Piyano öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Tuşlu çalgılar alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Eski öğrencilerimiz
Piyano öğretmenlerini değerlendiriyor

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Piyano dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Piyano dersi fiyatı saatlik ortalama 112 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

  • piyano öğretmeninin deneyimi
  • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Piyano dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Piyano dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Piyano online dersleri almak mümkün mü?

Piyano öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Piyano dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Piyano dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

2241 piyano öğretmeni piyano dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

2241 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Piyano öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

543 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Piyano öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Piyano öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Piyano öğrenirken desteğe ihtiyacınız varsa piyano dersleri almanız size çok şey kazandıracaktır

Özel Bir Öğretmenle Yakınınızdaki Piyano Derslerini Bulun

Ülkenin önde gelen müzik okullarında, müzik kariyerine veya ulusal ve yerel konservatuarlara giriş sınavlarına odaklanan başarılı müzisyenler mevcuttur. Ayrıca sadece özel piyano dersleri almak veya kendi kendine spontane bir şekilde ilerlemek için piyano kursuna başlamak isteyen başlangıç düzeyindeki katılımcılar  yine bu okullarda mevcuttur. Müzikle ilgili en muhteşem şey, herkes nasıl istiyorsa, gönlüne göre çalabilme özgürlüğü sağlamasıdır.

 

Piyanonun tek hatlı enstrümanlarda muhtemelen pek karşılaşılmayan zorlukları sunan bir klavye enstrümanı olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Eğer üretilen müzik gerçek anlamda iyi bir müzikse bunun güzelliği karmaşıklığından ve öğrenme sürecinin zorlu oluşundan kaynaklanır. Çünkü Piyanonuzun 88 tuşunun yer aldığı aralıkta ellerinizi eş zamanlı bir şekilde kullanarak sayısız beste ve akor üretebilirsiniz. Karmaşıklığı nedeniyle piyanoyu keşfetmenin en iyi yollarından biri deneyimli bir özel piyano öğretmeni ile öğrenmek ve çalmaktır.

 

Piyano ve Müzik Teorisini Öğrenmek İçin Bir Piyano Öğretmeni Fikri

Toplu taşıma araçlarında, işte, evde her akşam dinlenmek istediğinizde, hafta sonu size enerji vermek için müziğiniz her zaman yanınızda mı? Aslında biraz uyum ve melodi ile üstesinden gelinemeyen şeyin sayısı çok azdır. Ancak ne yazık ki geniş bir müzik bilgisine sahip olmak, müziğin nasıl yapıldığını veya bir müzik aletinin nasıl çalındığını bildiğiniz anlamına gelmez!

 

Sesiniz, tabii ki şan derslerinin desteğiyle doğal yeteneğinize biraz bağlı olsa da, enstrümanı da kullanmayı öğrenmeniz gerektiğinden bir müzik aleti çalmak çok farklıdır. Bu durum sadece piyano için geçerli değildir. Her şeyden önce, iyi bir piyano öğretmeni bulmak önemlidir ve  bu kişi neden size gelip kendi evinizde piyano öğretmekten mutlu olan biri olmasın? Bundan sonra ise zorlu süreç başlar. Yani, müziği okuma ve tüm parçaları çalma süreci öğrenilir ki sürecin en zor kısımlarından biridir.

 

İki yada üç yıl içinde, gayretli ve çalışkan öğrencilerin çoğu caz veya klasik piyanoda iki elleriyle senkronize çalmayı öğrenebilir ve hatta üniversitede bir müzik dersi için seçmelere katılabilir, bir orkestraya katılabilir, performans gösterebilir veya şanslarını klavyede, kuyruklu piyano veya klavsende deneyebilirler. 

 

Sonuçta, bu, müzik teorisini iyi bir şekilde anlayacakları, piyano akorlarında yetkin olacakları, hangi anahtar olursa olsun müzik notalarını okuyabilecekleri, synth (piyano klavyesi) çalabilecekleri, iyi bir ritim anlayışına sahip olacakları anlamına gelir. Modern müzik çalarken şarkı söyleyerek enstrümanlarına eşlik ederler. Emprovizasyonda biraz ilerlemiş olabilirler ve her notayı piyanoya bakmadan içgüdüsel olarak bulabilmelidirler.

 

Tüm bu olasılıklar motivasyonunuzu yükseltmek için elbette yeterlidir, ancak aynı zamanda tercihen bir piyano öğretmeninin talimatı altında titizlik ve düzenli uygulama gerektirir.

 

Çözümü Keşfedin: Özel Piyano Dersleriyle Evde Piyano Öğrenin

Bir müzik okulunda piyano derslerine katılmak öğrenmenin çok teşvik edici bir yolu olabilir. Sizinle benzer seviyelerde enstrüman çalabilen, benzer fikirli müzisyenler ile çevrilisinizdir. Bununla birlikte, teşvik edici olmasına rağmen, bu mutlaka müzik öğrenmenin en etkili yolu değildir.

 

Piyano öğrenmenin en etkili yolunun özel piyano dersleri ile olduğu düşünülmektedir ve faydaları çoktur. İlk olarak, başka bir aceminin sizden daha hızlı bir teknik aldığını her gördüğünüzde sinir krizi yaşamak yerine kendi hızınızda öğrenmeye devam etmelisiniz. Ayrıca, katı bir şekilde düzenlenmiş bir müzik kursuna bağlı kalmak yerine, müzik tarihini öğretmeninizin rehberliğinde keşfetme özgürlüğüne sahip olacaksınız. Müzisyenleri dilediğiniz gibi keşfedin: Chopin, Beethoven, Bach (Prélude), Schubert, Alfred Cortot, Schumann, Mozart'ın bu tür konserleri ve belki de Türk Marşı Veya Debussy tarafından bir sonat (tabii ki Clair de Lune) , Fur Elise, Pleyel veya bu müzik grubunun veya Haydn'ın bir eseri olabilir. Piyano parçaları çok çeşitlidir,  kendiniz gibi acemi bir piyanist, müzisyen olarak gelişmek için bu geçiş parçalarını kendi hızlarında deneyimlemelidir.

 

Piyano Dersleri: Enstrümanın çeşitliliği

Piyanonun 18. yüzyılda icat edildiği söylenir. 300 yıla yakın bir zamanda çok sayıda gelişim ve üstüne daha da fazla virtüöz ve müzikal dehalar, aynı zamanda çoklu müzikal tarzlar gördü. Piyano eğitiminizin başlangıcında, çeşitli stiller öğrenecek ve bu stiller aracılığıyla piyanoyu keşfe çıkacaksınız.

 

Müzik öğreticinizin geçmişi ne olursa olsun, özel müzik dersleriniz sırasında size bir dizi farklı müzik tarzı öğretmelidir. Bu sadece kişisel kültürel farkındalığınızı ve bilginizi geliştirmekle kalmayacak, aynı zamanda ilgi alanlarınızı genişletmenize de yardımcı olacaktır. Aşağıdaki stilleri ve piyano türlerini denemenizi öneririz. Bunlar: Klasik piyano, daha geniş klasik müzik, oda müziği, elektrikli piyano, kuyruklu piyano, klavye, dik piyano, caz piyano, doğaçlama, modern müzik, pop rock, rock, funk, akustik piyano, popüler müzik, blues, ritim blues, ve çingene cazıdır.

 

Sizi çeşitli stillere maruz bırakarak, iyi bir müzik öğretmeni sadece müzik okumayı öğrendikten sonra piyano parçalarını öğretmeyi ve mükemmelleştirmeyi değil, aynı zamanda size gerçekten hitap eden parçaları ve stilleri bulmanıza da yardımcı olacaktır.

 

Piyano Çalın ve Hep Daha Fazlasını İsteyin

Piyano ve müzik teorisini öğrenmenin kötü bir şey olmadığını göreceksiniz. Piyano gibi bir enstrümana hakim olmak, yüzyılların müzik tarihini anlamak, kanon parçaları kendiniz çalarak diyezden, bemole, minörden, majöre kadar her şeyi anlamak anlamına gelir. Elbette tüm bunları çevrimiçi ücretsiz piyano dersleriyle öğrenebilir, hatta internette ücretsiz notalar bile bulabilirsiniz. Ama dürüst olmak gerekirse, öğreniminizdeki en iyi ve en hızlı ilerleme, özel bir piyano öğretmeniyle piyano dersleri sayesinde olacaktır.

 

Bununla birlikte, örneğin, bir konservatuarda eğitim almış olan çok yönlü bir müzik öğretmeniyle çalışmaya başlamadan önce müziği çok geniş ölçekte de öğrenebileceğinizi bilin. Böyle bir öğretmenle, diğer enstrümanları da keşfedebilirsiniz: gitar (klasik, elektrik, rock, halk), dans, flüt, keman, viyolonsel, viyola, şan (enstrümanınızla birlikte şarkı söylemek için), perküsyon, davul, saksafon, klarnet ve hatta müzik terapisi, müzikoloji veya müzikal nitelikler ve müzik dersleri vermenizi sağlayan bir takım yöntemler gibi müziğin pek çok ufkuna yelken açacaksınız. Bölgenizde bir piyano öğretmeni bulun piyanoyu doğru çalmayı öğrenmek için deneyimli müzik öğretmenleriyle konuşun.

 

Size sadece teoriyi öğretebilenlerden veya nota okumadan sadece kulaktan piyano çalanlardan kaçınmanızı öneririz. Ayrıca Superprof'ta bulabileceğiniz piyano öğretmenlerini keşfetmenizi tavsiye ederiz. Sitemiz aracılığıyla size en yakın öğretmeni bulabilir veya Türkiye ve ötesinde kişisel orkestramızı oluşturan geniş piyanist koleksiyonu arasında arama yapabilirsiniz! Hem de saatte ortalama yalnızca 60 TL!

 

 Özellikle uzun vadede 'Ücretsiz piyano', 'yeni başlayanlar için piyano', 'her yaştan çocuk piyanosu', ‘online piyano derslerine başlayın', 'online müzik dersleri', 'online teori dersleri', 'birkaç gün içinde piyanoya giriş' vb. başlıkları ve yanıp sönen yazılarla ücretsiz bir eğitimin reklamını yapan sitelerde çevrimiçi piyano derslerinden kaçınmaya çalışın. Piyano, yavaş yavaş ve kademeli ilerleme gerektiren bir disiplindir ve bu en iyi şekilde iyi bir piyano öğretmeni eşliğinde elde edilir. 

 

Bir Adım Daha İleri Gidin

İster piyanoyu ilk kez öğrenmeye başlamak isteyin, ister arkanızda birkaç yıllık bir pratiğiniz var ve daha da hızlı ilerlemek isteyin: klasik, caz ya da modern olsun; Superprof'ta, öğrenme stilinize ve hızınıza göre uyarlanmış özel dersler için bir dizi piyano öğretmenimiz bulunmaktadır.

 

Her piyano öğretmeni enstrümanın kendisi hakkında derin bir tutkuya sahiptir. Bir gün müthiş bir piyanist olmayı hayal ediyorsanız, piyano öğretmeniniz bu rüyaya ulaşmanıza yardımcı olacak en iyi yolu bilir.

 

Bu piyano öğretmeni hizmetinizde olacak ve kendinizi Bach, Chopin veya Beethoven'dan ilham alarak bulduğunuzda, bir müzik parçasını yorumlarken karşılaştığınız herhangi bir zorlukta size rehberlik edecektir. Piyano öğretmenlerimizin her biri son derece yetkin, sabırlı ve öğretim konusunda deneyimlidir. Başlangıç düzeyi, orta veya deneyimli; yetişkin veya çocuk olması hiç fark etmez. 

 

Deneyiminize başka bir dize veya repertuarınıza başka parçalar eklemek isterseniz, synthesizer veya harpsichord derslerini bile deneyebilirsiniz.

 

Bazı piyano öğretmenleri, müzik okumayı da içeren müzik teorisini öğretme becerisine sahiptir. Kendinizi özel piyano öğretmenlerimiz tarafından motive edin ve içinizdeki Rachmaninov'u dışarı çıkartın!

Ne öğrenmek istersiniz?