Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Gaziantep matematik hocası seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star matematik öğretmenlerimiz.

62 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 62 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz matematik dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

1 saat

Şimşek gibi hızlı matematik öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Gaziantep içinde matematik dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Gaziantep içindeki matematik öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Matematik dersleri almaya başlayın.

3. Yeni ders deneyimleri edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Gaziantep konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Gaziantep içindeki eski öğrencilerimiz
matematik öğretmenlerini değerlendiriyor

Sıklıkla sorulan sorular:

💸 Gaziantep matematik özel dersleri ücretleri nedir?

Gaziantep konumunda, matematik dersi ortalama ücreti ₺62.

 

Matematik dersi ücretleri şunlara göre değişiklik gösterir:

 • hocanın deneyimi
 • dersinizin nerede olacağı (online veya öğretmen evinde)
 • alacağınız ders sayısı ve her özel dersin süresi
 • ders alma amacınız

Hocaların %97'si ilk derslerini ücretsiz veriyor. İlinizdeki matematik hocaları fiyatlarını öğrenin.

🧮 Kaç özel ders öğretmeni Gaziantep konumunda matematik dersi vermek için müsait?

Gaziantep ve çevresinde, 898 matematik hocası özel dersler yapmak için müsait.

 

İlanlarını okuyup ihtiyaçlarınıza uygun matematik hocasına ulaşabilirsiniz.

 

898'dan fazla öğretmen profili arasından etüdünüzü seçin.

💻 Superprof'ta webcam ile online matematik özel ders yapmak seçeneği var mı?

Özel öğretmenlerin %80'i online matematik eğitimi veriyor. Uzaktan dersler hem daha avantajlıdır hem de daha fazla esneklik sunarlar. Online matematik dersleri ücretsiz uygulamaları kullanarak kısa sürede matematik çalışma fırsatı sunuyor. Böylece coğrafi mesafeler siliniyor.

✒️ Gaziantep matematik dersi verenler öğrencilerinden ortalama kaç yıldız almış?

59 değerlendirme arasından, öğrenciler matematik öğretmenlerine beş üzerinden ortalama 5.0 puanladı.

 

Dersiniz ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa Superprof ekibinden bir müşteri memnuniyet temsilcisi çözüm bulmak için (mail üzerinden Pazartesiden Cumaya) hizmetinizde olacaktır.

 

Başka bir sorunuz mu var?

🧑‍🏫 Gaziantep öğrencileri neden matematik dersi yardımı almalı?

Matematik okuldaki en çok başarısız olunan derslerden biridir. Birçok öğrenci lise, ortaokul, ilkokul ve hatta daha üst seviyelerde okulda zorluk çekiyorlar. İşte bu yüzden matematikten özel ders oldukça revaçtadır.

 

Matematik özel ders hocası ile birçok öğrenci matematik dersi korkularını yenmektedir.

 

Tecrübeli bir özel ders hocası ile farklı matematik çözümlerini öğrenmek için matematik dersi talep edin. Öğretmeninizin yardımıyla matematik soru çözümlerini daha hızlı hızlandırmanın şimdi tam zamanı.

 

Özel ders hocanızı bulup evde veya evinizin dışında özel dersinizi talep etmeniz yeterli.

 

Matematik derslerinizi rahatça evinizde veya online nerede almayı arzu ediyorsanız öğretmeniniz ile iletişime geçip organize etmenize olanak veren bir iletişim kutusu bulunmaktadır.

 

Gaziantep konumunda 898 öğretmen arasından istediğiniz öğretmeni bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

Matematik öğretmeninizi bulun

Matematik öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Gaziantep Matematik öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Gaziantep matematik özel ders seçenekleri yüzlerce öğretmenlerimiz ile elinizin altında

Gaziantep’te Matematik Dersi

Gaziantep genç nüfusu ile pek çok öğrenciye sahip şehirlerimizden biridir. Gaziantep büyük nüfusu ile Büyükşehir belediyesine sahiptir. Gaziantep’te nüfusunun çok büyük bir bölümü gençlerden oluşmaktadır.

 

Gaziantep’te genç nüfus ile birlikte eğitim ihtiyacı da artmıştır. Gaziantep’te genç nüfusun büyük bölümü okul çağındaki gençlerdir. Gaziantep’te genç nüfus eğitime ihtiyacı olan ve bu sebeple de şehirde yoğun bir eğitim trafiğinin yaşanmasına neden olan gruptur. Gaziantep’te matematik derslerine de bu yüzden diğer derslere olduğu kadar ihtiyaç vardır. Gaziantep’te matematik dersi ihtiyacı her geçen gün artmaktadır.

 

Matematik öğrenmek öğrencilerin her alanla ve her eğitim seviyesinde ihtiyaçları olan ve çok fazla işlerine yarayacak bir alandır.

 

Matematiği günlük hayatımızda da oldukça kullanmaktayız. Özellikle temel hesap bilgilerine büyük ölçüde ihtiyacımız vardır. Markete gittiğimizde aldıklarımızın ne kadar tuttuğunu toplamak, yüzde sistemiyle indirim yapılan ürünlerin indirimlerini hesaplamak, kredi kartı harcamalarımızın muhasebesini tutmak gibi. Sonuçta hepimizin belirli bir geliri var ve harcamalarımızı kontrol etmemiz gerek. Bu yüzden matematik zorunlu bir ihtiyacımızdır. Bunun dışında uzunluk, genişlik, ağırlık, hız gibi ölçü birimleri de önemlidir. Hemen hemen her gün bu ölçülere ihtiyaç duyarız.

 

Matematik mühendislik bilimleri için de oldukça önemlidir. Matematiği mühendislik alanının tüm dallarında zorunlu olarak kullanmaktayız. Matematiğin kullanıldığı inşaat mühendisliği alanı, hayatımızı kurtarmak için matematiğe ihtiyaç duyar. Bir binanın yapımında çok ince hesaplamalar yapılarak en iyi sonuç elde edinmeye çalışılır. Binanın sağlam olması için gerekli ölçümler matematik kullanılarak yapılır. Matematik sayesinde bir bina ayakta kalır diyebiliriz.

 

Matematik doğada da bulunur. Hatta doğa ve evren matematik üzerine kuruludur. Gezegenler, gezegenlerin konumu, güneş ışığı hızı gibi hesaplamalar matematik sayesinde yapılır. Fizikteki tim hesaplamalar matematik işlemleri üzerine kuruludur!

 

Gaziantep’te Matematik Eğitimi

Matematik, ilkokuldan itibaren zorunlu olarak okutulan dersler arasındadır. Ülkemizde matematik derslerine büyük önem verilir. Milli eğitim müfredatında matematik dersleri oldukça büyük öneme sahiptir. Pek çok ilkokul öğretmeninin en çok önem verdiği derslerden biri matematiktir.

 

Matematik dersleri ilkokulda temel seviyededir ve sayıların öğrenilmesiyle başlar. Sayıları öğrendikten sonra öğrenciler basit toplama ve çıkarma işlemleriyle devam eder. Bunu takiben çarpma işlemlerinin yapılabilmesi için çarpım tablosu öğrenilir. Çarpım tablosu, öğrencilerin zaman içerisinde yavaş yavaş ezberleyerek ilerlemesi gereken bir konudur. Çarpım tablosu ilkokuldaki temel konulardan biridir. Genellikle çevremizdeki insanlar ilkokul öğrencilerinin matematiğinin iyi olup olmadığı test etmek için onlara çarpım tablosundan sorular sorarlar. Çarpım tablosunu iyi bir şekilde öğrenmiş öğrenciler için bu durum sorun oluşturmaz.

 

İlkokul matematik dersleri, pek çok ilkokul öğrencisinin zorlanabileceği bir alandır. İlkokul matematik konuları genellikle kolay olduğu için veliler çocuklarına derslerinde yardımcı olabilir. Bazı durumlarda ek ders yardımı gerekebilir. Örneğin veliler çalışıyorsa veya çok yoğunsa, matematik öğretme yetenekleri azsa, ek yardıma ihtiyaç duyulabilir. Superprof’ta kolaylıkla arayışınıza uygun bir öğretmen bulabilirsiniz.

 

Peki ilkokul matematik konuları neler içerir? Hep birlikte öğrenelim:

 • Uzamsal ilişkiler
 • Tartma
 • Doğal sayılar
 • Doğal sayılarla toplama işlemi
 • Doğal sayılarla çıkarma işlemi
 • Paralarımız
 • Kesirler
 • Zaman ölçme
 • Geometrik cisimler ve şekiller
 • Geometrik örüntüler
 • Veri toplama ve değerlendirme
 • Uzunluk ölçme
 • Sıvı ölçme

 

İlkokuldan sonra öğrenciler eğitimlerine ortaokul ile devam eder. İlkokulda sınıf öğretmeni ile işlenen matematik dersleri, ortaokulda matematik branş öğretmeni ile işlenmeye başlanır. Matematik dersleri ortaokulda çok daha önemlidir çünkü LGS dediğimiz Lise Giriş Sınavı, matematik soruları da içerir. LGS liseye girmek isteyen her öğrencinin girmesi gereken bir sınavdır. LGS matematik konuları tüm ortaokul ve ilkokul boyunca görülen matematik bilgilerinin toplamını içerir. Ortaokulda matematik dersleri artık daha zor hale gelmiştir, ilkokul konuları arasında yer almayan denklemler, negatif sayılar gibi pek çok farklı matematik kavramı ortaokulda karşımıza çıkmaya başlamıştır.

 

Ortaokulda matematik dersleri genel olarak öğrencilerce zor bulunur. Sınıf öğretmenlerinden ayrılan ve artık branş öğretmenleri ile ders işlemesi gereken ilkokulu bitirmiş öğrencilerin bu yeni ritme alışmaları ve yeni öğretmenleri ile ders işlemeye alışmaları biraz zaman alabilir.

 

Hem LGS hazırlık hem de yeni ritme alışmaları gereken öğrenciler ortaokulda matematik özel ders yardımına ihtiyaç duyabilir.

 

Peki ortaokulda görülen ve sınavlarda çıkan LGS matematik konuları nelerdir?

 • Çarpanlar ve Katlar
 • Üslü İfadeler
 • Kareköklü İfadeler
 • Veri Analizi
 • Basit Olayların Olma Olasılığı
 • Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler
 • Doğrusal Denklemler
 • Eşitsizlikler
 • Üçgenler
 • Eşlik ve Benzerlik
 • Dönüşüm Geometrisi
 • Geometrik Cisimler

 

Ortaokulda matematik özel ders almak isteyenler için Gaziantep’te matematik öğretmeni bulmak mümkün. Dilerseniz Superprof’ta hızlı bir arama ile şehirdeki tüm matematik öğretmenlerini görüntüleyebilirsiniz.

 

Peki ortaokulu bitiren öğrenciler lisede nasıl bir matematik eğitimi almakta?

Matematik dersleri lisede de devam eder. Özellikle fen liselerinde sayısal ağırlıklı dersler işlendiği için matematik dersleri de fen liselerinde daha önemli olacaktır. Fen liseleri Gaziantep’te en iyi matematik dersi alabileceğiniz yerler arasındadır. Bu liselere LGS’de iyi puan almış öğrenciler yerleşir. Matematik yanında geometri, fizik, kimya, biyoloji gibi diğer sayısal dersler de fen liselerinde büyük öneme sahiptir.

 

Gaziantep fen liseleri nelerdir?

 • Gaziantep Şehit Kamil Vehbi Dinçerler Fen Lisesi
 • Gaziantep Şahinbey TOBB Fen Lisesi
 • Gaziantep Şehit Kamil Abdulkadir Konukoğlu Fen Lisesi
 • Gaziantep Nizip Nizip Fen Lisesi
 • Gaziantep İslahiye Borsa İstanbul İslahiye Fen Lisesi

 

Liselerde matematik dersleri çok daha zorlaşır. Matematiğin daha karmaşık konuları olan fonksiyonlar, cebir, türev gibi pek çok farklı konu lisede öğretilmeye başlanır. Lisede matematik dersleri bazı öğrenciler için yorucu olabilir. Bazı öğrenciler matematiği çok sevip bu ders onlara kolay gelir ve sınavlarda hep yüksek not alırlar. Fakat bu durum her öğrenci için geçerli değildir. Çoğu öğrenci matematik derslerinde oldukça zorlanır. Hatta bazen sınıfı geçmekte bile zorlanabilir! Bu durumda ek ders almak kaçınılmaz olacaktır.

 

Matematik dersleri 9. sınıfta ve 10. sınıfta tüm öğrenciler için eşit miktarda gösterilir. Tüm öğrenciler eşit miktarda matematik dersleri alırlar. Bunun nedeni 9. ve 10 sınıfta öğrencilerin henüz alan seçmemiş olmalarıdır. Bu yüzden konular ortaktır ve aynıdır.

 

9.sınıf ve 10. sınıf matematik dersleri TYT açısından çok önemlidir. Açılımı Temel Yeterlilik Testi olan TYT, üniversiteye girmek isteyen tüm öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır. TYT matematik soruları her alandan öğrenci için puan getiren sorulardır. TYT’de matematik soruları yine de en çok sayısal ve eşit ağırlık yani TM öğrencilerine puan getirir. Sözel ve dil bölümü öğrencileri için de yüksek puanlar almak için çözülmesi zorunlu sorulardır. Gaziantep’te TYT hazırlığı ek yardım gerektirebilir. Özellikle okulda matematik derslerinden verim alamayan veya yeterli gelmeyen öğrenciler için.

 

Peki 9. sınıf ve 10. sınıfta görülen derslerden oluşan TYT matematik konuları nedir? Listemizi sizin için hazırladık:

 • Temel kavramlar
 • Sayı basamakları
 • Bölme ve bölünebilme
 • Ebob – ekok
 • Rasyonel sayılar
 • Basit eşitsizlikler
 • Mutlak değer
 • Üslü sayılar
 • Köklü sayılar
 • Çarpanlara ayırma
 • Oran orantı
 • Denklem çözme
 • Problemler
 • Kümeler
 • kartezyen çarpım
 • Mantık
 • Fonksiyonlar
 • Polinomlar
 • Dereceden denklemler
 • Permütasyon ve kombinasyon
 • Olasılık
 • İstatistik

 

4 yıllık lise eğitiminde öğrenciler matematik dersleri almaya devam ederler. Sayısal ve eşit ağırlık bölümü seçen öğrencilerin alan dersleri arasında matematik bulunur. Matematiği bu bölüm öğrencileri kadar almasalar da sözel ve yabancı dil bölümü öğrencileri de matematik dersleri almaya devam ederler. 11. ve 12. sınıf matematik dersleri çok daha üst seviye matematik işlemleri ve formülleri içerir. Daha karmaşık sorular ve formüller 11. ve 12. sınıf matematik derslerinde görülmeye başlanır. 11. sınıf ve 12. sınıf matematik dersleri, TYT sınavına girdikten sonra alan bilgilerinin ölçüldüğü AYT sınavında da karşımıza çıkar. AYT sınavı matematik soruları sayısal ve eşit ağırlık öğrencilerinin çözmesi gereken sorulardır. AYT’de hem 11. sınıf ve 12. sınıf matematik konuları hem de TYT matematik konuları sorumlu tutulduğu için, öğrencilerin çok daha yoğun bir şekilde çalışıp eksikleri varsa tamamlaması gerekir.

 

AYT matematik konuları nelerdir bilmek bize eksiklerimizi tespit edip daha sağlıklı ilerlememize yardımcı olabilir:

 • Temel kavramlar
 • Sayı basamakları
 • Bölme ve bölünebilme
 • Ebob – ekok
 • Rasyonel sayılar
 • Basit eşitsizlikler
 • Mutlak değer
 • Üslü sayılar
 • Köklü sayılar
 • Çarpanlara ayırma
 • Oran orantı
 • Denklem çözme
 • Problemler
 • Kümeler
 • Kartezyen çarpım
 • Mantık
 • Fonksiyonlar
 • Polinomlar
 • Dereceden denklemler
 • Permütasyon ve kombinasyon
 • Binom ve olasılık
 • İstatistik
 • Karmaşık sayılar
 • Dereceden eşitsizlikler
 • Parabol
 • Trigonometri
 • Logaritma
 • Diziler
 • Limitf
 • Türey
 • İntegral

 

Liseyi bitirip AYT ve TYT sınavlarına giren öğrenciler üniversitelere yerleşmek için tercih yaparlar. Sayısal ve TM bölümü öğrencileri matematik soruları çözdükleri için bu alanlardan öğrenci alan bölümlere yerleşirler.

 

Üniversitede özellikle sayısal bölümle öğrenci alan bölümlerde yoğun bir matematik eğitimi söz konusudur. Makina mühendisliği, inşaat mühendisliği, mimarlık, elektrik elektronik mühendisliği, fizik mühendisliği, matematik mühendisliği gibi bölümler çok yoğun matematik dersleri içerir. Bunun dışında Matematik bölümü, fizik bölümü, istatistik gibi fen fakültesi bölümleri de matematiğin bilimsel anlamda incelendiği bölümlerdir. Üniversitede de tıpkı lisede olduğu gibi öğrenciler matematik derslerinde ek yardıma ihtiyaç duyabilir. Bu durumda matematik özel ders alma seçenekleri her zaman bulunur.

 

Gaziantep’te Matematik Kursları

Gaziantep’te matematik dersleri tıpkı Türkiye’nin diğer şehirlerinde olduğu gibi önemli ve zorlanılan dersler arasındadır. Tüm Türkiye’de olduğu gibi öğrenciler matematikte zorlanabilir veya matematik fobisi geliştirebilir. Okuldaki dersler yetersiz kaldığında veya okuldaki matematik öğretmeninden memnun olunmadığında öğrenciler okul dışında da matematik dersi almak isteyebilir. Bu elbette mümkündür.

 

Gaziantep’te matematik kursları özel olarak matematik derslerinde zorlanan öğrencilere yönelik oluşturulmuştur. Matematik dersleri bu kurumlarda öğrencilere kendi sınıflarına ve seviyelerine göre matematikte uzmanlaşmış öğretmenler tarafından öğretilir.

 

Gaziantep’te sadece matematik kursları değil etüt merkezleri de matematikte zorlanan öğrencilerin tercih ettiği okul sonrası derslerin işlendiği kurumlardır. Gaziantep’te etüt merkezleri ilkokul, ortaokul, lise gibi tüm eğitim seviyelerinden öğrencilere hitap edebilir. Gaziantep’te etüt merkezleri daha çok merkez ilçeler olmak üzere tüm Gaziantep’te bulunabilir. Gaziantep etüt merkezleri sadece matematik alanında değil aynı zamanda geometri, fen bilimleri (fizik kimya biyoloji), tarih, coğrafya, felsefe, Türkçe gibi alanlarda da hizmet verir.

 

Gaziantepteki etüt merkezleri özellikle LGS, TYT ve AYT sınavlarına hazırlanan öğrencilere yönelik eğitimleriyle bu gruptaki öğrencilerce sıklıkla tercih edilir.

 

Gaziantep etüt merkezleri nerelerde bulunabilirmiş bakalım:

 • X Matematik Kursu Gaziantep
 • Özel BireBir Matematik Kursu Gaziantep
 • Çağdaş Matematik Özel Öğretim Kursu Gaziantep
 • Özel Analiz Matematik Özel Öğretim Kursu Gaziantep
 • Gaziantep Matematik Özel Öğretim
 • Eflatun Matematik ve Birebir Özel Ders Gaziantep
 • Anadolu Özel Öğretim Kursu Gaziantep
 • Seri Matematik Kurs Gaziantep
 • Batıkent Analiz Matematik Özel Öğretim Kursu Gaziantep
 • İmer Matematik Özel Eğitim Kursu Gaziantep

 

Superprof ile Gaziantep’te Matematik Özel Ders Seçenekleri

Superprof, Gaziantepteki yüzlerce matematik öğretmenini tek bir platform üzerinde toplayan Türkiye’nin lider özel ders platformudur.

 

Okuldaki dersler ve etüt merkezleri aradığınız matematik dersini veremiyorsa ve sizin size özel bir matematik öğretmenine ihtiyacınız varsa, Gaziantep’te matematik özel ders öğretmeni ile matematik çalışmak sizin için daha uygun olacaktır.

 

Gaziantep’te matematik özel ders seçeneklerini Superprof’ta sadece birkaç tıklama ile bulabilirsiniz. Anasayfada yapacağınız pratik bir arama ile Gaziantep matematik dersi seçenekleri karşımıza çıkacaktır. Yüzlerce öğretmenin ilanına erişip kriterlerinize uyanları inceleyerek ders talebi gönderebilirsiniz.

 

Superprof Gaziantep’te matematik ders fiyatı saatlik ortalama 55 TL. Tüm öğretmenlerimiz kendi fiyatlarını kendi belirledikleri için çok daha düşük fiyatlarla matematik dersi bulma şansınız da vardır. Çok avantajlı bir özellik ise, öğretmenlerin %97sinin ilk dersinizi ücretsiz vermesi. Bu şekilde ücretli ders almaya başlamadan önce seçtiğiniz öğretmenin matematik derslerini nasıl anlattığını görüp derslerin size uygun olup olmadığına göre karar verebilirsiniz. Aynı zamanda öğretmeninizle hedefleriniz ve güncel durumunuzu paylaşarak yol haritası belirlemeniz de mümkündür. Ücretsiz dersler aynı zamanda öğretmeninizle iletişiminizi görmenize ve birbirinize güven duymanıza da olanak verir.

 

Gaziantep’te matematik derslerinizi yerde alabilirsiniz. Gaziantep’te dersleri ister evinizde öğretmeniniz ile, ister dışarıda bir mekanda veya hatta dilerseniz online bile işlenebilir. Bu şekilde dersleri kendi tercihinize göre alabilirsiniz. Özel ders öğretmeniniz whatsapp’tan da soru çözümleri gibi hizmetler teklif ederek çok daha kapsamlı ve sizi sınavlara hazırlayacak bir hizmet sağlayabilir!

 

O halde hala ne duruyorsunuz? Siz de Superprof’ta hızlı bir arama yaparak Gaziantep matematik ders seçeneklerini keşfedin!

Ne öğrenmek istersiniz?