Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

calculus özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 412 yorumlu star öğretmenlerimiz.

79 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %99 ve saatlik ortalama ₺79

3 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 3 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Calculus öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Akademik bilimler alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Calculus dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Calculus dersi fiyatı saatlik ortalama 79 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

  • calculus öğretmeninin deneyimi
  • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Calculus dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Calculus dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Calculus online dersleri almak mümkün mü?

Calculus öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Calculus dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Calculus dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

2778 calculus öğretmeni calculus dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

2778 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Calculus öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

412 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Calculus öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Calculus öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Calculus dersinde desteğe ihtiyacınız varsa yardım almanız size çok şey kazandıracaktır

Calculus dersi bugün tüm dünyadaki üniversitelerde okuyan öğrencilerin bazı bölümlerde zorunlu olarak aldığı dersler arasında yer alır. Calculus dersi bildiğiniz üzere matematik temelli bir ders olduğu için matematik calculusün temelidir diyebiliriz. Calculus pekçok anlamda sayısal bölümlerde yer alan bölümlere büyük bir avantaj ve destek sağlar. Özellikle bilim alanındaki gelişmelerin modellenmesi ve matematiksel işlemlerin veya fiziksel buluşların modellenmesi için kullanılan calculus formülleri bugün üniversitelerde en çok okutulan dersler arasında yer alır. Pekçok bölümde calculus derslere daha ilk yıldan öğretilerek öğrencilerin sağlam bir calculus temeli olması sağlanır. Öğrencilerin hayatının kalanında calculus derslerinde uzmanlık sağlaya bilmeleri için ve calculus temelleri sayesinde mesleklerini yapabilmeleri için calculus derslere yoğun bir şekilde verilir. Calculus matematik temelli olup Latince bir kelimedir. Matematik alanında sayı saymak veya hesap yapmak için kullanılan İngilizcede de Calculation veya Fransızca da Calcul olarak bilinen ve Latince de yine calculus olarak olan bir kelimedir.

 

O calculus dersleri geçmişte pek çok bilim adamı tarafından yoğun olarak kullanılmıştır. Calculus antik Çağlar’dan itibaren kullanılmakta olup bilimsel temellere geçmişte oluşturulmuş ve günümüze kadar ilerleyerek gelmiştir. Kökünüz diğer matematik konularından destek alarak oluşturulmuş bir ders türüdür. Matematik alanında ve sayısal alanlarda calculus kullanımı oldukça yoğun olup özellikle aritmetik ve analitiksel gösterimleri elde etmek için kullanılır. Aynı zamanda grafik ve dediğimiz gibi tüm modellemeler için calculus formülleri ve işlemleri kullanırlar. Bu yüzden öğrenciler üniversitede calculus derslerinde iyi bir dereceye sahip olmakla yükümlüdürler.

 

Üniversitede bu denli öğretilen calculus derslere neden hayatımızı da faydalı ve calculus isterseler kimlere veriliyor ve üniversitedeki hapis dersleri nasıl işleniyor ve aynı zamanda okul sonrasında calculus özel ders ihtiyacı çeken kişiler Superprof sayesinde nasıl bulabilir bunlara bakalım.

 

Okulda Calculus Dersleri 

Calculus dersleri dediğimiz gibi üniversitelerin pekçok bölümünde zorunlu ders olarak okutulur. Bu bölümlere bakacak olursak karşımızda sayısal bölümler çıkacaktır. Sayısal bölüm ne yani sayısal puanla öğrenci alan bölümlerde okuyan öğrencilerin çoğu ilk senelerinde calculus dersleri alırlar. Bu öğrenciler özellikle mühendislik fakültesi, fen fakültesi ve sağlık fakültesi gibi bölümler ve fakültelerde okuyan öğrencilerdir. Özellikle mühendislik fakültesi ve fen fakültesi nde öğrencilerin tasarımları ve yeni buluşlar için calculus temellerini çok iyi öğrenmeleri gerekmektedir. Bu yüzden öğrencilere calculus derslerin zorunlu olarak verilmektedir.

 

Genellikle üniversitenin birinci sınıfında verilen calculus derslere öğrencilerin yoğun bir şekilde matematik işlemi yapmasını gerektirir. Calculus matematiğin bir dalı olduğu için öğrencilerin bu derste başarılı olabilmeleri için değil ise de iyi bir calculus temele yani matematik temeli almış olmaları gerekir. Öğrenciler üniversitede aldıkları calculus derslerinde başarılı olmak için matematik formülleri ve matematik işlemleri ile haşır neşir olmalıdırlar. Öğrencilerin calculus derslerinde başarılı olabilmesi için matematiği sevmeleri ve formüllerle işlem yapmaları gerekmektedir.

 

Saat kulesi alanında başarılı olabilmek için sadece matematiğin calculus konuları yetmez aynı zamanda cebir, trigonometri, fonksiyonlar, analitik geometri, integral, türev gibi aklınıza gelebilecek pekçok derste uzmanlık sağlamaları gerekir. Çünkü calculus hesaplamaları yaparken bu matematik konularından da yardım alınmaktadır. Bu yüzden öğrencilerin iyi bir lise matematik temeli ile üniversite matematik yani calculus isterselerine başlamaları gerekir.

 

Calculus üniversitedeki mühendislik fakültesi nde yer alan bilgisayar mühendisliği, makine mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, fizik mühendisliği, kimya mühendisliği, yazılım mühendisliği, inşaat mühendisliği, maden mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve aklınıza gelebilecek diğer tüm mühendislik alanlarında zorunlu ders olarak okutulur. Bunun yanında fen fakültesi ndeki matematik ve fizik bölümlerinde ve aynı zamanda istatistik bölümlerinde de Calculus Dersleri zorunlu olarak alınması gereken derslerdir.

 

Calculus dersleri birinci sınıfta verilirken genellikle ilk dönem calculus bir ve ikinci dönem calculus iki olarak iki dönem şeklinde verilir. Çok fazla konu içerdiği için ve içeriği ağır olduğu için ve kullanımı çok geniş olduğu için calculus derslerinin üniversitenin birinci sınıfında iki döneme yayılmış olması mantıklıdır.

 

Öğrenciler calculus dersleri alırken zaman zaman zorlanabilir ve okul dışında calculus tersi yardıma ihtiyacı duyabilirler. Calculus matematik modelleme Üzerine kurulduğu için öğrencilerin matematiksel kavramları modellemeyi dökmeleri konusunda zorluk çekmeleri normal olabilir. Sonuçta Kalkülüs dersleri matematiğin üst seviyesi olarak görülebilir. Bu yüzden öğrenciler Kalkülüs özel ders arayışında olabilirler.

 

Calculus Özel Ders Arayan Öğrenciler İçi Seçenekler Mevcut

Öğrenciler tatil sözel derslerine çok mantıklı ve gerekli sebeplerle alırlar. Üniversitedeki öğrenciler calculus derslerini alırken bu derslere okullarında akademisyenler tarafından anlatılan derslerde öğrenirler. Tıpkı diğer derslerde olduğu gibi calculus derslerinde de dersler bir sınıf ortamında öğrenilir ve belirli bir müfredatı uyunur. Bu müfredat ve sınıf ortamı her öğrenci için ideal öğrenme ortamı olmayabilir. Bu yüzden kimi öğrenciler calculus konulara eksiği çekebilirler. Özellikle ağır bir ders olduğu için tek bir konunun kaçırılması diğer konuları da doğrudan etkilediği için calculus derslerinde sahip olunan eksikler bir kartopu şeklinde birikir ve sınavlarda başarısızlıkla kendini gösterir.

 

Öğrenciler bu yüzden okul sonrasında kendilerine calculus konularını anlatacak iyi bir özel ders hocası arayışına girerler. Hangi üniversitede olursa olsun veya hangi şehirde olursa olsun Tatiliz özel ders ihtiyacı hissedilebilir. Calculus dersi veren hocalar bunun farkındadırlar ve bu yüzden üniversitedeki öğrencilere yardımcı olmak için özel ders seçeneği sunarlar. Her şehirde ve her üniversiteden pekçok calculus dersi veren hocalar Superprof platformunda bulunabilirler. Calculus dersleri veren özel ders hocalara öğrencilerin sınavlarında en iyi şekilde başarıya ulaşması için ellerinden geleni yaparlar.

 

Kaktüsten özel ders almak artık oldukça normal görülen ve desteklenen bir seçenektir. Sonuçta öğrencilerin dersleri geçmesi için bir şekilde sınavdan yüksek not almaları lazım ve bu yolda özel ders almaları daha iyi bir seçenektir. Tatiliz derslerinden kalıp okulu uzatmak dansa birkaç saat takılır sözel ders alıp sınıfı geçmek çok daha ekonomik bir yöntemdir.

 

Hangi şehirde olursanız olun çevrenizde calculus özel ders veren hocaların bulunduğunu bilmelisiniz. Calculus öğretmenlere matematik mezunu veya mühendislik mezunu kişiler olabilirler. Özellikle sizlerle aynı bölümden mezun olan calculus dersi veren hocalardan ders aldığınızda sizlerin ihtiyaçlarını çok daha iyi anlayabilecek ve size en uygun özel ders deneyimine verebilecektir.

 

Calculus derslere alırken özel ders hocanız size sadece klasik bir şekilde konuları Anlatmayacak bunun ötesinde bu konuları meslek hayatınızda nasıl uygulabileceğiniz hakkında bilgiler de verecektir. Meslek hayatına atılmış olabilecek calculus özel ders hocalarından alacağınız dersler sayesinde calculus derslerinin meslek hayatında uygulamalarını da görebilirsiniz. Böylelikle calculus dersi sizleri çok daha ilginç ve kendinizi çok daha motive hissedebilirsiniz. Bunun yanında calculus özel ders hocalari sizlere hem sınavlara hem de ödevlerinize en iyi hazırlık için doğru örnekler vererek doğru soruları çözdürerek yardımcı olurlar. Sizlerin geçtiğin yollardan daha önce geçmiş ve başarı sağlamış hocalar sizler için en iyi calculus özel ders deneyimine yaşatacaktır.

 

Bu yüzden tereddüte düşmeden tüm Türkiye’de hangi şehirde olursanız olun calculus özel ders hocası arıyorsanız Superprof hocalarından yardım alın. Superprofta tüm Türkiye’deki calculus dersi alan öğrencilere yardım etmeye hazır calculus hocalari sizleri bekliyor. Türkiye’deki en iyi calculus hocalari için ana sayfada yapacağınız calculus aramasında karşınıza çıkacak ilanları inceleyip ilginizi çeken tüm hocalara ders talebi gönderebilir ve talebiniz kabul edilince derslerinize başlayabilirsiniz.

Ne öğrenmek istersiniz?