Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

kimya özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 1508 yorumlu star öğretmenlerimiz.

66 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %100 ve saatlik ortalama ₺66

2 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 2 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Kimya öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Akademik bilimler alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Kimya dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Kimya dersi fiyatı saatlik ortalama 66 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

  • kimya öğretmeninin deneyimi
  • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Kimya dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Kimya dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Kimya online dersleri almak mümkün mü?

Kimya öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Kimya dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Kimya dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

12767 kimya öğretmeni kimya dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

12767 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Kimya öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

1508 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Kimya öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Kimya öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Kimya özel ders ile eksik konularınızı hızlıca tamamlayın

Kimya özel ders almak

Anaokulundan üniversiteye kadar çocuklar ve yetişkinler, üniversite diploması olan bir öğretmen ile sınıflarda gruplar halinde ders görmeye alışkındır.

 

Peki, bu eğitim sistemine başka bir etken eklerseniz ve bunu yaparak çocuğunuzun eğitiminde çarpıcı bir şekilde ilerlemesine katkı sağlarsanız ne olur? Onları geleneksel eğitimin yanında bir de daha kişiselleştirilmiş bir eğitimle tanıştırsanız?

 

Evde kimya öğretmeni, öğretmen ile daha iyi iletişim kurup anlamaya ve aynı zamanda öğrencilerle evde bire bir başarılı bir şekilde çalışmak gibi dikkate değer bir uygulamalı anlatım ekleyen önemli bir yardımcıdır.

 

Kimya özel ders öğretmenleri üniversitede kimya, kimya mühendisliği, fen bilimleri, kimya öğretmenliği gibi bölümlerde öğrencisi olabilirler ancak öğrencinin başarısını arttırmasını teşvik etmek için her zaman profesyonel ve kişiye özel ders verirler.

 

 Evde kimya dersleri, fırsat eşitsizliklerini giderebilir mi?

Atom, birleşikler, kovalent bağlar, organik kimya, kimyasal tepkimeler, periyodik tablo ve daha birçok farklı konuyu içinde barındıran kimya dersi, gerçekten de çoğu zaman kolay bir ders değildir.

 

Bir de kimyanın anlaşılması zor bir ders olmasına ek olarak, sosyal eşitsizlikler nedeniyle eşitsizlikler eklerseki ders bazı öğrenciler için daha da zorlaşır!

 

Bu durumu şöyle de açıklayabiliriz: Örnek verecek olursak, öğrenim sürecinde daha az imkanlar sahip bir öğrenci matematik derslerinde tek bilinmeyenli denklemleri çözmeyi yeni keşfederken daha fazla imkanlara sahip bir diğer öğrenci üst düzey fonksiyonları çoktan öğrenmiş olabilir. Özellikle bu öğrenciler AYT sınavına hazırlanıyor ise bu fark öğrencilerin sınav sonuçlarına da yansıyacaktır ve gideceği üniversiteden bölüme, şehirden hayatının geri kalanında icra edeceği mesleğine kadar birçok noktada belirleyici olacaktır.

 

Bu çok da iç açıcı olmayan duruma karşı savaşmak için, veliler ve çocukları için bir çözüm var: Herkesin yararlanabileceği evde eğitim yani özel ders! Özel kimya öğretmeni ile bu eşitsizlikler ciddi anlamda büyük ölçüde ve güzel sonuçlar doğuracak şekilde aşılabilir. Bu nedenle, tüm farklı seviyelerdeki öğrencileri, ev ödevlerine yardımcı olacak ve sınavlara hazırlanmalarına destek olacak evde eğitim desteğine davet ediyoruz.

 

Kimyanın hayatımızdaki yeri

Kimyanın hayatımızdaki hayati önemini inkar edemeyiz. Yaptığımız her şey kimyadır ve vücudumuz bile kimyasallardan yapılmıştır! Kimyasal reaksiyonlar hayatın her gün ve her dakikasında meydana gelir ve nefes almak, yemek yemek, televizyon izlemek, oyun oynamak gibi her eylem kimyasal olaylar içerir. Yeryüzündeki tüm maddeler, periyodik tablodaki elementler ve kimyasal bileşiklerden oluşmuştur ve bu nedenle kimya çalışmak, her şeyin önemini anlamak gibidir!

 

Kimya, her insanın günlük ve mesleki yaşamında olduğu gibi başka şekillerde de bulunabilir. Kimya, ev temizlik ürünlerinin içeriklerini belirlemek, yiyecekleri pişirmek ve muhafaza etmek, çevre kirliliği ve besin sağlığı gibi çevre sorunları ve çok daha fazlasını incelemek için kullanılır.

 

Kimya bazen karmaşık ve 'sıkıcı' bir bilim olarak kabul edilebilir, ancak havai fişekler ve patlamalar kimyaya dayalıdır, hayat kurtaran ilaçlardan bahsetmeye gerek bile yok...

 

Kimya dersleri ve okulda kimya

Özel kimya dersleri almak veya kimya ev ödevlerine yardımcı olacak birilerini bulmak için bir öğretmenden özel ders almak giderek daha gerekli hale geliyor. Ebeveynlerin bu görevlere ayırmak için gittikçe daha az zamanı var.

 

Ancak fen bilimleri konularının (biyoloji, fizik ve kimya) önemi yaşla birlikte azalmaz. Bu nedenle, belirli üniversite bölümlerine girebilmek ve kendinize istediğiniz mesleği ve kariyeri elde etmek için her şansı vermek ya da AYT ve TYT sınavlarında başarılı olmak için bir dizi fen bilimleri konusunu çok iyi bilmeniz gerekir!

 

Kimya, fizik, biyoloji, tıp ve mühendislik, uygulamalı bilimler gibi diğer önemli bilimlerle bağlantılı olduğu için genellikle temel bilim olarak adlandırılır. Diğer bilimlerin anlaşılmasının yapı taşlarını içerebilir veya onlarla birlikte ortak olarak çalışabilir. Örneğin, fizikte radyoaktiviteyi öğrendiğinizde, bir kimya konusu olan atomik yapıları da bilmeniz gerekecektir. Kimya, birçok heyecan verici kariyer ve daha üst düzey işler  için bir basamak olabilir.

 

Bir kimya öğretmeninin yardımıyla, tüm bu konuları gözden geçirerek tekrar edip onları ezbere öğrenmeye başlayabilirsiniz, bu da TYT ve AYT sınavlarını çok daha kolay hale getirir. Kimya becerilerinizi geliştirmek, liseden sonra birçok kapıyı açabilir ve sizin için bilim dünyasında en iyi kariyeri bulmanıza yardımcı olabilir.

 

Kimya okumak hangi işlere ve ne tür kariyerlere kapı aralar?

Atom, birleşikler, kovalent bağlar, organik kimya, kimyasal tepkimeler, periyodik tablo ve daha birçok farklı kimya konusunu öğrenmek zor geliyorsa, kimyadan vazgeçmek isteyebilirsiniz! Ancak kimya öğrenmenin ardından gelen birçok harika iş fırsatı olduğu için bu alanda kalmak için birçok sebep var.

 

Kimya okumak, gelecekteki kariyerinizin bir laboratuvarla sınırlı olacağı anlamına gelmez; adli bilim adamları, biyoteknoloji uzmanları, nanoteknoloji, farmakolog, toksikolog, çevre uzmanları, nükleer mühendis, lise ve ilkokulda öğretmenlik, üniversite öğretmeni gibi kimyayla bağlantılı pek çok başka iş vardır.

 

Kimyadan mezun olanların en çok arandığı işverenler arasında ilaç, tarım ilaçları, kamu hizmetleri ve araştırma, sağlık ve tıp kuruluşları veya hükümet ve bilim araştırma kuruluşları ile çalışan şirketler yer alır! İş seçenekleri ve yelpazesi kimya bölümü mezunları için oldukça geniz! Peki bu hedefe doğru ilerlerken üniversite sınavlarına hazırlık aşamasında biraz yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyor musunuz?

 

Neden evde kimya özel dersi alınmalı?

Çocuğunuz veya kendiniz için bir kimya öğretmeni tutmak önemli bir karardır. İlk sebeplerden biri onlara en iyi başarı şansını vermek. Peki özel ders almanın ve ev ödevlerinde yardım almanın faydaları tam olarak nedir?

 

Özel ders almak ve ev ödevine yardım almak sizi öne geçirebilir

Özel ders almak zorluk çeken, okul derslerinde ve AYT TYT sınavları için gelişmek ve başarılı olmak isteyen öğrenciler için harika bir fikir! Çevrenizde mutlaka özel ders alan birilerini tanıyorsunuzdur. Bu çok normal bir şeydir ve sizin de yararlanma hakkınız olan bir hizmettir.

 

Ortaokulda, lisede ve hatta yüksek öğrenimde kimya dersi pek çok sorun oluşturabilir. Türkiye’de yüksek öğrenime veya üniversite derecelerine geçmek isteyenler için fen dersleri TYT ve AYT sınavlarında zorunlu ön koşullardır. Bununla birlikte, fen bilimleri dersleri ve konuları, kimya soruları ve çözümleri mantığı bazen tüm öğrenciler için kolay değildir.

 

Bazı öğrenciler, kimya konularını öğrenip kimya soru çözümlerini öğrenemeyeceklerini ve ilerleyemeyeceklerini düşünerek psikolojik engeller geliştirebilirler. Ama bu doğru değil! Bu nedenle, tüm zamanını öğrenciye ayırabilecek bağımsız bir kimya öğretmenine başvurmak çoğu zaman hayat kurtarıcı olabilir.

 

Lise ve üniversitede kimya ödevleri ve kimya sınavlarına önceden hazırlanın

Özel kimya öğretmenleri sadece zorluk çeken öğrenciler için değildir.

 

Bazılarının AYT ve TYT sınavlarına hazırlanmaları ve hedefledikleri iyi üniversitelerden birinde istedikleri bölüme kabul edilmesini sağlamaları yeterlidir. Üst düzey fen derslerine, fizik, kimya, biyoloji derslerine giriş yapıp öğrenmek için,  kimya özel ders konusunda uzmanlaşmış bir öğretmenin yardımına başvurmak tavsiye edilir. Her durumda, en iti çalışma tekniklerini öğrenmek ve tüm kimya konularına hakim olmak ve tam anlamıyla öğrenmek için ideal bir yoldur.

 

Kimya öğretmeni “yapamıyorum psikolojisini” aşmanıza yardımcı olur

Yukarıda da söylediğimiz gibi, kimya ve fen bilimleri birçok öğrencide bazı özgüven ve yeterlilik sorunlarına neden olabilir. Ancak inanılmaz derecede yardımcı öğretmenler de utangaçlıkla ilgili sorunlarda yardımcı olabilir. Tüm sınıfın önünde tahtadaki bir kimya problemini çözmenin veya karmaşık bir kimya reaksiyonunun açıklamasının istenmesinin kesinlikle göz korkutucu olabileceği doğrudur! Özellikle otuz öğrencinin önünde yapılması gerektiğinde.

 

Bu nedenle, bazı ortaokul ve lise öğrencileri, kimya dersine katılmaları istendiğinde içe dönük ve utangaç davranırlar, bu da onların daha yavaş ilerlemesine ve başarısızlıklarına yol açar. Bu durum evde özel kimya öğretmeninin akranlar arası iyi bir ilişkiyi teşvik ederek çözebileceği gerçek bir problem. Masasının arkasında duran ve potansiyel olarak öğrencileri korkutan güçlü bir öğretmenin görüntüsü olmadan. Bunun yerine, öğrenciye yakın ve bazen bu hassas durumlarda ders vermeye alışmış yeni bir kimya öğretmeni (mezun olmuş olsun veya olmasın) size çok yardımcı olacaktır.

 

Size yakın bir kimya öğretmeni nasıl bulunur?

Gördüğünüz gibi, kimya öğrenmek bazen derslerinizde size rehberlik edecek bir öğretmenin yardımını gerektirebilir. Bunun için Superprof sizi tüm kimya öğretmenlerini online keşfetmeye davet ediyor. Türkiye’nin her yerinde bulunan deneyimli bir öğretmen bulmakta zorlanmayacaksınız, bilgilerini size aktaracak, iyi bir üniversite eğitimi almış öğretmen veya çok bilgili bir üniversite öğrencisi.

 

Bugün Superprof web sitesinde sizi bekleyen binlerce kimya ve fen bilgisi öğretmenimiz olduğunu unutmayın. Bu kadar büyük sayıda öğretmen seçeneği ile, aradığınız öğretmeni bulabilirsiniz, metodolojiyi bilen biri, öğrenmenizi kolaylaştıracaktır.

 

Superprof, öğretmenleri ve öğrencileri bir araya getirmeye yardımcı olan profesyonel bir sitedir. Öğrenciler, okul ve sınav konularında ve başarılı olmak için bireysel dersleri kendileri için uyarlayacak yetkin öğretmenlerin deneyim ve tekniklerinden yararlanmaktadır.

 

Her seviyedeki kimya dersleri için en iyi öğretmenleri seçiyoruz

Diğer birçok alanda da özel ders sunuyoruz: Fizik dersleri, matematik dersleri, piyano dersleri, çizim, Türkçe, keman, yemek dersleri, İtalyanca, İspanyolca, gitar ve daha fazlası! İlköğretimden yüksek eğitime kadar tüm eğitim seviyeleri için Superprof’u kullanabilirsiniz.

 

Superprof, yüksek kaliteli öğretmenler bulmak isteyen ciddi ve hırslı öğrenciler için ideal bir sitedir. Öyleyse, Türkiye’de istediğiniz şehirde bir kimya öğretmeni aramaya bugün başlayın!

Ne öğrenmek istersiniz?