Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Mersin matematik hocası seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star matematik öğretmenlerimiz.

53 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 53 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz matematik dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

1 saat

Şimşek gibi hızlı matematik öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Mersin içinde matematik dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Mersin içindeki matematik öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Matematik dersleri almaya başlayın.

3. Yeni ders deneyimleri edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Mersin konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

💸 Mersin saatlik matematik dersi fiyatı ne kadar?

Mersin konumunda, matematik saatlik ders ortalama ücretleri ₺53.

 

Matematik özel ders fiyatları şunlara göre değişiklik gösterir:

 • matematik öğretmenleri deneyimi
 • dersinizin nerede olacağı (webcam üzerinden veya öğrenci evinde)
 • alacağınız toplam ders saati ve her özel dersin süresi
 • ders alma sebebiniz

Özel ders öğretmenlerinin %97'si ilk dersinizi ücretsiz veriyor. Şehrinizdeki matematik öğretmeni ücretlerini öğrenin.

🧮 Mersin konumunda kaç özel ders hocası matematik dersleri vermek için müsait?

681 matematik özel ders öğretmeni matematik dersleri vermek için Mersin ve çevresinde müsait.

 

Özgeçmişlerini inceleyip ihtiyaçlarınıza uyan matematik hocasına talep gönderebilirsiniz.

 

681'dan fazla matematik hocası arasından

Mersin  konumunda 681'dan fazla müsait matematik öğretmeni arasından etüdünüzü seçin.

💻 Platformumuza uzaktan eğitimle özel ders işlemek mümkün mü?

Özel ders hocalarının %80'i webcam üzerinden matematik eğitimi veriyor. Online dersler hem daha hesaplıdır hem de daha rahat ders planlaması seçeneği sunarlar. Online matematik dersleri erişimi kolay uygulamaları kullanarak çabucak matematik çalışma olanağı sunuyor. Böylece coğrafi olumsuzluklar ortadan kalkıyor.

✒️ Mersin konumunda öğrenciler matematik hocasını nasıl notlandırır?

Ders alanlar matematik hocalarını 62 yorum arasından beş üzerinden ortalama 5.0 not verdi.

 

Eğitiminiz ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa Superprof ekibinden bir müşteri temsilcisi çözüm bulmak için (e-mail üzerinden hafta içi her gün) hizmetinizde olacaktır.

 

Diğer S.S.S. sayfamızı okuyun.

🧑‍🏫 Mersin öğrencileri neden özel matematik dersi tercih etmeli?

Matematik lisedeki en çok zorlanılan derslerden biridir. Birçok çocuk lise, ortaokul, ilkokul ve hatta daha üst seviyelerde okulda zorluk çekiyorlar. İşte bu yüzden matematikten özel ders oldukça revaçtadır.

 

Matematik özel ders hocası ile birçok öğrenci matematik dersi korkularını yenmektedir.

 

Tecrübeli bir özel ders hocası ile farklı matematik çözümlerini öğrenmek için özel matematik dersi talep edin. Öğretmeninizin yardımıyla matematik soru çözümlerini daha kalıcı öğrenmenin şimdi tam zamanı.

 

Özel derslerinizi ister evde ister online alın, öğretmeninizi seçin ve derslerinizi hemen bugün talep edin.

 

Matematik dersinizi evde veya evinizin dışında nerede almayı arzu ediyorsanız öğretmeniniz ile iletişim kurup organize etmenize olanak veren bir iletişim kutusu bulunmaktadır.

 

Mersin konumunda 681 matematik öğretmeni arasından istediğiniz öğretmeni bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

Matematik öğretmeninizi bulun

Matematik öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Mersin Matematik öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Mersin matematik özel ders seçeneği ile öğretmeniniz size matematik derslerinde rehberlik etsin

Mersin Matematik Özel Ders

Matematik dersi, kaçıncı sınıfa gidiyor olursanız olun, her sene eklenen yeni konularla ve bilmediğiniz birçok kavram ile, özellikle de geçmişteki sınıflarda eksikleriniz varsa zor olabilir. Özellikle sınavlara hazırlanırken, birikmiş konular ve matematik korkusu ile, aslında belki de biraz yardımla rahatça öğrenebileceğimiz konular bize anlaşılması imkansız ve saatlerce odaklanma gerektiren zorlu bir hedef gibi görünebilir.

 

Matematik korkusunu yenmek, öncelikle matematiğe karşı önyargıları yenmekle başlar. Tabii ki bu önyargılar birden bire değil de zamanla, kendimize güvenerek yıkılacaktır. Her öğrenci doğru uygulama ve destekle matematiksel becerilerini artırabilir. Peki çocuğunuz okulda matematiği anlamıyorsa ne yapmak gerekir? Matematik dersi çocuğunuzu strese sokuyorsa ve yeni konuları öğrenme zamanı geldiğinde endişe duyuyorsa ne yapmalısınız?

 

Mersin’de birçok matematik öğretmeni bulunmaktadır. Çocuğunuza Mersin’de matematik öğretmeni bulma konusunda zorluk çekmeyeceksiniz. Matematik özel ders, matematik becerilerini geliştirmede ve karmaşık soruları çözme konusunda önemli bir fark yaratabilir. Doğru öğretmene sahip olmak, matematiğe karşı olumsuz tavrı olan öğrenciler için harikalar yaratabilir.

 

Bir matematik öğretmeninin siz veya çocuğunuz için neler yapabileceğine daha yakından bakalım.

 

Matematik öğrenmek için özel kurumlar da vardır. Mersin’de özellikle matematik üstüne yoğunlaşmış kurs ve etüt merkezleri bulunmaktadır. Özellikle matematik alanında zorluk çeken öğrenciler için oluşturulmuş dersler ve matematik konusunda uzman öğretmenlerle bu matematik merkezlerinde çoğu sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

 

Özellikle üniversite veya lise sınavlarına hazırlanan öğrenciler için bu merkezler oldukça faydalı olacaktır. Bilindiği üzere, ülkemizde öğrenciler ortaokulda LGS ile liselere giriş yapmaktadır. LGS sınavı, iyi bir liseye gitmek için ortaokul öğrencilerinin önem verdiği bir sınavdır. LGS sınavında yüksek puan alarak öğrenciler iyi bir liseye gidebilir ve böylece geleceklerine de inanılmaz bir yatırım yapmış olurlar.

 

Liseye geçen öğrenciler, lisede alan seçmek durumunda kalırlar. Gelecekte sahip olmak istedikleri meslek dalına veya başarılı oldukları derslere göre öğrenciler lisede bir alan seçerler. Seçmiş oldukları alana göre bazı derslerde daha yoğun ve yüksek saatte dersler alırlar. Lisede 4 alan bulunmaktadır: Sözel, sayısal, eşit ağırlık ve dil alanı. Her bölümde zorunlu temel matematik dersleri bulunmaktadır. Eşit ağırlık ve sayısal bölümlerinde ise daha üst seviye ve detaylı matematik dersleri işlenmektedir.

 

Tüm bu süreç sonunda öğrenciler lise son sınıfta üniversite sınavlarına girmektedir. Üniversite sınavları iki aşamadan oluşur: TYT sınavı ve AYT sınavı. İlk sınav TYT sınavıdır, bu sınavın açılımı Temel Yeterlilik Testidir. İkinci sınava girebilmek için bu sınava girilmesi gerekir. Adından da anlaşılacağı gibi bu sınav temel düzeydeki konulardaki bilgiyi ölçmek için uygulanır. Bu testte matematik, Türkçe, fen bilimleri (fizik, kimya, biyoloji), geometri, sosyal bilimler (coğrafya, tarih, felsefe, din kültürü ve ahlak bilgisi) soruları bulunmaktadır. Bu sorular temel düzeydeki bilgileri ölçmek içindir.

 

İkinci sınav ise AYT sınavıdır. AYT sınavının açılımı Alan Yeterlilik Testidir. AYT sınavı daha detaylı ve üst düzey bilgilerin sorulduğu bir sınavdır. AYT sınavı yoğun matematik soruları içerir. AYT matematik soruları sayısal ve eşit ağırlık bölümü öğrencilerinin çözmesi gereken en önemli sorulardır. Dil ve sözel alan öğrencilerinin bu soruları çözmesine gerek yoktur. AYT sınavı, TYT sınavına göre çok daha detaylı ve çok daha zor konuların sorulduğu bir sınav olduğu için, AYT matematik konuları daha fazla çalışma gerektiren ve paralel olarak öğrencilerin daha çok çekindiği bir sınavdır.

 

Ülkemizde, saymış olduğumuz üniversite ve lise sınavlarına hazırlanan öğrenciler bazen okulda yeterli desteği görememektedir. Bazı dersleri anlamıyor olabilir veya eksik konuları bulunuyor olabilir. Bu durumda, öğrencilere destek olmak üzere çeşitli özel eğitim kurumları devreye girmektedir.

 

Mersin’de etüt merkezleri, dershaneler, eğitim merkezleri çok sayıda bulunmaktadır. Mersin dershane açısından oldukça seçeneğe sahip bir şehirdir. Özellikle matematik alanında yoğunlaşmış matematik kursu ve dershaneleriyle Mersin’de aradığınız matematik dersi yardımını rahatlıkla bulabilirsiniz. Sizin için kısaca, matematik alanında size yardım edebilecek Mersindeki matematik kursları listemizi hazırladık:

 • Uğurlu Matematik Kurs Merkezi
 • Özel Yıldız Matematik Kursu
 • Tarcan Özel Ders & Matematik Fizik Kursu
 • Özel Fahri Ersoy Matematik Özel Öğretim Kursu
 • Matis Özel Öğretim Matematik Kursu
 • Yenilik VIP Kurs Merkezi
 • Sayaç Matematik Kursu ve Sınav Merkezi
 • Mat-Dil Dershane & Dil Okulları vb.

 

Matematik Dersinde Karşılaşılan Zorluklar

Matematik dersi eğitimi ülkemizde belirli bir müfredata göre işlenmektedir. Tüm okullarda aynı müfredat uygulanmaktadır. Her yıl farklı matematik konuları bulunmakta ve sınıflara göre farklı matematik konuları işlenmektedir. Bunun yanında, tüm matematik öğretmenleri aynı konuyu anlatsa da, her öğretmenin kendi anlatım tarzı bulunmaktadır ve bu anlatım tarzından öğrencinin anlayıp anlamadığı ise bir anlamda öğrencinin şansına kalmıştır diyebiliriz.

 

Öğrenciler ayrıca matematik derslerindeki iyi anlamadıkları ve eksik kalan konular nedeniyle matematik derslerinde iyi notlar alabilmek ve matematik soruları çözme anlamında zorluk yaşıyor olabilirler. Bu eksikler, kaçırılan derslerden, diğer derslere verilen öncelikten veya sınıftaki veya arkadaş grubundaki ilişkilerden oluşan dikkat dağınıklığından kaynaklanabilir.

 

Matematik kademeli olarak artan ve zorlaşan bir derstir. Konular birbiriyle bağlantılıdır ve bir konuda ustalaşmadan yeni bir konuya geçip onu kavramak gerçekten de her öğrenci için zor olabilir. Özellikle matematik öğrenme süreci uzun süre bu şekilde devam ederse eksik konular bir kar topu gibi çoğalıp ilerler. Bu tarz bir sorunu başından en gellemek en iyi çözüm olacaktır. Çevrenizde size yardımcı olacak birilerini bulmak veya matematik özel dersi seçeneğine başvurmak size yardımcı olabilir.

 

Tüm bunların en önemli çözüm noktası ise matematik derslerini iyi anlayabilmektir. Öğretmeninizin anlattıklarını anlayabiliyor olmanız çok önemlidir. Eğer anlamıyorsanız nunun birkaç nedeni olabilir: Öğretmen konuları açıklarken olmayabilir veya müfredata ayak uydurmak için hızlı anlatıyor olabilir, öğrencinin Türkçesi yeterince iyi olmayabilir veya önceki yıllardan gelen eksikleri olabilir veya öğrencinin uyum sağlaması gereken bir öğrenme engeli olabilir. Bu durumlarda, matematik özel dersi veya birkaç kişiyle yapılacak grup dersi en iyi çözüm olabilir.

 

Matematik içinde bir çok konu barındıran bir daldır. Bunlardan bazılarını sayacak olursak:

 • Tam Sayılar – Rasyonel Sayılar – Gerçek Sayılar
 • Temel Kavramlar
 • 1. Dereceden Denklemler
 • Basit Eşitsizlikler
 • Mutlak Değer
 • Üslü Sayılar
 • Köklü Sayılar
 • Çarpanlara Ayırma
 • Bölünebilme Kuralları
 • OBEB – OKEK
 • Oran – Orantı
 • Cebirsel Problemler
 • Sayı Kesir – Yaş – Yüzde – Karışım – Kar Zarar – Hareket – İşçi Problemleri
 • Kümeler
 • Kartezyen Çarpım
 • Fonksiyonlar
 • Polinomlar
 • İkinci Dereceden Denklemler
 • Sayma
 • Olasılık – Kombinasyon – Permütasyon
 • İstatistik

 

Bu konular çok fazla ve karmaşık gibi görünse de aslında matematik hayatımızın her alanında vardır. Matematik özel ders öğretmeni yardımı ile öğrenme sürecinizi daha kolay hale getirebilirsiniz.

 

Sayısal Bölümleri

Matematik alanında iyiyseniz sayısal alanındaki üniversite bölümleri en çok tercih edilen bölümlerdir diyebiliriz. Bazı bölümlerden örnek verecek olursak:

 • Elektrik – Elektronik Mühendisliği
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Diş Hekimliği
 • Endüstri Mühendisliği
 • İlköğretim Matematik Öğretmenliği
 • Makine Mühendisliği
 • İnşaat Mühendisliği
 • Matematik Öğretmenliği
 • Kimya Mühendisliği
 • Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü
 • Yazılım Mühendisliği
 • Tıp Bölümü
 • Mekatronik Mühendisliği
 • Gıda Mühendisliği

 

ve daha sayamadığımız en iyi meslekler için matematik bilginizin çok iyi olması gerekmektedir.

 

Matematik Neden En Çok Önem Verilen Derslerden Biri?

Öğrencilerin matematik öğrenme konusunda karşılaşabilecekleri birçok engele rağmen, hesaplama ve problem çözme becerileri gelecekteki başarı için çok önemlidir.

 

İster aylık harcama bütçesi yapan bir üniversite öğrencisi olun, ister mutfak tadilatı için doğru ölçüleri belirleyen bir müteahhit olun, günlük ve mesleki yaşamımızın pek çok alanında sayılar devreye giriyor. Temel ve orta düzey matematik becerilerinden yoksun olmak, özellikle parayla ilgili konularda size pahalıya mal olabilir.

 

Matematik becerilerinizi geliştirmenin bir başka önemli nedeni, pek çok üniversite bölümünün ve mesleğin başarılı olmak için matematik becerileri gerektirmesidir. Muhasebe, ekonomi, tıp, mühendislik, istatistik, eğitim ve maliye, sağlam matematik ve problem çözme becerilerini içeren alanlardan sadece birkaçıdır.

 

Matematik Kolay Nasıl Öğrenilir?

Artık matematiğin neden önemli olduğunu ve öğrenme yolunda hangi engellerin ortaya çıkabileceğini anladığımıza göre, matematik becerilerimizi güçlendirmek için bazı ipuçlarını ve püf noktalarını inceleyelim.

 

İnternette Matematik Konu Anlatım Videoları İzleyin

İnternette birçok matematik öğretmeni matematik konularını anlatmak için internette videolar yayınlar. Öğrenciler adım adım konu anlatımlarına erişmekten sadece bir tık uzaklıkta. Öğretmenin tıpkı bir defterde olduğu gibi problemler üzerinde çalıştığını görebildiğiniz için video izlemek size yabancı gelmeyecektir. Biraz sabrınız ve öğrenmek için gerçek bir motivasyonunuz varsa, matematik videoları cankurtaran olabilir.

Matematik Öğretmeniniz İle Konuşun

Anlamadığınız bir konuyu ikinci veya üçüncü kez tekrar ettirmek öğretmenlere rahatsızlık vermez ve öğretmenlerin çoğu konuları anlamadıysanız alternatif bir açıklama sunmaktan mutluluk duyacaktır. Okulda ekstra yardım için erişebileceğiniz matematik ek dersi veriyor bile olabilirler.

Matematik Çalışma Grubuna Katılın

Lise veya üniversite öğrencileri için sınıftan bir grup oluşturmak sosyalleşmenin, ev ödevlerini yapmanın ve problem çözme stratejilerini paylaşmanın eğlenceli bir yolu olabilir. Okuldan veya dersten sonra bir yerde buluşun ve herkes birbirine iyi olduğu konuları anlatsın. Aynı zamanda birbirinizin açıklarını kapatmak için sorularınızı beraber çözün.

Matematik Çalışma Kitabı Satın Alın

Anne ve babalar, bir matematik alıştırma kitabı veya online matematik test kitabı alarak matematik öğrenen çocuklarını destekleyebilir. Düzenli bir ev ödevi tamamlama alışkanlığı edinmek ise olmazsa olmazlardandır: Her gün belirli sayıda soruyu çözmek için hedefler belirleyin. Sadece bu ekstra uygulamaya sahip olmak zihinsel matematik becerilerini geliştirebilir ve çocukların sınıfa geldiklerinde hazır olmalarını sağlayabilir.

 

Mersin’de matematik testi alabileceğiniz birçok yer bulunmaktadur. İşte sizin için kısa bir Mersin kitapçıları listesi:

 • Mersin Kurşun Kalem Dağıtım Yayın Kitap Kırtasiye
 • Kitapsan
 • Hocam Kitap
 • Özbilici Kitap Kırtasiye
 • İşler Kitabevleri
 • Yakamoz Kitap Evi
 • Sokak Kitabevi.

Bunun dışında, evinizin dışanda ders çalışabileceğiniz Mersin kütüphane ve kafeleri:

 • Mersin Üniversitesi Kütüphanesi
 • Mersin İl Halk Kütüphanesi
 • Kültürhane
 • Mezitli İlçe Halk Kütüphanesi
 • Fitnat Gürsoy Kafe Kütüphane
 • Yüksek Tempo kitap Cafe
 • Çıta Cafe
 • Eski Kitap Cafe
 • Hancook Sokak Kütüphanesi vb.

 

Özel Matematik Öğretmeni Size Nasıl Yardımcı Olabilir?

Kendiniz veya çocuklarınız için matematik yardımı almanın en etkili yolu özel matematik öğretmeni tutmaktır. Matematik söz konusu olduğunda, özel bir öğretmene sahip olmak motive ve disiplinli kalmak için inanılmaz derecede etkilidir: Özel ders öğretmeni, öğrenciyi belirli ödevlerle sorumlu tutacak ve her problemde adım adım onu ​​yönlendirecektir. Matematik kavramlarını açıklamanın çeşitli yolları olacak ve matematik öğrenmeyi görünür kılmak için görseller ve farklı yöntemler kullanacaklar. Son olarak, deneyimli bir matematik öğretmeni, öğrenmedeki zorlanan noktaları tespit edebilmeli ve öğrencinin kişiselleştirilmiş öğretim yoluyla bunları kapatmasına yardımcı olmalıdır.

 

Superprof gibi siteler, ister sürekli olarak yardım arıyor olun, ister sınav veya testten önce yoğun bir  matematik kampı arıyor olun, Mersin’de iletişim kurabileceğiniz matematik öğretmenleri için geniş bir öğretmen havuzu sağlar. Seçeneklerinize bugün göz atın!

Ne öğrenmek istersiniz?