Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Konya matematik hocası seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star matematik öğretmenlerimiz.

54 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 54 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz matematik dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

1 saat

Şimşek gibi hızlı matematik öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Konya içinde matematik dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Konya içindeki matematik öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Matematik dersleri almaya başlayın.

3. Yeni ders deneyimleri edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Konya konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

💸 Konya özel matematik dersleri fiyatı ne?

Konya konumunda, matematik özel dersleri ortalama fiyatı ₺54.

 

Ders ücretleri şunlara göre değişiklik gösterir:

 • hocanın deneyimi
 • dersinizin nerede olacağı (Skype üzerinden veya öğretmen evinde)
 • alacağınız toplam ders saati ve her özel dersin süresi
 • ders alma amacınız

Öğretmenlerin %97'si ilk ders saatinizi ücretsiz veriyor. Semtinizdeki matematik hocaları ücretlerini öğrenin.

🧮 Kaç özel ders hocası Konya konumunda matematik özel dersi yapmak için müsait?

971 hoca matematik dersi vermek için Konya ve ilçelerinde müsait.

 

Özel ders ilanlarını inceleyip ihtiyaçlarınıza uyan matematik öğretmenine ulaşabilirsiniz.

 

971'dan fazla öğretmen arasından

Konya  konumunda 971'dan fazla müsait öğretmen arasından özel dersinizi seçin.

💻 Platformumuza webcam üzerinden matematik özel ders işlemek seçeneği var mı?

Hocaların %80'i online matematik dersi veriyor. Uzaktan dersler hem daha avantajlıdır hem de daha fazla esneklik sunarlar. Online matematik dersleri modern siteleri kullanarak en hızlı yoldan matematik sorularını çözme olanağı sunuyor. Böylece coğrafi imkansızlıklar siliniyor.

✒️ Konya konumunda öğrenciler matematik öğretmenlerini nasıl notlandırır?

66 değerlendirme arasından, ders alanlar matematik öğretmenlerine 5 üzerinden ortalama 5.0 puan verdi.

 

Eğitiminiz ile ilgili herhangi bir isteğiniz varsa Superprof ekibinden bir müşteri temsilcisi çözüm bulmak için (e-mail ile Pazartesiden Cumaya) hizmetinizde olacaktır.

 

Başka bir sorunuz mu var?

🧑‍🏫 Konya öğrencileri neden matematik özel ders tercih etmeli?

Matematik lisedeki en çok başarısız olunan derslerden biridir. Birçok talebe lise, ortaokul, ilkokul ve hatta daha üst seviyelerde okulda zorluk çekiyorlar. İşte bu yüzden matematik dersi oldukça revaçtadır.

 

Matematik öğretmeni ile birçok öğrenci matematik dersi korkularını yenmektedir.

 

Yetkin bir özel ders öğretmeni ile farklı matematik çözümlerini öğrenmek için matematik dersi alın. Öğretmeninizin yardımıyla matematik soru çözümlerini daha kalıcı hızlandırmanın şimdi tam sırası.

 

Özel ders hocanızı bulup evde veya evinizin dışında özel dersinizi talep etmeniz yeterli.

 

Matematik derslerinizi evde veya online nerede almayı arzu ediyorsanız öğretmeniniz ile mesaj gönderip organize etmenize olanak veren bir iletişim kutusu bulunmaktadır.

 

Konya konumunda 971 özel ders hocası arasından istediğiniz öğretmeni bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

Matematik öğretmeninizi bulun

Matematik öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Konya Matematik öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Konya matematik özel ders seçeneği ile öğretmeniniz size matematik derslerinde rehberlik etsin

Matematik Öğrencilere Neden Zor Geliyor?

Matematik okulda en temel derslerden biridir. İlkokuldan 1. sınıftan başlayarak sayısal bölümünde okuyacaksanız üniversite bitene kadar matematik dersleri göreceksiniz. Bu uzun matematik yolculuğunda pek çok zorlukla karşılaşmanız oldukça olasıdır. Fakat önemli olan bu zorlukları en iyi şekilde aşabilmek ve karşınıza çıkan zorluklara karşı yenilip matematikten soğumamaktadır. Bu noktada size verebileceğimiz bazı tavsiyeler olabilir.

Milli Eğitim müfredatında matematik öğrenimine çok büyük yer verilmektedir. İlkokuldan itibaren matematik dersleri çok yoğun bir şekilde geçmektedir. Matematik dersleri genellikle okul derslerinde içeriği en yoğun olan dersler arasındadır. Bu sebeple matematik konuları, matematik dersler yoğunluğuyla paralel olarak son derece fazladır. Okulda matematik dersleri işlenirken bu yüzden konuları eksiksiz olarak takip etmek önemlidir. Matematikte konular kolaydan zora doğru ilerlemekte ve bir konu diğeri ile derinden bağlantılı olabilmektedir.

Okulda matematik dersleri sırasında konuların öğretim şekli bu yüzden çok önemli olacaktır. Özellikle okuldaki matematik öğretmeni ve öğretmeninizin ders anlatım şekli çok önemlidir. Aslında bu iş biraz şansınıza kalmış diyebilir. Bazı öğretmenler konuları hızlıca anlatırken, bazıları daha yavaş anlatmaktadır. Hızlı anlatılan dersler, anlaşılması ve takip etmesi daha zor olacaktır. Daha yavaş anlatılan dersleri sindirip, idrak etmesi daha kolay olacaktır. Aynı şekilde öğretmen dersleri konuların temellerini ve matematiğin gerçek hayatla bağlantısını vererek açıklar ise daha iyi anlamanız kolaylaşacaktır. Örneğin, matematik konularını anlatırken Konya mimarisinden örnek vererek matematik konularını temelden sağlamlaştırılıp gerçek matematikle gerçek hayat arasında ilişki kurmanıza olanak verir. Böylece gerçek hayatla matematik arasında bağlantı kurarak konular ister istemez aklınızda daha çok yer edinir.

Bazı matematik öğretmenleri konuların temellerini ve matematiğin mantığını açıklamaktan çok hızlıca formülleri verip test çözmeye odaklanmaktadır. Bu şekilde matematik konuları temellerin ve formüllerin çıkış noktası anlaşılmayarak ve matematiğin mantığı iyice kavranmayarak sadece hızlı bir şekilde matematik soruları çözmeye yoğunlaşır. Bu durumda da matematik soruları çözerken sorularda çok daha fazla hata yapma şansınız artar. Öğrenciler soruları çözerken kafaları karışır ve matematik formüllerin mantığını tam olarak kavramadıkları için sorulara uygulamada zorluk çekebilirler. Özellikle çekingen bir öğrenci ders sırasında anlamadığı noktaları veya soru çözerken takıldığı yerleri sormaya çekinebilir böyle bir konu da öğrencinin eksikleri artarak çoğalır.

Bu tarz bir senaryoda öğrencilerin matematik korkusu yaşaması oldukça doğaldır. Eğer hızla öğrenciye destek verilip öğretmenin daha net açıklayıcı ve anlaşılır bir şekilde ders işlemesi sağlanmazsa öğrenci matematik korkusundan kurtulma sorunu çekebilir. Bu tarz bir deneyim sonrası öğrencilerde tramvatik bir durum oluşabilir ve artık konuların mantığı açıklansa bile veya çok kolay bir konu öğretilmeye çalışılsa bile öğrenci kendini koşullamış olacağı için konuları anlamayabilir. Matematik korkusu bir kez yerleşimi artık öğrenci kendine olan özgüvenini de kaybedeceği için konuları anlıyor veya anlamıyor oluşu konuların ne kadar iyi anlatıp öğretildiği fark etmeksizin soruları çözerken bocalayabilir ve hatalarında artış olabilir.

Konya’da Matematik Öğretmeni ile Matematik Korkusundan Kurtulmak

Matematik öğrenirken en önemli unsur öğretmeninizdir. İyi bir matematik öğretmeni, matematiği anlamanıza ve matematiği karşı bakış açınızı pozitif yönde geliştirmenize yardımcı olur. Sonuçta hepimiz matematiği bir öğretmen ile öğreniyoruz. Kendi kendine matematik öğrenen neredeyse yoktur.

Önce okulda ki matematik öğretmenimizin iyi olması gerekmektedir. Bu aslında şans işidir, sonuçta okuldaki matematik öğretmenimizi seçme şansımız yoktur. Bu durumda okuldaki matematik öğretmeniniz iyi ise ders anlatım şeklinden memnunsanız şanslısınız. Özellikle öğretmeniniz sınıftaki herkese söz hakkı veriyorsa ve sınıftaki herkes konuyu anlamadan ilerlemiyorsa bu sizin avantajınız olacaktır. Fakat öğretmen sınıftaki her öğrencinin konuyu anlayıp anlamadığını kontrol etmiyor ise bu durumda tam olarak anlamayan öğrenciler geride kalacaktır ve eksikleriyle devam edecektir. Böyle durumlarda matematikten dersler almanız yararınıza olacaktır.

Okuldaki matematik öğretmeniniz ile matematik derslerinde ilerleyemiyorsanız, matematik özel ders öğretmeni bularak bir çözüm yolu düşünebilirsiniz. Matematik özel ders öğretmeni ile ders yaparken en önemli avantajınız öğretmeninizi kendiniz seçiyor olmanızdır. Bu şekilde matematikte ilerlemenizi sağlayacak bir öğretmen seçmiş olarak 1-0 önde başlayabileceksiniz. İyi bir matematik öğretmeni ile öncelikle konuları anlama şeklinize göre işleyerek konuları en iyi şekilde ve en kapsamlı şekilde öğrenebileceksiniz. Böylelikle matematik soruları çözerken formülleri ve konuları tam olarak kavradığınız için tüm bildiklerinizi en iyi şekilde uygulayarak soruları çözeceksiniz. Bu da matematik testlerinde hata yapma şansızı düşürecek ve netlerinizin yükselmesinde olanak sağlayacaktır.

Bir matematik öğretmeni aynı zamanda matematik soruları çözerken de size daha iyi destek olabilecektir. Örneğin anlamadığınız bir konu olursa matematik özel ders öğretmeniyle çok daha rahat çözebileceksiniz. Sınıfta sormaya çekindiğiniz bütün konuları matematik özel öğretmeninize sorarak rahatlıkla öğrenebileceksiniz. Böylelikle sınıfta sormaya çekindiğiniz aklınızda kalan bütün konuları matematik özel ders öğretmeninize sorup, aslında belki de çok kolay şekilde anlayıp çözebileceğiniz soruları bu şekilde görmüş ve çözmüş olacaksınız.

Özel ders matematik öğretmeni özellikle sırf matematik testi çözüp, matematiğin gerçek hayatla bağlantısını açıklamayan öğretmenlerden hoşlanmıyorsanız sizin için oldukça yararlı olacaktır. Matematik öğretmeninize konuyla ilgili detaylı ve derinlemesine sorular sorup ondan konuların gerçek hayatla nasıl ilişkili olabileceğini sorabilirsiniz. Yine aynı şekilde formüllerin çıkış noktasını ve hangi durumlarda nasıl uygulanabileceğini daha çok gerçek hayatla bağlantı kurarak öğrenebilirsiniz. Tüm bunları Konya’da özel matematik öğretmeniyle çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Böylelikle matematiğe karşı bakış açınızda temelden değişecektir.

Bu şekilde bir yöntem belirleyerek matematiğe öncelikle pozitif bir yaklaşıma sahip olacaksınız. Bu pozitif yaklaşım matematikten soru çözerken sorulara daha optimist bir şekilde yaklaşmanıza neden olacaktır. Her sorunun bir çözümü olduğundan, soruların ve çözümlerinin gerçek hayatla bağlantılı olmasından ve çözemediğiniz soruların çözümünü rahatlıkla öğrenip, sonraki sorularda örendiğinizi rahatça uygulayabileceğinizi bildiğiniz için daha olumlu bir bakış açısına sahip olacaksınız. Bu şekilde aynı zamanda hata yapmaktan da korkmayacaksınız. Sonuç olarak matematik korkusunu yenmek sizin için bir sorun olmayacak. Hatta matematik soruları çözerken ve okuldaki matematik derslerinde özgüveniniz en iyi noktada olacaktır.

Konya’da Matematik Kursu

Konya Türkiye’deki en büyük şehirlerden biridir. Konya coğrafi olarak yüzölçümüm bakımından ülkemizin en büyük şehridir. Konya hem tarihi hem kültürel hem ekonomik hem de eğitim anlamında ülkemizin önemli şehirlerindendir. Konya’da nüfusun çoğunluğu genç ve orta yaşı nüfustan oluşmaktadır. Özellikle Konya’da okul çağında olan yoğun bir nüfus bulunmaktadır. Konya’da sayısız lise, ilkokul ve ortaokul bulunmaktadır. Aynı zamanda Konya’da beş adet üniversite bulunmaktadır.

Konya’da LGS sınavına hazırlanan birçok öğrenci bulunmaktadır. Ortaokulda girilen LGS sınavı iyi bir liseye gitmek için iyi bir puan alınması gereken bir sınavdır. LGS sınavında matematik soruları çok önemlidir. LGS sınavından iyi bir puan alabilmek için LGS matematik bilginiz ve LGS matematik sorusu çözme kabiliyetiniz iyi olmalıdır. İyi bir liseye girmek için bunlar son derece önemlidir. Konya’da çok fazla iyi lise bulunmaktadır. Sayısal ve matematik alanında en iyi eğitimi alabileceğiniz Konya’daki Fen Lisesi listeni sizin için hazırladık:

 • Meram Fen Lisesi
 • Selçuklu Fen Lisesi
 • Karatay Fen Lisesi
 • Özel Erderun Fen ve Anadolu Lisesi
 • Sistem Fen Lisesi
 • Fen Bilimleri Temel Lisesi
 • Peren Fen ve Anadolu Lisesi
 • Özel Envar Fen Lisesi

Aynı zamanda Konya’da çok fazla lise öğrencisi de mevcuttur. Lise de öğrenciler birinci sınıftan son sınıfa kadar matematik dersi görürler. Özellikle sayısal ve eşit ağırlık bölümünde okuyan lise öğrencileri çok daha yoğun matematik dersleri görmektedir.

Tıpkı ortaokul biterken olduğu gibi lise son sınıfta da Türkiye geneli üniversite giriş sınavı düzenlenmektedir. TYT sınavı tüm lise öğrencilerin girmesi gereken temel yeterlilik sınavıdır. Bu sınavda matematik ve geometrik soruları bulunur. TYT matematik konuları temel matematik konularıdır.

Sayısal ve eşit ağırlık bölümünde okuyan öğrenciler ise AYT sınavına da girerler. AYT sınavı da matematik ve geometri soruları içermektedir. AYT matematik konuları daha zor ve üst düzey matematik soruları içermektedir.

Konya’da AYT ve TYT sınavlarına hazırlanan öğrenciler tıpkı LGS sınavına hazırlanan öğrenciler gibi okul sonrasında da ek ders almaya yönelirler. Bu sebeple Konya’da birçok özel kurum faaliyete geçmiştir. Konya’nın her yerinde tüm ilçelerinde sınav hazırlık için dershaneler, etüt merkezleri, özel ders merkezleri bulunur. Nüfusu 2.2 milyonun üzerinde olan Konya’da kurs bulmanız zor olmayacaktır. Özellikle Konya nüfusunun yoğunlaştığı Selçuklu, Meram, Karatay, Ereğli ve Akşehir ilçelerinde dershaneler yoğunlaşmıştır. Sizin için Konya merkezdeki dershaneler ve etüt merkezlerini kısaca listeledik:

 • Tek Tercih Matematik Kursu
 • Detay Özel Öğretim Kursu
 • Matematik Bilgi Merkezi Özel Öğretim Kursu
 • Yenişehir Özel Öğretim Kursu
 • Yöntem Özel Öğretim Kursu
 • Üçgen Etüt Merkezi
 • Matematik Bilgi Merkezi
 • Dem Etüt Özel Öğretim Kursları
 • Detay Özel Öğretim Kursu
 • Net Özel Öğretim Kursu

Konya’da üniversite sınavlarından sonra tercih edebileceğiniz birçok üniversite de bulunmaktadır. Pek çok bölüm barındıran Konya üniversiteleri Türkiye’nin belli başlı üniversiteleri arasındadır. Sizin için üniversite sınav sonuçlarınıza göre tercih edebileceğiniz Konya’daki üniversitelerini listeledik:

 • Selçuk Üniversitesi
 • Necmettin Erbakan Üniversitesi
 • Konya Teknik Üniversitesi
 • KTO Karatay Üniversitesi
 • Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi

Konya’da Matematik Özel Dersi ile Sınavlara Hazırlanmak

Konya matematik özel ders öğretmeni bulmak için ideal şehirlerden biridir. Konya’da yukarıda saydığımız gibi beş adet üniversite bulunur ve bu üniversitelerde çok fazla sayısal bölüm bulunmaktadır. Bu bölümlerde okuyan öğrenciler örneğin tıp, mühendislik, matematik öğretmenliği gibi, Konya’da matematik özel ders vermek için müsaittirler. Üniversite öğrencilerinin matematik özel ders ilanlarını sokaklarda direklere, ağaçlara, duvarlara veya apartman kapılarına asılmış bir şekilde bulabilirsiniz.

Bunun yanında Konya’da çeşitli dershaneler ve okullarda görev yapan deneyimli matematik öğretmeleride, Konya’da özel ders almak için iyi bir seçenek olabilir. Çevrenizden yada kendi matematik öğretmeninizden fikir alarak bir öğretmen bulabilirsiniz.

Şehir merkezinde matematik özel ders almak Konya’nın Yalıhöyük, Alkapınar, Derbent, Ahırlı, Akören, Derebucak,, Taşkent, Tuzlukçu, Emirgazi, Güneysınır, Çeltik, Hadim, Altınekin, Höyük, Doğanhisar gibi daha küçük nüfuslu ilçelerine göre daha kolay olacaktır.

Superprof Konya’daki tüm özel ders öğretmenlerini tek çatı altında buluşturan bir platformdur. Superprof’ta Konya’nın neresinde yaşarsanız yaşayın matematik özel ders almanız mümkündür. Konya’daki üniversite öğrencileri deneyimli öğretmenler kısaca matematik dersi veren herkes Superprof’ta matematik özel dersi yayınlayacak internette birkaç tık ile ulaşılabilir olurlar.

Konya’da matematik özel ders arıyorsanız bütçenize hazırlandığınız sınava okuldaki derslerinize üniversite sınavlarınıza kısacası her ihtiyacınıza ve kriteriniz uygun bir matematik özel ders öğretmenini bulup ders talebi gönderebilirsiniz.

Ne öğrenmek istersiniz?