Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

İstanbul matematik hocası seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yorum almış star matematik öğretmenlerimiz.

68 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 68 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz matematik dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

1 saat

Şimşek gibi hızlı matematik öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. İstanbul içinde matematik dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için İstanbul içindeki matematik öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Matematik dersleri almaya başlayın.

3. Yeni ders deneyimleri edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. İstanbul konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

İstanbul içindeki eski öğrencilerimiz
matematik öğretmenlerini değerlendiriyor

Yağmur

Matematik öğretmeni

Yağmur öğretmenim ile derslerimize yeni başladık, ancak edindiğimiz ilk tespitlere göre kendisinin gerek kişisel yaklaşımı gerekse mesleki tecrübesi kaynaklı bize çok faydası olacağı kanaatindeyiz. Sadece yaz için...

Beria

Matematik öğretmeni

Ben tyt ayt oncesinde deneme cozmek ve hızlı tekrar yapmak icin beria hocayı tercih etmiştim. İyi ki de etmişim çok memnun kaldım. Çok anlaşılır ve hızlı önemli yerlerde durarak ders anlatıyor. Teşekkür ederim kendisine.

Canan, 1 hafta önce

Etem

Matematik öğretmeni

Final projemde bana çok yardımcı olup yüksek not almamı sağladı. Çok memnun kaldım.

Önder, 1 hafta önce

Öykü

Matematik öğretmeni

Sevgili Oyku kizimin 7. Sinif derslerinde yardimci oldu. Her derste destek olabiliyor. Kendi de deyimiyle isvicre cakisi gibi. ️ Pozitif, esnek, uyumlu bir yapisi var. Okul basarisina katkida bulundu. Tavsiye ederim .

Selcan, 1 ay önce

Gunce

Matematik öğretmeni

Günce Hoca ile neredeyse iki yıldır çalışıyoruz ve oğlumun netlerinin istediğimiz seviyeye gelmesinin dışında artık matematiği sevmeye başlaması beni en çok şaşırtan şey oldu. Sınavlarda önce matematik çözüyor, sözel...

Hüseyin, 2 ay önce

Selim

Matematik öğretmeni

Derslerde her şeyi temele dayandırarak sağlam bir şekilde işliyoruz, fiziği anlamak istiyorum diyen arkadaşlarım rahatlıkla tercih edebilir. Ders işleyişinden çok memnunum.

Taylan, 2 ay önce

Sıklıkla sorulan sorular:

💸 İstanbul matematik dersi saatlik ücretleri ne kadar?

İstanbul konumunda, matematik özel dersi saatlik ortalama fiyatları ₺68.

 

Matematik özel ders ücretleri şunlara göre değişiklik gösterir:

  • öğretmenin deneyimi
  • dersinizin nerede olacağı (webcam üzerinden veya öğretmen evinde)
  • alacağınız derslerin sıklığı ve her dersin süresi
  • ders alma hedefiniz

Öğretmenlerin %97'si ilk ders saatinizi ücretsiz veriyor. Çevrenizdeki matematik özel ders öğretmenleri fiyatlarını öğrenin.

🧮 İstanbul konumunda kaç özel ders hocası matematik dersleri yapmak için müsait?

11875 öğretmen matematik dersi işlemek için İstanbul ve ilçelerinde müsait.

 

Özel ders öğretmeninizi bulmak için, dersleri hakkında daha fazla bilgi edinmek üzere özel ders ilanlarını görüntüleyebilirsiniz.

 

11875'dan fazla matematik hocası arasından

İstanbul  konumunda 11875'dan fazla müsait öğretmen profili arasından özel etüdünüzü seçin.

💻 Platformumuza uzaktan eğitimle matematik dersi yapmak mümkün mü?

Özel hocaların %80'i webcam üzerinden matematik konuları anlatıyor. Webcam üzerinden dersler hem daha bütçe dostudur hem de daha fazla esneklik sunarlar. Online matematik dersleri modern siteleri kullanarak en hızlı yoldan matematik çalışma şansı sunuyor. Böylece coğrafi olumsuzluklar siliniyor.

✒️ İstanbul matematik dersi verenler öğrencilerinden ortalama kaç yıldız almış?

1049 yorum arasından, ders alanlar matematik hocalarına 5 üzerinden ortalama 5.0 puanladı.

 

Eğitiminiz ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa Superprof ekibinden bir müşteri memnuniyet temsilcisi çözüm bulmak için (e-mail ile tüm hafta) müsait olacaktır.

 

Daha fazla sorunuz mu var?

🧑‍🏫 İstanbul öğrencileri neden matematik dersleri almalı?

Matematik lisedeki en çok başarısız olunan derslerden biridir. Birçok talebe lise, ortaokul, ilkokul ve hatta daha üst seviyelerde okulda zorluk çekiyorlar. İşte bu yüzden matematikten özel ders oldukça revaçtadır.

 

Özel matematik öğretmeni ile birçok öğrenci matematik dersi korkularını yenmektedir.

 

Tecrübeli bir özel ders öğretmeni ile tüm matematik özel kursları size farklı matematik formüllerini daha kalıcı öğrenme fırsatı sunuyor.

 

Özel derslerinizi ister evde ister evinizin dışında alın, özel ders öğretmeninizi bulun ve matematik derslerinizi hemen bugün rezerve edin.

 

Matematik özel derslerinizi evde veya evinizin dışında nerede almak istiyorsanız hocanız ile mesaj gönderip planlamanızı sağlayan bir mesaj kutusu bulunmaktadır.

 

İstanbul konumunda 11875 öğretmen arasından istediğiniz öğretmeni bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

Matematik öğretmeninizi bulun

Matematik öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi İstanbul Matematik öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

İstanbul'daki matematik öğretmeni seçiminiz size matematik alanında rehberlik etsin

Neden İstanbul’da matematik dersleri almalıyım?

İster lisede yüksek notlar almak isteyin, ister günlük hayatta lazım olacak matematik konularını gözden geçirmek isteyin; bir matematik öğretmeninden ders almanın birçok faydası olabilir. Einstein’ın yaklaşık 100 yıl önce bulduğu kuadratik rezidüler förmülünü gördüğünüzde daha “kuadratik” kısmında kafanız karışmaya başlıyor olabilir. Öyleyse neden evde bire bir dersler almıyorsunuz?

Matematik karmaşık bir ders olabilir ve anlamadığınız bir yer zincirleme etki yaratıp diğer konuları da anlamanızı engelleyebilir. Matematik birkaç kategoriye ayrılabilir: mekanik, matematiksel fizik, sayılar kuramı (asal sayılar, ondalık sayılar, karmaşık sayılar), mantık, geometri ve trigonometri, cebir, olasılık ve istatistik, grafikler (fonksiyon limitleri), üstel fonksiyonlar, çözümleme…

Tüm bunları tek başınıza öğrenmek biraz zor olabilir ve Cahit Arf gibi büyük bir matematikçi değilseniz her şeyi ilk okuyuşta anlamanız pek mümkün değildir. İster zorlanıyor olun ister sadece bilgilerinizi tazelemek istiyor olun; utanmanızı gerektirecek hiçbir sebep yok!

Kendinizle yaşıt birinden bile özel dersler alabilirsiniz! Kendi yaşlarınızda biriyle yapacağınız özel ders sayesinde fizik ve kimya gibi matematiksel bilimleri öğrenebilirsiniz, deneme testleri çözebilirsiniz, yeni alıştırmalar yazabilirsiniz, ev ödevlerinde zorluk çektiğiniz konularda yardım alabilirsiniz. Sınırsız imkânınız olacak!

Her öğrencinin matematik veya fizik dersinde anladıkları, anlayamadıkları, takıldığı konu farklıdır. Bu nedenle konulara yetişmeye çalışırken üstünüzde bir baskı hissetmeden öğretmeninizle kendinizi eksik gördüğünüz konuları çalışabilirsiniz. Matematik dersinde en çok aranan konular arasında afin (veya doğrusal) fonksiyon, kesirler, zihinden hesaplama (hesap makinesi olmadan), kosinüs ve sinüs arasındaki farklar, üstel veya skaler fonksiyonlar, algoritma, iki terimli formüller ve çokgenler var.

Sayılar veya olasılıkla ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Uzman bir öğretmen eşliğinde etkileşimli dersler yaparak matematiksel kalıpları, türevleri ve eşitsizlikleri tekrar gözden geçirmenin tam zamanı!

İstanbul’da matematik öğrenin

İster küçük bir grupla matematik becerilerinizi geliştirmek isteyin ister finallere hazırlanmak; İstanbul’da birçok yerde matematik ön plana çıkar.

İstanbul Bilim Olimpiyatları projesinden bahsedelim. Bu projenin amacı temel bilimlerde yetenekli öğrencileri keşfederek bu öğrencilerin temel bilimler alanında derinlemesine ve nitelikli çalışmalar yapmalarına yardımcı olmak, 21. Yüzyıl teknolojileri üretebilecek, ileride temel bilimleri kariyer olarak seçmeyi tercih edecek öğrencileri desteklemektir. Bu proje, İstanbul genelinde resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar, lise ve dengi okul öğrencileri ile danışman öğretmenlerinin katılımıyla yürütülür. İstanbul Bilim Olimpiyatları eğitimi almış eğitmenler bu proje kapsamında öğrenci eğitimleri de düzenler. Proje sayesinde geçtiğimiz yıllarda İstanbul’un TÜBİTAK Ortaokul Matematik Olimpiyatları’na ilgisinin arttığı tespit edilmiştir.

TÜBİTAK Ulusal Matematik Olimpiyatları’nı da unutmamak gerek. Lise ve ortaokul 8. Sınıf öğrencilerini temel bilimlerde çalışmalar yapmaya özendirmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bu alanlarda gelişmelerini destekleyerek katkı sağlamak amacıyla başta Matematik olmak üzere Fizik, Kimya ve Biyoloji dallarında Ulusal Bilim Olimpiyatları düzenlenir. Birinci aşamada başarılı olan öğrenciler Ankara’da yapılan ikinci aşama sınavlarına davet edilir. Ayrıca birinci aşama sınavlarından sonra yaz aylarında öğrencilerin ikinci aşama sınavlarında eşit şartlarda hazırlanması amacıyla uzman akademisyenler tarafından eğitimler verilir.

Başarılı ve prestijli üniversitelere kabul edilmek için matematik derslerine hâkim olmanız gerekir. Mühendislik veya bu gibi bir programa kaydolmak istiyorsanız öncesinde gerekli hazırlıkları yapmak için bilimsel hazırlık dersleri almanız gerekebilir. Böylece matematikte bilmeniz gereken her şeyi hızlı ver verimli bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Ayrıca liseden iyi bir diploma notuyla mezun olmak istiyorsanız sınavlarda ve ev ödevlerinde yardımcı olacak bir öğretmenin büyük avantajları olabilir. Tabii ki bir kursa veya etüt merkezine gitmeyi de tercih edebilirsiniz.

YKS, LYS veya KPSS gibi sınavlara hazırlanırken alacağınız özel dersleri kariyeriniz için bir yatırım olarak görebilirsiniz!

İstanbul ve matematik

Tüm zamanların en ünlü matematikçisini tanıyor musunuz? Pisagor ve trigonometri teoremi, kaldırma kuvveti yasasına adını veren Arşimed, yerçekimi üzerine yaptığı öncü araştırmalarla ünlü Isaac Newton… Birçok isim var! Matematik alanındaki diğer büyük isimlerden biri de günümüzdeki birçok hesaplamada kullanılan ünlü “pi” sembolünü bulan William Jones’tur. Ülkemizde matematik deyince akla ilk gelen isimlerden biri de Cahit Arf. Sentetik geometri problemlerinin cetvel ve pergel yardımıyla çözülebilirliği konusunda yaptığı çalışmalar, cisimlerin kuadratik formlarının sınıflandırılmasında ortaya çıkan değişmezlere ilişkin “Arf değişmezi” ve “Arf halkaları” gibi matematikte yer edinen kavramları, onu dünyanın en ünlü matematikçilerinden biri yaptı. Ayrıca Alman matematikçi Helmut Hesses ile birlikte  “Hasse-Arf Teoremi”ni geliştirdi. Cahit Arf, Türkiye’de matematiğin gelişip bu alanda derinlemesine çalışmalar yapılmasında çok büyük rol oynamıştır.

İster çocuğunu matematiğe özendirmek isteyen bir ebeveyn, ister bu konuda meraklı bir öğrenci olun; gidip gezebileceğiniz birçok müze ve kuruluş var. Mesela İstanbul’daki Rahmi Koç Müzesi’nde Renkli Matematik Dünyası’nı bulabilirsiniz! Müzenin bu bölümü özellikle çocukların ilgisini çekip interaktif deney setleri ile matematiği sevdiriyor. Renkli Matematik Dünyası Eğlen-Öğren bölümündeki 43 deney seti gençlere, matematik ve fen bilimlerini “anlaşılmaz, erişilmez” olmaktan çıkarıp “dokunulabilir, sevilebilir” kılmayı hedefliyor. Tabii ki sadece çocuklar gidip görecek diye bir şey yok, içeride 7’den 70’e herkesin ilgisini çekebilecek şeyler var.

İstanbul’da yüzlerce matematik öğretmeni bulunuyor

İstanbul’da yüzlerce matematik öğretmeni var! Üniversitede, özel okullarda, kurslarda ve etüt merkezlerinde anlamadığınız konularda veya ödevlerinizde, bitirme tezlerinizde yardımcı olacak birçok matematik öğretmeni vardır.

Okul sonrası veya hafta sonları matematik dersleri almak çok faydalı bir karar olabilir. Öğretmenlerle haftanın her günü veya hafta sonları dersler yaparak matematik becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca bir özel ders matematik öğretmeni size ders kitaplarınız dışında yeni kaynaklar sağlayabilir, daha iyi öğrenmenizi sağlayacak yeni yöntemler bulabilir. Dersinizin olmadığı günler bir kafede veya bir parkta otururken laptopunuzdan çözebileceğiniz veya göz gezdirebileceğiniz alıştırmalar verebilir.

Ayrıca her öğretmenin uzmanlık alanının farklı olabileceğini unutmayın: Öklid algoritması, kriptografi, açı ölçme, orantı… Her ne kadar her öğretmenin odaklandığı ve uzmanlaştığı alan farklı olsa da bir matematik öğretmeni her öğrencinin ihtiyaçlarına uyum sağlayıp dersleri ona göre uyarlayabilmelidir.

İstanbul matematik dersleri: Öğretmeninizi Superprof’ta bulun!

İstanbul’daki akademisyen ve özel ders öğretmenlerinin sayısının artmasıyla kendinize en uygun matematik öğretmenini bulmak biraz zor ve yorucu olabilir. Ama Superprof’ta işiniz kolay! Programınıza ve bütçenize göre evde özel dersler veren birçok profesyonel öğretmen bulabilirsiniz. Hatta dersleri evde almak istemiyorsanız öğretmeninizle ortak bir buluşma yeri de belirleyebilirsiniz.

Ders mi çalışamıyorsunuz? Ev ödevlerinde yardım mı lazım? Sağlam bir temel mi oturtmak istiyorsunuz? Yoksa zor bir konunun içinden çıkamadınız mı? Superprof’taki öğretmenlerimiz başlangıç seviyesinden üniversite düzeyindeki öğrencilere kadar birçok farklı seviyedeki öğrenci için hazır!

Ayrıca profesyonel eğitmenlerin yanında size yardımcı olabilecek mühendislik veya doktora öğrencileri de bulabilirsiniz. Özel ders öğretmenlerinden haftalık online matematik, fizik, kimya ve hatta coğrafya, tarih, bilim ve teknoloji dersleri de alabilirsiniz. Dersi ne kadar süreyle ve ne kadar sık almak isteyeceğiniz tamamen size bağlı. Özel dersleriniz tamamen sizin ihtiyaçlarınıza ve seviyenize göre hazırlanmış olacak.

Superprof’ kayıtlı sadece İstanbul’da 6867 matematik öğretmeni bulunuyor! Kendiniz için en uygun öğretmeni bulup etkili ve verimli bir matematik programı oluşturmak, akademik hayatınızda ilerleme kaydedip başarılı olmak için hemen aramaya başlayın. İstanbul’un farklı semtlerinde binlerce öğretmen sizi bekliyor!

Formasyonu olsun veya olmasın, öğretmenlerimizin fizikten cebire, geometriden mühendisliğe kadar birçok seviyedeki çeşitli matematik becerilerine aşina olduğunu göreceksiniz. Özel ders öğretmeniniz sizin için en doğru öğretim şeklini uygulayıp sabırla, yavaş yavaş hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacaktır. Mükemmel matematik öğretmeni bir tık uzağınızda olabilir. Bilgilerinizi geliştirmek; sınavlarda, okulda ve üniversitede başarılı olmak istiyorsanız hiç zaman kaybetmeyin!

Ne öğrenmek istersiniz?