Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Ankara matematik hocası seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yorum almış star matematik öğretmenlerimiz.

64 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 64 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz matematik dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

1 saat

Şimşek gibi hızlı matematik öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Ankara içinde matematik dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Ankara içindeki matematik öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Matematik dersleri almaya başlayın.

3. Yeni ders deneyimleri edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Ankara konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Ankara içindeki eski öğrencilerimiz
matematik öğretmenlerini değerlendiriyor

Sıklıkla sorulan sorular:

💸 Ankara matematik özel ders fiyatı ne kadar?

Ankara konumunda, matematik dersi saatlik ortalama ücretleri ₺64.

 

Ders ücretleri şunlara göre değişiklik gösterir:

  • matematik öğretmenleri deneyimi
  • dersinizin nerede olacağı (Skype üzerinden veya öğretmen evinde)
  • alacağınız toplam ders saati ve her özel dersin süresi
  • ders alma hedefiniz

Eğitmenlerin %97'si matematik derslerinin ilk saatini ücretsiz veriyor. Şehrinizdeki matematik hocaları fiyatlarını öğrenin.

🧮 Kaç özel ders hocası Ankara konumunda özel matematik dersleri vermek için müsait?

5775 hoca matematik dersleri vermek için Ankara ve çevresinde müsait.

 

Özel ders öğretmeninizi bulmak için, dersleri hakkında daha fazla bilgi edinmek üzere ilanlarını okuyabilirsiniz.

 

5775'dan fazla hoca arasından

Ankara  konumunda 5775'dan fazla müsait hoca arasından özel etüdünüzü seçin.

💻 Superprof'ta uzaktan eğitimle matematik özel ders yapmak seçeneği var mı?

Özel ders öğretmenlerinin %80'i online matematik dersi veriyor. Webcam üzerinden dersler hem daha avantajlıdır hem de daha fazla esneklik sunarlar. Online matematik dersleri modern uygulamaları kullanarak en hızlı yoldan matematik çalışma olanağı sunuyor. Böylece coğrafi olumsuzluklar siliniyor.

✒️ Ankara konumunda ders alanlar matematik öğretmenlerini nasıl notlandırır?

519 değerlendirme arasından, ders alanlar matematik hocalarına 5 üzerinden ortalama 5.0 not verdi.

 

Eğitiminiz ile ilgili herhangi bir problem durumunda, Superprof ekibinden bir müşteri memnuniyet temsilcisi çözüm bulmak için (e-mail ile hafta içi her gün) müsait olacaktır.

 

Başka bir sorunuz mu var?

🧑‍🏫 Ankara özel matematik dersi tercih etmenin yararları neler?

Matematik lisedeki en çok zorlanılan derslerden biridir. Birçok genç lise, ortaokul, ilkokul ve hatta daha üst seviyelerde okulda zorluk çekiyorlar. İşte bu yüzden matematik özel ders oldukça revaçtadır.

 

Matematik özel ders öğretmeni ile birçok öğrenci matematik dersi korkularını atlatmaktadır.

 

Yetkin bir hoca ile tüm matematik kursları size farklı matematik formüllerini daha kalıcı ilerletme şansı sunuyor.

 

Özel ders öğretmeninizi bulup evde veya evinizin dışında matematik derslerinizi rezerve etmeniz yeterli.

 

Matematik derslerinizi evde veya evinizin dışında nerede almak istiyorsanız hocanız ile ulaşıp planlamanızı sağlayan bir mesaj kutusu bulunmaktadır.

 

Ankara konumunda 5775 öğretmen arasından istediğiniz öğretmeni bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

Matematik öğretmeninizi bulun

Matematik öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Ankara Matematik öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Ankara'da matematik öğretmeni seçiminiz size matematik alanında rehberlik etsin

Neden Ankara’da matematik dersi almalısınız?

Matematik oldukça eğlenceli ve heyecan verici bir disiplindir ve birçok uzman ne kadar karmaşık bir alan olabileceğini kanıtlamıştır. İster Pisagor ve dik üçgen teoremi olsun, ister Arşimed ve kaldırma kuvveti olsun, ister Groth ve cebirsel geometri teorisi… Öğreneceğiniz birçok şey, göreceğiniz birçok teori ve tanıyacağınız daha çok matematikçi var.

Bu nedenle Ankara’da matematikten özel ders almak oldukça pratik ve faydalı olabilir. Aritmetiği seviyorsanız; denklemlerde zihinden işlem yapmayı veya geometri soruları çözmeyi seviyorsanız özel dersler alarak matematik bilginizi geliştirebilir ve ilerleme kaydedebilirsiniz. YKS’de matematikte yüksek netler yapmak istiyorsanız veya bu alanda kariyer yapmayı planlıyorsanız bir matematik öğretmeniyle çalışıp tekrar yaparak matematikteki en küçük detayları bile kolayca kavrayabilirsiniz.

Türkiye’nin başkenti Ankara matematik, mühendislik, tekstil, kimyasal üretimi, bilim açısından oldukça zengin bir tarihe sahip. Ayrıca bu alanlarda birçok iş imkânı sunuyor.

Ankara’nın toplumu dinamiktir ve çeşitli kültürlerden çeşitli insanlara ev sahipliği yapar. Müzik, spor ve bilim alanlarında da öncü şehirlerden biridir. Büyükşehir ve aynı zamanda başkent olması nedeniyle öğrencilere birçok imkân sunar. Hacettepe Üniversitesi, ODTÜ, Bilkent Üniversitesi gibi prestijli ve başarılı okullar da bu imkânlar arasında. Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü, Türkiye’de bu alanda önde gelen ilk 5 üniversite arasında yer alıyor. Tıp öğrencileri, mühendislik öğrencileri ve ortaokul ve lise öğrencileri arasında matematiğin çok önemli bir yeri olduğunu inkâr edemeyiz. Bu nedenle özel derslere talep gittikçe artıyor.

Öyleyse neden Ankara’da bir özel ders öğretmeni bulmayasınız?

Ankara’da matematik öğrenmek

Matematiğe daha ilkokula yeni başladığınızda ezbere öğrenmeniz gereken çarpım tabloları (toplama, çıkarma, çarpma, bölme) ile giriş yaparsınız. Zaman geçtikçe öğrenmeniz gereken konular daha karmaşık hâle gelir. Ortaokulda daha çok algoritmik bilgiye ve geometriye (üçgenler, tanjant, dik açı vs.) odaklanılır. En azından mevcut müfredat bu şekilde ilerliyor.

Daha üst düzeydeki öğrenciler için matematik işlemleri daha da zorlaşır. Elinizdeki teoremi uygulamak için bilimsel akıl yürütmede iyi olmanız ve hesap makinesi kullanmadan denklem çözebilmeniz gerekir. Üniversiteye giriş sınavlarına girmek ve istediğiniz bölüme girmeyi beklemek biraz stresli bir dönem olabilir. Ayrıca ev ödevlerinde yardım almanın size büyük faydası dokunabilir.

Ankara’nın avantajı, bu şehirde ünlü Tales Matematik Müzesi’nin olmasıdır. Ayrıca Ankara’da birçok üniversite olduğu için bir şeyler atıştırıp kahvenizi içerken ders çalışabileceğiniz birçok küçük kafe ve kütüphane bulunur. Milli Kütüphane de bunlardan birisi. Sessiz bir ortamda önünüzdeki matematik sorularına veya konularına odaklanıp verimli çalışabilirsiniz. Veya isterseniz parklardan birine gidip bir ağacın gölgesinde alıştırmalarınızı çözebilirsiniz.

Matematik dersinden başarıyla geçmeniz için gerek ek dersler, gerek okul için çeşitli test kitapları ve konu anlatımlı kitaplar almanız gerekebilir. Tabii ki Ankara’daki sınırsız imkânlarınız sayesinde aradığınız kitapları mutlaka bir kitapçıda bulabileceksiniz!

Ankara ve matematik

Bahsettiğimiz gibi Ankara birçok ünlü ve başarılı üniversiteye ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Türkiye’nin ilk bilim merkezi Feza Gürsey Bilim Merkezi de Ankara’da yer alıyor. Burada deneyler ve sergiler, bilim gösterileri, bilim tiyatroları, bilim atölyeleri, sergi galerileri, Güneş gözlemleri, seminerler, özel kutlamalar yapılıyor. Robotlara ilgisi olanlar için robotbilim eğitimi bile var! Deney ve sergi birimleri okul müfredatını tamamlayan, ilgi çekici koleksiyonlarla interaktif eğitim programları sunuyor. Atölyelerde süt, su, CO2 ve hava deneyleri yapılıyor. Ayrıca belli tarihlerde yaz bilim kamplarına katılabiliyorsunuz!

Ankara’da tüm öğrencilere göre bir çalışma alanı bulunabilir. Gerek kafeler olsun, gerek okulun içindeki veya dışarıdaki bağımsız kütüphaneler olsun, matematik çalışacak bir yer arayan herkes için çeşitli seçenek var.

Bir özel ders öğretmeninden matematik yardımı alarak lisedeki sınavlarınızı geçebilir ve mühendislik gibi matematiğin büyük rol oynadığı bir bölüme girmeye hak kazanabilirsiniz. Direkt matematikle alakalı bir bölüm okumasanız bile alacağınız yardımların mutlaka her yerde işinize yarayacağını unutmayın. Çünkü matematik her yerde! Hiç beklemediğiniz bir kariyerin kapısını açmak için iyi bir matematik bilgisine sahip olmanız gerekebilir.

Final sınavlarından yüksek notlar almak, matematik ev ödevlerinde yardım almak veya üniversitede karşınıza çıkan yeni ve karmaşık matematik konularını iyice öğrenmek için bir matematik öğretmeniyle anlaşabilirsiniz. Ankara’da kendi seviyenize ve ihtiyaçlarınıza göre birini mutlaka bulacaksınız!

Ankara’da binlerce matematik öğretmeni

Yanlış okumadınız, Ankara’da binlerce matematik öğretmeni var! Size en uygun özel ders programını bulmak için hedeflerinizi netleştirmeniz gerekiyor. Özel matematik öğretmeniniz size özel matematik problemleri hazırlamak, öğrenmeyi daha eğlenceli hâle getirmek için çeşitli matematik oyunları bulmak ve başarılı olmanızı sağlayacak doğru kriterler ve öğretim yöntemlerine göre hareket etmek için sizin hedeflerinizi dikkate alacaktır.

Pek çok eğitim kurumu olmasına rağmen özel ders öğretmenlerine olan talebin pek azaldığı söylenemez. Aksine gün geçtikçe artıyor. Bir doçentten, formasyon almış bir öğretmenden veya hatta bir mühendislik öğrencisinden dersler alabilirsiniz!

Her öğretmenin uzmanlaştığı alanın farklı olabileceğini unutmayın. Matematikte çeşitli konular vardır: Mekanik (ve kuantum), fiziksel matematik, sayı teorisi (karmaşık sayılar, tamsayılar, ondalık sayılar, asal sayılar), mantık, geometri (yansıma dâhil), cebir, istatistik, olasılıklar, üslü sayılar, karmaşık formüller, istatistik…

Fizik ve kimya, bilim ve teknoloji, matematik bilim ve tarihi gibi matematikle ilgili başka alanlar da vardır. Mesela dünyanın kültürel tarihini düşününce tarihlerin, bir imparatorun tahtta kaç yıl kaldığının, bir yılın veya dönemin ne kadar sürdüğünün, belli bir olayın üzerinden ne kadar zaman geçtiğinin hesaplanmasını bir düşünün. Bayağı iyi zihinsel işlem yapabilme becerisi gerektiriyor, değil mi? Aslında matematik sayesinde insanlığın en büyük bilim insanlarının hayatlarını, bizim hayatlarımıza nasıl dokunduklarını öğrenmiş oluyoruz.

Ankara’da özel matematik dersleri almak için Superprof’ta birçok seçeneğiniz var! Superprof, ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize uygun bir matematik öğretmeni bulma fırsatı veren mükemmel bir sitedir! Bulunduğunuz şehri ve hatta mahalleyi yazarak etrafınızdaki matematik öğretmenlerini görebilirsiniz.

Tüm öğretmenlerimiz kriptoloji, Öklid bölünmesi veya matematiksel araştırmalarda kayda değer becerilere sahiptir. Öğretmeniniz prestijli bir üniversiteden mezun olmuş bir profesör, bir matematik araştırma laboratuvarında çalışan bir araştırmacı veya öğrencilerle etkileşimde bulunmayı ve bilgilerini paylaşmayı seven genç bir yeni mezun olabilir! Hatta bazı öğrenciler lise sınavlarında başarılı olmak için deneyimli profesyonellerden çok genç ve uzman öğretmenleri tercih ediyorlar.

Araştırmanıza başlamadan önce en önemli şey ne istediğinize karar vermektir. Evde tek başınıza özel dersleri mi tercih edersiniz yoksa ödeyeceğiniz ücreti azaltmak için küçük bir grupla ders almayı mı? Her durumda öğretmenlerimiz her öğrenciye ve öğrenci grubuna göre çeşitli formatlar sunabiliyor. Sadece üniversite sınavına hazırlanma odaklı özel dersler alabilir veya ev ödevlerinizde yardımcı olacak biriyle anlaşabilirsiniz. İster okulun daha başında olun ister sonunda, bir matematik öğretmeniyle her zaman iletişim kurabilir ve matematik konusunda yardım alabilirsiniz!

Bir öğrenci olarak öğretmeninizi sadece coğrafi kriterlere (doğrusu öğretmen size ne kadar yakınsa o kadar iyi) göre değil, aynı zamanda dersin formatına veya seviyesine göre seçebilirsiniz. Üniversite düzeyinde alacağınız matematik dersiyle işlem çözme becerilerinizi geliştirmek için alacağınız matematik dersi birbirinden tamamen farklı olacaktır. Ayrıca uzun vadede özel dersler almayı planlıyorsanız kendinizi rahat hissettiğiniz, derse olan merakınızı uyandıracak ve motive olmanıza yardımcı olabilecek bir öğretmen bulmanız daha doğru olacaktır.

Bir gecede mükemmel bir matematikçi olmayacaksınız tabii ama azimli ve düzenli çalışmayla başarabilecekleriniz karşısında kendiniz bile şaşırabilirsiniz! Peki, ne bekliyorsunuz? Hemen şimdi Ankara’daki özel ders öğretmenlerimizden biriyle iletişime geçin!

Ne öğrenmek istersiniz?