Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Ankara piyano eğitimi seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star piyano öğretmenlerimiz.

96 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 96 TL En iyi fiyatlar: İlk ders saatini ücretsiz piyano dersi olarak veren öğretmen oranımız %97

4 saat

Şimşek gibi hızlı piyano öğretmenlerimiz genellikle 4 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Ankara içinde piyano dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Ankara içindeki Piyano öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Piyano çalmaya başlayın

3. Yeni bir hobi edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Ankara konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

🎹 Ankara konumunda nerelerde özel piyano öğretmeni bulabilirsiniz?

Piyano dersleri almaya başlamak mı istiyorsunuz?

 

Superprof'ta, Ankara konumunda şimdi 128 piyano hocası ders sunuyor.

 

Platformumuzdaki arama motoru, sitemizde özel dersler veren piyano öğretmenleri ile görüntülemenize olanak sağlar.

 

Talebiniz onaylandığında, hocanızla ilk piyano dersinizi alın.

 

Şehrinizdeki piyano öğretmeni profillerini inceleyin.

 

🎵 Kaç Ankara piyano eğitmeni özel piyano dersi veriyor?

Ankara ve çevresinde 128 piyano eğitmeni özel ders sunmak için müsait

 

Piyano özel ders öğretmeni bulmak ve verdikleri dersler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bilgi sayfalarını görüntüleyin. Piyano öğretmenlerimiz Klasik müzikten Rock müziğe kadar tüm müzik dallarına özel ders verir.

 

128 piyano hocası arasından piyano özel dersinizi seçin.

💻 Platformumuza uzaktan eğitimle piyano özel ders almak mümkün mü?

Öğretmenlerin %80'i online piyano kursu veriyor. Online dersler hem daha hesaplıdır hem de daha rahat ders planlaması seçeneği sunarlar. Online piyano dersleri modern platformları kullanarak çabucak piyano çalma fırsatı sunuyor. Böylece coğrafi olumsuzluklar ortadan kalkıyor.

💸 Özel piyano dersleri ücretleri Ankara ve çevresinde ne kadar?

Ankara piyano dersi saatlik ücreti 96 TL.

 

Ücretler aşağıdaki kriterlere göre değişir:

  • piyano öğretmenleri tecrübesi
  • ders mekanı: (webcam üzerinden veya evde)
  • alacağınız ders sayısı ve her özel dersin süresi
  • ders alma sebebiniz ör. sınav için mi yoksa hobi olarak mı

Özel ders hocalarının %97'si ilk dersinizi ücretsiz veriyor. Çevrenizdeki piyano hocaları ücretlerini öğrenin.

 

Şehrinizdeki piyano özel ders hocaları ücretlerini öğrenin.

🎧 Piyano öğretmeni ile piyano dersinden önce hangi aletleri almanız gerek?

Öncelikle tabii ki de bir piyano edinmeniz gerekli.

 

Piyano ücretleri bazen yeni öğrencileri ürkütebilir. Böyle bir durumdaysanız, kendi piyanonuza satın almaya kendinizi hazır hissedene kadar bir piyano kiralayıp kullanmak mümkün.

 

Çalmak istediğiniz piyano türüne göre, şunları da satın almak durumunda kalabilirsiniz:

  • evde pratik yapmanızı sağlayacak kitap/uygulamalar
  • piyano taburesi
  • metronom
  • piyano örtüsü
  • Efekt pedalı

Piyano çalmayı öğrenmeniz için bazı piyano aksesuarları mecburi değildir. İstediğiniz müzik türünü çalabilmek için hangi aksesuarları çalmanız gerektiğine dair piyano hocanızdan yardım almaya çekinmeyin.

 

128'dan fazla profil arasından özel ders öğretmeninizi bulun.

Piyano öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Ankara Piyano öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Ankara piyano dersi öğretmenlerimiz size piyano dersleri ile rehberlik etsin

Ankara’da Özel Piyano Dersleri ve Öğretmenleri

Her yıl Ankara’da gittikçe daha fazla öğrenci piyano dersi almakta. 

Her Ankaralının piyano öğrenmek için kendi nedenleri vardır, ancak bu nedenler genellikle ortak bir temanın bir varyasyonudur.

Piyano öğrenmenin en genel nedeni de sevdiğimiz Debussy (özellikle Clair de Lune), Chopin, Beethoven, Liszt, Mozart(Türk Marşı başta olmak üzere), Satie, Schubert, Schumann gibi meşhur bestecilerin parçasını bir konser piyanisti gibi optimal düzeyde çalabilmektir.

Bazen sürekli olarak radyo veya TV'de çalan film müziği veya diğer modern müzikleri öğrenmekle ilgilidir.

Belki de öğrenci basit bir piyano notasının nasıl okunacağını bilmek ister, bu durumda piyano dersleri müzik teorisi dersleriyle ikiye katlanabilir.

Üçüncü bir neden de genellikle Çankayalı ailelerin çocuklarını erken yaşta piyano kursuna yazdırarak müzikal, ritim ve teori duygularının gelişmesini sağlamaktır.Elbette tüm bu öğrendikleri yetenekleri diğer müzik türlerinde de uygulamaları beklenmektedir.

Bazı öğrenciler sadece toplulukta göze çarpmak ister, çünkü piyano çalabilmek ya da sadece modern müzik veya caz armonileri bile çalabilmek (büyük başyapıtlar çalınamasa bile) iş başvuruları ve üniversitede çok yaygın olup havalı gözükmekte.

Müzikte uyanışın özü, ilerleme ve mükemmelleşme isteğinden gelmektedir; böylece herhangi bir piyano ya da klavyenin başına geçtiğinizde bir şaheser çıkaracağınıza hiç şüphe yok !

Piyano öğrenmek için elbette öncelikle bir müzik dükkanından piyano satın almanız ya da kiralamanız gerekecektir. Ankara’da Meşrutiyet Caddesinde Pan Müzik ünlü bir müzik mağazasıdır ve ikinci el piyano alımı satımı da yapmaktadırlar. Bunun dışında do-re müzik, Zuhal Müzik gibi ünlü kurumsal mağazalar da bulunmaktadır. 

İster kiralayın, ister satın alın; kuyruklu, elektronik, grand piyano ya da hatta küçük bir klavye hangisi olursa olsun fark etmez eğer kendinizi piyano çalmaya adadıysanız bunlardan herhangi biri sizin için temel gereksinim olacaktır.

 

Ankara’da Piyano Öğretmeni Nerede Bulunur ?

Dünyanın her yerinde olduğu gibi geniş web ağı sayesinde Ankara’nın her yerinden çevrimiçi olarak kendi kendinize hem de müzik teorisi olmadan piyano öğrenmeniz mümkün.

Aslında çevrimiçi piyano öğrenmek Youtube’daki ücretsiz piyano derslerini izlemek kadar kolay olabilir. Bu tip ders almanın en büyük avantajı henüz piyanoyu tanımıyor ve ne kadar istediğinizden emin değilseniz sizin için bunu anlayana kadar ücretsiz ve kısa bir başlangıç sunar. 

Ancak, parmaklarınızı iyi bir şekilde çalıştıracak zorlayıcı ücretsiz notalar için web'de gezinmeye zaman harcamaktan memnun değilseniz, çevrimiçi piyano öğrenmenin en iyi yöntem olmadığı açıktır.

Birçok yetişkin ve çocuk, bir müzik okulunda müzik kurslarına katılmayı seçer. Ancak, özel piyano dersi alarak evinizde şayet evinizde piyano yoksa, öğretmenin evinde de piyano öğrenmek gayet mümkündür.

Bu yöntem hangi türde çalsanız veya hangi semte ait olsanız da Bu yöntemle hangi türde çalıyor olursanız olun veya ister Sincanlı, ister Keçiörenli isterseniz de Yenimahalleli olun fayda sağlayacaksınız.

 

Ankara’daki Müzik Okulları

Ankara, çok ünlü Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’na ev sahipliği yapan bir başkent. Ancak yanlış anlaşılmasın; Ankara’da başlangıç seviyesindeki müzisyenler için de pek çok özel ders veren kurum ve öğretmenler mevcut! Ankara’da özellikle Kızılay civarında pek çok MEB sertifikalı müzik kursu bulabilirsiniz. Bu kursların hepsinin uzmanlık alanı farklı olup kiminde keman öğrenebilirken kiminde gitar öğrenebilirsiniz. Ancak ortak noktaları şudur ki hepsinde müzik teorisini öğrenebilirsiniz, çünkü müzik teorisi tüm müzik derslerinin temelidir !

Ayrıca müzik ve piyano dersleri için yaşınızı dert etmenize hiç gerek yok. Elbette küçük yaşta pek çok şey daha hızlı öğrenilebilir ancak hiçbir şey için geç değil. Ankara’da pek çok sanat okulu 7’den 70’e herkese ders vermektedir.

 

Ankara’da Piyano Dersleri ve Superprof…. ?

Ankara’da kolayca piyano öğrenmek ve bunu yaparken aynı zamanda notaları da doğru bir şekilde okumak mı istiyorsunuz ? Eğer böyleyse hiçbir şey size evinizin rahatında deneyimli bir özel öğretmen kadar iyi gelmeyecektir.

Etkili bir müzikal uyanış istiyorsanız ve kötü alışkanlıklar edinmeden bir ilerleme yolunu takip etmek istiyorsanız, piyanoyu deneyimli bir öğretmenle öğrenmek önemlidir. Evdeki müzik dersleri evreninde, Superprof konsepti, yeni enstrümanınızı öğrenme konusunda size bir başlangıç ​​sağlar, size her özel öğretmen için bir fırsat vermek ve sunduklarını karşılaştırmak için elinizin altında özel bir profil sunar.

Bu profil, derslerin amaçları doğrultusunda bir planını, öğretmenin sunumu, kullandıkları enstrümanlardan (elektronik veya akustik piyano), hitap ettiği öğrenci düzeyi ve profiline (örneğin, başlangıç ​​seviyesi veya çocuklar için dersler), derslerin yapılacağı mekanlar (öğretmenin evi veya öğretmek için ne kadar ilerleyecekleri), çalışabileceğiniz muhtemel notlar ve diplomalar, öğrencilerden gelen geri bildirimler, kabul edilen ödeme yöntemleri ve saatlik ücret gibi alt konulardan oluşmaktadır.

Profil ayrıca giriş dersinin veya dersin ne zaman ücretsiz olduğunu gösterir; daha fazla derse başlamadan önce bir müzik öğretmeniyle deneme dersi almak her zaman bir artı olduğu için bu göz atmaya değer.

Bu bağımsız öğretmenlerin çoğu Türkiye’nin prestijli konservatuvarlarından mezun olup bazıları yurtdışında eğitim almış işine hakim müzisyenlerdir. Pek çoğunun İstanbul Devlet Konservatuvarı veya Hacettepe Ankara Devlet Konservatuvarı  diplomaları bulunmaktadır. Sizi ABRSM sınavlarına çalıştırabileceklerine hiç şüphe yok!

Ankara’da piyano derslerinin saati 50 ile 140 TL arasında değişmektedir. Ankara’da piyano dersi veren 100’e yakın öğretmenden acaba hangisi size ders verecek?

 

Ankara’da Piyano: Düşündüğünüzden de Eskiye Dayanan Geçmiş

Ankara 5 milyon civarı nüfusu ile Türkiye’nin başkenti olup Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’na ev sahipliği yapan muzzam bir şehirdir. İstanbul kadar fazla nüfusa sahip olmasa da çok sayıda kaliteli devlet ve özel okula, devlet kurumlarının dairelerine sahiptir. Ankara, İstanbul’dan sonra 2.büyük şehirdir. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası Ankara’da yıllardır düzenli ve profesyonel şekilde klasik müzik yapan en ünlü orkestralardır. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, dünya tarihinin de en önemli orkestralarındandır ve 200 yıla yakın bir geçmişi vardır. Eski adı Müsika-i Hümayun olan orkestra 1924 yılında Atatürk’ün emri ile Ankara’ya taşınmış ve ismi değişmiştir. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, dünyaca belki de en çok tanınan devlet sanatçılarımız olan yetenekli piyanistlerimiz Fazıl Say ve İdil Biret’le de pek çok konser vermiştir. Sonuç olarak Ankara, Cumhuriyet müziğinin ve sanatının kurulma yeri ve merkezidir diyebiliriz.

 

Ankara’da Piyano Derslerinin Yanında Başka Ne Yapılabilir ?

Birkaç ders aldınız ve sonrasında sevinçle ‘’Artık piyano çalabiliyorum!’’dediniz. Bu güzel bir haber demek ki dersleriniz tüm verimiyle işe yaramış.

O halde neden bir öğretmen bularak bir başka enstrümanı da öğrenmeyesiniz? Piyano öğrendiyseniz diğer enstrümanları da öğrenmeniz daha kolay olacaktır. Çünkü burada müzik teorisi devreye girecektir. Piyanoyla birlikte başka enstrümanları da merak ediyor ve bunları da öğrenme gibi bir hayaliniz varsa müzik teorisi derslerinize her şeyden fazla çalışmanızı öneriyoruz. Ayrıca piyanoda kazandığınız iki eli aynı anda farklı şekilde düşünerek yönetme yeteneğini  arp derslerinde de kullanarak ziyan etmemeyi tercih edebilirsiniz. Oda müziğiyle ilgilenmiyor da daha modern türler ilginizi çekiyorsa bas, elektro gitar, Flamenko gitar, bateri gibi çeşitli derslere de göz atabilirsiniz.

Üflemeli çalgılar söz konusu olduğunda flüt, yan flüt, trombon, obua, mızıka, klarnet, saksafon gibi pek çok seçeneğiniz var bunun yanında Türk müziğinin dünyasına dalmak istiyorsanız ud, kabak kemane, yaylı tambur, kemençe, kanun gibi seçeneklere yönelmeniz gerekecek.

Aynı zamanda iyi vokal tekniği müzisyenler için her zaman işe yarar, neden bir koroya kaydolmuyorsunuz veya Ankara’da şarkı söyleyen bir öğretmenden koro dersleri almıyorsunuz?

Sakın gözünüz korkmasın; ne şan dersleri ne de diğer enstrüman dersleri sizi piyano öğrenmekten alıkoymayacaktır. Aksine müziğin derinliklerine inip sizi çok yönlü bir müzisyen olarak yetiştirmeye yarayacaklar. Kim bilir belki yakın gelecekte sizi Superprof Ankara özel müzik dersleri veren profesyoneller arasında görürüz.

Ne öğrenmek istersiniz?