Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Mersin piyano eğitimi seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star piyano öğretmenlerimiz.

93 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 93 TL En iyi fiyatlar: İlk ders saatini ücretsiz piyano dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

9 saat

Şimşek gibi hızlı piyano öğretmenlerimiz genellikle 9 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Mersin içinde piyano dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Mersin içindeki Piyano öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Piyano çalmaya başlayın

3. Yeni bir hobi edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Mersin konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

🎹 Mersin piyano özel dersi almak için seçenekler neler?

Piyano dersleri almaya başlamak mı istiyorsunuz?

 

Mersin ve çevresinde şimdi 17 piyano eğitmeni piyano dersi vermeye hazır.

 

Arama motorumuz platformumuzda kayıtlı farklı piyano öğretmenlerini bulmanıza izin verir.

 

Ders talebiniz onaylandığında, öğretmeninizle ilk dersinizi almaya başlayın.

 

Şehrinizdeki piyano hocası ilanlarını inceleyin.

 

🎵 Mersin ve çevresinde kaç piyano öğretmeni piyano dersi vermek?

Mersin ve ilçelerinde 17 piyano öğretmeni özel ders işlemek için müsait

 

Öğretmenlerin özgeçmişlerine göz atın ve ihtiyaçlarınıza en uyan piyano öğretmeniniseçip iletişine geçin. Superprof'ta her tür müzik türünü kapsayan öğretmenlerimiz bulunmaktadır: Jazz, klasik, pop, rock...

 

17 öğretmen arasından özel dersinizi seçin.

💻 Platformumuza webcam üzerinden piyano dersi yapmak mümkün mü?

Hocaların %80'i uzaktan piyano eğitimi veriyor. Online dersler hem daha hesaplıdır hem de daha fazla esneklik sunarlar. Online piyano dersleri modern platformları kullanarak çabucak piyano dersleri alma şansı sunuyor. Böylece coğrafi mesafeler siliniyor.

💸 Piyano özel dersi saatlik fiyatları Mersin ve çevresinde ne kadar?

Mersin piyano dersi saatlik ortalama fiyatı ₺93.

 

Fiyatlar aşağıdaki kriterlere göre değişir:

 • piyano öğretmeni tecrübesi
 • ders mekanı: (online veya öğretmen evinde)
 • alacağınız ders sayısı ve her dersin süresi
 • ders alma hedefiniz ör. sınav için mi yoksa hobi olarak mı

Hocaların %97'si piyano derslerinin ilk saatini ücretsiz veriyor. Semtinizdeki piyano öğretmeni ücretlerini öğrenin.

 

İlinizdeki piyano öğretmeni ücretlerini öğrenin.

🎧 Özel ders öğretmeni ile piyano derslerinden önce hangi araçları almanız gerek?

İlk olarak tabii ki de bir piyano almanız gerekli.

 

Piyano ücretleri bazen yeni piyanistleri korkutabilir. Böyle bir durumdaysanız, kendi piyanonuza almaya kendinizi hazır hissedene kadar bir piyano kiralayıp kullanmak da bir seçenek.

 

Çalmak istediğiniz piyano türüne göre, şunları da satın almak durumunda kalabilirsiniz:

 • evde pratik yapmanızı sağlayacak kitap/uygulamalar
 • piyano taburesi
 • metronom
 • piyano örtüsü
 • Efekt pedalı

Piyano çalmayı öğrenmeniz için bazı piyano aksesuarları kesinlikle gerekli değildir. İstediğiniz müzik türünü çalabilmek için hangi aksesuarları çalmanız gerektiğine dair piyano hocanızdan rehberlik edinmeye çekinmeyin.

 

17'dan fazla piyano eğitmeni arasından özel ders öğretmeninizi bulun.

Piyano öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Mersin Piyano öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Superprof Piyano öğretmeni seçenekleri Mersin içinde size özel piyano dersi verir

Piyano Hakkında Bilgiler

Piyano çalmak uluslararası bir enstrüman çalmak demektir. Piyano tüm dünyada bilinen ve yaygın olarak çalınan enstrümanlardan biridir. Piyano İtalya’da ilk defa ortaya çıkmıştır. İtalya’nın Floransa şehrinde Cristofori ilk piyanoyu 1700’lü yıllarda üretmiştir. Piyano daha sonra Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde geliştirilmiş ve farklılaşmıştır. Piyano günümüze gelene kadar bir ülkedeki piyanistler tarafından geliştirilmiştir.

Piyano Avrupa’da çıkmış bir enstrüman olduğu için özellikle Avrupa müziğini derinden etkilemiştir. Avrupa’da özellikle klasik müziğin yaygınlaşması ile piyanoda klasik müzik içerisinde kendine yer edinmiştir. Piyano Avrupa’da birçok ülkenin devlet orkestrasında çalınan bir enstrümandır. Piyano özellikle Avrupa ülkelerinde günümüzde de her yaştan insanın çaldığı en yaygın enstrümanlardan biridir.

Piyano zamanla Avrupa’dan Kuzey Amerika ülkelerine ve Asya ve diğer tüm kıtalara yayılmıştır. Hızlı bir şekilde tüm ülkelerde popülaritesi artmış ve en çok çalınan müzik aletleri arasına girmiştir.

Piyano günümüzde her ülkenin operasında temel enstrümanlardan biridir. Türkiye’de de her senfoni orkestrasında ve devlet operasında bulunan enstrümanlardan biridir. Türkiye’de diğer şehirlerde olduğu gibi Mersin’de de bir orkestra bulunmaktadır. Mersin Devlet Opera ve Balesi ülkemizdeki önemli kültür merkezlerinden biridir. Mersin’de piyano dinlemek ve Mersin piyano konseri fırsatlarından haberdar olabilmek için Mersin Devlet Opera ve Balesi’ni takip etmeniz iyi bir fikir olabilir. Mersin’de düzenli olarak piyano konserleri ve piyanonun çalındığı senfoni ve caz konserleri verilmektedir.

 Piyano Çalmanın Yararları

Piyano küçük yaşlardan itibaren çalınmaya başlanan enstrümanlardan biridir. Genellikle çocuklar daha okula başlamadan piyano çalmaya başlatılırlar. Böylece çocuklar öğrenmeye en açık oldukları yaşlarda piyano ile tanışıp daha etkili, kalıcı ve hızlı bir şekilde piyano çalmayı öğrenebilirler. Çocuklar seslere ve etraflarındaki her şeye çok daha fazla duyarlı oldukları için piyano çalmak onlar için bizden daha kolay bir iş olacaktır. Erken yaşta piyano çalmanın faydaları arasında çocukların parmaklarının piyano tuşlarına basmaya alışması ve parmaklarının piyano tuşlarına göre gelişmesi de sayılabilir. Bu şekilde çocuklar piyano çalarken tıpkı yazı yazıyor gibi piyano tuşlarına daha hakim olup, daha akıcı bir şekilde piyano çalabilirler.

Piyano çalmanın faydaları arasında bir başka inanılmaz yön ise çocukların zeka gelişimine sağladığı yarardır. Okula başlamadan önce piyanı çalmaya başlayan çocuklar üzerinde gerçekleştirilen araştırmalar piyano çalan çocukların IQ seviyelerinin arttığını kanıtlamıştır. Piyano çalmak çocukların hem fiziksel, hem işitsel, hem de görsel becerilerini bir arada kullanıp dikkatlerini bir eylem üzerinde yoğunlaştırıp algılarını ve hareketlerini koordinasyonlu bir şekilde kullanmalarını sağlar.

Piyano çalmayı öğrenmek yetişkinler içinde önemli bir faydalı aktivitedir. Hayatın koşuşturması arasında çoğumuz kendimize vakit ayıramıyor ve bazen kaybolabiliyoruz. Böyle zamanlarda özellikle hayatımızda boş zamanlarımızı daha kaliteli değerlendirmemizi sağlayacak bir hobimiz yok ise daha verimsiz geçebilir. Sizde bu durumdaysanız piyano çalmak size farklı bir bakış açısı kazandırabilir. Boş zamanlarınızda piyano çalmak sizi gün içerisinde karşılaştığınız sorunlardan arındırmaya ve problemlerinizi bir süreliğine unutup stresten arınmanıza yardımcı olabilir. Piyano çalmak aynı zamanda hayattaki sorunlarımızı daha pozitif bir bakış açısıyla görmenizi ve kaygılarınızı azaltmaya yardımcı olabilir.

Piyano çalmanın diğer yaraları arasında aşağıda saydıklarımıda eklenbilir:

 • Piyano çalmak çocukların zeka seviyesini arttırır.
 • Piyano çalmak ileriki yaşlarda Alzheimer oluşumunu engeller
 • Piyano çalmak hiperaktivite sorunu olan çocukların sakinleşmesini sağlar
 • Piyano çalmak kaygıları azaltabilir
 • Piyano çalmak bir müzik grubu ile sosyalleşmenizi sağlayabilir

Mersin’de Piyano Kursu

Mersin Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biridir. Mersin nüfusu şehrin Akdeniz kıyısında bulunması nedeni ile oldukça dinamik ve sosyal bir yapıya sahiptir. Bu şehirde insanların sürekli deniz kenarında olması ve havanın kışın bile ılıman olması nedeni ile insanlar cıvıl cıvıldır. Mersin Akdeniz iklimine sahip bir şehirdir. Bu da demek oluyor ki yazları sıcak kışları ise ılık geçmektedir. Tabiki en önemli noktalardan biri ise şehrin uzun süre güneşli olmasıdır. Yani yılın çoğu güneşli geçer. Bu da insanların daha fazla yaşam dolu olmalarını sağlar.

Mersin’in nüfusunun çoğunluğu gençlerden oluşur. Mersin ülkemizde nüfusu artan şehirler arasındadır. Bu da şehirde anaokulundan üniversiteye kadar çok fazla yaş grubundan gencin dinamik olarak bulunduğu anlamına gelir. Bunun yanında iş hayatına atılmış orta yaşlı nüfusta Mersin’de oldukça fazladır. Bu da Mersin’de kendini geliştirmeye açık ve boş zamanlarını daha verimli geçirmek isteyen bir kitlenin varlığını işaret eder. Bunun dışında Mersin’de tüm şehirlerde olduğu için emekli nüfusuda gitgide artmaktadır. İnsanlar emeklilik hayatı boyunca yeni hobiler edinmektedir. Bu hobilerden biri de yeni bir enstrüman öğrenmek diyebilir. Piyano her yaş grubunun çalabileceği enstrümanlardan biridir.

Piyano çalmak çocuklar için her ne kadar öğrenmesi daha kolay olsa da her yaştan birey gerçekten isterlerse ve azmederlerse kolayca piyano çalabilir. Mersin’de böyle dinamik bir nüfusun bulunuyor oluşu ve Mersin’de sosyal hayatın canlı oluşu müzik kurslarının da çoğalmasına sebep olmuştur.

Mersin’de özellikle Akdeniz, Mezitli, Toroslar, Yeni Şehir gibi merkez ilçelerde müzik kursları yoğun olarak bulunabilir. Mersin piyano kursları açısından oldukça seçeneğinizin olduğu şehirlerimizden biridir. Mersin’de çocuklar için piyano kursu bulmak tahmin ettiğinizden çok daha kolay olacaktır. Özellikle vaktinin çoğu evde geçen bir çocuğunuz var ise kurs programlarının size uyması çok daha olası olacaktır.

Mersin’deki piyano kursları her yaştan ve her seviyeden piyano çalmayı öğrenmek isteyenler için açıktır. Gününüzün çoğu okulda veya işte geçiyorsa hafta sonları veya öğleden sonra veya akşamları ders sunan piyano kursları işinize yarayabilir. Aynı zamanda belirli bir bütçeniz var ise de yine bütçenize uygun bir piyano kursu bulmak isteyebilirsiniz. Mersin’de çok fazla piyano kursu bulunması nedeni ile bütçenize uygun bir kurs bulmakta zorlanmayacaksınız. Eminiz ki Mersin’in neresinde oturuyor olursanız olun evinize yakın bir piyano kursu bulabileceksiniz.

Sizin için Mersin’de hangi semtte oturuyor olursanız olun erişebileceğiniz piyano kurslarının listesini hazırladık:

 • İdol Sanat Merkezi
 • Soli Sanat Akademisi
 • Mersin Piyano Dersi
 • Okçu Sanat Merkezi
 • C. MEB. Mersin Gitar Sanat Müzik Kursu
 • Gelişim Sanat Merkezi
 • Limon Müzik Akademi
 • Sofita Müzik Akademi
 • Yelda Sanat Merkezi
 • Armoni Müzik Akademi
 • Cemre Sanat Merkezi
 • Tarsus Akademi Müzik Merkezi
 • Oktav Müzik Merkezi
 • Mezitli Müzik

Yukarıda saydığımız kurslarda kendi programınıza uygun ve bütçenize dost bir piyano kursu bulabileceğinizi umuyoruz.

Mersin’de Piyano Eğitimi

Mersin’de müzik alanında kariyer yapmak istiyorsanız takip etmeniz gereken bazı eğitim yolları bulunmaktadır. Öncelikle orta okulu bitirdikten sonra bir güzel sanatlar lisesine gitmeyi düşünebilirsiniz. Mersin’de diğer şehirlerde olduğu gibi güzel sanatlar lisesi bulunmaktadır. Güzel sanatlar lisesine LGS sınavlarından sonra yetenek sınavlarına girerek kayıt olabilirsiniz. Mersin’deki en ünlü güzel sanatlar lisesi Mersin Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi olarak bilinmektedir. Mersin Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi şehirdeki müzik alanında yetenekli ve güzel sanatlar lisesinde okumak isteyen öğrencileri kendine çekmektedir. Mezitli’deki Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri piyano, gitar, keman gibi bir çok farklı enstrümanı öğrenme fırsatı bulurlar. Bu da piyano kariyeri yapmak isteyen öğrenciler için çok önemli bir ilk adım olarak nitelendirilebilir.

Lise bitiminde ise üniversite de güzel sanatlar bölümlerinde okuyabilirsiniz. Mersin’de Mersin Üniversitesi’nde konservatuvar fakültesi bulunmaktadır. Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı müzik kariyeri yapmak isteyenler için en iyi lisans programlarını sunmaktadır. Bu üniversite de müzik bölümü seçip hem piyano alanında uzmanlaşıp hem de kompozisyon ve orkestra şefliği alanında lisans sahibi olabilirsiniz. Böylelikle hem piyano çalmayı öğrenip hem de daha da ilerleyip orkestra şefi olmak gibi bir kariyere adım atmış olabilirsiniz.

Mersin’de Piyano Satın Almak İçin Yerler

Mersin’de piyano çalan kişi sayısının artması ile piyanoya da ihtiyaç zamanla artmıştır. Piyano ebatlarının büyük olması sebebi ile taşıması bazen zor olabilir. Özellikle piyanoyu evinizde çalacaksanız evinizde piyanoyu koyabileceğiniz yeterli miktarda alan gerekmektedir. Apartman dairesinde yaşıyorsanız komşularınızla konuşup piyonun sesinden rahatsız olmamalarını sağlayabilirsiniz. Piyano büyük ebatlara sahip olduğu için piyano çalmaya başlamadan önce evinize piyano koyup koyamayacağınızı hesaplamanız gerekmektedir. Evinizde klasik bir piyano koyacak yeriniz yok ise daha küçük bir piyano klavye almayı düşünebilirsiniz. Bu şekilde hem yerden tasarruf edip hem de daha uygun bir alet almış olursunuz. Bu sayede hem evinizde fazla yer kaplamayacak hem de bir enstrümana sahip olabilirsiniz. Piyano pahalı bir enstrüman olabilir. Büyük ebatları ile yapımındaki hassas ayarlar ve özel malzemeler ile piyano işçiliği yüksek ve kullanılan malzeme açısından zengin bir enstrümandır. Bu yüzden klasik piyano fiyatları diğer piyanolara göre biraz daha yüksek olabilir. Bu sebeple çoğu insan piyano almayıp sadece piyano kursunda piyano alıştırması yapmaktadır. Buda piyano öğrenmenizi yavaşlatır. Piyano derslerinde öğrendiklerinizi tekrar etmenize engel olacaktır. Sonuç olarak piyano öğrenme süreciniz çok daha uzayacaktır.

Bu sorunu kendinize bir klavye alarak çözebilirsiniz. Klavye fiyatları, piyano fiyatlarına göre çok daha ucuzdur. Klavyede piyanoda olduğu gibi aynı alıştırmaları yapabilirsiniz.

İkinci bir çözüm ise piyano kiralamaktır. Eğer para biriktiriyorsanız ve piyano öğrenme sürecinde kısa süreliğine bir piyano kullanmanız gerekiyorsa piyano kiralayabilirsiniz. Bu şekilde hem gerçek bir piyano çalıp hem de tasarruf edebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise ikinci el piyano satın almaktır. Piyanolar çok uzun yıllar çalınabilen dayanıklı enstrümanlardır. Bu sebeple ikinci el piyano sayısı da oldukça fazladır. İkinci el piyanolar internette ikinci el sitelerinde müzik aletleri mağazalarında kolaylıkla bulunabilir. Böylelikle hem eski piyanoların çöpe atılmasına engel olmuş, hem de bütçenize uygun bir piyano bulmuş olursunuz. İkinci el piyano satın alırken piyanonun halen sağlam olduğuna veya ne gibi tamirat gerektiğine dikkat etmelisiniz.

Mersin’de birçok müzik aletleri mağazası bulunmaktadır. Özellikle şehir merkezinde çok fazla müzik enstrümanı mağazası bulunabilir. Sizin için Mersin’deki müzik aletleri mağazalarını listedik:

 • Göl Müzik Evi
 • Limon Müzik
 • Çağ Müzik Merkezi
 • Devran Müzik Evi
 • Özlem Müzik
 • Koç Müzik Center
 • Gurmusic
 • Fa Müzik Merkezi
 • Ozan Müzik Merkezi
 • Mezitli Müzik
 • Bengi Can Müzik

Mersin Piyano Öğretmenleri

Mersin’de piyano öğretmeni bulmak zor olmayacaktır. Mersin’de piyano çalmayı bilen birçok kişi bulunmaktadır. Aynı zamanda Mersin’de müzik öğretmenliği mevzunu birçok müzik öğretmeni de yer almaktadır. Her yaştan ve her deneyimden müzik öğretmeni Mersin’de bulunabilir.

Mersin piyano özel ders öğretmeni ilanlarını bulabileceğiniz en iyi adres Superprof’tur. Superprof Mersin’deki piyano öğretmenlerini tek bir çatı altında toplamıştır. Mersin’in neresinde olursanız olun ister çocuklarınız için, ister kendiniz için piyano özel dersi bulmak Superprof ile birkaç tıkla elinizde.

Ne öğrenmek istersiniz?