Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Konya piyano eğitimi seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star piyano öğretmenlerimiz.

79 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 79 TL En iyi fiyatlar: İlk ders saatini ücretsiz piyano dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

3 saat

Şimşek gibi hızlı piyano öğretmenlerimiz genellikle 3 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Konya içinde piyano dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Konya içindeki Piyano öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Piyano çalmaya başlayın

3. Yeni bir hobi edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Konya konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

🎹 Konya konumunda nerelerde özel piyano eğitmeni bulabilirsiniz?

Piyano dersi almaya başlamak mı istiyorsunuz?

 

Konya ve çevresinde şimdi 17 piyano hocası piyano dersleri vermeye hazır.

 

Platformumuzdaki arama motoru, sitemizde özel ders veren piyano hocaları ile bulmanıza izin verir.

 

Ders talebiniz kabul edildiğinde, hocanızla ilk dersinizi alın.

 

Semtinizdeki piyano öğretmeni profillerini inceleyin.

 

🎵 Konya ve çevresinde kaç piyano öğretmeni piyano özel eğitimi yapmak?

17 Konya piyano özel ders öğretmeni piyano eğitimi veriyor.

 

Öğretmenlerin ilanlarına göz atın ve ihtiyaçlarınıza en uyan piyano öğretmeniniseçin. Superprof'ta her tür müzik türünü kapsayan öğretmenlerimiz bulunmaktadır: Jazz, klasik, pop, rock...

 

Konya ve çevresinde 17 piyano öğretmeni arasından özel dersinizi seçin.

💻 Superprof'ta uzaktan eğitimle piyano dersi yapmak seçeneği var mı?

Öğretmenlerin %80'i online piyano dersi işliyor. Uzaktan dersler hem daha ucuzdur hem de daha rahat ders planlaması seçeneği sunarlar. Online piyano dersleri ücretsiz siteleri kullanarak daha hızlı piyano çalma fırsatı sunuyor. Böylece coğrafi mesafeler engel olmaktan çıkıyor.

💸 Piyano dersi tutarı Konya ve çevresinde ne kadar?

Konya piyano özel ders fiyatı 79 TL.

 

Fiyatlar aşağıdaki kriterlere göre değişir:

 • piyano öğretmenleri tecrübesi
 • ders mekanı: (online veya dışarıda)
 • alacağınız ders sayısı ve her dersin süresi
 • ders alma amacınız ör. sınav için mi yoksa hobi olarak mı

Özel ders öğretmenlerinin %97'si ilk derslerini ücretsiz veriyor. Çevrenizdeki piyano özel ders öğretmenleri fiyatlarını öğrenin.

 

Semtinizdeki piyano öğretmeni fiyatlarını öğrenin.

🎧 Piyano öğretmeni ile piyano derslerinden önce hangi araçları satın almanız gerek?

Her şeyden önce tabii ki de bir piyano edinmeniz gerekli.

 

Piyano ücretleri bazen yeni başlayanları ürkütebilir. Böyle bir durumdaysanız, kendi piyanonuza almaya kendinizi hazır hissedene kadar bir piyano kiralayıp kullanmak bir çözüm yolu olabilir.

 

Çalmak istediğiniz piyano türüne göre, bunları da satın almak gerekebilir:

 • evde pratik yapmanızı sağlayacak kitap/uygulamalar
 • piyano taburesi
 • metronom
 • piyano örtüsü
 • Efekt pedalı

Piyano öğrenmeniz için bazı piyano aksesuarları kesinlikle gerekli değildir. İstediğiniz müzik türünü çalabilmek için hangi aksesuarları çalmanız gerektiğine dair piyano hocanızdan yardım almaya çekinmeyin.

 

17'dan fazla piyano öğretmeni arasından özel ders öğretmeninizi bulun.

Piyano öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Konya Piyano öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Superprof Piyano öğretmeni seçenekleri Konya içinde size özel piyano dersi verir

Konya’da Piyano Çalmanın Faydaları

Konya’da piyano çalmak tıpkı diğer enstrümanları çalmak gibi önemli bir aktivitedir. Konya’da müzik hayatta önemli bir yer tutmaktadır. Manevi yönleri gelişmiş Konyalılar ruhun gıdası olan müziğe de son derece ilgilidirler. Bu sebepten ötürü Konya’da pek çok insan bir enstrüman çalmak için zaman ayırmaktadır. Piyanoda Konyalıların öğrenmek için zaman ayırdığı önemli ve popüler enstrümanlar arasında yer alır. Konya’da her yaşta insan piyano çalmak için çeşitli girişimlerde bulunur.

Konya ülkemizin büyük şehirleri arasındadır. Konya’da günümüzde 2,2 milyondan fazla kişi yaşamaktadır. Konya’da nüfusun çoğunluğu genç ve orta yaşa mensuptur. Aynı zamanda yaşlı nüfusta bulunur fakat çok daha düşük orandadır. Konya’da nüfus merkez ilçeleri olan Selçuklu, Meram, Karatay’da toplanmıştır. Özellikle genç nüfustan piyano öğrenmek isteyen pek çok kişi bulunur.

Piyano çocukların zihinsel gelişimi için önemli bir etkinlik olabileceği için anne babalar çocukları için piyano dersi almak istemektedirler. Konya’da veliler bu yüzden yoğun olarak piyano kursu veya özel piyano kursu arayışında bulunmaktadırlar. Piyanonun faydalarını göz önünde tuttuğunda bu normal bir davranıştır.

Piyano son derece gelişmiş bir müzik aletidir. Piyano özellikle çocuk yaşta hatta okul öncesi yaşlarda başlanırsa en iyi etkiyi verebilecek bir müzik aletidir. Piyano çalmak için sağ ve sol elin kontrolü eşit derece önemlidir. Piyano çalarken aynı zamanda on parmak kullanılır. Bu sebeple her iki elin ve parmakların kontrolü eşit seviyede olmalıdır. Bu durum özellikle çocuk yaşta çok daha kolay bir şekilde edinilebilecek bir beceridir. Çocuklar henüz yazı yazmaya bile başlamamışken piyano öğrenirlerse çok daha etkili olur. Hepimiz zamanla yazı yazmaya başladıktan sonra solak ya da sağlak oluruz ve kullandığımız el okulda yazı yazma sıklığımızın artmasıyla çok daha baskın hale gelir. Bu sırada yazı yazmadığımız ve çok daha az kullandığımız diğer elimiz ve parmaklarımız da çok daha fazla becerilerini kaybeder ve körelir. Bu yüzden okul öncesinde piyona çalmaya başlanırsa her iki elde eşit şekilde kullanılıp birinin körelmesi önlenebilir. Bu sebeple çocukların erken yaşta piyanoya başlaması Konya’daki aileler için son derece önemli bir konudur.

Çocukların erken yaşta piyano çalmaya başlaması aynı zamanda zeka gelişimleri içinde önemlidir. Yapılan önemli bilimsel araştırmalara göre piyano çalan çocukların IQ seviyeleri önemli derecede artış göstermekte. Bunun nedenini kendimizde birazcık düşündüğümüzde hızlıca bulabiliriz. Küçük yaşta her iki el ve parmaklarını da eşit oranda kullanan çocuklar beyinlerinin her iki tarafını da eşit derecede çalıştırmış olur. Her bir elimiz beynimizin bir tarafını çalıştırdığı için tek elimizi kullanmaktansa her iki elimizi de kullanmak beynimizi çok yönlü kullanıp gelişmesine olanak verir.

Sadece okul öncesi çağdaki çocuklar değil, aynı zamanda diğer tüm yaştan öğrenciler de piyano öğrenebilir. Piyano öğrenmek her yaştan insanın sosyalleşmesine katkı sağlar. Piyano öğrenirken çeşitli arkadaşlıklar edinebilir ve ufkumuzu genişletebiliriz.

Piyano öğrenmek aynı zamanda müzik kulağımızınsa gelişmesine neden olur. Piyano temel müzik aletlerinden biridir. Bu yönüyle notalar ve sesler arasındaki farklılıkları ayırt edip daha iyi bir müzik kulağımızın olmasını sağlar. Böylelikle sadece piyano çalma değil aynı zamanda müzik yapma beste oluşturma ve diğer enstrümanları çalma konusunda ve yetenekli hale gelirsiniz. Bu şekilde özellikle erken yaşlardan itibaren iyi bir müzik bilgisi edinmiş oluruz.

Piyano çalmayı öğrenirken ister istemez nota bilgisi de öğreniriz. Nota öğrenerek kendinizi geliştirirken müzik yapma ve müziğin temel kavramlarını da keşfetmiş oluruz.

Konya’da Piyano Eğitimi ve Piyano Etkinlikleri

Konya kültürel etkinlikleri bol olan bir şehrimizdir. Konya’nın büyük nüfusu şehirde canlı bir kültürel yaşamın olmasına ister istemez katkı sağlamaktadır. Konya’da piyano alanında çok farklı etkinlikler bulunmaktadır. Özellikle Selçuklu Kongre Merkezi Konya’da piyano etkinlikleri bulabileceğiniz en önemli merkezlerden biridir. Düzenli aralıklarla Selçuklu Kongre Merkezinde piyano etkinlikleri ve piyano konserleri yer almaktadır. Konya’da piyano konseri arıyorsanız Selçuklu Kongre Merkezi’nin sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu kongre merkezi hem yerli hem de yabancı pek çok piyanisti ağırlar.

Konya’da profesyonel anlamda piyano eğitimi alıp, sizin de kendi piyano konserinizi verebilmeniz mümkün. Konya müzik anlamında iyi bir eğitim alabileceğiniz şehirlerimizden biridir. Konya’da piyano eğitiminizi daha erken yaşlarda başlatabilirsiniz. Özellikle lise çağına kadar çeşitli derslerle piyano eğitimi alıp orta okul bitiminde LGS sınavı sonrasında liseye girerken güzel sanatlar lisesini tercih edebilirsiniz. Konya’daki güzel sanatlar liselerinde piyano ile ilgili derinlemesine bir eğitim alabilirsiniz. Bu liselerde sadece piyano eğitim değil diğer müzik aletlerini de derinlemesine öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda lise de müzikle ilgili temel kavramları öğrenip iyi bir müzik alt yapısı oluşturabilirsiniz.

Konya’da güzel sanatlar lisesi eğitim sonrasında TYT ve AYT sınavları sonrasında ve üniversitelerin düzenlediği özel yetenek sınavları sonrasında konservatuvar fakültesi tercih edip liseden sonra da müzik eğitiminizi devam ettirebilirsiniz. Konya’da müzik kariyerinize üniversitede devam ettirebilmeniz mümkün. Ülkemizdeki en köklü üniversitelerden Selçuklu Üniversitesi’ne ev sahipliği yapar. Selçuk Üniversitesi bünyesinde Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarını bulundurur. Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarında eğitim almanız mümkündür. Konservatuvar da geleneksel Türk müziği müzik sahne sanatları bölümü bulunur. Bu bölümlerde kendi içlerinde daha çok ayrılır. Yani piyano alanında da özelleşebilirsiniz.

Konya’daki bir diğer müzik okulu ise Necmettin Erbakan Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarıdır. Bu fakülte de pek çok farklı lisans programları bulunur. Konservatuvar Üniversitesinde liseden sonra pek çok iyi müzik eğitimi veren hocalarla tanışabilirsiniz. Böylelikle müzik kariyerinizi Konya’da üniversite düzeyinde de ilerletmiş olursunuz. Necmettin Erbakan Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Üniversitesi’nde çalgı eğitimi ve ses eğitimi bölümleri bulunur. Çalgı eğitimi bölümünde piyanoya odaklanabilir ve piyano becerilerinizi profesyonel anlamda da geliştirebilir ve böylece üniversite diplomalı bir piyanist olabilirsiniz.         

Konya’da Piyano Kursu Seçenekleriniz

Konya’da küçükten büyüğe pek çok insan piyanoya ilgi gösterir. Konya insanların kültürel ve sanatsal olarak kendilerini sürekli olarak geliştirmek istedikleri bir şehirdir. Bu yönüyle Konya’da piyano kursu talebi de oldukça fazladır.

Konya’da şehrin özellikle merkez kısmında müzik okulları daha çok bulunur Konya merkezde müzik kursları ulaşılması zor olmayan yerlerde bulunurlar. Konya büyük bir şehirdir. Geniş bir alana yayılmış bir şehir olsa da Konya’da ulaşım çok zor olmayacaktır. Müzik kurslarına yakın oturuyorsanız kursa yürüyerek bile gitme imkanınız olabilir. Fakat kurs evinizden uzakta bulunuyorsa kursa gitmek için vaktinizi yolda geçirebilirsiniz. Konya’daki kurslar genellikle merkez ilçeler olan Meram, Selçuklu ve Karatay’da piyano kursları çok daha fazla sayıdadır. Özellikle bu ilçelerin çarşı kısımlarında veya ailelerin bulunduğu yerleşim yerinde ve semtlerde piyano kursları çok daha yaygındır.

Konya’da piyano kursu bulmak için kurs kurs dolaşmanız gerekebilir. İhtiyaçlarınıza uygun bir piyano kursu bulmak her zaman kolay olmayacaktır. Size en uygun piyano kursunu bulmak için araştırma yapmanız gerekir. Piyano kursları Konya’da çok yoğun bir şekilde bulunsa da önemli olan ihtiyaçlarınıza uygun bir piyano kursu bulmaktır. Piyano kursu ararken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok kriter bulunmalıdır.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bu kriterlerden biri piyano kursunun evinize yakınlığıdır. Evinize yakın bir piyano kursu sizin için çok daha rahat olacaktır. Piyano derslerine gitmek için yollarda uzun süre vakit geçirmek motivasyonunuzu düşürebilir. Bu yüzden piyano kursunun evinize yakın olmasını tercih etmelisiniz. Bir diğer önemli kriter ise piyano kursu fiyatıdır. Konya’da piyano kursu fiyatları kurstan kursa farklılık göstermektedir. Piyona kursu fiyatları Konya’da bulunduğu semte kursun programına göre değişir. Kurs programı oldukça yoğunsa ve haftalık ders saati çok yüksekse ve kursların fiyatı çok daha yüksek olabilir. Bunun yanında piyano derslerini hobi olarak alanlar veya güzel sanatlara hazırlık için piyano dersi alanlar için fiyat farkları oluşabilir. Aynı zamanda piyano derslerini alırken dersleri kalabalık bir sınıfta grup halinde mi yoksa küçük bir grupla mı veya tek başınıza bireysel piyano derslerini aldığınıza göre fiyatlar değişecektir.

Sizin için Konya’daki piyano kursları listesini kısaca derledik:

 • Eren Müzik
 • Özel Yankı Müzik Sanat Merkezi
 • Mert Akademi
 • Özel Mevhibe Kafalıer Kurs
 • Özel Mart Sanat Kursu
 • Büyük Aymanas KOMEK Kurs Merkezi
 • E.B Özel Maestro Sanat Kursu
 • E.B. Özel Kıyanus Bale ve Müzik Okulu
 • Sevgi Müzik
 • Öner Mustul Sanat Merkezi
 • Türe Sanat Kursu
 • Soft Müzik
 • Majör Müzik

Bu kurslarda Konya’da piyano eğitimi almak mümkündür.

Bunun dışında Konya’da ücretsiz piyano dersi alabileceğiniz yerlerde bulunmaktadır. Bu yerler arasında şehrin çoğu yerine yayılmış neredeyse her semtte bulanabilecek Hal Eğitim Merkezleri ve Belediye Kursları da yer alır. Konya çok cüzi ücretlerle veya nereyse hiçbir ücret ödemeden ücretsiz piyano kursu bulabileceğiniz yerler sadece piyano kursu değil çok çeşitli alanlar da kurs sunarlar. Konya Halk Eğitim Merkezleri sadece piyano kursu değil gitar, bağlama, bilgisayar, dikiş nakış, kuaförlük, ahşap boyama, resim, kumaş boyama, terzilik gibi pek çok hobi alanında ve meslek alanında kendinizi geliştirmek için kurslar sunar.

Sizin için ister Meram’da ister Karatay’da ve Selçuklu’da ve hatta Konya’nın diğer ilçelerinde olun semtinizde veya ilçenizdeki merkezde bulabileceğiniz halk eğitim merkezlerini listekledik:

 • Selçuklu Halk Eğitim Merkezi
 • Karatay Halk Eğitim Merkezi
 • Meram Halk Eğitim Merkezi
 • Konya Belediyesi Komek Kurs Merkezi
 • Karatay Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi
 • Meram Aile Sanat ve Eğitim Merkezi
 • Bosna Hersek Komek Kurs Merkezi
 • Alavardı Aile Sanat ve Eğitim Merkezi
 • Mümine Hatun Aile Sanat ve Eğitim Merkezi
 • Hocacihan Komek Kurs Merkezi
 • Harmancık Komek Kurs Merkezi
 • Alaaddin Komek Kurs Merkezi

Konya’da Piyano Satın Almak

Konya’da piyano satın almak için pek çok yer bulunur. Konya’da müzik aletleri mağazaları tıpkı müzik kursları gibi şehir merkezinde yoğunlaşmıştır.

Konya’da piyano çalmayı öğrenirken piyanoya ihtiyacınız olacaktır. Piyanolar çok fazla yer kaplayan müzik aletleridir. Bu yüzden evinizde piyano için bir yer ayırmanız gerekmektedir. Tahminen bir odanın yarısını kaplar. Bunun dışında piyano diğer müzik aletlerine göre daha pahalı bir müzik aleti olabilir. Bu yüzden piyano için bir bütçeniz olması gerekmektedir.

Evinizde yeterli alan yok ise veya bütçeniz çok fazla değil ise bir klavye almak da piyano işlevini görebilir. Klavyeler piyano çalar gibi pratik yapmanıza izin verirler ve çok küçük alan kaplarlar. Bu şekilde hem bütçenize ve hem de yer açısından katkı sağlamış olursunuz.

Bir diğer seçenek ise ikinci el bir piyano satın almaktır. Konya’da ikinci el piyanolar tıpkı yeni piyanolar gibi müzik mağazalarında bulunabilir. İkinci el piyanolar hem yüksek performanslı hem de ucuz fiyatları ile ilginizi çekebilir. Yine de ikinci el piyano alırken piyanonun durumuna ve tadilat gerekip gerekmediğine bakmak yararınıza olacaktır.

Sizin için Konya’daki piyona satın alabileceğiniz müzik aletleri mağazalarını kısaca listeledik:

 • Sevgi Müzik
 • Diva Music
 • Dilan Müzik
 • Soft Müzik
 • Erdal Kasetçilik
 • Özel Yankı Müzik Sanat Merkezi
 • Erol Müzik
 • Zahid Ney Atölyesi
 • Eren Müzik
 • Majör Müzik
 • Yesari Müzik
 • Tutku Müzik
 • Cumhur Müzik
 • Fon Müzik

Konya’da Piyano Dersleri Superprof’ta                                                          

Konya’da piyano hocası sayısı oldukça fazladır. Şehirde iki adet konservatuar fakültesi bulunur ve bu fakültedeki öğrenciler piyano dersleri vermek için hazırdır. Konya’da hem konservatuar öğrencileri hem de pek çok deneyimli öğretmen piyano dersi verebilir. Böylece Konya’da piyano özel ders seçeneğiniz oldukça fazla olur. Konya’da piyano dersi veren öğretmen seçenekleri Superprof’ta bulunur. Superprof Konya’daki piyano özel ders öğretmenlerini tek bir çatı altında toplayan en büyük platformudur. Bu özelliği ile tek bir site içerisinde Konya’daki tüm piyano öğretmenlerini görüntülemenize ve ders talebi göndermenize olanak verir.

Ne öğrenmek istersiniz?