Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Kayseri piyano eğitimi seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star piyano öğretmenlerimiz.

110 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 110 TL En iyi fiyatlar: İlk ders saatini ücretsiz piyano dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

1 saat

Şimşek gibi hızlı piyano öğretmenlerimiz genellikle 1 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Kayseri içinde piyano dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Kayseri içindeki Piyano öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Piyano çalmaya başlayın

3. Yeni bir hobi edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Kayseri konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

🎹 Kayseri piyano özel dersi bulmak için seçenekler neler?

Piyano dersleri almaya başlamak mı istiyorsunuz?

 

Kayseri ve çevresinde şimdi 18 piyano hocası piyano dersleri vermeye hazır.

 

Arama motorumuz platformumuzda kayıtlı farklı piyano eğitmenlerini bulmanıza izin verir.

 

Ders talebiniz kabul edildiğinde, öğretmeninizle ilk dersinizi almaya başlayın.

 

Şehrinizdeki piyano hocası ilanlarını inceleyin.

 

🎵 Kayseri ve çevresinde kaç öğretmen piyano özel dersi vermek?

Kayseri ve ilçelerinde 18 hoca ders vermek için müsait

 

Öğretmenlerin bilgi sayfalarına göz atın ve ihtiyaçlarınıza en uygun piyano öğretmeninibelirleyip iletişime geçin. Superprof'ta her tür müzik türünü kapsayan öğretmenlerimiz bulunmaktadır: Jazz, klasik, pop, rock...

 

18 piyano hocası arasından piyano dersinizi seçin.

💻 Platformumuza webcam üzerinden piyano özel dersi yapmak seçeneği var mı?

Özel ders hocalarının %80'i webcam üzerinden piyano eğitimi veriyor. Uzaktan dersler hem daha avantajlıdır hem de daha fazla esneklik sunarlar. Online piyano dersleri ücretsiz siteleri kullanarak çabucak piyano çalma şansı sunuyor. Böylece coğrafi mesafeler siliniyor.

💸 Piyano özel ders tutarı Kayseri ve çevresinde ne kadar?

Kayseri piyano özel dersi saatlik ortalama fiyatları ₺110.

 

Fiyatlar aşağıdaki kriterlere göre değişir:

 • piyano öğretmeni tecrübesi
 • ders mekanı: (online veya dışarıda)
 • alacağınız ders sayısı ve her özel dersin süresi
 • ders alma amacınız ör. sınav için mi yoksa hobi olarak mı

Özel ders hocalarının %97'si ilk ders saatinizi ücretsiz veriyor. İlinizdeki piyano hocaları fiyatlarını öğrenin.

 

İlinizdeki piyano özel ders öğretmenleri fiyatlarını öğrenin.

🎧 Piyano çalmayı öğrenmek için hangi araçları satın almanız gerek?

İlk olarak tabii ki de bir piyano satın almanız gerekli.

 

Yeni piyano ücretleri bazen yeni başlayanları korkutabilir. Böyle bir durumdaysanız, kendi piyanonuza satın almaya kendinizi hazır hissedene kadar bir piyano kiralayıp pratik yapmak bir çözüm yolu olabilir.

 

Çalmak istediğiniz piyano türüne göre, şunları da satın almak durumunda kalabilirsiniz:

 • evde pratik yapmanızı sağlayacak kitap/uygulamalar
 • piyano taburesi
 • metronom
 • piyano örtüsü
 • Efekt pedalı

Piyano çalmayı öğrenmeniz için bazı piyano aksesuarları mecburi değildir. İstediğiniz müzik türünü çalabilmek için hangi aksesuarları çalmanız gerektiğine dair piyano öğretmeninizden danışmanlık almaya çekinmeyin.

 

18'dan fazla öğretmen arasından özel ders öğretmeninizi bulun.

Piyano öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Kayseri Piyano öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Superprof Piyano öğretmeni seçenekleri Kayseri içinde size özel piyano dersi verir

Piyano Öğrenmenin Faydaları

Piyano öğrenmek özellikle erken yaşta başlanırsa gerçekten oldukça etkili bir aktivite olabilir. Piyano içerdiği farklı notalar ile çok çeşitli ses kombinasyonlarına sahiptir. Bu da özellikle küçük yaşlardan itibaren müzik kulağı geliştirmeye ve dinleme becerilerini arttırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda uzun süre piyano sesini dinleyip takip eden çocuklar sesler arasındaki farkları daha iyi ayırt edebilir.

Özellikle çocuklar için piyano dersleri, çocukların el, parmak ve kol gelişimine yardımcı olur. Çocuklar piyano çalarken parmaklarını, ellerini ve kollarını bir bütün halinde ve kombine bir şekilde kullanırlar. Bu da fiziksel koordinasyon ve kontrollerinin gelişmesine yardımcı olur. Piyano her iki elle çalındığı için, her iki eli de aynı şekilde ve aynı performansta kullanmaya olanak verir. Böylece her iki elde de el ve parmak gelişimi daha küçük yaşlarda piyano klavyesine uygun olarak gelişim gösterebilir.

Bu şekilde her iki elinizle piyano çalmak aynı zamanda çocukların IQ gelişimine de çok fazla fayda sağlar. Her iki elini ve on parmağını kullanan çocuklar bu şekilde beyinlerinin hem sağ hem de sol lobunu kullanmış olur. Bu da beyinin her iki tarafında ki sinir hücrelerinin gelişmesine ve bu şekilde çocukları daha çok yönlü yetenekleri olan bireyler yapmaya olanak verir. Piyano çalmak çocukların IQ seviyesini arttırır özellikle okul öncesi piyano dersleri alan ve erken yaşta piyano çalmaya başlayan çocuklar yapılan araştırmalara göre IQ seviyelerinde belirgin bir artış gözlemlerler.

Piyano çalmak yetişkinler için de önemli faydalar sağlar. Her ne kadar çocuk yaşta piyanoya başlamak, daha etkili ve temeli sağlam sonuçlar verecek olsa da piyano çalmaya başlamanın yaşı yoktur. Yetişkinler özellikle boş zamanlarını verimsiz geçiren yetişkinler de piyano dersleri almaya başlayabilir. Günlük yaşamında oldukça yoğun olan kişiler kafalarını boşaltmak için kaçacak bir yer arayabilir. Bu noktada piyano çalmayı öğrenmek yetişkinlere oldukça fayda sağlayacaktır. Çünkü piyano çalmak boş vakitlerinizde hem kendinize bir hobi edinmenize hem etrafınızdakilerle paylaşabileceğiniz sosyal bir becerinizin gelişmesine hem de sizin hayatınızdaki problemlerden uzaklaşmanıza olanak verecektir. Günlük yaşamında çok fazla stres, anksiyete ve gergin durumlarla karşılaşan bireyler piyano çalarak, piyano melodilerine, el parmak koordinasyonlarına ve çıkan sesleri koordine etmeye odaklanarak bir anlamda meditasyon yapmış olurlar.

Piyano çalmak ileriki yaşlarda da etkileri olan bir aktivitedir. Özellikle yaşı ilerleyen bireylerde oluşabilecek bazı zihinsel sağlık problemlerinin engellemek için kullanılabilir. Piyano çalmak hem el koordinasyonu hem de iki el aracılığıyla beynin her iki tarafını çalıştırdığı için bireylerin ileriki yaşlarda alzheimer gibi hastalıklara yakalanmasını önleyebilir. Yaşı ilerlemiş bireyler veya emekliler boş vakitleri fazla olacağı için bu hobiyi edinebilirler. Aile buluşmalarında ailelerine piyona çalmak güzel bir aktivite olabilir. Bu şekilde çocuklarınızla veya torunlarınızla vakit geçirirken onlara piyano çalmayı öğretebilir ve hayatlarına yenilikler katabilirsiniz.

Piyano çalıyor olmak aynı zamanda tabi ki size bir beceri vermiş olur. Piyano çalan bir kişi olarak müzik gruplarında yer bulabilirsiniz. Günümüzde birçok müzik grubu piyanistte barındırmaktadır. Hatta istersiniz sizde kendi müzik grubunuzu oluşturabilirsiniz. Bu şekilde hem yeni bir sosyal çevre edinmiş olup, hem de piyano becerilerinizi diğer insanlarında dinleyebileceği şarkılar oluşturarak daha anlamlı hale getirmiş olursunuz.

Kayseri’de Piyano Kursu Nasıl Bulunur?

Kayseri ülkemizde ki büyük şehirlerden biridir. Kayseri ülkemizin iç Anadolu bölgesinde bulunmaktadır. Kayseri nüfusu 2019 sayımlarına göre 1.5 milyona yakındır. Kayseri nüfusu ülkemizin artmakta olan nüfusları arasındadır. Kayseri’de yoğun bir genç nüfus bulunmaktadır. Aynı zamanda orta yaş nüfusla birlikte genç nüfus nüfusun büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Bir diğer deyişle Kayseri genç bir şehirdir. Kayseri birçok ilçeden oluşur. Merkez ilçeleri Melikgazi, Koca Sinan ve Talas’tır. Kayseri nüfusu büyük oranda bu ilçelerde yoğunlaşmıştır.

Kayseri’nin bu genç nüfusu sayesinde eğitime ve kendini geliştirmeye açık birçok kişi bulunmaktadır. Bu yüzden Kayseri’de piyano kursları gitgide popüler hale gelmektedir. Özellikle Melikgazi, Talas, Koca Sinan gibi merkez ilçelerde piyano kursları gitgide çoğalmaktadır. Bu merkez ilçelerde yaşıyorsanız piyano kursu bulmakta zorlanmayacaksınız.

Kayseri’de piyano kursu seçenekleri ihtiyaçlarınıza göre şekillenebilir. Gün içinde çalışan bir bireyseniz veya okula gidiyorsanız hafta içleri mesai saatleri içerisinde piyano dersleri almak kolay olmayabilir. Bu yüzden akşamları veya hafta sonları ders veren piyano kurslarını tercih edebilirsiniz. Şehrin dört bir yanına dağılmış kursları bulmakta zorlanmayacaksınız. Aynı şekilde çocuklarınız için de ders alıyorsanız da Kayseri’de çocuklar için piyano kursu almanız zor olmayacaktır.

Piyano kursları her seviyede bulunabilir. Kayseri’de başlangıç piyano dersi veya çocuklar için piyano dersi veya ileri seviye piyano dersi alabileceğiniz kurslar elbette bulacaksınız. Kurslar hem kendi seviyenize göre hem amaçlarınıza göre sizin hem de öğrenme hızınıza göre size kurs programları önereceklerdir. Tabi bu durum değişik fiyat politikalarının belirlenmesine neden olacaktır.

Herkesin piyano dersi almak için kendine göre bir bütçesi vardır. Kayseri’deki piyano kursları çok çeşitli oldukları için kendinize uygun bir piyano kursu bulmanıza olanak sağlayacaktır. Kayseri’de piyano kursu fiyatları kursun ders yoğunluğuna alacağınız dersin seviyesine hangi sıklıkla ve hangi günlerde hangi saat ders aldığınıza göre bile değişebilir. Aynı zamanda sınıftaki öğrenci sayısı da kurs fiyatının belirlenmesinde önemli rol oynayacaktır.

Sizin için Kayseri’de piyano dersi alabileceğiniz kursları kısaca listeledik:

 • Katre Müzik Okulu
 • Çınar Müzik ve Resim Kursu
 • Akustik Piyano Sanat Okulu
 • Savaş Somuncu Müzik Merkezi
 • Mizika Sanat Akademisi
 • Zen Müzik Kursu
 • Çınar Sanat Okulu
 • ACM Müzik Okulu
 • Hoş Seda Müzik
 • YSK Müzik
 • Mızıka Sanat Akademisi
 • Solfasol Müzik Evi

Aynı zamanda bu ücretli kursların yanında daha cüzzi ücretlerle ve hatta ücretsiz ders alabileceğiniz piyano kursları bulunmaktadır. Kayseri’nin neresinde olursanız olun ister Melikgazi’de ister Koca Sinan’da ister Talas’ta Kayseri Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı piyano kursları sunmaktadır. Her yaştan her türlü enstrüman çalmak isteyen Kayseri’liler için Büyükşehir Belediye Konservatuarı dersler vermektedir.

Bunun yanında Kayseri’de her ilçe de ve çoğu mahallede bulabileceğiniz halk eğitim merkezi bulunmaktadır. Bu halk eğitim merkezlerinde çok sayıda kurslar cüzi ücretlerle veya ücretsiz verilmektedir. Her halk eğitim merkezinde piyano kursu bulunmasa da araştırıp piyano kursu veren halk eğitim merkezi bulabilirsiniz. Sizin için Kayseri’deki halk eğitim merkezlerini listeledik:

 • Talas Halk Eğitim Merkezi
 • İldem Halk Eğitim Merkezi
 • Melikgazi Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu
 • Koca Sinan Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu
 • Tomarza Halk Eğitim Merkezi
 • Kayseri Gençlik Merkezi
 • Şehit Hüseyin Danacı Halk Eğitim Merkezi

Kayseri’de Piyano Eğitimi Almak

Kayseri’de piyano alanında kariyer yapmak isterseniz erken yaşlardan eğitim hayatınıza bu şekilde yön verebilirsiniz. Kayseri’de orta okuldan sonra özellikle müzik alanında yeteneğinizin olduğunu düşünüyorsanız güzel sanatlar lisesine gitmeyi düşünebilirsiniz. Kayseri’de erken yaşta piyano dersi almaya başlamış bir bireyseniz sizin için olası kariyerler arasında müzik kariyeri de bulunmaktadır.

Kayseri’de orta okul bitiminde LGS sınavına girip sonrasında bir güzel sanatlar lisesine başvuru yapabilirsiniz. Güzel sanatlar lisesi yetenek sınavları ile öğrenci seçimi yapmaktadır. Kayseri’de kaydolabileceğiniz birkaç tane güzel sanatlar lisesi bulunmaktadır. Kayseri’deki en önemli güzel sanatlar liseleri Kayseri Fevziye Memduh Gübgüoğlu Güzel Sanatlar Lisesi ve Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi bulunmaktadır. Bu okullarda piyano ve diğer enstrümanlar ve müzik alanında hatta dilerseniz resim alanlarında da yoğun bilgiler edinip ve sağlam bir eğitim alıp müzik kariyerinizi ilerletebilirsiniz.

Bu okulların bitiminde son sınıfta tüm öğrenciler gibi TYT sınavına girmeniz gerekmektedir. Bu sınavdan sonra üniversitelerin konservatuvar bölümlerini yetenek sınavlarına girerek konservatuvar bölümlerine girmeye çalışabilirsiniz. Kayseri’de Güzel sanatlar lisesi mevzunu olmanız size avantaj sağlayacaktır. Kayseri’de Erciyes Üniversitesi’nde müzik kariyerinize devam edebileceğiniz Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bulunmaktadır. Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi müzik bölümüne kaydolabilir ve üst seviye piyano eğitim alabilirsiniz.

Kayseri’de Piyano Satın Alınacak Yerler

Kayseri’de çok sayıda piyano öğrenmek isteyen kişi ile doğru orantıda birçok piyano kursu bulunmaktadır. Piyano kurslarına doğru orantılı olarak da piyano satın alabileceğiniz müzik aletleri mağazaları bulunmaktadır. Sadece piyano kursları değil güzel sanatlar öğrencileri de piyanoya ihtiyaç duyan bir gruptur. Kayseri’de müzik aletleri mağazaları genellikle Melikgazi, Koca Sinan ve Talas’ta yoğunlaşmıştır. Şehir merkezinde piyano satın alabileceğiniz Kayseri’deki müzik mağazaları listesini sizin için kısaca derledik:

 • Doremi Müzik Evi
 • Çağdaş Müzik ve Çağdaş Ses Sistemleri ve Müzik Aletleri
 • Pınar Saz Evi
 • Yavuz Saz Evi
 • Kayseri Müzik Stüdyosu
 • Resital Müzik
 • Yavuz Plak Saz Evi
 • Hoş Seda Müzik
 • Ersoy Müzik Market ve İmalathane
 • YSK Müzik Koçak Sanat Akademisi
 • Melodi Müzik
 • Devrim Saz Evi
 • Müzik Adam Sanat Merkezi

Yeni bir piyano satın almak istemezseniz, ikinci el bir piyano almakta bütçenize yardımcı olacaktır. Veya piyano kiralayıp, piyano alana kadar kiralık piyano ile alıştırma alabilirsiniz. Klasik bir piyanonun çok yer kaplayacağını düşünüyor iseniz, kendinize piyano ile aynı işlevi gören bir klavye alabilirsiniz. Klavyeler hem daha az yer kaplarlar böylece evinizde piyano için büyük bir yer açmanıza gerek kalmaz. Hem de piyano ile çalabileceğiniz tüm şarkıları klavye ile de çalabilirsiniz.

Kayseri’de Piyano Öğretmeni Bulup Özel Piyano Dersi Almak

Kayseri piyano özel ders seçenekleri bakımından zengindir. Şehirdeki güzel sanat lisesi öğrencileri ve güzel sanatlar fakültesi öğrencileri piyano dersi vermek için ideal kitle arasındadır. Bunun dışında Kayseri’de okullarda öğretmenlik yapan müzik öğretmenleri de piyano dersi verebilir. Kayseri’de piyano özel dersi bulmak kimi zaman yorucu olabilir. Çevrenizde piyano çalmayı bilen birileri yok ise sokak sokak dolaşıp veya kursları gezip kendinize bir özel piyano öğretmeni aramak zorunda kalabilirsiniz. Bu da hem fiyat hem de zaman açısından sizi zorlayabilir.

Superprof işte bu noktada size yardım etmek için oluşturulmuş bir sitedir. Superprof’ta Kayseri’deki piyano dersi veren öğretmenler tek bir çatı altında toplanmıştır. Bu şekilde hem piyano dersi veren üniversite öğrencileri, hem de deneyimli piyano öğretmenlerini birkaç tık ile bulabilirsiniz. Kayseri piyano öğretmeni seçeneklerini görüntülemek için fiyat, konum ve seviye bilginizi girerek ihtiyaçlarınıza en uygun piyano öğretmenlerini bulabilirsiniz.

Kayseri’de piyano özel ders öğretmeni seçeneklerinden ilginizi çekene ders talebi gönderebilirsiniz. Kayseri’de piyano özel dersi bulmak için daha kolay bir yöntem bulunmamaktadır. Piyano derslerinizi evinizde yüzyüze veya online olarak alabilirsiniz. Özellikle Kayseri’nin uzak ilçelerinde yaşıyorsanız online piyano dersi tam size göre bir çözüm olacaktır.

Ne öğrenmek istersiniz?