Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Başlangıç Piyano özel ders öğretmeni seçkimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 510 yorumlu star öğretmenlerimiz.

109 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %99 ve saatlik ortalama ₺109

4 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 4 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. İletişime geçin

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz sizlere birkaç saat içerisinde cevap verir! İdeal öğretmeninizi hemen bulamazsınız, ekibimiz size yardım etmek için yanınızda olacak.

3. Planlayın

Mesaj kutusundan iletişim kurup öğretmeniniz veya eğitmeninizle derslerinizi planlayın

Eski öğrencilerimiz
Piyano öğretmenlerini değerlendiriyor

Piyano öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Piyano öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

seviyesindeki tüm piyano dersi öğretmenlerimiz size rehberlik etsin

Piyano Başlangıç Dersleri İle Piyanoya Merhaba Deyin

İster çocukken ders almış olun, ister piyanoda tamamen yeni olun, piyano öğrenmek için hiçbir zaman geç değil bunu bilmeniz gerek. Piyanoyu etkili bir şekilde çalmayı öğrenmek zaman alıcı olabilir. Herhangi bir ilerleme görmek için piyano çalmaya başladıktan sonra haftalarca eğitim almanız gerekebilir. Ancak doğru alıştırma ipuçları ve stratejileri ile piyanonun notalarında ustalaşabilir ve işleri hızlandırabilirsiniz.

 

Ayrıca ezberlemek, gamlarla başlamak, şarkılarla başlamak ve notaları tanımak gibi piyano çalmayı öğrenmenin çeşitli yolları vardır. Deneyimli iyi eğitmenler, yöntemlerini her öğrencinin yetenek ve isteklerini karşılayacak şekilde ayarlayacaktır. Her yaklaşımın kendine has faydaları olsa da, bazı insanlar merak ediyor, piyano öğrenmenin en kısa yolu nedir? Gerçekten böyle bir şey var mı? Yavaşça pratik yapan tek bir teknik ve piyanoda ustalaşma yolculuğunda size yardımcı olacak birkaç ipucu var.

 

Ayrıca, piyano becerileriniz uygulama ve özel ders hocanız ile bir kez geliştiğinde, parmaklarınız klavyenin bir parçası haline gelecek ve böylece çok daha akıcı bir şekilde şarkıları çalabileceksiniz. Üzerinde çalışacağınız tüm parçalar ve her şey daha kolay ve pürüzsüz görünecektir. Ayrıca, arkadaşlarınızı etkilemek için birkaç şarkı ve beste çalabileceksiniz. Bu nedenle, başlangıç piyano dersleri alabileceğiniz yerler hakkında bilgi edinmenin yanı sıra bu müzik aletini ustalar gibi çalabilmek için birkaç ipucu almak istiyorsanız okumaya devam edin.

 

Sıfırdan Piyano Çalmak İçin Bazı Harika İpuçları

Ya sadece piyano çalmayı öğreniyorsunuz ya da ünlü piyanist Chopin'in bestesini anlamaya çalışıyorsunuz, önemli olan pratik yapmaktır. İşte sizi bu yolda cesaretlendirecek ve hevesinizi arttıracak bazı ipuçları. Okumaya devam edin ve keşfedin.

 

Piyano pratiği yapmak için her gün biraz zaman ayırın

Pratik yapmak, piyano tekniğinizi mükemmelleştirir, bu nedenle, eğitim için her gün en az 20 dakika ayırın. Düzenli egzersizleri ne kadar çok uygularsanız, o kadar iyi olursunuz. Ayrıca, yeterli zamanınız varsa, kendinizi çok fazla yıldırmamak için uygulama saatlerinizi gün içinde 20 dakikalık aralıklarla bölmeye çalışın.

 

Çalmaya başlamadan önce ısınma egzersizlerini unutmayın

Parmaklarınız donmuş haldeyken hiç mesaj göndermeyi denediniz mi? Parmaklarınız sert olduğu için hata yapmadan hızlı ve doğru bir şekilde yazmak tamamen imkansızdır. Aynı şey piyano çalmak için de geçerlidir. Tuşlara basmadan önce parmaklarınızı ve ellerinizi ısıtmanız çok önemlidir. Bu, özellikle piyano çalmayı yeni öğrenirken çok önemlidir, çünkü soğuk, katı parmaklar olmadan bile bolca hata yaparsınız.

 

Piyano alıştırmalarınızda hedefinizi belirleyin

Piyano ustası değilseniz, ilk kez piyano çalmaya çalıştığınızda bir şarkıyı mükemmel bir şekilde öğrenebileceğiniz çok şüphelidir. Parçanın tamamını çalmak yerine, küçük küçük bölümlere ayırın. Ek olarak, zorluk seviyenize bağlı olarak, bu sadece bir satırdan bir sayfaya kadar değişebilir. Unutmayın, siz ve eğitmeniniz karar verdiğiniz her şey sizler için ulaşılabilirdir, derslerdeki hedefinizi belirleyin ve ona bağlı kalın.

 

Her zaman baştan başlama eğiliminden kaçının

Baştan başlamak her zaman parlak bir fikir değildir. Piyano alıştırması yapmak için her oturduğunuzda başlangıç ​​noktasından başladığınızda, kendinize ayırdığınız alıştırma süreniz dolmadan başlangıçta kalıp daha ileriye gidemeden alıştırmaları bitireceksiniz. Bunu sürekli yaparsanız, daha karmaşık bölümlerin üstesinden gelmek için yeterli zamanınız olmayacak.

 

Yavaşça pratik yapın

Parçaları ve eğitiminizi aceleyle geçmek hata yapma olasılığını artırır, bu hatalardan ders alma riskini artırır. Hata yapmak yerine, akorlarınıza ve notalarınıza güvenene kadar her notayı dikkatlice çalın. Birçok dijital klavyeyle, alıştırma temponuzu bile kaydedebilir ve daha hızlı çalabilirsiniz, ancak piyano çalmada iyice ustalaştıktan sonra şarkının nasıl ses çıkaracağını fark edebilirsiniz.

 

Şarkıyı dinleyip öğrendikten sonra çalın

Bir şarkının melodisini anlamak genellikle parmaklarınızın tuşlarla daha kolay hareket etmesine yardımcı olabilir. Bu nedenle pratik yapmaya çalıştığınız müziği tabletinize veya telefonunuza indirin ve sık sık dinleyin. Piyanodan uzakta olsanız bile şarkıyı dinleyebilir ve tuşları hatırlamaya çalışabilirsiniz. Müziğin beyninizde takılı kalması da sizi klavyeye oturup öğrenmeye motive edebilir.

 

Başlangıç Piyano Dersi Nerede Alınır?

Piyano eğitimi almayı istiyorsanız mutlaka bir piyano öğretmeni bulmalısınız. En güvenilir piyano öğretmenleri, yeterli seviyede deneyime sahiptir ve piyano dersleri ile başarının doruklarına ulaşmanıza destek olmak için ellerinden gelenin en iyisini yapacaktır. Superprof, Türkiye’nin neresinde olursanız olun sizlere başlangıç seviyesinde piyano dersi verebilecek öğretmenler ile dolu bir sitedir. Superprof’ta ihtiyaçlarınıza uygun bir piyano hocası bulmak oldukça hızlı ve kolaydır.

 

Superprof’ta Türkiye’de yer alan tüm şehirlerde ister evinizde yüz yüze ister canlı online dersler ile piyano eğitimi alabilmeniz mümkün. Superprof’ta yer alan hocalar sizlere istediğiniz türde bir piyano eğitimi sunma kapasitesi olan hocalardır.

 

Evinizde piyano varsa bu size oldukça yardımcı olacaktır. Kendi evinizde piyano olması, dersleri çok daha kolay ve pratik bir şekilde almanıza olanak sağlar. Şehrinizdeki hocalardan yüz yüze piyano dersleri almak istiyorsanız evinizde piyanonuz olması sayesinde hocalar evinize gelip sizlere özel ders verebilecektir. Bu şekilde pek çok zahmetten de kolayca kurtulma olanağınız bulunacaktır.

 

Aynı şekilde evinizde piyano bulununca dersleri online olarak alabilme imkanınız da bulunacaktır. Sadece internet bağlantısı ve web kameranız ile Türkiye’nin her yerindeki piyano başlangıç dersi sunan hocalardan online dersler alabilirsiniz. Online piyano dersleri sayesinde hem bütçenize hem de ihtiyaçlarınıza en uygun hocayı bulmanız tüm Türkiyedeki hoca seçenekleri sayesinde daha kolaylaşır.

 

Online dersler aynı zamanda derslerden önce ve sonra hiç vakit kaybetmemenize olanak da sağlar.

 

Superprof ile Piyano Başlangıç Dersi Seçenekleriniz

Superprof, eğitim merkezine yani müzik kursu gibi yerlere her gün gidip gelmenin zorluğunu ortadan kaldıran tartışmasız en iyi platformdur. Sizi evinizde güvende ve rahat tutarken piyano çalmayı öğrenmenizi sağlar. Tek yapmanız gereken platformda bir hesap oluşturmak. Kayıt işlemi çok basittir.

 

Superprof'a kaydolduktan sonra, bu durumda alan kısmına piyano ve şehir adını girin.

 

Şehrinizde mevcut piyano öğretmenlerini tek bir sayfada saniyeler içerisinde bulacaksınız. Profillerini kontrol edin ve saatlik ders ücretlerini, niteliklerini, öğretim yöntemlerini (online, evde veya her ikisi) ve eski öğrencilerin yorumlarını görün. Hocaların paylaştıkları ilanlarında kafanıza takılabilecek türlü türlü sorular için çok detaylı bilgiler girerler. Bu ilanları okuyarak hocanızı çok daha iyi tanıyabilir ve ders talebi göndermeden önce kendinizden emin olursunuz.

 

Ayrıca, kolaylıkla hocanızı seçip dersinizi rezerve edebilirsiniz, ilk ders ücretsiz bir deneme dersidir. Öğretim yöntemini görebilir ve ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. Her şey yolunda giderse aynı hocayla piyano derslerinize devam edebilirsiniz. Ek olarak, eğer dersinizi yeniden planlamak istiyorsanız, bunu hocanızla konuşarak yapabilirsiniz. En iyi yanı, ders başına ücreti ödeyebilmenizdir, hepsini önceden ödemenize gerek yoktur.

 

Derslerin saatini ve gününü kendi programınıza göre belirlemeniz de mümkündür. Örneğin boş günleriniz hangisiyse bu günlerde piyano derslerinizi almak için hocanızla iletişim kurup anlaşabilirsiniz. Bunun yanında derslere katılamama gibi bir durumunuz olması durumunda, hocanızla iletişime geçerek derslerin gün veya saatini değiştirebilirsiniz. Bu sayede zamanınızı daha iyi yönetirsiniz ve aynı zamanda katılmayacağınız derslerin ücretini ödememiş olursunuz.

 

O halde ne bekliyorsunuz? Şimdi Superprof'a kaydolun!

Ne öğrenmek istersiniz?