Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

İstanbul piyano eğitimi seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star piyano öğretmenlerimiz.

118 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 118 TL En iyi fiyatlar: İlk ders saatini ücretsiz piyano dersi olarak veren öğretmen oranımız %99

4 saat

Şimşek gibi hızlı piyano öğretmenlerimiz genellikle 4 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. İstanbul içinde piyano dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için İstanbul içindeki Piyano öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Piyano çalmaya başlayın

3. Yeni bir hobi edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. İstanbul konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

💸 İstanbul Piyano özel ders ücretleri ne kadar?

İstanbul Piyano özel dersi fiyatı 118 TL ortalamasında.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

  • öğretmeninin deneyimi
  • ders mekanı (online veya evde) ve yaşadığınız şehir
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

🎯 İstanbul Piyano özel ders almanın faydaları neler?

Bir öğretmen ile Piyano dersleri alarak daha hızlı ilerleyebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde yüz yüze veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için birbirinizle iletişime geçebilirsiniz. 

Milyonlarca mükemmel öğretmenden İstanbul konumunda size en uygun olanı arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Online Piyano dersleri almak mümkün mü?

Piyano öğretmenlerinin çoğu online Piyano dersi  veriyor.

Online Piyano dersi veren hocaların ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "online" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓 İstanbul Piyano özel ders vermek için kaç öğretmen müsait?

323 öğretmen Piyano özel ders vermeye hazır.


İstanbul konumundaki tüm Piyano öğretmenlerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.


323 ve daha fazla ilan arasından istediğiniz öğretmeni seçin.

✒️ İstanbul Piyano öğretmenlerimize öğrencilerinin verdiği yorumlar nasıl?

65 puanlama sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Piyano öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi İstanbul Piyano öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Piyano dersi İstanbul konumundaki özel ders öğretmenlerimiz size piyano alanında rehberlik etsin

Yakınımdaki Özel Piyano Dersleri

Piyano çalma eyleminin oldukça basit olduğunu söyleyen büyük Glenn Gould'du, ancak ustalaşmanın yıllar sürdüğünü de söyleyen kendisiydi. Glenn Gould’un söylediklerinin doğruluğunda hiç şüphe yok !

Yeni bir enstrüman öğrenmeye başladığınızda bunu aklınızda bulundurun çünkü yarın koltukta tembellik ederek Berezovski olmayacaksınız. Piyano işini tam anlamıyla çözmek ve bir piyano virtüözü veya konser solisti olarak devam etmek istiyorsanız, her gün, saat başı çalışmanızı gerektirir.

Tabii ki, piyanoyu profesyonel yetkinlikte çalmanız gerekmiyor. İstanbul’da birçok acemi piyanist sadece kendi zevkleri ve aile, arkadaş çevresini eğlendirmek için çalıyor! Bu durumda ‘’Herkes için piyano!’’ diyelim.

Ancak piyano için ünlü eserleri okumayı ve çalmayı öğrenmek, bir sonraki seviyeye ulaşmak her zaman tatmin edicidir. Bu amacı göz önünde bulundurarak, kendinizi müzik teorisi ve müzik tekniği için iyi bir öğretim ekibi ile kuşatmak akıllıca olacaktır.

Piyanoyu öğrenmek için farklı muhitler söz konusu olduğunda, İstanbul’un tek dezavantajı, mülkün pahalı ve erişilemez olmasıdır. İster satın alın, ister kiralayın büyük bir konut bulmak zordur. Bu durumun insanların piyano seçimlerine nasıl yansıdığını görebiliriz; kocaman hantal, geleneksel veya kuyruksuz piyanolarda çalmanın zevki genellikle pratik ve kompakt elektronik piyanoların gölgesinde kalsa da, hiç yoktan iyidir. 

Piyano çalma eğitimi, el becerinizi, hassasiyetinizi ve fiziksel çevikliğinizi geliştirirken hassasiyetinizi ve zekanızı geliştirmenin avantajlarına da sahiptir. Ayrıca, caz veya klasik piyano yeterliliği (örn. ABRSM derece 5) müzik ve genel yetenek alanında üniversite başvurunuz için kredi olarak sayılır!

Pedagojik olarak yetkin bir müzik öğretmeni ile tanıtıcı müzik kursları veya yeni başlayan piyano dersleri ile müziğe giriş, çoğu öğrenciye ritim, uyum ve melodi duygusu kazandıracaktır. İster hobi ister profesyonel kapasitede olsun, bu büyük bir artı!

İstanbul’da Piyano Dersleri Alın

Müzik teorisini İstanbul’un uğultulu ve sıkışık trafiği kadar sıkıcı ve boğucu buluyor olsanız bile piyanoda birazcık ilerlemek ve bu hobiyi ciddiye almak istiyorsanız piyanonun öğrenilmesi gereken en elzem alt konularındandır.

Notaları herhangi bir doğaçlamadan uzak şekilde en hassas doğrulukta ve akıcılıkta okuyabilmeyi ilk edinmelisiniz. Harika bir müzik kulağı, ses tonu ve ses aralığıyla kutsanmış olsanız dahi müzik teorisi öğrenmek, sizi farklı anahtarları, notaları ve çeşitli eserleri okumak için gerekli yeteneklerle donatacaktır (Claire de Lune’un hangi anahtarda olduğunu biliyorsanuz size beş yıldızlı pekiyi!).

İstanbul’da Piyano Dersleri: Bu İstanbul’un Ruhunda Var

Pek çok alanda olduğu gibi Türk müzik kültürünün de kalbi olarak nitelendirilebilecek İstanbul’da müzik yaşantısı, son derece güçlü köklerle tarihin derinliklerine uzanmaktadır. Tarihe uzanan bu köklerde gözlemlenen yapı, birbiri ile ahenk içinde olan çok kültürlü unsurlarla işlenmiş bir bütünü temsil etmektedir. Müziğin teorik boyutunun işlendiği yazılı kaynaklarından icra geleneğine kadar Türk klasik müziğinin karakterine sinmiş olan bu unsurların en çarpıcı örnekleri de İstanbul’un müzik hayatında görülmektedir. Gerek Türk klasik müziğine gerekse farklı müzik kültürlerinin yaşamlarına kucak açan ve büyüten yapısıyla İstanbul, insanoğluna ilahi bir mesaj verir gibidir. Her ne kadar İstanbul dediğimizde aklımıza ilk gelen enstrüman piyano olmasa da günümüzde piyano eğitiminde İstanbul’un bir başkent konumunda olduğunu söylemek yanlış olmaz. 

Wolfgang Amedeus Mozart’ın dahi en bilinen eserlerinden birinin adına bakın: Türk Marşı ! Ünlü müzisyenler Türk kültürünün kendine has tınılarını asla es geçememişlerdir.

İstanbul, bugüne kadar birçok yetkin besteci ve müzisyen yetiştirmiştir: Hammâmîzâde İsmâil Dede Efendi, Tanburi İsak Efendi, Ulvi Cemal Erkin, Hasan Cihat Örter bunlardan sadece birkaçıdır. Hiç şüphe yok ki İstanbul bir başkent olmasa da sanatın, eğlencenin ve kültürün başkentidir ve uluslararası bir şehirdir. İstanbul’da her kültürü, her tınıyı, her enstrümanı duymak ve tarihiyle şaşırmak mümkündür.

Turkcell Kuruçeşme Arena, Aya İrini Kilisesi, Rumeli Hisarı, Haliç Kongre Merkezi İstanbul’un gelen sanatçılarda dahi büyük heyecan ve coşkuya sebep olan büyük bazı konser alanlarına örnektir.

İstanbul: Piyano Öğrenmek İçin Bir Cennet mi ?

Eğer Boğaz’a karşı bir şarkı ya da şiir mırıldanmamışsanız kendinize ne sanatçı ne de piyanist dememelisiniz. Boğaz’ın ruhuna ve aurasına hiçbir sanatçı karşı koyamamıştır.

İş, kişisel nedenler ya da politika için olsun; İstanbul kültürlerin kesişim noktasıdır. Tüm kültürlerin belki de tek bir kimlik altında birleştiği bir metropolitandır. İstanbullu olmak İstanbulluluk kavramını öğrenebilmek için İstanbul’un eşsiz tarihini ve dokusunu bilmek gerekir. Fakat şu kesin ki İstanbul’da her tür müzik bulmak mümkün. Yeter ki siz hangi türü sevdiğinize karar verin. 

Modern müziğin piyano söz konusu olduğunda oda müziğinin başarısı üzerine pek bir şey ekleyemediğini unutmayın ama kim bilir belki de siz bunu başarırsınız!

İstanbul’un sokaklarında, metrolarında müziksiz alan bulmanız neredeyse imkansızdır. Muhakkak her köşede bir amatör sanatçı müzik icra eder. Piyano taşıması kolay bir enstrüman olmadığı için bunları ancak bazı avmlerde, canlı müzik veren cafelerde görebilsek de sokaklar keman, gitar, flüt sesleri ile doludur.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı, müzik alanında köklü, en bilinen müzik okullarından olup Türkiye’ye ve dünyaya pek çok donanımlı sanatçı vermiştir.

İstanbul’da Piyano Öğretmeni Bulun

Müziğe ilk girişinizde genellikle hiçbir ücrete tabi olmayan çevrimiçi piyano dersleri bulabilmenize rağmen, size evde müzik dersleri verebilen, müzik teorisini öğreten ve piyanonun temellerini bilemenize yardımcı olan nitelikli bir müzik öğretmeni kadar hiçbir şey etkili değildir. 

İnternette piyano öğrenmek, İstanbul kadar hareketli bir şehirde olduğunuzda tek bir çözüm değildir. Ücretsiz çevrimiçi müzik bulmak için iyi olsa da, yine de tekniğinizin ve klavyedeki parmaklarınızın yerinde olduğundan emin olmanız gerekir. Buna ek olarak, Liszt, Debussy, Schubert ve Satie'nin başyapıtlarını çalmak istiyorsanız, notları okuyabilmeniz gerekir.

Deneyimli bir öğretmenin rehberliğinde bunu yapmayı öğrenmek, yalnızca metronom ile kendi başınıza öğrenmeye çalışmaktan daha eğlenceli ve etkilidir.

Çevrimiçi piyano öğrenmek yerine, Superprof'ta mevcut olan piyano derslerini araştırın ve size evde veya mevcut ekipmana bağlı olarak kendi evlerinde mutlu bir şekilde öğretecek olan bağımsız öğretmenler olarak çalışan birçok özel öğretmenden biriyle iletişime geçin.

Müzikal anlayışınızı ve akıcılığınızı hızla genişletmek istiyorsanız, acemi piyanistlere ders verme deneyimine sahip bir öğretmen bulmak idealdir. Bireysel dersler genellikle grup derslerine veya çevrimiçi ücretsiz ders videolarına nazaran ihtiyaçlarınıza göre uyarlanır.

Superprof ile, ilk ders genellikle öğretmenin yöntemlerini deneme ve piyanoyla nasıl başa çıkacağınızı görme şansı verir. Genel olarak, bu ücretsiz ders, olayın abc’sini anlamanıza yardımcı olacaktır.

Superprof sizi İstanbul’da yaklaşık 900 piyano öğretmeniyle iletişime geçirebilir. Üstelik bu öğretmenler arasında inanılmaz bir rekabet var. Bunu saatlik ortalama 75 TL olan ücretler yansıtmaktadır.

Superprof'daki her öğretmen deneyimlerinin ve niteliklerinin bir profilini, bir fotoğrafı, dersleri için bir yetişme bölgesini, bir saatlik ücreti, eski / mevcut öğrencilerin referanslarını ve geri bildirimlerini, kabul edilen ödeme türlerini ve öğretim biçimlerini (öğretmenin yerinde, öğrencinin evi, web kamerası ile…) paylaşır; piyano öğretmek öğretmeniniz için internette gezinmek kadar kolaydır! Göreceksiniz, sizin için doğru öğretmeni bulduğunuz anda boogie woogie'yi inanılmaz bir ritim ile çalacaksınız.

Ama unutmayın, bir müzik aleti öğrenmeye başladıktan sonra durmak zor! Yakında kendinizi klasik gitar, saksafon, ukulele, keman, flüt, şarkı söyleme, bas gitar, akordeon, mızıka, davul, kayıt cihazı, klarnet için derslere bakarken bulursanız hiç şaşırmayın !

Ne öğrenmek istersiniz?