Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

yoga özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 125 yorumlu star öğretmenlerimiz.

106 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %98 ve saatlik ortalama ₺106

5 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 5 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Yoga öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Yoga alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Eski öğrencilerimiz
Yoga öğretmenlerini değerlendiriyor

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Yoga dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Yoga dersi fiyatı saatlik ortalama 106 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

 • yoga öğretmeninin deneyimi
 • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
 • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Yoga dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Yoga dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Yoga online dersleri almak mümkün mü?

Yoga öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Yoga dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Yoga dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

349 yoga öğretmeni yoga dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

349 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Yoga öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

125 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Yoga öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Yoga öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Yoga dersinde desteğe ihtiyacınız varsa yardım almanız size çok şey kazandıracaktır

Yoga öğretmeniniz ile yoga yapın

Superprof, yoga olan geleneksel Hint sanatı biçimini keşfetmekle ilgilenen herkesi, 70’den fazla yoga eğitmeninin hizmetlerini online olarak veya size yakın bir yerde sunmaya hazır olduğu platformumuza gitmeye davet ediyor.

 

Rahatlama, gevşeme, daha düzgün ve dik bir duruş ve postür, özgüven, daha esnek ve güçlü iskelet ve kaslar, yüksek enerji seviyesi, kilo verme, daha pozitif bir yaşam, daha düşük stres seviyesi, konsantrasyon ve odaklanmada artış. İşte yoga dersleri ile hayatınıza katabileceğiniz güzellikler ve iyileştirmeler kısaca böyle özetlenebilir. Bu durumda yoga dersi almak için karar vermeniz daha da hızlanacaktır. Superprof, bu geleneksel Hint öğretisi ve aslında bir anlamda yaşam sanatı olan yogayı keşfetmek ve hayatına koymak isteyen herkesi, 70’den fazla yoga eğitmeninin online olarak veya yüz yüze size yakın bir yerde sunmaya hazır olduğu platformumuzu ziyaret etmeye davet ediyor.

 

Yoga dersleri ve faydaları

Hayatımızda bizi iyi hissettiren ve ruhumuza iyi gelen günlük aktiviteler vardır. Bunlar, çalışmak, dışarı çıkmak, egzersiz yapmak, günlük iş hayatı, aile hayatı ve benzeri şeylerden oluşuyor olabilir. Bu eylemler sırasında çeşitli huzur noktaları bulabiliriz ve aslında bu huzur noktaları hepimizin iç dengesi için çok önemli unsurlardır. Bunlar sayesinde her gün hayata devam eder ve gelişiriz. Esneme, pilates dersi, meditasyon dersleri, kardiyo eğitimi, kas güçlendirme egzersizleri ve bunlar gibi rahatlamanıza yardımcı olabilecek pek çok farklı egzersiz türü vardır. Ancak yoga, huzur, sessizlik ve daha derin nefes almak isteyenler arasında muhtemelen en popüler ve en sevilen disiplindir. Son yıllarda yoga Hindistan sınırlarını aşmış ve artık tüm dünyada başvurulan bir yaşam şekli olmuştur. Ayrıca, son zamanlarda ülke çapında büyük şehirlerde bulunan yoga derslerinin sayısında da büyük bir artış oldu. Bu canlı büyükşehir alanları, hiç bitmeyen yapılacaklar listesiyle bir yerden diğerine koşuşturan hareketli ve telaşlı insan kalabalıklarıyla doludur.

 

Yaptığımız her şeyin bir tür ekran içerdiği gibi göründüğü bir zamanda, yoga kendi benliğinize, duygularınıza ve sadece kendinizi özgür bırakıp tüm sıkıntılarınızı salıvermenize yeniden odaklanmanın yararlı bir yolu olabilir. Böyle bir fırsata parayla paha biçilebilir mi? Kafa rahatlığının en önemli şey olduğunu hepimiz artık biliyoruz. Günlerimizin tamamını veya çoğunu bilgisayarlarımıza, akıllı telefonlarımıza, tabletlerimize, GPS'lere ve diğer TV ekranlarımıza gömülü olarak geçiriyoruz. Öyle ki, sadece ayağa kalkıp etrafımızdaki dünyaya hayranlık duymaya giderek daha az zaman ayırıyoruz. Böylece, doğadan ve dünyanın güzelliklerinin farkındalığından uzak bir hal almaya başlıyoruz.

 

Superprof, eğer siz de yukarıda anlattığımız gibi düşünüyor iseniz iyi bir yoga hocası bulmak için güzel bir adrestir. Sizi hatha yoga, gelişmiş nefes alma, nidra yoga, esneklik egzersizleri, esneme, yaşamsal enerjinizi bulma, yoga sutra, vinyasa, dinamik yoga, ashtanga yoga, karın kaslarınız için nefes egzersizleri, stresle savaşmak için gevşeme tekniklerine yönlendirebilecek biri ve uykuyu iyileştirmek için, daha verimli bir meditasyon, daha iyi bir fiziksel kondisyon, kundalini yoga, hamile kadınlar için doğum öncesi yoga ve hamile yogası, doğum için hazırlanmanıza yardımcı olacak özel yoga pozları, meditasyon yogası, natha yoga, qi-gong, sivanada yoga, çocuklar için yoga vb. yoga türleriyle tanışın.

 

Yoga hocası ile nefes almak, zinde hissetmek ve genel sağlık

Hepimiz artık yogayı bir şekilde duymuş, görmüş ve hakkında bilgi sahibiyizdir.Aslında, yoganın pek çok faydasından muhtemelen haberdar olduğunuzu da biliyoruz. Günümüzde böylesine telaş ve stresli ve hızlı tempolu bir yaşam sürdüğünüzde, yoga dersleri gibi süre olarak kısa ama etki olarak uzun anlar önemlidir. Peki Türkiye’de nerede yoga dersleri alabilirsiniz? Başkalarıyla birlikte grup egzersizleri yapmak, grup yogası dersleri, tanımadığınız bir grup insanla hatha yoga sınıfına katılmak ilginizi çekiyor mu? Olmadı bunun yerine, verimliliğinizi en üst düzeye çıkarmak için, kendi kişisel yoga öğretmeninizle bire bir dersin tadını çıkarmayı mı tercih ediyorsunuz?

 

Kişisel yoga eğitmeni ile daha etkili sonuçları daha hızlı elde edebileceğinizisiz de tahmin ediyorsunuzdur. Yoga dersinizden sonra gerçekten rahatlamış hissetmek için, kendi evinizin rahatlığında esnekliğinizi arttırma, nefes alıp esneme, kas güçlendirme ve meditasyon yapmaktan daha iyi bir şey olamaz. Dahası, online eğitmeniniz dersinizi web kamerası aracılığıyla veriyorsa ve dersinizden sonra tek yapmanız gereken, tekrar yalnız kalmak ve kendinizle baş başa olmak için bilgisayarınızı kapatmaktır.

 

Bu seçeneği sunan bir eğitmen seçerek, sadece kendi oturma odanızdan yoga dersinizi takip etmekle kalmayacak, aynı zamanda dersiniz sırasında odanızdaki tek kişi olmanın avantajını da elde ederek kendinizi içsel olarak daha da geliştireceksiniz. Odada tek başınıza olmanız, farkındalık ve daha yüksek bir bilinç durumuna ulaşmanıza yardımcı olacak.

 

Ayrıca, bu bire bir dersler, kendi yoga tekniklerinize daha fazla güvenmenize yardımcı olur, bu nedenle yoga eğitmeninizin size uygun pozları ve doğru nefes alma tekniklerini öğretmesi daha kolay olacaktır. Yoga eğitmenlerinin, sahip oldukları deneyime ulaşmak ve daha da geliştirmek için bir veya daha fazla eğitim programını kendilerinin de takip ettiğini unutmayın.

 

Her yoga seansı, yoga hakkındaki bilginizi daha da derinleştirecek ve sonunda uyguladığınız yoga türüne özgü postüral sistemde ve duruş pozisyonlarında ustalaşmayı öğreneceksiniz:

 • Bhadrasana
 • Köprü pozu
 • Aşağı bakan köpek
 • Yukarı bakan köpek
 • Kaplan pozu
 • Çapa pozu
 • Karga pozu
 • Yarım Ay Duruşu
 • Tekerlek pozu (ileri seviyeler için)
 • İnek Yüzü Duruşu

Karın kaslarınızı sürekli geliştirerek ve bu farklı pozisyonlarla kaslarınızı esnetip elastikleştirerek, ayak parmaklarınıza dokunmak yatağa uzanmak kadar kolay olacaktır.

 

Yoga eğitmeni olmaya ne dersiniz?

Eğitmenlerimiz yoğun eğitimlerden geçerek ve kendilerinizi durmaksızın geliştirerek bu konuma geldiler ve şimdi sizin gibi yoga meraklılarına yoga dersleri sunuyorlar. Yoga ile iç huzuru bulmanıza yardım etmek için buradalar. Sadece iç huzuru değil, hayatınızdaki dengeyi bulmanıza ve eksiksiz bir düzene girmenize yardım etmek istiyorlar. Kısaca belirtecek olursak, yoga eğitmeni olmak için yapılması gerekenler arasında ilk sırada belki de insan anatomisi ve fizyolojisi (insan vücudunun nasıl çalıştığını, anatomisini, farklı kasların bilgisi, kasların çalışma prensibi, sinir sistemi vb.),

 

Hinduizm ve Hindu kültürü, ruhsal olarak merkezinizi nasıl bulacağınızı bilmek, kendi bilgeliğinizi bulmak, hayati enerjinize (veya prana) odaklanmak, öğrencilerinize uygun tekniği öğretmek için nefesinizi mükemmelleştirmek , günlük yaşamınızda stresi azaltmak, meditasyon yogası yapmak (iyengar), kendi duygularınızla bir olmak, dayanıklılığınızı artırmak, karın kaslarınızı çalıştırmak ve içsel gücünüzü bulmak vb. listelediğimiz her şey ve daha fazlası, hepsi aynı anda olmalıdır. Örnek olarak, aşağıda bir yoga eğitmeni tarafından kullanılan ve bu eşsiz Hint öğretisini daha iyi anlamanıza yardımcı olacak bir sunum örneği bulabilirsiniz.

 

Hatha yoga, asana ve raja yoga: Antik tarihten gelen rahatlama yöntemleri

"Güneşi selamlama", "derin nefes alma", "doğum öncesi yoga", "yoga pozları" gibi yoga öğretmeni eğitimine kaydolduğunuzda, tıpkı yoganın faydaları gibi yogaya özgü farklı kavramlar da muhtemelen kulağınıza biraz belirsiz gelecektir. Ne olduklarına dair zaten oldukça iyi bir fikriniz ve anlayışınız olsa bile. Bilinmelidir ki, Hint felsefesi yelpazesi içinde bilmeniz gereken birçok farklı terim ve dal vardır. Bu, ihtiyaçlarınıza en uygun yoga kursu veya yoga dersinin hangisi olduğuna daha iyi karar vermenize yardımcı olacaktır. Örneğin, patanjali'nin yoga sutralarına dayanan yoga pratiğini ifade eden "astanga yoga" olarak da adlandırılan "raja yoga" terimiyle başlayalım. Raja yogayı aynı geleneğe ait olmayan "hatha yoga" dan ayırmak önemlidir.

 

Raja yoga aslında 8 farklı disiplinden oluşur: Yama, niyama, asana, pranayama, prathyahara, dharana, dhyana ve samadhi. Buna karşılık, "yoga sutraları", MÖ 200 yılları arasında bir yerde hazırlanmış 195 aforizma koleksiyonunu ifade eder ve M.S. 500 ve bugün bildiğimiz haliyle yoga uygulamasını kodlayan Patanjali, Yoga Sutraları'nın yazarıdır. Hatha yogadan bahsettiğimizde, bir tür ruhsal uyanışı, sayısız farklı pozu, nefes egzersizleri ve meditasyonu içeren zorlu bir yoga türünden bahsediyoruz. "Pranayama", tamamen nefesinize ve Sanskritçe'de "yaşam gücü" anlamına gelen "prana" nızı kontrol etmeye odaklanan bir disiplindir. "Asana" bir yoga pozu gerçekleştirmenin fiziksel eylemidir. Bu terim genellikle yoga uygulamasını bir bütün olarak tanımlamak için kullanılır, ancak "asana" kelimesinin kendisi dersleriniz sırasında uygulayacağınız farklı vücut duruşlarını ifade eder.

 

Nidra yoga hakkında konuştuğumuzda, aynı zamanda berrak uykudan da bahsediyoruz. Bu, bir dizi nefes alma egzersizleri veya derin uyku egzersizleri sayesinde uyku kalitenizi öznemli ölçüde artırabilir. Ashtanga vinyasa yoga, yani hareket ve nefes alma arasındaki senkronizasyona dayalı olarak bir yoga merkezi veya stüdyosuna başvurulabilir. Samadhi, surya, kundalini yoga, mantra, ayurveda, ayurveda tıbbı, natha yoga, mudra, qi-gong, sivananda yoga, karma yoga, sadhana, güç yogası, ashram, bhakti gibi birçok başka terim de bilmek yararlıdır. Diğer terimlere gita, tikhimiroff, savasena, vedanta, kriya yoga, iyengar, shri, vinyasa vb. Örnek verilebilir.

 

Türkiye’de huzurla yoga yapacağınız, kendinizi doğanın kollarına bırakacağınız birçok yer bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

 • Seğmenler Parkı Ankara
 • Atatürk Bahçesi Ankara
 • Maçka Parkı İstanbul
 • Moda Sahili İstanbul
 • Adnan Menderes Adana
 • Karataş Sahilleri Adana
 • Kordon İzmir
 • Karagöl İzmir vb.

İlk yoga dersi deneyimi

İlk yoga dersinizi olabildiğince eğlenceli, faydalı ve güvenli hale getirmek için atabileceğiniz birkaç adım var:

 • Dersinizden yaklaşık 24 saat önce susuz kalmayın, seanstan hemen önce bir miktar su içerek uzun süreli susuzluğunuz gidermeye çalışmayın!
 • Hareket etmenizi engellemeyen ve nemi emen, tercihen elastik giysiler giyin.
 • Seansınızdan en az 2-3 saat önce ağır bir şey yemeyin.
 • İlk seansınıza erken gelin, böylece eğitmeninizle tanışabilir ve sahip olduğunuz herhangi bir sağlık durumunu onlarla paylaşabilirsiniz.
 • Araştırmanızı önceden yapın, ilk başladığınızda ileri seviye dersine katılmak istemezsiniz.
 • Kaymaz bir yoga matı alın veya önce bir tane ödünç alıp alamayacağınızı öğrenin.
 • Yanınıza bir havlu alın, sıcak havada yoga yapmasanız bile, yine de terleyebilirsiniz.

İlk kez yoga dersi almak, özellikle daha önce çok az egzersiz geçmişi olanlar için göz korkutucu olabilir. Bu nedenle, hevesli birçok yogi, özel yoga eğitmeni ile bire bir olarak yoga yapmayı seçer.

 

Online yoga eğitmeni sayesinde iç huzuru bulun

Yakınınızda bir yoga dersi bulamıyorsanız endişelenmenize gerek yok. Superprof web sitesine gidin ve bize güvenen farklı hocaları ilanlarına bir göz atın. 76’dan fazla yoga öğretmeni, sizi kişisel yaşamınız, yaşam felsefeniz üzerine geliştirmeye ve farklı yoga pozlarını öğretmeye teşvik etmeye hazır olarak sizi bekliyor. Derslerinizi hafta sonları veya hafta içi için planlayabilirsiniz. Sizin için en uygun olanı neyse o!

 

Öğretmeniniz programınıza adapte olacaktır. Ayrıca yoga derslerimizin ortalama saatlik ücretinin 84 TL civarında olduğunu unutmayın. Ücretler, seçtiğiniz eğitmene, deneyim düzeylerine, nerede eğitim aldıklarına vb. bağlı olarak değişir, bu nedenle yoga öğretmeninizi seçmeden önce bazı kriterler belirlediğinizden emin olun. Artık hazır olduğunuza göre, ilk dersinizi planlayabilirsiniz! Kısa sürede daha yüksek bilinç seviyelerine ulaşacağınızı göreceksiniz.

Ne öğrenmek istersiniz?