Anasayfa
Ders ver

İstanbul Yoga Dersi Seçenekleri

🥇 En iyi öğretmenler
💻 49 öğretmen
🔒 Onaylı yorumlar
💸 Komisyonsuz

Seviyeniz nedir?

Superprofla özel dersler

İstanbul yoga öğretmenleri seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 17 yorumlu star öğretmenlerimiz.

89 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %98 ve saatlik ortalama ₺89

2 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 2 saat içinde cevap verir.

01

İstanbul konumunda en iyi yoga öğretmeni bulun

Profilleri özgürce inceleyin ve kriterlerinize uyan İstanbul konumundaki harika yoga öğretmenleriyle iletişime geçin (ücret, diploma, yorumlar, evde veya webcam ile ders)

02

İstanbul konumunda Yoga derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için İstanbul konumundaki yoga öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

03

Yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. İstanbul konumunda mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

İstanbul içindeki eski öğrencilerimiz
yoga öğretmenlerini değerlendiriyor

5.0
Feyza Yoga öğretmeni

Feyza hanım ile yaklaşık 2 aydır haftada 1 bazen 2 defa görüşüyorum. Her bir görüşmemiz benzersiz bir deneyim oluyor benim için. Kendisi çok sıcak kanlı ve bilgili, ayrıca sizi çok iyi yönlendiriyor. Daha fazla ders almak için sabırsızlanıyorum.

5.0
Gülnaz Yoga öğretmeni

Gülnaz hocam hem çok açıklayıcı ve güzel anlatıyor hem de gözünden hiç bir hata kaçmıyor. 1 sene evde video izleyerek kendi kendime yoga yapmaya çalışmıştım. Gülnaz hocamla çalışmaya başladıktan sonra kaybettiğim zamana...

Melis, 5 ay önce

5.0
Sema Yoga öğretmeni

Sema Hocamız, her şeyden önce kendisini çalıştığı bireyin ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre çok iyi ayarlıyor. Bence en önemli artılarından birisi budur. Öte yandan, kendisi çok açık fikirli olduğundan bilgilerini güncel...

Berk, 5 ay önce

5.0
Şevval Yoga öğretmeni

Şevval hanımdan 4 ders aldım. Her biri harika geçti. Kendimi çok iyi hissettim her bir dersin sonunda. Sıcak kanlı ve çok bilgili, ayrıca sizi çok iyi yönlendiriyor. Daha fazla ders almak için sabırsızlanıyorum.

Serkan, 10 ay önce

5.0
Ezgi Yoga öğretmeni

Ezgi hanım yoga konusunda çok bilgili ve deneyimli. Yoga pozlarını çok açıklayıcı bir şekilde anlatıyor. Pozun nasıl yapıldığını ekrana bakmadan anlayıp yapabildim. Ayrıca ses tonu insanı rahatlatıyor. Kendimi çok rahat...

Serkan, 11 ay önce

5.0
Sena nur Yoga öğretmeni

Süper birisi, kendini geliştiren ve kalpten yapan bir hocamız, bu pandemi zamanı özlemle hatırlıyorum, inşallah gelecekte tekrar gitmeyi düşünüyorum

Gunay, 11 ay önce

İstanbul konumundaki tüm yoga özel derslerimizi aratın

Yoga dersleri İstanbul semtlerinde yaşayan özel eğitmenler ile çok daha etkili.

İstanbul’da yoga dersi alın

Yoga, Hindistan’da ortaya çıkmış bir öğretidir. Hinduizm, aslında yoganın da dahil olduğu 6 farklı öğretinin birleşimiyle oluşan bir inanç sistemidir. Yoga uygulamaları ise, bu inanç sisteminden ayrılıp dünyaya mal olmuş bir yaşam ve egzersiz şeklidir.

Yohganın kesin çıkış tarihi çok net olmasa da, Hindistandaki arkeologlar, yoganın milattan önce 2. yüzyıla kadar dayandığı üzerine fikir birliğine varmışlardır.

Yoga, kişinin kendisiyle ve çevresiyle yani evrenle iletişim kurması için inanılmaz bir fırsattır. Yoga, sadece bir fiziksel egzersiz değildir. Yoganın temelleri manevi ve ruhsal gelişim egzersizlerine dayanmaktadır. Fiziksel yönü ise, bu manevi gelişme ve iç huzuru destekleyecek, vücuttaki esneklik ve özel yoga pozları ile huzur hissini tamamlayan unsurlarduır.Nefes egzersizlerş de bu ikisi arasında bağ kuran, zihin ve beden arasındaki kontrolü sağlama aşamasında bizlere yardımcı olan kilit noktalarından biridir. Öyle ki, nefes almak ve nefes kontrolü, fiziksel egzersizlerin etkisini ve ruhsal arınmanın bedende filtre görevi görür.

Superprof ile arayışınıza hitap eden bir yoga eğitmeni seçmek, asana olarak anılan farklı yoga duruşlarında ustalaşmak, öz farkındalığınızı ve stres yönetiminizi geliştirmek, vüdunuzda bulunan çeşitli çakraları açmak ve onları kavrayıp etkin hale getirmek, kas sisteminizi güçlendirmek, vücudunuzu daha esnek hale getirmek ve incitmeden germek gibi sayısız yarar sağlar. İstanbul’da yoga yapmak, fiziksel ve ruhsal yani zihinsel gelişiminiz için oldukça üretken olan bir aktivitedir. Yoga ve zindelik birbiriyle yakından ilişkilidir, çünkü yoga, yüzden karın kaslarına ve diz kirişlerine ve baldırlara kadar tüm vücut kaslarını çalıştırır. Beyni çalıştıran bütüncül bir fiziksel aktivite oluşturur.

Yoganın derinliklerine inerken, sizlere bazı önemli ayrıntıları anlatalım.

Hindistan dışında Türkiye, Avrupa ve Amerika’da yoga, esasen "hatha yoga" adı verilen bir tür yoga öğretisinin hafifletilmiş versiyonu diyebiliriz. Fakat aslında hatha yoga, ileri düzeyde yoga yapan uzman yogacılar seviyesinde yapılan bir dizi ani ve yoğun yoga duruşundan oluşur!

Tanışacağınız tüm yoga hocaları size yogayı sadece hatha yogaya indirgemenin çok basit ve aslında eksik olduğunu söyleyecektir. Yogayı bu şekilde indirgemek, gingko yoga, ayurveda tıbbı ve ayurvedik masajların tıbbi alandaki etkisini göz ardı etmek ve sadece ilaç gibi bir çözüme indirgemek anlamına gelir.

Yoga türleri oldukça fazladır ve hepsi sahip oldukları farklı duruş ve planla belli bir amaca odaklanmıştır. Bu türleri sıralayacak olursak:

 • Jnana yoga
 • Bhakti yoga
 • Karma yoga
 • Raja yoga
 • Hatha Yoga
 • Mantra yoga
 • Tantra yoga
 • Kundalini yoga
 • Nidra yoga
 • İyengar yoga

Bunların dışında da birçok farklı yoga türü vardır. Aynı zamanda zamanla siz de fark edeceksiniz ki, yoga eğitmenleri ve yoga merkezleri belli başlı bazı türler üzerine uzmanlaşmıştır. İstanbuldaki yoga merkezleri bu anlamda size oldukça fazla seçenek sunacaktır.

Herkesin ihtiyaçları ve odak noktaları doğası gereği kişiden kişiye farklılık gösterir. Yoganın herkesi hedeflemesinin nedeni de budur, her biri farklı “aydınlanma yolu” her bireyin kendisine özgüdür.

Neden İstanbul’da Superprof ile yogaya başlayalım?

İstanbul’da yaşamak iş, çalışma, araba kullanma, korna çalma, fiziksel hareketsizlik, işsizlik ve iş güvencesizliği, nüfus kalabalıklığı, uyuşukluk ve yüksek bir yaşam maliyetiyle başa çıkma sorunlarının oluşturduğu stresle oldukça yorucu bir eylem olabilir. Tüm bu olumsuz durumlar hayat kalitenizi önemli ölçüde düşürür. Bu denli bir stres yükü aynı zamanda bağışıklık sisteminiz için de hiç iyi bir haber değildir. Unutmayın ki stresli şehir yaşamı daha hızlı yaşlanmayı da beraberinde getirir.

Bir an önce silkinip, tekrar forma girip hep hayal ettğiniz o iç huzura kavuşmayı ve streslerinizden arınıp pamuk gibi olmayı siz de istiyorsunuz, değil mi? İşte bu noktada Hinduizm ve Budizm, yoga öğretisi ile stresle mücadele etmeye ve kendinizi bağımlılıklardan ve zihinsel problemlerden kurtarmaya yardımcı olmak için kendi disiplinini sizlere sunmayı amaçlamaktadır. Elbette yoga yapmak için her sabah meditasyon yapmaya gerek yok. Yoga derslerine özel giriş, esneme ve esneklik egzersizleri ile vücudunuzu esnetmenize yardımcı olacaktır. Yogada uygulanan duruş ve postür teknikleri, omurganızdan ayak parmaklarınıza kadar kaslarınızı çalıştırarak kondisyonunuzu güçlendirmeyi ve vücudunuzun esnekliğini artırmayı amaçlar.

Yogaya yeni başlayanlar için ilk yoga pozunu öğrenerek evde yoga yapmak elbette mümkündür: Güneşi selamlama.

Tüm bunların ötesinde yoga yapmanın birçok yararı vardır. Düzenli olarak yoga yapmak şu faydaları sağlayabilir:

 • Nefes alış verişinizi iyileştirir
 • Özgüveninizi ve farkındalığınızı arttırır
 • Çakralarınızı açar
 • Vücuttaki toksinleri atar
 • Stresten arındırır ve uyku düzeni sağlar
 • Göğüs kafesini genişletir
 • Kas gücünüzü arttırır ve dayanıklık sağlar

Evde yoga yapmak her ne kadar daha rahat ve sizin için kolay görünse de, yoga hareketlerinden maksimum fayda elde etmek ve yanlış hareketleri engellemek adına yardıma ihtiyacınız olabilir. Sırt kaslarınıza zarar vermemek için karnınızı tutun, karın kaslarınızı içeri çekin ve nefes verin. Ayrıca, esneme pozisyonunda başınızı omurganızla kusursuz  bir şekilde hizalı tutmak önemlidir.

Yoga egzersizleri manevi ve filozofik araştırmalarla birleştirilebilir. Bazı eğitmenler bu yüzden size mantraları bile okutabilir. Bunların yanında, dinamik yoga yaparak kardiyo çalışabilirsiniz. Bu tür yoga, hatha yogadan farklıdır, çünkü daha atletik pozlarla birlikte daha akıcı ve güçlendirici hareketler dizisi üzerine kuruludur.

Dinamik yoga aşağıdaki türleri içerir:

 • Vinyasa yoga
 • Ashtanga yoga
 • Power yoga (toksinleri yok etmek için)

Yoga sutraları, yoga disiplinini ve felsefesini daha iyi kavramanızı sağlayacak yazılı metinlerdir. Bu metinleri anlamak hem fiziksel hem de zihinsel dönüşümümüz için yoga eğitim sürecimize büyük ölçüde katkıda bulunacaktır.

Her sabah yeni gün telaşı ve sabah gidip gelirken şehrin sizi bekleyen yoğun trafiği ve gürültüsü arasında zinde kalmanıza ve stresten arınmanıza yardımcı olmak için yoga var!

İstanbul’da yoga yapacağınız birbirinden mükemmel yerler var, bunlardan bazıları:

 • Bebek Parkı
 • Fenerbahçe Parkı
 • Gülhane Parkı
 • Acıkoru Tabiat Parkı
 • Ayvantbendi Tabiat Parkı
 • Bendler Tabiat Parkı
 • Elmasburnu Tabiat Parkı
 • Moda Sahili

İstanbul gibi deniz kenarında bir şehirde çok daha fazla huzura erişebileceğiniz yerleri bulabilirsiniz.

Superprof'ta yoga dersleri

Superprof’ta birçok özel yoga eğitmeni bulunur. Bu eğitmenleri siz seçersiniz ve spor salonunda olduğu gibi aylık bir abonelik parası şeklinde değil de genellikle ders başına ödeme yaparsınız.

Superproftaki yoga hocaları, her kitleye hitap edebilen ve her seviye ve arayışa cevap verebilen bir topluluktur. Yoga yapmak isteyen herkes aradığı yoga eğitmenini Superprof’ta bulabilir.

Yoga derslerinizi kendiniz günlük yaşantınız için alabilirsiniz. Hamile iseniz hamile yogası bulabilirsiniz. Bunun dışında çocuklarınız için çocuk yogası dersleri bulmanız bile mümkün!

Özel yoga dersleri alırken kalabalık grupta olmayışınızın getirisi olarak gözünüzü kapattığınızda İstanbul’un deniz havası ile kendinizi bulmaya bir adı daha yakın olabilirsiniz.

Duruşlar, postür, rahatlama, meditasyon, nefes alma, zindelik… bunlar, vücudu dengelemeyi, rahatlatmayı ve sakinleştirmeyi, kan akışınızı sürdürmeyi ve konsantrasyonunuzu geliştirmeyi amaçlayan yoga dendiğinde aklımıza gelen anahtar kelimelerin çoğu.

Yoga eğitmenlerinin ilham aldıkları konu motive oldukları nokta da budur: İnsanlara yeniden enerji vermek, her gün karşılaşılan stresi yatıştırmak ve ruhu arındırmak için yoga dersleri vermek.

Diğer egzersiz biçimlerine göre hafif bir egzersiz olduğu ve şiddeti azaltmayı teşvik eden bir filozofiye bağlı olduğu için yoga, aynı zamanda hoşgörü, nezaket ve karşılıklı saygı değerlerini yüceltmeyi de hedefler.

Yoganın fiziksel faydalarına bakıldığında, hafif bir fizikzel egzersiz olmasına rağmen vücut için oldukça bütüncül ve yeterlidir. Yeni başlayanlar için zorlayıcı görünen farklı yoga pozisyonları esnekliğinizi, içsel gücünüzü, fiziksel dayanıklılığınızı ve motor becerilerinizi geliştirir.

Yoga egzersizleri yapmak size kendinizi iyi hissettirir. Diğer fiziksel aktivitelerde olduğu gibi, hatha yoga derslerinizden önce bir ısınma, ardından omurga hizanıza dikkat ettiğiniz ve iyi bir nefes alma tekniği geliştiren bir dizi pozisyon yaptırılacaktır.

Yoga özel dersi işte bu noktada fark yaratır çünkü uzman yoga eğitmeniniz kötü bir postürü ve pozisyonu daha hızlı fark edebilir ve anında düzeltmenize yardımcı olur.

İstanbul’da yoga dersi arıyorsanız işte İstanbul’daki yoga merkezleri;

 • İstanbul Yoga Merkezi
 • Om Yoga Merkezi
 • RM Yoga & Pilates Merkezi
 • Agni Yoga Merkezi
 • Nefess Yoga Merkezi
 • YogaŞala Merkezi
 • Cihangir Yoga
 • Goranga Yoga Merkezi
 • Hariom Yoga Merkezi vb.

İlk yoga dersi hazırlığı

Yoga başlangıç dersi alıyorsanız, ilk dersinize gitmeden önce bilmeniz gerekenleri sıraladık:

 • Dersinizden önce susuz kalmayın!
 • Rahat ve esneklik sağlayan kıyafetleri tercihe edin
 • Yoga dersi öncesi ağır şeyler yemeyin
 • Herhangi bir sağlık probleminiz var ise eğitmeniniz ile paylaşın
 • Yoga matı bulundurun, kaymaz olduğuna dikkat edin
 • Terleme durumları için el havlusu bulundurun

İlk yoga dersinizde anksiyetenizi azaltmak ve kalabalık içinde odaklanmanızı engelleyecek koşulları ortadan kaldırıp yoga öğretmeni ile bire bir iletişim için yoga özel dersi almayı gözden geçirebilirsiniz.

İstanbul’da Superprof'ta 30’dan fazla yoga eğitmeni

Yoga, İstanbul’da git gide daha fazla yaygınlaşan ve ihtiyaç duyulan bir aktivite haline geldi.İstanbullular yogaya başlamak için yoga merkezleri ve yoga dersleri arayışına hızla devam ediyor.

İstanbul'da, hepsi çok çeşitli profillere ve deneyimlere sahip 30'dan fazla yoga eğitmeni Superprof platformunda bulunabilir.

Özel yoga hocası ile iletişime geçmeden önce, hangi tür yoga yapmak istediğinizi belirleyin ve yogadan beklentilerinizi saptayın.

Yoga eğitmenleri topluluğumuzdaki eğitmenlerden bazıları Hindistan veya Tibet'te deneyim ve eğitim sahibidirler ve oradaki en iyi yoga ustaları tarafından eğitilmişlerdir. Ancak, bu bilgiler gözünüzü korkutmasın. Yoga ve meditasyon, rahatlama ve nefes dersleri, yoga dersi almadaki hedefiniz ne olursa olsun her seviyeye ve ihtiyaca göre şekillenmektedir.

İstanbul'daki eğitmenlerimiz arasında iki tür yoga eğitmeni bulabilirsiniz: Eğitimlerini bir Ashram'da ve Hindistan, Nepal veya Tibet çevresindeki çeşitli okullarda yapmış olanlar ve Türkiye’de sertifika almış olanlar.

İlk yoga dersi, hem yoga hocası ile aranızda güven kurulması, hem dersten beklentilerinizi paylaşmanız, hem yoga hocasının size kendini tanıtması hem de yogayla ilk tanışmanızı gerçekleştirebilirsiniz için ücretsizdir.

Yoga özel dersleri taahhütsüzdür, dersleri istediğiniz zaman durdurabilirsiniz. Dersleri aynı zamanda istediğiniz saatte ve mekanda alabilirsiniz, hatta online bile! Yoga derslerine düzenli olarak devam ederek eğitmeninizce sertifikalandırılıp siz de belki bir gün yoga eğitmeni olmak için uygun bile olabilirsiniz!

Fiyat açısından, ücretler saatte 50 TL ile 98 TL arasında değişir ve bir saatlik yoga ders ücreti ortalama 70 TL’dir. Ders ücretleri arasındaki bu fark, tıpkı farklı yoga kursları gibi, eğitmenlerimizin sahip olduğu çeşitli deneyim ve eğitim seviyesine göre değişir.

Özel derslerde deneyim ve maliyet yanında diğer bir önemli nokta ise evinizin veya eğitmenin evinin özel dersin gerçekleştiği mekana olan yakınlığıdır.

Yoga duygusal ve zihinsel bir aktivitedir, bu nedenle size farklı pozisyonlar ve egzersizler boyunca rehberlik edecek, ancak kendi bedeniniz ve ruhunuzla büyümeniz ve bağınızı geliştirmeniz için size alan yaratacak bir eğitmen seçmek önemlidir. Ayrıca sizi yargılamamaları da önemlidir!

Uyum içinde çalışamıyorsanız, öğretmeninizi kesinlikle değiştirin! Çok daha hızlı ilerleme kaydedeceğinizi göreceksiniz.

Sıklıkla sorulan sorular:

💸 İstanbul Yoga özel ders ücretleri ne kadar?

İstanbul Yoga özel dersi ortalam fiyatı 89 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

 • öğretmeninin deneyimi
 • ders mekanı (online veya evde) ve coğrafi konum
 • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

🎯 İstanbul konumunda neden Yoga özel dersi almalıyım?

Bir öğretmen ile Yoga dersleri alarak daha hızlı ilerleyebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için birbirinizle iletişime geçerek ilerlersiniz. 

Milyonlarca mükemmel öğretmenden İstanbul konumunda size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Yoga online dersleri almak mümkün mü?

Yoga öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Yoga dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓 İstanbul Yoga özel ders vermek için kaç öğretmen müsait?

49 öğretmen ders vermeye hazır.


İstanbul konumundaki tüm Yoga öğretmenlerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanını seçebilirsiniz.


49 ve daha fazla ilan arasından istediğiniz öğretmeni seçin.

✒️ İstanbul konumundaki Yoga öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

17 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.