Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Kayseri gitar hocası seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star gitar öğretmenlerimiz.

54 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 54 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz gitar dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

1 saat

Şimşek gibi hızlı gitar öğretmenlerimiz genellikle 1 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Kayseri içinde gitar dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Kayseri içindeki Gitar öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Gitar çalmaya başlayın

3. Yeni bir hobi edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Kayseri konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

🎸 Kayseri konumunda nerede gitar hocası bulabilirsiniz?

Gitar öğrenmeye başlamayı mı istiyorsunuz?

 

Superprof'ta, Kayseri konumunda 29 gitar eğitmeni ders vermeye hazır.

 

Ders talep formundaki mesaj kutusu platformumuzda kayıtlı gitar hocaları ile iletişim kurmanıza izin verir.

 

Ders talebiniz kabul edilir edilmez, gitar hocanız ile birinci dersinize başlayabilirsiniz.

 

Şehrinizdeki gitar hocası ilanlarını görmek için buraya tıklayın.

 

🎵 Çevrenizde kaç hoca gitar eğitimi veriyor?

Kayseri ve ilçelerinde 29 özel gitar öğretmeni gitar dersi veriyor.

 

Özel ders öğretmeni bulmak için, ders verdikleri alanlar hakkında bilgi sayfalarına bakın ve daha fazla bilgi edinin. Gitar öğretmenlerimiz akustikten elektroya kadar geniş bir yelpazede ders verir.

 

Kayseri konumunda 29'den fazla öğretmen içinden istediğinize gitar dersi talebi gönderin.

💻 Superprof'ta uzaktan eğitimle gitar dersi almak mümkün mü?

Özel hocaların %80'i uzaktan gitar dersi veriyor. Uzaktan dersler hem daha avantajlıdır hem de esnek ders saatleri imkanı sağlarlar. Online gitar dersleri erişimi kolay platformları kullanarak kısa sürede gitar çalma imkanı sunuyor. Böylece coğrafi olumsuzluklar engel olmaktan çıkıyor.

💸 Kayseri ve çevresinde gitar kursları fiyatları ne kadar?

Kayseri şehrinde, gitar hocaları saatlik gitar derslerini ortalama 54 TL'ye veriyor.

 

Gitar dersi fiyatları aşağıdaki kriterlere göre değişir:

 • gitar eğitmeninizin deneyimi
 • öğrenmek istediğiniz gitar türü (akustik, elektro, bass...)
 • gitar derslerinizin nerede olacağı (webcam ile veya dışarıda)
 • derslerin sıklığı ve her dersin süresi
 • gitar dersleri almanızdaki hedef

Özel ders hocalarımızın %97'si ilk derslerini ücretsiz veriyor.

 

İlçenizdeki öğretmenlerin ücretlerine göz atın.

🎼 Gitar çalmaya başlamak için ne almalısınız?

Öncelikle bir gitar satın almanız gerekmektedir. En çok kullanılan gitar markalarını araştırıp yüzlerce çeşit arasından gitarınızı bulabilirsiniz.

 

Yeni gitar ücretleri bazen ilk defa gitar çalacakları caydırabilir.

Bu gibi durumlarda, kendi gitarınızı almaya karar verene kadar önceden kullanılmış bir gitar ile gitar öğrenebilirsiniz .

 

Alacağınız gitarın türüne göre aşağıdaki listedekileri de edinmeniz icap edebilir:

 • amfi
 • ses kablosu
 • gitar askısı
 • pena
 • efekt pedalleri

Tabii ki gitar çalmayı öğrenmek için tüm gitar aletlerini almak zorunda değilsiniz. Gitar hocanıza danışırsanız size ihtiyacınız olan gitar aksesuarlarını söyleyecektir.

 

29'den fazla öğretmen arasından gitar öğretmeninizi bulun.

Gitar öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Kayseri Gitar öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Gitar özel ders öğretmenleri Kayseri içinde size özel gitar dersi verir

Kayseri Gitar Özel Ders

En sevilen müzik enstrümanlarından biri, müzik öğrenmek isteyen birçok kişinin fantezisi olan Gitar'dır. Bu enstrümanı öğrenme popülerliği hızla artıyor ve iyi Gitaristlere olan talep de artıyor. Bu popülerlik, zengin ama eşsiz müzik zevkiyle tanınan Kayseri’de çok daha yüksek. Klasik ve çağdaş müzik dışında şehirde en çok sevilen müzik türü rock müziktir. Aslında şehrin yerel olarak kendi rock müziği türü var, bu tür klasik ve hard rock müziğinin caz ve blues dokunuşuyla bir karışımı.

 

Yani rock müziğin ruhu Gitarın akorları kullanılarak verildiğinden, rock müziğin bu popülaritesi, insanların Gitar öğrenmeye daha fazla ilgi duymasına neden oluyor. Herhangi bir müzik türü, muazzam bir adanmışlık ve zaman gerektiren çok uzun vadeli ve kümülatif bir çalışmadır. Bir gitar satın alıp, birkaç ay içinde elinize alamazsınız. Bu yüzden enstrümanın teorisini bilmek ve iyi bir Gitar öğretmeni edinerek Gitar derslerinizin temellerine başlamak için önemlidir.

 

Gitar dersleri alarak kendiniz geliştirebilir belki de ileri de ünlü bir müzik grubunun gitaristi bile olabilirsiniz. Gitarın pek çok türü vardır. Bunlar klasik gitar, akustik gitar, elektro gitar, bas gitar olarak gruplandırılır. Klasik gitar dünyada en çok kullanılan gitar türüdür. Genellikle 6 tel bulunmaktadır. Akustik gitar ise daha dar bir sap kısmı vardır. Telleri çelikten yapılmıştır. Bu da daha basınçlı ve gergin bir sapa sahip olmasını sağlar. Klasik gitara göre ağır olup tuş yapısı farklıdır. Elektro gitar tellerden gelen ses manyetikler aracılığıyla elektrik sinyalleri olup yükselticiye gider. Pena ile çalınır. Yüksek ses alabilmek için amfiye bağlanacak aparatı bulunur. Bas gitar çalışma şekli elektro gitara benzer. Sesi diğer gitarlara göre daha kalındır. Bas gitarda fa anahtarı kullanılmaktadır. Farklı çeşitlerde bas gitar bulunmaktadır. Bunlar 12 telli, 6 telli, 5 telli, perdesiz ve kafasız olarak gruplandırılır.

 

Gitar derslerine yeni başlayacaksanız klasik gitardan başlamanız daha uygun olacaktır. Klasik gitar başlangıç seviye olduğundan daha kolay kavrayabilir ve çalabilirsiniz. Gitar alanında bir kariyer veya profesyonel bir şekilde çalmak istiyorsanız kademe kademe ilerleyerek diğer gitarları da çalmaya başlayabilirsiniz. Hepsinin çalma metodu yakın olduğundan daha hızlı bir şekilde kavraya bilmeniz mümkün olacaktır. Gitar alanında uzmanlaşarak yeni iş kapılarını da açabilirsiniz.

 

Kayseri Gitar Kursları

Kayseri’de her yaştan pek çok insan gitara yoğun talep gösterir. Kayseri insanların kültürel ve sanatsal olarak kendilerini sürekli olarak geliştirmek istedikleri bir şehirdir. Bu yönüyle Kayseri’de gitar kursu talebi de oldukça fazladır.

 

Kayseri’de şehrin özellikle merkez kısmında müzik kurs merkezleri daha çok bulunur. Kayseri merkezde müzik kursları ulaşılması zor olmayan yerlerde bulunurlar. Konya büyük bir şehirdir. Geniş bir alana yayılmış bir şehir olsa da Kayseri’de ulaşım çok zor olmayacaktır. Müzik kurslarına yakın oturuyorsanız kursa yürüyerek bile gitme imkanınız olabilir. Fakat kurs evinizden uzakta bulunuyorsa kursa gitmek için vaktinizi yolda geçirebilirsiniz. Kayseri’deki kurslar genellikle merkez ilçeler olan Melikgazi, Kocasinan ve Talas’ta gitar kursları çok daha fazla sayıdadır. Özellikle bu ilçelerin çarşı kısımlarında veya ailelerin bulunduğu yerleşim yerinde ve semtlerde gitar kursları çok daha yaygındır.

 

Kayseri’de gitar kursu bulmak için kurs kurs dolaşmanız gerekebilir. İhtiyaçlarınıza uygun bir gitar kursu bulmak her zaman kolay olmayacaktır. Size en uygun gitar kursunu bulmak için araştırma yapmanız gerekir. Gitar kursları Konya’da çok yoğun bir şekilde bulunsa da önemli olan ihtiyaçlarınıza uygun bir gitar kursu bulmaktır. Gitar kursu ararken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok kriter bulunmalıdır.

 

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bu kriterlerden biri gitar kursunun evinize yakınlığıdır. Evinize yakın bir gitar kursu sizin için çok daha rahat olacaktır. Gitar derslerine gitmek için yollarda uzun süre vakit geçirmek motivasyonunuzu düşürebilir. Bu yüzden gitar kursunun evinize yakın olmasını tercih etmelisiniz. Bir diğer önemli kriter ise gitar kursu fiyatıdır.

 

Kayseri’de gitar kursu fiyatları kurstan kursa farklılık göstermektedir. Gitar kursu fiyatları Kayseri’de bulunduğu semte kursun programına göre değişir. Kurs programı oldukça yoğunsa ve haftalık ders saati çok yüksekse ve kursların fiyatı çok daha yüksek olabilir. Bunun yanında gitar derslerini hobi olarak alanlar veya güzel sanatlara hazırlık için gitar dersi alanlar için fiyat farkları oluşabilir. Aynı zamanda gitar derslerini alırken dersleri kalabalık bir sınıfta grup halinde mi yoksa küçük bir grupla mı veya tek başınıza bireysel gitar derslerini aldığınıza göre fiyatlar değişecektir.

 

Sizin için Kayseri’de gitar dersi veren müzik okullarının bir listesini hazırladık:

 • Katre Müzik Okulu
 • Çınar Müzik ve Resim Kursu
 • Mızıka Sanat Akademisi
 • Savaş Somuncu Müzik Merkezi
 • Hoş Seda Müzik
 • Arya Sanat Akademisi
 • Doremi Müzik Evi
 • Mosa Akademi
 • Zen Sanat Merkezi

 

Bunun yanında kurs alabileceğiniz bir seçeneğiniz daha bulunmaktadır. Buda halk eğitim merkezleridir. Hemen hemen Kayseri’nin her semtinde bulacağınız bir halk eğitim merkezi vardır. Halk eğitim merkezleri sadece gitar değil bir çok alanda kurs sağlamaktadır. Bu alanlardan bazıları bilgisayar, yabancı dil, el işleri, ahşap boyama, resim, müzik, kuaförlük gibi alanlardır. Halk eğitim merkezleri kursları ücretsiz veya çok cüzi ücretlerle vermektedir. Kayseri’nin hemen hemen her semtinde bulunan halk eğitim merkezlerine ulaşım sorunu yaşamadan gidebilirsiniz.

 

Sizin için Kayseri’de bulunan halk eğitim merkezlerini listeledik:

 • Talas Halk Eğitim Merkezi
 • Melikgazi Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu
 • Prestij Etüt Kayseri Kurs Eğitim Merkezi
 • Kıvılcım Kültür Sanat Merkezi
 • Şehit Hüseyin Danacı Halk Eğitim Merkezi
 • Kocasinan Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu
 • Talas Şehit Resul Erdal Aydemir Halk Eğitim Merkezi
 • Tomarza Halk Eğitim Merkezi
 • Yeni Halk Eğitim Merkezi
 • Şehit Ast Subay Oğuz Akın Halk Eğitim Merkezi
 • İldem Halk Eğitim Merkezi
 • Rasim Çetinkaya Halk Eğitim Merkezi
 • İncesu Halk Eğitim Merkezi

 

Gitar Dersleri Ne İçerir?

Gitarın nasıl çalınacağını öğrenmek, teknik konularla ilgili çok sayıda anlayış ve uygulama seansı gerektirir. Öğrenme sürecine başlamak için ilk aşamada öğretilen Gitar derslerinin belirli unsurları vardır.

 

Müzik Notasyonları

Müzik notasyonları, bir müzik parçasının herhangi bir enstrümanda nasıl çalındığına dair talimatları açıklar. Aynı şekilde, gitar öğrenmenin de ilk unsuru, melodileri çalmak için müzik notalarını okumaktır. Notasyonların anlaşılması zor ve müzik geçmişi olmayan yeni öğrencilere çok yabancı görünse de, oldukça basitler. İyi ve tecrübeli bir öğretmenin yardımıyla bu notasyonları kolayca öğrenebilirsiniz.

 

Temel Müzik Teorisi

Müzik sadece fiziksel olarak herhangi bir enstrümanı çalmakla ilgili değil, aynı zamanda teorik bilgi ile müziğin nasıl yapıldığına dair bir sınırdır. Bir gitar öğrenirken, akor oluşturmanın arkasındaki teoriyi, gerilim ve gevşemenin ne anlama geldiğini, enstrümanın her perdesinin rolünü, akor ilişkilerini, ödünç alınan akorların ne olduğunu vb. bilmelisiniz. Sizi iyi bir öğrenci olarak yetiştirebilir, ancak öğrenme sürecinde kendinizi tamamen adapte etmenize izin verir.

 

Açık Pozisyon Akorları

Sağ eli kullanmadan, yani perdede açık akorlar denilen tellere basmadan çalınan özel gitar akorları vardır. Bu akorlar yalnızca ilk alıştırmalar için kullanılmaz, aynı zamanda gelecekteki zor akorları anlamanıza da yardımcı olur. Açık pozisyon akorlarının çalınması kolaydır ve büyük ve küçük akorların karmaşıklığını çözmede kullanışlıdır.

 

Tınlama Desenleri

Farklı türde tıngırdatma desenleri vardır ve Gitaristler stillerine bağlı olarak bunu denemeye devam ederler. Akorlarda ne kadar iyi olursanız olun, tellerin tıngırdatılmasının getirdiği dengeli bir ritimle eşleştirmezseniz hiçbir işe yaramaz. Başlangıç ​​olarak, tek bir akorla tıngırdatmaya çalışabilir ve ellerinizi gitara yerleştirebilirsiniz. Gitaristlerin vaaz ettiği şey budur, çünkü gitarda iki eli kullanmak, her iki elin farklı çalışması gerektiğinden zihinsel bir senkronizasyon gerektirir.

 

Gitar Akort

Gitarın tellerinde belirli bir ses ve isim bulunur. Herhangi bir tel düzgün ayarlanmadıysa, Gitarı verimli bir şekilde çalamayabilirsiniz. Dahası, dizeler çok sıkı ayarlanırsa esnekliklerini kaybedebilir ve kırılabilir. Bu görevi yapmanıza yardımcı olabilecek birçok elektronik ayar cihazı ve mobil uygulama olmasına rağmen, çoğu çok doğru veya güvenilir değildir. Bu nedenle, en iyi yol, Kayseri’deki en iyi Gitar öğretmenlerinden öğrenebileceğiniz kulaktan akort yapmayı öğrenmektir.

 

Majör Akorlar

A majör, C majör, D majör, G majör ve E majör içeren 5 temel Gitar akoru vardır. Bu akorların her biri belirli bir melodi çalar ve neredeyse her parçada belirsiz bir şekilde kullanılır. İyi bir Gitarist, bu akorlarla nasıl çalınacağını ve bunlardan yeni melodiler çıkarmayı bilir. Bir öğrenci olarak, bu sanatta başarılı olmak için bu akorları iyi tıngırdatmanın yanı sıra ustalaşmanız gerekir.

 

Minör Akorlar

Tüm büyük akorlar, diğer bazı küçük akorlarla birlikte küçük olanlar olarak alt kategorilere ayrılır. Küçüklerin büyük olanlardan daha karmaşık olduğu söyleniyor, ancak yine de, pratik yaparak tüm bu akorlarda ustalaşabilir ve zamanla iyi bir Gitarist olabilirsiniz.

 

Pentatonik Ölçekler

Altı telli bir temel kutu modeli kullanarak pentatonik ölçekleri öğrenmeye başlayabilirsiniz. Beş pentatonik ölçek vardır ve bu konuda derinlemesine bilgiye sahip Kayseri’deki en iyi Gitar öğretmenlerinden dersler alırsanız hepsini öğrenebilirsiniz.

 

Büyük ve Küçük Ölçekler

Her Gitar akoru majör ve minör olmak üzere iki ölçekte çalınır. Bunlar, enstrümandan üretilen melodide değişiklikler getirir. Bunlar, temelleri öğrenip ustalaştığınızda, öğrenme sürecinde çok daha sonra öğretilir.

 

Superprof Kayseri’de Gitar Öğretmeni Bulun

İşlerinde uzman olan gitaristler, profesyonel öğretmenlere dönüşür ve öğrenmek isteyen adayları eğitir. Kayseri’nin uzman müzisyenleri, derslerinize başlamak için özel bir gitar hocası bulmanız gerekiyor. Alternatif bir seçenek olarak, online dersleri tercih edebilirsiniz.

 

Superprof Kayseri’de özel gitar dersi ortalama ücreti 54 TL olup bu fiyatın çok daha altında da hoca bulmanız mümkündür. Hocalar fiyatlarını belirlerken bazı kriterlere dikkat ederler. Bunlardan bazılar dersleri verecekleri seviye, dersleri nerede ve nasıl verecekleri, dersleri bireysel mi yoksa grup olarak mı verecekleri gibi etkenler fiyatları belirlemektedir.

 

Evet, sanat formlarını veya akademisyenleri öğrenmek isteyen öğrenciler için çok çeşitli seçeneklere sahip Superprof'un online platformuyla, şehrinizde kolayca iyi bir Gitar hocası bulabilirsiniz. En iyi yanı, Superprof'ta ücretsiz bir deneme dersi yapabilir ve bir öğretmenin ne kadar iyi olduğunu ve öğretim tarzının size uygun olup olmadığını görebilirsiniz. Böylelikle oldukça riskli olan enstrümanı taşırken başka bir yere gitmenize gerek kalmadan evinizin rahatlığında Gitar öğrenebilirsiniz.

Ne öğrenmek istersiniz?