Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Seçtiğimiz öğretmenlerle
Gitar öğren

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 442 yorumlu star öğretmenlerimiz.

72 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %100 ve saatlik ortalama ₺72

2 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 2 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Gitar derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için gitar öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Evinizde kalarak yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Sıklıkla sorulan sorular:

📒 Gitar dersleri nasıl online alınır?

Superprof üzerinden öğretmeninizle iletişime geçin ve sonrasında iletişimi nasıl sürdüreceğinizi belirleyin. 

İletişim ve ders işlemek için birçok seçeneğiniz var : 

 • Skype
 • Hangout
 • Zoom
 • Whatsapp
 • Telefon

Bu uygulamaların çoğu sadece ses ile değil

görüntülü konuşma ve ekran paylaşımı ile de derslerinizin sorunsuz geçmesini sağlar.

2670 özel ders öğretmenleri

gitar uzaktan eğitimi sunuyor.

🔎 Uzaktan gitar dersi verenler nasıl seçilir?

Kişisel bilgiler ve verilen bilgilerin doğruluğu onaylanır

Öğretmenlerimizin kimlik bilgileri, iletişim bilgileri (telefon, e-mail, fotoğraf) ve diplomalarını kontrol ediyoruz.

%100 onaylıyorumlar - Topluluğumuzun gücü

Her öğretmenin ilanındaki değerlendirme ve yorumlar onaylıdır ve %100 özgündür.

2670 profil arasından istediğiniz öğretmeni seçin.

🎓 Online gitar dersleri vermek için kaç öğretmen müsait?

2670 gitar öğretmeni gitar konularında size yardım etmek için hazır.

Profillerini inceleyebilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun öğretmeni evinizde huzurla öğrenmek için seçebilirsiniz.

2670 öğretmen arasından size uygun olanı seçin.

💸 Webcam üzerinden online gitar ders ücreti ortalaması nedir?

Gitar saatlik ücreti ortalaması 72 TL'dir.

Bu ücret birçok faktöre bağlı olarak değişir : 

 • gitar öğretmeninin deneyimi
 • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97si ilk ders saatini ücretsiz veriyor.

Webcam üzerinden aldığınız online dersler yüz yüze fiziksel derslere göre %20 daha ucuzdur".

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerine göz atın.

🖋 Gitar online ders öğretmenlerine verilen ortalama not nedir?

442 not arasından,

Öğrenciler 5 üzerinden ortalama 5.0 vermektedir.

Bir derste herhangi bir sorun halinde, müşteri hizmetleri ekibimiz hızlı bir çözüm bulmak için hizmetinizdedir (telefon veya e-mail ile haftanın 5 iş günü).

(COVID-19 dönemi boyunca müşteri hizmetlerimiz sorularınızın tamamını yanıtlayabilmek için daha uzun mesai saatleri gerçekleştirecektir)

Her alan için

öğrenci yorumlarına bakabilirsiniz.

💻 Neden webcam üzerinden online ders almalıyım?

İnternet üzerinden eğitim hiç olmadığı kadar popüler ve yaygın.

Hem öğrenciler hem de öğretmenler online eğitim için internet araç ve uygulamalarını çok iyi kullanmaktadır.

Sorularınıza cevap verecek öğretmenler bir tık yakınınızda.


2670 gitar öğretmeni size yardım etmek için burada.

Gitar öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Gitar öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Özel ders hocasıyla internetten gitar dersi desteği: Online gitar kursu burada

Gitar denildiğinde herkesin aklına gitarın farklı bir türü gelebilir. Bunun sebebi ise gitarın çok farklı ve çok sayıda türü bulunmasıdır. Ancak, bunlar işi kolaylaştırmak adına 4 ana kategoriye ayrılabilir; akustik, klasik, elektro ve bas. Her bir ana kategori içinde bulunan gitarların arasındaki farklılıklar bize, bahsettiğimiz “çok farklı ve çok sayıda gitar türlerini” veren şeydir; ancak bu dört ana kategori, her bir gitarın ürettiği tarzı ve sesi ayırt etmemize yardımcı olur.

Her gitarın aynı sesi çıkarmayıp aynı şekilde çalınmadığını bilmek için gitarist olmaya gerek yoktur, çoğumuz sahnelerde gitaristleri gözlemlediğimizde bunun farkına varıyoruz. Gitar çalmayı öğrenerek de, ses ve çalma yöntemlerindeki farklılıkları hızlı bir şekilde anlayacaksınız. Aşağıda size fikir vermek amacıyla her bir ana kategorinin kısa tanımlarını aşağıda belirttik:

 • Akustik gitar: Akustik gitarda, ses oluşturmak için içi boş bir haznenin üzerinde titreşim üreten 6 çelik tel bulunur. Popüler akustik gitar türleri Dreadnought, Parlour ve Jumbo'dur.
 • Klasik gitar: Klasik gitarlar, akustik gitarlara çok benzemektedir, temel fark, tellerin akustik gitarda kullanılan çelik teller yerine naylondan yapılmış olmasıdır. İlk bakışta bir Flamenko gitarıyla özdeş görünseler de birkaç ayırt edici özelliği bulunmaktadır.
 • Elektro gitar: Elektro gitarlar, tellerin titreşimlerini algılayan bir pikaptan (titreşimleri elektrik sinyallerine dönüştüren bir dönüştürücü) önce elektrik sinyalleri ve sonrasında ses oluşturur.
 • Bas gitar: Bas gitarlar elektro gitarlara benzer şekilde çalışır, ancak sadece dört teli vardır ve sabit bir ritim tutmak ve gitar ile davullar arasındaki boşluğu doldurmak için daha düşük bir ses çıkartır.

Ancak daha önce de belirtildiği gibi, bu dört ana kategori içinde birçok farklı gitar türü bulunmaktadır. Bazıları boyutlarına göre, bazıları da tel sayısına göre farklılık gösterir. Ancak kesin olan bir şey varsa o da her gitarın belirli bir amacının olduğudur.

Aslında her gitar türü kendini belli eden bazı tınılara ve özelliklere sahiptir. Akustik gitarlar, genellikle daha doğal ve kişisel bir ses çıkartır. Elektro gitarlar daha yüksek ve güçlü bir ses verir ve pedallar gibi ekstra ekipmanların kullanımıyla daha geniş bir aralık sunar, bu da onları bir müzik grubunda kullanmak için mükemmel hale getirir. Bir bas gitarın düşük sesi ise bir müzik grubunda davullarla beraber çalınarak ritmik bir akış sağlamak için mükemmeldir.

Gitar Türleri Arasındaki Farklar

Gitar türleri arasındaki farklar üzerine apayrı bir makale yazılabilir. Ancak yeni başlayanlar için belki de yapılacak en iyi şey, yukarıda listelenen dört ana gitar kategorisi arasındaki önemli farklılıkların üstünde durmaktır.

Bu dördü iki çifte ayrılabilir; klasik ve akustik, elektro ve bas. Bunun bir sebebi de klasik ve akustik gitarların içi boş gövdeleri ile benzer bir şekle sahip olmalarından ve genellikle elektriksiz çalışmalarıdır. Öte yandan, elektro ve bas gitarlar bu içi boş gövdeye sahip değildirler ve biraz daha uzundurlar. Elektriğe bağlıyken çalınırlar ve çok çeşitli sesler sunarlar.

Doğal olarak, cevaplayacağımız yeni soru akustik ve klasik gitarlar arasındaki farklarla birlikte elektrik ve bas gitarlar arasındaki farklarla ilgili!

Akustik ve klasik gitarlar arasındaki bazı önemli farklar şunlardır:

 • Akustik gitarlarda çelik teller bulunurken, klasik gitarlarda naylon teller kullanılır
 • Bir akustik gitarın klavyesi (gitarın uzun boynu) klasik bir gitarın klavyesinden çok daha dardır
 • Klasik gitarlar genellikle fiyat bakımından akustik gitarlardan biraz daha ekonomiktir
 • Her ikisinin de çıkardığı ses farklıdır. Klasik gitarlar Flamenko ile daha çok ilişkiliyken, çoğu pop veya indie şarkı akustik gitarla çalınır.

Elektro ve bas gitar söz konusu olduğunda, farklar biraz daha belirgindir. İlk olarak, ikisi bir müzik grubunda çok farklı rolleri üstlenir. Elektro gitar daha harmonik ve melodik bir role sahiptir ve bir şarkıdaki riffleri çalmak için kullanılır. Ayrıca ritmi korumak için de kullanılabilir. Diğer taraftan bas gitar, şarkılarda istikrarlı bir ritim tutmak için davullarla (elektro gitara nazaran) çok daha yakın çalışır.

İşlevleri dışında, ikisi arasındaki diğer bazı önemli farklar şunlardır:

 • Bas gitarlarda genellikle sadece dört tel bulunurken, standart bir elektro gitarda 6 tel bulunur
 • Bas gitarlar elektro gitarlardan çok daha büyüktür
 • Bas gitarların daha düşük bir ses ayarı vardır ve bir oktav alttan nota çalar
 • Bas gitarın daha destekleyici rolü, elektro gitarların daha merkezi bir rol alması ve dolayısıyla soloların elektro gitarlarla daha yaygın yapılmasını sağlar

Sizin İçin Doğru Gitar Türünü Seçmek

Gitar çalmanın temellerini öğrendikten sonra, farklı türler arasında geçiş yapmak çok daha kolaydır. Ancak, alınacak ilk karar öğrenmeye başlarken kullanılacak gitarı seçmek. Genellikle, insanlar daha uygun fiyatlı ve çalması daha rahat olduğu için akustik veya klasik gitarla başlarlar. Bu gitarlar amplifikatör gibi ekstra malzemelere ihtiyaç duymazlar ve bu nedenle kolayca alınabilir ve çalınabilirler.

Gitar çalmak eğlencelidir, ancak nasıl çalınacağını öğrenmek istiyorsanız, ilk enstrüman seçiminiz için iyi bir karar vermeniz gerekir. Naylon tellerle penasız dahi çalmak kolay olduğu için klasik gitarla çalmayı öğrenmek daha kolaydır.

Ama sonuçta, ulaşmak istediğiniz hedefe uygun hareket etmeniz gerekir. Bir müzik grubunda gitar çalmak istiyorsanız, muhtemelen elektro gitar veya bas gitar arasında karar vermeniz gerekecek, çünkü müzik gruplarında en yaygın gitar türleri bunlar. Sıradaki seçim ise, müzik grubunuzun ana gitaristi mi (elektro gitar) yoksa önemli bir destekleyicisi mi (bas gitar) olacağınızı seçmeye geliyor.

Sadece eğlenmek için öğrenmek istiyorsanız, çalmak istediğiniz müzik türü daha önemli. Bunun nedeni, belirli müzik tarzlarının belirli gitar türleriyle bağlantılı olması.

Ne olursa olsun, çoğu insan türler arasında geçiş yapacaktır. İlk gitarınız büyük ihtimalle daha düşük fiyatlı olması ve yeni başlayanlar için daha rahat çalınması nedeniyle klasik veya akustik bir gitar olacaktır. Ancak, akorlarda ve bazı gitar hilelerinde ustalaştıktan sonraki adımınız becerilerinizi sergilemek için daha farklı bir şeye geçmektir. Bu tamamen sizin tercihlerinize göre caz gitarı da olabilir, blues gitarı da…

Bir Eğitmenle Online Olarak Gitar Öğrenmek

Evet, gelelim asıl konumuza! Piyasada bulunan gitarları, bu gitarlar arasındaki bariz farklılıkları ve tarzınıza göre nasıl bir yol izlemeniz gerektiğiyle ilgili verdiğimiz bilgilerden sonra şimdi size online olarak gitar dersi almanın mümkün olduğunu da söyleyeceğiz! Bazı insanlar için çevrimiçi gitar öğrenmek daha kolaydır. Belki de çok fazla açıklamaya ihtiyaçları yoktur veya ellerinde bir gitarın olması onlar için yeterlidir. Kimileri içinse eğitmenin yanlarında olması ve kendilerinin fiziksel bir şekilde yönlendirilmesi büyük bir önem taşır. Tabii ki bu online olarak gitar öğrenmenin önünde bir engel değil. Eğitmeniniz size online olarak da gerekli bilgileri verecek, gitarın nasıl tutmanız gerektiğine kadar kameradan gözlemlediği kadarıyla sizi inceleyip direktifler verecektir. Online gitar dersleri almak da gitar çalmaktan gitar akorlarına, gitar akorlarından en sevdiğiniz şarkıyı çalmaya kadar her şeyi size öğretecektir. Üstelik sadece gitar çalmanın temellerini öğrenmeyeceksiniz. Gitarın yapısı ve ondan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz hakkında bilgi edineceksiniz. Eğitmeniniz size köprünün nerede olduğundan ve perdenin ne yaptığından bahsedecektir. Dahası, başlangıç seviyesinde bir gitarist olarak siz çalarken rehberlik etmek için eğitmeniniz de aslında yanınızda hazır olacaktır, gelişmiş teknoloji sağ olsun! Bu konuda önyargılarınız varsa bu çok anlaşılır bir durumdur. Bu konuda en önemli nokta sizin fiziksel bir şekilde eğitmeniniz yanındayken gitar dersi alabilme şansına sahip olup olmadığınızı ve online olarak gitar dersi almanın sizin için ne kadar verimli olduğunu düşünmeniz ve bu soruların cevabına göre bir yol çizmenizdir.

Superprof ile size uygun gitar eğitmeninizi bulmak çok daha kolay. Superprof üzerinden gitar eğitmenlerini inceleyip online ders verip vermediklerini öğrenebilirsiniz. Üstelik aynı şehirde olma şartı bulunmadığından seçenekleriniz çok daha fazla! Eğitmenler de öğrencileri tarafından değerlendirildikleri için her birinin profil sayfasında değerlendirmeleri okuyabilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz öncelikli olarak eğitmenlerimizin profillerini ziyaret edip daha önce online ders verip vermediklerini araştırmanız yönündedir. Online eğitim günümüzde oldukça tercih edildiği için birçoğunun daha önce böyle bir tecrübesi vardır ve bu eğitmenlerden birini seçip iletişime geçtikten sonra siz de gitarla ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğrenebilirsiniz, üstelik pratik yapma imkanıyla! Gitar eğitmeninizi hemen bugün Superprof’ta bulabilirsiniz ve hemen ertesi günü online eğitiminize başlayabilirsiniz. Online eğitiminin sizin için bir tabu olmasına izin vermemenizi ve en kısa zamanda harekete geçmenizi öneriyoruz. Kim bilir, belki Erkin Koray gibi gitar çalabilmekten yalnızca bir adım uzaktasınızdır!

Ne öğrenmek istersiniz?