Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Bursa gitar hocası seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star gitar öğretmenlerimiz.

58 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 58 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz gitar dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

4 saat

Şimşek gibi hızlı gitar öğretmenlerimiz genellikle 4 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Bursa içinde gitar dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Bursa içindeki Gitar öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Gitar çalmaya başlayın

3. Yeni bir hobi edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Bursa konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

🎸 Bursa konumunda nerede gitar eğitmeni bulabilirsiniz?

Gitar çalmaya başlamayı mı istiyorsunuz?

 

Superprof'ta, Bursa konumunda 81 gitar hocası ders vermeye hazır.

 

Platformumuzda özel eğitim veren gitar hocaları ile ders kriterlerinizi detaylandırmanıza izin veren bir mesaj kutusu bulunmaktadır.

 

Ders talebiniz kabul edilir edilmez, gitar öğretmeniniz ile ilk eğitiminize başlayabilirsiniz.

 

Çevrenizdeki gitar öğretmeni ilanlarını görmek için buraya tıklayın.

 

🎵 Bursa konumunda kaç özel ders öğretmeni özel gitar dersleri vermek için müsait?

Bursa ve çevresinde, 81 gitar özel ders öğretmeni gitar dersi yapmak için müsait.

 

Öğretmenlerin bilgi sayfalarına göz atın ve arayışınıza en çok uyan gitar hocasını belirleyin. Superprof'ta, her tür gitar türünde uzmanlaşmış öğretmenlerimiz bulunmaktadır: Elektro, akustik, bass.

 

81'den fazla özel ders öğretmeni arasından eğitiminizi seçin .

💻 Platformumuza webcam ile online gitar dersi yapmak mümkün mü?

Öğretmenlerin %80'i online gitar eğitimi veriyor. Uzaktan dersler hem daha hesaplıdır hem de daha fazla esneklik sunarlar. Online gitar dersleri erişimi kolay uygulamaları kullanarak en hızlı yoldan gitar çalışma şansı sunuyor. Böylece coğrafi mesafeler engel olmaktan çıkıyor.

💸 Bursa konumunda gitar hocaları özel gitar dersleri için ne kadar alıyor?

Bursa konumunda saatlik gitar dersleri için gitar öğretmenleri ortalama 58 TL talep ediyor.

 

Gitar dersi fiyatları aşağıdaki kriterlere göre değişir:

  • gitar eğitmeninizin deneyimi
  • öğrenmek istediğiniz gitar türü (akustik, elektro, bass...)
  • gitar derslerinizin nerede olacağı (online veya dışarıda)
  • alınacak ders sayısı ve derslerin süresi
  • gitar dersleri almanızdaki amaç

Özel ders öğretmenlerimizin %97'si ilk gitar derslerini ücretsiz sunuyor.

 

Çevrenizdeki hocaların fiyatlarına göz atın.

🎼 Gitar öğrenmek için neler lazım?

Öncelikle bir gitar almanız gerekmektedir. En ünlü gitar markalarını araştırıp binlerce çeşit arasından gitarınızı bulabilirsiniz.

 

Yeni gitar fiyatları bazen öğrenmek isteyenleri caydırabilir.

Bu gibi durumlarda, kendi gitarınızı almaya karar verene kadar önceden kullanılmış bir gitar ile gitar çalabilirsiniz .

 

Alacağınız gitarın türüne göre aşağıdaki listedekileri de edinmeniz gerekebilir:

  • amplifikatör
  • ses kablosu
  • gitar askısı
  • pena
  • efekt pedalleri

Tabii ki gitar öğrenmek için tüm gitar aletlerini almak zorunda değilsiniz. Gitar öğretmeninize danışırsanız size ihtiyacınız olan gitar aksesuarlarını anlatacaktır.

 

81'den fazla öğretmen arasından öğretmeninizi bulun.

Gitar öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Bursa Gitar öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Gitar özel ders öğretmenleri Bursa içinde size özel gitar dersi verir

Gitar Çalmayı Neden Öğrenmelisiniz?

Gitar çalan herkesin gitarı çaldığı esnada özünden gelen eşsiz bir özelliği olduğuna inanırım. Bu kişilerin tek yapmaları gereken onları neyin farklı kıldığını tespit edip bunu geliştirmeleridir” – Jimmy Page

Peki siz? Siz gitar çalma tarzınızı benzersiz yapan şeyi tespit edebildiniz mi? Henüz bu sorunun cevabını bulamadıysanız fakat bu sözün sizin için ilham verici olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle gitar dersleri almayı düşünmelisiniz.

Türkiye’nin en gelişmiş illerinden biri olan Bursa, birçok müzik festivaline de ev sahipliği yapmaktadır. Bu festivallerde birçok müzik türünde ve enstrümanda ustalığa sahip müzisyenlerin bir araya gelebileceği birçok müzikal etkinlik de vardır. Bize kalırsa, çoğunluğu konservatuarda öğrenci olan genç nüfusuyla, Bursa kesinlikle herhangi bir enstrümanı öğrenmek için size en uygun öğretmeni sağlayacak bir şehirdir.

Dahası caz gitar, akustik gitar, bass gitar, elektro gitar ya da ukulele fark etmez, sizin ilgi alanınıza göre heveslendiğiniz gitar türünü size öğretmek için sabırsızlanan profesyonel gitar hocalarının hepsi Bursa’da bir mesaj uzağınızda! Karar vermeniz gereken tek şey evde özel öğretmenle mi gitar dersi almak mı yoksa bir müzik okulunda ya da kursunda grup derslerine katılmak mı: işte bu kadar basit!

Tabii ki iki seçenek de kendi içinde belirli eksilere ve artılara sahip. Ortak paydada buluştukları şey ise sizin her iki seçeneği değerlendirirken de aslında gitar çalmayı öğrenmeyi kafanıza koymuş olmanızdır.

Peki neden gitar çalmayı öğrenmelisiniz? Öncelikle, gitar dünyanın en popüler enstrümanlarından bir tanesidir. Yaşadığınız ülkenin kültürü ya da geçen yıllardan bağımsız olarak her zaman bu ününü sürdürmüştür. Tabii bunda dünya çapındaki bazı efsane müzik gruplarının etkisi de yadsınamaz. Jimi Hendrix, Led Zeppelin, Guns N’ Roses denildiğinde hepimizin mırıldandığı birkaç şarkısı ya da belirli bir şarkının ritmi olur. Gitarın çok popüler bir enstrüman olmasının yanında diğer müzik enstrümanlarına göre daha kolay öğreniliyor olması da gitar çalmaya karşı duyulan isteğin nedenlerinden bir tanesidir.

Yani, dünya çapında gitar üzerine başarılı bir kariyer yapmak istiyorsanız, ilk atmanız gereken adımdan başlayalım: gitar dersleri almak!

Öncelikle, her enstrüman için olduğu gibi gitarda da uzmanlaşabilmek için müzik teorisine hakim olmanız şarttır. Gitar tablerini ve notaları okuyabilirseniz gitar çalmanın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Bu noktada size verebileceğimiz tavsiye ise yanlış notaya bastığınızda ya da gitarın akorduyla ilgili problem yaşadığınızda hemen pes etmemeniz gerektiğidir.

Çünkü farklı notları doğru çalabilmek biraz zaman gerektiren bir durumdur. Buna gerekli zamanı harcadığınızda tarihin en şahane rock şarkılarını bile çalabilirsiniz!

Rock müzikte gitar oldukça kullanılan bir enstrüman da olsa, siz daha çok Flamenko ritimlerine ilgi duyuyorsanız buna göre çalacağınız parçaları da şekillendirebilirsiniz.

Bursa’da Gitar Derslerini Nereden Bulabilirsiniz?

Size en uygun eğitmenden gitar dersi alabilmek için oldukça şanslı bir şehirde yaşıyorsunuz. Superprof sitesine bir göz gezdirip, keman dersi ve Bursa anahtar kelimelerini girdikten sonra önünüze birçok gitar eğitmeni çıkacaktır.

Bursa’nın oldukça büyük bir şehir olması ve Uludağ Üniversitesi’nin bünyesinde Devlet Konservatuvarı bulundurması da bu konuda seçeneklerinizi epey artırıyor. İşi uzmanlarından öğrenen ve küçük yaşlarından beri gitara emek vermiş birçok genç ve hatta bu işi profesyonel olarak yapmakta olan birçok gitar eğitmeni sizle tanışmak için sabırsızlanıyor!

Tabii ki size en uygun gitar eğitmenini seçmek ilk etapta korkutucu görünebilir. Eğitmeninizin seviyenize uygun ders verip veremeyeceği ya da daha önce bu tip bir deneyime sahip olup olmadığı soruları kafanızı kurcalıyor olabilir. Bu anlamda en büyük şansınız ise, Superprof ile çalışan her eğitmenin özgeçmişinden, tecrübelerinden ve kendisiyle ilgili birtakım bilgilerden bahsettiği profil sayfasına sahip olmasıdır. Bu bilgilere göz gezdirerek eğitmenin sizin için uygun olup olmadığını hemen anlayabilir, ya da sorularınız varsa iletişime geçebilirsiniz.

Gitar dersini kendiniz için değil, küçük yaştaki bir yakınınız için istiyorsanız da eğitmenin daha önce miniklere gitar dersi verip vermediğini öğrenebilirsiniz ve böylelikle seçimlerinizi en uygun şekilde yapabilirsiniz.

Unutmayın, bir kişi herhangi bir müzik enstrümanı konusunda ne kadar yetenekli olursa olsun, onu iyi bir “öğretmen” yapan birçok farklı etken daha vardır.

Superprof’un bu anlamda en güzel özelliği, sizin herhangi bir uzun süreli sözleşmeye bağlı kalmadan istediğiniz zaman farklı seçenekler aramaya başlayabilmeniz için sağladığı esnekliktir.

Superprof üzerinden bulacağınız eğitmenlerin hepsi belirli bir tecrübeye ve uzmanlığa sahip insanlardır. Seviyenize göre bir ders programı oluşturup bu program üzerinden keman çalma becerinizi geliştirmek için ellerinden geleni yapacaklarına emin olabilirsiniz.

Tabii ki, özel bir eğitmenle çalışmanın sizin için en avantajlı taraflarından biri de birbirinizi iyice tanıma fırsatı edinebilmeniz ve bu sayede ders programıyla ilgili gözlemlenen seviyenize göre belirli değişiklikler yapabilecek olmanızdır. Yani bu süreçte katı bir müfredat yok! Her şey siz ve eğitmeniniz aranızda bir diyalog halinde gerçekleşecek ve bu şekilde gelişecektir.

Hemen şu an Superprof üzerinden Bursa’da özel ders vermekte olan eğitmenlerimize bir göz atın ve karşılıklı uygun olduğunuz bir zaman dilimine karar verip gitar öğrenmeye başlayın!

Başlamak başarmanın yarısıdır ve bize kalırsa da en önemli adımıdır. Siz başladıktan sonra gerisinin çok hızlı bir şekilde geleceğine eminiz.

Gitar Dersleriniz Boyunca Ne Öğreneceksiniz?

Bildiğiniz gibi gitarın birçok farklı türü vardır. Elektro gitar, akustik gitar, bass gitar ya da ukulele gibi farklı türlerden hangisini seçerseniz, gitar derslerinizin akışı da buna göre şekil alır. Bu derslerin ortak olarak amaçladığı en önemli şeylerden bir tanesi ise sizin çaldığınız gitarın temel noktalarını öğrenmeniz ve eğitmeninizden bağımsız olarak da çalabilecek bir noktaya gelmenizdir. Hızlı bir ilerleme kaydetmeniz temel hedeftir. Sonrasında, eğitmeniniz sizi daha iyi tanıdıkça ilgi duyduğunuz müzik türü ne ise o türden parçalar seçip motivasyonunuzu artırabilir. Bununla birlikte, eğitmeniniz sizin kişisel ve profesyonel hedeflerinize hakim olur, zayıflıklarınızı ve güçlü olduğunuz noktaları değerlendirir ve tamamen bunlar üzerinden size bir program sunar.

Her gitar öğrencisinin zorlandığı ya da zevk aldığı kısımlar farklıdır. Kimileri işin teorik kısmını daha çabuk kaparken pratikte zorlanır, ya da bunun tam tersi olabilir. İşin teorik kısmı demişken, ritmik nota okuma becerisi ve müzik notalarını ilk görüşte çalabilmek gerçekten edinmesi çok kolay olmayan fakat bir o kadar da gerekli adımlardır. Bu konuda kendinizi geliştirebilmeniz hem gitarı daha iyi ve daha kolay çalmanıza, hem de ileride konservatuvar gibi hedefleriniz olursa avantaj elde etmenize yarar. İşte tam da bu yüzden birçok müzik eğitmeni öğrencilerinden notaları tanımasını ve zamanla akıcı bir şekilde tempo tutarak çalabilmesini ister.

Müzik teorini bir kez anladığınızda artık gitar çalma pratikleri çok daha eğlenceli geçecektir. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi de ne yaptığınızı biliyor olmanızdır. Notalara göre elinizin hangi tellere gitmesi gerektiğine alıştıktan sonra artık siz teori üzerine düşünmeden sürecin kendiliğinden işlediğini fark edeceksiniz. İşin güzelliği de burada! Aslında gitar dersi almaya başladığınız birinci günden itibaren nasıl bir seviyeye geldiğinizi en iyi siz gözlemleyeceksiniz ve bu sizin motivasyonunuzu direkt olarak artıracak. Eğitmeniniz başlangıçta sizden çok komplike notalar barındıran parçaları çalmanızı istemeyecektir. Biliyoruz, o parçaları çalmak oldukça havalı olurdu! Fakat üzülmeyin, bu süreç emek isteyen ve adım adım ilerleyen bir süreçtir. Görece çalması daha kolay ve yavaş bir ritme sahip parçalardan başlayıp çok kısa bir zaman içerisinde siz de hep çalmayı hayal ettiğiniz parçalarda uzmanlaşabilirsiniz.

Şu an imkansız olarak nitelendirdiğiniz ne varsa düzgün bir çalışma sistemi ve sizi iyice tanıyan bir eğitmenle hepsini gerçekleştirebilir, ileride kendi bestenizi yapacak yetkinliğe ve yaratıcılığa bile sahip olabilirsiniz!

Özel Bir Eğitmenle Gitar Dersleri Almanın Önemi

Gitar dersini alabileceğiniz birden fazla ortam vardır. Online, evde özel bir eğitmenle ya da bir müzik okulunda grup içinde ders alabilirsiniz. Peki neden bu seçeneklerin arasında gitar eğitmeniyle çalışmanızı öneriyoruz?

Birincisi, yeni bir müzik enstrümanı öğrenmek bazı zamanlar moral bozucu olabilir. Hele ki bir grup içinde öğreniyorsanız, gruptaki herkesin seviyesi bir olmayacağından tam olarak ortama adapte olamayabilirsiniz. Bu özellikle de her seviyeye hitap eden grup derslerinde sıkça karşılaşılan bir durumdur. Yerine göre dersi fazla zor ya da kolay bulmak motivasyonunuzu doğrudan etkiler.

İkincisi, gitar eğitmeni gruptaki herkesle eşit düzeyde ilgilenmeyebilir. Bir gitar eğitmeniyle özel ders almaksa tam aksine bütün ilginin ve özenin size verilmesi demektir. İyi bir eğitmen sizin ilk günden gelişiminizi takip eder ve gitar çalma şeklinizle ilgili herhangi bir problem varsa bunları teşhis edip yine size özel bir şekilde hepsinin üstesinden gelmenizi sağlar. Bu şekilde ders boyunca ilginizi asla kaybetmezsiniz ve bu alanda hızlı bir gelişme kaydedebilirsiniz.

Özel ders almak aynı zamanda size ders saatlerini kendi programınıza göre ayarlama şansı tanır. Diyelim ki gelecek hafta gitar dersiniz varken aniden başka bir işiniz çıktı, özel eğitmeninizle konuşup ortak bir şekilde telafi dersi ayarlamak oldukça büyük bir avantajdır. Henüz eline gitar almamış bir acemi misiniz? Ya da belki de halihazırda belirli bir düzeydeki seviyenizi ilerletmek istiyorsunuz. Nasıl bir noktada olursanız olun özel eğitmenler her seviyedeki öğrenciye hitap edecek tecrübeye sahiptir ve bu şekilde hedeflerinizi başarmanızda katkıda bulunurlar. Hatta bazılarının diğer müzik enstrümanlarında da uzmanlığı ya da bilgisi olabilir. Bu şekilde gitar derslerinize piyano, saksafon, bas gitar, çello, klarnet ya da trampet gibi birçok farklı enstrümanla eşlik edip dersi renklendirebilirler.

Superprof ile Bursa’dan Gitar Eğitmeni Bulmak

Daha önce de altını çizdiğimiz gibi gitar dersleri almak için birden fazla seçeneğiniz vardır. Biz size içlerinden en verimli bulduğumuzu sizi yormayacak şekilde sunmak istiyoruz: Superprof üzerinden bulacağınız gitar eğitmeninden özel ders almak!

Sitemizde üzerinde şu an itibariyle Bursa’da hizmet vermekte olan akustik gitar, bas gitar, elektronik gitar, Blues gitar, Chapman gitar, Country gitar olmak üzere çeşitli alanlarda uzmanlaşmış kırktan fazla gitar eğitmeni bulunmaktadır. Seviyeniz ne olursa olsun eğitmenlerimizin profillerini ziyaret edebilir ve seviyenize en uygun bulduğunuz eğitmenden ders alma fırsatı sağlayabilirsiniz. Ders ücreti konusunda tereddüt etmenize gerek yok! Eğitmenlerin içinde konservatuar ve müzik öğretmenliği okumakta olan birçok öğrenci de bulunmaktadır.Müzik öğrencisi olmayıp gitarı ustalıkla çalan ve tekniğini bilen ya da formasyon sertifikası bulunan eğitmenlerimizle birlikte de oldukça geniş bir yelpazeyle hizmet verdiğimiz için ders ücretleri de buna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Bu noktada sizin dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan bir tanesi, kendinize bir hedef koymanız, seviyenizin farkında olmanız ve buna uygun olarak eğitmenlerimizin profillerini ziyaret edip sizi gitar konusunda en iyi eğitebileceğini düşündüğünüz eğitmeni seçmenizdir. Gitar dersi almaya bir kere başladıktan sonra zamanla nasıl büyük bir ilerleme kaydettiğinizi göreceksiniz, her zaman öğreneceğiniz yeni bir teknik çıkacak ve bu gitar çalma serüveninizi çok daha keyifli ve yeniliğe açık bir hale getirecek.

Superprof olarak biz sizin için bu işe başlamanızı kolaylaştıracak hepsi alanlarında tecrübeli gitar eğitmenlerini bir araya getirdik. Belirttiğimiz gibi, Bursa özellikle müzik ve sanat alanında ilde bulunan Devlet Konservatuarı sayesinde sizin bu işe profesyonel anlamda hakim kişilerden ders alabilmeniz açısından oldukça uygundur. Seçtiğiniz müzik eğitmeninden alacağınız ilk derste eğitmeninizi tanıyabilir ve aklınızda olan bazı soruları çekinmeden sorabilirsiniz. Yeni bir müzik enstrümanı öğrenmek hem emek hem de bolca soru sormayı gerektirir. Aklınıza takılan soruları sorup da bu işi bilen birinden cevap aldıkça siz de zamanla rahatladığınızı ve karşılıklı güven ilişkisi ile bu yolda başaramayacağınız bir şey olmadığını anlayacaksınız.

Hadi siz de hiç vakit kaybetmeden bir an önce Superprof üzerinden Bursa’da ders vermekte olan eğitmenlerimize bir göz gezdirin, sizin için en ideal eğitmeni bulun ve dünyanın en popüler enstrümanlarından biri olan gitarı gittikçe uzmanlaşacağınız bir şekilde çalmaya başlayın!

Ne öğrenmek istersiniz?