Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Mersin fizik öğretmeni seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yorum almış star fizik öğretmenlerimiz.

62 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 62 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz fizik dersi olarak veren öğretmen oranımız %99

1 saat

Şimşek gibi hızlı fizik öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Mersin içinde fizik dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Mersin içindeki fizik öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Fizik dersleri almaya başlayın

3. Yeni fizik dersi deneyimleri edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Mersin konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

📚 Mersin ve çevresinde özel ders hocası ile fizik özel dersi öğrenmenin faydaları nelerdir?

Mersin ve semtlerinde özel öğretmenden fizik dersi almanın sayısız avantajı vardır.

 

Fizik dersinin faydaları arasında şunlar sıralanabilir:

 • fiziğe bakış açınızı geliştirir
 • fizik sorularını daha hızlı çözersiniz
 • fizik derslerinde daha başarılı olursunuz
 • sayısal bölümlere girme ihtimaliniz artar ve daha kolay bitirirsiniz

81'dan fazla fizik hocası arasından özel dersinizi seçin.

💳 Mersin içinde fizik öğretmeni saatlik ücreti genel olarak ne kadar?

Mersin ve çevresindeki eğitmenlerden ortalama 62 TL'ye ders alabilirsiniz.

 

Fizik özel dersleri fiyatını belirleyenler öğretmenlerdir. Bu fiyatları belirlerken birçok farklı unsur söz konusudur. Ders mekanı, ders süresi, derslerin sıklığı, öğretmenin tecrübesi, dersin alınma nedeni ve içeriği, bu faktörlerin en önemlileri olarak sıralanabilir.

 

Eğitmenlerin %97'si ilk ders saatlerini ücretsiz veriyor. Çevrenizdeki fizik öğretmeni fiyatlarını öğrenin.

💻 Superprof'ta webcam üzerinden fizik dersi işlemek mümkün mü?

Özel ders hocalarının %80'i online fizik konuları anlatıyor. Webcam üzerinden dersler hem daha avantajlıdır hem de daha rahat ders planlaması seçeneği sunarlar. Online fizik dersleri erişimi kolay uygulamaları kullanarak çabucak fizik konularını öğrenme olanağı sunuyor. Böylece coğrafi olumsuzluklar siliniyor.

✒️ Mersin konumunda fizik dersleri konularında yardımcı olan kaç hoca var?

Mersin ve çevresinde 81 hoca özel fizik dersleri veriyor.

 

Sitemizde istediğiniz şehir ve semtte ve alanda arama yapmanıza izin veren arama motorumuz ile özel fizik öğretmenlerine erişebilirsiniz.

 

Mersin konumunda 81'dan fazla müsait hoca arasından özel etüdünüzü seçin.

💯 Mersin veya çevresinde yaşıyorsanız fizik dersinde iyi bir öğrenci olabilmek için ne yapmanız gerekli ?

Fizik dersleri okuldaki en karmaşık bulanan aynı zamanda en gerekli derslerden biridir.

 

Fizik sınavlarında daha başarılı olmak için yapabileceklerinizden bazılarını özetle sıralayacak olursak:

 • Özgüven eksikliğinizi aşmak için deneyimli bir hocadan destek almak
 • Anlamadığınız soruları yetkin bir hocaya ve sınıf arkadaşınıza sormak
 • Fizik dersi ile gerçek hayat arasında bağlantı kurma becerisi geliştirmek
 • Fizik konularına önyargıyla yaklaşmamak

 

Yetkin bir özel ders hocası ile fizik sınavlarına kendinizden daha emin bir şekilde girebilirsiniz.

 

Fizik özel derslerinizi hangi mekanda alacağınız tamamen sizin tercihinizde: Evde veya dışarıda bir mekanda, hocanızı belirledikten sonra fizik özel derslerinizi gönül rahatlığıyla planlayın.

 

Mersin konumunda 81 fizik öğretmeni arasından istediğiniz öğretmeni bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

Fizik öğretmeninizi bulun

Fizik öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Mersin Fizik öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Fizik özel ders öğretmenleri Mersin içinde size fizik derslerinde yardımcı olsun

Mersin Fizik Dersleri Kimlere Yönelik?

Mersin’de fizik dersi almak isteyen çok çeşitli yaş ve eğitim grubundan insan bulunur. Öncelikle aklımızda tutmalıyız ki, Mersin genç bir şehirdir. Evet, Akdeniz kıyısında bulunan bu güzel şehrimiz çoğunlukla genç nüfustan oluşur. Bu genç nüfus içinde ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite çağında binlerce öğrenci bulunur. Bu öğrenciler Mersin’in her semtinde yoğun olarak bulunmaktadır. Bu yüzden Mersin’de her semtte bu gruba yönelik fizik dersleri bulunur. Elbette, fizik dersi arayan herkesin ihtiyacı farklı olabilir. Fakat yine de, çoğu kişi, özellikle öğrenciler, ortak bir amaçla fizik dersi yardımı almayı istemektedir. Mersin’de fizik yardımı arayan öğrencileri gittikleri okul ve sınıfa göre ihtiyaçlarına göre sıralayabiliriz.

Öncelikle en üst düzey fizik dersleri alan üniversite öğrencilerinden başlamak mantıklı olcaktır. Üniversite lisans ve yüksek lisans öğrencileri, fizik dersi yardımına ihtiyaç duyabilirler. Fizik dersleri, çeşitli konulara ayrılarak üniversitede çok çeşitli uzmanlık alanlarıyla dersler halinde verilmektedir. Üniversitede hem genel fizik hem de fizik alt konuları dersleri nazı bölümlerde zorunlu olarak okutulan dersler arasındadır. Mersin’de üniversite fizik derslerinin zorunlu olarak okutulduğu bölümlerin başında sayısal bölümler gelir. Daha detaylı açıklayacak olursak, üniversitelerde fizik, fizik mühendisliği, fizik öğretmenliği, makina mühendisliği, inşaat mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği gibi sayısız alanda, fen fakültesi, mühendislik fakülteleri, sağlık bilimleri fakültesi gibi fakültelerin de bölümlerinde fizik dersleri başlıca okutulan dersler arasındadır.

Mersin’de fizik dersinin zorunluğu olduğu bölümleri içeren üniversiteler bulunur. Şehirdeki tek devlet üniversitesi olan Mersin Üniversitesi, aynı zamanda Mersindeki en eski üniversitedir de. Bu yönüyle her yıl pek çok öğrenciyi kendisine çekmektedir. Mersin üniversitesi sayısal puanıyla öğrenci alan pek çok bölüm barındırır. Bölüm sayısı fazla olan Mersin üniversitesinde fizik, makina mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği gibi fizik derslerinin yoğun olarak işlendiği bölümleri okumak mümkündür. Üniversitedeki derslerde zorlanan öğrenciler üniversite fizik dersleri yardımına ihtiyaç duyabilir. Özellikle üniversitedeki fizik derslerinin liseden çok daha ağır olduğu düşünüldüğünde bu durum normaldir.

Mersin’deki bir diğer üniversite ise Çağ Üniversitesidir. Çağ Üniversitesi şehirde bulunan bir özel üniversitedir. Çağ Üniversitesi, tıpkı Mersin üniversitesi gibi pek çok bölüm barındırır ve bu bölümler de sayısal alanlan öğrenci alan ve zorunlu fizik dersleri bulunan bölümlerdir. En azından fizik giriş dersi neredeyse tüm sayısal bölümlerde okutulur.

Şehirdeki bir diğer özel üniversite ise Toros Üniversitesidir. Çağ Üniversitesi kadar eski olmasa da, Toros üniversitesi de şehirde geniş bir öğrenci kitlesine sahiptir. Bu üniversite de sayısal bölümden öğrenci alan bölümleri bünyesinde barındırır. Üniversite giriş sınavında yüksek başarı elde öğrenciler, Çağ Üniversitesi ve Toros Üniversitesi tarafından sunulan başarı bursundan faydalanma şansına sahip olabilir. Yıllık kayıt ücretleri 20.000 TL civarında değişen Çağ Üniversitesi ve Toros Üniversitesine gitmek isteyenler için iyi bir indirim fırsatı, büyük kar elde etmenize yardımcı olabilir.

Elbette bu üniversitelere girebilmek için Mersin’de öğrenciler öncesinde TYT ve AYT sınavlarına girmelidir. Birlikte Mersin liseleri ve TYT ve AYT hazırlığına bakalım

Mersin’de Liseler ve AYT

Mersin’de üniversiteye yerleşmeden önce elbette lise eğitimi almak ve sonrasında üniversite giriş sınavlarına girmek gereklidir. Bunun için lise eğitimi oldukça önemli bir yere sahiptir.

Mersin’de gittiğiniz lise türüne göre aldığınız eğitim ve sınıf arkadaşlarınız değişecektir. Mersin’de iyi bir fizik eğitimi almak istiyorsanız sayısal alanın daha önde olduğu liseler size yardımcı olacaktır. Bu alanda en ünlü liseler fen liseleridir.

Mersin’de fen liseleri çoğunlukla en yüksek LGS puanı ile öğrenci alan liselerdir. Bu durum hem fen liselerinde derslerin diğer liselere göre daha üst düzeyde olması hem de fen liselerine giren öğrencilerin daha yüksek kapasitedeki ders çalışma ve ders işleme becerisi olarak gösterilebilir. Tam bu sebepten ötürü fen liselerinde dersler daha çok sayısal ağırlıklı durumdadır. Adından da anlaşılacağı üzere fen bilimleri dersleri fen liselerinde daha yoğun olarak gösterilmektedir. Bu da demek oluyor ki fen liseleri Mersin’de fizik eğitiminin en iyi ve en yoğun olduğu liselerdir. Bu yüzden lisede sayısal alanı seçme planı olan ve üniversitede de sayısal puanla öğrenci alan bölümlere yerleşmek isteyen öğrenciler için ideal seçim olacaktır.

LGS puanınız yüksekse sizin için Mersindeki fen liseleri listesini ileride tercih olursanız kısaca hazırladık:

 • Eyüp aygar fen lisesi
 • Mersin Fen lisesi
 • Sesim sarpkaya fen lisesi
 • Yıl fen lisesi
 • Yahya akel fen lisesi
 • Özel toros fen lisesi
 • Tarsus şehit Halil özdemir fen lisesi
 • Silifke fen lisesi
 • Mezitli fen lisesi
 • Erdemli imkb fen lisesi
 • Tarsus fen lisesi
 • Özel tepe fen lisesi

Fen liseleri elbette Mersindeki tek lise tipi değildir. Mersin’de aynı zamanda son derece popüler olan temel liseler de bulunur. Birçoğumuzun bildiği üzere temel liseler son yıllarda meydana gelmiş yeni tip liselerdir. Temel liseler özel liselerdir. Temel liseler, daha önce dershane olarak hizmet veren kurumlardır. Zamanla lise haline gelmişlerdir.

Bu sebeple temel liseler TYT ve AYT hazırlık konusunda önemli bir deneyime sahiptir. Geçmişte öğrenciler üniversite giriş sınavlarına hazırlanırken dershanelere sıklıkla başvururlardı ve lise son sınıfta devamlı olarak dershanelere giderlerdi. Bu durum, dershanelere ve dershanelerdeki öğretmen kadrosuna TYT ve AYT hazırlık alanında önemli bir deneyim kazandırmıştır. Bu sebeple TYT ve AYT hazırlık için konusunda öğrencilerce sıklıkla tercih edilen liselerdir çünkü öğrencilere AYT ve TYT’te yeterince hazırlandıkları konusunda ihtiyaç duydukları verirler.

Sizin için Mersindeki temel liseler listesini kısaca hazırladık:

 • Özel bilgiyön temel lisesi
 • Özel çarşı kültür temel lisesi
 • Özel ileri Kavram temel lisesi
 • Özel Mersin cebir temel lisesi
 • Özel Mersin final temel lisesi

Mersin temel lise fiyatları elbette çok farklı olabilir. Temel lise fiyatlarını belirleyen kriterler arasında lisenin geçmiş yıllardaki öğrencilerinin yerleştiği üniversiteler ve sınavlarda yaptıkları dereceler önemli yer tutar. Aynı zamanda okulun eğitim kadrosu ve popülerliği, merkeze yakınlığı gibi unsurlar da fiyatların belirlemesinde rol oynar. Bütçenize uygun bir temel lise bulmak için liselerle iletişime geçmeniz gerekebilir.

Peki Mersin’de lise seçimi neden bu kadar önemlidir? Çünkü bizi üniversiteye hazırlayan en temel kurumlar liselerdir.

Üniversiteye girmeden önce TYT ve AYT sınavlarına girip aldığımız puana göre üniversite ve bölüm tercihi yaparız. Bu yüzden bu sınavlardan aldığımız puanlar hayatımızı etkiler.

Fizik dersleri de TYT ve AYT sınavlarında temel alanlar arasındadır. Bu yüzden fizik dersleri TYT ve AYT sınavlarında yüksek puanlar almak isteyen öğrencilerin ekstra önem vermesi gereken bir derstir.

TYT sınavı, açılımı Temel Yeterlilik Testi olan bir sınavdır. Adından da anlaşılacağı gibi bu sınavda öğrencilerin lisede gördükleri temel bilgiler ölçülür. TYT sınavı fizik dersi dışında matematik, geometri, kimya, biyoloji, Türkçe, felsefe, tarih, coğrafya, din kültürü ve ahlak bilgisi soruları da içerir. Tüm bu derslerden temel düzeyde sorular sorulur. Temel düzeyden kasıt, 9. sınıf ve 10. sınıfta görülen konulardan. Bu yüzden 9. sınıf ve 10. sınıf fizik konuları TYT fizik soruları hazırlığı yapanların iyice öğrenmesi gereken konular olacaktır.

Sizin için 9. sınıf ve 10. sınıf fizik ders konularını içeren TYT fizik konularını kısaca listeledik:

 • Fizik Bilimine giriş
 • Basınç ve kaldırma kuvveti
 • Hareket
 • İş, güç ve enerji
 • Dalgalar
 • Madde ve özellikleri
 • İşi, sıcaklık ve genleşme
 • Dinamik
 • Elektrik ve manyetizma
 • Optik

TYT sınavından sonra öğrencilerin girdiği ikinci sınav ise AYT sınavıdır. AYT açılımı Alan Yeterlilik Testidir. Yine adından da anlaşılacağı üzere bu sınavda 10. sınıf sonunda seçilen alana göre sınavlara girilir. Sayısal alanı seçen öğrenciler fizik dersleri soruları çözmektedir (matematik, geometri, kimya, biyoloji yanında). AYT fizik soruları 9, 10, 11 ve 12. sınıf fizik derslerini içerir. Kısacası lise fizik derslerinde gördüğünüz her şeyden sorumlusunuzdur. Bu yüzden yoğun bir fizik çalışma programına ihtiyacınız olacaktır.

Sizin için AYT fizik konuları listesini kısaca hazırladık:

 • Fizik Bilimine giriş
 • Hareket ve kuvvet
 • Isı ve sıcaklık
 • Elektrik ve manyetizma
 • Dalgalar
 • Kuvvet ve hareket
 • Basit harmonik hareket
 • Atom fiziğine giriş ve radyoaktive
 • Modern fiziğin teknolojideki uygulamaları
 • Madde ve özellikleri
 • Enerji
 • Elektrostatik
 • Basınç ve kaldırma kuvveti
 • Optik
 • Çembersel hareket
 • Dalga mekaniği
 • Modern fizik

Mersin’de TYT ve AYT Hazırlık için Etüt Merkezleri

Mersin’de çoğu öğrenci AYT ve TYT hazırlık için okul dersleri ile yetinmeyebilir. Yetinmekten ziyade okul dersleri öğrencilere bu yoğun sınav hazırlığı için yeterli gelmeyebilir. Bu durumda öğrenciler ve veliler çok çeşitli yollara başvurabilir. Okul dışı ders alma yöntemleri bu yüzden çeşitli ölçüde gelişmiştir.

Mersin’de Türkiye’nin kalanında olduğu gibi dershanelerle başlayan üniversite giriş sınavlarına hazırlık süreci günümüzde etüt merkezleri ile okul dışında da desteklenmektedir.

Etüt merkezleri Mersin’in dört bir yanında yayılmıştır. Mersin’de şu an onlarca etüt merkezi mevcuttur. Etüt merkezleri öğrencileri aynı amaca yönelik hazırlasa da ve aynı konuları işliyor olsalar da  ders işleme yöntemleri ve öğrencilere yaklaşımları farklılık gösterebilir.

Etüt merkezleri bu yüzden farklı fiyatlara sahip olacaktır. Mersin’de etüt merkezleri şehrin her yanında bulunsa da daha çok merkez ilçeler olan Yenişehir, Toroslar, Mezitli ve Akdeniz’de yoğunlaşmıştır. Özellikle Mersin merkezde etüt merkezi sayısı oldukça fazladır. Şehir merkezinde, merkez ilçelerde veya diğer ilçelerin merkezinde yaşıyorsanız evinize yakın etüt merkezi bulmanız zor olmayacaktır.

Etüt merkezi fiyatları merkezin konumuna bağlı olarak değişebilir. Merkezi bir konumda olan ve ulaşımı kolay olan bir etüt merkezi daha pahalı olabilir.

Mersin etüt merkezi fiyatlarını belirleyen bir diğer etmen ise öğretmen kadrosunun deneyimidir. Aynı zamanda öğretmen kadrosunun gücünü gösteren bir diğer etmen ise her yıl mezun olan öğrencilerin yerleştikleri bölümler ve aldıkları puanlar örnek gösterilebilir.

Sizin için Mersindeki etüt merkezleri listesini gelecekte ihtiyacınız olur diye kısaca derledik:

 • Avrupa Boğazici Etüt Merkezi
 • Gelişimsel Boyut Etüt Merkezi
 • Özel Mersin ekol öğrenci etüt eğitim merkezi
 • Yenişehir Etüt Merkezi
 • Etüt eğitim merkezi
 • Altınkalem etüt merkezi
 • Bilgi Yön Etüt Merkezi

Superprof ile Mersin’de Fizik Öğretmeni Bulmak

Superprof’ta Fizik öğretmenleri Mersin’de oldukça rağbet gören bir branş grubudur. Bu sebeple fizik öğretmenlerine sürekli olarak bir talep vardır diyebiliriz. Özellikle Mersindeki üniversite öğrencileri ve lise öğrencileri, dersleri için ek yardıma ihtiyaç duyduklarında veya sınavlara hazırlanıyorken fizik özel ders almak için fizik öğretmeni arayabilir.

Mersin’de fizik hocası seçenekleri çok fazladır fakat bulmak bu kadar kolay mıdır? Fizik öğretmeni sayısı arttıkça seçim yapmanız gereken havuz da büyümektedir. Peki tüm fizik öğretmenlerini tek bir çatı altında hızlıca ve pratik bir şekilde nasıl görebilirsiniz? Sokak sokak dolaşmanıza gerek yok, Superprof yanınızda!

Superprof, Mersindeki fizik öğretmenlerini tek bir çatı altında bir araya getiren Türkiye’nin lider özel ders platformudur. Superprof’ta her deneyim seviyesinden Mersin’de fizik dersi verenler Superprof’ta bulunabilir. Üniversite öğrencileri, deneyimli öğretmenler, fizik doktora öğrencileri ve daha fazlası. Fizik dersinde ihtiyacınız hangi seviyede olursa olsun aradığınız yardımı bu geniş yelpazede bulunan öğretmenlerimizden almanız mümkün. İster üniversite fizik dersleri, ister lise fizik dersleri olsun...

Superprof’ta anasayfada arama motorundan hızlıca Mersin’de fizik özel dersi araması yapmanız mümkün. Böyle karşınıza tüm Mersin fizik özel ders öğretmeni ilanları belirecektir. Aramanızı yüzlerce öğretmen arasından kriterlerinize göre filtreleyip zaman kazanabilirsiniz. Mersindeki öğretmenleri fiyat, ders verme şekilleri (yüz yüze veya online), ders verdikleri seviye (ilkokul, ortaokul, lise, üniversite vb.) olarak filtreleyebilirsiniz.

Superprof’ta Mersin fizik dersi fiyatı ortalama 54 TL. Bu fiyat daha yüksek veya çok daha düşük de olabilir. Şanslısınız ki, Superprof’ta fizik öğretmenleri ilk fizik dersi saatinizi ücretsiz veriyor! Böylece birbirinizi tanıma ve yol haritası belirleme imkanınız bulunuyor. Öğretmeninizle tanışmak ve ders anlatma şeklini görüp değerlendirmek için harika bir fırsat!

Ne öğrenmek istersiniz?