Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Sakarya matematik hocası seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star matematik öğretmenlerimiz.

61 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 61 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz matematik dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

1 saat

Şimşek gibi hızlı matematik öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Sakarya içinde matematik dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Sakarya içindeki matematik öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Matematik dersleri almaya başlayın.

3. Yeni ders deneyimleri edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Sakarya konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

💸 Sakarya matematik ders fiyatı ne kadar?

Sakarya konumunda, matematik dersleri ortalama fiyatları ₺61.

 

Matematik özel ders fiyatları şunlara göre değişiklik gösterir:

 • matematik öğretmenleri deneyimi
 • dersinizin nerede olacağı (webcam üzerinden veya dışarıda)
 • alacağınız toplam ders saati ve her dersin süresi
 • ders alma sebebiniz

Özel ders öğretmenlerinin %97'si ilk dersi ücretsiz veriyor. Semtinizdeki matematik hocaları fiyatlarını öğrenin.

🧮 Kaç öğretmen Sakarya konumunda özel matematik dersi yapmak için müsait?

434 matematik özel ders öğretmeni matematik dersleri vermek için Sakarya ve çevresinde müsait.

 

İlanlarını inceleyip ihtiyaçlarınıza uyan matematik hocasına yazabilirsiniz.

 

434'dan fazla matematik öğretmeni arasından etüdünüzü seçin.

💻 Superprof sitesinde uzaktan eğitimle matematik dersi yapmak mümkün mü?

Özel ders hocalarının %80'i online matematik dersi işliyor. Online dersler hem daha avantajlıdır hem de daha fazla esneklik sunarlar. Online matematik dersleri erişimi kolay platformları kullanarak daha hızlı matematik sınavlarına hazırlanma olanağı sunuyor. Böylece coğrafi olumsuzluklar ortadan kalkıyor.

✒️ Sakarya matematik öğretmenleri öğrencilerinden ortalama kaç puan almış?

46 puanlama arasından, ders alanlar matematik hocalarına 5 üzerinden ortalama 5.0 puanladı.

 

Eğitiminiz ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa Superprof ekibinden bir müşteri memnuniyet temsilcisi çözüm bulmak için (mail üzerinden tüm hafta) müsait olacaktır.

 

Diğer S.S.S. sayfamızı okuyun.

🧑‍🏫 Sakarya matematik özel ders yardımının faydaları neler?

Matematik lisedeki en zor derslerden biridir. Birçok talebe lise, ortaokul, ilkokul ve hatta daha üst seviyelerde okulda zorluk çekiyorlar. İşte bu yüzden matematik özel ders oldukça revaçtadır.

 

Matematik özel ders öğretmeni ile birçok öğrenci matematik dersi korkularını bitirmektedir.

 

Tecrübeli bir hoca ile tüm matematik özel kursları size farklı matematik formüllerini daha kalıcı öğrenme olanağı sunuyor.

 

Hocanızı seçip evde veya evinizin dışında dersinizi rezerve etmeniz yeterli.

 

Matematik özel derslerinizi rahatça evinizde veya evinizin dışında nerede almak istiyorsanız hocanız ile iletişime geçip planlamanızı sağlayan bir mesaj kutusu bulunmaktadır.

 

Sakarya konumunda 434 özel ders hocası arasından istediğiniz öğretmeni bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

Matematik öğretmeninizi bulun

Matematik öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Sakarya Matematik öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Matematik özel ders öğretmenleri Sakarya içinde size matematik dersi konularında yardımcı olsun

Sakarya Üniversitesinde Matematik Bölümü Okumak

Sakarya Üniversitesi Matematik Bölümü 1992 yılında Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde kurulmuştur. Bölümde 12 Profesör, 7 Doçent, 3 Doktor Öğretim Üyesi, 1 Öğretim Görevlisi ve 5 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplamda 28 öğretim elemanı hizmet vermektedir. Matematik bölümü öncelikli olarak matematiğin bütün alanları için iyi bir temeli hazırlamak amacıyla oluşturulmuştur. Problemlere çözümler üretebilen ve farklı bakış açılarından problemlere yaklaşabilen, matematik alanlarında çalışmalar yapabilen bilim adamlarının yetiştirilmesini amaçlamaktadır.  

 

Bölümde, Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi, Cebir ve Sayılar Teorisi, Topoloji, Geometri, Uygulamalı Matematik ve Matematiğin Temelleri ve Lojik alanlarında çeşitli dersler verilmektedir.  Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’nü tamamlayan öğrenciler “Matematikçi” olarak mezun olurlar. Mezun matematikçiler gerek kamuda gerekse de özel sektörde geniş çalışma olanaklarına sahip olurlar. Matematik doğru düşünme sanatıdır. İnsanın doğru düşünmesini, analiz ve sentez yapabilmesini sağlar. Analitik düşünmeyi ve model kurma yeteneğini geliştiren, sistematik hata yapmayı önleyen evrensel bir dil olma niteliği gösteren temel bir bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin toplanmasını, toplanan verilerin düzenlenmesini, yorumlanması ve doğru olarak açıklanmasını sağlar. Bu yönüyle bütün fen ve sosyal bilimlerin matematiğe ihtiyacı vardır. Bölüm olarak amacı, kendisi ve ülkesi için hedef ve idealleri olan, doğru düşünme yeteneği gelişmiş, kendine güvenen, bilgi üreten, özgün ve estetik değerlere sahip ve temel matematik bilgisi ile donatılmış bireyler kazandırmaktır.

 

Öğrenciler Erasmus aracılığı ile, anlaşmalı olduğumuz yurt dışı üniversitelerde, öğrenimlerinin bir süresini geçirebilmekte; Farabi ve Mevlana değişim programları ile farklı üniversitelerde belirli sürelerde öğrenim görmekte ve çalışmalar yapabilmektedirler. Mezuniyet sonrası, lisansüstü eğitim yapabilecek donanıma sahip olan öğrencilerden isteyen yüksek lisans ve doktora yapabilmekte ve üniversitelerin değişik birimlerinde akademisyen olarak görev alabilmektedirler. İşletme, ekonomi, astronomi, fizik, endüstri ve mühendislik gibi bilimlerin temeli olan matematik kendi içinde de birçok uygulama alanına sahiptir. Mühendislik problemlerinde kullanılan sayısal çözümleme, sosyal hayatın önemli araçlarından olan olasılık ve istatistik, son yıllarda gittikçe önemi artan, finans ve sigorta matematiği bunlardan ilk akla gelen temel başlıklardır.

 

Sakarya’da Matematik Özel Ders Almak

Matematiği uzay biliminin, sayı biliminin, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin detaylı bir şekilde açıklanması, sonraki dönemlere aktarılması olarak açıklanabilir. Matematik oldukça eski bir derstir, uzun ve derin bir geçmişi bulunur. Eski dönemde var olan uygarlıklar tarafından da incelenmiş ve günümüze kadar değişen ihtiyaçlar doğrultusunda şekillenmiştir. Matematik, varlıkların aralarında bulunan ilişkiler ile ilgilenir, varlıkların kendisi ile ilgilenmez. Matematik, insanların beyin fonksiyonlarının çalışmasına olanak sağlar ve mantıksal olan sistemlerin birleşmesinden oluşur. Yaşam boyunca matematiğin önemi tartışmaya açık bile değildir. Birçok bilim dalından matematiği çıkartırsanız o bilimler bilim olma özelliğini kaybeder. Matematik birçok bilim dalının oluşmasına katkı sağlamaktadır. Bundan kaynaklı olarak da birçok bilim dalının kapısı matematik ile aralanır.

 

Başarılı olmak isteyen öğrenciler özel derse ihtiyaç duyar.Özel ders almak için başarısız olmak gerekmez, daha iyi bir başarı elde etmek isteyen herkes özel ders alabilir. Sakarya da aynı zamanda çok sayıda etüt merkezi ve dershane de bulunmaktadır. Sakarya’da etüt merkezi arıyor iseniz Sakarya etüt merkezleri listesi başlıca etüt merkezleriyle size yardımcı olabilir:

 • Doruk Etüt Merkezi
 • Ada Bilgin Etüt Eğitim Merkezi
 • AdaKent Etüt Merkezi
 • IMA SAKARYA ÖZEL ÖĞRETİM KURUMU
 • Zemin Çocuk Kulubü Eğitim Merkezi
 • Sakarya Etüt Eğitim Merkezi
 • Çözüm Özel Eğitim Merkezi
 • Özel Öğretmenim Eğitim Kurumu
 • Sakarya Altıgen Vip Özel Öğretim Kursu
 • Sakarya Doğru Cevap Özel Öğretim Kursu
 • ONÜÇ Matematik Kursu
 • Sakarya Kavram Özel Öğretim Kursu

 

Temelinin eksik olduğunu düşünen veya olduğundan daha iyi bir başarı göstermek isteyen Sakaryadaki çoğu öğrenci de şehirlerindeki etüt merkezleri veya özel dersi tercih edebilirler.

 

Matematiğin Sınavlar Üzerindeki Etkisi Nedir?

Askeri alanlarda, devlet ile alakalı olan yönetim birimlerinde ve kurumlarında, temel bilim alanlarında, oluşan doğa olaylarını anlatmada, teknolojik alanlarda, mühendislik alanlarında, ticarette, ekonomide, maliye ve yönetim alanlarında, endüstri ve işletme alanlarında, eczacılık, fen bilimleri, gıda vb. alanlarda, fizikte, sosyal bilimlerde matematikten yararlanılmaktadır.Ülkemizde öğrenciler ortaokulda LGS ile liselere giriş yapmaktadır. LGS sınavında yüksek puan alarak öğrenciler iyi bir liseye gidebilir. .Liselere LGS puan üstünlüğüne göre (yüzdelik dilim) merkezi yerleştirme yapılmaktadır. Bu yüzden bu sınav ortaokul öğrencileri için önemli bir sınavdır. LGS’yi atlatıp  liseye geçmiş öğrenciler, üniversite sınavların girmek mecburiyetindedirler. LGS' de 90 soru yer almaktadır ve bu soruları cevaplaması için öğrencilere 155 dakika süre verilmektedir. Sakarya’da gidebilecekleri ve üniversiteye iyi bir şekilde hazırlanabilecek düzeyde eğitim veren birçok fen lisesi bulunmaktadır.  Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi , Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi, Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi, Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi bu liselerden biridir.Öğrencilerin bu liseye gidebilmeleri için belirli bir başarı göstermeleri gereklidir .

Üniversite sınavları TYT sınavı ve AYT sınavı olmak üzere ki aşamadan oluşur. . İlk sınav TYT(Temel Yeterlilik Testi) sınavıdır. Bu testte matematik, Türkçe, fen bilimleri (fizik, kimya, biyoloji), geometri, sosyal bilimler (coğrafya, tarih, felsefe, din kültürü ve ahlak bilgisi) soruları bulunmaktadır. İkinci sınav ise AYT(Alan Yeterlilik Testi) sınavıdır. AYT matematik soruları sayısal ve eşit ağırlık bölümü öğrencilerinin çözmesi gereken en önemli sorulardır. Matematik alanında iyiyseniz sayısal alanındaki üniversite bölümleri en çok tercih edilen bölümlerdir diyebiliriz. Bazı bölümlerden örnek verecek olursa Elektrik – Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Diş Hekimliği, Endüstri Mühendisliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Matematik Öğretmenliği bu bölümlerden birkaçıdır.

 

Özel Matematik Öğretmeni Size Nasıl Katkıda Bulunabilir?

 Yaşamımızın her alanında karşılaştığımız ve sıklıkla kullandığımız Matematik, kimilerine göre çok karışık, kimilerine göre çok zor kimilerine göre ise çok kolaydır. Matematiği sevmek çok önemlidir, bu yüzden matematiği sevmeyen veya sevemeyen birçok insan, hayatının birçok evresinde zorluklar yaşamıştır. Matematiği sevmenin en güzel yolu ise, size sevdirecek bir öğretmeni tanımış olmaktır.

 

Matematik öğretmeni, öğrencilerin matematiksel kavramları anlamasını sağlayarak eleştirel düşünme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur. Anaokulundan üniversiteye kadar farklı eğitim kademelerinde ders verebilir. Yılların vermiş olduğu deneyimle birlikte öğrencinin eksiğini en iyi şekilde tamamlayabilir. Türkiye'nin en iyi lise ve üniversitelerini kazandırmayı hedef olarak belirleyen öğretmenler, sıradanlığın dışında ders anlatım teknikleriyle öğrencinin modunu düşürmeden hedefe odakta kalmasını sağlamaktadır. Derslerde kendi dökümanlarını kullanabildikleri gibi öğrencilerin ellerindeki kitaplar üzerinden de ders anlatabilmektedirler.Ayrıca özel ders öğretmenlerinin  döküman noktasında zengin arşivleri bulunmaktadır.Öğrenci anlatılanların temelini bilmediğinden sadece hocanın tahtaya yazdıklarını defterine yazar.Anlatılanların çoğunu anlamadığından dolayı, derste sıkılır , konuşur , okula ders için değil de , arkadaşlarını görmek , muhabbet etmek için gitmeye başlar.Özel ders her zaman en iyi kalitede eğitim ve başarı demektir. Öğretmen öğrenciyi birebir takip ettiğinden, nerede eksiği olduğunu görür ve ona göre program oluşturarak , öncelikle eksiklikleri ortadan kaldırır.

 

Öğretmenler, kişiye özel öğrenme planını hazırlamak için öğrenciyle birlikte çalışır. Geliştirilmiş konsantrasyon, odaklanma ve öğrenme tutkusu ile öğrenciyi okulda başarıya taşıması mümkündür. Öğretmenler verimliliği en üst safhada tutmak için düzenli ödevlendirmeler ve online deneme sınavları ile öğrencileri sürekli takip etmekte, eksiklerini sınav sonuç raporlarıyla birlikte göstererek kolayca tamamlamalarına yardımcı olmaktadır. Matematik içinde bir çok konu barındırır.Bunlardan bazıları: Polinomlar, Fonksiyonlar ,İkinci Dereceden Denklemler , Sayma , Olasılık – Kombinasyon – Permütasyon , İstatistik , Tam Sayılar – Rasyonel Sayılar – Gerçek Sayılar , Temel Kavramlar , 1. Dereceden Denklemler , Basit Eşitsizliklerdir.Bu konular çok karmaşık görünebilir. Fakat  matematik özel ders öğretmeni yardımı ile öğrenme sürecinizi daha kolay hale getirebilirsiniz.

 

Sakaryadaki Kütüphaneler ve Kırtasiyeler

Konsantrasyon matematik derslerinde başarı elde edebilmek için çok önemlidir. Konsantrasyonu sağlayabilmek için de öğrencilerin  sessiz sakin çalışabilecekleri kütüphaneler mevcuttur. Sakarya’da Serdivan Gölpark, Sakarya Milli Parkı, Donatım park gibi matematik kitabınızı alıp sorulara yoğunlaşabileceğiniz birçok park da mevcuttur. .Bu parklar dışında oturup odaklanarak çalışabileceğiniz birçok kütüphane bulunmaktadır.Sakarya’da  bulunana kütüphanelerden birkaçı şu şekildedir:

 • Sakarya İl Halk Kütüphanesi
 • Faik Baysal Kütüphanesi
 • Sakarya Üniversitesi Merkez Kütüphanesi
 • Sedirvan Belediyesi Kütüphanesi
 • Sapanca İlçe Halk Kütüphanesi
 • Kültür Ve Turizm Bkn. Halk Kütüphanesi
 • Akyazı Mehmet Niyazi Özdemir İlce Halk Kütüphanesi
 • Mini Şehit Kütüphanesi

 

Matematikte tekrar yapmak çok önemlidir.İşlediğiniz konuyu unutmamak için her gün öğrendiğiniz bilgiyi tekrar etmeli ve o konuyla ilgili tekrar testlerini çözmelisiniz. Bunun için de kırtasiyelerden matematik test  kitabı alabilirsiniz. Sakarya birçok öğrenciye de ev sahipliği yaptığından aradığınız kitabı bulmanız hiç zor olmayacaktır .Sakarya’da matematik testi alabileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. İşte sizin için kısa bir Sakarya kitapçıları listesi:

 • Ofis54 Kırtasiye
 • Darcan Kırtasiye
 • MARKİD KIRTASİYE 
 • İstanbul Kırtasiye
 • Arifiye Kırtasiye Dünyası
 • Derya Kırtasiye
 • Umut Kırtasiye
 • Atlas Kırtasiye
 • Hakikat Kitap ve Kırtasiye
 • 21 Haziran Kırtasiye
 • Epsilon Kırtasiye
 • Küp Kırtasiye

 

Sınavda sorumlu olduğunuz konular sıralandırarak ,her bir konuyu sırasıyla öğrenmeli ve örnek sorular çözmelisiniz. Öğrendiğiniz konular ile ilgili sürekli tekrar soru örnekleri çözmelisiniz . Sonucu yanlış olan tüm problemleri tekrar ederek hatanın nerede olduğunu bulunmalı ve hatalar düzeltmelisiniz.

 

Sakarya’da özel matematik dersleri: Neden Superprof?

Öğrenciler çoğunlukla birden fazla ders için desteğe ihtiyaç duyuyor. Superprof öğretmenleri karşılaştırıp, öğrencilerin ders planınında bulunan derslerin tamamına yardımcı olabilecek öğretmenleri bir araya toplar. Sizlere en yarar sağlayacak, en sevecen, en donanımlı matematik özel ders veren öğretmenleri bir araya getirir. Öğrencilere matematiği sevdirmek amacıyla yola çıkan öğretmenler ile sizlere destek olur. Her öğrenci farklıdır.Öğretmenler bunun farkında ve bu nedenle öğrenciye özel eğitim planı hazırlamaktadırlar. İhtiyaçlarınızın detaylı analizini yaparak, size en uygun öğretmeni bulmaktadır.. İhtiyaç duyulan ders doğrultusunda, geniş kapsamlı öğretmen kadrosundan yüksek nitelikli öğretmenleri sizin için seçmektedir. Farklı öğretmenlerin profillerini, fiyatları ve daha fazlasını karşılaştırma imkanı sunmaktadır.  Matematik, insanların dikkatli olmasına, düzene girmesine, problemleri incelemesine ve mantıklı düşünmesine olanak sağlamaktadır.  Bu nedenle siz de matematikten özel ders alabilir, bilimsel açıdan düşünmeyi öğrenebilir, bilimsel çözümleme yollarının uygulanmasına olanak sağlar ve konu üzerinde yoğunlaşıp problemlere doğru çözümler bulup düzenli çalışma özelliği kazanabilirsiniz.Unutmayın, matematik, sınır konulması imkânsız olan bir bilim dalıdır ve hayatın her alanında karşımıza çıkmaktadır. İster yüz yüze ister online olarak dersler alabilirsiniz. YKS, AYT, TYT, LGS, KPSS, DGS gibi sınavlara hazırlıktan matematik özel ders alabileceğiniz ihtiyaçlarınıza en uygun matematik öğretmenlerini keşfetmeye hemen başlayın. Listede size en uygun olduğunu düşündüğünüz Sakarya Matematik öğretmenini bulduktan sonra talebinizi ücretsiz bir şekilde öğretmene iletin. Alternatif oluşturmak istiyorsanız birden fazla öğretmene talebinizi iletebilir veya genel ders talebi oluşturabilirsiniz.İlgili öğretmenler çok kısa bir süre içerisinde sizinle iletişime geçecektir. Şartları konuşun ve derslere başlayın!

Ne öğrenmek istersiniz?