Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Balıkesir matematik hocası seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star matematik öğretmenlerimiz.

62 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 62 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz matematik dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

1 saat

Şimşek gibi hızlı matematik öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Balıkesir içinde matematik dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Balıkesir içindeki matematik öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Matematik dersleri almaya başlayın.

3. Yeni ders deneyimleri edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Balıkesir konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

💸 Balıkesir matematik özel ders fiyatı ne kadar?

Superprof'ta ortalama Balıkesir matematik dersi saatlik ücretleri 62 TL.

 

Fiyatlar şunlara göre değişiklik gösterir:

  • matematik öğretmenleri deneyimi
  • dersinizin nerede olacağı (Skype üzerinden veya öğrenci evinde)
  • alacağınız ders sayısı ve her özel dersin süresi
  • ders alma sebebiniz

Eğitmenlerin %97'si ilk dersi ücretsiz veriyor. İlinizdeki matematik özel ders hocaları ücretlerini öğrenin.

🧮 Balıkesir konumunda kaç özel ders öğretmeni matematik dersi yapmak için müsait?

Balıkesir ve ilçelerinde, 344 matematik özel ders hocası özel ders yapmak için müsait.

 

Özgeçmişlerini okuyup ihtiyaçlarınıza uygun matematik öğretmenine yazabilirsiniz.

 

344'dan fazla matematik hocası arasından dersinizi seçin.

💻 Superprof sitesinde webcam üzerinden özel ders almak mümkün mü?

Özel ders hocalarının %80'i online matematik dersi veriyor. Uzaktan dersler hem daha bütçe dostudur hem de daha rahat ders planlaması seçeneği sunarlar. Online matematik dersleri erişimi kolay uygulamaları kullanarak daha hızlı matematik sınavlarına hazırlanma olanağı sunuyor. Böylece coğrafi imkansızlıklar engel olmaktan çıkıyor.

✒️ Balıkesir konumunda öğrenciler matematik öğretmenini nasıl puanlandırır?

24 değerlendirme arasından, öğrenciler matematik öğretmenlerine beş üzerinden ortalama 5.0 puanladı.

 

Eğitiminiz ile ilgili herhangi bir isteğiniz varsa Superprof ekibinden bir müşteri memnuniyet temsilcisi çözüm bulmak için (e-mail ile tüm hafta) hizmetinizde olacaktır.

 

S.S.S. sayfamıza göz atın.

🧑‍🏫 Balıkesir matematik dersleri yardımının yararları neler?

Matematik ortaokuldaki en çok zorlanılan derslerden biridir. Birçok çocuk lise, ortaokul, ilkokul ve hatta daha üst seviyelerde okulda zorluk çekiyorlar. İşte bu yüzden matematikten özel ders oldukça revaçtadır.

 

Özel matematik öğretmeni ile birçok öğrenci matematik dersi korkularını bitirmektedir.

 

Diplomalı bir öğretmen ile tüm matematik özel kursları size farklı matematik formüllerini daha kalıcı ilerletme fırsatı sunuyor.

 

Öğretmeninizi belirleyip rahatça evinizde veya evinizin dışında özel dersinizi rezerve etmeniz yeterli.

 

Matematik özel derslerinizi rahatça evinizde veya evinizin dışında nerede almak istiyorsanız öğretmeniniz ile iletişime geçip planlamanızı sağlayan bir mesaj kutusu bulunmaktadır.

 

Balıkesir konumunda 344 hoca arasından istediğiniz öğretmeni bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

Matematik öğretmeninizi bulun

Matematik öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Balıkesir Matematik öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Matematik özel ders öğretmenleri Balıkesir içinde size matematik dersi konularında yardımcı olsun

Balıkesir Matematik Özel Ders

Matematik , öğrencilerin en büyük korkularından biri olması halinde ülke içerisinde en sevilmeyen ders olarak ön plana çıkmaktadır.Acaba matematiğin bu kadar sevilmemesinin sebebi nedir ? yada öğrenciler neden matematik dersinden sınıfta  kalıyor? Öğrencinin sorunu dersine giren öğretmeni sevmemesi mi ? yoksa matematiğin zorluğu mu ? Bu ve bunun gibi tüm sorunları en aza indirgemek için öğrenciye çevreden (ailesi, arkadaşları, diğer öğretmenleri vb.olabilir) destek gerekmektedir.

 

Bilhassa üniversite veya lise sınavlarına girmek için hazırlıkta bulunan öğrenciler, şehirleri içerisinde destek amaçlı açılan eğitim merkezlerinden yardım alabilir kendine fayda sağlayabilirdir. Ülkemizde öğrenciler ortaokulda LGS ile liselere giriş yapmaktadır. LGS sınavında almış olduğu puanla birlikte belirlenen iyi okullara gidebilecektir ve bu iyi okullara girebilmesi için yüksek bir puana ihtiyacı vardır. Bu yüzden bu sınav ortaokul öğrencileri için çok önemli bir sınavdır.

 

LGS’yi atlatıp  liseye geçmiş öğrenciler, lisede alan seçmek durumunda kalırları. Öğrencilerin seçebileceği 4 alan vardır. Bu alanlar; Sözel, sayısal, eşit ağırlık ve dil alanıdır. Her bölümde alan ne olursa olsun zorunlu matematik öğrenimi öğrencilerin hep karşısındadır.

 

Üniversite sınavları TYT sınavı ve AYT sınavı olmak üzere ki aşamadan oluşur.İlk sınav TYT(Temel Yeterlilik Testi) sınavıdır.Bu testte matematik, Türkçe, fen bilimleri (fizik, kimya, biyoloji), geometri, sosyal bilimler (coğrafya, tarih, felsefe, din kültürü ve ahlak bilgisi) soruları bulunmaktadır. Bu sorular temel düzeydeki bilgileri ölçmek içindir.

 

İkinci sınav ise AYT(Alan Yeterlilik Testi) sınavıdır. AYT matematik soruları sayısal ve eşit ağırlık bölümü öğrencilerinin çözmesi gereken en önemli sorulardır. Dil ve sözel alan öğrencilerinin bu soruları çözmesine gerek yoktur.

 

Ülkemizde, saymış olduğumuz üniversite ve lise sınavlarına hazırlanan öğrencilere destek olmak amacıyla açılmış çeşitli özel eğitim kurumları mevcuttur. Ayrıca matematik konusunda uzman öğretmenlerle bu özel kurum, kurs ve etüt merkezlerinde çoğu soruna çözüm bulmak mümkündür.

 

Balıkesir’de  birçok matematik öğretmeni bulunmaktadır.Matematik özel ders, öğrencilerin önyargılarının, yanlış ve olumsuz inanç kalıplarının kırılmasında ve karmaşık soruları çözme becerilerini geliştirmede önemli bir etkiye sahiptir.

 

Sizin için Balıkesir’de   matematik alanında  yardım edebilecek  matematik kursları listemizi hazırladık:

  • Karesi Etüt Merkezi
  • Baları Dershaneleri
  • Zağnos Dershaneleri
  • Pi Analitik Dershaneleri
  • Açı Dershaneleri

 

Neden Matematik  Öğreniyoruz ?

Öğrencilerin belki her işlediklerinde, belki de her gün  kendilerine sordukları bir soru ‘’NEDEN MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ?’’

 

Matematik işleyiş biçimi ve anlayış farklılıkları gösteren, çoğu öğrenciye zor gelebilen bir derstir. Hayatımızın her yerinde olması ve evrenin işleyişinde bile önde gelen matematik olmazsa düşünemez, duyamaz ve göremezsiniz. Örnekle anlatmak gerekirse; Hayatımızın her anında hesap yapmak mecburiyetindeyiz ve siz isteseniz de istemeseniz de bakkalda, markette yada alışveriş merkezinde böyle hesaplamalarla uğraşmaktasınız. Şöyle diyelim maaşınızı  aldınız, borçlarınız var ödenmesi gereken faturalar var paranızı bir şekilde bunlara pay etmelisiniz bu konuda size ne yardımcı oluyor burada matematiğin temeli devreye girer toplarsın, çıkartırsın hatta bölersin ve sonuca erişirsin.

 

Matematik sadece bunlarla da kalmaz.Okuyacağınız bölümlerde bile etkilidir. İşletme, muhasebe, mimarlık, fizik, mühendislik, yazılım ve dahası bunlar ve bunun gibi bölümlerde matematik başı çeker eğer matematiği yapamazsanız bunların altından kalkamazsınız. Mimarlık  öğrencisiysen bir çizim de , muhasebe öğrencisiysen hesaplama , fizik öğrencisiysen kaldırma kuvvetlerinden tut her yerde matematiği kullanırsınız.

 

Matematiği işte bu yüzden öğreniriz hayatımızı kolaylaştırması için eğer ki matematik eksikleriniz yada zorlandığınızı düşündüğünüz bir yer varsa size Superprof gibi siteler yardımcı olabilir.

 

Matematik Neden Zor Bir Ders?

Özellikle ülkemizde matematiğe bakış açısı öğrenciler tarafından hiç  çözülemeyecek veya yapılamayacak bir ders gibi geliyor. Bunun nedeni  öğrencilerin sistem içerisinde kendilerini bu derse karşı soyutlaştırması ve uzak hissetmesinden kaynaklıdır.Burada sorun ne öğretmenlerdir ne de öğrencidir aslında müfredat içerisinde anlatılan matematiğin hızlı ilerlemesi öğrenciler ve öğretmenler açısından zorluk olarak algılanır. Öğrenciler hızlı giden konuya yetişemeyip ve öğretmenlerine soramadıkları için kendilerini bu derse kapatır ‘’Bu ders zaten zor ben yapamıyorum’’ der ve ordan uzaklaşır. Matematikte bir konun anlaşılmaması diğer konuyu da etkilediği için bu dersten kendini soyutlayan öğrenciler dersi bırakır. Aslında burada öğrencinin yapması gereken şey anlamadığı konunun üstüne gidip  kendini geliştirecek kişilerden yada çevresinden yardım almak olacaktır, yetersiz göründüğü konuları belirleyip bunlar için çalışmalıdır bunlar yanında tabi ki özel ders de alması seçimler içerisindedir. Özel dersler konusunda Superprof gibi sitelerden yardım alabilir yada kendi çalışma grubunu oluşturup derslerin üstünde yoğunlaşmalıdır.

 

Matematikte Başarılı Olmanın Yolları

1)    Matematiği Ezberlemek  Yerine Anlamaya Çalışın :  

Öğrenciler bir yöntemde neden belirli adımların olduklarını anlamak yerine bu adımları ezberlemeye çalışır ve ezber yapmak matematikte pek bir işe yaramaz çünkü kalıcı değildir.Buna göre öğrencilerin ezber değil  de o konu için anlamadıkları yerleri öğretmenlerine yada çevrelerine sormaları onlara daha çok katkıda bulunur.

 

2)  Sürekli Pratik Yapın :

Matematik bir dil gibidir ancak burada işler harfler değil de sayılarla gerçekleşir. Bir dili öğrenmek için kişinin kendisi o dil için bireysel bir uygulama içerisine girer matematikte de işler böyledir öğrenci öğrenmiş olduğu konuyu tekrar edip üzerinden geçmeli ve onu pekiştirmeli ki rahatça öğrenebilsin.

 

Bazı kavramlar daha fazla uygulama gerektirebilir ancak öğretmenler, her öğrencinin, o matematik becerisinde bireysel olarak akıcı oluncaya kadar kavramı uygulamalarını sağlamak isteyecektir.

 

Yine, yeni bir dil öğrenmek gibi, matematik anlamak bazı insanlar için yavaş hareket eden bir süreçtir. Öğrencilerin bir konu hakkında aydınlanmak matematik dilini öğrenmek için heyecan ve esin verici olacaktır.

 

Bir öğrenci aynı konudaki üst üste on farklı soruya doğru cevap veriyorsa, kuvvetle muhtemel  o kavramı anlamış durumdadır. Aynı sorulara aradan birkaç ay geçtikten sonra da doğru cevap verebiliyorsa, bundan daha da emin olabiliriz. Yani pratik yapmanız sizi başarıya eriştirecektir.

 

3) Ek Alıştırmalar Yapmaktan Kaçmayın:

 Matematiği, bir müzik aletinin öğrenilmesi gibi düşünün. Genç müzisyenlerin çoğu da bir enstrümanı hemen ustaca çalamazlar; Dersler alırlar, pratik yaparlar, biraz daha pratik yaparlar ve belirli becerileri kazanmalarına rağmen, eğitmenleri veya öğretmenleri tarafından istenenleri gözden geçirip ötesine geçmeye zaman ayırırlar.

Benzer şekilde, öğrenciler  sınıfta yapılan alıştırma ya da ev ödeviyle alıştırma yapmalıdır. Buna ek olarak temel kavramlara hakkında çalışma yaprakları ile bireysel çalışarak da pratik yapmalıdırlar.

Ekstra pratik soruları yapmak, öğrencilerin matematik  kavramını daha kolay anlamasına yardımcı olur. Ve her zaman olduğu gibi, öğretmenler birkaç ay sonra konulara tekrar dönmeliler ve öğrencilerin unutmamaları için bazı tekrar alıştırmaları yapmalarını sağlamalılar.

Okuldaki öğretmenler müfredat üzerinden gittiği için bu konulara pek de geri dönme fırsatı bulamıyorlardır bunun için öğrenciler özel öğretmene başvurabilir ve bu konularda özel öğretmen sayesinde kendilerine destek çıkabilirler.

 

4)    Arkadaşlarınızla çalışabilirsiniz :

Bazı insanlar yalnız çalışmak ister. Ancak problem çözümü söz konusu olduğunda, çoğu öğrencinin bir iş arkadaşına sahip olması daha iyi olcaktır. Bazen bir arkadaş bir konuyu farklı bir şekilde açıklayarak bir soruyu açıklığa kavuşturulmasına yardımcı olabilir.



Eğer öğrenciler kendi başlarına çalışıyorlarsa, öğretmenler bir çalışma grubu düzenlemeli ya da ikili gruplar halinde çalışmasını sağlamalıdır.



Grup olarak çalışmakta öğrencilere her birinin matematik problemini nasıl çözdüğü hakkında ya da bir diğerinin çözümü anlayamadıklarında tartışma fırsatı sunar. matematik hakkında sürekli konuşmak, kalıcı olarak anlamaya yol açar.

 

Ama öğrenciler arkadaş ortamında biz iyi çalışamayız diyorsa dersi kaynatırız derse bundan uzak da durabilirsiniz…

5)    Açıklayın Ve Sorun , Sormaktan Kaçınmayın:

Öğrencilerin temel matematik kavramlarını daha iyi kavramasına yardımcı olmak için bir başka yol da, kavramın nasıl işlediğini ve bu konuyu kullanarak problemleri nasıl çözeceklerini diğer öğrencilere açıklamaktır.

Bu şekilde, öğrenciler konunun temel kavramları hakkında birbirlerini sorgulayabilir ve bir öğrenci tam olarak anlamamışsa, diğeri o konuyu farklı ve öğrencininkine daha yakın bir açıdan ona sunabilir.

Dünyayı açıklamak ve sorgulamak, insanların bireysel olarak öğrenip gelişmesini sağlar; bu matematik öğrenen yada öğrenme zorluğu çeken öğrenciler  için de geçerlidir. Öğrencilere bu imkanları tanımak ve onların eğitimlerini en gerekli şekilde vermek, öğrencinin sadece o gün değil yada o yıl içerisinde değil bunların sonrasında dahi öğrencilerin konuların devamını getirmesinde etki de bulunacaktır.

 

  • Arkadaşınızı Veya Öğretmeninizi Arayın:

Öğrenciler, problemde ya da kavrama takılıp kalmak yerine, uygun olduğunda yardım almaya teşvik edilmelidir. Bazen öğrencilerin bir ödev için sadece biraz daha fazla açıklığa ihtiyaçları vardır, bu yüzden anlamadıkları zaman konuşmaları önemlidir.Soru alış verişinde bulunmaları onlar için daha sağlıklı ve güvenilir olacaktır.

Öğrencinin matematiği iyi olan bir arkadaşının ya da belki özel bir matematik öğretmeninin yardımına ne zaman ihtiyacı olduğunu anlamak ve bu yardımı almasını sağlamak, öğrencinin matematik başarısı için yüksek derecede önem göstermektedir.

Çoğu insanın zaman zaman biraz yardıma ihtiyacı olur. Eğer öğrenciler bu ihtiyacı bir an önce gidermezlerse, matematiğin sadece daha zor ve aşılamayacak bir engel olacağını düşüneceklerdir . Bu da öğrencileri matematikten uzaklaştırıp aslında çözebilecekleri bir şeyi çözememe korkusana girmelerine sebep  olacaktır . Bunu önlemek için, öğretmenler, gerektiğinde bir öğretmenin ya da bir öğrenci arkadaşının, söz konusu öğrenci ile beraber onun için uygun olacak bir tempoda konuların üzerinden geçmesini sağlamaya çalışmalıdır.

 

Balıkesir’de özel matematik dersleri: Neden Superprof?

Superprof Balıkesir’deki tüm özel ders öğretmenlerini tek çatı altında buluşturan bir platformdur. Balıkesir’deki merkezi ve çevresindeki matematik alanında en iyi ders verenleri bir araya getirir. Özel derslerinizi evde ya da online alma fırsatı sunar, özel ders öğretmeninizi kendinizin belirlemenizi sağlar.Belirlediğiniz öğretmen ile sınav değerlendirmesi yapabilir, çözemediğiniz sorulara tekrar bakabilir, anlamadığınız konuların üzerinden geçebilir ve matematik seviyenizi belirleyip  göre iyi bir başarı elde edebilirsiniz.

Şehir merkezinde veya ilçe, köyde oturuyor olmanız özel derse ulaşım konusunda sorun yaratmaz. Çünkü özel hocaların %80'i webcam üzerinden matematik konuları anlatır.Böylece  online dersler hem daha ucuzdur hem de esnek ders saatleri imkanı sağlarlar. 

 

Ayrıca Superprof’ta bütçenize uygun öğretmeni seçebilirsiniz, hatta çoğu öğretmenlerimiz ilk derslerini ücretsiz vermektedir.Böylece matematik özel ders için ayıracağınız bütçeyi önceden kendi almak istediğiniz ders satine göre belirleyebilirsiniz.İşte öğretmen deneyimini, alacağınız ders sayısı ve her özel dersin süresi, dersinizin nerede olacağını (online veya evde) seçmek bu kadar kolay.Matematik özel ders veya kurumunu seçmek Superprof’ta daha kolay! Hadi o zaman, özel matematik öğretmeninizi bulmak için ne bekliyorsunuz? Birçok uzman öğretmeni barındıran bu platformdan istediğiniz öğretmeni seçin ve matematik dersini kabus olmaktan çıkarın!

Ne öğrenmek istersiniz?