Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

korece özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 68 yorumlu star öğretmenlerimiz.

75 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %99 ve saatlik ortalama ₺75

4 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 4 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Korece öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Korece alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Eski öğrencilerimiz
Korece öğretmenlerini değerlendiriyor

İrem

Korece öğretmeni

İrem'den yaklaşık 4 ay korece dersi aldım, başlangıç bile diyemeyeceğim bir seviyeden çok rahat cümle kurabilir, konuşabilir seviyeye getirdi beni. Derslerimizde hem kitap üzerinden okuma ve boşluk doldurma gibi etkinlikler yapıyor...

İrem

Korece öğretmeni

İrem Hoca enerjisiyle sizi Korece dili konusunda cesaretlendiriyor ve öğrenmeniz için gerekli yöntemleri profesyonelce uyguluyor. Çok memnunum. Tavsiye ederim.

Kerem, 2 hafta önce

Ilknur

Korece öğretmeni

Ders sohbet karışık eğlenceli bir şekilde ilerliyor. Tecrübesini kolay bir şekilde aktarabilen birisi. Hayatınızda bir kere tanıyabileceğiniz bir kişi kesinlikle tavsiye ederim.

Sude, 1 ay önce

Ceyda

Korece öğretmeni

Kessinlikle acaba nasıl olacak, yapabilir miyim gibi anksiyetik sorularımın cevabını bir derste çözdünüz!! Anlamadığım ve bilmediğim noktalarda yaklaşık 4-5 kez üstünden geçsekte gerçekten aşırı sabırla yaklaştınız. İyi ki...

Ali oral, 2 ay önce

Ceyda

Korece öğretmeni

Dile hakim, öğrenci odaklı program yapan iyi bir eğitmen. Belirli kalıplara bağlı kalmak yerine sizin durumunuza göre bir yol çiziyor. Böylece süreç sizin için daha sağlıklı bir şekilde ilerliyor. Tavsiye ederim.

Onur, 3 ay önce

Mervegül

Korece öğretmeni

Merve öğretmenimiz alanında çok bilgili ve de deneyimli.Kızımın dersleri hem öğretici hem de çok keyifli geçiyor. Uzun zaman birlikte çalışmaları dileklerimle...

Elif, 5 ay önce

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Korece dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Korece dersi fiyatı saatlik ortalama 75 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

 • korece öğretmeninin deneyimi
 • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
 • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Korece dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Korece dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Korece online dersleri almak mümkün mü?

Korece öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Korece dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Korece dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

323 korece öğretmeni korece dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

323 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Korece öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

68 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Korece öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Korece öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Korece öğrenmek için özel ders hocası ile Korece dersleri size oldukça fayda sağlar

Türkiye, Güney Kore ile oldukça yakın ilişkilere sahip bir ülkedir. Türkiye ile Kore arasındaki yakınlık her geçen gün artmaktadır. Özellikle tarihsel olarak baktığımızda Türkiye’nin Güney Kore ile oldukça fazla ortak noktası bulunmaktadır.

 

Her iki milletin kökenleri Asya’ya dayanmaktadır. Asya kıtası ve Orta Asya, hem Koreliler’in hem de Türkler’in geldikleri yer diyebiliriz. Bu yüzden Koreliler ile uzaktan kuzen hatta soydaşız bile diyebiliriz.

 

Kore savaşı sırasında oldukça büyük acılar çeken Koreliler’e Türkiye’den de yardım eli uzanmış ve bu yüzden zaten var olan dostluk ve yakınlık çok daha hızlı bir şekilde artmış ve ilerlemiştir. Güney Kore’nin Kuzey Kore’den ayrılması ile, Güney Kore Türkiye’nin en yakın dostlarından bir olmuştur. Kore savaşı sırasında bu iki ülkenin dostluğunun çok daha fazla gelişmesine ve iki ülke halkının da birbirine duyduğu sempatinin giderek artmasına neden olmuştur.

 

Bu yakınlık günümüzde de sürmektedir ve iki ülkenin halkı da yaşananları hatırlamaktadır. Güney Kore’de yaşananları bira anlamak ve Türk askerinin Kore savaşı sırasında Koreliler’in kalbine nasıl dokunduğunu göstermek için Türkiye’de Ayla filmi çekilmiştir. Bu filmde, Kore savaşı sırasında Güney Kore’ye giden bir Türk askerinin savaş mağduru küçük bir kıza nasıl yardım ettiği ve bu küçük kızın bu iyiliği nasıl unutmadığı anlatılmaktadır. Oldukça duygusal olan bu filmde Türk – Kore ilişkilerinin ne denli duygusal olduğu gerçekten gözler önüne serilmektedir.

 

Güney Kore ilişkilerimiz sadece dostluk anlamda değil ekonomik olarak da sürdürülmektedir. Her yıl pek çok Güney Koreli turist Türkiye’yi turistik amaçlarla ziyaret etmektedir. Güney Koreliler Türkiye’ye karşı hep bir merak içerisinde olmuşlardır. Bu merakın sebepleri arasında hem ortak tarih geçmişi hem de Türk kültürü ve coğrafyasının çekiciliği gelmektedir. İki ülke arasındaki benzer kültür ve ortak atalar Güney Koreliler’i coğrafi olarak kendilerinden uzak fakat diğer yönlerden oldukça yakın Türkiye’ye yakınlaştırmıştır.

 

Bunun dışında karşılıklı ekonomik ilişkiler de son derece gelişmiştir. Güney Kore ve Türkiye arasında her yıl giderek artan bir ekonomik alışveriş söz konusudur. Ortak ticari anlaşmalar ile Güney Kore ve Türkiye arasındaki ticaret doğal olarak iyi düzeydedir. Güney Kore, özellikle teknoloji ürünleri ile Türkiye’ye ithalat yapan ülkelerden biridir. Teknoloji devi Samsung Güney Kore firmasıdır. Hemen hemen hepimizin evinde Samsung marka bir cihaz bulunmaktadır. Samsung cep telefonları, bilgisayarlar, televizyonlar gibi pek çok cihaz Güney Kore markalı ürünlerdir. Bu durum otomatik olarak Güney Kore ile ekonomik bağlarımızı gözler önüne sermektedir.

 

Güney Kore ile Türkiye arasında çeşitli serbest ticaret anlaşmaları imzalanarak her iki ülkeden de ithalat ve ihracatın arttırılması öngörülmüştür. Güney Kore’ye çok çeşitli alanlarda ihracat yaptığımız için birçok sektörde Güney Kore ile iş yapan firmalara rastlamak mümkündür.

 

Güney Kore nüfusu bugün 50 milyonun üzerindedir. Güney Kore, kişi başına düşen milli gelir açısından iyi bir konumda olduğu için pek çok kişinin gidip yaşamak istediği ülkeler arasında da yer alır.

 

Korece Öğrenmek İçin Nedenler

Pek çok kişi neden Korece öğrenmeliyim gibi soruları kendine sorabilir. Sonuçta Güney Kore çok uzak bir ülke ve bizimle ne alakası var diye düşünülebilir. Fakat durum öyle değildir. Korece bilmek size aklınıza dahi gelmeyecek imkanları sunabilir

 

Her yıl Türkiye’yi binlerce Güney Koreli turist ziyaret etmektedir. Bu turistler Türkçe bilmiyorlar ise ve İngilizceleri de çok iyi değilse yardıma ihtiyaç duyabilirler. Korece bilen bir kişi olarak onlara yardım edebilir ve kendinize bir iş sahibi olma şansı yaratabilirsiniz. Korece bilen rehber olmak özellikle İstanbul, Kapadokya gibi yoğun kültürel turisti ağırlayan yerlerde size pek çok fayda sağlayacaktır. Korece rehberler genel olarak iyi bir gelir elde ederler ve oldukça eğlenceli bir hayatları vardır, tabi ki işleri sayesinde.

 

Korece öğrenmenin bir diğer faydası ise Türkiye ve Güney Kore arasında artan ekonomik ilişkiler nedeniyle firmaları git gide daha fazla ihtiyaç duyduğu Korece bilen eleman arayışıdır. Korece dersleri alıp Korece öğrendikten sonra, Türkiye’de az sayıda bulunan Korece bilen kişilerden biri olabilirsiniz. Bu durum sizi iş başvurularında öne geçirmek için oldukça iyi bir fırsat olacaktır. Güney Kore ile iş yapan firmalar için kaçırılmaz bir çalışan adayı olmak istiyorsanız Korece öğrenmeye başlamanız gerekecek.

 

Korece bilmek sadece Türkiye’de değil aynı zamanda yurtdışında da yeni iş kapılarının size açılması anlamına gelir. Güney Kore’de iş bulmak için Korece bilmeniz zorunlu değilse de şarttır. Kore’de iş bulmak için Korece bilmek size sadece Türkçe veya İngilizce bilen birine göre belki de yüz kat daha fazla iş fırsatı sunacaktır.

 

İş gücü ihtiyacı her geçen gün artan büyüyen Kore ekonomisinde, Korece bilen bir Türk olarak iş bulma ihtimaliniz çok fazla olacaktır. Kore’de iş verenlerin sadece Türkçe veya İngilizce konuşan biri yerine Korece bilen birine öncelik vermesi şaşırtıcı olmayacaktır.

 

İş için Kore’ye gitmek demek Kore’de yaşamak anlamına gelir. Kore’de yaşamak için de Korece bilmeye ihtiyacınız olacaktır. Kore’de yaşamak için her ne kadar İngilizce ile belki zorunlu işlerinizi halledebilecek olsanız da, Korece bilmeden kaliteli ve sosyal bir hayata sahip olmanız çok zor olacaktır. Kore’de yaşamak oradaki insanlarla iletişim halinde olmak, okulda Korece konuşmak, Korece derdinizi anlatmak, hastanede Korece soru sormak, devlet dairelerinde Korece hizmet almak anlamına gelir. Bu gibi durumlar, hayatımızın kolaylaşması için rahat olmamız gereken durumlardır. Rahat olmak istiyorsak da Korece bilmemiz kaçınılmazdır.

 

Korece öğrenmenin bir diğer faydası ise Kore’de okuma şansınızın olacak olmasıdır. Güney Kore’de dünyaca ünlü iyi üniversiteler bulunur. Seoul Üniversitesi, her yıl çok sayıda yabancı öğrencinin tercih ettiği üniversiteler arasındadır. Bu ve benzer üniversitelerde dilediğiniz bir bölümde okumak için Korece bilmeniz gerekebilir. Kore’de üniversite okumak için Korece öğrenmek, en azından minimum seviyede Korece konuşabilmek zorunlu olabilir. Korece dil sertifikası isteyen Kore üniversiteleri için Korece sınavına girip Korece bilginizi kanıtlamanız ve sertifika almanız gerekebilir. Kore’de okumak kolay değil fakat oraya vardığınızda ve okulunuzu bitirdiğinizde tüm çabalarınızın değeceğinizi siz de göreceksiniz.

 

Kore’de eğitim almak isteyenler için Kore üniversiteleri listesini siin için derledik:

 • Kyung Hee Ünversitesi
 • Korea Advanced Institute of Science and Technology
 • Kore Üniversitesi
 • SUNY Kore
 • Yonsei Üniversitesi
 • Sogang Üniversitesi
 • Gwangju Institute of Science and Technology
 • Sungkyunkwan Üniversitesi
 • Ewha Womans Ünivertiesi

 

Kore’ye sadece kumak için değil gezmeye de gidebilirsiniz. Güney Kore, Türk turistler için vize istemeyen ülkeler arasındadır. Bu sebeple sadece pasaportunuz ile Güney Kore’ye gidip gezebilirsiniz! Güney Kore’ye gezi düzenleyecekseniz, yanınızda turist rehberi bulundurmanız gerekebilir. Yanınızda rehber bulunmayacaksa ve örneğin tek başınıza Kore’de seyahat edeceksiniz, Korece bilgisine ihtiyacınız olabilir. Korece bilmek, gezerken zaman kazanmanıza ve şehrin en iyi fırsatlarını keşfetmenize yardımcı olurken, en önemli noktası ise yerli Kore halkı ile iletişim kurma olanağınız olacaktır. Kore yerlileri ile konuşup muhabbet etmek, onların yaşamlarına daha yakından şahit olmak için Korece konuşmak yeterli olacaktır. Böylece Kore gezinizi belki de çok güzel ve uzun yıllar sürecek dostluklar kazanarak bitirebilirsiniz.

 

Korece Nerede Öğrenilir?

Korece, dil kurslarında sıklıkla sunulan diller arasındadır. Korece kursları daha çok büyük şehirlerde bulunabilen kurslar arasında ye alır. Ülkemizde oldukça popüler bir dil haline gelmiş olsa da, Korece talebi henüz tüm şehirlerde Korece kursu açılmasına sebep olmamıştır. Büyükşehirlerde ise Korece dil kursu bulmak zor olmayacaktır. Korece kurslarında genellikle sınıf ortamında sizin gibi Kore sevdalısı Korece öğrenenlerle bir arada olursunuz. Böylece karşılıklı olarak deneyimlerinizi paylaşıp birbirinize destek olabilirsiniz.

 

Korece dil kurslarında sınıf arkadaşlarınızla pratik yapabilme imkanınız olacaktır. Bu şekilde birbirinizi motive ederek Korece konuşma pratiği yapma şevkiniz artacaktır.

 

Korece aynı zamanda üniversitelerde de öğrenilir. Pek çok dil öğrencisi, lisans okumak için Korece bölümlerini tercih etmektedir. Ülkemizde Kore dili ve edebiyatı bölümü, Korece öğrenmek ve Kore kültürünü ve edebiyatını keşfetmek isteyen öğrenciler için en iyi yerdir. Kore dili ve edebiyatı bölümü YDT puanı ile öğrenci alan bölümlerdendir.

 

Kore dili ve edebiyatı okurken Kore kültürü hakkında bilgi edinerek aslında kültürlerimizin ne kadar yakın olduğuna şahit olabilirsiniz. Aynı zamanda ülkemizde çok bilinmeyen Kore edebiyatı hakkında derinlemesine bilgi sahibi olup, ülkemizde bu alandaki çalışmalara öncülük edebilecek kişilerden biri olabilirsiniz.

 

Kore dili ve edebiyatı hangi üniversitelerde bulunur diye merak edenleriniz için listemizi hazırladık:

 • İstanbul Üniversitesi Kore Dili ve Edebiyatı (Korece), İstanbul
 • Ankara Üniverdsitesi Kore Dili ve Edebiyatı, Ankara
 • Erciyes Üniversitesi Kore Dili ve Edebiyatı, Kayseri        
 • Ericiyes üniversitesi Kore Dili ve Edebiyatı (İÖ), Kayseri

 

Gördüğünüz üzere ülkemizde Kore dili ve edebiyatı bölümleri hiç de azımsanacak sayıda değil. Bu bölümlerde Kore dili ve edebiyatı okumak isterseniz liselerde dil bölümü seçmeniz gerekecektir.

 

Korece Kore’de de öğrenilebilir! Kore’de dil kursu bularak Kore’de Korece eğitimi almak seçenekleriniz arasındadır. Kore’de Korece eğitimi almak Korece’yi daha hızlı ve kalıcı bir şekilde öğrenmenize yardımcı olabilir. Kore’de Korece eğitimi alırken ihtiyacınız olanları bir yurtdışı eğitim danışmanlık firması sie bildirebilir.

 

Kore’de Korece öğrenmek, Korece aksanınıza ve akıcılığınıza oldukça fazla katkı sağlayacaktır. Özellikle A2 seviyesi sonrası Kore’ye gidip Korece öğrenmek, hiç bilmeyen birine göre çok daha fazla dil pratiği yapıp bildiklerinizi geliştirme olanağı sunar. Gün boyu Korece konuşacağınızı düşünürsek, Koreceniz birkaç ayda siin bile tahmin etmeyeceğiniz kadar gelişebilir. Korece’yi sadece başkent Seul’da değil aynı zamanda diğer şehirlerde de öğrenmeniz mümkündür. Türk kültürünü seven ve Türkler’e karşı oldukça sıcakkanlı olan Koreli arkadaş edinmeniz zor olmayacaktır. Kore’de dil kursu bulup orada dil öğrenme maceranız belki de Kore’ye taşınma fikrine vesile olacaktır...

 

Korece Özel Ders Öğretmeni ile Korece Öğrenmek

Korece özel ders almak, Korece öğrenmek için en hızlı yöntem olacaktır. Korece öğretmeni size özel dersler işleyeceği için dersler tamamen sizin ihtiyaçlarınıza göre şekillenecektir. Korece dersi alırken öncelikle öğretmeniniz siin seviyenizi ölçecek ve ona göre ders programı oluşturacaktır. Ders programı oluşumunu takiben sizin dil öğrenme becerilerinizi kontrol edip buna göre sizin anlayacağınız şekilde ders anlatımında bulunacaktır. Bu şekilde Korece’den korkmadan, kendi hızınıza göre ve etkili bir şekilde Korece öğrenebileceksiniz.

 

Korece özel ders alırken öğretmeninize derslerden ne beklediğinizi söyleme ve dersleri ona göre şekillendirme lüksünüz bulunur. Korece kurslarında öğretmenler bir sınıfla ders işlediği için herkesin ihtiyacı farklı olabilir ve bu size uymayabilir. Bazen de öğrenciler arası öğrenme hızı farkı olabileceği için bu durum sizin Korece öğrenme sürecinize olumsuz yansıyabilir. Bu sorunları çözmek için en iyi yol özel Korece dersi almak olabilir.

 

Korece öğretmeni bulmak her zaman kolay olmayabilir. Özellikle ülkemizdeki Korece bilen sayısının az olduğunu düşünürsek, Korece dersi verenler de yine paralel olarak çok fazla olmayacaktır. Bu durumda iş başa düşecektir. Şehrinizde kapı kapı dolaşıp Korece dersi verecek birini bulmak gerçekten çok fazla zaman alacaktır. Üstelik fiyatlar çok yüksek ve eğitim kalitesi beklemediğiniz gibi olabilir. Aynı zamanda seçenekleriniz de olmayabilir ve tek bir öğretmene zorunlu olabilirsiniz.

 

Bu noktada Superprof size aradığınız Korece öğretmenini bulmanıza yardım etmek için hizmet veriyor. Türkiyedeki tüm Korece öğretmenlerinin bulunduğu Superprof’ta pek çok farklı Korece öğretmeni seçeneği ile kendinize uyan bir Korece hocası bulmanız zor olmayacaktır!

 

Superprof’ta anasayfada arama motorundan hızlı bir şekilde Korece araması yaparak birkaç saniye içerisinde Türkiye’de Korece özel dersi veren tüm öğretmenleri görüntüleyebilirsiniz. Korece öğretmenleri sadece anadili Türkçe olan öğretmenler tarafından değil Koreli öğretmenler tarafından da veriliyor olabilir. Superprof’ta anadili Korece olan Koreli öğretmen bulup ders almak da seçenekleriniz arasında!

 

Bütçeniz çok fazla değilse Superprof’ta aramalarınızı bütçenize göre filtreleyebilirsiniz. Bu şekilde bütçenizi aşmadan sadece sizin fiyat kriterinize uygun Korece öğretmenlerini görüntüleme imkanınız bulunur. Yüzlerce Korece dersi ilanının bulunduğu Superprof’ta saatlik Korece dersi fiyatı ortalama 70 TL. Unutmayın ki Superprof’ta Korece öğretmenlerinin %97’si ilk dersinizi ücretsiz veriyor!

 

Superprof’ta derslerinizi ister kendi evinizde, ister dışarıda bir yerlerde, ister online olarak alma seçeneğiniz bunulur. Böylece dilediğiniz şekilde en rahat nasılsanız öyle Korece dersleri almaya başlayabilirsiniz.

Ne öğrenmek istersiniz?