Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

IELTS özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 424 yorumlu star öğretmenlerimiz.

74 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %100 ve saatlik ortalama ₺74

2 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 2 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için IELTS öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. İngilizce alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Eski öğrencilerimiz
IELTS öğretmenlerini değerlendiriyor

Sıklıkla sorulan sorular:

💰IELTS dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

IELTS dersi fiyatı saatlik ortalama 74 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

  • IELTS öğretmeninin deneyimi
  • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden IELTS dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile IELTS dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 IELTS online dersleri almak mümkün mü?

IELTS öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Ielts dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓IELTS dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

3266 IELTS öğretmeni IELTS dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

3266 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ IELTS öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

424 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

IELTS öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi IELTS öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

IELTS sınavında desteğe ihtiyacınız varsa özel IELTS kursları ve hocaları size çok şey kazandıracaktır

İngilizce seviyesini kanıtlamak için günümüzde pek çok sınav var. Bu sınavların başında Gelen sınavlardan biri de IELTS sınavdır. IELTS sınavı her yıl tüm dünyadan milyonlarca kişinin girdiği ve İngilizce seviyesini Kanıtlamaya çalıştığı bir sınavdır. IELTS sınavı tıpkı toefl sınavı gibi uluslararası geçerliliği olan ve pek çok kurumda İngilizce seviyesinin kanıtlanabildiği sınavlardan biridir. Bu yüzden bu sınav her ülkede ve İngilizce konuşulan ve İngilizce öğrenilen ülkede popülerliğini koruyan bir sınavdır. IELTS sınavı sonucunda elde edilen sertifika ile öğrenciler uluslararası seviyede İngilizce becerilerini kanıtlama şansına sahip olurlar. Bu sınav her ne kadar dünyadan pek çok kişinin ihtiyacı olsa da çoğu zaman yeterince tanınmayan ve hakkında çok fazla soru işareti bulunan bir sınavdır. IELTS özel ders İle öğrencilerin IELTS sınavına en iyi şekilde nasıl hazırlanabileceklerini ve bu sınava girmek isteyen kişiler için IELTS sınavı hakkında bilgi edinebileceğiniz yazımızı hazırladık. 

 

Neden IELTS Özel Ders En İyi Yöntem?

Bilindiği üzere, İngilizce bilmek İngilizce seviyelimizi kanıtlamak için her zaman yeterli değildir. İngilizce seviyemizi kaplamak için IELTS gibi tüm dünyada geçerli olan sınavlara girmeniz gerekebilir. Bu sınavda alacağınız puan bizim için pek çok farklı imkanı beraberinde getirebilir. Prestijli bir üniversitede eğitim almaktan, yurtdışında iş bulmaya kadar IELTS sınavı sonucunda alacağınız puan ve belgesi ile sizlere pek çok kapı açılabilir.

 

Sadece İngilizce konuşulan ülkelerde değil aynı zamanda ana dili İngilizce dışında farklı bir dil olan Ülkelerde de İngilizce bilgisi pek çok işveren tarafından tercih edilip işe alımlar IELTS sınavı belgesi gerektirebilir. Bu yüzden İngilizce bilgisine IELTS sınav ile kanıtlanmış olmanız sizlere çok daha fazla iş imkanı sağlayacaktır.

 

IELTS belgesi sahibi olmak aynı zamanda yurtdışında İngilizce eğitim veren üniversitelerde okumak için ön koşul olabilir. Özellikle Birleşik Krallık üniversiteleri, Bir diğer deyişle İngiltere üniversiteleri için IELTS belgesi ile İngilizce bilgisine kanıtlamak ön koşul olacaktır. Bu üniversitelerde isteneni minimum IELTS puanı genellikle oldukça yüksek olmaktadır. Her ne kadar gidilecek bölüme, üniversiteye ve hangi eğitim seviyesinde eğitim alınacağına göre istenilen IELTS notu değişse de, Bu üniversitelerde minimum bir notun olduğunu belirtmemiz gerekir.

 

Tıpkı İngiltere gibi Amerika birleşik devletleri üniversitelere ve Avustralya ve Kanada üniversitelerinde IELTS belgesi kabul etmektedir. Bu ülkeler dışında yeni Zelanda, Güney Afrika gibi ana dili İngilizce olan diğer ülkelerde IELTS belgesi kabul edebilmektedir.

 

IELTS sınavı, sadece yurtdışındaki üniversitelerde değil aynı zamanda ülkemizdeki bazı üniversitelerde de İngilizce seviyesini kanıtlamak için kabul edilen sınavlar arasında yer alır. IELTS sınavına girip IELTS belgesi almak, ülkemizde sadece üniversiteleri değil aynı zamanda bazı uluslarası firmaların açtığı iş pozisyonlarına başvurmak için de İngilizce seviyesini kanıtlamak için geçerliliği olan bir sınavdır.

 

IELTS sınavı iki yıl geçerliliği olan bir sınavdır. Bu da demek oluyor ki IELTS verdiğinizi aldıktan sonra geçerliliği iki yıl olacaktır. İki yıl sonrasında IELTS belgenizin geçerliliği kaybolacak ve bazı kurumlar sizlere yeniden IELTS sınavına girmenizi talep edebileceklerdir. Bu yüzden IELTS sınavına girdiğinizde iyi bir not almak İki yıl boyunca istediğiniz yere rahatlıkla başvurabilme şansını size verir. Aynı zamanda IELTS sınavlarının git gide artan ücretleri nedeniyle ilk girişinizde alacağınız iyi bir not sizlere de hem zamandan hem de maddiyattan kar sağlayacaktır.

 

Hem yurtdışında hem de yurt içinde öğrenciler IELTS belgesi ile İngilizce seviyesine kanıtlamak isteyen kişilerin minimum bir puana sahip olmasını talep etmektedir. Bu minimum nota sahip olup rahat bir şekilde üniversite tercihi yapmak ve kariyer kapılarını aralamak için öğrencilerin sıkı bir çalışma içerisine girmesi gerekmektedir. Peki IELTS çalışırken nelere dikkat etmeli ve özel ders almak IELTS sınavından aldığı not puanınızı nasıl yükseltip sizlere iyi bir sertifika alma şansı verir gelin ona birlikte bakalım.

 

IELTS Özel Ders IELTS Notunuzu Nasıl Yükseltebilir?

IELTS sınavında öğrenciler pek çok farklı becerilerini ölçmek için farklı sınav sorularını farklı becerilerini kanıtlamak üzere çözerler. Bu beceriler arasında İngilizce dinleme, İngilizce konuşma, İngilizce okuma ve İngilizce yazma becerilerini bulunur. Öğrenciler semi bu becerilerden aldıkları paranın ortalamasını genel ortalama olarak sertifikalarında alırlar. Öğrenciler tüm bu becerilerden girecekleri sınavda konuşma sınavına ayrı olarak Ve okuma, yazma, dinleme sınavlarına toplu olarak girerler. 

 

IELTS konuşma sınavı, Öğrenciler için en iyi şekilde anlayabilme ve kendilerini ifade edebilme becerilerinin hangi seviyede olduğunun ölçüldüğü bir sınavdır. Konuşma sınavı genellikle ana dili İngilizce olan bir sınav hocası tarafından gerçekleştirilir. Konuşma sınavın süresi önceden belirlenmiş olup Sorulan soru sayısı da yine konuşmanın akışına göre önceden belirlenen bir konu çerçevesinde ilerler. Genellikle yarım saat süren IELTS konuşma sınavı, öğrenciler arasında en çok korkulan kısımlar arasındadır. Bunun sebeplerinden biri, eğitim sistemimizde genellikle konuşma becerilerine yeterince Zaman ayrılmamasıdır. Konuşma becerilerini diğer dil becerilerinin gerisinde kalması sebebiyle, öğrenciler IELTS gibi konuşma becerilerinin de ölçüldüğü sınavlarda zorlanabilmektedir.

 

Konuşma becerilerinin yanında dinleme becerilerinin de ölçüldüğü IELTS sınavında öğrencilerin özellikle İngiliz aksanı konusunda birazcık kulak aşinalığının olmaları gerekir. Bu yüzden öğrencilerin IELTS dinleme sınavına hazırlanırken bol bol İngilizce dinleme metinleri ile alıştırma yapmaları gerekir. Ne kadar çok dinleme metni ile İngiliz aksanın duyulursa, sözcüklerin farklı telafuzu o kadar doğal gelecektir. Bu şekilde öğrenciler sınava girdiklerinde aşina oldukları bir aksandan İngilizce dinleyip konuşulanları ve söylenenleri çok daha rahat anlayabileceklerdir. Böylelikle öğrenciler dinleme kısmında iyi bir puan alma şanslarını büyük ölçüde arttıracaklardır.

 

IELTS sınavında bir diğer kısım ise yazma becerileri kısmıdır. IELTS yazma becerisi kısmında öğrencilerin hem yaratıcı bir şekilde fikirlerini savunup bunları iyi bir İngilizce ile aktarabilmeleri hem de verilen bazı bilgileri İngilizce yorumlayıp çıkarım yapabilmeleri gerekmektedir. Yazma kısmında öğrencilerin hangi seviyede bir İngilizce gramer kullandıkları ve kurdukları cümlelerin gramer seviyesinin yüksekliği, cümle yapılarının karmaşıklığı ve cümle yapısının doğruluğunu, cümlelerinde kullandıkları sözcük bilgisinin ne kadar zengin olduğunu ve Metin’de alakalı olduğu, aynı zamanda metni oluştururken paragrafları nasıl yapılandırdıkları ve düşüncelerini nasıl sıraya koyup en İngilizce ile ifade ettikleri Ölçülür ve değerlendirilir. Bunun sonucunda bir puan verilir. Öğrencilerin yazma becerilerini geliştirmek için sınavdan önce yoğun bir şekilde farklı konularda İngilizce denemeler veya İngilizce kompozisyonlar yazması gerekmektedir.

 

IELTS sınavında öğrencilerin genel olarak en kolayı bulduk kısım ise okuma kısmıdır. Okuma kısmında tahmin edeceğiniz gibi öğrencilerin İngilizce okuma becerileri ölçülür. IELTS okuma kısmı genellikle paragrafların yorumlanması, paragraflardan çıkarım yapılması, paragrafların sıraya konularak anlamlı bir metin oluşturulması gibi çok çeşitli sınav sorularından oluşur. IELTS okuma metinleri nde başarılı olabilmek için gramer konularına oldukça iyi bir hakimiyete sahip olmak ve bunun yanında hızlı bir okuduğunu anlama becerisi ne sahip olmak gerekir. Diğer kısımlarda hukuki de okuma kısmında da belirli bir süre bulunduğu için okuduğunuzu hızlı anlayabilmemiz ve buna yönelik cevapları verebilmemiz sürenizi bir şekilde kullanıp En iyi sınav notunu almanıza yardımcı olacaktır. Okumanızın gelişmiş olması ve doğru kavrama becerisine sahip olmanız hiçbir soruyu boş bırakmadan doğru bir şekilde cevaplamış olarak okuma kısmını tamamlamış olmanıza yardımcı olacaktır. IELTSa okuma kısmına en iyi şekilde hazırlanmış olmak için çok fazla metin okumuş ve sınavdan önce pek çok örnek soru çözerek egzersiz yapmış olmanız gerekmektedir.

 

Sonuç olarak baktığınızda IELTS sınavına hazırlanmak için o yoğun bir ön hazırlık gerekir. Bu hazırlığı IELTS kursları Aracılığı ile gerçekleşebilirken bunun dışında çok daha güzelleştirmiş ve daha etkin bir yol olan IELTS özel ders seçeneği sizlere IELTS hazırlık süresince neler katabilir bakalım.

 

Superprof ile IELTS Özel Ders Alarak En İyi Puanı Elde Edin

IELTS özel ders, her öğrencinin kendi ihtiyaçlarına göre en iyi şekilde bir İngilizce eğitimi alabilmesi için en mantıklı seçenektir. Özel ders, öğrencilerin kendi eksikleri ve kendi hedefleri doğrultusunda en hızlı ve en etkili şekilde IELTS sınavına hazırlanabilecekleri bir eğitim süreci sağlamaktadır. Her öğrencinin eksiği ve ihtiyacı farklı olabileceği için bu şekilde öğrenciler, kurslarda kendi bildikleri konular üzerine ders yapıp zaman kaybetmek yerine en çok hangi konularda eksikleri varsa bunları görüp bunların üzerine zaman harcayarak temiz vakitlerini daha verimli geçirmiş olurlar hem de verdikleri ücretin karşılığını tamamen kendi eksiklerini kapatacak şekilde almış olurlar.

 

Superprof, bugün Türkiye’de IELTS hocası bakımından oldukça fazla seçeneğe sahip lider özel ders sitesidir. Türkiye’nin neresinde yaşıyor olursanız olun, çevrenizde sizlere ders verebilecek bir IELTS hocasını Superprof ile bulmanız mümkün olacaktır. Superprof, sahip olduğu yüzlerce IELTS hocası sayesinde, Sizlere kendinize en çok uyacak özel IELTS hocası bulma imkanını sağlıyor.

 

Yapacağınız hızlı bir arama ile tüm Türkiye’deki IELTS özel ders öğretmeni seçeneklerini tek bir sayfada görüntüleyebilir ve istediğiniz ve talep gönderebilirsiniz. Sağ prof da bulunan IELTS hocaları başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar pek çok farklı seviyede IELTS özel dersleri verebilirler. Sitedeki öğretmenler eğitimlerini tamamen öğrencinin ihtiyaçlarına göre ayarlayabilmekte olup, sizleri en kısa sürede hedefinize en nokta atışı şeklinde ulaşmanıza yardımcı olurlar. 

 

Superprof'ta bulunan IELTS hocaları ilanlarında kendileri hakkında pek çok bilgiyi barındırırlar ve bir şekilde onları en iyi şekilde tanıyıp ihtiyaçlarınıza uyuyup uyumadıklarını hızlıca belirleyebilirsiniz. Hocalar ilanlarında dersleri nerelerde verdikleri, İngilizce eğitimlerini nerede aldıkları, Daha önce kaç öğrenciye IELTS dersi verdikleri ve öğrencilerine bunun sonucunda ne gibi başarıları elde ettikleri, Ana dillerinin İngilizce olup olmadığı, saatlik ders fiyatları ve uzun süreli ders alanlarında uyguladıkları indirimler gibi özel ders alırken aklınıza gelebilecek tüm soruların yanıtlarını ilanlarında bulabilirsiniz.

 

IELTS özel ders almanın bir diğer avantajı ise derslerde sadece siz olacağınız için hocamızın diğer öğrencilerle zaman kaybetmek yerine tamamen size yoğunlaşmasıdır. Böylelikle hocanız sahip olduğunuz konu eksiklerini çok hızlı bir şekilde tespit edebilecek ve sonrasında buna yönelik hem size hem de sınavın gereklerine uygun sıkı bir çalışma yapmaya başlayabileceklerdir.

 

Superprof ile IELTS özel ders fiyatı saatlik ortalama 63 TL olup, İyi güzel çok özel bakıcı köpeklerin sayesinde öğrenciler kendi bütçelerine uygun fiyattan IELTS dersi verebilen hocalardan ders alıp, özel ders imkanından faydalanabilirler.

 

Tüm bunları söylemekle birlikte elbette belirtmemiz gerekiyor ki, özel ders alırken hocalar grup derslerine veya uzun süreli ders alımlarına indirim sağlayabilmektedir.

Ne öğrenmek istersiniz?