Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

İstanbul Korece Kursları Seçenekleri

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star Korece öğretmenlerimiz.

86 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 86 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz Korece dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

4 saat

Şimşek gibi hızlı Korece öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. İstanbul içinde Korece dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için İstanbul içindeki Korece öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Korece öğrenmeye başlayın

3. Yeni bir dil öğrenin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. İstanbul konumunda mükemmel hocalarla yeni diller ve hobiler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

💸 İstanbul Korece özel ders ücretleri ne kadar?

İstanbul Korece özel dersi fiyatı 86 TL ortalamasında.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

 • öğretmeninin deneyimi
 • ders mekanı (online veya evde) ve yaşadığınız şehir
 • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

🎯 İstanbul Korece özel ders almanın faydaları neler?

Bir öğretmen ile Korece dersleri alarak daha hızlı ilerleyebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde yüz yüze veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için birbirinizle iletişime geçebilirsiniz. 

Milyonlarca mükemmel öğretmenden İstanbul konumunda size en uygun olanı arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Online Korece dersleri almak mümkün mü?

Korece öğretmenlerinin çoğu online Korece dersi  veriyor.

Online Korece dersi veren hocaların ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "online" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓 İstanbul Korece özel ders vermek için kaç öğretmen müsait?

58 öğretmen Korece özel ders vermeye hazır.


İstanbul konumundaki tüm Korece öğretmenlerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.


58 ve daha fazla ilan arasından istediğiniz öğretmeni seçin.

✒️ İstanbul Korece öğretmenlerimize öğrencilerinin verdiği yorumlar nasıl?

13 puanlama sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Korece öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi İstanbul Korece öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Korece özel ders öğretmenleri size özel İstanbul Korece kursları sunuyor

İstanbul’da Korece Öğrenmek İçin Nedenler

İstanbul bildiğiniz üzere Türkiye’nin en büyük şehri. 15 milyonu aşan nüfusuyla İstanbul adeta pek çok ülkeyi geride bırakıyor. Böyle bir şehirde yok yok dersek doğru söylemiş oluruz. Her daim canlı olan bu şehirde pek çok medeniyet ve kültür bir arada yaşamaktadır. İstanbul ekonomi, ticaret, bilim ve kültür anlamında da Türkiyedeki en önemli şehirlerden biridir, hatta çoğu alanda en büyüğüdür.

Böyle bir şehirde Korece bilmek de elbette kendine özel avantajlar sağlayacaktır. Türkiye’de ekonominin kalbi İstanbul’dan atmaktadır. Türkiye’de pek çok önde gelen sanayi ve hizmet kuruluşu İstanbul merkezli iş yapmaktadır. Bu şirketler arasında Güney Kore ile iş yapan şirketler de bulunmaktadır. Gelişen Türkiye Güney Kore ilişkileri diplomasiden kültüre, spordan ekonomiye ve ticarete kendini he alanda göstermektedir. Özellikle ekonomi ve ticaret alanında Türkiye’de başı çeken İstanbul, Güney Kore şirketleri ile sıkı bir işbirliği içindedir.

İstanbul pek çok şirket Güney Kore ile ithalat ve ihracat faaliyetlerinde bulunur. Bu ticaret döngüsünde Güney Koreliler ile sürekli bir iletişim hali mevcuttur. İşte bu süreçte Korece bilen elemanlara çok büyük bir şekilde ihtiyaç duyulmaktadır. İstanbul’da Korece bilen eleman arayan şirketler, her geçen gün artmaktadır. Korece bilen bir çalışan, Güney Kore ile ticaret yapan bir şirkete çok karlı yeni yatırım olanakaları sağlayabilir. Güney Kore’de yeni ticaret ortakları bulmak, var olan müşterilerle iş hacimini büyütmek gibi pek çok iş büyüten adımı Korece dil becerileri sayesinde Korece bilenler sağlayabilir. Böyle bir iş ortamında İstanbul’da Korece biliyor olmanız sizi şirkette vazgeçilmez bir çalışan yaparak kariyer basamaklarını hızla tırmanmanıza yardımcı olacaktır.

İstanbul’da aynı zamanda pek çok Güney Kore firması da şube bulundurur. Samsung bunlara örnek verilebilir. Güney Kore merkezli bir şirket olan Samsung, dünyadaki en büyük şirketlerden biridir. Hemen hemen hepimizin evinde Samsung markalı bir cihaza rastlamak mümkündür. Samsungİstanbul’da bir genel müdürlük bulundurur. Samsung gibi Güney Kore şirketlerinde özellile şirketin merkezi Güney Kore ile bağlantılarda Korece bilgisi tercih edilen dil bilgileri arasında yer alabilir.

Özel sektör dışında, kendiniz de Korece bilginizle iş yapabilirsiniz. Nasıl mı? Her yıl İstanbul’u sayısız Güney Koreli turist ziyaret etmektedir. Ülkemizin en çok turist çeken şehirlerinden biri olan İstanbul, Güney Koreli turistleri de yaz kış tüm yıl boyunca ağırlamaktadır. Güney Koreli turistler, kültürel ve tarihi mirası ile İstanbul’u ziyaret etmek istemektedirler. İstanbul ve Türk kültürünü daha yakından tanımak isteyen Koreli turistler, Türkçe bilmiyorlarsa yanlarında rehber bulundurmaları gerekecektir. Bilin bakalım bu rehber kim olabilir? Korece bilen siz! Evet yanlış duymadınız, siz olabilirsiniz. Korece öğrendikten sonra gerekli yeterlilikleri sağlayıp İstanbul’da Korece turist rehberi olabilirsiniz. İstanbul’da Korece rehberler her mevsim iyi bir gelir elde edebilmektedir. Yüksek gelir seviyesine sahip Kore halkı, İstanbul gezilerinde Korece bilen iyi bir rehberi tercih edeceklerdir.

Turizm dışında çeviri yapmak için de Korece diline ihtiyaç vardır. Özellikle Kore filmleri ve Kore dizileri ülkemizde zaman zaman oldukça popüler olabilmektedir. Kore çizgi filmlerini de unutamak gerek! Tüm bu yayınların Türkçe’ye çevrilmesi gerekmektedir. Korece bilen bir çevirmen bu noktada ihtiyaç duyulacak bir kişidir. Korece Türkçe çeviri talebi bu yüzden zamanla artmaktadır. İstanbul’un Türkiyedeki medya merkezi olduğu düşünüldüğünde, Korece Türkçe çevirmen talebi de medya sektöründe en çok bu şehirde olacaktır.

Korece bilen biri iseniz Korece dersleri de verebilirsiniz. İstanbul’da Korece öğrenmek git gide daha popüler hale geldiği için Korece öğretmeni ihtiyacı da buna paralel olarak artmaktadır. Özellikle dil kurslarında artan Korece kursu talebi, İstanbul’da Korece öğretmeni arayışını da arttırmıştır. Korece biliyorsanız yabancı dil kurslarında veya hatta İstanbul’da üniversitelerin yabancı diller yüksek okulu bünyesinde Korece dersleri verebilirsiniz. Elbette Korece özel ders verme seçeneği de her zaman bulunuyor.

İstanbul’da Korece Kursları

İstanbul, oldukça büyük bir nüfusa sahip olduğu için bu nüfusa oranla Korece öğrenme isteği de artmaktadır. İstanbul’da bu talebe yanıt verebilmek adına çeşitli dil kursları açılmıştır. Özel dil kursları olan bu kurslarda hem Korece hem de diğer yabancı dil dersleri almak mümkündür.

İstanbul yabancı dil kursları şehrin her yerinde bulunabilir. İstanbul, pek çok farklı merkezi bulunan, merkez ilçe sayısı çok fazla olan ve her merkez ilçenin kendi içinde bir nevi çarşısı bulunan bir yapıya sahiptir. İstanbul’da bu yüzden ister Tuzla’da olun, ister Şişli’de, ister Fatih’te, ister Küçükçekmece’de veya Üsküdar’da, Korece kursu ilçenizde bulunabilecektir.

Korece kursları bu kadar çeşitli ve şehrin dört bir yanına dağılmışken, en önemli şeylerden biri kurs seçimidir. Kursunuzu seçerken dikkat etmeniz gereken pek çok unsur bulunur.

İstanbul’da Korece kursları farklı fiyat seçeneklerine sahip olabilir. Korece kursu fiyatları genellikle kursun bulunduğu semte ve kursun sunduğu hizmete bağlı olarak değişir. Korece kursu gelir grubu yüksek bir semtte ise kursunuzun fiyatının yüksek olma ihtimali de artmaktadır. Bunun dışında kursta haftada kaç saat ders verildiği de fiyatları belirleyen bir başka unsurdur. Örneğin haftada 20 saat ders veren bir kurs programı fiyatının haftada 4 saat ders veren bir kursla aynı olması beklenemez. Bunun dışında Korece derslerini kimin verdiğine göre de kayıt fiyatları değişebilir. Örneğin anadili Korece olan Koreli bir öğretmen derlere giriyorsa, bu durumda anadili Türkçe olan bir Korece öğretmeninin bulunduğu kurstan daha fazla fiyat talep edebilir.

Bu gibi kriterler kurs fiyatlarını belirleyen unsurlardır. Bunun dışında, evinize yakın bir Korece kursu bulmanız size hem maddi hem de zamandan tasarruf ettirerek kazandığınız bu aman ve maddiyatı yine Korece dersleri için harcayabileceksiniz.

Peki o zaman İstanbul Korece kursları neredelermiş bakalım:

 • Gloria dil kursu
 • Medikasev Foreign Language Course
 • Lotus Korece
 • Turkey -Korea Culture Association
 • Tömer Kadıköy
 • İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi
 • Tan Dil Kursu
 • Tömer Taksim Şubesi
 • İstanbul Lisan Merkezi
 • İsmek Fatih Language School

Gördüğünüz üzere bu kısa listemizde bile İstanbul’un dört bir yanındaKorece kursu seçeneklerine erişilebilir.

Yukarıda yer alan Türk Kore İletişim Derneği, Türkiye ve Güney Kore arasında kültürel etkileşimler için çalışmalar yürüten bir dernektir. Bu dernekte İstanbul’da yer alan Güney Kore etkinlikleri düzenli olarak paylaşılır. Türkiye’de düzenlenen Güney Kore temalı etkinlikler ve Güney Kore’de düzenlenen Türkiye temalı etkinlikler sitede duyurulur. Etkinliklerin çoğu, iki ülkenin birbirini tanıması ve karşılıklı dostane ilişkilerini sürdürmesi içindir.

İstanbul’da Kore’de Okumak  veya Yaşamak İsteyenler İçin Yardım

İstanbul’da pek çok kişi Kore’de üniversite okumak isteyebilir. Güney Kore, gelişmiş eğitim olanakları ile tüm dünyadan öğrencilerin tercih ettiği bir bilim ülkesidir. İstanbuldaki öğrenciler de Kore’de eğitim almak isteyebilirler. Bu durumda Korece bilmeyen öğrencilerin Korece öğrenene kadar, yardım almaları gerekebilir. Güney Kore’de okumak için oraya gitmeden önce okul bulmak, kalacak yer ayarlamak gibi pek çok işler için bir merkeze başvurabilirsiniz.

Sadece üniversite okumak için değil, Kore’de Korece dil kursu bulup Kore’de Korece öğrenmek için de yardıma ihtiyacınız olabilir. İstanbul’da aracı firmalar bu gibi istekleri olan öğrenciler için yardım sağlayıp gerekli yönlendirmelerde bulunabilir.

Aynı zamanda İstanbul’da Kore’de yaşamak isteyenler için de gerekli rehberlik hizmetleri bulunur. Güney Kore’de iş bulmak için elbette Korece bilmeniz gereklidir. Güney Kore!de yaşam Korece bilirseniz çok daha kolay ve eğlenceli olacaktır.

İstanbul’da Kore yurtdışı eğitim danışmanlıkları bu konuda size yardımcı olabilir:

 • Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İstanbul
 • Levant Education
 • Leda Eğitim ve Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
 • Bilimevi Yurtdışı Eğitim
 • Academix Yurtdışı Eğitim
 • Next Yurtdışı Eğitim

Bu gibi danışmanlık şirketleri İstanbul’dan Kore’y yolculuğunuzda size rehber olabilir.

İstanbul’da Kore Dili ve Edebiyatı Okumak

İstanbul Üniversitesi Kore dili ve edebiyatı bölümü, şehirde Korece üzerine lisans derecesi veren tek bölümdür. Türkiyedeki sayılı Kore dili ve edebiyatı bölümlerinden olup, öğrencilerine yoğun bir Korece eğitimi vermektedir. Bu bölümde okumak isteyen öğrenciler YDT sınavına girerek dil puanı ile tercih yapmalıdırlar. Bu bölümde okuyan öğrenciler İstanbul’da Korece dersi veren üniversite öğrencilerinin büyük bir kısmını oluşturur. Güney Kore ile sıkı bağları olan bu bölümdeki öğrenciler Güney Kore kültürünü daha iyi tanımak içi Kore’ye de gidebilirler.

İstanbul’da Kütüphanelerde Korece Kaynaklar

İstanbul, ülkemizin en büyük şehridir. İçinde pek çok öğrenci barındırır. Bu yönüyle İstanbul’da öğrenciler için pek çok alan oluşturulmuştur. Bunlardan en önemlileri arasında kütüphaneler gelir. İstanbul’da kütüphaneler öğrencilerin ders çalışmaları için ideal ortamları oluşturur diyebiliriz.

İstanbul’da kütüphanelerde Korece kaynakları yoğun olarak bulunur. Güney Kore hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız kütüphanelerde aradığınız kitaplar ile bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda Korece öğrenmek için kaynaklara ihtiyacınız varsa, yine İstanbul kütüphaneleri sie başka yerlerde bulamayacağınız Korece kaynaklarını sunabilir. Korece kitap okumak isteyenler için de İstanbuldaki kütüphanelerde kitaplar bulunabilir. Sonuçta Korece kitaplar çok nadiren kitapçılarda bulunur. Bu yüzden halka açık kütüphaneler zengin uluslararası kitap seçenekleriyle Korece kitaplar, Korece romanlar, Korece bilimsel kaynaklar veya Korece hikaye kitapları gibi çeşitli materyallere erişmenizi sağlar.

Peki İstanbul’da hangi kütüphaneler bulunur?

 • İstanbul Üniversitesi Merkez Kütüphanesi
 • Beyazıt Devlet Kütüphanesi
 • Atatürk Kitaplığı
 • Süleymaniye Kitaplığı
 • Atakent Nail Bayraktar Halk ve Çocuk Kütüphanesi
 • İstanbul Kitapları Kütüphanesi
 • Boğaziçi Üniversitesi Kütüphanesi
 • Orhan Kemal Halk Kütüphanesi
 • C. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Prof. Dr. Halil İnalcık Kütüphanesi

İstanbul’da çok daha fazla kütüphane bulunur fakat bazı en eskilerini Korece kaynaklara erişebilmeniz için sizinle paylaştık.

Superprof ile Neden İstanbul’da Korece Özel Ders Almalıyım?

Özel ders alarak Korece öğrenmek, en etkili ve hızlı bir şekilde Korece öğrenmenizi sağlar. İstanbul’da Korece dersleri alarak dil kursu gibi sınıflarda sizden çok farklı öğrenme hızında olan öğrencilerle aynı sınıfta bulunup motivasyonunuzun kırılmasını engellerseniz. Aynı zamanda dil kurslarında Korece öğretmeninizi kendiniz seçemezsiniz. Bu yüzden öğretmeninizden memnun kalmazsanız değiştirme şansınız yoktur. Özel ders alırken ise, öğretmeninizi kendiniz seçersiniz. Dil kurslarında bir diğer nokta ise, derslerin sadece sizin ihtiyaçlarınıza göre değil, sınıftaki herkesin ortak ihtiyaçlarına göre şekillendirildiğidir. Önceden hazır program ile dersler işlenir. Bu durum, özellikle belirli bir hedef için Korece dersleri alıyorsanız sizi pek mutlu etmeyebilir. Korece özel ders alırkense, derslerin içeriği sizin hedeflerinize göre şekillenir. Korece kurslarında dersler haftanın belirli gün ve saatlerinde işlenir. Derslerde telafi şansı bulunmamaktadır.Bu yüzden hayatınızı kurs programına göre şekillendirmeniz gerekir. Korece özel dersler esnektir ve öğretmeninizle kurs gün ve saatleri üzerinde oynama yapabilirsiniz.

İstanbul’da, bu büyük şehirde, her konuda seçenekleriniz çok fazladır. Korece de dahil! İstanbul’da Korece ders seçenekleri emin olun ihtiyacınıza uygun bir öğretmen bulabileceğiniz kadar fazladır.

İstanbul Korece öğretmeni seçenekleri şehrin tamamında bulunur. Kapı kapı dolaşıp kriterlerinize uygun Korece öğretmeni aramamanız için, Superprof İstanbuldaki tüm Korece öğretmenlerini tek bir sitede bir araya getirdi.

Superprof’ta İstanbul Korece öğretmeni araması yaparak şehirdeki tüm Korece öğretmenlerini sadece birkaç saniye içerisinde tek bir sayfada görüntüleyebilirsiniz. Sonrasında öğretmenlerin ilanlarını tek tek inceleyerek sie uygun öğretmeni bulabilirsiniz.

Aramanızı hızlandırmak ve kriterlerinize uymayan öğretmenleri elemek için filtreyi kullanabilirsiniz. Böylece sadece fiyat ve seviye gibi kriterlerinize uygun öğretmenleri görüntüleyebilirsiniz. İstanbul’da Korece ders fiyatı saatlik ortalama 76 TL. Bütçeniz bu fiyattan çok daha az ise, filtreden verebileceğiniz maksimum ücreti yazarak sadece fiyat kriterlerinize uyan öğretmenleri görebilirsiniz. Yine de belirtmeliyiz ki, Superprof’ta öğretmenleri %97’si ilk dersinizi ücretsiz veriyor. Böylece sizlere birbirinizi tanıma, güven duyma, dersler hakkında konuşma, deneme dersi yapma gibi imkanlar vererek ücretli derslere başlamadan önce seçim yapma olanağı tanınıyor.

Aynı zamanda seviyenize göre de aramanızı filtreleyebilirsiniz. Örneğin İstanbul’da başlangıç Korece dersleri arıyorsanız seiye kısmına başlangıç koyarak sadece başlangıç seviyesinde ders veren öğretmenleri görüntüleyebilirsiniz. Bunun ötesinde ileri seviyedeyseniz, yine ileri seviyeyi seçerek sadece sizin seviyenize uygun öğretmenleri görüntüleyebilirsiniz.

İstanbul Korece özel ders seçenekleri Superprof’ta aynı zamanda dersleri nerede almak istediğinize göre de filtrelenebilir. Dersleri evinizde yüz yüze almak istiyorsanız yüz yüze seçeneğini seçebilir, hayır ben dersleri başka şehirdeki bir öğretmenden veya Koredeki öğretmenden online olarak da alabilirim diyorsanız online seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacaktır.

İstanbul’da Korece özel ders öğretmeni bulmak için bekleme!

Ne öğrenmek istersiniz?