Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Adana Rusça öğretmeni seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star Rusça öğretmenlerimiz.

59 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 59 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz Rusça dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

0 saat

Şimşek gibi hızlı Rusça öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Adana içinde Rusça dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Adana içindeki Rusça öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Rusça öğrenmeye başlayın

3. Rusça gibi yeni bir dil öğrenin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Adana konumunda mükemmel hocalarla yeni diller ve hobiler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

👩‍🏫 Adana merkez ve ilçelerde kaç özel ders öğretmeni özel Rusça dersi işlemeye hazır?

Superprof'ta 10 öğretmen Adana merkezde Rusça özel dersleri işlemeye hazır.

 

Kayıtlı tüm öğretmenlerin ilanını görüntüleyip ihtiyaçlarınıza uyan Rusça öğretmenine ders talebi gönderebilirsiniz.

 

Adana merkez ve ilçelerinde 10 üzeri ders vermeye hazır Rusça öğretmeni içinden özel ders bulun.

🇷🇺 Adana merkez ve ilçelerinde neden Rusça özel dersi almayasınız?

Rusça'nın faydaları saymakla bitmez. Rusça gibi popüler bir dili bilmek size çok farklı iş kapılarını aralayacaktır. Yabancı dil konuşmanın bir diğer faydası ise artan zihinsel kapasite ve daha iyi hafıza becerileri de örnek gösterilebilir.

 

Superprof'ta özel Rusça dersi vermek için müsait birçok yüksek seviyeli Rusça hocası bulunuyor.

 

Rusça hocası size düşündüğünüzden daha fazla konuda yardım edebilir:

 • Rusça sınavları
 • Rusça alfabe
 • Konuşma pratiği ve doğru telaffuz
 • Rusça yazma becerileri ve fiil çekimleri
 • Rusça sınavlarına hazırlık sırasında teknik ipucu verme
 • Rusça okuma ve anlama
 • Rusça ödevlerine yardım
 • Rusça becerileri anlamında kendinize güven duyma.

Rusça dersi alırken derslerden beklentilerinizi özel ders öğretmeniniz ile rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

 

Deneyimli Rusça öğretmenlerimizden ders almak size Rusça'yı daha hızlı öğrenme imkanı sunar.

 

Adana merkez ve ilçelerinde 10 özel ders öğretmeni içinden ihtiyaçlarınızı uygun birini bulabilmek için arama motorumuzu kullanmanız yeterli.

 

Rusça öğretmenini bul

💻 Online özel ders nerede alınabilir?

Superprof'ta Rusça dersi için anadili Rusça olan Rus öğretmen bularak Rusça konuşmanı iletlet.

 

Rusça öğretmenlerimizin neredeyse hepsi hem yüz yüze hem de online Rusça dersi işleyebiliyor. Sizlere küçük bir veri verecek olursak, Superproftaki Skype Rusça ders teklif eden öğretmen oranımız %80.

 

Online dersler arıyorsanız, anasayfada arama yaptıktan sonra online seçeneğini işaretleyerek online Rusça dersi işleyebilen öğretmenleri bulun.

 

Skype üzerinden online Rusça dersleri büyük esneklikler verir. Ders saatlerinizi hocanızla konuşarak programınıza göre ayarlayabilirsiniz. Online Rusça ders, öğretmeniniz dersleri evinizde yapmadığınız için yolda vakit kaybetmeyeceğinden daha hesaplı bir yöntemdir.

 

Online Rusça öğretmeni bul

🧭 Yaşadığım şehirde nasıl Rusça öğretmeni bulabilirim?

Superprof'ta Rusça hocası profillerini görmek için hızlıca arama yapıp Rusça dersi almak için en ideal öğretmeni bulabilirsiniz.

 

Şehrinizdeki Rusça özel dersi vermeye hazır hocaları listelemek için anasayfada arama motoruna ihtiyaçlarınızı yazmanız yeterli olacak.

 

Tüm öğretmenlerin ilanını görüntüleyebilir ve arayışınıza uyan Rusça öğretmenini iletişime geçmek için seçebilirsiniz.

 

Arayışınıza cevap verebilecek bir hoca bulduğunuzda, ilanındaki ders talep et butonuna tıklayıp talebinizi gönderebilir ve ders almaya başlayabilirsiniz.

 

Adana semtlerinde, 10 hoca Rusça özel ders işlemeye hazır ve talebinizi bekliyor.

 

10 üzeri hoca arasından Rusça dersinizi verecek size uygununu bulun.

💳 Adana Rusça öğretmeni ne kadar?

Adana merkez ve ilçelerinde, Rusça dersleri fiyatı ortalama 59₺.

 

Rusça hocalarımızın neredeyse hepsi ilk dersi ücretsiz. Bu şekilde, derslerde ilerlemeden önce amaçlarınızı konuşmak ve öğretmeninizle paylaşmak için mükemmel bir imkanınız bulunuyor.

 

Rusça ders fiyatları aşağıda saydığımız farklı faktörlere göre değişiklik gösterir:

 • Rusça öğretmeni deneyimi ve tecrübesi
 • Derslerin işleneceği yer: (Online veya dışarıda bir mekanda)
 • Alınacak ders sayısı ve ders süresi
 • Rusça dersleri almanızdaki amaç (Rusça dil sertifikası mı almak istiyorsunuz? Rusya'da çalışmak mı istiyorsunuz? Rusya'da yaşamak veya okumak mı istiyorsunuz? vb.)

Yakınınızdaki ders vermeye hazır Rusça özel ders listesine göz gezdirin.

Rusça öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Adana Rusça öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Rusça özel ders öğretmenleri Adana içinde size Rusça derslerinde yardımcı olsun

Rusça dersleri için Adana’daki en iyi öğretmenleri bulun

Tolstoy'dan Dostoyevski'ye, Puşkin'den Çehov'a, Turgenev'den Bulgakov'a, Gogol aracılığıyla Rus edebiyatını bir tercüman veya çevirmene ihtiyacınız olmadan okumak ister misiniz? Daha iyi iş olanakları bulmak için yeni bir dil öğrenmek ister misiniz? Rus dilini ve kültürünü keşfetmek ister misiniz? Rusça konuşmak, Superprof Adana ile bu mümkündür ve öğretmenlerimiz hızlı bir şekilde ilerlemenizi sağlamak için seviyenize uyum sağlayacaktır. Adana'daki Rusça kursu ve Rusça özel dersleri hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Adana ve dünyada Rusça

Anadili Türkçe olan biri için, Rusça öğrenmek İngilizce veya Fransızca öğrenmekten daha zor görünebilir. Aslında, Kiril alfabesi olarak da adlandırılan Rus alfabesini öğrenmeniz gerekecek. Daha sonra, öğrencinin Rusça kelime bilgisi, Rusça fiil çekimi, Tolstoy’un dilinin karmaşık gramer kurallarını ezberlemesi gerekecektir. Rus kültürü bizimkinden farklıdır: Kültürümüz Rus kültüründen çok farklıdır, dil ise kültürümüzden çok daha uzaktır. Rusça dersleri alarak iş imkanlarınızı arttırıp, gezi amaçlı bir tur düzenleyebilirsiniz.

Rusya bugün doğaz gaz rezervleri gibi doğal kaynakları ve çeşitli sanayi ürünleriyle dünyada önde gelen ticaret merkezlerinden biridir. Özellikle doğal kaynakları ve enerji alanındaki zenginliğiyle Rusya’da enerji alanında oldukça fazla iş imkanı bulunmaktadır. Tabi bu işler için Rusça bilmek olmazsa olmazlardandır.

Dünyada 280 milyon Rusça konuşan kişi var, bu da Rusça'yı Çince, İngilizce, İspanyolca, Arapça, Hintçe ve Fransızca’dan sonra dünyada en çok konuşulan yedinci dili yapıyor. Rusça yaklaşık 145 milyon insanın ana dilidir ve 135 milyon kişi de onu ikinci dil olarak kullanır. Rusya Federasyonu'nun yanı sıra Rusya, birçok Doğu Avrupai Kuzey ve Orta Asya ülkesinin resmi dillerinden biridir: Gürcistan, Beyaz Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Gagavuzya ve Transdinyester (Moldova), Güney Osetya. Eski Sovyetler Birliğinden bu yana gelen ortak dil Rusça aynı zamanda Birleşmiş Milletler Örgütü ve Şanghay İşbirliği Örgütü'nün resmi dillerinden biridir.

Dahası, ülke tarihine bağlı göç dalgaları nedeniyle, İsrail, Almanya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer birçok devletin kendi topraklarında önemli bir Rusça konuşan toplulukları vardır. Rus diasporası, Adana da dahil olmak üzere yurtdışında yaşayan 25 ila 30 milyon Rus arasında değişen rakamlarla dünyanın en büyükleri arasındadır. Bu nedenle Adana’da Rusça öğrenmek, hem ekonomik, politik ve coğrafi olarak hem de tarihsel ve kültürel olarak dünyada daha büyük rol oynayan etkili bir dili konuşmanıza olanak tanır. SSCB'nin eski sosyalist cumhuriyetlerinde Rusça'nın yerini Çince ve İngilizce dilleri almış olsa da, Rusça dünyadaki ağırlığını ve önemini korumaktadır.

Rus alfabesi ve grameri

Rusça, Doğu Slav dil grubuna ait bir Hint-Avrupa dilidir. Mevcut hali modern edebi Rusçadır. 18. yüzyılda konuşulan Rusça ve Kilise Slavcasını (Ortodoks Kilisesi'nin yazı dili) aynı dil sisteminde bir araya getiren Lomonosov'un grameriydi. Yabancı dil öğrenmek, şüphesiz, öğrenilen yeni kelimelerin ahengini ve tonlamasını tanıma çabasını içerir. Rus dilinde kelimelerin vurgu noktası değişkendir: bağlama bağlı olarak bir heceden diğerine geçebilir. Bu nedenle vurgulu bir dildir. Rusça alfabede, ünsüz başına iki farklı fonem olmak üzere 33 harf kullanır ve fonolojiktir: Türkçe veya İspanyolca gibi, Rusça da telaffuz edildiği gibi yazılır.

Dilbilgisi açısından bakıldığında, Rusça, altı durum içeren çekim dilidir: nominatif, genitif, datif, accusatif, instrumental et locatif. Almanca'da olduğu gibi, üç cinsiyetin (eril, dişil ve nötr) bir arada var olduğu bir dildir. Bu nedenle, Rusça'yı anlamanın en zor kısmının alfabeyi, kelimeleri ve gramer kurallarını ezberlemek olacağını varsayabiliriz.

Neden Rusça Öğrenmelisiniz

Rusça özel dersleri almanın ve ana dili Türkçe olan birinin akıcılığıyla Rusça konuşmayı öğrenmek istemenin birçok nedeni vardır.

Her şeyden önce, bir iletişim dili olduğu için: Adana’da Rusça konuşan biri olmak, tek kelime Türkçe bilmeyen tüm Rusça konuşan kişilerle iletişim kurmanıza olanak sağlayacaktır. Aslında, Türkiye’ye her yıl Akdeniz bölgesini ziyarete gelen milyonlarca Rus turist var. Birkaç Rusça kelimeyi nasıl telaffuz edeceğinizi bilmek size onlarla iletişim kurma veya onlara bir yön gösterme, ziyaret edilecek yerleri gösterme veya Adana gibi Akdeniz şehirlerinin tarihini, kültürünü anlatma fırsatı verebilir. Bir nevi rehberlik edebilirsiniz.

Öğretmenlerimizden biriyle yoğun bir ders almak, özellikle Adana’dan tatil için Rusya'ya seyahat etmeye hazırlanmak için çok faydalı olabilir. Rusça eğitiminiz diğer Slav dillerine açılan bir kapıdır: Doğu Avrupadaki Eski Sovyetler Birliği ortak dili olan Rusça bilmek, Sırpça, Moldovca veya Bulgarca gibi diğer yaşayan dilleri anlamınıza yardımcı oalrak bu dillere olan yatkınlığınızı geliştirir.

Dahası, çok sayıda İngilizce, Almanca veya İspanyolca konuşan çevirmen olduğu ne kadar doğruysa, çok az sayıda akıcı Rusça konuşan insan olduğu da o kadar doğrudur. İleri düzeyde Rusça dil becerilerine sahip olarak, Türk ve Rus şirketlerinin ve işverenlerinin gözünde iyi bir seviyeye sahip olacaksınız. Neden Rusça’yı öğrenmek gerekli? Ya öğretmenlerimizden biriyle evde Rusça dersleri almak Rusya'da iş bulmanıza olanak sağlarsa? Ekonomi, finans, turizm, catering, savunma, hukuk, bilim, teknoloji, araştırma ve geliştirme, havacılık ve uzay endüstrisi, tıp, kültür: Türkçe ve Rusça becerilerinizin yararlı olabileceği faaliyet sektörleri çok sayıda.

2008 krizi, uluslararası alanla bağlantılı mesleklerle ilgili potansiyel talep kartlarını yeniden dağıttı: Kişinin uzmanlık alanına (teknik, ekonomik, hukuk, vb.) ek olarak yaşayan dilleri bilmek size iş dünyasında büyük bir artı katar. Rusya için en dinamik sektör bilgi teknolojisi ve nanoteknolojilerdir. Rusya, iş yapmak için ideal bir ülkedir: Türk-Rus ilişkileri ve bu sebeple ticari ilişkileri zaman zaman çeşitli zorluklarla karşılaşıp sınava tabi tutulsa da, Rusya Türkiye için önemli bir ticaret ortağı ve Rus turistler önemli bir gelir kaynağı olmayı sürdürmüştür. Bu yüzden Rusya’da da Türkçe bilen uzmanlara ihtiyaç her zaman bulunmaktadır. Aslında, Superprof ile ihtiyaçlarınınıza göre hazırlanmış özel derslerin ardından, Adana ve Moskova arasındaki ticaret sektöründe yeni mesleklere ve olanaklara kapılar açılabilir ve bu da maaşınızı önemli ölçüde arttırabilir.

Rusça öğrenip ileri seviyeye gelerek Seyhan, Çukurova, Sarıçam, Yüreğir gibi Adana’nın kalabalık ilçelerinde Rusça kursu veya Rusça özel dersler vererek çalışma fikri size de mi cazip geliyor? Ve bir kez Rusça öğrendikten sonra, neden Adana’da, bir dil merkezinde veya bir kültür merkezinde Rusça öğretmeni olarak başvurmayı hayal etmiyorsunuz?

Adana’da Rusça dersleri

Adana’nın neresinde olursanız olun, Superprof'taki yetkin ve tecrübeli öğretmenler, saatte ortalama 63 TL olan Rusça dersleri veriyor. Ekim Devrimi'ne damgasını vuran devrimci Rus şarkılarını öğrenmek, Moskova'ya tatile gitmek veya dil yeterliliği için ortak Avrupa çerçevesinin A1-A2 seviyesinden B2 veya hatta C1 seviyesine geçmek mi istiyorsunuz? Seviyenizi geliştirmek için, özel Rusça derslerimiz kişiselleştirilmiş hedeflerinize uyum sağlayacaktır.

İlk ders genellikle ücretsizdir ve öğretmenin seviyenizi değerlendirmesi ve hedeflerinize göre bir çalışma planı geliştirmesi için iyi bir fırsat olacaktır (sınava hazırlık, eğitim desteği, sözlü ifadenin güçlendirilmesi, vb.).

60'tan fazla farklı profil arasından seçim yapmanız gerektiğinden en büyük zorluk öğretmeni seçmekte yatıyor. Karşılaştırma yapmak için unutulmaması gereken bazı basit kriterler:

 • Fiyat
 • Diploma: İleri seviye Rusça sertifikası, Rus dili ve edebiyatı derecesi vb.,
 • Öğretmenin düzeyi: Anadili Rusça olan, dil öğrencisi vb.,
 • Ders alınacak yer: Seyhan, Yüreğir, Kadirli, Çukurova, Kozan vb.
 • Derslerin hedef kitlesi: öğrenciler, yetişkinler, tüm seviyeler vb.

Sonuç olarak, tek bir şifre var: En iyisini bulmak! 

Ne öğrenmek istersiniz?