Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

İstanbul Rusça öğretmeni seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star Rusça öğretmenlerimiz.

75 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 75 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz Rusça dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

4 saat

Şimşek gibi hızlı Rusça öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. İstanbul içinde Rusça dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için İstanbul içindeki Rusça öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Rusça öğrenmeye başlayın

3. Rusça gibi yeni bir dil öğrenin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. İstanbul konumunda mükemmel hocalarla yeni diller ve hobiler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

👨‍🏫 İstanbul merkez ve ilçelerde kaç özel ders hocası Rusça özel dersi vermeye hazır?

Superprof'ta 212 hoca İstanbul ve çevresinde Rusça özel ders vermeye hazır.

 

Rusça öğretmeni bulmak istiyorsanız, öğretmenlerin ilanlarına göz gezdirip kendileri hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

212 üzeri Rusça öğretmeni arasından özel ders için seçiminizi yapın.

🇷🇺 Rusça öğretmeninden derslerde neler öğrenirsiniz?

Rusça'nın faydaları saymakla bitmez. Rusça gibi popüler bir dili bilmek size çok farklı iş kapılarını aralayacaktır. Yabancı dil konuşmanın bir diğer faydası ise daha fazla iş olanağı ve daha iyi hafıza becerileri de örnek gösterilebilir.

 

Superprof'ta özel Rusça dersi işlemek için müsait birçok tecrübeli Rusça öğretmeni bulunuyor.

 

Rusça hocası size düşündüğünüzden daha fazla konuda yardım edebilir:

 • Rusça sınavları
 • Rusça alfabe
 • Konuşma pratiği ve doğru telaffuz
 • Rusça yazma becerileri ve fiil çekimleri
 • Rusça sınavlarına hazırlık sırasında taktik gösterme
 • Rusça okuma ve anlama
 • Rusça ödevlerine yardım
 • Rusça bilginiz anlamında kendinize güven duyma.

Rusça dersleri alırken derslerden ne beklediğinizi özel ders öğretmeniniz ile rahatlıkla konuşabilirsiniz.

 

Deneyimli Rusça hocalarımızdan ders almak size Rusça'yı daha etkili öğrenme olanağı sunar.

 

İstanbul merkez ve ilçelerinde 212 hoca içinden ihtiyaçlarınızı uygun birini bulabilmek için arama motorumuzu kullanmanız yeterli.

 

Rusça öğretmenini bul

💻 Online Rusça özel dersleri hangi sitelerde bulunur?

Superprof'ta Rusça dersi için anadili Rusça olan Rus öğretmen bularak kolay ve hızlı Rusça öğren.

 

Rusça öğretmenlerimizin neredeyse hepsi hem yüz yüze hem de online Rusça dersi işleyebiliyor. Sizlere küçük bir veri verecek olursak, Superproftaki Skype Rusça ders veren öğretmen oranımız %80.

 

Online ders arıyorsanız, anasayfada arama yaptıktan sonra online seçeneğini işaretleyerek online Rusça dersi işleyebilen öğretmenleri bulun.

 

Webcam ile online Rusça dersleri büyük kolaylıklar verir. Ders saatlerinizi hocanızla konuşarak programınıza göre ayarlayabilirsiniz. Online Rusça ders, öğretmeniniz dersleri evinizde yapmadığınız için yolda vakit kaybetmeyeceğinden daha hesaplı bir yöntemdir.

 

Online Rusça öğretmeni bul

🧭 Semtimde Rusça öğretmeni nerelerde bulunur?

Superprof'ta Rusça öğretmeni profillerini görmek için hızlıca arama yapıp Rusça dersi almak için en iyi öğretmeni bulabilirsiniz.

 

Şehrinizdeki Rusça özel dersi vermeye hazır hocaları görüntülemek için anasayfada arama motoruna ihtiyaçlarınızı yazmanız yeterli olacak.

 

Tüm öğretmenlerin ders ilanını görüntüleyebilir ve arayışınıza uygun Rusça öğretmenini seçebilirsiniz.

 

Arayışınıza cevap verebilecek bir öğretmen bulduğunuzda, ilanındaki ders talep et butonuna tıklayıp talebinizi gönderebilir ve özel ders almaya başlayabilirsiniz.

 

İstanbul semtlerinde, 212 öğretmen Rusça özel ders vermeye hazır ve talebinizi bekliyor.

 

212 Rusça hocası size Rusça ders vermeye hazır.

💳 İstanbul Rusça kursu ücreti ne kadar ?

İstanbul Rusça özel dersi fiyatı aşağı yukarı 75₺.

 

Rusça özel ders öğretmenlerimizin çoğunluğu ilk dersini ücretsiz veriyor. Bu şekilde, derslerde ilerlemeden önce amaçlarınızı konuşmak ve öğretmeninizle paylaşmak için mükemmel bir fırsatınız bulunuyor.

 

Rusça özel ders fiyatları aşağıda saydığımız farklı faktörlere göre değişiklik gösterir:

 • Rusça öğretmeni deneyimi ve tecrübesi
 • Derslerin işleneceği yer: (Video araması ile veya öğretmenin evinde)
 • Alınacak ders sayısı ve her bir dersin süresi
 • Rusça dersleri almanızdaki hedef (Rusça dil sertifikası mı almak istiyorsunuz? Rusya'da çalışmak mı istiyorsunuz? Rusya'da yaşamak veya okumak mı istiyorsunuz? vb.)

Şehrinizdeki Rusça dersi fiyatı seçeneklerine bakın.

Rusça öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi İstanbul Rusça öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Rusça özel ders öğretmenleri İstanbul içinde size Rusça derslerinde yardımcı olsun

Rusça’da ilerlemeye yönelik ipuçlarımızı keşfedin

İstanbul'da Rusça dersleri!

L.Tolstoy'dan F. Dostoyevsky'ye, A. Puşkin, A. Chekhov ve I. Turgenev’e, Rusça kitapları çevirisiz okumak ister misiniz?

Türkiye’nin en gözde şehri İstanbul’da en yetkin öğretmenlerden yeni bir dil öğrenmek ister misiniz? 

Rus dilini ve kültürünü keşfetmek ister misiniz?

Superprof İstanbul ile Rusça konuşmak mümkündür ve öğretmenlerimiz hızlı bir şekilde ilerlemenize yardımcı olmak için seviyenize adapte olacaktır. 

İşte İstanbul'daki Rusça dersleri teklifimizin detayları.

Dünyada ve İstanbul'da Rusça

Türkçe konuşan biri için Rusça öğrenmek, İspanyolca veya İtalyanca öğrenmekten daha zor görünebilir. Bir Kiril alfabesi olan Rus alfabesini öğrenmek gerçekten gerekli olacaktır. 

Ardından, öğrencinin Rusça kelime dağarcığı, Rusça fiil çekimi, Tolstoy dilinin doğasında bulunan gramer kurallarını ezberlemesi gerekmektedir.

Rus kültürü de bizimkinden farklıdır: Türkiye ile Rusya arasındaki kültürlerarası yakınlık daha azdır. Dil farklılığı, gramer, yazım farklılığı vb.

Yani başka seçenek yok, bu dili tam olarak öğrenmek için Rusça dersleri almanız gerekiyor.

Yine de İstanbul ve Türkiye'nin tarihi, kimi zaman dost kimi zaman düşman olmuş bu iki ülke açısından önemlidir. Dünya çapında 280 milyon Rusça konuşan kişi var ve bu da Rusça'yı Mandarin, İngilizce, İspanyolca, Arapça, Hintçe ve Fransızcadan sonra dünyada en çok konuşulan yedinci dil yapıyor. 

Rusça 145 milyon kişi tarafından ana dil olarak kullanılırken, 135 milyon kişi Rusça'yı ikinci dil olarak kullanıyor. 

Rusya, Rusya Federasyonu'nun yanı sıra Doğu Avrupa, Kuzey ve Orta Asyadaki birçok ülkenin resmi dillerinden biridir: Abhazya (Gürcistan), Beyaz Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Gagavuzya ve Transnitria (Moldova), Güney Osetya. Rusya Federasyonu’ndaki içindeki resmi iletişim dili, aynı zamanda Birleşmiş Milletler ve Şanghay İşbirliği Örgütü'nün de resmi dillerinden biridir. 

Rusça'nın nasıl konuşulacağını bilmenin, Kiril alfabesinin hala kullanıldığı Balkanlar'da  Bosna-Hersek, Sırbistan, Karadağ, Makedonya, Bulgaristan ve Moğolistan'da da anlaşılmasına yardımcı olabileceği unutulmamalıdır.

Ayrıca, tarihle bağlantılı art arda gelen göç dalgaları nedeniyle, İsrail, Almanya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer birçok ülke, kendi topraklarında geniş bir Rusça konuşan topluluğa sahiptir. 

Rus diasporası, İstanbul da dahil olmak üzere yurtdışında yaşayan 25 ila 30 milyon Rus ile dünyanın en büyüğüdür. 

Bu nedenle İstanbul’da Rusça öğrenmek, ekonomik, politik ve jeopolitik açıdan olduğu kadar tarihsel ve kültürel olarak dünyada önemli bir rol oynayan etkili bir dil konuşmanıza olanak tanır. 

Rusça, SSCB'nin eski sosyalist cumhuriyetlerinde Çince ve İngilizce

ile rekabet içinde olsa da, Rus dilinin dünyadaki ağırlığının önemini korumaktadır.

Rusça: Rus alfabesi ve gramer

Rusça, Doğu Slav dilleri grubuna ait bir Hint-Avrupa dilidir. Şu anki hali Modern Edebiyat Rusçasıdır. 18. yüzyılda Lomonosov, konuşma dili Rusçasını ve Slavca’yı (Ortodoks Kilisesi'nin yazı dili) aynı gramer ile ortak bir dil sistemi altında birleştirmiştir. 

Yabancı bir dil öğrenmek, kuşkusuz yeni kelimelerin tonlarını ve tonlamalarını öğrenmeyi ve bunlara aşina olmayı içerir. Rus dilinde kelimelerin vurgu noktası değişkendir: bağlama bağlı olarak bir heceden diğerine geçebilir. 

Bu nedenle vurgulu bir dildir. 

Rusça yazı dili, her ünsüzde iki farklı fonem olmak üzere 33 harf kullanır ve bu fonolojiktir: Türkçe veya İspanyolca gibi, Rusça da telaffuz edildiği gibi yazılır.

Dilbilgisel bir bakış açısından, Rusça, çekiminde altı durumdan oluşan çekim dilidir (Latin dilinde olduğu gibi): nominatif, genitif, datif, accusatif, instrumental et locatif. Almanca gibi üç farklı cinsiyetli belirteçin (eril, dişil, nötr) bir arada bulunduğu bir dildir. 

Yine de, Rusça’yı anlamanın en zor kısmının Kiril alfabesini ezberlemek olacağını varsayabiliriz.

Neden Rusça öğrenmeli

Rusça özel ders almanın veya Rusça'yı anadili gibi akıcı bir şekilde konuşmayı öğrenmek istemenin birçok nedeni vardır.

Her şeyden önce, bir iletişim dili olduğu için: İstanbul’da Rusça konuşmak, tek kelime Türkçe bilmeyen Rusça konuşanlarla iletişim kurmanıza olanak tanır. 

Topkapı Sarayı’ndan Kapalı Çarşı’ya her yıl milyonlarca Rus turist İstanbul’u ziyarete geliyor. Rusça kelimeleri nasıl telaffuz edeceğinizi bilmek size onlarla Rusça iletişim kurma veya Rusça yön gösterme, ziyaret edilecekleri ve İstanbul’un tarihini anlatma fırsatı verecektir. Bir nevi rehberlik etmiş olacaksınız. Aynı zamanda Ruslarla tanışmak ve arkadaş olmak ve Rusça konuşma becerilerinizi daha da geliştirme fırsatı bulacaksınız.

Öğretmenlerimizden biriyle yoğun dersler almak, özellikle Saint Petersburg'da iş veya tatil amaçlı Rusya'ya bir gezi planlamak için faydalı olabilir. 

Slav dillerinde eğitiminiz, diğer Slav dillerine erişim için bir köprüdür: Doğu ülkelerinin lingua franca'sı, Rusça konuşmak, Sırpça, Moldovca veya Bulgarca gibi diğer modern dillerin sözlü olarak anlaşılmasına yardımcı olur.

Her şeyden önce, Rusya gelişen bir ekonomik pazarı temsil ediyor: Çoğu insan İngilizce, Almanca veya İspanyolca konuşuyor, ancak daha nadiren Rusça konuşuyorlar. Bu yüzden, dil becerilerine sahip olmak ve Rusça'da ileri düzeyde bir seviyeye sahip olmak, Rus şirketleri ve işe alımcılar için istihdam edilebilirliğin güçlü bir işaretidir. 

Öğretmenlerimizden biriyle evde ders almak Rusya'da iş bulmayı mümkün kılabilir. Ekonomi, finans, turizm, tarımsal gıda, savunma, hukuk, bilim, teknoloji, araştırma ve geliştirme, havacılık endüstrisi, tıp, kültür: Türkçe ve Rusça dil becerilerinizi kullanarak iş bulabileceğiniz faaliyet sektörleri çoktur. 

2008 krizi, uluslararası bağlantılı mesleklerde potansiyel talep kartlarını yeniden dağıttı: Kişinin uzmanlık alanına (teknik, ekonomik veya hukuki) ek olarak modern dilleri bilmesi istihdam edilebilirliğini güçlendirir. Ancak Rusya için en dinamik sektör bilişim ve nanoteknoloji ile ilgili mesleklerdir. 

Rusya, iş yapmak için ideal bir ülkedir: Her yıl Türkiye, Rusya'ya doğrudan ihracat yapıyor. Rusya ve Türkiye arasında ticaret hacmi çeşitli fırsat kapıları açmakta. Aslında, Superprof ile kişiye özel eğitim almak, Rusça özel ders almak veya Rusça dil kursuna başlamak, İstanbul ve Moskova arasında yeni iş kapılarının önünü açabilir ve maaş seviyenizi önemli ölçüde arttırabilir.

Rusça konuşma dersleri sizin Rusça konuşma becerilerinizi geliştirmek için vardır. İstanbul’a yerleşmiş Rus ve Rus öğrencilere yabancı dil öğretmek için Türkçe öğretmeni olma fikrini düşündünüz mü? Ya da neden İstanbul'da, bir dil kursunda veya kültür merkezinde Rusça öğretmeni olmak için başvurmayı hayal etmiyorsunuz?

İstanbul’da Superprof ile Rusça derslerimiz

İstanbul ve çevresinde, ortalama saatlik ücreti 67 TL olan 144 özel öğretmenimiz var. 

1917 Ekim Devrimi'ne damgasını vuran devrimci Rus şarkılarını öğrenmek, günlük yaşamda idare etmeyi öğrenmek, A2 seviyesinden Avrupa Ortak Dil Çerçevesinin B2 veya C1 seviyesine geçmek ister misiniz? 

Seviyenizi yükseltmek için İstanbul’da Rusça özel derslerimiz, kişiselleştirilmiş hedeflerinize uyum sağlayacaktır. İlk ders genellikle ücretsizdir, seviyenizi değerlendirme ve beklentilerinize göre bir ilerleme planı (Rusça sınavlara hazırlık, özel ders, sözlü ifadenizi pekiştirme, Rusça YDS hazırlık vb.) öğretmenler tarafından oluşturulacaktır. En büyük zorluk öğretmen seçiminde yatıyor çünkü 144 farklı profil arasından seçim yapmak gerekiyor. İşte hatırlanması ve karşılaştırılması gereken birkaç basit kriter:

 • Öğretmenin bilgi seviyesi
 • Öğretmen diploması: Hangi üniversite, dil okulu vb.
 • Öğretmenin deneyimi: Anadili Rusça olan, İstanbul’lu öğrenci vb.
 • Ders mekanı: Sana yakın bir yerde mi bulunuyor
 • Hedef kitle: öğrenciler, yetişkinler veya tüm seviyeler vb.

Son olarak, tek bir anahtar kelime: Sabredip size uygun olanı bulmak.

Ne öğrenmek istersiniz?