Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Ankara fizik öğretmeni seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yorum almış star fizik öğretmenlerimiz.

70 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 70 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz fizik dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

2 saat

Şimşek gibi hızlı fizik öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Ankara içinde fizik dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Ankara içindeki fizik öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Fizik dersleri almaya başlayın

3. Yeni fizik dersi deneyimleri edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Ankara konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

📚 Ankara ve çevresinde özel ders hocası ile özel fizik dersleri soruları çözmenin yararları nelerdir?

Ankara ve semtlerinde özel ders hocasından fizik özel dersi almanın inanılmaz olumlu etkisi vardır.

 

Fizik derslerinin faydaları arasında şunlar sıralanabilir:

 • fizik bilginizi geliştirir
 • fizik sorularını daha hızlı çözersiniz
 • fizik alanında daha başarılı olursunuz
 • sayısal bölümlere girme ihtimaliniz artar ve daha kolay bitirirsiniz

1015'dan fazla öğretmen arasından etüdünüzü seçin.

💳 Ankara içinde saatlik fizik dersi ücreti aşağı yukarı ne kadar?

Ankara konumundaki sitemizdeki hocaların ders başı ortalama fiyatı 70 TL'dir.

 

Fizik özel dersi ücretlerini belirleyenler öğretmenlerdir. Bu fiyatları belirlerken birçok farklı kriter söz konusudur. Ders mekanı, ders süresi, derslerin sıklığı, öğretmenin tecrübesi, dersin alınma nedeni ve içeriği, bu faktörlerin en önemlileri olarak sayılabilir.

 

Eğitmenlerin %97'si ilk ders saatinizi ücretsiz veriyor. İlinizdeki fizik hocalarının ücretlerini öğrenin.

💻 platformumuza webcam ile online özel dersler almak mümkün mü?

Özel ders öğretmenlerinin %80'i webcam üzerinden fizik dersi işliyor. Online dersler hem daha avantajlıdır hem de daha rahat ders planlaması seçeneği sunarlar. Online fizik dersleri ücretsiz uygulamaları kullanarak kısa sürede fizik sınavlarına hazırlanma olanağı sunuyor. Böylece coğrafi mesafeler siliniyor.

✒️ Ankara ve çevresinde kaç hoca fizik özel dersleri ilanı veriyor?

Ankara ve çevresinde, fizik dersleri alanında uzman ve ders veren ve müsait öğretmen sayısı 1015.

 

Arama motorumuzdan özel öğretmenleri aratıp listeleyebilir ve ilanlarını inceleyebilirsiniz.

 

1015'dan fazla fizik özel ders hocası arasından istediğiniz ücret, deneyim, konum gibi kriterlerden size uygun olanı seçin.

💯 Fizik konularında nasıl daha hızlı hale gelirsiniz

Fizik dersleri lisedeki en karmaşık bulanan fakat en temel derslerden biridir.

 

Fizik konularında daha pratik olmak için yapabileceklerinizden bazılarını özetle sıralayacak olursak:

 • Önyargınızı aşmak için deneyimli bir hocadan destek almak
 • Anlamadığınız soruları diplomalı bir özel ders öğretmenine ve üniversite öğrencilerine danışmak
 • Fizik dersleri ile gerçek hayat arasında bağlantı kurma becerisi geliştirmek
 • Fizik dersine önyargıyla yaklaşmamak

 

Deneyimli bir öğretmen ile artık fizik dersine olan bakış açınız değişebilir ve fizik ile yeni bir sayfa açabilirsiniz.

 

Fizik özel derslerinizi nerede alacağınız tamamen sizin tercihinizde: Evde veya online, özel ders öğretmeninizi belirledikten sonra fizik derslerinizi gönül rahatlığıyla planlayın.

 

Ankara konumunda 1015 özel ders hocası arasından istediğiniz öğretmeni bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

Fizik öğretmeninizi bulun

Fizik öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Ankara Fizik öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Fizik özel ders öğretmenleri Ankara içinde size fizik derslerinde yardımcı olsun

Fizik Alanına Giriş

Fizik, Bilimsel Devrim'den önce iki bin sene boyunca felsefe, kimya, matematik ve biyolojinin belli branşları ile eş anlamlı olarak kullanılıyordu. 16. Yüzyıldan itibaren fizik alanı kendi sınırlarını çizen modern bir bilim haline gelmeye başladı. Fakat yine de matematiksel fizik ve kuantum kimyası gibi alanların ortaya koyduğu iç içe girik konulardan dolayı fiziğin sınırlarını net olarak belirlemek güçtür. Fizik en eski akademik disiplinlerden biridir ve diğer fen bilimlerinin de temelini oluşturur.

Fizik alanında yaşanan gelişmeler genelde teknoloji dünyasını yakından etkiler. Örneğin elektromanyetik ve nükleer fiziğin yeni özelliklerinin keşfedilmesiyle günümüz dünyasında önemli yer tutan televizyon, bilgisayar, mutfak aletleri ve nükleer silah gibi ürünlerin gelişimi de direk etkilemiştir.

Fizik Bilmenin Önemi

Fizik yalnızca bir bilim dalı değil aynı zamanda günlük hayatta çevremizde olup biten her şeyi açıklamaya çalışan muazzam geniş ve detaylı konulara sahip bir alandır. Fiziğin belli başlı kuramlarını bilen kişi için hayat daha anlamlı bir hal almaya başlar. Her yaptığı günlük iş, daha önce öğrendiği konulara çağrışım yapar. Örneğin bisiklet veya paten sürerken, metroda yolculuk yaparken, evi süpürürken veya telefondan video izlerken bunları düşünür. Eşyaların çalışma prensiplerini anlamaya ve çevresinde olup bitenleri anlamlandırabilmeye başlar.

Fizik öğrenirken dünyanın işleyişini anlamanın yanı sıra çalışma hayatınızda işinize yarayacak oldukça kullanışlı beceriler de geliştireceksiniz. Fizikçiler devamlı karmaşık problemleri çözmek zorunda olduları için zamanla problem çözme becerileri oldukça gelişir. Aynı zamanda olaylara farklı açılardan bakmak da çalışmalar yaparken fizikçilerin en çok ihtiyaç duyduğu becerilerdendir. Bu alana adım attığınızda akıl yürütme ve değerlendirmenizin de kuvvetlendiğini keşfedeceksiniz. Aynı zamanda sabırlı olmak ve uzun süren çalışmaları azimle yürütmek bu alanın gerekliliklerindendir. Bir fizikçi daima, varsayımlarının doğru olmayabileceğini ve uzun süren çalışmaların meyve vermediğini anladığında veya aksi kanıtlandığında birden yırtıp atması ve yeni çalışmalara yelken açması gerektiğini bilmelidir. Fizik aynı zamanda kişisel yaşamınıza ve sosyal hayatınıza katkıda bulunan takım çalışması ve iletişim gibi pratik becerileri de geliştirir. Bu beceriler bilimsel araştırma yürütmenin ilk adımıdır ve genelde grup aktiviteleri öğrencilerin planlama, yürütme ve raporlama kapasitelerini artırır.

İster lisede fizik ders notlarınızı yükseltmek için, ister üniversiteye giriş sınavında ful çekebilmek için, yüksek lisans teziniz için veya sadece kendinizi geliştirmek ve hayatınıza yeni bir pencere açmak için fizik eğitimi almak  isteyin, her halükarda bunun birçok yolu olduğunu göreceksiniz.

Ankara’da Özel Fizik Dersi Almak

Her yıl yüzlerce öğrenci Türkiye’nin dört bir yanından ve Ankara’ya üniversite okumaya geliyor ve bir kısmı kendi memleketine geri dönmeden bu büyük şehrin imkanlarının tadını çıkarıyor. Hatta yurtdışından birçok yabancı öğrenci de lisans eğitimi için Ankara’daki üniversiteleri tercih ediyor. Tabi yabancı öğrenciler için öncelikle zorunlu Türkçe eğitimi veriliyor daha sonra ilgili bölümüne geçebiliyor. Bunca öğrencinin eğitim almak için Ankara’yı seçme sebebi Ankara’nın tam bir öğrenci şehri olması ve çok sayıda kaliteli ve prestijli üniversiteleriyle dikkat çekmesidir. Okumak istediğiniz herhangi bir bölümü Ankara’nın çok sayıdaki üniversitelerinden birinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Sen de Ankara’da yaşıyorsan ve fizik ders notlarını yükseltmek için desteğe ihtiyacın varsa Superprof’taki öğretmenlerden yardım alabilirsin. Özel fizik dersleri çeşitli konulardaki pratik bilgileri artırmanın yanı sıra öğrencinin zihinsel becerilerini de geliştirir. Şimdilik notların düşükse, derslerde pek bir şey anlamıyorsan, sınıfı geçemeyeceğinden korkuyorsan harekete geçme vaktin gelmiş de geçiyor bile. Aslında fizik dersi almanın birçok farklı yolu vardır. Bunlardan biri okul derslerinde işlenen aynı konuları tekrar edeceğiniz bir fizik kursuna yazılmaktır. Ayrıca bazı okullarda öğretmenler derslerden sonra okul çıkış saatini biraz geçince kendi dersinin ek derslerini vererek o gün işlenen konuları tekrar ediyor. Tabi aynı konuyu aynı öğretmenden ve aynı ortamda tekrar dinlemek uzun zamandır anlamadığınız bir konuyu bir anda kavramanıza yardımcı olur mu bilemiyorum. Belki bir iki derse katılarak size uygun olup olmadığına bakmak için bir şans verebilirsiniz. Fiziği kavramanın ve güzelce öğrenmenin en iyi yolu aslında özel ders almaktır. Özel ders alan birçok öğrenci bunun yararını görüyor, derslerinde başarı elde ediyor ve sınav notlarını yükseltiyor yani deneyimleyen kişiler özel dersin başarı getireceğinin garantisini veriyor ve tanıdıklarına mutlaka tavsiye ediyor.

İşte bunun gibi daha birçok sebepten ötürü özel fizik derslerinin popülaritesi günden güne katlanarak artıyor. Siz de iyi bir kariyer yapmak ve yüksek kazançlı bir işte çalışarak geleceğinizi garantilemek isterseniz fizik bilgilerinizi geliştirmeyi düşünmelisiniz.

Ankara’da özel fizik derslerinin fiyatı 50TL ila 100TL arasında değişiklik gösterir.

Öğretmenler ders saati ücretlerini kendileri belirler ve genelde yaşadığı yer, deneyim, beceri, sertifika mezuniyet yerleri ve çalıştığı alanlar gibi çeşitli konulara göre saatlik ders ücretleri değişir.

Çoğu öğretmen derse başlamadan önce küçük bir seviye belirleme testi yaparak karşısındaki öğrencinin düzeyini anlamak ister. Böylece seçtiği kelimeleri öğreteceği konuları biçimlendirmeye başlar. Fiziğe dair bilgileriniz başlangıç seviyesinde de olsa ileri düzeyde de olsa her türlü kendinizi geliştirmeniz gereken konuların farkında olup özel ders almanızda yarar var.

Birçok Superprof öğretmeni, eğitim metodunu görebilmeniz ve aranızdaki uyumu keşfedebilmeniz için ilk dersi ücretsiz vermeyi teklif ediyor.

Superprof’tan Ders Alın

Türkiye’nin neresinde olursanız olun özel ders alacak iyi ve güvenilir bir öğretmen bulmak artık çok daha kolay. Binlerce öğretmen Ankara’da özel fizik dersi vermek için sizleri bekliyor. Hemen şimdi sitemize kaydolun. Özel dersin birçok avantajı vardır, bunlardan bazılarını sizin için aşağıda sıraladık:

 • Ders alacağınız yeri ve zamanı kendiniz seçebilirsiniz. Yani okul çıkışı yorgun argın ders almak zorunda değilsiniz. Öğretmeninizle konuştuktan sonra haftasonları, resmi tatillerde veya sabahın erken saatlerinde bile derslerinizi ayarlayabilirsiniz.
 • Ders almak istediğiniz öğretmeni kendiniz seçebilirsiniz. Superprof’un sitesine girerek yaşadığınız yeri ve almak istediğiniz dersi seçtikten sonra karşınıza çıkan öğretmenlerin profillerini inceleyebilirsiniz.
 • Ders içerikleri sizin öğrenim hızınıza ve kavrama becerilerinize göre şekillendirilir, tüm kaynaklar ihtiyaçlarınıza göre ayarlanır.
 • Deneyimli ve azimli öğretmenler sizi hedeflerinize ulaştırmak için ellerinden geleni yaparlar.
 • Özel dersler bütçe dostudur. Yüksek meblağlar ödemeye gerek kalmadan ortalama bir bütçeyle aylarca ders alabilirsiniz.
 • Kalabalık gruplarda kaybolup gitmezsiniz.
 • Rekabetsiz bir ortamda anlamadığınız yeri tekrar tekrar sormaktan çekinmezsiniz.
 • Superprof’taki öğretmenlerimiz her dersin içeriğine uygun, ders kitapları, web siteleri, videolar, sunumlar, çalışma kağıtları, testler gibi çeşitli kaynakları size sağlayacağı için tekrar masraf yapmamış olursunuz.
 • Evinizin rahatlığında, kendi ortamınızda ders dinleyerek anlama kapasitenizi de artırırsınız.

Çocuklarının ders notlarından memnun olmayan ebeveynler genelde özel ders aldırmak için belli bir öğretmenin müsait vaktini bekliyor. Halbuki artık internet ortamı oldukça zengin. İstediğiniz özelliklere uygun bir fizik öğretmeni bulmak şimdi eskiye göre çok daha kolay.

Özel ders almanın bunca avantajı varken ders notlarınızı yükseltmek veya üniversiteye giriş sınavlarında başarılı olmayı şansa bırakmayın. Mutlaka Superprof’un sitesine girin ve kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz özel fizik dersi öğretmenlerinin profillerini inceleyin.

Özel ders öğretmeninizi seçerken ders saati ücretine, deneyimlerine, belgelerine, ders alan öğrenci yorumlarına ve nerede yaşadığına mutlaka bakın, kriterlerinizin tamamını veya çoğunluğunu karşılayan öğretmenlerle iletişime geçin. Zaten çoğu Superprof öğretmeni ilk dersi ücretsiz vermeyi teklif ediyor!

Özel dersler okuldaki klasik fizik derslerinden genelde çok daha eğlenceli, hareketli ve öğreticidir. Mutlaka bir şans vermelisiniz!

Ne öğrenmek istersiniz?