Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Karabük matematik hocası seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star matematik öğretmenlerimiz.

52 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 52 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz matematik dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

0 saat

Şimşek gibi hızlı matematik öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Karabük içinde matematik dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Karabük içindeki matematik öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Matematik dersleri almaya başlayın.

3. Yeni ders deneyimleri edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Karabük konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

💸 Karabük matematik öğretmenleri ücreti ne kadar?

Karabük konumunda, özel matematik dersi saatlik ortalama fiyatı ₺52.

 

Matematik özel ders fiyatları şunlara göre değişiklik gösterir:

 • matematik öğretmenleri deneyimi
 • dersinizin nerede olacağı (webcam üzerinden veya öğrenci evinde)
 • alacağınız derslerin sıklığı ve her dersin süresi
 • ders alma sebebiniz

Eğitmenlerin %97'si ilk derslerini ücretsiz veriyor. Semtinizdeki matematik özel ders hocaları ücretlerini öğrenin.

🧮 Karabük konumunda kaç öğretmen özel matematik dersi yapmak için müsait?

194 matematik özel ders hocası matematik dersi vermek için Karabük ve ilçelerinde müsait.

 

Özel ders öğretmeninizi bulmak için, dersleri hakkında daha fazla bilgi edinmek üzere ilanlarını gözden geçirebilirsiniz.

 

194'dan fazla öğretmen profili arasından

Karabük  konumunda 194'dan fazla müsait öğretmen profili arasından özel dersinizi seçin.

💻 Platformumuza webcam üzerinden matematik dersleri almak seçeneği var mı?

Özel ders hocalarının %80'i online matematik konuları anlatıyor. Webcam üzerinden dersler hem daha ucuzdur hem de esnek ders saatleri imkanı sağlarlar. Online matematik dersleri erişimi kolay uygulamaları kullanarak en hızlı yoldan matematik sorularını çözme şansı sunuyor. Böylece coğrafi olumsuzluklar ortadan kalkıyor.

✒️ Karabük konumunda öğrenciler matematik öğretmenlerini nasıl notlandırır?

Ders alanlar matematik öğretmenlerini 17 puanlama arasından 5 üzerinden ortalama 5.0 not verdi.

 

Dersiniz ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa Superprof ekibinden bir müşteri memnuniyet temsilcisi çözüm bulmak için (mail üzerinden hafta içi her gün) müsait olacaktır.

 

Daha fazla sorunuz mu var?

🧑‍🏫 Karabük öğrencileri neden özel matematik dersi almalı?

Matematik lisedeki en zor derslerden biridir. Birçok öğrenci lise, ortaokul, ilkokul ve hatta daha üst seviyelerde okulda zorluk çekiyorlar. İşte bu yüzden matematik dersi oldukça revaçtadır.

 

Matematik öğretmenleri ile birçok öğrenci matematik dersi korkularını atlatmaktadır.

 

Tecrübeli bir özel ders öğretmeni ile tüm matematik kursları size farklı matematik formüllerini daha kalıcı öğrenme olanağı sunuyor.

 

Öğretmeninizi seçip evde veya evinizin dışında özel dersinizi rezerve etmeniz yeterli.

 

Matematik derslerinizi rahatça evinizde veya online nerede almayı arzu ediyorsanız öğretmeniniz ile iletişim kurup organize etmenize olanak veren bir iletişim kutusu bulunmaktadır.

 

Karabük konumunda 194 matematik hocası arasından istediğiniz öğretmeni bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

Matematik öğretmeninizi bulun

Matematik öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Karabük Matematik öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Matematik özel ders öğretmenleri Karabük içinde size matematik dersi konularında yardımcı olsun

Karabük ve Özel Matematik Dersi

Matematik, doğanın içindeki ipuçlarını bulmak demektir. Doğru ve soyut düşünebilme yollarını araştırır matematik. Soyut düşünebilmenin en eski örneği ise felsefedir. Mantık, matematik ve felsefe deneysel bilimlerin ve uygulamanın gelişmesine katkı oluşturmuştur. Günlük yaşamda, iş ve meslekte gerekli olan çözümleyebilme, usavurabilme, iletişim kurabilme, genelleştirme yapabilme, yaratıcı ve bağımsız düşünebilme gibi üst düzey davranışları geliştiren bir alan olarak matematiğin öğrenilmesi kaçınılmazdır. Matematiğin kendi değeri yanında, fizik, kimya ve dolayısıyla mühendislik ve askerlik gibi pratik alanlara ve bilhassa son zamanlarda biyoloji, ekonomi ve hatta sosyal bilimlere yardımı hızla arttığından, bu bilim her millet için hayati bir önem kazanmıştır. Zaten hemen hemen mesleklerin hepsi iyi matematik bilmekten geçer. Bilgisayar mühendisliği, haritacılık, elektrik-elektronik mühendisliği, öğretmenlik v.b. Bunları daha da çoğaltabiliriz. Evlerimizin mimarisi, elektrik-su tesisatı bile matematiğe bağlıdır. Yani matematiğin felsefesi hayatın ta kendisidir. Matematik böyle bir bakış açısından öğretilmelidir. Böyle bir uygulamaya gidilirse, belki toplumdaki ve yönetimdeki pek çok yanlış ortadan kalkacaktır.

 

Ülkemizde öğrenciler üniversite ve liseye geçebilmek için bir sınava tabi tutulurlar.Ve bu sınavda belirli bir başarı sıralaması elde etmeleri gerekir. Matematik alanında iyiyseniz sayısal alanındaki üniversite bölümleri en çok tercih edilen bölümlerdir diyebiliriz. Bazı bölümlerden örnek verecek olursak:

 • Elektrik – Elektronik Mühendisliği
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Diş Hekimliği
 • Endüstri Mühendisliği
 • İlköğretim Matematik Öğretmenliği
 • Makine Mühendisliği
 • İnşaat Mühendisliği
 • Matematik Öğretmenliği
 • Kimya Mühendisliği
 • Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü
 • Yazılım Mühendisliği
 • Tıp Bölümü
 • Mekatronik Mühendisliği
 • Gıda Mühendisliği

Karabük’te de üniversite ve lise öğrencilerinin destek ders alabileceği birçok etüt merkezi bulunmaktadır.Sizin için Karabükte matematik dersinde ek ders veren etüt merkezlerini araştırdık. İşte bunlardan birkaçı:

 • Birey Özel Öğretim Kursu
 • Kavram Öğrenci Etüt Eğitim Merkezi
 • Elit Eğitmen Öğrenci Etüt Eğitim Merkezi
 • Eskipazar etüt merkezi

 

Karabük’te birçok matematik öğretmeni bulunmaktadır.Matematik özel ders, öğrencilerin önyargılarının, yanlış ve olumsuz inanç kalıplarının kırılmasında ve karmaşık soruları çözme becerilerini geliştirmede önemli bir etkiye sahiptir. Hedefiniz kariyerinize matematikle devam etmekse veya hayallerinizdeki iş için belli bir matematik bilginizin olması gerekiyorsa Karabük’te  sadece matematiğe odaklanan birçok kurs olduğunu unutmayın!

 

Karabük’te Özel Matematik Öğretmeni Size Nasıl Yardımcı Olabilir?

Matematik sınavında iyi bir başarı elde etmek için özel ders almak en iyi seçeneklerden birisidir. Çünkü özel ders alarak, öğretmenin sınav için öğrenciyi en iyi bir şekilde eğitmesi mümkün olmaktadır. Verilen eğitimde öncelikli amaç öğrencilerin  matematik dersi adına taşıdığı tüm endişeleri  ve ön yargıları sıfırlamak ve öğrencilere matematik dersine  karşı olumlu bir bakış açısı kazandırmaktır. .Matematiği tam olarak anlatmak için öğretmenin görsel , hafıza destekli ve bunun gibi farklı yolları olacaktır ve öğrenci bu sayede daha rahat anlayabilecektir.Özel dersin en önemli artılarından biri de temeli zayıf öğrencilere de hitap edebilmesidir.

 

Karabük küçük bir yerleşim yeri iken süratli bir şekilde sanayileşme ve eş zamanlı olarak kentleşme evresi geçirmiştir.Karabük’te sınavlarınıza hazırlanırken yardımcı olacak ya da derslerinizde iyi bir başarı elde etmenizi sağlayacak birçok özel ders öğretmeni bulunmaktadır.Sizde matematikte ilerlemenizi sağlayacak bir öğretmen seçebilirsiniz.

 

Bu sayede bilgiye nasıl ulaşacaklarını gösteren, farklı sunumlar, farklı öğrenme stilleri ile öğrencilerin öğrendiklerini daha kalıcı hale getiren bir öğretmeni seçerek matematik özel öğretmeninize sorarak rahatlıkla öğrenebileceksiniz.Deneyimli bir matematik öğretmeni, öğrenmedeki zorlanan noktaları tespit edebilmeli ve öğrencinin kişiselleştirilmiş öğretim yoluyla bunları kapatmasına yardımcı olmalıdır.Siz de üniversite ve lise sınavlarında başarılı olabilmek ve matematiğinizi bir üst seviyeye taşımak için özel ders almak istiyorsanız Superprof üzerinden matematik özel dersi veren öğretmenlerle kolaylıkla iletişime geçebilir ve istediğiniz zaman, istediğiniz yerde kendi belirlediğiniz ders saati ile başarıya ulaşabilirsiniz.

 

Karabük Üniversitesinde Matematik Bölümü Okumak

Times HigherEducation (THE)’ın 2020 yılı için yayımladığı dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 1000’e giren Karabük Üniversitesi, bugün açıklanan 2021 sıralamasında da ilk 1000 üniversite arasına girerek yerini korudu. Türkiye’de ise devlet üniversiteleri arasında ilk 5’te yer almaktadır.

 

Matematik bölümünün temel olarak iki amacı vardır. Bunlardan ilki araştırmacı akademisyen olmak için gerekli alt yapıyı oluşturmak, diğeri de iş dünyasının ihtiyacı olan matematikçileri yetiştirmektir. Bu bölümde Analize Giriş, Soyut Matematik, Genel Fizik, İngilizce ve Kompozisyon, İleri Matematik, Doğrusal Cebir, Differansiyel  Denklemler, Sonlu ve Ayrık Matematik, Mühendislik için Hesaplamaya Giriş, Mühendislik için Programlamaya Giriş, Biyolojinin İlkeleri , Sayılar Teorisine Giriş, Türkiye Tarihi Kültürler, Uygarlıklar, Fikirler vb. gibi dersler yer almaktadır. Bu müfredat sayesinde öğrenciler matematikte doktora yapabilmek için gerekli  temeli oluşturabilirler.Matematiği seven ve üniversite sınavlarında gereken puanı alan herkes bu bölümü terci edebilir. Karabük Üniversitesi Matematik Bölümü’nde 1 profesör, 3 doçent, 4 doktor öğretim üyesi ve 2 doktor araştırma görevlisi ile lisans eğitimi devam etmektedir.Karabük’te matematik bölümü, yüksek lisans programına sahip olup doktora programının açılması için de çalışmalarına devam etmektedir. Bölüm içinde bilimsel çalışmalar farklı bilim dallarında özellikle Uygulamalı Matematik, Cebir ve Sayılar Teorisi ile Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi anabilim dallarında yapılan yayınlarla devam etmektedir.

 

Matematik Nedir?  

Matematik doğru karar vermenin bilimidir. (İkram Çınar)

 

--Matematik santraç ve Go’ya benzer; entelektüel ve keyfi kuralları olan yapay bir spor ve sanatdır. Doron Zeilberger

 

— Matematik, varlıklar arasındaki ilişkilerin araştırılması, bulunmasıdır. (Mathematics K-12 Statement of Principles)

— Evrensel bir dil ve kültürdür (Matematikçe). İnsanoğlunun bugün düşünme ve iletişimde en yaygın olarak kullandığı öncelikli olarak iki dil vardır. Birincisi Türkçe, İngilizce gibi dünyadaki tüm diller ve matematik.

 

— Matematik, bir düşünme biçimidir. Araştırmak, keşfetmek, sınıflandırmak, genellemek, soyutlamak, tahmin etmek, tanımlamak, sonuç çıkarmak, çizmek ve ölçmek gibi süreçler matematiğin başat özelliklerindendir. (Mathematics K-12 SOP)

— Matematik “pozitif bilim” in, yani “doğa” ile iletişimin dilidir.

— Matematik tanımlanamayan bir sistemdir.

— En basit tanımıyla matematik, sayı, şekil ve semboller bilgisidir; mantıksal bir sistemdir.

— Matematik, ardışık ve yığmalı, birbiri üzerine kurulan; bir soyutlamadır

Sizlere matematiği birkaç şekilde anlatan sözlerle yol göstermeye çalıştık bizce de matematik hayattır, evrendir , varoluştur bu zor gibi görünen ders aslında içinde tüm evrenin sırrını saklıyordur matematiği  sevin ve hayatınıza katın.

 

Matematik isminin nereden geldiğini biliyor muydunuz ?

Matematik isminin, insan bilgisinin tümünü kuşatan anlamına gelen matematlar kökünden geldiği sanılmaktadır. Kelime manası "öğrenilmesi gereken şeyler” dir.

 

Matematiğin, ismi ve anlamı kendini çok güzel açıklamaya yetiyor da artıyor . Hayatımızdaki  yerini dahi ufacık anlamına bakıp bile anlayabiliyoruz matematik böyle bir derstir.

 

Matematiği diğer bilimlerden ayıran özellikleri nelerdir?

Matematik için matematikten başka bilinmesi gereken hemen hemen hiçbir şey yoktur. (Erhan Güzel)

Ayrıca matematik yapmak için hiç bir araç gerece gerek yoktur. Bir kalem ve kağıt yeterlidir. Matematiksel kuramlar evrenseldir. Sadece dünyada değil tüm evrende geçerlidir. Matematiksel ifadeler sonsuza kadar kalıcıdır: Örneğin Pisagor teoremi hem antik çağda hem de şu anda aynı şeyi ifade eder.


Matematikte sembol ve şekiller kullanılır, uygulama alanı geniş, soyut ve kesin sonuç esasına dayanır, kesin kanunları vardır, kendisini devamlı yeniler, öteki bilimlerde yapılan çalışmaları kanuniyet halinde ifade edilebilir duruma getirir, var olanı inceler, kesin sonuç verir, birbirine bağımlı olarak sürekli gelişme gösterir ve gelişmeleri birbirini tamamlar. Özellikle; fizik, kimya ve astronomi gibi, müspet bilimleri, yani fen bilimleri söz konusu olduğunda, bu bilimlerin hem temelinde ve hem de bugünkü ileri duruma gelmelerini hazırlayan faktörlerin başında matematik vardır.Bunlar matematiği diğer bilimlerden ayıran faktörlerdir.

 

Sonuç olarak matematik, insan aklının yarattığı en büyük ortak değerdir. Evrenselliği onun gücüdür. Çağları aşarak bize ulaşmıştır. Çağları aşarak, yeni kuşaklara ulaşacaktır. Büyüyerek, gelişerek, insanlığa hizmet edecek; her zaman taptaze ve doğru kalacaktır.

 

Matematiğe Nasıl Çalışılmalı?

 Çoğu öğrencinini bazı yanlış uygulamalar nedeniyle matematiğe karşı mesafeli durduğu, “ben öğrenemem, bende matematiksel zeka yok, ben yapamam” gibi son derece yanlış algılar geliştirdiği bir gerçektir.  Bu algıyı yıkabilmenin en önemli yolu matematiği sevmek ve içselleştirebilmektir.Matematik öğreniminde öğrencilerde gözlenen diğer bir eksiklik ise nasıl çalışacaklarını bilememeleridir.Bir derste başarılı olabilmek o derse nasıl çalışacağını bilmekten geçer. Peki matematik dersine doğru şekilde çalışmak için hangi temel adımlar izlenmelidir?

 

Öncelikle matematik geçmişine bakarak zayıf olduğu konular belirlenmelidir.Temel matematik konuları çok iyi öğrenilmeli ve işlem hatası yapmamaya özen gösterilmelidir.Haftada bir gün genel tekrarlar düzenli bir şekilde yapılmalıdır.Bunun için de o gün anlatılan veya öğrendiğiniz konu ile ilgili testler çözmeniz gerekir. Peki Karabük’te  bu test kitaplarını nereden alabilirsiniz? İşte Karabük’te matematik test kitaplarını alabileceğiniz kırtasiyelerden birkaçı :

 • UMS KIRTASİYE 
 • Olay Kırtasiye
 • Arkadaş kırtasiye
 • 77 Kervan Kitap Kırtasiye
 • KİLCİOĞLU KIRTASİYE
 • Karacaoğlan Kitap Kırtasiye
 • Kampüs Kırtasiye
 • Fuat Kırtasiye
 • Gençlik Kırtasiye
 • OFİSİM 78 KIRTASİYE
 • Doğanlar Kırtasiye

 

Konuyu tam anlamıyla öğrendikten sonra konuyla ilgili önceki yıllarda çıkmış sınav soruları çözülmelidir.Konuya bir bütün olarak çalışmalı ve püf noktalara dikkat etmelisiniz.En iyi nasıl öğrenebileceğinizi tespit etmeli ve o şekilde çalışmalarınıza başlamalısınız. Bir arkadaşınıza konuyu anlatarak da çalışmayı deneyebilirsiniz.

 

Karabük özel matematik dersleri için Superprof'u seçin!

Superprof Türkiye’nin, üniversiteye veya sınavlara hazırlıkta en deneyimli hocaları bir araya getirir. Superprof’ta yer alan matematik öğretmenleri öğrencilere  gün gün neyi, ne kadar çalışman gerektiğini bildiren, eksiklerini tamamlamanı sağlayan, kişiselleştirilmiş bir çalışma planı hazırlar. Böylece, sınavlara kadar tüm zamanını en verimli şekilde değerlendirmene katkıda bulunur.Sınavda çıkabilecek tüm soru tiplerine ve çözüm yollarına hâkim olmanı, mevcut durumun hakkında kapsamlı bir değerlendirme yapmanı sağlayarak seni matematik alanında en iyi başarıyı gösterecek seviyeye getirir.Başarının tek bir formülü yok.Hadi sen de Superprof’ta yer alan matematik öğretmenleri ile iletişime geç ve başarının tüm sırlarını keşfet!

Ne öğrenmek istersiniz?