Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Seçtiğimiz öğretmenlerle
Fizik öğren

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 1093 yorumlu star öğretmenlerimiz.

72 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %100 ve saatlik ortalama ₺72

2 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 2 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Fizik derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için fizik öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Evinizde kalarak yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Sıklıkla sorulan sorular:

📒 Fizik dersleri nasıl online alınır?

Superprof üzerinden öğretmeninizle iletişime geçin ve sonrasında iletişimi nasıl sürdüreceğinizi belirleyin. 

İletişim ve ders işlemek için birçok seçeneğiniz var : 

  • Skype
  • Hangout
  • Zoom
  • Whatsapp
  • Telefon

Bu uygulamaların çoğu sadece ses ile değil

görüntülü konuşma ve ekran paylaşımı ile de derslerinizin sorunsuz geçmesini sağlar.

9082 özel ders öğretmenleri

fizik uzaktan eğitimi sunuyor.

🔎 Uzaktan fizik dersi verenler nasıl seçilir?

Kişisel bilgiler ve verilen bilgilerin doğruluğu onaylanır

Öğretmenlerimizin kimlik bilgileri, iletişim bilgileri (telefon, e-mail, fotoğraf) ve diplomalarını kontrol ediyoruz.

%100 onaylıyorumlar - Topluluğumuzun gücü

Her öğretmenin ilanındaki değerlendirme ve yorumlar onaylıdır ve %100 özgündür.

9082 profil arasından istediğiniz öğretmeni seçin.

🎓 Online fizik dersleri vermek için kaç öğretmen müsait?

9082 fizik öğretmeni fizik konularında size yardım etmek için hazır.

Profillerini inceleyebilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun öğretmeni evinizde huzurla öğrenmek için seçebilirsiniz.

9082 öğretmen arasından size uygun olanı seçin.

💸 Webcam üzerinden online fizik ders ücreti ortalaması nedir?

Fizik saatlik ücreti ortalaması 72 TL'dir.

Bu ücret birçok faktöre bağlı olarak değişir : 

  • fizik öğretmeninin deneyimi
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97si ilk ders saatini ücretsiz veriyor.

Webcam üzerinden aldığınız online dersler yüz yüze fiziksel derslere göre %20 daha ucuzdur".

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerine göz atın.

🖋 Fizik online ders öğretmenlerine verilen ortalama not nedir?

1093 not arasından,

Öğrenciler 5 üzerinden ortalama 5.0 vermektedir.

Bir derste herhangi bir sorun halinde, müşteri hizmetleri ekibimiz hızlı bir çözüm bulmak için hizmetinizdedir (telefon veya e-mail ile haftanın 5 iş günü).

(COVID-19 dönemi boyunca müşteri hizmetlerimiz sorularınızın tamamını yanıtlayabilmek için daha uzun mesai saatleri gerçekleştirecektir)

Her alan için

öğrenci yorumlarına bakabilirsiniz.

💻 Neden webcam üzerinden online ders almalıyım?

İnternet üzerinden eğitim hiç olmadığı kadar popüler ve yaygın.

Hem öğrenciler hem de öğretmenler online eğitim için internet araç ve uygulamalarını çok iyi kullanmaktadır.

Sorularınıza cevap verecek öğretmenler bir tık yakınınızda.


9082 fizik öğretmeni size yardım etmek için burada.

Fizik öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Fizik öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Özel ders hocasıyla fizik dersi desteği: hepimizin sınavlara hazırlanırken yardıma ihtiyacı oluyor

Fiziği Anlamak

Fizik maddenin zaman ve uzaydaki davranış ve hareketlerini inceleyen bilim dalıdır. İçinde yaşadığımız dünyayı gözle görülemeyecek kadar küçük parçalarına kadar inceler ve onları tanımlamaya çalışır.

Bazıları dünyamınızı ve evrende olup biten her şeyi rakamlarla ve işlemlerle incelemenin saçma olduğunu düşünebilir ama başka bir açıdan bakarlarsa aslında ne kadar mantıklı olduğunu da görebiliriler.

Fizik alanı adı altındaki çoğu kavram tamamen teoriden; henüz test edilmemiş fakat bu bilimin alt uzmanlıklarının çoğunun temelini oluşturan hipotezlerden ibarettir.

Örneğin ‘Karanlık Madde’yi ele alalım. Bilim topluluğu karanlık maddenin var olduğunu biliyor ve nelerden oluşmadığını da (kahverengi cüce yıldızlar, iyonize plazma veya gaz bulutları) biliyor ancak bilim insanları bu tür bir maddeyi mikroskop altında inceleyemediği için henüz kanıtlayamıyor.

Karanlık maddeyle ilgili ortak görüş, onun varolduğu üzerindedir ancak varlığının etkisi, en azından şimdilik, direk görülmüyor bu nedenle bu anlaşılması zor maddenin incelenmesi teori olarak kalıyor.

Neden Fizik Öğrenmelisiniz

Fizik çevremizde olup biten her şeyi açıklamaya çalışır.

Boşluktaki bir tüyün bir tuğla ile aynı hızda yere düştüğünü biliyor muydunuz? Bir Higgs bozonu insanlığın ilerlemesini nasıl sağlayacak? Karanlık maddeyi acilen keşfetmemiz gerekiyor mu? Belki de gezegenimiz yutulma ve insanlık da yok olma tehlikesi altındadır.

‘Neden fizik öğrenmeliyiz?’ sorusunun cevabı aslında fizik alanından bile daha geniş.

Çevremizde olup biten her şeyi incelemek ve anlamlandırmaya çalışmak temel bir insani özelliktir. Evrimsel açıdan bakıldığında, mevcut malzemelerin fiziksel özelliklerinin incelenerek kullanılabilir hale getirilmesi, ateş üstünde yemek pişirmeye ve çeşitli aletler üretmeye yol açmıştır.

Doğal olarak ilk insanlar etin ateşe maruz kaldığında neden kızardığını anlama ve açıklama kapasitesine sahip değildi fakat yine de gözlemleri ve araştırmayı sürdürmeleri onları daha büyük ve güçlü yapan ve hayatta kalmalarına yardımcı olacak protein açısından zengin başka bir gıda kaynağını keşfetmelerini sağladı.

Fizik Bilmenin Önemi

Doğru bir teşhis koymanın faydalarının canlı kanlı bir hasta üzerinde görülüp hissedilebileceği tıp alanının aksine, fizikçiler, çalışma alanlarında bolca vakit geçirmekten, araştırma yapmaktan ve veri sunmaktan zevk duyarlar.

Unutmayın ki fizik temelinde araştırma, keşif ve bilinmeyeni anlama çabasıdır. Fizikçiler çalışmalarına öncelikle bir varsayımda bulunarak başlar ve daha sonra bu varsayımları kanıtlamak için çalışırlar. İşte eleştirel düşünme becerilerini geliştirme yolunda en üst düzey budur!

Fizikçiler daima şüphelerden ve belirsizlikten yola çıkarak hareket eder, böylece zamanla hem kendi içlerindeki hem de çevrelerindeki kuşkuları kontrol etmeyi ve yönetmeyi öğrenirler. Bir fizikçi, gerçekle kurgunun farkını anlayabilmeli, doğruyla yanlışı birbirinden ayırt edebilmelidir. Son olarak, bir teoriyi kanıtlamak için aylar hatta yıllarca çalıştıktan sonra hiçbir sonuç vermeyeceğini anladıkları zaman tüm çalışmalarını yırtıp atabilme cesaretini de göstermelidir. Fizik öğrenmenin cesareti, bütünlüğü ve yargılama becerilerini artıracağı kimin aklına gelirdi ki?

Fizik alanına yeni girdiyseniz gözünüz korkmasın, hepsi yavaş yavaş oturacaktır.

Lise 1’e geçip ilk defa kimya, biyoloji ve fizik derslerini almaya başlayan öğrencilerin çoğu öncelikle küçük çaplı bir şok geçirir. Özellikle matematik bilgileri yeterli olmayan öğrenciler, her ne kadar hayatın içinden alanlar da olsa kavraması biraz  zor olan fen derslerinden çekinmeye, onları sevmemeye ve hatta bir süre sonra zaten anlamıyorum diyerek çalışmamaya başlarlar. Fizik sınavlarının yaklaştığını öğrenen öğrenci dehşete kapılır çünkü bugüne kadar pek bir şey anlamamıştır ve bu saatten sonra da anlayacağını düşünmez.

Bu manzara ne kadar tanıdık değil mi? Eğer çevrenizde böyle sıkıntı yaşayan biri varsa ona şu müjdeyi verebilirsiniz: özel ders hayat kurtarır!

Okullarda öğretilen biyoloji aslında uygulamalı kimyadır ve kimya müfredatı da temelinde uygulamalı fiziktir. Dolayısıyla, eşitliğin geçişsel özelliğine göre, biyolojideki çalışmalar aslında fizik çalışmalarıdır.

Yani fizik alanında çalışmalarınıza, sizin için kavraması kolay olan bir alansa ve daha rahat ediyorsanız, biyoloji ile başlayabilirsiniz. Genelde öğrenciler biyolojiyi daha anlaşılır bulur, kimyada zorlanır, fiziğin içinden çıkamaz.

Neden Herkes Fizikten Korkuyor?

Fizik, teorileri kanıtlamak için ileri seviye matematik kullanılarak karmaşık hesaplamalar yapılan bir alandır. İlginçtir ki, matematik korkusu dünya nüfusunun dörtte birini etkileyen gerçek bir durumdur. Fakat fizik korkusuna dair kayda alınmış herhangi bir vaka yoktur.

Hatta çoğu insan, mesleği ne olursa olsun, fizik dünyasını oldukça çekici bulur. Yeni öğrendikleri fizik bilgilerini günlük hayatta karşılaştıkları olaylarla bağdaştırmaya çalışırlar. Telefon ekranlarına her dokunduklarında, müzik dinlemek için kulaklıklarını taktıklarında, scooter, bisiklet veya kaykay sürerken hep öğrendikleri bilgiler çağrışım yapar.

Belki de fizik dersleri günlük hayatta karşımıza çıkan kavramlardan yola çıkarak anlatılsa hepimiz için öğrenmesi çok daha kolay olabilirdi.

Fiziği öğrenmeyi kolaylaştırmanın diğer bir yolu da matematiğinizi geliştirmektir. Bunun için online özel ders almayı düşünebilirsiniz. Superprof’ta binlerce matematik ve fizik öğretmeni yardıma ihtiyacı olan öğrencilerin elinden tutmak için bekliyor.

Sitemize kolayca kaydolarak ders almak istediğiniz alanı ve yaşadığınız ili seçtikten sonra karşınıza çıkan yüzlerce fizik öğretmenini inceleyebilir, öğretmen profillerini karşılaştırarak size en uygun olan öğretmenle iletişime geçebilirsiniz.

Unutmayın ki fizik yalnızca bir bilim değil aynı zamanda kişinin karakterini oluşturmak, hayat boyu keşfetme ve araştırma aşkını içinde taşımakla da ilgilidir.

Online Fizik Dersi Almak

Lisede sayısal okumayı düşünüyor, lisans eğitiminizi fizik veya fizikle ilgili bir bölümden yapmak istiyor ya da sadece düşünce dünyanızda yeni bir kapı aralamak için fizik öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Aslında fizik, kimya, biyoloji veya matematik gibi sayısal alanlardaki bilgilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak birçok olanak vardır. Bunlardan ilk aka gelen elbette bir kursa yazılmak. Kurslarda küçük veya büyük gruplarla işlenen dersler okuldaki derslerin tekrarı niteliğindedir. Peki okulda anlamadığınız konuları tamamen aynı ortamın sağlandığı başka bir mekanda anlayabilecek misiniz? Bu konuyu kurslara tonla para yatırmadan önce iyice bir düşünün. Eğer kurslarda verilen eğitim için bütçeniz yeterli değilse online ders almayı da düşünebilirsiniz. Ayrıca fizik bilgilerini geliştirmek isteyenler için özel tasarlanmış çok sayıda web sitesi de bulunuyor. Fizik öğrenmek için bir servet dökmenize gerek kalmadan aynalar, sarkaçlar, mekanik enerji, prizmalar, vektörler ve akım gibi çeşitli fizik alt konularını içeren çokça konu anlatımı  ve sayısız alıştırma bulabilirsiniz!

Fizik özellikle üniversitede sayısal bir bölüm okumak isteyen öğrencilerin lisans öğrenimine geçiş sınavında yüksek puan alması gereken bir derstir. İster tıp okumak isteyin ister mühendisliğin hayalini kurun; sınavda fizik sorularını doğru yanıtlamanız oldukça önemlidir. Bu sınavlara hazırlandığınız dönemde kursa giderek vakit harcamayın ve kalabalık sınıflarda kaybolup gitmeyin. Yalnızca sizin ihtiyaç ve beklentilerinize göre şekillendirilmiş özel dersler alarak kendinizi geliştirin ve hedeflerinize bir adım daha yaklaşın.

Bire bir ders almaya karar verdikten sonra hangi tür özel ders almak istediğinizi belirlemelisiniz. Yani kendi evinizde mi, öğretmeninizin evinde mi yoksa ortak belirlediğiniz başka bir ortamda mı ders almak size daha uygun? Ya da evinizin konforunda, rahatınızı hiç bozmadan, dışarı dahi adım atmadan online özel ders almak size daha mı çekici geliyor?

Online özel ders veren öğretmenlerimiz, deneyimleri ve üstün becerileri sayesinde dersleri öğrencinin hızına ve öğrenme kapasitesine göre ayarlar, derslerin sonucunda ulaşmak istediği hedefine göre ders içeriğini şekillendirir. Ayrıca öğretmeninizin size sunacağı çeşitli ders kitapları, websiteleri, videolar, sunumlar ve çalışma kağıtları sayesinde ekstra bir ücret ödemeden birçok kaynağa erişim sağlamış olursunuz.

Superprof’a hemen kaydolun ve kendinize uygun öğretmeni aramaya başlayın.

Ne öğrenmek istersiniz?