Anasayfa
Ders ver

Adana Fizik Özel Ders

🥇 En iyi öğretmenler
💻 109 öğretmen
🔒 Onaylı yorumlar
💸 Komisyonsuz

Seviyeniz nedir?

Superprofla özel dersler

Adana fizik öğretmeni seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star fizik öğretmenlerimiz.

56 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 56 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz fizik dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

1 saat

Şimşek gibi hızlı fizik öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

1

Adana içindeki en iyi fizik öğretmenini bulun

Fizik öğretmeni profillerini inceleyin ve kriterlerinize uyan Adana içindeki deneyimli Fizik öğretmenleriyle iletişime geçin (ücret, diploma, yorumlar, evde veya online fizik dersi)

2

Adana içinde fizik dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Adana içindeki fizik öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Fizik dersleri almaya başlayın

3

Yeni fizik dersi deneyimleri edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Adana konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Adana içindeki eski öğrencilerimiz
fizik öğretmenlerini değerlendiriyor

Tüm Adana fizik özel ders öğretmeni seçeneklerini bulun

Fizik özel ders öğretmenleri Adana içinde size fizik derslerinde yardımcı olsun

Fiziğin bilinmeyen yönleri

Biyoloji, kimya ve fizik gibi fen bölümü dersleri, genellikle öğrenciler arasında aşırı zor, asla anlaşılmaz ve sorularını çözmenin imkansız olduğuna dair kötü bir üne sahip derslerdir. Hatta çoğu öğrenci biyolojiyi biraz daha görsel içerdiği için ve kimyayı da formül ezberleyerek çözümleyebildiği için daha kolay kategorisine koyar. Diğer yandan fizik gözlerinde korkunç bir film gibi büyümüştür. Aslında her biri ileriye dönük en fazla iş olanağı sunan alanlardır fakat değerleri pek bilinmez.

Çünkü fizik, günlük hayatta kullandığımız eşyaların nasıl çalıştığını, güneşin hangi hızda hareket ettiğini, gezegenler hakkındaki bilgileri, evrendeki kanunlarının nasıl işlediğini açıklama gücüne sahiptir. Fizik bir bilim olmanın yanı sıra alanda uzun süre geçiren kişilerin karakterlerini geliştirecek ve sosyal hayatlarına katkı sağlayarak yaşam kalitelerini yükseltecek birçok özellik kazandırır. Örneğin fizik bölümü okuyan öğrenciler bir süre sonra hayatta karşılaştıkları sorunlara farklı açılardan bakabildiklerini fark eder. Karşılarına büyük veya küçük herhangi bir problem çıktığında o problemi güzelce analiz eder, çözmek için planını yapar ve mutlaka üstesinden gelir. Çünkü fizik alanında çalışmalar yaparken aynen bu adımları izlemeniz gerekir. Devamlı benzer etkinliklerde bulunan öğrencilerin problem çözme ve sorunlara farklı açılardan bakabilme yetenekleri de gelişir. Ayrıca bir fizikçi daima sabırlı olmalıdır. Ortaya attığı varsayımın kanıtlanması veya çürütülmesi yıllarını alabilir. Üstünde uzunca zaman çalıştığı projesini bir kenara atmak her insana ağır gelir fakat bir fizikçi bu işe girerken bunun başına geleceğini kabullendiğinden bir an önce yeni bir işe koyulmayı hedefler. Kim tahmin ederdi ki fizik bilmenin insanın sabrını artıracağını?

Fizik Öğrenmek için Sebepler

Türkiye’nin birçok üniversitesinde fizik bölümü bulunmasının sebebi bu alanda kendini yetiştiren, azimli ve işini severek yapan fizikçilere oldukça fazla ihtiyaç duyulmasıdır. Siz de üniversitede fizik okumak için geçerli sebepler arıyorsanız ve fizik okumanın ilerde işinize yarayıp yaramayacağını merak ediyorsanız şunu bilmelisiniz ki; işverenler bugünlerde iyi fizikçilere daha yüksek maaşlar teklif ederek kendi şirketlerine gelmesi için ikna etmeye çalışıyor. Fizik bölümü okumanın avantajlarından bazıları şunlardır;

 • Fizik kurallarını ve sistemlerin işleyişini öğrenmek çevrenizde olup biten bazı olaylar hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar ve bu olayların gerçekleşme şeklini anlamanıza yardımcı olur.
 • Dünya ve evrenin işleyişiyle ilgili kafanızdaki soru işaretlerini giderir.
 • Birçok farklı kariyer seçeneğiniz olur. Fizikle ilgili bir bölüm okuyan kişiler yalnızca fizik alanında değil diğer birçok farklı alanda da istihdam edilir. Örneğin; sağlık, mühendislik, teknoloji vb.
 • Yeni bilgilere ve öğrenmeye devamlı açık olursunuz. Fiziğin devamlı değişen ve yenilenen bir alan olması bu alanla ilgilenen kişilere de aktif bir çalışma hayatı sunar.
 • Fizik okuduğunuzda dil becerilerinizi de bir yandan geliştirirseniz yurtdışında rahatça çalışma imkanı bulabilirsiniz.
 • Her gün kullandığımız televizyon, tablet, bilgisayar ve kumanda gibi aletlerin çalışma prensiplerini bileceğiniz için hayatınız daha da anlam kazanacaktır. 
 • Fizik alanı bolca matematik içerdiği için sayısal becerileriniz gelişecektir.
 • İşverenlerin dikkatini çekecek beceriler kazırsınız.
 • Zorlu ama keyifli bir alanda ilerleme imkanı bulursunuz.
 • Lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra dilerseniz üniversitede kalarak akademide ilerleyebilir ve kendi öğrencilerinizi yetiştirebilirsiniz.

Üniversitede fizik bölümü tercih ederseniz elektrik, manyetizma, Newton yasaları, Einstein'ın genel görelilik teorisi, parçacık fiziği, termodinamik, kara delikler, yerçekimi, modern fizik ve daha birçok farklı alanda eğitime tabi tutulacaksınız. Bunlarla birlikte sayısal becerileriniz, rapor yazma becerileriniz ve araştırma becerileriniz de gelişecektir.

Fizik bilimi bizlere modern çağda radyodan elektriğe, uçaklardan uzay gemilerine pek çok şey kazandırmıştır. İnsanlık tarihi boyunca gelmiş geçmiş en ileri teknolojiler kullanılarak uzun yıllar hayali kurulan bir işi başararak insanoğlunu Ay’a ve Mars’a götürmüş oralar hakkında bilgi toplanmıştır. Eski çağlarda Tanrı zannedilen Güneş’in yapısını, özelliklerini, katmanlarını ve sıcaklığını öğrenmemizi, evrenle ilgili yüzyıllardır merak dilen soruların yanıtlanmasını sağlamıştır. Fizik bu kadar geniş ve kapsamlı olmasına rağmen bazı konuları 7–8 yaşındaki çocukların dahi anlayabileceği hale sokarak anlatmayı başarır.

Adana’da Özel Fizik Dersi Almak

Adana, Türkiye’nin her yanından öğrencilerin lisans eğitimi için tercih ettiği Türkiye’nin altıncı en kalabalık şehridir. Superprof aracılığıyla özel ders veren fizik öğretmenleri bulmak isterseniz siteye kaydolduktan sonra arama kısmına ‘Adana’ ve ‘Fizik’ ’Astrofizik’ ya da ‘Nükleer fizik’ gibi ders almak istediğiniz alanı yazdıktan sonra filtreleyebilir ve karşınıza çıkan öğretmenlerden özellikleri size uygun olanlarla irtibata geçebilirsiniz. Adana’da özel fizik ders ücretleri 30TL ila 80TL arasında değişiklik gösterir. Bu fiyat farkının sebebi özel ders veren öğretmenlerin; deneyimleri, üniversite diplomaları, sahip oldukları belge ve sertifikalar, ders verdikleri konular, ders verdiği seviye ve yaşadıkları yerler birbirinden farklı olmasıdır. Bu nedenle yakınlarınızda oturan bir öğretmen tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Ayrıca iş yerinize veya okulunuza yakın bir yerde yaşayan öğretmenleri de tercih edebilirsiniz. Özel ders almanın birçok avantajı vardır. Bunlardan biri; dersin yapılacağı mekanı kendiniz belirleyebilmenizdir. İster kendi evinizde, ister öğretmeninizin evinde ya da ortaklaşa belirlediğiniz başka ders çalışmaya uygun bir yer seçebilirsiniz. Diğer bir avantajı ise her öğrenciye has bir eğitim yöntemi izlenmesidir. Ders veren öğretmen öğrenci ile özel  bire bir etkileşim kurarak onun öğrenme yöntemini, öğrenme hızını ve eksik kaldığı noktaları anlamaya çalışır. Daha sonraki dersleri de bu çıkarımlardan yola çıkarak karşısındaki öğrencinin ihtiyaçlarına göre şekillendirir. Superprof öğretmenlerinin ilk ve asıl amacı özel ders verdiği öğrencilerin başarılı olmasını, sınavlardan yüksek not almasını, testlerde tüm soruları doğru yanıtlamasını ve kendini geliştirerek hedeflerine ulaşmasını sağlamaktır. Özel dersin saymakla bitmeyen avantajlarından bir diğeri de ders almak istediğiniz öğretmeni kendiniz seçebilmenizdir. Superprof’ta her bir öğretmen kendi profilinde deneyimlerinden, becerilerinden ve sahip olduğu belgelerden bahseder. Ayrıca öğretmenlerin profilinde daha önce onlardan ders alan öğrencilerin yorumları da yer alır. Böylece özel ders almaya karar veren kişi bu bilgileri değerlendirerek çok sayıdaki öğretmen arasından bir seçim yapabilir. Özel dersin en iyi yanlarından biri de isterseniz evinizin konforunda, altınıza pijamalarınızı ve ayağınıza panduflarınızı çekip yanınıza çayınızı alarak saati geldiğinde online derse katılabilme imkanı olmasıdır. Bazı öğrenciler online dersin faydasını görürken bazıları da hiç kendilerine uygun olmadığını ve yüz yüze ders işlemenin daha etkili olduğunu söyler.

Özel ders almak istediğiniz öğretmeni seçerken değerlendirmeniz gereken en önemli mevzulardan biri de saatlik ders ücretleridir. Kendi harcamalarınızı ve elinize kalan ekstra parayı takip ederek ders almak için ortalama bir bütçe çıkarabilirsiniz. Ders almak istediğiniz özel ders öğretmeninin saatlik ders ücreti bütçenizi aşmamalıdır. Neyse ki özel ders ücretleri herhangi bir kursla kıyaslandığında çok daha uygun fiyatlıdır. Kurslara giderek bir servet harcayacağınıza kendi ihtiyaç ve hedeflerinize göre ayarlanmış özel dersleri tercih etmek çok daha mantıklıdır.

Özel fizik dersi almaya karar verdiğinizde bütçenize uygun bir öğretmen bulabilmek için aşağıdaki maddeleri göz önünde bulundurmalısınız:

 • Öğretmenin eğitim alanındaki deneyimi. Ders vermeye yeni başlayan bir öğretmen, uzun yıllardır bu işi yapan deneyimli bir öğretmenden büyük ihtimalle daha az miktar talep edecektir.
 • Ders verilecek yerin seçimi. İstanbul gibi yaşamın pahalı olduğu büyük şehirlerde özel ders ücretleri de diğer yerlere göre daha yüksek olacaktır. Fakat Adana’da ders ücretleri İstanbul’a kıyasla hemen hemen yarısı kadardır.
 • Öğretmeninizin yaşadığı yerle sizin yaşadığınız yer arasındaki mesafe. Bazı özel ders öğretmenleri derse gelirken harcadıkları zaman ve yol parasını da ders saati ücretine eklerler.
 • Özel ders almaktaki asıl sebebiniz ve hangi düzeyde eğitim görmek istediğiniz. İleri seviye bir eğitim almayı umut ediyorsanız öğretmenin harcayacağı zaman ve emek daha fazla olacağı için ücretin normalden daha yüksek olması da sizi şaşırtmamalı.

Superprof’taki fırsatları keşfetmek için acele edin!

Sıklıkla sorulan sorular:

📚 Adana konumunda neden fizik dersleri almak işimize yarar?

Adana ve semtlerinde özel ders öğretmeninden özel fizik dersi almanın birçok yararı vardır.

 

Özel fizik dersinin faydaları arasında şunlar sıralanabilir:

 • fizik bilginizi geliştirir
 • fizik testlerini daha hızlı çözersiniz
 • fizik dersinde daha başarılı olursunuz
 • sayısal bölümlere girme ihtimaliniz artar ve daha kolay bitirirsiniz

109'dan fazla fizik öğretmeni arasından özel etüdünüzü seçin.

💳 Adana konumunda fizik dersleri fiyatları ne?

Adana ve çevresindeki hocalardan ders başı ortalama 56 TL'ye özel fizik dersi alabilirsiniz.

 

Fizik dersleri ücretlerini belirleyenler öğretmenlerdir. Bu fiyatı belirlerken birçok farklı faktör söz konusudur. Ders mekanı, ders süresi, derslerin sıklığı, öğretmenin tecrübesi, dersin alınma nedeni ve içeriği, bu kriterlerin en önemlileri olarak sayılabilir.

 

Özel ders hocalarının %97'si ilk derslerini ücretsiz veriyor. Şehrinizdeki fizik özel ders hocalarının fiyatlarını öğrenin.

💻 platformumuza webcam üzerinden özel dersler yapmak mümkün mü?

Öğretmenlerin %80'i webcam üzerinden fizik konuları anlatıyor. Webcam üzerinden dersler hem daha bütçe dostudur hem de daha rahat ders planlaması seçeneği sunarlar. Online fizik dersleri erişimi kolay uygulamaları kullanarak çabucak fizik sorularını çözme olanağı sunuyor. Böylece coğrafi imkansızlıklar ortadan kalkıyor.

✒️ Adana konumunda fizik özel dersi konularına hakim kaç özel ders hocası var?

Adana ve çevresinde 109 fizik özel ders öğretmeni özel fizik dersleri veriyor.

 

Arama motorumuzdan özel hocaları aratıp listeleyebilir ve ilanlarını inceleyebilirsiniz.

 

109'dan fazla özel fizik öğretmeni arasından istediğiniz ücret, deneyim, konum gibi kriterlerden size uyanı seçin.

💯 Adana veya çevresinde yaşıyorsanız fizik dersinde iyi bir öğrenci olmak için ne yapılmalı ?

Fizik dersleri lisedeki en çok yardıma ihtiyaç duyulan bununla birlikte en çok karşılaşılan derslerden biridir.

 

Fizik sınavlarında daha iyi olmak için yapabileceklerinizden bazılarını özetle sıralayacak olursak:

 • Özgüven eksikliğinizi bitirmek için tecrübeli bir hocadan destek almak
 • Anlamadığınız soruları tecrübeli bir özel ders hocasına ve arkadaşınıza çözdürtmek
 • Fizik dersi ve gerçek hayat arasında bağlantı kurma becerisi geliştirmek
 • Fizik sınavlarına önyargıyla yaklaşmamak

 

Diplomalı bir öğretmen ile fizik sorularına kendinizden daha emin bir şekilde katılım sağlayabilirsiniz.

 

Fizik özel derslerinizi hangi mekanda alacağınız tamamen sizin tercihinizde: Evde veya dışarıda bir mekanda, öğretmeninizi seçtikten sonra dersinizi gönül rahatlığıyla organize edin.

 

Adana konumunda 109 öğretmen arasından istediğiniz öğretmeni bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

Fizik öğretmeninizi bulun