Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Kayseri fizik öğretmeni seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yorum almış star fizik öğretmenlerimiz.

68 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 68 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz fizik dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

1 saat

Şimşek gibi hızlı fizik öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Kayseri içinde fizik dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Kayseri içindeki fizik öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Fizik dersleri almaya başlayın

3. Yeni fizik dersi deneyimleri edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Kayseri konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

📚 Kayseri konumunda neden fizik özel dersleri almak işimize yarar?

Kayseri ve çevresinde fizik dersleri almak size inanılmaz fayda sağlar.

 

Fizik özel dersinin faydaları arasında şunlar sıralanabilir:

 • fizik anlayışınızı geliştirir
 • fizik deneme sınavlarını daha hızlı çözersiniz
 • fizik derslerinde daha başarılı olursunuz
 • istediğiniz üniversitelere girme ihtimaliniz artar ve daha kolay bitirirsiniz

Kayseri  konumunda 144'dan fazla müsait öğretmen profili arasından dersinizi seçin.

💳 Kayseri içinde fizik özel ders öğretmeni ücreti genel olarak ne kadar?

Kayseri konumundaki sitemizdeki fizik hocalarının saatlik ortalama fiyatları 68 TL'dir.

 

Özel fizik dersleri ücretlerini belirleyenler öğretmenlerdir. Bu fiyatı belirlerken birçok farklı faktör söz konusudur. Ders mekanı, ders süresi, derslerin sıklığı, öğretmenin tecrübesi, dersin alınma nedeni ve içeriği, bu etmenlerin en önemlileri olarak özetlenebilir.

 

Öğretmenlerin %97'si ilk derslerini ücretsiz veriyor. Çevrenizdeki fizik özel ders hocalarının fiyatlarını öğrenin.

💻 Superprof'ta uzaktan eğitimle fizik dersleri yapmak mümkün mü?

Özel hocaların %80'i online fizik dersi işliyor. Uzaktan dersler hem daha ucuzdur hem de daha rahat ders planlaması seçeneği sunarlar. Online fizik dersleri erişimi kolay uygulamaları kullanarak kısa sürede fizik sorularını çözme şansı sunuyor. Böylece coğrafi imkansızlıklar engel olmaktan çıkıyor.

✒️ Kayseri konumunda fizik dersi alanında uzman ve ders veren kaç hoca var?

Kayseri ve ilçelerinde, fizik dersleri konularında yardımcı olan ve müsait öğretmen sayısı 144.

 

Arama motorumuzdan özel öğretmenleri aratıp listeleyebilir ve ilanlarını inceleyebilirsiniz.

 

Kayseri konumunda 144'dan fazla müsait fizik hocası arasından etüdünüzü seçin.

💯 Fizik konularında nasıl daha hızlı olabilirsiniz

Fizik dersi lisedeki en karmaşık bulanan fakat en zorunlu derslerden biridir.

 

Fizik derslerinde daha başarılı olmak için yapabileceklerinizden bazılarını özetle sıralayacak olursak:

 • Önyargınızı yenmek için deneyimli bir özel ders hocasından destek almak
 • Anlamadığınız soruları diplomalı bir özel ders hocasına ve sınıf arkadaşınıza sormak
 • Fizik dersleri ve gerçek hayat arasında bağlantı kurma becerisi geliştirmek
 • Fizik konularına önyargıyla yaklaşmamak

 

Diplomalı bir özel ders öğretmeni ile bundan sonra fizik derslerine olan bakış açınız değişebilir ve fizik ile yeni bir sayfa açabilirsiniz.

 

Fizik özel derslerinizi nerede alacağınız tamamen sizin tercihinizde: Evinizin konforunda veya dışarıda bir mekanda, hocanızı seçtikten sonra özel dersinizi gönül rahatlığıyla rezerve edin.

 

Kayseri konumunda 144 fizik öğretmeni arasından istediğiniz öğretmeni bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

Fizik öğretmeninizi bulun

Fizik öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Kayseri Fizik öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Fizik özel ders öğretmenleri Kayseri içinde size fizik derslerinde yardımcı olsun

Fizik Dersleri Kayseri

Fizik, lisede en korkulan derslerden biridir. Öğrenciler fizik denildi mi nedense gerilirler veya ön yargıya kapılırlar. Bunun nedeni oldukça geniş boyutludur elbette. Fizik, sadece derslerle sınırlı kalabilecek soyut bir bilim dalı değildir. Fiziği gerçek hayata uyarladıkça daha da anlaşılır hale gelecektir.

Fizik bilimi, tıpkı kimya ve biyoloji gibi fen bilimleri içerisinde yer alır. Hayatımızdaki temel bilimlerden biri fiziktir. Fizik, sahip olduğu evrensel kurallar ile temel bilimde yerini almıştır. Fizik kanunları, dünyanın neredesine gidersek gidelim aynıdır. Bu sebeple fizik çalışmaları evrenseldir. Bugün Kayseri’de yapılan fizik çalışmaları, dünyanın diğer ucunda da denenip uygulanabilir ve doğruluğu test edilebilir. Bu yüzden fizik kanunları evrensel niteliktedir. Hatta ışık hızı tüm evrende eşit olduğuna göre, fizik gezegenler ve galaksiler arasında bile evrensel kurallara sahip olabilir! Fiziğe bu açıdan bakınca, gerçekten de oldukça büyülü bir bilim olduğunu hepimiz görebiliriz. Düşünsenize, fizik evrensel bir dil demek!

Fizik bilimi, gerçek hayatla birleştirilince çok daha anlamlı olan bir bilimdir. Neredeyse tüm öğrenciler fizik öğrenirken kitap ve defterler üzerinde veya fizik test kitapları ile fizik soruları çözerek fizik öğrenmeye çalışır. Peki bu yöntem ne kadar etkilidir? Bu soru, fizik derslerinde başarılı olmak için gerekli temel sorulardan biridir ve gerekli özen gösterilerek cevaplanmalıdır. Fizik derslerine bu şekilde yaklaşılıp ilerlenmezse fizik öğrenimi sırasında çeşitli sorunlar oluşabilir.

Lisede öğrencilere fiziğin uçakların uçmasından evdeki lambamızın yanmasına, arabanın ilerlemesinden gezegenler arası çekime kadar her yerde olduğu gösterilirse, fizik çok daha ilgi çekici bir ders haline gelecektir. Öğrenciler lisede ve üniversite daha genç yaşta oldukları için çabuk sıkılmaya ve dikkatlerini kaybetmeye eğilimli olabilirler. Bu şekilde gerçek hayattan örnekler vermek ve herkes gibi onların da merak ettiği bazı soruları sorup bunların açıklamasını fizik kanunları ile göstermek harika bir yol olacaktır. Bu şekilde hem öğrencilerin ilgisini çeken konular hakkında konuşulmuş olunur, hem de bu sırada öğrencileri sıkmadan fiziğin kanunları örnekle beraber öğretilmiş olunur. Bu şekilde fizik kanunlarını öğrenen öğrenciler, bilgilerini çok daha uzun süre hafızalarında tutabileceklerdir. Aynı zamanda ileride meslek yaşamlarında fizik konularını yaptıkları işe çok daha iyi ve sağlam bir şekilde uygulayabileceklerdir.

Kayseri’de Lise Fizik Dersleri

Kayseri’de yoğun bir genç nüfus bulunur. Ülkemizin büyükşehirleri arasında yer alan Kayseri, demografik yapıdan genç nüfusu en büyük paya sahip bir şehrimizdir. Bu durum, Kayseri’de büyük bir lise öğrencisi nüfusunu da beraberinde getirmekte. Kayseri’de lise okuyan öğrenciler, Türkiye’nin kalanında olduğu gibi lisede çeşitli zorunlu dersler alır. Fizik dersleri de bunlardan biridir.

9. sınıf ve 10. sınıfta tüm lise öğrencileri ortak dersler alırlar. Biyoloji, kimya, matematik, geometri, İngilizce, coğrafya fizik dersleri gibi tüm dersler henüz alanlara ayrılmamış lise öğrencilerine eşit şekilde gösterilir.

11. ve 12. sınıfta ise öğrenciler alan dersleri alırlar. Lisede öğrenciler 10. sınıf sonunda alan seçimi yaparlar ve 11. sınıf ve 12. sınıfta kendi alanlarında yoğunlaşırlar. Sayısal alanı seçen öğrenciler bu alanda yoğun olarak işlenen matematik, geometri, kimya, biyoloji, fizik dersleri alırlar. Ders saatleri daha da fazla bir şekilde bu alandaki dersler üzerine yoğunlaşılır.

Özellikle. Kayseri’de fen liselerinde adından da anlaşılacağı üzere yoğun bir fen bilimleri eğitimi bulunur. Fen bilimleri kimya, biyoloji ve fizik derslerini içerir. Aynı oranda matematik ve geometri dersleri de önem taşımaktadır. Sayısal bölümü seçip sayısal bölümle öğrenci alan bölümlere gitme gibi bir planınız varsa, fen lisesinde eğitim almak size büyük avantajlar sağlayacaktır.

Kayseri’de fen liseleri oldukça yüksek puanlarla öğrenci almaktadır. Bu yüzden şehirdeki sayısal alanına yatkın öğrencilerin bir arada bulunduğu bir ortam yaratırlar. Sayıları çok olmayan Kayseri fen liseleri, yeterli derecesi bulunan öğrencileri bekler.

Sizin için, sayısal alanda iyi bir eğitim ortamına sahip olmanızı sağlayabilecek Kayseri fen lisesi listesini kısaca derledik:

 • Osman Ulubaş Kayseri fen lisesi
 • Sümer fen lisesi
 • Develi İMKB fen lisesi
 • Bünyan fen lisesi
 • Mustafa koyuncu fen lisesi
 • Tomarza fen lisesi

Elbette fizik dersleri sadece fen liselerinde değil diğer tüm liselerde de özellikle sayısal alanı seçen öğrenciler için aynı derecede önemlidir. Kayseri’de fen liseleri dışında, özellikle TYT ve AYT sınavlarına hazırlık için ideal liseler arasında temel liseler de bulunur. Temel liseler, çoğunlukla daha önce dershane olan ve sonrasında lise haline gelmiş okullardır. Temel liseler dershanecilik geçmişlerinden dolayı öğrencileri üniversite giriş sınavlarına hazırlamada son derece deneyimlidirler. Bu okullarda TYT ve AYT sınavlarına yönelik özel hazırlık kampları ve test çözüm saatleri gibi çeşitli olanaklar bulunur.

Elbette, özel okul statüsünde oldukları için, temel liseler ücretli liselerdir. Bu liselerde eğitim almak belirli bir bütçe gerektirebilir. Kayseri temel lise fiyatları, lisenin geçmişteki öğrencilerinin üniversite giriş sınavlarında yaptıkları derecelere, lisenin şehirde bulunduğu konuma, öğretmen kadrosunun deneyimine ve daha birçok farklı kritere göre değişir. Kayseri’de genellikle temel lise fiyatları 10 bin TL civarlarından başlar.

Sizin için, şehrin merkez kısımları başta olmak üzere, Kayseri temel liseleri listesini kısaca hazırladık:

 • Kayseri çözüm temel lisesi
 • Erciyes bil temel lisesi
 • Seviye temel lisesi
 • Fen Bilimleri temel lisesi
 • Özel kavram temel lisesi
 • İdeal eğitim kurumları temel lisesi

Peki iyi bir liseye gitmek neden bu kadar önemlidir?

Bildiğimiz üzere lise son sınıfta tüm öğrenciler üniversite giriş sınavına girmektedir. Bu sınavlardan alınan not, gidilecek üniversite ve bölüm üzerinde etkili olmaktadır. Bu da öğrencilerin hayatının geri kalanını etkileyecek bir durumdur.

Tüm lise öğrencileri ilk olarak, 9. sınıf ve 10. sınıfta gördükleri derslerden ve konulardan sorumlu oldukları TYT sınavına girerler. Açılımı Temel Yeterlilik Testi olan TYT sınavı, lise öğrencilerinin 9. ve 10. sınıfta matematik, geometri, kimya, biyoloji, Türkçe, coğrafya, tarih, felsefe, din kültürü ve ahlak bilgisi ve fizik derslerinde gördükleri konulardan sorular içerir. Bu sebeple, lisede tüm alan öğrencilerinin ortak olarak gördüğü bu derslerin iyice öğrenilmiş olması TYT sınavında daha iyi bir başarı elde edilmesine olanak sağlayacaktır.

10. sınıftan sonra kise öğrencileri alan seçimi yaparak, gelecekte sahip olmak istedikleri mesleğe veya yatkın ve başarılı oldukları derslere göre alanlara ayrılırlar. 11. sınıftan itibaren alan derslerine yoğunlaşmaya başlarlar. Sayısal alanı seçen öğrenciler, lise 11. ve 12. sınıfta daha çok matematik, geometri, kimya, biyoloji ve fizik dersleri üzerine yoğunlaşır. TYT sınavından sonra girilen AYT sınavı da bu sınıflardaki konular ağırlıklı olur. Açılımı Alan Yeterlilik Testi olan AYT sınavı, 9. sınıf ve 10. sınıfta görülen temel konuların yanında 11. ve 12. sınıfta görülen konuları da içerir. Bir anlamda 11. ve 12. sınıf dersleri, daha detaylı ve üst düzey seviyede alan konularının bulunduğu derslerdir.

AYT fizik konuları, işte bu yüzden hem 9. hem 10. hem 11. ve 12. sınıf fizik konularını içerir. TYT fizik konuları ise sadece 9 ve 10. sınıf fizik konularından oluşur.

Gelin öncelikle TYT fizik konuları nelerden oluşuyormuş kısa listemizde bakalım:

 • Fizik Bilimine giriş
 • Basınç ve kaldırma kuvveti
 • Hareket
 • İş, güç ve enerji
 • Dalgalar
 • Madde ve özellikleri
 • İşi, sıcaklık ve genleşme
 • Dinamik
 • Elektrik ve manyetizma
 • Optik

TYT sınavında başarılı olan tüm öğrenciler AYT sınavına girer. Yukarıda bahsettiğimiz gibi AYT fizik konuları çok daha kapsamlı ve üst seviyededir. Gelin şimdi de AYT fizik konuları neymiş hep beraber listemizde bakalım:

 • Fizik Bilimine giriş
 • Hareket ve kuvvet
 • Isı ve sıcaklık
 • Elektrik ve manyetizma
 • Dalgalar
 • Kuvvet ve hareket
 • Basit harmonik hareket
 • Atom fiziğine giriş ve radyoaktive
 • Modern fiziğin teknolojideki uygulamaları
 • Madde ve özellikleri
 • Enerji
 • Elektrostatik
 • Basınç ve kaldırma kuvveti
 • Optik
 • Çembersel hareket
 • Dalga mekaniği
 • Modern fizik

Kayseri’de TYT ve AYT Hazırlık Merkezleri

Kayseri’deki git gide artan eğitim ihtiyacına paralel olarak şehirde çok çeşitli özel kurum da hizmet vermek üzere gelişmiştir.

Lise öğrencileri 9. sınıftan başlayarak özellikle son sınıfta, okul derslerine ek olarak TYT ve AYT hazırlık dersleri almak isteyebilmektedir. Öğrencilerin bu talebinin arkasında okuldaki derslerin yetersiz kalması, okuldaki öğretmenin fizik dersi anlatış şeklinin öğrencinin öğrenme stili ile uyuşmaması veya öğrencinin sınıf ortamında konuları anlayamaması gösterilebilir. Aynı zamanda, okulda öğretmenine anlamadığı noktaları sormaya çekinen bir öğrenci yine aynı şekilde okul dışı fizik ek dersi yarımına ihtiyaç duyabilir.

Bu sebeplerden ötürü, Kayseri’de fizik dersi alabileceğiniz pek çok özel eğitim kurumu hizmete girmiştir. Daha önceki yıllarda dershane olarak hizmet veren kurumlar özel okula döndüğü için, günümüzde etüt merkezleri veya özel ders kurumları ortaya çıkmıştır. Kayseri etüt merkezleri, tıpkı dershaneler gibi sınıf ortamında okuldan sonra ders alınabilen okul derslerine ek kurslardır diyebiliriz. Bu etüt merkezleri daha çok AYT ve TYT sınavlarına hazırlanan öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik özel programlara sahip kuruluşlardır.

Okuldaki fizik dersleri yetersiz gelen öğrenciler bu etüt merkezlerinde ek olarak fizik dersi alabilir. Okulda öğretmenlerine soramadıkları soruları veya anlayamadıkları konuları, etüt merkezindeki hocaları ile paylaşarak anlama şansına sahiplerdir. Böylece eksik konusu olan öğrenciler, AYT ve TYT sınavlarından önce daha iyi bir şekilde hazırlanarak kendilerinden çok daha emin bir şekilde sınava girebilirler.

Elbette, etüt merkezleri özel kuruluşlar oldukları için ücret ödemeniz gereken yerlerdir. Kayseri etüt merkezi fiyatları çok büyük farklılıklar gösterebilir. Etüt merkezi fiyatları genel olarak etüt merkezinin bulunduğu konum, etüt merkezinin geçmiş yıllardaki öğrencilerinin TYT ve AYT sınavlarında yaptıkları dereceler ve kazandıkları okullar, öğretmen kadrosunun deneyimi ve öğrenciler arasında popülerliği gibi sayısız farklı etmene göre değişir.

Herkesin belirli bir bütçesi bulunduğu için, öncelikle kendi bütçenizi belirlemeniz gerekmektedir. Sonrasında, bütçenize uygun olarak Kayseri’de etüt merkezi aramaya başlayabilirsiniz. Kayseri’de hemen hemen her semtte etüt merkezi bulunmakla birlikte, daha çok Talas, Melikgazi ve Kocasinan’dan oluşan şehrin merkez ilçelerinde ve Kayseri merkezde etüt merkezi sayısı daha fazladır. Yine de, öğrencinin bulunduğu tüm ilçelerde ve ilçe merkezlerinde etüt merkezi bulmak zor olmayacaktır.

Sizin için, Kayseri etüt merkezleri listesini, kendilerine ulaşıp fiyat bilgisi de edinebilmeniz için kısaca derledik:

 • Kayseri özgüven etüt eğitim merkezi
 • Beyin gücü etüt merkezi talas
 • Birey etüt eğitim merkezi
 • Ecem eğitim ve etüt merkezi
 • Prestij etüt eğitim merkezleri
 • Özel tüm-fen özel eğitim kursu
 • DBS kurs merkezi
 • Artı matematik kurs merkezi
 • Açı Kayseri özel eğitim kursu
 • Özel ildem etüt merkezi
 • Özel özgün bilge etüt eğitim merkezi
 • Kayseri simya kurs merkezi
 • Özel bilge bilim özel eğitim kursları
 • Alparslan elite dershanesi
 • Kayseri iki kare eğitim kurumları
 • Elips kurs merkezi
 • Çözüm dershaneleri
 • Kavram dershaneleri

Superprof’ta Kayseri’de Fizik Dersleri

Kayseri’de tüm bu seçeneklerin ötesinde, elinizde altın gibi bie fırsat bulunur. Bu fırsatı değerlendirmek sizin elinizde. Bu güzel fırsatın adı fizik özel ders.

Fizik özel ders, Kayseri’de fizik dersi alıp fizik derslerinde ve testlerinde başarılı olabilmek için en ideali çözümü sunacak yöntemdir. Superprof’ta Kayseri fizik öğretmeni sayısı bir hayli fazladır. Çeşitli eğitim ve deneyim seviyesinden birçok Kayseri fizik öğretmeni seçeneği Superprof’ta sizi beklemektedir.

Superprof, Kayserideki fizik öğretmenlerini tek bir çatı altında toplayan Türkiyedeki en büyük platformdur. Superprof’ta sadece üç tıklama ile ideal fizik öğretmenizi Kayseri’de bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ana sayfaya gitmek ve sonrasında alan kısmına “fizik”, adres kısmına ise Kayseri’de yaşadığınız semt veya ilçeyi yazarak arama yapmaktır. Bu adımdan sonra Kayserideki tüm fizik öğretmenleri tek bir sayfada karşınıza çıkacaktır.

Karşınıza çıkan fizik öğretmenlerini, saatlik ders başına verebileceğiniz ders ücreti, dersleri hangi seviyede almak istediğiniz, dersleri yüz yüze mi yoksa online mı almak istediğinize göre filtreleyebilirsiniz. Bu şekilde karşına sadece kriterlerinize uygun öğretmenler gelecek ve zaman kazanmış olacaksınız.

Kayseri’de fizik dersi fiyatı saatlik ortalama 61 TL olmakla birlikte, Superprof’ta bunun çok daha altında veya üstüne fiyat seçenekleri de mevcuttur.

Ne öğrenmek istersiniz?