Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Bursa fizik öğretmeni seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yorum almış star fizik öğretmenlerimiz.

75 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 75 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz fizik dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

1 saat

Şimşek gibi hızlı fizik öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Bursa içinde fizik dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Bursa içindeki fizik öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Fizik dersleri almaya başlayın

3. Yeni fizik dersi deneyimleri edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Bursa konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

📚 Bursa konumunda neden özel fizik dersi almalı?

Bursa ve çevresinde fizik dersleri almak size saymakla bitmez fayda sağlar.

 

Fizik özel dersinin faydaları arasında şunlar sıralanabilir:

 • fizik anlayışınızı geliştirir
 • fizik sorularını daha hızlı çözersiniz
 • fizik dersinde daha başarılı olursunuz
 • istediğiniz üniversitelere girme ihtimaliniz artar ve daha kolay bitirirsiniz

204'dan fazla fizik hocası arasından özel dersinizi seçin.

💳 Bursa konumunda fizik özel dersi ücreti ne kadar?

Bursa ve çevresindeki fizik özel ders hocalarından ders başı ortalama 75 TL'ye özel fizik dersi alabilirsiniz.

 

Fizik dersleri fiyatını belirleyenler öğretmenlerdir. Bu fiyatları belirlerken birçok farklı etmen söz konusudur. Ders mekanı, ders süresi, derslerin sıklığı, öğretmenin tecrübesi, dersin alınma nedeni ve içeriği, bu etmenlerin en önemlileri olarak gösterilebilir.

 

Eğitmenlerin %97'si ilk ders saatinizi ücretsiz veriyor. Semtinizdeki fizik öğretmeni ücretlerini öğrenin.

💻 Superprof'ta webcam ile online fizik dersi yapmak seçeneği var mı?

Özel hocaların %80'i online fizik dersi veriyor. Uzaktan dersler hem daha bütçe dostudur hem de esnek ders saatleri imkanı sağlarlar. Online fizik dersleri modern siteleri kullanarak kısa sürede fizik sınavlarına hazırlanma şansı sunuyor. Böylece coğrafi mesafeler siliniyor.

✒️ Bursa konumunda özel fizik dersleri konularına hakim kaç özel ders öğretmeni var?

Bursa ve çevresinde, özel fizik dersleri veren ve müsait hoca sayısı 204.

 

Arama motorumuzdan özel ders hocalarını aratıp bulabilir ve ilanlarını inceleyebilirsiniz.

 

204'dan fazla özel ders öğretmeni arasından istediğiniz ücret, deneyim, konum gibi kriterlerden ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçin.

💯 Bursa veya çevresinde yaşıyorsanız fizik derslerinde iyi bir öğrenci olmak için ne yapmanız gerekli ?

Fizik dersi üniversitedeki en çok sorun yaşanan ve en önemli derslerden biridir.

 

Fizik dersinde daha hızlı olmak için yapabileceklerinizden bazılarını özetle sıralayacak olursak:

 • Önyargınızı sonlandırmak için yetkin bir hocadan destek almak
 • Anlamadığınız soruları tecrübeli bir özel ders öğretmenine ve üniversite öğrencilerine açıklatmak
 • Fizik dersleri ve gerçek hayat arasında bağlantı kurma becerisi geliştirmek
 • Fizik sınavlarına önyargıyla yaklaşmamak

 

Diplomalı bir özel ders öğretmeni ile fizik derslerine kendinizden daha emin bir şekilde girebilirsiniz.

 

Hocanızı seçtikten sonra ister evinizin konforunda veya online derslerinizi talep edin.

 

Bursa konumunda 204 fizik öğretmeni arasından istediğiniz öğretmeni bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

Fizik öğretmeninizi bulun

Fizik öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Bursa Fizik öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Fizik özel ders öğretmenleri Bursa içinde size fizik derslerinde yardımcı olsun

Fizik Nedir

Fizik devamlı yenilenen, değişen ve gelişen bir alandır. İnsanlığın gelişimi ve yeni keşiflerle birlikte fiziğin kendisi de sürekli bir değişim halindedir. Fizik bilimin temelidir ve diğer alanlarla iç içe geçmiş bir yapıya sahiptir. Fizik, hem kimyanın hem de biyolojinin ana hatlarını oluşturur. Ayrıca karmaşık fizik problemleri çözülürken matematik kuramları da sıklıkla kullanılır. Matematiksel metotlar yalnızca bir bilim dalına özgü değildir, örneğin üniversitelerde verilen matematik derslerinde öğretilen türev-integral konusu fizikçilerin işine yaradığı kadar iktisatçıların, mühendislerin, hatta siyaset bilimcilerin de işlerine yarar.

Eski çağlarda fiziğin ve astronominin (daha doğrusu astrolojinin) toplumda temel kullanım amacı kehanetler üretmekti. Kepler'in gezegensel hareket yasaları ile tanınan Alman gökbilimci, matematikçi ve astrolog Kepler’in akıl hocası Tycho Brahe asil bir soydan geliyordu ve kraliyetin astrologuydu. Her yılın başında yıldızların siyasi dengeler ve ekonomik gelişmeler hakkında ne söylediği ile ilgili kehanetlerde bulunması istenirdi. Ayrıca her yeni doğan prensin burcuyla birlikte kaderinin nasıl olacağını hakkında da kehanetlerde bulunurdu.

Daha sonra insanlığın gelişmesiyle birlikte fizik alanı da zenginleşti ve fiziğin asıl amacı karmaşık bir evreni basit, kullanışlı ve açıklayıcı yasalarla betimlemeye çalışmak haline geldi.

Bursa’da Özel Fizik Dersi Öğretmeni Bulmak

Bursa’da saatlik fizik özel ders ücreti 50TL ila 100TL arasında değişir. Fiyatlar arasındaki bu farkın sebebi bazı öğretmenler daha fazla deneyim ve beceriye sahip olurken diğerlerinin alana yeni atılmış veya ders vermeye yeni başlayan kişiler olmasıdır genelde. Superprof öğretmenleri derslerin içeriklerini öğrencilerin hedef ve beklentilerine göre şekillendirir.

Çoğu öğretmen derse başlamadan önce küçük bir seviye belirleme testi yaparak veya temel konulardan bazı sorular çözdürerek karşısındaki öğrencinin düzeyini anlamak ister. Böylece dersi işleme hızını ve üzerinde durması gereken konuları biçimlendirmeye çalışır. Kendi eksikleriniz olduğunu düşündüğünüz noktaları açıklayarak bu süreçte elbette siz de öğretmeninizi yönlendirebilirsiniz. Lise düzeyinde fizik dersi almaya yeni başlasanız da üniversitede fizik okuyor olsanız da her türlü kendinizi geliştirmeniz gereken konuların farkında olup özel ders almanızda yarar var. Kendi eksiklerinizi farkettikten sonra bunları kapatmaya çalışmak oldukça güçlü ve sorumluluk sahibi bir birey oluğunuzu gösterir.

Superprof’ta özel ders veren birçok öğretmenimiz, eğitim metodunu görebilmeniz, anlatım biçimini gözlemlemeniz ve aranızdaki uyumu keşfedebilmeniz için ilk dersi ücretsiz vermeyi teklif ediyor.

Bire bir fizik dersi almak istemenizin birçok farklı sebebi olabilir:

 • Fizik ders notlarınızı yükseltmek
 • Üniversiteye giriş sınavında ful çekerek hayalinizdeki üniversite ve bölüme yerleşmek
 • Evde ders çalışmak için ekstra motivasyon ihtiyacı
 • Fiziğin sayısal ağırlıklı kısımlarında kendinizi geliştirmek
 • Yeni başlayacağınız fizik projesi hakkında derin bilgi edinmek
 • Yüksek lisans tezinizi fizikle ilgili bir alanda yapmak
 • Etrafınızda olup biten olaylara bilimsel gözle bakabilmek

Bunlardan hangisi sizin için özel fizik dersi almaya itici sebep olursa olsun bu alanın derinliklerine girdikçe daha da çekici hale gelecek ve bir daha uzaklaşmak istemeyeceksiniz!

Özel fizik dersi almak istiyorsanız başvurabileceğiniz yöntemlerden biri lisenizdeki veya üniversitenizdeki fizik veya matematik öğretmenlerinize danışarak özel fizik dersi veren güvenilir birini tavsiye edip edemeyeceklerini sorun. Ayrıca arkadaşlarınıza ve çevrenize de sorabilirsiniz. Özel fizik dersi alıp öğretmeninden memnun kalan arkadaşlarınız varsa o öğretmenin numarasını alıp iletişim kurabilir, kendi beklenti ve hedeflerinizden bahsedebilir, ders saati ücretini ve müsaitliğini öğrendikten sonra size de özel ders vermesini rica edebilirisiniz.

Bu iki yöntemden de eliniz boş dönerseniz sizin için harika bir teklifimiz var; Superprof’ta binlerce fizik öğretmeni derslerini destekleyecekleri ve notlarını yükseltmeye yardımcı olacakları öğrencilerini bekliyor! Hemen Superprof’a kaydolun ve fırsatları keşfetmeye başlayın!

Özel Ders Eğitim Yöntemi

Elbette fizik ders notlarınızı geliştirmek için bir kursa yazılmayı da düşünebilirisiniz fakat kalabalık bir ortamda, tek amacın konuları tamamlayarak müfredatın yetiştirilmesi olduğu kurumlarda ders almak size gerçekten ne kadar faydalı olacak? Diğer yandan özel ders günden güne artan popülaritesiyle dikkat çekiyor. Ders alan öğrenciler genelde çok memnun kaldıklarını ifade ediyor ve başka kendilerini geliştirmek istedikleri konularda yeniden ders almaya başlıyor. Ayrıca özel dersin avantajları da saymakla bitmez.

Örneğin özel ders almak istediğiniz mekana öğretmeninizle ortak karar verebilirsiniz. Kendi evinizde, öğretmeninizin evinde, sakin bir kafede, kütüphanenin ders çalışma bölümünde veya ortaklaşa belirlediğiniz başka uygun bir yerde derslerinizi yapabilirsiniz. Kendinize uygun özel ders öğretmenini seçerken dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de öğretmenlerin profillerinde yazan kendi belirledikleri saatlik ders ücretleridir. Eğer ders almak için bütçenizi aşan bir öğretmen seçerseniz daha sonra dersleri yarıda bırakarak ara vermeniz ve biraz daha para biriktirmeniz gerekebilir. Bu durum da akademik başarınızı etkiler doğal olarak. Özel ders öğretmenlerinin belirlediği fiyatlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bu fiyatları etkileyen maddeler genelde deneyim, yeterlilikler, kaç ders alınacağı, öğrencinin seviyesi, öğretilecek konular ve öğretmenin ders vermek için katedeceği yoldur.

Özel ders öğretmeninize karar verirken size yakın mesafede yaşayanlara öncelik vermelisiniz çünkü yakın mesafede yaşayan öğretmenlerin seyahat sıkıntısı olmaz veya geldiği yolun ücretini isteme gibi bir talebi de olmaz. Tabii ki, uzun yolculukları sorun etmeyen ve gitmek zorunda oldukları mesafeye göre fiyatlarını değiştirmeyen öğretmenler de vardır. İster evinize, ister okulunuza veya iş yerinize yakın yaşayan öğretmenlerle irtibata geçerek seyahat engelini aradan kaldırabilirsiniz. Merak etmeyin, Superprof’ta öğretmenler esnektir, mutlaka kendinize göre birini bulacaksınız.

Superprof’taki özel ders öğretmenlerimiz öğrencilerinin derslerden en üst düzeyde yararlanabilmesi için almaları gereken kaynakları ve ders materyallerini öğrenciye dersler başlamadan söyleyecektir. Ayrıca özel ders öğretmenleri ders sırasında da kendi kitaplarını, çalışma kağıtlarını, dijital kaynaklarını (video, websiteleri) hazır eder ve çeşitli eğlendirici kaynaklarla dersi renklendirmeye çalışır.

Özel ders, anaokulu çağındaki çocuktan emekli olan kişilere kadar her yaşta öğrenme azmini içinde taşıyanlara uygun bir eğitim metodudur. Fizik anlama ve soru çözme becerilerinizi geliştirmek için özel ders almaya karar verdikten sonra yapmanız gereken ilk şey kendi ihtiyaç ve hedeflerinize uygun bir öğretmen aramaya koyulmaktır. Neyse ki Superprof‘ta binlerce fizik öğretmeni kendine ait profillerinde deneyimlerini, sahip oldukları sertifikaları, mezuniyet yerlerini ve verdiği dersleri ayrıntılarıyla anlatıyor. Böylece size sadece elemek ve aralarından birini seçmek düşüyor!

Superprof’la Kendinizi Geliştirin

Üniversitede tıp, mühendislik, eczacılık, diş hekimliği, biyomühendislik,  kimya öğretmenliği, veterinerlik, mimarlık, matematik veya fizik öğretmenliği gibi sayısal puanla öğrenci alan bir bölüme yerleşmek istiyorsanız üniversiteye geçiş sınavında fizik sorularını çoğunlukla doğru cevaplamalısınız. Fizik derslerinde ek desteğe ihtiyacınız varsa özellikle

bu sınavlara hazırlandığınız dönemde kurslara yüksek miktarda ücretler ödeyerek hem paranızı hem de vaktinizi harcamayın. Kalabalık sınıflarda kaybolup gitmeyin ve yalnızca sizin ihtiyaç ve becerilerinize göre şekillendirilmiş özel fizik dersleri alarak kendinizi geliştirin ve hedeflerinize bir adım daha yaklaşın.

Superprof’un deneyimli ve uzman öğretmen kadrosundan kendi beklenti ve hedeflerinize uygun, aynı zamanda bütçenizi zorlamayacak bir öğretmen seçerek kendi müsait tarih ve saatinizde ihtiyacınız olan konularda ders almaya başlayabilirsiniz. Öğretmenlerimiz dersin içeriğini öğrencinin hızına, seviyesine, becerilerine, hazırlandığı sınavlara ve eksiklerine göre düzenleyecektir. İstediğiniz zaman; tatil günlerinde, okul veya iş çıkışında veya belli bir işe/projeye başlamadan önce dersler alabilirsiniz.

Türkiye’de 3 binin üzerinde özel fizik dersi veren öğretmen seni bekliyor. Bu sayının fazlalığı sizi korkutmasın. Yaşadığınız ili, ilçeyi ve almak istediğiniz dersi seçtikten sonra öğretmenleri filtreleyebilir daha sonra karşınıza çıkan profilleri inceleyerek ve birbiriyle karşılaştırarak karar verebilirsiniz. Her öğretmen kendi profilinde öğrencilerin bilmesi gereken eğitim yöntemi, deneyimleri ve hakkındaki diğer bilgileri profiline yazıyor. Ayrıca daha önce o öğretmenden ders alan öğrencilerin yorumlarına göz atarak öğretmenin ders işleme tekniklerinin size uygun olup olmadığı hakkında fikir de edinebilirsiniz. Özel dersin ne kadar eğlenceli olduğunu bizimle keşfedin!

Ne öğrenmek istersiniz?