Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

arapça özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 305 yorumlu star öğretmenlerimiz.

59 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %100 ve saatlik ortalama ₺59

3 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 3 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Arapça öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Arapça alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Eski öğrencilerimiz
Arapça öğretmenlerini değerlendiriyor

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Arapça dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Arapça dersi fiyatı saatlik ortalama 59 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

  • arapça öğretmeninin deneyimi
  • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Arapça dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Arapça dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Arapça online dersleri almak mümkün mü?

Arapça öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Arapça dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Arapça dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

2571 arapça öğretmeni arapça dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

2571 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Arapça öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

305 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Arapça öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Arapça öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Arapça dersinde desteğe ihtiyacınız varsa yardım almanız size çok şey kazandıracaktır

Arapça Öğrenmek mi İstiyorsunuz?

Arapça günümüzde hemen hemen her yerde karşımıza çıkan bir dil. Son yıllarda o kadar yaygınlaştı ki, sadece Arap ülkelerinde değil, dünyanın birçok yerinde ve özellikle büyük, kalabalık şehirlerde yaşayan kişilerce konuşulduğu bir gerçek. Bazı Arap ülkelerinin ekonomik olarak hızlıca gelişmeleri bu duruma yol açtı. Arapça’nın giderek yaygınlaşması, bu dili öğrenmek isteyen öğrenciler için büyük bir kolaylık sağlar. Arapça’yı herhangi bir kursta, üniversitede ve hatta camide kuran kurslarına katılarak bile öğrenebilirsiniz. Ancak hızlı ve etkili bir şekilde öğrenmek istiyorsanız başvurmanız gereken yol özel dersler olacaktır. Böylelikle evinizden bile çıkmadan akıcı bir konuşucu olursunuz!

 

Arapça’nın Günümüzde Önemi

Türkiye’de devlet okulları veya özel okullarda Arapça eğitimi verilmemektedir. Bununla beraber yaşanmış olan küresel gelişmelerin de etkisiyle Türkiye’de Arapça konuşan kişi sayısı oldukça artmıştır. Arapça, Türkiye’de Türkçe dışında en yaygın olarak konuşulan 2.dil olarak oldukça büyük bir öneme sahiptir. Buna rağmen İngilizce, Almanca, Fransızca gibi diller daha yaygın olarak öğretilmektedir. Bu durumda, Arapça öğrenmek veya temel olarak bildiğiniz Arapça’yı ilerletmek için ne gibi yollar izleyebilirsiniz? Bu soruyla karşılaşan birçok insan doğal olarak özel bir öğretmen bulmanın en hızlı yol olacağını düşünür. Özel öğretmenle çalışmak bu zor dilde kısa zamanda ustalaşmanızı sağlar ve Arapça’nın edebi yönlerini de keşfetmenizi sağlar.

 

Arapça: Kuran’ın Kutsal Dili

İster yurt dışı seyahati, ister dil okulu veya özel öğretmen yoluyla olsun, eğer Arapça öğrenme niyetindeyseniz kendinize mutlaka şans tanımalısınız. Arapça okumayı öğrenmek konuşmayı öğrenmekten farklıdır. Konuşurken karşılaşabileceğiniz çok fazla lehçe ve şive vardır. Fas, Endülüs, Mısır Cezayir veya Tunus şivesini profesyoneller anında fark eder. Okumayı ve yazmayı öğrenmek ise tek bir geçerli kural tarafından belirlenir: dünyadaki tüm Arapça konuşucuları bir araya getirebilecek bir genel geçerlik söz konusudur.

 

Arapça’nın ilk izlerini M.Ö. 4. Yüzyıl’da görürüz. Allah’tan gelen mesajların Cebrail ile Arapça olarak aktarıldığı ve Hz. Muhammed’in bu şekilde insanlara aktardığı söylenmektedir. Bu sebeple Müslümanların ve Kuran’ın kutsal dilidir. Günümüzde hala inanılmaz bir etkiye sahip olan Arapça’nın alfabesi belki de karşılaşacağınız en temel zorluk olacaktır. Bu yüzden temellerini mutlaka işinde iyi bir öğretmenden öğrenmelisiniz. Derslerinizde ilerledikçe öğretmeniniz sizin akıcı konuşmanızı sağlayacaktır. Üstelik İslam ve Kuran hakkında ayrıntılı bilgi alarak kültüre de uyumlanabilirsiniz. Dil bilgisi, kelime çalışmaları, telaffuz, okuma ve yazma becerilerinizi geliştirmek zaman geçtikçe kolaylaşacaktır. Arapça konuşan kişilerle konuşmaya başladıktan sonra daha hızlı ilerlersiniz.

 

Arapça Günümüzde En Çok Konuşulan Dillerden Biridir

Günümüzde dünya çapında yaklaşık 300 milyon insanın Arapça konuştuğu tahmin ediliyor. Kuran okumayı bilen ve bu sayede temel Arapça bilgisi olan kişileri de dahil edersek 1 milyarı aşkın bir kitleden söz ediyoruz demektir! Türkiye’deki Arapça konuşan çoğunluğu da hesaba katınca, bu dili öğrenmeye başlamak için motivasyonunuz artacaktır. Ancak sadece motivasyon yeterli olmayabilir. Size Arapça öğretecek bir öğretmen bulmanız da gerekir! Bu sayede hem alfabeyi, hem isim ve fiil çekimlerini, yazmayı, konuşmayı ve okumayı, Arap kültürü ve tarihini en yüksek verimi alacak şekilde öğrenirsiniz.

 

Araplar ile Çalışmak: İş İçin Arapça

İster öğrenci olun, ister deneyimli bir profesyonel… Uluslararası ölçekte çalışmalar yapmak istiyorsanız Arapça kesinlikle işinize yarayacaktır. Milyonlarca konuşucusu olan Arapça, size iş kapılarını aralayacaktır. Özellikle bir Türk vatandaşı olarak Arapça bilmek size coğrafi avantajlar da sağlar. Kendinizi Arap ülkeleriyle ticaret yapan bir iş insanı olarak hayal edebiliyor musunuz? Özel ders almaya hemen başlarsanız ve bireysel çalışmalarınıza gerekli özeni gösterirseniz çok kısa zamanda akıcı bir şekilde Arapça konuşabilirsiniz. Birçok üniversitede hem Arapça bölümü olarak hem de ek dil dersi verilen kurslar şeklinde Arapça dersleri bulabilirsiniz. Prestijli bir diploma, buna zamanınız yoksa prestijli bir dil sertifikası için neden bekliyorsunuz?

 

Özel Ders Başına Ortalama 45 TL Ödeyerek Arapça Öğrenin!

Arapça, öğrenmesi en zor dillerden biri. Alfabesi tamamen farklı, tersten yazılıp okunuyor ve harflerden kelime oluşturmanın size farklı gelebilecek bir sistemi var. Arap harflerinin kelimedeki yerine göre telaffuzları değişir, bu da telaffuz konusunda sıkıntı yaşayabileceğiniz anlamına geliyor. Bu yüzden özel bir öğretmenle çalışmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Öğretmeniniz yeterli bilgi sahibiyse İslam dini hakkında derinlemesine çalışmalar da gerçekleştirebilirsiniz. Zaten aşina olduğunuz İslam, Kuran, Mekke, Hz. Muhammed, Ramazan ayı ve ibadetler konularında tarihi tüm bilgileri de alabilirsiniz. Bulunduğunuz şehre göre değişebilen fiyatlandırma olsa da ders başına ortalama 45 TL ödeyerek Arap dilini ve kültürünü öğrenmeye başlayabilirsiniz. Diğer yaygın dillere göre gerçekten uygun bir fiyat karşılığında kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

Arapça Öğrenmenize Yardım Edecek O kadar Çok Öğretmen Var ki!

Arapça öğrenmek için ülke ülke gezmek zorunda kalmayın! Superprof üzerinde aratarak oturduğunuz yerden yüzlerce Arapça öğretmenine ulaşabilirsiniz. Öğrenmeye yeni başladığınız bir dilin özellikle temel adımlarını özel bir ilgi görebileceğiniz ders öğretmeninizden öğrenmek ilerleyen zamanlarda size inanılmaz faydalar sağlar. Yazılı Arapça ve konuşulan Arapça arasındaki farkı anlamanız açısından çok önemlidir. Özel öğretmeninize güvenmek dışında Arapça bir sözlük edinmek, Arapça klavye ayarlarını telefonunuza ve bilgisayarınıza yüklemek ve belki de Arapça konuşan arkadaşlar edinmelisiniz. Sadece sizin öğrenme becerilerinizi hedef alan ve eksiklikleriniz gözetilerek planlanan Arapça dersleri sayesinde çok zor görünen hedeflere kısa zamanda ulaşabilirsiniz.

 

Arapça Öğrenmek İçin Elinizden Ne Geliyorsa Yapın!

Superprof sizi alanında uzman ve size uygun dersleri özel bir dikkatle sunan öğretmenler ile bir araya getirir. Öğrenme hızınız ve eksik kaldığınız konular tespit edilerek ders saatleri verimli geçirilir. Temel seviyede Arapça biliyorsanız daha da iyi olmak için bir öğretmenle anlaşabilirsiniz. Superprof Arapça sayfasına göz atmanız yeterli! Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde en yüksek seviyede geçerliliği olan Arapça’yı ister işiniz için ister kendinizi geliştirmek için kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Türkiye’de Arapça’nın giderek artan önemini düşündüğünüzde bu kadar uzaklara açılmanıza gerek bile kalmayabilir. Bu güzel ve eski dili öğrenmek gözünüzü korkutmamalı. 200 milyon insanın konuştuğu Arapça size de farklı ufuklar açacaktır. En güzel yanı ise, öğrenmeye tam da şu anda başlayabilirsiniz, nerede olduğunuz fark etmez!

Ne öğrenmek istersiniz?