Anasayfa
Ders ver

Görüntülü Arapça Dersleri

🥇 Sizin için en iyisi
💻 1774 uzaktan eğitim öğretmeni
🔒 Tüm ödeme bilgileriniz güven altında
💸 Komisyon ödemezsiniz

Seviyeniz nedir?

Superprofla özel dersler

Seçtiğimiz öğretmenlerle
Arapça öğren

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 196 yorumlu star öğretmenlerimiz.

53 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %100 ve saatlik ortalama ₺53

2 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 2 saat içinde cevap verir.

01

En iyi arapça öğretmenini bulun

Profilleri özgürce inceleyin ve kriterlerinize uyan harika arapça öğretmenleriyle iletişime geçin (ücret, diploma, yorumlar, evde veya webcam ile ders)

02

Arapça derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için arapça öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

03

Evinizde kalarak yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Eski öğrencilerimiz
arapça öğretmenlerini değerlendirir

5.0
Meryem Arapça öğretmeni

Nazik ,sabırlı, çok hoş ,çok iyi bir hoca ,güzel bir insan. Kendisi ile çalıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. İyi bir Arapça öğretmeni arayan herkese tavsiye ederim. Çok teşekkürler Meryem Hocam

5.0
Alaa Arapça öğretmeni

Her şeyden önce sıcak kanlı bir insan. Öte yandan öğrencinin seviyesini dört dil becerisi üzerinden değerlendirip belirliyor ve son derece profesyonel şekilde bir zanaatkar titizliği ile o eksikleri gidermek için kapsamlı programlar...

Şeyma, 1 ay önce

5.0
Amira Arapça öğretmeni

Genc , coskulu ve sizi arapca bilen biri yapabilmek icin gayet istekli bir ogretmen. Bilgi ve birikiminden herkesin faydalanabilmesini isterim

Semra, 2 ay önce

5.0
Yağmuray Arapça öğretmeni

Yagmuray hocamla ilk dersimizi yaptik, basarili ve donanimli bir ogretmen. Rabbim derslerimizin devamini nasip eder insaAllah. Farkli ulkelerde olsak da ayni paydada bulustuk. Teşekkürler Yagmuray hocam

Semra, 3 ay önce

5.0
Gülsüm Arapça öğretmeni

Gülsüm hocayi herkese tavsiye ediyorum. Sakin ve aciklayici anlatimi ile guzel bir ders isledik. Yurt disindan derse katildigim halde her saatte bana yardimci oluyor. Tesekkurler gulsum hocam.

Semra, 3 ay önce

5.0
Ahmad Arapça öğretmeni

Ahmed Hoca ile web üzerinden ders yapıyoruz. Kendisinden çok memnunum. Uzakta olmamıza rağmen iletişimimiz, öğretme tekniği ve derse teşvikleri sanki yüz yüze gibi, çok başarılı. Konuları sevdirerek öğrenmeyi kolaylaştırıyor....

Meryem, 4 ay önce

Tüm arapça online derslerimizi aratın

Online Arapça dersleri ile hızlı ve etkili bir şekilde, istediğiniz yerden Arapça öğrenin

Size en yakın Arapça öğretmenini bulun!

Arapça öğrenmek mi?

Dünyada giderek daha fazla insanın ilgisini çeken bir dil. Arapça bugün dünyanın hemen her yerinde kullanılıyor. Bazı Arap ülkelerinde yüksek gelirli iş imkanları bulunuyor.

Gelecekte Arapça okuyan öğrenciler için çok büyük iş imkanları var, ama Arapça’yı nasıl ana diliniz gibi konuşursunuz?

Tabi ki Arapça'yı camide, üniversitede, kursta, Kuran kursunda ya da bir dil okulunda öğrenmek mümkün. Ancak Arapça konuşmayı daha hızlı öğrenmek için özel derslerin benzersiz hızıyla Arapçayı evde birebir ders alarak öğrenebileceğiniz öğretmenler var.

Dil dersleri: Arapça'nın dünyadaki önemi

Milli Eğitim içinde, imam hatip okulları dışında Arapça öğretimi nispeten nadirdir ve dil dersleri arasında azdır. (İngilizce, Fransızca, Almanca daha çok okul müfredatının bir parçasıdır). Yine de dünya içinde yaklaşık 300 milyon Arapça konuşan kişi vardır.

Arapça nasıl öğrenilir veya geliştirilir? Arapça dersleri almanın en iyi çözüm olduğuna ve Arapça'yı hızlı ve eksiksiz bir şekilde öğrenmek için ideal olduğuna (edebi Arapça, günlük Arapça) açıkça inanıyoruz. Bu eski dili öğrenmek, aynı zamanda Arap dilinin dünyadaki inanılmaz önemini anlamanızı sağlayacaktır.

Arapça veya Kuran dili

Arapça öğrenmek için, dil okulu veya özel ders öğretmeni sayesinde, kesinlikle kendinize edebi Arapça öğrenme şansı verebilirsiniz. Arapça lehçesinde edebi Arapçanın yerel türevleri (Suriye, Irak, Lübnan, Cezayir, Tunus...) farklıdır. Her şeyden önce evrensel yönüyle karakterize edilir: Dünyadaki tüm Arapça konuşanları bir araya getiren Arapça'dır.

Her şeyden önce, MÖ 4. yüzyılda edebi Arapça'nın ilk izlerinden anlaşıldığı üzere Hz.Muhammed'in bu dili özellikle Melek Cebrail tarafından iletilen, Allah’tan mesajlar toplamak için kullandığını bilinmektedir.

Bütün bunlar, Arapçanın ve dolayısıyla edebi Arapça'nın her şeyden önce tüm Müslümanların ve Kuran'ın (İslam'ın kutsal kitabı) kutsal dili olduğu bilinmektedir. Bugün, öğrenme biçiminize uyarlanmış yöntemlere sahip bir öğretmen sayesinde Arap alfabesini öğrenmenin önemini daha da iyi anlayabilirsiniz. İkincisi, ayrıca özel derslerde Arapça konuşmayı, Müslüman dinini incelemeyi, ana dilinizden Arapça tercümeyi, (Arapça kelimeler ve Arapça sözlük), sözlü anlama, alıştırma, gramer, kelime hazinesi (kelimeler, cümle, fiil, ifade), telaffuz, zamir, çoğul, Arapça metin, kendinizi nasıl tanıtacağınızı öğrenmek için özel ders öğretmeninize güvenin.

Dünyada en çok kullanılan dillerden biri olan Arapça’yı konuşun

Bugün dünyada anadili Arapça olan yaklaşık 300 milyon kişinin olduğu tahmin edilmektedir. Öte yandan Arapça Kuran okumak için Arapça öğrenen müslümanları saydığımızda 1 milyar Arapça bilen kişi sayısına ulaşıyoruz! Hepsi Arap ülkelerinde, Suriye’de, Orta Doğu'da, Kuzey Afrika’da, Irak'ta ve başka yerlerde bulunuyor.

Yukarıda bahsedilen 300 milyon kişi ile, Arapça konuşacak ve pratik yapacak pek çok insan bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlarının okulda Arap dili ve kültürü öğretimini güçlendirmek istemesinin bir nedeni budur. Ancak bu gerçekleşene kadar, evde, uzaktan veya online Arapça derslerinde bir Arapça öğretmeninden yardım alınmasıv tavsiye edilir.

Arapça çekimleri (fiiller, zamanlar), yazılı veya sözlü iletişimi, Arapça ve hat sanatını okuyup yazmak için Arapça, Arapça gramer (şahıs zamiri, iyelik zamiri, sıfat, çoğul), Arapça konuşmayı öğrenin. Arapça kelime bilgisi, yazma, Kuran okuma, medeniyet ve kültür, Arap alfabesini öğrenin.

Zengin iş imkanları için Arapça öğrenin

Arapça öğrenmek için iyi bir mesleki dil eğitimi veya eğitimcisi bularak (özellikle üniversitede, lisans sonrası çalışmalarda), neden bir gün uluslararası çalışmayı düşünmeyesiniz?

Tüm Arapça konuşanlar dünyanın her yerine yayılmışken, profesyonel amaçlarla Arapça dersleri almak doğru bir tercih. Dubai veya Katar gibi zengin Arap ülkelerinde olduğu gibi, büyük iş olanakları bulunmaktadır.

Arapça sertifikası almak için dersler alın! Özel derslerin ötesinde, Milli Eğitim içinde Arapça öğretmenleri ve Arapça dersleri bulacaksınız. Bazı kolejlerde veya liselerde, özellikle de üniversitede Arpça kursları veya Arapça dersleri bulabilirsiniz. Prestijli bir diploma almanızı sağlayacak ileri düzey çalışmalar da üniversite ve özel kurs bünyelerinde bulunmaktadır.

Saati 50 TL'den az Arapça özel dersleri!

Arapça konuşmak kolay değildir. Alfabesi ana dilinizden tamamen farklıdır ve 28 harften oluşur. Arap harflerinin her birinin, metnin bir cümle içindeki konumuna bağlı olarak 3 çeşidi vardır.

Camide  Arapça bilen bir hoca ile özel ders almak mümkünse tavsiye ediyoruz. Özellikle bu tür hoca ile dilerseniz din de çalışabilirsiniz: Ramazan, namaz vakitleri, İslam, Hz.Muhammed, Mekke'nin İslam dinindeki önemi, Kuran okumayı öğrenmek vb.

Saatte ortlama 50 TL 'den daha az bir ücretle online Arapça dersleri almak mümkün. Tam olarak 49 TL: Superprof'tan Arapça öğretmeniyle bir dersin saatlik ortalama fiyatı. Diğer dil kurslarına ve genel olarak özel derslere kıyasla çok düşük bir fiyat.

Elbette özel ders, evde tekrar ve Arapça ev ödevi yardımı ile birleştirilmeli!

817 Arapça öğretmeni arasından seçim yapabilirsiniz

Hemen Arapça öğrenmek ve yoğun bir şekilde iletişim kurmak için bir dil gezisine çıkmak yerine, sizi bugün Superprof’ta bulunan 800’e kadar Arapça öğretmeninden birine güvenmeye davet ediyoruz.

Arapça aksanını öğrenerek çalışma fırsatlarını yakalayın!

Öncelikle evde Arapça derslerinde temel bilgileri edinmeniz önemlidir: Edebi Arapça ve günlük Arapça arasındaki farklar, Arapça kelime, Arapça sözlük ve hatta bilgisayarınız için Arapça klavye, Arapça kelimeleri öğrenmek için ana dilinizden Arapça çeviri, sözlü kavrama öğrenmenizi kolaylaştıracaktır.

Bunun için evde çalışma sisteminin de çok etkili olduğu doğrudur. Kişiye özel hazırlanmış dersler sayesinde öğrenci Arapça'yı hızla ilerletebilir.

Daha fazlası için!

Superprof, size seviyenize uyarlanmış özel Arapça dersleri verecek olan yetkin ve özenli Arapça öğretmenleriyle iletişime geçmenizi sağlar.

Bu Arapça öğretmenleri veya öğrencileri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da ana dil olarak kullanılan bu dilde ilerlemenize yardımcı olmayı amaçlar ve ayrıca sizi oldukça revaçta olan Arapça-Tğrkçe ve Tğrkçe-Arapça çeviriyle tanıştırabilir. Tüm ders isteklerinize cevap veriyorlar: başlangıç dersleri, özel dersler veya Arapça telaffuz, sözdizimi ve dilbilgisi tekrarı.

Bugün 200 milyondan fazla insan tarafından konuşulan bu güzel Sami dili Arapça’yı öğrenin ya da zaten konuşuyorsanız ve Arapça aksanınızı geliştirmek istiyorsanız, sitede arama yapmaktan çekinmeyin!

Sıklıkla sorulan sorular:

📒 Arapça dersleri nasıl online alınır?

Superprof üzerinden öğretmeninizle iletişime geçin ve sonrasında iletişimi nasıl sürdüreceğinizi belirleyin. 

İletişim ve ders işlemek için birçok seçeneğiniz var : 

  • Skype
  • Hangout
  • Zoom
  • Whatsapp
  • Telefon

Bu uygulamaların çoğu sadece ses ile değil

görüntülü konuşma ve ekran paylaşımı ile de derslerinizin sorunsuz geçmesini sağlar.

1774 özel ders öğretmenleri

arapça uzaktan eğitimi sunuyor.

🔎 Uzaktan arapça dersi verenler nasıl seçilir?

Kişisel bilgiler ve verilen bilgilerin doğruluğu onaylanır

Öğretmenlerimizin kimlik bilgileri, iletişim bilgileri (telefon, e-mail, fotoğraf) ve diplomalarını kontrol ediyoruz.

%100 onaylıyorumlar - Topluluğumuzun gücü

Her öğretmenin ilanındaki değerlendirme ve yorumlar onaylıdır ve %100 özgündür.

1774 profil arasından istediğiniz öğretmeni seçin.

🎓 Online arapça dersleri vermek için kaç öğretmen müsait?

1774 arapça öğretmeni arapça konularında size yardım etmek için hazır.

Profillerini inceleyebilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun öğretmeni evinizde huzurla öğrenmek için seçebilirsiniz.

1774 öğretmen arasından size uygun olanı seçin.

💸 Webcam üzerinden online arapça ders ücreti ortalaması nedir?

Arapça saatlik ücreti ortalaması 53 TL'dir.

Bu ücret birçok faktöre bağlı olarak değişir : 

  • arapça öğretmeninin deneyimi
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97si ilk ders saatini ücretsiz veriyor.

Webcam üzerinden aldığınız online dersler yüz yüze fiziksel derslere göre %20 daha ucuzdur".

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerine göz atın.

🖋 Arapça online ders öğretmenlerine verilen ortalama not nedir?

196 not arasından,

Öğrenciler 5 üzerinden ortalama 5.0 vermektedir.

Bir derste herhangi bir sorun halinde, müşteri hizmetleri ekibimiz hızlı bir çözüm bulmak için hizmetinizdedir (telefon veya e-mail ile haftanın 5 iş günü).

(COVID-19 dönemi boyunca müşteri hizmetlerimiz sorularınızın tamamını yanıtlayabilmek için daha uzun mesai saatleri gerçekleştirecektir)

Her alan için

öğrenci yorumlarına bakabilirsiniz.

💻 Neden webcam üzerinden online ders almalıyım?

İnternet üzerinden eğitim hiç olmadığı kadar popüler ve yaygın.

Hem öğrenciler hem de öğretmenler online eğitim için internet araç ve uygulamalarını çok iyi kullanmaktadır.

Sorularınıza cevap verecek öğretmenler bir tık yakınınızda.


1774 arapça öğretmeni size yardım etmek için burada.