Anasayfa
Ders ver
Kadir - Prof arapça -
 
 • Lider
 • (32 üye yorumu)
S
S. Kaan
« Profesyonelliği, ders dahili ve haricindeki yardımları ile işte... Devamını oku »
S
S. Kaan
« Profesyonelliği, ders dahili ve haricindeki yardımları ile işte öğretmen budur dedirtiyor. Özellikle çalışan ve zamanı sınırlı olanlar için akıcı ve pratik bir yol izletiyor. Gördüğümde en ufak bir anlam dahi ifade etmeyen Arap alfabesini kendim okumaya başladım 8 saat sonunda. »
₺100/saat
İlk ders ücretsiz!
Onaylı profil ve diploma
Cevaplama süresi 1saat
Kadir tarafından verilen ders biçimleri
 • Bireysel
Dersleri nerelerde verilebiliyor
Ders verilen alanlar
 • Arapça
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

Anadili Arapça ve dil eğitimi fakültesinden mezun olan öğretmenden profesyonel ve pratik arapça dersleri sunulmaktadır

Ders işleme yöntemi

Bu konu seviyeye göre belirlenir fakat genel anlamda Arapçanın hem alfabesi hem de ses sistemi Türkçe'den çok farklı olduğu nedeniyle ilk aşamalarda doğru ses üretimi noktasına özel bir önem verilir. Onda bir az güç kazandıktan sonra günlük hayattaki durumlar ve ifadelere geçiş yapılır.

Lider

Profil kalitesi, diploma notu ve cevap garantisi yönünden iyi öğretmenlerin simgesi. Kadir ilk dersi özenle hazırlayacaktır.

Eğitim

Dil öğretmeni ve aşığı olarak 7 yıldır farklı diller öğrenmek ve öğretmekteyim. Arapçanın (anadilim olduğu için) yeri her zaman özeldir. Ayrıca, benim deneyimimde, Arapçayı öğrenmek isteyenler ısrarlı ve azimli insanlardır ve bu benim işimi hep eğlenceli ve anlamlı hale getirdi.
Benimle çalışmaya karar verirseniz sizinle bu güzel dilin tutkusunu paylaşmaktan memnun olurum.

Ücretler

Webcam dersleri ücretleri : ₺100/saat
Kadir tarafından verilen ders biçimleri
Bireysel
Dersleri nerelerde verilebiliyor
Öğrencinin evinde
Ders verilen alanlar
 • Arapça
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

Kadir: CV

- Uludağ Universitesi yabacı dil eğitimi mezunu
- Dil bilimi araştırmacısı
- Yurt dışında Rusya, Suriye, Uganda, ve Ukrayna'da eğitim ve yaşam deneyimine sahibim

32 üye yorumu : Kadir
 • 5/5

Tüm değerlendirmelerimiz Superprof tarafından toplanmaktadır ve %100 güvenilirlerdir. Bu değerlendirmeler öğretmenin ders verdiği öğrencilerin deneyimlerine dayanmaktadır.

32 referans

S
S. Kaan

Profesyonelliği, ders dahili ve haricindeki yardımları ile işte öğretmen budur dedirtiyor. Özellikle çalışan ve zamanı sınırlı olanlar için akıcı ve pratik bir yol izletiyor. Gördüğümde en ufak bir anlam dahi ifade etmeyen Arap alfabesini kendim okumaya başladım 8 saat sonunda.

K
Katya

Kadir was working as an English teacher in the international project I was organizing. I was impressed by his persistence and desire to do his best. He was very creative with the agenda for the lessons so kids were not bored but active all the time. At the end of the project the results were really notable. Highly recommend.

F
Farah

I've worked alongside Abdul as an english teacher for a length of time. As a fellow teacher, and as a student for a significant portion of my life, I think he possesses a blend of professionalism, intuitiveness and approachability that is rare. He is always on time, always prepared, and quite frankly very sophisticated in his understanding of the tricky nuances of the English language. I am a native English speaker, and was at first suprised to learn he wasn't.

In approaching his lessons, he plans far in advance, he researches the best teaching approaches, and he is by far one of the most likeable teachers I have seen with his students. Students are motivated through his lesson design and his sense of humour, and from what I've seen - they excel.

Observing him, I took his teaching style as an example and incorporated into my own lessons. If you are lucky enough to study with this man - you will have the best of all worlds. He is a natural English speaker, an approachable, dynamic, and enthusiastic educator, and a reliable business person.

E
Ensar

Kendisiyle ayni is yerinde bir sure calistik. Kesinlikle alaninda yetkin, durust ve ogrencilerinin gelisimini onemseyen bir ogretmen. Gonul rahatligiyla ders talep edilebilecek bir kisidir kendisi. Ogrencinin ihtiyaci ne olursa olsun, hedeflerine ulasmasini saglayacaktir.

O
Oyku

I have met with Mr. Kadir in my English course. He is one of the most patient and courteous teacher I have ever known as even if a kid annoyes him or ruins the lesson, he would never say something impolite and tries to calm both himself and the class. I remember that he was always so energetic and too good at acting when he was trying to discrabe something important or amusing. About his teaching, although I knew about the topic he was explaining, I was actually learning something new that I didn't used to know and realizing that the subject which looks so simple is not actually how boring it seems was being so enjoyable while learning. I do not have enough information about how this website works but I can absolutely say that the students who are going to study with Kadir Teacher are too fortunate. Moreover, every student, who decided to study with Kadir Teacher, do not have to afraid of making mistakes because he loves the way that we learn the correct answer by help of our mistakes and never criticizes a student when he or she fails. I owe most of my knowledge about English to him.

A
Ada

Kadir , Üniversitedeki Fransızca öğretmenlik eğitimi boyunca yabancı dil kurumlarında öğretmen olarak çalıştı. Yaratıcı , araştırmacı ve empati kuran yönü öğrencileri ile sıkı ve güven barındıran bir iletişim kurmasına katkı sağladı. Çok erken yaşlardan bu yana, yabancı dili günlük hayatının bir parçası haline getirmesi onun, konuştuğu dillerin aksanını çok güzel kullanmasının asıl nedeni ve tabii ki bireysel çabaları. Hayatın her alanında profesyonelliğini elden bırakmayan bu arkadaşımı gözlerim kapalı bir şekilde öneriyorum sizlere.

M
Metin Mert

Abdul Kadir teacher was my English teacher and one of my best friend in Turkey. I have got more interested in English thanks To him. And he was not just my teacher he was my friend. For me he should be superprof.

A
Adam

Beside being great at what he does, the guy is hilarious and I believe a sense of humor is a great tool in his line of work.
A great teacher, good communication skills and easy going guy and an awesome colleague.

H
Hanane

Finding a goody goody teacher is quite hard !
But good is not always enough , character and charisma plays a part turn as well .
For Mr.kadir I would strongly recommend him I would strongly say that he was and still is one of the best teachers I have ever seen -no exaggeration needed - but it is the truth .
So , missing him or not choosing him as your teacher is your loss !!

ع
عبدالله

çok iyi bir hoca, dersi verirken eğlenceli bir şekilde veriyor üstelik herzaman öğrencini takil eden bir hoca.. herkese tavsiye ederim

Kadir ile röportaj

SORU 01 | 08
Bu dili doğdunuz ve yaşadığınız yerden dolayı mı biliyorsunuz yoksa bir öğretmeniniz size öğrenme isteği mi verdi?
Kadir — Hayatımda farklı ülkelerde yaşayarak dünyanın çeşitli dilleriyle iletişim kurmaya ihtiyacım oldu. Çocukken Arap olan ailem Rusya'nın başkentinde yaşıyordu. Hayatımın ilk 12 yılı Rusya'da yaşayarak iki dilde konuşarak yetiştirildim.
SORU 02 | 08
Sizce bu dilin kültürünü temsil eden yaşan veya geçmişteki, hayali veya gerçek kişi kim?
Kadir — Arapça'dan bahsedilecekse bu kişi Halil Cibran'dır.
SORU 03 | 08
Bu kişinin özellikle sevdiğiniz bir deyişi, sözcüğü, geleneği veya tipik bir davranışı var mı?
Kadir — Halil Cibran'a gelince geçen yüzyılının ilk yıllarındaki ABD'deki kaydettiği başarılarıyla ve ustaca tasarlanan diliyle Arapların (ve genellikle insan oğlunun) hayattaki çıkmaz durumlarına ışık yansıtıcısı oldu ve Arapların batı dünyasındaki felsefi ve edebi temsilcisi olmuştur.
SORU 04 | 08
Bu dilin en belirgin zorluğu ve öğrenilmesini kolaylaştıracak yönü nedir?
Kadir — Arapça ve Rusça: Bunları aynı kategoride koymamın sebebi onların alfabetik sistemleri Türkçeden farklı olmalarıdır. Yazma tek zorluk değildir ayrıca doğal olarak telaffuz zorlukları da en sık yaşanan problemlerindendir. Çözüm olarak başlangıç seviyede olan öğrencilerle sadece yazma ve telaffuz becerelerine odaklanılması gerekiyor. Bu süreçte yakın sesleri karşılaştırma, görsel sözlükleri kullanma, ve hedef dilin video ve şarkıları kullanılabilmektedir.
SORU 05 | 08
Akademik, mesleki veya kişisel anlamda bu dili öğrenmek neden önemli?
Kadir — Arapça'da 'ölmek' fiilinin iki anlamı (biri hayvanlar için diğeri ise insanlar için) olduğunu öğrendiğinizde o insanlar için ölümün kutsallığını anlarsınız.
SORU 06 | 08
Alanınız veya eğitiminizle ilgili bize anlatmak isteyeceğiniz bir anınız?
Kadir — Üniversite eğitimime başlayana (ve hatta lisansın üçüncü senesine) kadar hep bir dille ilgilenirdim. Üçüncü sınıftayken "Dilbilimine Giriş" adlı bir derse başladık. O gün sınıfın çoğu için can sıkıntısına uğratan ve kafa karıştırıcı bir derse girdiklerini hissettiklerine rağmen ben ise hobi olarak yaptıgım "dil koleksiyonculuğu"n klavuzunu bulmuş gibi hissettim! O günden beri dilleri yapısal olarak incelemeye ve onları kaşfetmeye devam etmek kendime amaç olarak koydum. Bugün hem kendi araştırmalarımı yapmaktayım hem de dünyanın bu alandaki olan ustalarını takip etme halindeyim.
SORU 07 | 08
Seyahat anılarınızı anlatarak sizi biraz daha tanımamıza yardımcı olun.
Kadir — 2019'un yazında AIESEC organizasyonu vasıtasıyla Ukrayna'nın başkentinde olan bir aylık gönüllü İngizice eğitimi projesine katıldım. Projenin bir çok profesyonel ve kişisel menfaatı oldu. Oradayken bir hostelde kalmıştım. Ben Türk öğretmenler grubundaydım ve hostele vardığımız günden beri, Rusça bildiğim için, grubun temsilcisi oldum. Ayrıca yabancı bir müşteri hostele giriş yaptığında neredeyse yerin resmi tercümanı oldum!
Orada iki hafta kaldıktan sonra hostelin yöneticisi bana bir haftalık ücretsiz konaklama teklif etti. Bu yolculukta dillerin sadece en güzel geçinme aracı olduğunu değil de aynı zamanda insani ilişkileri güçlendirebilen en iyi yöntem olduğunu bir kez daha kanıtlayabildim :)
SORU 08 | 08
Kendinizi birçok dilde ifade edebilme kapasiteniz yanında izi Superöğretmen yapan şey nedir?
Kadir — Öğretmenlik mesleğinde benim üç rol modelim vardır. Her birinden edindiğim birer karakterle kendimi Süperöğretmen olarak sayabilirim. Bunlardan biri lise İngilizce öğretmenim; ondan öğrendiğim özellik kitaptan çıkmaktan korkmamaktır ve tek kaynakla değil, farklı kaynaklardan yararlanabilmektir.
İkinci kişi MIT Üniversite profesörü ve dilbilimci Noam Chomsky; Chomsky bey'den özeleştirinin (sağlıklı dozajlarda) önemini anladım. Bir dilbilimci hiçbir zaman "ben mükemmeliğe ulaştım" diyemez. Aksine daima herkesin daha iyi olabileceğini düşünmeli.
Üçüncü rol modelim ise Toronto Üniversitesinin psikoloji profesörü Jordan Peterson; ondan motivasyonun her bir insan için farklı bir kaynaktan geldiğini algıladım. Sadece "Aferin!" ve "Yapabilirsin!" gibi ifadelerle başarının elde edilmeyeceğini farkettim.
Kısası beni Süperöğretmen yapan kişisel özellikler: dinamiklik, özeleştiri, ve eğitimi kişiselleştirmeye sürekli olan çabamdır.

Benzer öğretmenler

Çevrenizde arapça dersleri mi arıyorsunuz? Size yardımcı olabilecek öğretmen profili seçimlerimiz:

Gazi Üniversitesi Arapça Öğretmenliği bölümünden mezun kişiden özel Arapça dersleri. İstek doğrultusunda açık öğretim sınavlarına birlikte hazırlanabilir, günlük konuşma diline yoğunlaşabilir yada dör
₺60
Kevser Bahar
İlk ders ücretsiz!

Her bireyin farklı bir öğrenme tarzı olduğunu savunduğum için belli bir program takip etmem. Ders alacak kişinin...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Yıldırım
Ana dilim arapça.Fasih Arapça dil eğitimi veriyorum.Ayrıca İstanbul üniversitesi Arap dil edebiyatı öğrencisiyim.Yeni başlayanlar ve orta düzey ve ileri düzey için eğitim vermekteyim.Ayrıca Türk olma
₺25
Alıa
 • (2 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

okuma ve yazma seslendirme bunlara dikkat eder ve önemserim.Öğrencinin derse karşı tavrı ve heycanını çok...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Yıldırım
İslami İlimler öğrencisinden Bursa da ilkokul ve ortaokul seviyesinde Arapça öğrenme dersi
₺50
Sude
İlk ders ücretsiz!

Arapçayı en iyi şekilde anlamayı , güncel örneklerle destekleyip ,kelime manalarının hafızaya en doğru ve...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
İlahiyat öğrencisi, modern arapça ve medrese Arapçası okumuş öğrenciden arapça dersleri kaçırmayın
₺20
Ahmet
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi tahta üzerinde işliyorum. Derslerimi daha çok soru-cevab, gösterip yaptırma gibi yöntemlerle işlemeyi...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Arap Dili Ve Edebiyatı öğrencisinden Bursada Arapça gramer ve çeviri alanında özel ders
₺40
Eda
 • (3 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Çeviri derslerimi salt kitaba bağlı kalarak değil daha çok bir metin yahut bir kelimeden yola çıkarak özelden genele...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Bursa
Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeninden arapça ve kuranı kerim dersi. Derslerimiz hafıza teknikleriyle anlatılmaktadır
₺55
Hayriye
İlk ders ücretsiz!

Dersten önce ön görüşme yapılır daha sonra ders verilecek kişiye göre algıs seviyesi ve anlama becerisine göre...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Arapça Öğretmeni. Bursa'da ikamet eden arkadaşlar için online ve ya yüzyüze arapça dersi verilecektir.
₺50
Enes
İlk ders ücretsiz!

Dersleri bireysel olarak internet üzerinden de olabilir. Sıfırdan başlamak isteyen öğrencilere ilk olarak harf...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Osmangazi
Arapça öğrenmek için istek duyanlara, Kuranı Kerimi okuyup anlamak için dil öğrenmek isteyenlere ve okul dersleri ya da sınavlar için destek isteyenlere yardımcı olabilirim
₺100
Melek
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derslerimde her zaman planlı ilerlerim. İlk derste öğrencinin seviyesine uygun bir plan hazırlarım ve öğrendiği...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Osmangazi
مرحبا هل تريد ان تتعلم الغة العربيةarapcayi öğrenmek ister misin? انا هنا buradayim
₺40
Zeynep
İlk ders ücretsiz!

Burada en önemli konu öğrencinin seviyesi ve ne için öğrenmek istedigidir.Arapca yazmayi hiç bilmiyorsa arapça...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Osmangazi
Bursa da özel veya grup halinde ders veriyorum gelin arkadaşlar arapça öğrenin
₺35
Emel
İlk ders ücretsiz!

Basit şeylerden başlayarak ders veriyorum okuma yazma ve diyalog şeklinde

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
YILDIRIM
Emin ile YILDIRIM içi tüm semtlerde uygun fiyata Arapça özel dersi
₺50
Emin
İlk ders ücretsiz!

Adim Muhammed Emin bayram 25 yasindayim önlisans ilahiyat mezunuyum din kültürü ve dini alanda egitim verebilirim

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Bursa
Yaklaşık dörrt yıl medresede okudum.Kuran,tecvid ,emsile ,bina ,maksut derslerine vakıfım.bayanlara ve çocuklara ders verebilirim.
₺40
Emel
İlk ders ücretsiz!

Vercegim ders medrese usülu olucak.Medresede gördugum sekilde derslerimi vericem.Anlatımım iyidir.Daha önce derneklerde...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
NİLÜFER
Mücahit ile NİLÜFER içi tüm semtlerde uygun fiyata Arapça özel dersi
₺50
Mücahit
İlk ders ücretsiz!

Toplam 4 seviye olmak üzere arapça grameri tamamlayip fasih bir arapça konusmanizi saglayabilirim

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
OSMANGAZİ
Meryem Nur ile OSMANGAZİ içi tüm semtlerde uygun fiyata Arapça özel dersi
₺50
Meryem Nur
İlk ders ücretsiz!

Hamitler ve civarina  orta ögretim IHL düzeyinde özel arapça dersi verilir. Kendimde ögrenciyim. Hem ögretip hem...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
OSMANGAZİ
Ebrar ile OSMANGAZİ içi tüm semtlerde uygun fiyata Arapça özel dersi
₺50
Ebrar
İlk ders ücretsiz!

Merhaba. Yabanci dil egitiminde 10 yili askin bir tecrübemiz var. Dersemizi ögrencilerimize göre programliyoruz. Arapça...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
NİLÜFER
Rabia ile NİLÜFER içi tüm semtlerde uygun fiyata Arapça özel dersi
₺50
Rabia
İlk ders ücretsiz!

ilahiyat derslerine yardimci

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
YILDIRIM
Esra ile YILDIRIM içi tüm semtlerde uygun fiyata Arapça özel dersi
₺50
Esra
İlk ders ücretsiz!

5 yillik Arapça egitimi gördüm ayrica ilahiyat mezunuyum

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Öğretmen evinde Öğrencinin evinde Webcam üzerinden
1 saat Müsait değil ₺100 ₺100
Ders talep et