Anasayfa
Ders ver
 
 • Lider
 • (11 üye yorumu)
E
Edona
« A very disciplined, hardworking and patient teacher. His passion for... Devamını oku »
E
Edona
« A very disciplined, hardworking and patient teacher. His passion for teaching Russian and French to foreign students is as strong as teaching English. He has been an amaizing collegue and a great example for all the teachers that shared the same workplace. »
₺100/saat
İlk ders ücretsiz!
Onaylı profil ve diploma
Cevaplama süresi 2saat
Kadir tarafından verilen ders biçimleri
 • Bireysel
Dersleri nerelerde verilebiliyor
Ders verilen alanlar
 • Arapça
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

Anadili Arapça ve dil eğitimi fakültesinden mezun olan öğretmenden profesyonel ve pratik arapça dersleri sunulmaktadır

Ders işleme yöntemi

Bu konu seviyeye göre belirlenir fakat genel anlamda Arapçanın hem alfabesi hem de ses sistemi Türkçe'den çok farklı olduğu nedeniyle ilk aşamalarda doğru ses üretimi noktasına özel bir önem verilir. Onda bir az güç kazandıktan sonra günlük hayattaki durumlar ve ifadelere geçiş yapılır.

Lider

Profil kalitesi, diploma notu ve cevap garantisi yönünden iyi öğretmenlerin simgesi. Kadir ilk kursu özenle hazırlayacaktır.

Eğitim

Dil öğretmeni ve aşığı olarak 7 yıldır farklı diller öğrenmek ve öğretmekteyim. Arapçanın (anadilim olduğu için) yeri her zaman özeldir. Ayrıca, benim deneyimimde, Arapçayı öğrenmek isteyenler ısrarlı ve azimli insanlardır ve bu benim işimi hep eğlenceli ve anlamlı hale getirdi.
Benimle çalışmaya karar verirseniz sizinle bu güzel dilin tutkusunu paylaşmaktan memnun olurum.

Ücretler

Webcam dersleri ücretleri : ₺100/saat
Kadir tarafından verilen ders biçimleri
Bireysel
Dersleri nerelerde verilebiliyor
Öğrencinin evinde
Ders verilen alanlar
 • Arapça
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

Kadir: CV

- Uludağ Universitesi yabacı dil eğitimi mezunu
- Dil bilimi araştırmacısı
- Yurt dışında Rusya, Suriye, Uganda, ve Ukrayna'da eğitim ve yaşam deneyimine sahibim

11 üye yorumu : Kadir
 • 5/5

Tüm değerlendirmelerimiz Superprof tarafından toplanmaktadır ve %100 güvenilirlerdir. Bu değerlendirmeler öğretmenin ders verdiği öğrencilerin deneyimlerine dayanmaktadır.

11 referans

E
Edona

A very disciplined, hardworking and patient teacher. His passion for teaching Russian and French to foreign students is as strong as teaching English. He has been an amaizing collegue and a great example for all the teachers that shared the same workplace.

E
Ezgi

Kadir Hocamla, IELTS için hazırlık yaparken tanışmıştım. Sınavda istediğim skoru aldıktan sonra da kendisiyle çalışmaya devam ettim çünkü sınav skoruma olan yardımları dışında, çok daha önemli bir katkısı oldu bana. Dil öğrenirken, biliyorum ama konuşamıyorum cümlesindeki “konuşamıyorum” kelimesini, her dersimize benim ilgi duyduğum konular ile ilgili konuşmak için çalışma yaparak gelen hocam sayesinde “konuşabiliyorum” a çevirdim. Her öğrencisinin hangi kitabı okuyarak ya da hangi şarkıyı dinleyerek İngilizce öğrenebileceğini bilip tavsiyelerde bulunur ve hatta kitaplar hediye eder kendisi İngilizce öğrenmek ile ilgili bir konu geçtiğinde ilk olarak Kadir Hocam’ı tavsiye ederim.

A
Ahmed

Öğrenciyle içli dışlı samimi olan , öğrenciye yabancı dili çeşitli yöntemlerle kolaylaştıran ve sevdiren kadir hocadan çok faydalı şeyler öğrendim , size çok minnettarım hocam , başarınızın devamını dilerim

E
Emir

Hello! Me and Kadir were colleagues at a language academy in Bursa, Turkey. He is a really good teacher and has a great character. He is a self-disciplined person. And he is a master of English language. He applies numerous teaching methods while sharing his knowledge. He creates really good connection between him and his students. I took his help many times when I needed to organise my lessons. I highly recommend him to Superprof members.

M
Mustafa

Kendisiyle ders yapma imkanımız oldu. Çok sabırlı istekli bir öğretici. Gerçek bir eğitimci

E
Emre Can

Yurtdışı eğitimime gitmeden önce ingilizce ile ilgili bana ihtiyacım olandan çok daha fazlasını veren bir öğretmen. Öğretmenden daha fazlası, bir dost. Genç ve dinamik olması sebebiyle aynı zamanda kendisininde öğrencisi gibi yeni bir şeyler öğretme ve öğrenme isteği en büyük artısı..

A
Ahmet

Kendisinden aldığım dersler ve ders harici kurduğu samimi ilişki neticesinde söyleyebilirim ki bu adam gerçekten öğretmek ve insanlara bir şey katmak için doğmuş, öğrettiği dildeki tam yetkinliği veya hissetmeseniz bile bir şeyler öğrendiğinizi fark ettiğinizde dediklerime hak vereceksiniz. Bilgi kadar öğreten kişinin öğretme yeteneğinin de önemli olduğu dil eğitiminde Kadir Hocam gerçekten de önemli bir yetenek, bulunmaz bir nimet...

A
Ahmet

Kadir Hoca ile London club da tanistik. Ogrencileri ile iletisimi kuvvetli , dersleri eglenceli bir sekilde gecirerek derslerin dinamik ve efektif gecmesini sagliyor. Birlikte ielts e hazirlandigimiz sure boyunca her derse keyifle gittigim bir hoca. Beraber hazirlandigimiz sinavdan olumlu sonuc aldim. Kadir hoca ile uyumlu calismamiz bu sonucu almamdaki en buyuk etkendir. Ingilizce ogrenmek isteyen arkadaslara gonul rahatligi ile Kadir hocayi onerebilirim.

A
ALİ EFE

Merhaba,Kadir Hocayla bir arkadaşım vasıtasıyla tanıştım ve ders almaya başladım.Pozitif enerjisi , nezaketi ve proaktif ders anlatımıyla kısa sürede İngilizce konuşamama tutukluğunu üzerimden atmamı sağladı.Aslında size sadece dersi en iyi şekilde anlatmıyor aynı zamanda bu konu hakkında özgüveninizin oluşması ve güçlenmesi anlamında müthiş destek oluyor ondan öğrendiğim Mind Map mantığını halen kendi hayatımda uyguluyorum...Teşekkürler Hocam.

E
Erhan

Merhaba,

Kadir hocayla birebir olarak 1 yıl çalıştım, kendisi güncel öğretim tekniklerini kullanarak, gramer vs gibi kalıpları zihnimde kırmış olup konuşma becerilerime ciddi başarılar eklemiştir, Kadir hoca çok değerli ve iyi bir öğretim uzmanı olup, herkesin ihtiyacını fazlasıyla karşılayabilecek teknik bilgiye sahiptir.

Kadir ile röportaj

SORU 01 | 08
Bu dili doğdunuz ve yaşadığınız yerden dolayı mı biliyorsunuz yoksa bir öğretmeniniz size öğrenme isteği mi verdi?
Kadir — Hayatımda farklı ülkelerde yaşayarak dünyanın çeşitli dilleriyle iletişim kurmaya ihtiyacım oldu. Çocukken Arap olan ailem Rusya'nın başkentinde yaşıyordu. Hayatımın ilk 12 yılı Rusya'da yaşayarak iki dilde konuşarak yetiştirildim.
SORU 02 | 08
Sizce bu dilin kültürünü temsil eden yaşan veya geçmişteki, hayali veya gerçek kişi kim?
Kadir — Arapça'dan bahsedilecekse bu kişi Halil Cibran'dır.
SORU 03 | 08
Bu kişinin özellikle sevdiğiniz bir deyişi, sözcüğü, geleneği veya tipik bir davranışı var mı?
Kadir — Halil Cibran'a gelince geçen yüzyılının ilk yıllarındaki ABD'deki kaydettiği başarılarıyla ve ustaca tasarlanan diliyle Arapların (ve genellikle insan oğlunun) hayattaki çıkmaz durumlarına ışık yansıtıcısı oldu ve Arapların batı dünyasındaki felsefi ve edebi temsilcisi olmuştur.
SORU 04 | 08
Bu dilin en belirgin zorluğu ve öğrenilmesini kolaylaştıracak yönü nedir?
Kadir — Arapça ve Rusça: Bunları aynı kategoride koymamın sebebi onların alfabetik sistemleri Türkçeden farklı olmalarıdır. Yazma tek zorluk değildir ayrıca doğal olarak telaffuz zorlukları da en sık yaşanan problemlerindendir. Çözüm olarak başlangıç seviyede olan öğrencilerle sadece yazma ve telaffuz becerelerine odaklanılması gerekiyor. Bu süreçte yakın sesleri karşılaştırma, görsel sözlükleri kullanma, ve hedef dilin video ve şarkıları kullanılabilmektedir.
SORU 05 | 08
Akademik, mesleki veya kişisel anlamda bu dili öğrenmek neden önemli?
Kadir — Arapça'da 'ölmek' fiilinin iki anlamı (biri hayvanlar için diğeri ise insanlar için) olduğunu öğrendiğinizde o insanlar için ölümün kutsallığını anlarsınız.
SORU 06 | 08
Alanınız veya eğitiminizle ilgili bize anlatmak isteyeceğiniz bir anınız?
Kadir — Üniversite eğitimime başlayana (ve hatta lisansın üçüncü senesine) kadar hep bir dille ilgilenirdim. Üçüncü sınıftayken "Dilbilimine Giriş" adlı bir derse başladık. O gün sınıfın çoğu için can sıkıntısına uğratan ve kafa karıştırıcı bir derse girdiklerini hissettiklerine rağmen ben ise hobi olarak yaptıgım "dil koleksiyonculuğu"n klavuzunu bulmuş gibi hissettim! O günden beri dilleri yapısal olarak incelemeye ve onları kaşfetmeye devam etmek kendime amaç olarak koydum. Bugün hem kendi araştırmalarımı yapmaktayım hem de dünyanın bu alandaki olan ustalarını takip etme halindeyim.
SORU 07 | 08
Seyahat anılarınızı anlatarak sizi biraz daha tanımamıza yardımcı olun.
Kadir — 2019'un yazında AIESEC organizasyonu vasıtasıyla Ukrayna'nın başkentinde olan bir aylık gönüllü İngizice eğitimi projesine katıldım. Projenin bir çok profesyonel ve kişisel menfaatı oldu. Oradayken bir hostelde kalmıştım. Ben Türk öğretmenler grubundaydım ve hostele vardığımız günden beri, Rusça bildiğim için, grubun temsilcisi oldum. Ayrıca yabancı bir müşteri hostele giriş yaptığında neredeyse yerin resmi tercümanı oldum!
Orada iki hafta kaldıktan sonra hostelin yöneticisi bana bir haftalık ücretsiz konaklama teklif etti. Bu yolculukta dillerin sadece en güzel geçinme aracı olduğunu değil de aynı zamanda insani ilişkileri güçlendirebilen en iyi yöntem olduğunu bir kez daha kanıtlayabildim :)
SORU 08 | 08
Kendinizi birçok dilde ifade edebilme kapasiteniz yanında izi Superöğretmen yapan şey nedir?
Kadir — Öğretmenlik mesleğinde benim üç rol modelim vardır. Her birinden edindiğim birer karakterle kendimi Süperöğretmen olarak sayabilirim. Bunlardan biri lise İngilizce öğretmenim; ondan öğrendiğim özellik kitaptan çıkmaktan korkmamaktır ve tek kaynakla değil, farklı kaynaklardan yararlanabilmektir.
İkinci kişi MIT Üniversite profesörü ve dilbilimci Noam Chomsky; Chomsky bey'den özeleştirinin (sağlıklı dozajlarda) önemini anladım. Bir dilbilimci hiçbir zaman "ben mükemmeliğe ulaştım" diyemez. Aksine daima herkesin daha iyi olabileceğini düşünmeli.
Üçüncü rol modelim ise Toronto Üniversitesinin psikoloji profesörü Jordan Peterson; ondan motivasyonun her bir insan için farklı bir kaynaktan geldiğini algıladım. Sadece "Aferin!" ve "Yapabilirsin!" gibi ifadelerle başarının elde edilmeyeceğini farkettim.
Kısası beni Süperöğretmen yapan kişisel özellikler: dinamiklik, özeleştiri, ve eğitimi kişiselleştirmeye sürekli olan çabamdır.

Benzer öğretmenler

Çevrenizde arapça dersleri mi arıyorsunuz? Size yardımcı olabilecek öğretmen profili seçimlerimiz:

Yıldırım
Ana dilim arapça.Fasih Arapça dil eğitimi veriyorum.Ayrıca İstanbul üniversitesi Arap dil edebiyatı öğrencisiyim.Yeni başlayanlar ve orta düzey ve ileri düzey için eğitim vermekteyim.Ayrıca Türk olma
₺25
Alıa
 • (2 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

okuma ve yazma seslendirme bunlara dikkat eder ve önemserim.Öğrencinin derse karşı tavrı ve heycanını çok...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil Bir saat içinde cevap
Gazi Üniversitesi Arapça Öğretmenliği bölümünden mezun kişiden özel Arapça dersleri. İstek doğrultusunda açık öğretim sınavlarına birlikte hazırlanabilir, günlük konuşma diline yoğunlaşabilir yada dör
₺60
Kevser Bahar
İlk ders ücretsiz!

Her bireyin farklı bir öğrenme tarzı olduğunu savunduğum için belli bir program takip etmem. Ders alacak kişinin...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Yıldırım
İslami İlimler öğrencisinden Bursa da ilkokul ve ortaokul seviyesinde Arapça öğrenme dersi
₺50
Sude
İlk ders ücretsiz!

Arapçayı en iyi şekilde anlamayı , güncel örneklerle destekleyip ,kelime manalarının hafızaya en doğru ve...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
İlahiyat öğrencisi, modern arapça ve medrese Arapçası okumuş öğrenciden arapça dersleri kaçırmayın
₺20
Ahmet
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi tahta üzerinde işliyorum. Derslerimi daha çok soru-cevab, gösterip yaptırma gibi yöntemlerle işlemeyi...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Arap Dili Ve Edebiyatı öğrencisinden Bursada Arapça gramer ve çeviri alanında özel ders
₺40
Eda
 • (3 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Çeviri derslerimi salt kitaba bağlı kalarak değil daha çok bir metin yahut bir kelimeden yola çıkarak özelden genele...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Bursa
Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeninden arapça ve kuranı kerim dersi. Derslerimiz hafıza teknikleriyle anlatılmaktadır
₺55
Hayriye
İlk ders ücretsiz!

Dersten önce ön görüşme yapılır daha sonra ders verilecek kişiye göre algıs seviyesi ve anlama becerisine göre...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Arapça Öğretmeni. Bursa'da ikamet eden arkadaşlar için online ve ya yüzyüze arapça dersi verilecektir.
₺50
Enes
İlk ders ücretsiz!

Dersleri bireysel olarak internet üzerinden de olabilir. Sıfırdan başlamak isteyen öğrencilere ilk olarak harf...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Osmangazi
Arapça öğrenmek için istek duyanlara, Kuranı Kerimi okuyup anlamak için dil öğrenmek isteyenlere ve okul dersleri ya da sınavlar için destek isteyenlere yardımcı olabilirim
₺100
Melek
İlk ders ücretsiz!

Derslerimde her zaman planlı ilerlerim. İlk derste öğrencinin seviyesine uygun bir plan hazırlarım ve öğrendiği...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Osmangazi
مرحبا هل تريد ان تتعلم الغة العربيةarapcayi öğrenmek ister misin? انا هنا buradayim
₺40
Zeynep
İlk ders ücretsiz!

Burada en önemli konu öğrencinin seviyesi ve ne için öğrenmek istedigidir.Arapca yazmayi hiç bilmiyorsa arapça...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Osmangazi
Bursa da özel veya grup halinde ders veriyorum gelin arkadaşlar arapça öğrenin
₺35
Emel
İlk ders ücretsiz!

Basit şeylerden başlayarak ders veriyorum okuma yazma ve diyalog şeklinde

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
YILDIRIM
Emin ile YILDIRIM içi tüm semtlerde uygun fiyata Arapça özel dersi
₺50
Emin
İlk ders ücretsiz!

Adim Muhammed Emin bayram 25 yasindayim önlisans ilahiyat mezunuyum din kültürü ve dini alanda egitim verebilirim

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
NİLÜFER
Mücahit ile NİLÜFER içi tüm semtlerde uygun fiyata Arapça özel dersi
₺50
Mücahit
İlk ders ücretsiz!

Toplam 4 seviye olmak üzere arapça grameri tamamlayip fasih bir arapça konusmanizi saglayabilirim

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
OSMANGAZİ
Meryem Nur ile OSMANGAZİ içi tüm semtlerde uygun fiyata Arapça özel dersi
₺50
Meryem Nur
İlk ders ücretsiz!

Hamitler ve civarina  orta ögretim IHL düzeyinde özel arapça dersi verilir. Kendimde ögrenciyim. Hem ögretip hem...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
OSMANGAZİ
Ebrar ile OSMANGAZİ içi tüm semtlerde uygun fiyata Arapça özel dersi
₺50
Ebrar
İlk ders ücretsiz!

Merhaba. Yabanci dil egitiminde 10 yili askin bir tecrübemiz var. Dersemizi ögrencilerimize göre programliyoruz. Arapça...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
NİLÜFER
Rabia ile NİLÜFER içi tüm semtlerde uygun fiyata Arapça özel dersi
₺50
Rabia
İlk ders ücretsiz!

ilahiyat derslerine yardimci

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
YILDIRIM
Esra ile YILDIRIM içi tüm semtlerde uygun fiyata Arapça özel dersi
₺50
Esra
İlk ders ücretsiz!

5 yillik Arapça egitimi gördüm ayrica ilahiyat mezunuyum

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
YILDIRIM
Fahrettin ile YILDIRIM içi tüm semtlerde uygun fiyata Arapça özel dersi
₺50
Fahrettin
İlk ders ücretsiz!

5 yil Arapça medrese egitimi aldim suan tercümanlik yapiyorum 26 yasindayim ayrica ilahiyat mezunuyum.

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
MERKEZ
Kübra ile MERKEZ içi tüm semtlerde uygun fiyata Arapça özel dersi
₺50
Kübra
İlk ders ücretsiz!

Klasik ve modern arapça dersi veriyorum. (Bayanlara )

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Öğretmen evinde Öğrencinin evinde Webcam üzerinden
1 saat Müsait değil ₺100 ₺100
Ders talep et