Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Diyarbakır matematik hocası seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star matematik öğretmenlerimiz.

67 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 67 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz matematik dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

1 saat

Şimşek gibi hızlı matematik öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Diyarbakır içinde matematik dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Diyarbakır içindeki matematik öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Matematik dersleri almaya başlayın.

3. Yeni ders deneyimleri edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Diyarbakır konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

💸 Diyarbakır saatlik matematik dersi fiyatı ne kadar?

Superprof'ta ortalama Diyarbakır matematik ders fiyatı 67 TL.

 

Matematik özel ders fiyatları şunlara göre değişiklik gösterir:

 • matematik öğretmenleri deneyimi
 • dersinizin nerede olacağı (webcam üzerinden veya öğretmen evinde)
 • alacağınız derslerin sıklığı ve her özel dersin süresi
 • ders alma hedefiniz

Özel ders öğretmenlerinin %97'si ilk dersinizi ücretsiz veriyor. İlinizdeki matematik öğretmeni ücretlerini öğrenin.

🧮 Kaç öğretmen Diyarbakır konumunda matematik özel dersleri yapmak için müsait?

268 hoca matematik dersleri işlemek için Diyarbakır ve ilçelerinde müsait.

 

Öğretmen sayfalarını inceleyip ihtiyaçlarınıza uyan matematik öğretmenine talep gönderebilirsiniz.

 

268'dan fazla hoca arasından dersinizi seçin.

💻 Superprof'ta uzaktan eğitimle özel ders yapmak seçeneği var mı?

Özel öğretmenlerin %80'i online matematik dersi veriyor. Uzaktan dersler hem daha hesaplıdır hem de esnek ders saatleri imkanı sağlarlar. Online matematik dersleri ücretsiz platformları kullanarak kısa sürede matematik konularını öğrenme olanağı sunuyor. Böylece coğrafi imkansızlıklar engel olmaktan çıkıyor.

✒️ Diyarbakır konumunda öğrenciler matematik öğretmenini nasıl puanlandırır?

Öğrenciler matematik hocalarını 17 puanlama arasından beş üzerinden ortalama 5.0 puan verdi.

 

Hizmetimiz ile ilgili herhangi bir sorun durumunda, Superprof ekibinden bir müşteri memnuniyet temsilcisi çözüm bulmak için (e-mail üzerinden tüm hafta) hizmetinizde olacaktır.

 

Diğer S.S.S. sayfamızı okuyun.

🧑‍🏫 Diyarbakır öğrencileri neden matematik dersi tercih etmeli?

Matematik okuldaki en çok zorlanılan derslerden biridir. Birçok talebe lise, ortaokul, ilkokul ve hatta daha üst seviyelerde okulda zorluk çekiyorlar. İşte bu yüzden matematik özel ders oldukça revaçtadır.

 

Matematik özel ders hocası ile birçok öğrenci matematik dersi korkularını yenmektedir.

 

Deneyimli bir hoca ile tüm matematik özel dersleri size farklı matematik formüllerini daha kalıcı ilerletme şansı sunuyor.

 

Özel derslerinizi ister evde ister evinizin dışında alın, hocanızı seçin ve matematik derslerinizi hemen bugün talep edin.

 

Matematik derslerinizi rahatça evinizde veya evinizin dışında nerede almak istiyorsanız öğretmeniniz ile iletişime geçip planlamanızı sağlayan bir mesaj kutusu bulunmaktadır.

 

Diyarbakır konumunda 268 matematik hocası arasından istediğiniz öğretmeni bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

Matematik öğretmeninizi bulun

Matematik öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Diyarbakır Matematik öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Diyarbakırlı matematik hocası seçenekleri Superprof'ta size derslerde yardımcı olacak

Matematiğin Önemi

Matematik hayatımızda oldukça büyük bir yer kaplar. Matematik, tüm evrenin dilidir! Evren matematik formülleri ile anlaşılmaya çalışılır. Bir diğer deyişle, evren matematik üzerine kuruludur. Evrende her şeyin matematiksel bir açıklaması bulunabilir. Matematik evrende gezegenlerin birbirine uzaklığı , ışık hızı, dünyanın yaşı gibi pek çok konuda karşımıza çıkar. Yaşımız bile matematikle ifade edilmektedir!

 

Matematik doğada da yer kaplar, doğadaki örüntüler ve motifler matematiksel düzenler üzerine kuruludur. Matematik de oluşturulurken bu şekilde doğan etkilenilmiştir. Yani matematik aslında doğanın insan diline yansımasıdır da diyebiliriz.

 

Matematik günlük hayatımızda oldukça önemli bir yere sahiptir. Sabah uyandığımızda kaç saat uyandığımızı hesaplamak, günün saatleri, ay, yıl, gün gibi zaman kavramlarının hesaplanması, market alışverişlerimizde veya diğer alışverişlerde aldıklarımızın hesaplamasının yapılması, aylık harcamalarımızın hesaplamasının yapılması gibi günlük hayatı içeren pek çok konuda matematik kullanırız. Ö<ellikle alışveriş yaparken, indirimler, aldığımız ürünün fiyatları gibi konularda matematiksel hesaplamalar bize oldukça yardımcı olmaktadır.

 

Çoğumuz günlük hayatta matematik kullanırken kafadan işlem yaparız. Matematik işlemleri yaparken her zaman hesap makinesi kullanmayız. Özellikle küçük sayılarla ve karmaşık olmayan problemlerde kafamızdan işlem yapma pratikliği çok önemlidir. Dışarıda alışverişlerimiz sırasında karar verirken veya kafamızda planlar yaparken kafadan matematik işlemi becerisini sahip olmak bize günlük hayatta oldukça büyük kolaylıklar sağlar.

 

Matematik her türlü meslekte de çokça ihtiyaç duyulan bir alandır. Özellikle bazı mesleklerde matematik çok daha önemli bir yere sahiptir.

 

Muhasebe ile başlayacak olursak matematiğin önemi yine daha iyi anlaşılabilir. Muhasebe veya maliye mesleklerinde matematik mesleğin temelini oluşturur. Şirketlerin harcamaları, gelir ve giderleri, faturalandırmalar, vergilerin hesaplanması ve ödenmesi gibi sayısız işi yaparken muhasebe ve maliyeciler matematiği kullanır.

 

Bunun dışında mühendislik alanlarında da matematik vazgeçilmez bir yere sahiptir. Örneğim inşaat mühendisliğinde çok hassas matematikse hesaplamalar gerekir. Bir yapıyı ayakta tutabilmek için yoğun bir matematiksel analiz ve incelemeye ihtiyaç vardır.

 

Matematik işlemleriyle binanın hangi kısmında ne gibi malzemelerin hangi miktarlarda ve ölçülerde kullanılacağı matematik işlemleri ile belirlenerek hayati öneme sahip binaların en güvenli şekilde oluşturulmaları için matematiksel hesaplamalar yapılır. İnşaat mühendisliğinde olduğu gibi mimarlıkta da matematiksel hesaplamalar binaların nasıl ve hangi ölçülere göre oluşturulacağı hakkında bize fikir verir.

 

Matematik, Diyarbakır’da bu yüzden önem verilen bir ders alanıdır. Matematik bilmek ve matematiğin iyi olması hem pek çok mesleği iyi bir şekilde yapabilme hem de bu meslekleri yapabilmek için gerekli becerilere sahip olmak demektir. Matematik becerilerine sahip olmak, üniversiteye girerken en önemli farkı yaratacağı için, matematiğin hem öğrenci başarısı, hem hayallerdeki mesleklere erişme, hem de matematikle bağlantılı tüm mesleklerde başarılı olma gibi olumlu etkileri vardır. Bazılarının dediği gibi matematiği yapan her dersi yapabilir!

 

Diyarbakır’da Okulda Matematik Eğitimi Nasıl İlerler?

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Diyarbakır’da da halkın eğitiminde milli eğitim müfredatı hakimdir. İlkokul, ortaokul ve lisede milli eğitim bakanlığınca belirlenen müfredata göre tüm Türkiyedeki öğrenciler eğitim alır. Buna matematik eğitimi de dahildir.

 

Üniversitede ise matematik dersleri bölüme ve derslerin içeriğine göre farklılık gösterir. Fakat yine de aynı başlığa sahip matematik derslerinde aynı içerikler Türkiyedeki tüm üniversitelerde mevcuttur.

 

Diyarbakır’da matematik eğitimi resmi olarak tüm Türkiye’de olduğu gibi ilkokulda başlar. İlkokulda öğrenciler sınıf öğretmenleri ile 4 yıl geçirirler. Sınıf öğretmenleri çoğu zaman öğrencilere matematiği ilk defa öğreten kişilerdir. Matematik ilkokulda öğrencilerin matematik bilgileri yokmuşçasına sıfırdan başlanır. Öncelikle sayılar öğretilerek matematiğin alfabesi öğrencilere kazandırılır. Sayıları iyice öğrenen öğrenciler toplama ve çıkarma işlemleri yaparak önce tek basamaklı sonra çift ve daha yüksek basamaklı sayılarla işlem yaparlar. İlkokulda matematik derslerindeki en önemli noktalardan biri ise çarpım tablosudur. Çarpım tablosu, öğrencilerin çarpma işlemlerini rahatlıkla yapabilmeleri için öğrenilmesi zorunludur. Çarpım tablosu öğrenimi, ilkokul öğrencileri arasında en zorlanılan eğitimler arasındadır. Genellikle evde velilerin desteği ve yardımı çarpım tablosu öğrenim sürecini kolaylaştırır. Bazı zamanlarda ise ilkokul matematik öze ders almak gerekli olabilir.

 

İlkokulu bitiren öğrenciler ortaokula geçerler. Türkiye’de ilkokul ve ortaokul eğitimi zorunludur. Ortaokul, ilkokuldan farklı bir atmosfere sahiptir çünkü artık dersler sınıf öğretmeni ile değil branş öğretmenleri ile işlenir. Matematik branşı da bunlardan biridir. Ortaokulda matematik dersleri, ilkokulda sınıf öğretmenlerinden kopup gelen öğrenciler için adapte olunması gereken bir derstir. Matematik eğitiminde öğretmenin rolü özellikle küçük yaşlarda en önemli unsurlardan biridir. Bu yüzden öğrencilerin ortaokuldaki matematik öğretmenleri ile iletişiminin ve derslerdeki verimlerinin yüksek olması hayatlarının kalanını belirleyecek noktalardandır.

 

Ortaokul matematik dersleri, ortaokulda lise giriş sınavı dediğimiz LGS için son derece önemlidir. Diyarbakır’da iyi bir liseye gitmek isteyen ortaokul öğrencileri LGS’de matematik sorularını yanlışsız çözmelidir. LGS matematik konuları ağırlıklı olarak ortaokul derslerini içerse de, temel ilkokul matematik bilgileri bu ortaokul konularında başarılı olabilmek için zorunludur. LGS hazırlığı, ortaokul öğrencileri için stresli ve çok önemlidir. LGS’de en zorlanılan ders matematiktir. Bu yüzden LGS matematik yardımı çoğu ortaokul öğrencisinin ihtiyaç duyduğu bir alandır. Bu yüzden öğrenciler hem okul dışındaki kurumlara hem de Diyarbakır’da LGS matematik özel derslerine yönelebilmektedir.

 

LGS’de temel amaç iyi bir liseye girebilmektir. Diyarbakır’da en iyi liseler genel olarak fen liseleridir. Diyarbakır’da LGS’de en iyi puana ve sıralamaya sahip öğrenciler fen liselerine girmeyi tercih ederler. Bunun nedeni ise, fen liselerinde verilen yoğun matematik eğitimidir. Fen liselerinde sayısal derslerine ağırlık verildiği için matematik de bu alanı kapsar.

 

Diyarbakır fen liseleri listesini keşfedebilmeniz için size hazırladık:

 • Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesi
 • Diyarbakır İMKB Fen Lisesi
 • Vali Aydın Arslan Fen Lisesi
 • Ergani Fen Lisesi
 • Bismil Fen Lisesi
 • Çermik Fen Lisesi

 

Diyarbakır’da lisede matematik dersleri tüm Türkiye’de olduğu gibi tüm lise boyunca alınması zorunlu dersler arasındadır. Lisede öğrenciler 9. Ve 10. Sınıfta henüz alanlara ayrılmamıştır ve eşit miktarda matematik dersleri görürler. Matematik dersleri bu yüzden temel dersler arasındadır. Üniversiteye girmek isteyen tüm lise öğrencilerinin girmesi gereken TYT sınavı, matematik soruları da içerir. TYT matematik soruları lisede bu ilk iki yıl görülen matematik derslerinden oluşur. TYT matematik konuları bu yüzden tüm lise öğrencileri tarafından özel önem verilen derslerden biridir. Özellikle sayısal ve eşit ağırlık bölümü öğrencilerine daha fazla puan getirirler.

 

Sizlere TYT matematik konuları nelerdir bir liste halinde dizdik:

 • Temel Kavramlar
 • Sayı Basamakları
 • Rasyonel Sayılar
 • Ondalıklı Sayılar
 • Basit Eşitsizlikler
 • Mutlak Değer
 • Üslü Sayılar
 • Köklü Sayılar
 • Çarpanlara Ayırma
 • Denklem Çözme
 • Oran-Orantı
 • Problemler
 • Kümeler
 • Fonksiyonlar
 • Permütasyon
 • Kombinasyon
 • Binom
 • Olasılık
 • İstatistik
 • Polinomlar
 • Dereceden Denklemler
 • Karmaşık Sayılar
 • Parabol

 

Lisede zorlanılan ve her geçen yıl konuları ağırlaşan matematik konuları, 11. Sınıf ve 12. Sınıfta da devam etmektedir. Sayısal ve eşit ağırlık bölümlerini seçen öğrenciler AYT sınavı dediğimiz alan derslerinin bilgisinin ölçüldüğü bu sınavda matematik soruları da çözerler. Ne kadar matematik netleri olursa  kadar yüksek puan alacak ve buna göre daha iyi üniversitelere ve bölümlere girecek lise öğrencileri için AYT sınavı bu yüzden TYT’den daha da önemlidir. AYT sınavında TYT konularına ek olarak lise son iki sınıfta da görülen derslerin konuları sorunlu tutulur. Hatta 11. Ve 12. Sınıf konuları TYT konularına göre çok daha ağırlıklıdır.

 

AYT matematik konularını, sınavlara hazırlanırken size rehber olabilmesi için liste halinde dizdik:

 • Temel Kavramlar
 • Sayı Basamakları
 • Bölme ve Bölünebilme
 • EBOB – EKOK
 • Rasyonel Sayılar
 • Basit Eşitsizlikler
 • Mutlak Değer
 • Üslü Sayılar
 • Köklü Sayılar
 • Çarpanlara Ayırma
 • Oran Orantı
 • Denklem Çözme
 • Problemler
 • Kümeler
 • Kartezyen Çarpım
 • Mantık
 • Fonskiyonlar
 • Polinomlar
 • Dereceden Denklemler
 • Permütasyon ve Kombinasyon
 • Binom ve Olasılık
 • İstatistik
 • Karmaşık Sayılar
 • Dereceden Eşitsizlikler
 • Parabol
 • Trigonometri
 • Logaritma
 • Diziler
 • Limit
 • Türev
 • İntegral

 

Bu sınavlara hazırlık için genellikle temel liseler yoğunluklu olarak tercih edilir. Temel liseler fen liselerinden farklı olarak özel liselerdir. Daha önceleri dershane olarak lise sonrasında gidilip ders alınan ve sınavlara hazırlayan kurumlar olan dershaneler, çeşitli yasalar ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlanıp lise olarak hizmet vermeye başlamıştır. Dershanecilik geçmişi olan Diyarbakır temel liseleri, özellikle Diyarbakır’da lise son sınıfa geçen öğrencilerin sınavlara daha iyi hazırlanabilmek amacıyla tercih ettiği liselerdir.

 

Diyarbakır temel lise fiyatları pek çok kritere göre değişir. Temel liseler, dershanecilik dönemlerinde sahip oldukları üne göre fiyat belirleme eğilimindedirler.

 

Diyarbakır’da Matematik Kursu ve Etüt Merkezleri

Diyarbakır ülkemizin genç şehirleri arasındadır. Yaş ortalaması genç olan Diyarbakır’da nüfusun çoğunluğunu genç nüfus oluşturur. Bu genç nüfus eğitim çağında, çoğu ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki gençlerden oluşur.

 

Bu durum şehirde en çok zorlanılan derslerden biri olan matematik alanında yardım ihtiyacı doğurur. Tüm alanlardan ve sınıflardan öğrencilerin en çok ihtiyaç duyduğu ve buna rağmen en çok zorlandıkları ders matematiktir. Bu yüzden Diyarbakır’da matematik ek ders ihtiyacı da artmaktadır.

 

Böyle bir ihtiyacın bulunması, şehirde bu alanda hizmet verebilecek eğitim kurulmarının oluşmasına da öncülük etmiştir. Diyarbakır matematik kursları veya matematik merkezleri işte bu amaçla kurulmuştur. Bu kurumlarda matematik branşından uzman öğretmenler, her seviyeden ve sınıftan öğrencilere sınıflar halinde ihtiyaçlarına göre, kendi belirledikleri eğitim programlarına göre eğitim vererek öğrencilerin matematikteki başarılarını arttırmalarını hedeflerler.

 

Bunun dışında Diyarbakır’da etüt merkezleri de bulunur. İlkokul, ortaokul, lise öğrencilerinin okulda gördükleri tüm derslere ek ders alabilecekleri kurumlar olan etüt merkezleri öğrencileri daha çok LGS, TYT ve AYT sınavlarına hazırlamak için iyi bir eğitim sunarlar. Özellikle matematik test çözümü için sıklıkla tercih edilirler.

 

Diyarbakır etüt merkezi fiyatları tıpkı temel lise fiyatları gibi geçmişteki başarıya veya bulundukları semte göre değişim gösterebilir. Etüt merkezleri ile iletişime geçip daha detaylı bilgi edinilebilir.

 

Diyarbakır etüt merkezleri daha çok nerelerdedir ve hangileridir bakalım:

 • Diyarbakır Çoklu Zeka Etüt Eğitim Merkezi
 • Mavi Bilye Etüt Merkezi
 • Early American İngilizce ve İlköğretim Etüt Merkezi
 • Berebir Etüt Merkezi
 • Vip Eğitim Merkezi
 • Denge Kurs Merkezi
 • Vitamin Kişisel Gelişim Kursu
 • Bilgi Dünyası Eğitim Kurumları
 • Zeki Vip Akademi Eğitim Merkezi
 • Özel Karacadağ Kurs Eğitim Merkezi
 • Simetri Eğitim Kurumları – Diyarbakır Matematik Merkezi
 • Doğru Cevap Eğitim Kurumları
 • Kırmızı Kalem Eğitim Merkezi
 • Özel Doğru Pusula Eğitim Merkezi
 • Diyarbakır Özel Öğretim Kursu
 • Pozitif Eğitim Merkezi
 • Ayaz Eğitim Merkezi
 • Yörünge Eğitim

 

Bu saydığımız kurslar ve çok daha fazlasında Diyarbakır merkez semtlerinde matematik dersleri almak mümkündür.

 

Superprof İle Diyarbakır’da Matematik Özel Ders Almanın Faydası

Diyarbakır’da matematiğinizi geliştirmek ve eksiklerinizi kapatmak için tek seçenekleriniz tüt merkezleri değildir. Özel ders seçeneği, size özel eğitim sağlamasıyla çok daha faydalı bir seçenek olabilir.

 

Superprof, Diyarbakırdaki en deneyimli ve en büyük sayıda matematik öğretmenlerini tek bir sitede bir araya getirir. Diyarbakır matematik öğretmeni arıyorsanız, Superprof ile size pek çok farklı seçenek sunar.

 

Superprof’ta ister lise matematik, ister ortaokul matematik hatta ister üniversite matematik derslerini Diyarbakır’da istediğiniz şekilde alabilirsiniz.

 

Diyarbakır matematik dersi seçenekleri Superprof’ta iki tıklama ile iki saniyede bulunabilir. Tek bir sayfada Diyarbakır’daki tüm matematik öğretmeni seçeneklerini görüntüleyebilirsiniz. Özel ders ilanı oluşturan öğretmenlerin ilanlarında eğitim bilgilerini, matematik öğretmenliği deneyimi bilgilerini, matematik derslerini hangi yöntemlerle ve nasıl işlediklerini, matematik derslerini kaçıncı sınıfa giden öğrencilere verdiklerini, profil fotoğraflarını, saatlik ders fiyatlarını ve buna benzer aklınıza gelebilecek pek çok bilgiyi görüntüleyebilirsiniz.

 

Diyarbakır matematik dersi fiyatı Superprof’ta 50 TL civarlarında olacaktır. Elbette bu fiyatın çok daha altında ve üstünde ders almak da yüzlerce farklı fiyat seçeneği bulunan Superprof’ta mümkündür. Matematik dersi fiyatları öğretmenin deneyim seviyesine ve almış olduğu eğitime, önceki öğrencilerinin başarılarına göre değişebilir.

 

Superprof’ta arama yaparken aramanızı fiyat kriterlerinizi göre filtreleyerek sadece size uyan fiyatlara sahip öğretmenleri görüntüleyebilir, bu şekilde kriterlerinize uymayan profillere bakarak zaman kaybetmiş olmazsınız.

 

Superprof’ta matematik öğretmenleri derslerinizi Diyarbakır’da evinize gelip verebilir. Dilerseniz derslerinizi dışarıda bir mekanda, öğretmenin evinde ve hatta dilerseni online olarak alabilmeniz de mümkündür.

 

Superprof’ta aramanızı derslerinizi kaçıncı sınıf öğrencisine almak istediğinize göre de belirleyebilirsiniz. Örneğin lise matematik dersleri almak isterseniz aramanızı lise olarak filtreleyip sadece lise matematik dersleri verebilen öğretmenleri görüntüleyerek zamandan kazanç sağlayabilirsiniz.

Ne öğrenmek istersiniz?