Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Mersin Almanca öğretmeni seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star Almanca öğretmenlerimiz.

65 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 65 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz Almanca dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

1 saat

Şimşek gibi hızlı Almanca öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Mersin içinde Almanca dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Mersin içindeki Almanca öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Almanca öğrenmeye başlayın

3. Yeni bir dil öğrenin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Mersin konumunda mükemmel hocalarla yeni diller ve hobiler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

💰 Mersin Almanca öğretmeni ücreti ortalama kaç TL?

Mersin Almanca dersi fiyatları aşağı yukarı 65 TL.

 

Öğretmenlerimizin çoğunluğu ilk dersini ücretsiz veriyor. Özel ders alırken hedeflerinizi konuşmak ve belirlemek için mükemmel bir imkan.

 

Özel Almanca dersi fiyatları bu kriterlere göre değişir:

 • Almanca öğretmeni özellikleri ve eğitim tecrübesi seviyesi
 • Ders mekanı: (Video araması ile veya öğrencinin evinde)
 • Ders sayısı ve derslerin süresi
 • Derslerdeki hedef (Almanca sertifika sınavına mı hazırlanıyorsunuz? İş için Almanca mı öğreniyorsunuz? Almanya'da okumak veya yaşamak mı istiyorsunuz? gibi)

Yakınlarınızdaki Almanca özel dersi fiyatlarını keşfedin.

🇩🇪 Almanca öğretmeni nasıl yardımcı olur?

Almanca faydası çok fazla. Yabancı dil konuşmak size birçok farklı iş kapısı açacaktır. Yabancı dil bilmenin faydaları arasında artan zihinsel kapasite ve daha iyi dinleme becerileri sayılabilir.

 

Superprof'ta, özel ders işlemeye hazır birçok tecrübeli Almanca öğretmeni var.

 

Bir Almanca hocası size pek çok konuda yardımcı olabilir:

 • Dil sınavları
 • Almanca gramer bilgisi
 • Konuşma pratiği ve doğru telaffuz
 • Yazma ve fiil çekimleri
 • Okul derslerinde teknik ipucu gösterme
 • Okuma ve anlama
 • Ödevlere yardım
 • Almanca becerileri anlamında kendinize güven duyma.

Almanca dersleri alarak ne hedeflediğinizi öğretmeniniz ile paylaşabilirsiniz.

 

Sertifikalı özel hocalarımız ile çalışmak size Almanca'yı daha etkili öğrenme imkanı verir.

 

Mersin ve çevresinde 22 Almanca hocası arasından en iyi Almanca öğretmenini bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

Almanca öğretmenini bul

💻 Online ders alabilir misiniz?

Superprof'tan bir öğretmenle Almanca öğren. Online ana dili Almanca olan Alman öğretmenler ile tanış ve hızla Almanca konuşmaya başla.

 

Almanca öğretmenlerimizin çoğu aynı zamanda online özel ders imkanı sunuyor. Hatta, platformumuzdaki online Almanca ders işleyebilen öğretmen oranımız %80.

 

Online dersler bulmak için, arama motorundan online seçeneğini seçerek derslerini online işleyebilen öğretmenleri görüntüleyin.

 

Skype ile online dersler size daha çok fayda sağlar. Derslerinizi kendi planlarınıza göre planlayabilirsiniz. Online dersler, hocanız evinize kadar yol gelmediği için daha hesaplı bir yöntemdir.

 

Online Almanca öğretmeni bul

👩‍🏫 özel Almanca dersi veren Mersin Almanca hocası sayısı kaç?

Şu an toplam 22 hoca Mersin içi tüm semtlerde Almanca özel ders vermek için müsait.

 

Özel ders öğretmeni bulmak için, profillerine göz atın ve ders teklifleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

22 üzeri öğretmen arasından ders seçin.

🧑‍🎓 Yakınımda Almanca öğretmeni nasıl bulurum?

Superprof'ta, öğretmen profilleri seçeneklerini görmek için arama yapabilir ve Almanca dersi için en ideal sonuca ulaşabilirsiniz.

 

Semtinizdeki özel ders veren müsait öğretmenleri görüntülemek için arama kısmına kriterlerinizi girmeniz yeterli.

 

Her bir öğretmenin ders ilanını görebilir ve size uyan Almanca hocasını iletişime geçmek için seçebilirsiniz.

 

Hoşunuza giden bir öğretmen bulduğunuzda, ilan sayfasında ders talep et butonuna tıklayarak özel ders almaya başlayabilirsiniz.

 

Mersin ve ilçelerinde 22 Almanca özel ders öğretmeni Almanca ders işlemek için sizi bekliyor.

 

22 Almanca öğretmeni size Almanca ders vermek için müsait.

Almanca öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Mersin Almanca öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Almanca özel ders öğretmenleri Mersin içinde size Almanca derslerinde yardımcı olsun

Mersin’de Almanca Öğrenmek

Mersin ülkemizdeki git gide daha da fazla turist çeken şehirlerden biridir. Mersin ülkemizin Akdeniz bölgesinde bulunan şehirlerden biridir. Mersin’in Akdeniz’de uzun bir kıyısı bulunmaktadır. Mersin’de pek çok kumsal ve plaj bulunmaktadır. Bu plajlar ülkemizdeki en güzel plajlar arasındadır. Bu özellikleriyle Mersin pek çok turisti kendine çekmektedir. Mersin’e her yıl hem yerli hem de yabancı turistler akın etmektedir. Özellikle Avrupa ülkelerinden yabancı turist çok fazla sayıda gelmektedir. Avrupa’dan gelen turistler özellikle Avrupa’nın kuzey ülkelerinden gelmektedir. Bu ülkeler arasında İngiltere, Hollanda, Belçika, Almanya, İsviçre, Rusya, Ukrayna, Norveç, İsveç sayılabilir. Gördüğünüz üzere Mersin Avrupa’dan pek çok ülkeden turist çekmektedir.

Almanya’da bu ülkeler arasında yer alır. Almanya ile hem ekonomik hem kültürel ilişkiler Almanya’daki insanların Türkiye’ye daha çok turistik amaçlarla gelmesine sebep olmuştur. Almanya’da yoğun bir Türk nüfusu da bulunmaktadır. Geçmişte Almanya’ya çalışmak için giden Türkler zamanla orada kalarak çoğalmışlardır. Bugün Almanya’da 3 milyondan fazla Türk kökenli Alman bulunmaktadır. Almanya’daki gurbetçi olarak nitelendirdiğimiz bu grup yazlarını Türkiye’de geçirmeyi tercih etmektedir. Bu gruptan bazıları Türkçe konuşmamaktadır. Almanca hizmete ihtiyaç duyabilmektedirler.

Tabi ki sadece Türk kökenli kişiler değil aynı zamanda Alman kökenli Almanlar da Mersin’e turistik amaçlarla gelmektedir. Bu durumda Almanca konuşmak kaçınılmaz bir durumdur. Her ne kadar bazı Alman turistler İngilizce de konuşabilse de birçoğu Almanca konuşmayı tercih etmektedir. Bu durumda Almanca bilmek ve Almanca hizmet vermek büyük bir fark yaratmaktadır. Özellikle Mersin’deki oteller, tatil beldeleri ve benzeri turistik yerler hizmetleri arasında Almanca konuşan elemanları koymalıdır. Mersin’de Almanca bilen eleman arayışı her geçen gün artmaktadır. Yukarıda ki saydığımız sebepler başlıca arasındadır. Oteller ve çeşitli turistik yerler müşterilerine daha kaliteli hizmet vermek ve memnuniyetlerini arttırmak için Almanca bilen eleman aramaktadırlar.

Mersin’de Almanca konuşan eleman olmak size bu yönden avantajlar sağlayacaktır. Mersin’de Almanca biliyorsanız iş bulma şansınız her geçen gün daha da artacaktır. Almanca bilmek Mersin’de büyük bir ayrıcalıktır diyebiliriz. Özellikle turizm alanında çalışmak istiyorsanız Almanca öğrenmek sizi rakipleriniz karşında otomatik olarak 1-0 öne geçirecektir. Sadece İngilizce bilmek artık neredeyse herkesin sahip olduğu bir özelliktir. Bu durumda ikinci bir dil size fark yaratmış olacaktır. Bu ikinci dilin Almanca olması sebebinin Mersin’e Almanya’dan gelen yoğun turist sayısı kanıt gösterebilir. Almanca bilerek örneğin bir otelde resepsiyonist olabilirsiniz. Mersin’de resepsiyonist olarak çalışabileceğiniz pek çok otel bulunmaktadır.

Bunun dışında Mersin’de Almanca konuşan bir kişi olmak size turizm alanında rehberlik gibi bir kapıyı da açabilir. Almanca turist rehberliği gitgide yaygınlaşan bir meslek alanıdır diyebiliriz. Mersin’deki Alman turistler sayıları günden güne arttığından gezileri sırasında bir Almanca bilen bir rehbere ihtiyaç duymaktadır.

Böyle bir ortamda Almanca biliyorsanız bir Almanca turist rehberi olmak seçenekleriniz arasında olabilir. Alman turist rehberleri özellikle yaz sezonunda turistlerin yoğun olduğu zamanlarda işleri arttığı için daha fazla gelire sahip olabilirler. Yaz aylarında kazançlar diğer aylara göre daha fazla olacaktır.

Mersin’de aynı zamanda ekonomik faaliyetlerde oldukça gelişmiştir. Mersin gitgide büyüyen bir ekonomiye sahiptir. Ülkemizin özellikle doğu bölgelerinden çok fazla göç alan kıyı şehrimiz Mersin nüfusu gitgide arttığı için iş hacmi de artmaktadır. Hem yerel hem ülke çapında hem de uluslararası anlamda ticaretin artmasına neden olmaktadır. Mersin’de büyük bir liman bulunmaktadır. Mersin limanı ülkemizin önemli limanlarından biridir. Mersin limanı her yıl artan bir ticaret hacmine sahiptir. Hem yurtiçinden hem de yurtdışından gelen ürünler Mersin limanına ulaşabilmektedir. Aynı zamanda özellikle Akdeniz bölgesinden ve Güney Doğu Anadolu bölgesinden çok fazla ürün yurtiçindeki ve yurtdışındaki yerlere ürünlerini ulaştırabilmek için Mersin limanını kullanırlar.

Mersin limanı Almanya ile ticaret yapılan önemli noktalardan biridir. Özellikle burada Mersin’deki Almanya ile iş yapan şirketleri bulabilirsiniz. Mersin’de Almanya ile ticaret yapan hem Mersinli hem de Türkiye’nin çeşitli yerlerinde ki firmalar lojistik faaliyetleri gösterebilir. Bu limanda Almanya ile yapılan ithalat ve ihracat işlemleri için Almanca konuşmak büyük bir avantajdır. Mersin limanında Almanca bilen bir çalışansanız, iş bulma olanağınız 1-0 daha yüksek olacaktır.

Mersin’de aynı zaman da Mersin’e taşınan ve buraya yerleşen Almanlar için çeviri hizmeti de gerekli olacaktır. Mersin’de yaşayan Alman uyruklu kişiler Türkçede bilmiyorlarsa Almanca çevirmene ihtiyaç duyabilir. Almanca Türkçe çevirmen Alman uyruklu kişilere daha çok devlet dairelerinde ki resmi işlerinde yardım edebilir. Mersin’de Almanca yeminli tercüman arayışı resmi evrakların çevirisi için gerekli olmaktadır. Almanca’dan Türkçeye çeviri veya bazen de Türkçeden Almancaya çeviri evrakların yetkili bir çevirmen tarafından çevrilip onaylanması gerektirmektedir. Eğer Almanca biliyorsanız böyle bir iş kapısı da size açılabilir. Mersin’de Almanca mütercim tercüman veya Almanca yeminli çevirmen olmak için gerekli eğitim almış olmanız ve mükemmel bir Almanca bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Almanca yeminli çevirmen olduktan sonra hem bağımsız hem de bir kuruma bağlı olarak çalışabilirsiniz. Mersin’de çeviri büroları genellikle merkezde bulunmaktadır. Özellikle mahkemelerde resmi evrak yoğunlu sebebi ile mersin adliye sarayı çevresinde mersin tercüman büroları yoğunlukla bulunur. Hem Almanca yeminli tercüman olmak isteyenler hem de Almanca yeminli tercüman arayanlar için Mersin’deki çeviri bürolarını derledik:

 • Mersin Tercüme Bürosu – Şehrin Tercüme Bürosu, Mezitli / Mersin
 • Turkuvaz Tercüme Bürosu – Mersin Tercüme - Yeminli Tercüme, Akdeniz / Mersin
 • Kocamaz Yeminli Tercüme, Merkez / Mersin
 • Alkan Tercüme, Akdeniz / Mersin
 • Zengin Tercüme Müşavirlik Hizmetleri, Akdeniz / Mersin
 • Eser Tercüme Bürosu, Merkez / Mersin
 • Global Tercüme Bürosu, Yenişehir / Mersin
 • Kalite Tercüme Bürosu, Merkez / Mersin
 • Oscar Tercüme Bürosu, Merkez / Mersin
 • Akpınar Tercüme Bürosu, Merkez / Mersin
 • Metropol Tercüme Bürosu / Merkez / Mersin

Bu bürolarda Mersin’de noter onaylı tercüme Mersin çeviri hizmetleri, Mersin’de belge tercümeleri gibi hizmetleri veren Mersin tercümanlık bürolarıdır.

Mersin’de Almanca Kursları

Mersin Almanca öğrenmek isteyen pek çok insan ile dolu bir şehirdir. Her şeyden önce mersin genç bir şehirdir. Mersin’de nüfusun çoğunluğu gençlerden oluşur. Mersin nüfusu günümüzde 1,8 milyonu geçmiştir. Bu da Mersin’i büyük şehirler arasına koymaktadır. Mersin nüfusunun çok büyük bir çoğunluğu orta ve genç yaşa mensup bireylerden oluşur. Bu da şehirde dinamik ve Mersin’de Almanca eğitim almak isteyen bir nüfus oluşturur. Özellikle çocuklar erken yaşta dil öğrenmeye daha yatkın oldukları için pek çok kişi çocuklarının daha erken yaşlarda ikinci bir dil edinmesine destek olmaktadır.

Aynı zamanda Mersin’de iş bulmak için veya farklı kariyer hedefleri bulunan kişiler Almanca öğrenmek istemektedir. Almanca öğrenmek iş ararken büyük bir fark yaratacağı için Almanca kurslarına rağbet artmaktadır. Sadece Mersin için değil Mersin dışında çalışmak isteyenlerde Almanca öğrenmelidir. Özellikle Mersin’den Almanya’ya gitmek isteyenler, Almanya’da çalışmak isteyenler, Almanya’da çalışmak isteyenler veya Almanya’da iş bulmak isteyenler mersinde Almanya kursu aramaktadır. Almanca bilmek Almanya’ya gitme şansınızı arttıracak unsurlardandır.

Aynı zamanda Mersin’den Almanya’ya okumak için gitmek isteyen kişilerde bulunur. Özellikle Almanya’da üniversite okumak, Almanya’da düşük kayıt ücretleri nedeni ile gitgide popülerleşen bir hale gelmektedir. Mersin’de Almanya’da eğitim almak isteyenlere yardım edebilecek pek çok merkez bulunmaktadır. Mersin yurtdışı eğitim danışmanlığı kurumları Almanya’da veya yurtdışında eğitim almak isteyenlerin hizmetindedir. Aynı zamanda Almanya da dil kursu arayanlar da mersin yurtdışı eğitim danışmanlıkları aracılığı ile bu hayallerini gerçekleştirirler. Sizin için mersinde ki yurtdışı eğitim danışmanlıklarını kısaca listeledik:

 • New Yurtdışı Eğitim, Yenişehir / Mersin
 • Esse Yurtiçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Yenişehir / Mersin
 • ELT yurtdışı eğitim, Merkez / Mersin
 • İES yurtdışı eğitim, Akdeniz / Mersin
 • Ata yurtdışı eğitim danışmanlığı, Yenişehir / Mersin
 • Anadolu yurtdışı eğitim, Akdeniz / Mersin
 • ÜniversityPark yurtdışı eğitim, Yenişehir / Mersin

Bu gibi kurumlar Almanya’da dil okulu bulunan hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. Bu gibi kurumlar Almanya’da dil okulu bulma, Almanya’da iş bulma veya Almanya’da eğitim alma gibi hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabilirler.

Mersin’de Almanca dersi Mersin’deki Anadolu liselerinde okuyan öğrencilere de ikinci dil olarak öğretilmektedir. Öğrenciler lise de İngilizce kadar olmasa da almanca dersi almaktadır. Bu almanca dersleri İngilizceden sonra öğretilen ikinci dildir. Lise de Almanca dersleri her ne kadar çok zorlayıcı olmasa da öğrenciler Mersin’de Almanca dersleri ihtiyacı duyabilirler.

Sadece Almanca dersi alan lise öğrencileri değil yukarıda bahsettiğimiz Almanca öğrenmek isteyen tüm gruplar Mersin’de Almanca dil okulu arıyor olabilir.

Bu duruma paralel olarak Mersin’de dil kursları hızla artış göstermiştir. Mersin’de dil kursu seçenekleri şehrin dört bir yanına yayılmıştır. İster Yenişehir’de yaşayın ister Akdeniz’de veya Toros’ta yani hangi semtte olursanız olun kendinize göre bir kurs bulabilirsiniz. Sizin için Mersin’deki Almanca kursları seçeneklerini kısa bir liste halinde hazırladık:

 • Mersin Almanca Kursu, Mezitli / Mersin
 • Mat Dil Dershane & Dil Okulları, Akdeniz / Mersin
 • Özel Evrim Dil Kursları, Yenişehir / Mersin
 • US Bostan Dil Kursları, Mezitli / Mersin
 • Som Dil Kursu, Mezitli / Mersin
 • Mersin American Team Dil Okulları, Yenişehir / Mersin
 • Özel Mersin İDA Yabancı Dil Kursu, Mezitli / Mersin
 • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu, Yenişehir / Mersin

Bu dil kurslarında her seviyeden Almanca öğrenebilirsiniz. A1 Almanca, A2 Almanca, B1 Almanca, B2 Almanca, C1 Almanca seviyeleri Mersin’deki dil kurslarında rahatlıkla bulunabilir. Yani sıfırdan Almanca öğrenmek veya zaten almanca biliyorsanız seviyenizi ilerletmek bu kurslarda mümkün.

Mersin’deki bu kurslarda aynı zamanda aile birleşimi için Almanca kursları da bulunabilir. Almanca dil sertifikası alıp almanca seviyenizi belgelemek ve almanya aile birleşim sınavlarına girmek isteyen bireyler bu kurslara müracaat edebilir. Bu kurslarda aynı zamanda uluslararası almanca sertifikası olan TELC sertifikası için de sınavlara girilip sertifika alınabilinir.

Mersin’deki dil kursu fiyatları kursa göre birçok kritere dayalı olarak değişiklik gösterecektir. Dil kursu ders alacağınız seviyeye göre veya derslerin içeriğine göre fiyat farklılıkları gösterebilir. Örneğin daha düşük seviyede ki bir almanca dersi için daha düşük ücret ödeyebilirsiniz. Sertifika sınavları için daha fazla ücret ödeyebilirsiniz.

Kursların fiyatını etkileyen bir diğer unsur ise kursların yoğunluğudur. Haftalık ders saati oldukça fazla olan bir kurs, elbette daha fazla olacaktır.

Mersin’de almanca kursları hafta içleri çalışıyorsanız veya okulunuz var ise sizleri akşamları veya hafta sonu dil kursu sunabilir. Böylece boş zamanlarınızı daha verimli geçirmiş olup, kendinize uygun bir program yapabilirsiniz.

Superprof’ta Almanca Dersleri

Superprof’ta Mersin’de almanca dersleri almak diğer yöntemlere göre çok daha kolaydır. Superprof’ta Mersin’deki Almanca öğretmenleri tek bir çatı altında toplanmıştır. Bu size başka yerde bulamayacağınız bir kolaylık sağlayacaktır. Kursları tek tek dolaşıp kendinize uygun bir kurs aramak yerine Superprof’ta tek bir tık ile Mersin’deki kurs sayısından çok daha fazla Almanca öğretmeni seçeneğine erişebilirsiniz.

Mersin her yerine yayılmış olan Almanca öğretmenleri evinize yakın bir Almanca öğretmeni bulmanız için bir fırsat oluşturur. Mersin’de ister Yenişehir, Akdeniz, Toros, Mezitli gibi merkez bölgelerde oturun ister merkezden uzak yerlerde oturuyor olun, Mersin’in her yerinde erişebileceğiniz öğretmenler Superprof’ta bulunur. Superprof’ta Mersin’de Almanca özel ders ister kendi evinizde ister öğretmenin evinde ister dışarıda bir parkta, kafede, kitapçıda veya sahillerde alınabilir. Yakınlarınızda bir öğretmen bulunmuyorsa, aramalarınızı online Almanca dersi olarak yapıp internet bağlantısı ve bir bilgisayar ile evinizden Mersin’de Almanca özel dersi alabilirsiniz.

Mersin’de Almanca ders seçenekleri Superprof’ta kısa bir arama yaparak karşınızda olacaktır. Superprof’ta ana sayfada arama motoruna giderek alan kısmına Almanca adres kısmına ise semtinizi girerek size en yakın öğretmenleri görüntüleyebilirsiniz. Mersin Almanca öğretmeni seçeneklerinizi filtreleyerek ihtiyaçlarınıza daha uygun hale getirebilirsiniz. Örneğin Almanca dersi almak için kısıtlı bir bütçeye sahipseniz, fiyat kısmında saatlik almanca dersine verebileceğiniz en fazla ücreti belirleyerek bu şekilde sadece fiyatları size uyan öğretmenleri görüntüleyebilir ve zaman kazanabilirsiniz.

Bunun dışında derslerinizi hangi seviyede almak istediğinizi belirterek de size uygun seviye de ders verebilecek almanca öğretmenlerini bulabilirsiniz.

Son olarak dersleri online mi yoksa yüz yüze mi almak istediğinizi seçebilirsiniz. Dersleri yüz yüze almak istiyorsanız yüz yüze seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Dersleri online almak istiyorsanız online seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Superprof’ta ilk dersler neredeyse her zaman almanca öğretmenleri tarafın genellikle ücretsiz almanca dersi olarak verilmektedir. Yani ilk almanca ders saatiniz ücretsiz olur. Superprof’ta çok farklı deneyim seviyesinden almanca öğretmeni olduğu için geniş bir fiyat yelpazeniz olacaktır. Superprof’ta ortalama saatlik almanca dersi fiyatı 60 TL’dir.

Ne öğrenmek istersiniz?