Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Bursa Almanca öğretmeni seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star Almanca öğretmenlerimiz.

79 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 79 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz Almanca dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

6 saat

Şimşek gibi hızlı Almanca öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Bursa içinde Almanca dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Bursa içindeki Almanca öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Almanca öğrenmeye başlayın

3. Yeni bir dil öğrenin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Bursa konumunda mükemmel hocalarla yeni diller ve hobiler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

💰 Bursa saatlik Almanca dersi fiyatı ne kadar?

Bursa içinde, Almanca dersleri fiyatları ortalama 79 TL.

 

Hocalarımızın neredeyse hepsi birinci Almanca dersini ücretsiz veriyor. Özel ders alırken hedeflerinizi konuşmak ve belirlemek için mükemmel bir fırsat.

 

Ders fiyatları bu kriterlere göre değişir:

 • Almanca hocası özellikleri ve eğitim tecrübesi seviyesi
 • Ders mekanı: (Online veya dışarıda bir mekanda)
 • Toplam ders sayısı ve derslerin süresi
 • Derslerdeki hedef (Almanca sertifika sınavına mı hazırlanıyorsunuz? İş için Almanca mı öğreniyorsunuz? Almanya'da okumak veya yaşamak mı istiyorsunuz? gibi)

Çevrenizdeki müsait Almanca özel ders öğretmeni seçeneklerine göz atın .

🇩🇪 Almanca hocası nasıl yardımcı olur?

Almanca konuşmanın faydası çok fazla. Yabancı dil konuşmak size birçok farklı iş kapısı açacaktır. Yabancı dil bilmenin faydaları arasında artan zihinsel kapasite ve daha iyi dinleme becerileri sayılabilir.

 

Superprof'ta, özel ders vermeye hazır birçok yüksek seviyeli Almanca öğretmeni var.

 

Bir Almanca öğretmeni size pek çok konuda yardımcı olabilir:

 • Dil sınavları
 • Almanca gramer bilgisi
 • Konuşma ve doğru telaffuz
 • Yazma ve fiil çekimleri
 • Okul derslerinde teknik ipucu verme
 • Okuma ve anlama
 • Ödevlere yardım
 • Almanca bilginiz anlamında kendinize güven duyma.

Almanca dersi alarak ne hedeflediğinizi öğretmeniniz ile paylaşabilirsiniz.

 

Tecrübeli özel öğretmenlerimiz ile çalışmak size Almanca'yı daha etkili anlama olanağı verir.

 

Bursa ve çevresinde 66 özel ders hocası arasından en iyi Almanca öğretmenini bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

Almanca öğretmenini bul

💻 Online Almanca özel dersleri almak mümkün mü?

Superprof'tan bir öğretmenle Almanca öğren. Online ana dili Almanca olan Alman öğretmenler ile tanış ve hızla Almanca konuşmaya başla.

 

Almanca hocalarımızın çoğu aynı zamanda online özel ders imkanı sunuyor. Hatta, platformumuzdaki online Almanca ders verebilen öğretmen oranımız %80.

 

Online Almanca öğretmenleri bulmak için, arama motorundan online seçeneğini seçerek derslerini online işleyebilen öğretmenleri görüntüleyin.

 

Skype ile online dersler size daha çok yarar sağlar. Derslerinizi kendi planlarınıza göre planlayabilirsiniz. Online dersler, öğretmeniniz evinize kadar yol gelmediği için daha hesaplı bir yöntemdir.

 

Online Almanca öğretmeni bul

👩‍🏫 Şu an Bursa ve çevresinde kaç hoca Almanca dersi veriyor?

Şu an toplam 66 Almanca öğretmeni Bursa içi tüm semtlerde Almanca özel dersleri vermek için müsait.

 

Özel ders öğretmeni bulmak için, ilanlarına bakın ve ders teklifleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Bursa içinde 66 üzeri müsait Almanca hocası içinden ders bulun.

🧑‍🎓 Yakınımda Almanca hocası nasıl bulurum?

Superprof'ta, öğretmen profilleri seçeneklerini görmek için arama yapabilir ve Almanca dersi için en ideal sonuca ulaşabilirsiniz.

 

Semtinizdeki özel ders veren müsait hocaları görmek için arama kısmına ihtiyaçlarınızı girmeniz yeterli.

 

Her bir öğretmenin özgeçmişini görebilir ve size uygun Almanca hocasını seçebilirsiniz.

 

Hoşunuza giden bir hoca bulduğunuzda, ilan sayfasında ders talep et butonuna tıklayarak ders almaya başlayabilirsiniz.

 

Bursa ve çevresinde 66 Almanca özel ders öğretmeni Almanca dersi işlemek için sizi bekliyor.

 

66 üzeri öğretmen arasından özel ders öğretmeninizi seçin.

Almanca öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Bursa Almanca öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Almanca özel ders öğretmenleri Bursa içinde size Almanca derslerinde yardımcı olsun

Neden Bursa’da Almanca Kurslarına Kaydolmalıyım?

Bursa’daki bazı insanlar bugün sadece İngilizce bilmenin kendisine işte bir adım atmak ve yurtdışında veya başka yerlerde iş bulma fırsatları için yeterli olduğunu iddia ediyorlar.

Dünya genelinde düşündüğümüzde ikinci dil olarak İngilizce bilmek gerçekten önemli bir edinimdir: İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmak, dünya çapında sözlü ifade için gerçek bir artıdır.

Ancak Alman dili de asla önemsiz değildir ve Avrupa ve dünya çapında konuşulan dillerin ve ticaretin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.

Almanya Avrupa'nın önde gelen ekonomik gücü ve küresel açıdan dördüncüsüdür. Ülke, Avro'yu oluşturmak 1948’den beri kullanageldiği Alman Mark’ından vazgeçti. Almanca’nın da önemi ve kullanım alanları gerçekten çok geniş ölçeklidir. Avusturya ve Lihtenştayn'ın yanı sıra İsviçre, Lüksemburg, Trentino-Alto Adige (Alpine İtalya) ve Belçika'nın yanı sıra Brezilya ve Namibya'nın çeşitli kantonları da eklenerek, Alsatian veya Amish'in konuştuğu Yidce dilinin de geniş bir Cermen dil ailesi grubuna bağlı olduğu biliniyor.

Bununla birlikte, ulusal ve kıta düzeyinde önde gelen bir şehir olan Bursa’da Almanca öğrenerek iki dilli olmak büyük ilgi görüyor. Sadece Goethe, Schiller, Schopenhauer, vb.sanatçıların eserlerini okuyarak eğlenebilmek için değil aynı zamanda gelecekteki kariyere önemli bir yatırım yaptığından emin olmak için de Almanca öğrenimi insanların ilgisini çekmektedir.

Başlangıç düzey Almanca, Almanya'da kalmak, çalışmak veya okumak için (örneğin bir Erasmus dil değişim programı aracılığıyla) önemli bir ön koşuldur.

Dahası, Bursa’da Alman dili hayranları genellikle Almanca dil eğitimlerini entelektüel yeteneklerini geliştirmenin bir yolu olarak görüyorlar. Beynin yeni yetenekler öğrenimini sağlayan kısımlarını yoğun şekilde kullanmak, müzik dersleri, fizik-kimya dersleri, tarih-coğrafya, İngilizce dersleri, matematik gibi diğer konulara da yansımaktadır. Bu durumun özellikle üst seviyelerde ve mezuniyetten sonra daha belirgin hale geldiği söylenebilir.

Almanca öğrenmek, çok dilli olmak, diğer dilleri öğrenmek için de güzel bir başlangıç noktasıdır.

Bir tanesini öğrenmeye başladıktan sonra diğer modern dilleri öğrenmek her zaman daha kolay olacaktır.

Arapça dersleri, Çince dersleri, İtalyanca dersleri, Rusça dersleri ve İspanyolca dersleri İngilizce öğrenmek kadar kolay olacaktır.

Bursa’da Almanca Dersleri: Eski Bir Tarihçe

Osmanlı Devletinin ilk başkenti olan Bursa 1453’te İstanbul’un fethiyle ve saltanatın İstanbul’a taşınmasıyla eski değerini kaybetse de ‘manevi başkent’ olarak etkisini sürdürmüştür. 

Günümüzde doğal güzellikleri ile yetinmeyip sanayi ve teknolojisiyle de dünyanın ileri gelen ülkeleri arasında üne sahip sanayi ve ticaret merkezi, üç milyona yaklaşan nüfusuyla Türkiye’nin 4. Büyük kenti Bursa… Bursa, ipeği, havlusu, tekstili, İznik Çinisi, Roma –Bizans ve Osmanlı döneminin eşsiz eserleri, kültür turizm potansiyeli ile ünlüdür. Osmanlı’nın ilk başkenti, İlk parası, ilk standardı (Kanunname-i İhtisab-ı Bursa 1502), ilk ipek fabrikası ile sanayi, kültür ve tarih alanlarında ilklerin tarihini yaşatmaktadır kalbinde. 

Tüm bunları göz önünde bulundurursak kültür başkenti Bursa’nın Almanya ile ilişkileri de oldukça köklüdür. Almanya İstanbul’dan sonra en çok yatırımı Bursa’ya yapmaktadır ve Bosch gibi ünlü alman firmaları ürünlerinin büyük kısmını Bursa’da üretmektedir. 

Söz konusu iki devlet ve hatta Bursa’ya olan özel yatırımlar sayesinde ticari ilişkiler zirveye çıkmakta ve yoğun ticari ilişkilerin yaşandığı alanlarda da yabancı dile gereksinim ister istemez artmaktadır. 

Bursa’da hem Almanca öğrenebilir hem de öğrendiğiniz Almanca’yı bu yoğun bağlantılar aracılığıyla günlük yaşamda da kullanabilirsiniz. Çünkü Bursa’da Almanca öğrenmek için çok nedeniniz var!

En ünlü Almanca kurslarından Goethe Institut şu an için Türkiye’nin yalnızca üç büyük şehrinde bulunsa da başka seçeneklerinizin olduğunu bilin ve rahatlayın.Örneğin Bursa Belediyesinin açmış olduğu BUSMEK ile başlangıç seviyesi Almanca derslerini ücretsiz olarak alabilir ve Almanca’nın size uygun olup olmadığı hakkında izlenime kavuşabilirsiniz.

Bursa’da Osmangazi’de bulunan Globus Dil Kursu da özellikle Almanca ve İngilizce odaklı olup profesyonel eğitim sunan bir özel dil kursudur.

Bunlara ilaveten küçük gruplarla yapacağınız konuşma, yazı ve pratik kursları da online olarak Duolingo, Babbel tarzı uygulamalardan alacağınız verimlerden çok daha fazlasını sağlayacaktır. 

Ancak, yabancı bir dil öğrenmek için, bireysel dersler veren bir dil okulunda veya özel bir öğretmenle kişiselleştirilmiş destekten daha iyi bir şey yoktur. Yabancı bir dil öğrenmek, bu şekilde, seçilen Almanca öğretmenin sizin için uygun olan iyi bir öğretmen olması şartıyla eğlenceli olabilir.

Bu tür ev tabanlı hizmetler, her yaş ve seviye için mevcut olmaları ve profesyonel sınıflarla birleştirilebildikleri için Bursa’daki sıradan eğitimden çok daha fazlasıdır.

İdeal yol, dilbilgisi alıştırmaları (düzensiz fiillerinizi öğrenmenize, dilbilgisi kurallarına ve maksimum miktarda Almanca / Avusturyaca kelime dağarcığına sahip olmanıza izin verir) ve Alman dilinin doğru konuşup anlaşılması için Almanca aksanınızın ve telaffuzunuzun arasında iyi bir denge bulmaktır.

Bu yoğun çalışma, bize göre, Alman kültürü ve hatta Türk-Alman ilişkileri hakkında bilgi edinmeyi de içermelidir.

Buna ek olarak, çalışmanızın bir parçası olarak, Almanca konuşulan bir ülkede bir süre dadılık, Türkçe öğretmenliği gibi işler yaparak Alman bir ailenin yanında yaşamanızı tavsiye edebiliriz. Bu şekilde pratiğinizin ve konuşmanızın gelişeceğine hiç şüphe yoktur.

Bursa’da Almanca Kurslarının Önemi

Almanca öğrenimi Bursa’da hem ticari ilişkiler hem de yoğun turizm bölgelerinden dolayı çok önemlidir. Hem Almanya’nın İstanbul’dan sonra en çok yatırım yaptığı il hem de fazlaca turistik alanları barındıran Bursa’da gerek fabrikalarda gerek Ulu Camii, Yeşil Türbe, Uludağ, Gemlik, Tophane gibi turistik alanlarda Almanca’ya ihtiyaç mutlaka duyulmaktadır.

Goethe’nin dilinin konuşulduğu ülkelerin birinde yoğun bir yaz stajı seçen genç Bursalı her yıl daha fazladır. İkinci dil olarak Almanca açıkça diğer birçok seçenekten daha mantıklı görünüyor!

Okul desteği ve özel dersler genellikle CEFR - Ortak Avrupa Dil Öğretimi Çerçevesi temel alınarak hazırlanır. Yani Türkçe konuşmak veya İngilizce öğrenmek Bursa’daki tek seçenek değildir.

Bursa’da Özel Almanca Öğretmeni Bulun

Özel bire bir dersler, genellikle saatlik ders ücretlerine ağır komisyonlar ekleyen kurumsal aracıların (özel ticari kurslar) sunduğu tüm seçeneklerin aksine dil öğrenmenin en etkili hem de en hesaplı yöntemidir.

Gerçek bir dil laboratuvarı olan Superprof, sizi her öğrencinin hedeflerinde ilerlemesine yardımcı olacak doğru bilgi birikimi ile son derece uzman dil öğretmenleriyle doğrudan temasa geçirir.

Öğretmenlerimizin tamamı tatil günlerinde veya tüm okul yılı boyunca ev ortamlarında ders yapmak için teklif veren girişimcilerdir.

Bursa’daki konuşma sınıfları, kafanızdaki boşlukları doldurmanıza ve Almanca akıcılık hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak en kaliteli seçenektir.

Sunulan özel derslerin hepsi aynı disiplinli dil öğrenme metodolojisi üzerine inşa edilmiştir. Saatlik oranlar, her bir öğretmenin tanımının yanı sıra açıkça belirtilmiştir.

Öğretmen bir dil sınavını geçtiyse veya belirli bir diplomaya sahipse, bu aynı zamanda çevrimiçi profillerinde de belirtilir (örneğin, üniversite mezunu bir öğretmen veya Almanya'da büyümüş bir anadilli).

Benzer şekilde, ödeme yöntemleri veya öğrencilerin öğrenmesine yardımcı olmak için kullanılan yöntemler konusunda sürpriz yoktur.

Sunulan Superprof özel derslerinin tüm öğrencilere açık olduğunu ve birçok popüler konuyu içerdiğini lütfen unutmayın: gençler, çocuklar veya yetişkinler için sınıflar, lise İspanyolca, yetişkinler için Fransızca, çocuk Almanca dersleri, şan dersleri, müzik teorisi, piyano dersleri, gitar dersler, boks dersleri ... Kendinizi mutlu edin ve tüm seçenekleri keşfedin!

Ve sonra, isterseniz, Almanca’da yetkin hale gelip iki dilli olduktan sonra, bir öğretmen olun ve sitemizde bulunan mükemmel öğretmenlerin arasına profilinizi ekleyerek siz de özel dersler vermeye başlayın!

Ne öğrenmek istersiniz?