Anasayfa Yardım
Yardım Ders ver

Türk dili ve edebiyatı özel dersleri

Tüm Türkiye'de 1 968 öğretmen sizi bekliyor.

türk dili ve edebiyatı özel dersi seçeneklerimiz

Çankaya
₺50/saat
Zeynep fidelya
(7 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Hacettepe Hukuk öğrencinden lise seviyesinde Türk Dili ve Edebiyatı, Türkçe Dilbilgisi dersleri

Ilk once konu hakkinda genel bilgileri öğretip öğrenilen bilgileri test ve etkinliklerle oturttururum. Daha sonrasında konu ile alakalı detaylara yönelirim. Aynı şekilde bu bilgileri de sağlamlaştırmaya yönelik çalışırım. Tabi bunları yaparken birlikte çalıştığım öğrencimin bilgi birikimini de göz önünde bulundururum ve motivasyonu hep yüksek tutarım.

Battalgazi
₺45/saat
Rahile
(5 görüş)
İlk ders ücretsiz!

5, 6,7 ve 8. Sınıf öğrencilerine Türkçe dersi, lise öğrencilerine Türk dili ve edebiyatı dersi verilir. Yaz tatillerinde öğrencilere sınava hazırlık dersleri verilir. Öğrencilerin okul derslerine ve y

Ders işleyimi yapılandırmacı yaklaşım üzerine inşa etmek istiyorum. Türkçe eğitiminin ve edebiyatın kuru ezber bilgilerden ibaret olmadığını düşünüyorum. Özellikle Türkçe dersinin işlevsel yönünü ön plana çıkarmak istiyorum. Türkçe dersi kuru kurallar yığını değildir. Öğrencilerime en başta bunu öğretmek istiyorum.

Beyoğlu
₺20/saat
Emine
(1 görüş)
İlk ders ücretsiz!

İAU'da tam burslu türkçe ogretmenligi 3. Sinif öğrencisinden ders dinleyin başarılı olun

Derslerimi işlemeden önce geniş kapsamlı bir olan yaparım. Zamanı verimli kullanırım. Ders dışında da öğrenciler benimle iletişime geçebilir.

Tuzla
₺100/saat
Hülya
(3 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Türkçe ve Edebiyat derslerinde yardımcı olurum. LGS, TYT, AYT sınavlarına öğrencileri hazırlıyorum.

Öncelikle öğrenciyle kısa bir tanışma aşamam olur. Bu kısımda geleceği hakkında nasıl bir yol izleğini öğrenip bir çalışma planı dahilinde öğrenci hakkında analiz yaparım. Öğrenci analizinde hazır bulunuşluğunun nasıl olduğuna bakmak adına bir soru ile başlayıp nereleri bilip nerelerde eksiği var bunları çözümlerim.

₺65/saat
Kübra
(7 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Türk Dili ve Edebiyatı ögrencisinden geleceğe giden yolda gençlere edebiyat eğitimi verilir.

İlk olarak anlatıcalak konu hakkında öğrencinin ne kadar bilgiye sahip olduğu öğrenilir ve eksiklerini tamamlamak adina eğitime başlanılır.Ve konuyu pekistirmek acısından ne kadar soru varsa hepsi beraber çözülür ve anlaşılmayan yerlere tekrar dönüş yapılır.Son olarak da ödevlerle konu bitirilmiş olur.

Karşıyaka
₺100/saat
Aslı
İlk ders ücretsiz!

Türkçe ve Türk Dili Edebiyatı Özel Ders, Grup Dersi, AYT TYT VE LGS ye Hazırlık, Hızlı Okuma Teknikleri

TESOL eğitimi almış bir öğretmenim, 1 sene yurt dışında yaşadım ve yaklaşık 10 senedir ders vermekteyim. Bunun yanı sıra Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum ve 8 senedir hem Türk öğrencilere hem yabancılara Türkçe öğretmekteyim. Bugüne kadar bir çok öğrencim dil sınavlarında farklı başarılara imza attı.

₺30/saat
Selin
(4 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Lise 3.sınıf öğrencisiyim. Matematiğim Biyolojim ve yabancı dillerim çok iyi. Tekirdağ Anadolu Lisesinde okuyorum. Matematik/Biyoloji/İngilizce/Almanca/Türkçe özel ders verebilirim

Derslerimi öğrencinin isteklerine yönelik işlemeyi tercih ediyorum. Çünkü herkesin öğrenme kapasitesi/yöntemi farklıdır ve buna saygı duyuyorum.

Fatih
₺70/saat
Merve
İlk ders ücretsiz!

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü mezunundan ilköğretim, lise ve lisans düzeylerinde Dil Bilgisi dersi

Dersleri öncelikle öğrencinin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda programlarım. Örneğin bir lisans öğrencisinin beklentisi akademi dersi olabilirken, ilkokul öğrencisinin ödevlerini yapamaması olabilir. Bu nedenle rotayı belirledikten sonra dersleri kişinin birikimlerine bakarak sıfırdan veya nokta atışı ile sadece eksikleri doğrultusunda yapmaya çalışırım.

Altındağ
₺100/saat
Imran
(4 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Turkce ogretmeninden Ankara'da ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde Turkce dersleri verilir.

Ogrencinin bilgi durumunu, dikkat suresini dikkate alarak, her ogrenciye ozel ogretim tekniklerini uygulayarak ilerlerim. Her hafta konu tekrari yaparim ve bilgilerin kalici olmasini saglarim. Gorsellerle, videolarla desteklerim. Odev destekli calisirim. Guncel ogretim yontemlerini kullanirim. Kucuk yas gruplarinda materyal kullanimina ozen gosteririm.

₺50/saat
Cansu
İlk ders ücretsiz!

4.sınıf Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliği bölümü okuyan öğrenciden Ankara ve Konya'da Türkçe, Edebiyat ya da Dil Bilgisi dersleri

Öncelikle öğrencimin hangi konuda eksiği olduğunu hangi konuda ders anlatılmasını istediğini önceden öğrenirim ki derse hazırlıklı ve donanımlı gelebileyim.Öğrencilerime dersi genel taslak olarak anlattıktan sonra örneklerle zenginleştiririm. Daha sonra getirdiğim soruları inceleriz ve önceden hazırladığım soruları çözmesi için bırakırım.

Fatih
₺200/saat
Yeliz
(2 görüş)
İlk ders ücretsiz!

(Türkçe-Edebiyat Öğretmeni) *Her seviyeye uygun ders takviyeleri *LGS, TYT, AYT sınavlarına hazırlık

“Anlatırsam unutabilirim, gösterirsen anımsayabilirim, beni işin içine katarsan asla unutmam öğrenirim.” Öğrenmeyi etkileyen bu faktör, önemli bir eğitim ilkesi olan aktivite ( yaparak yaşayarak öğrenme ) hatırlamayı kolaylaştırmakta ve öğrenci başarısını olumlu etkilemektedir.

Talas
₺50/saat
Gülay
İlk ders ücretsiz!

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeninden Kayseri'de İlköğretim öğrencilerine Türkçe, ortağretim öğrencilerine dilbilgisi ve edebiyat dersleri

Edebiyat derslerine o günkü konu ile ilgili araştırma yapılarak gelinmesini isterim. Soru sorarak öğrencinin aktif katılımını sağlarım, öğrencinin eksiklerini tamamlamaya çalışırken kendi cümleleriyle not almasını tavsiye ederim. Dilbilgisi derslerini metin temelli işlerim.

₺40/saat
Eren
(1 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Hacettepe Üniversitesi Türkçe Eğitimi öğrencisinden Dil Bilgisi ve Edebiyat dersleri. (İstenirse 85 YDS notu ile İngilizce için de destek olunur.

Öğrenci odaklı, katılımcı, tam öğrenme tabanlı, özgün, planlı ve takipçi bir yöntem kullanırım. Ders içeriğini teorik bilgiden çıkarıp işlevsel bir zemine yayarım.

Erzurum
₺45/saat
Yüsra
(2 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim Erzurum'da lise öğrencilerine Türk Edebiyatı ve Dil Anlatım derslerini, ortaokul öğrencilerine ise Türkçe dersi vermekteyim

Derslerimi test üzerinden anlatırım çünkü özellikle Türkçe / Dil Anlatım kısmı daha fazla ve farklı soru çeşidi görerek anlaşılır. Elbette konuyu öğrencilerim anlama şekillerine göre kavrayıncaya kadar o şekilde anlatırım sonrasında test ile çok daha iyi pekiştiririm.

Balçova
₺40/saat
Türkan
(2 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisinden ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine birebir ders

Derslerimi öğrencimin zihninde eksik ya da yarım bıraktığı yerden tamamlamaya çalışarak başlarım. Eksikleri tamamladığımızı düşündüğümde onun için dersi eğlenceli hale getirecek şekilde anlatmaya çabalarım. Dersi karşımdaki öğrencimin seviyesine uygun kelime ve örneklerle süsleyerek anlatırım.

Keçiören
₺60/saat
Dilan
(3 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Ortaokul grubu için Türkçe, lise grubu ve mezun gruplar için Tyt Türkçe ve Ayt Edebiyat dersi verilir.

İlk dersimizde öğrencimin seviyesine uygun olarak öğrenci merkezli bir yol izlerim. Gerek defter tutturarak gerek notlar üzerinden işlerim. Konu sonrası etkinlik ve test üzerinden ya da sorulu cevaplı tekrar üzerinden konunun pekişmesini sağlarım.

Şişli
₺50/saat
Büşra
(2 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeninden Dil Bilgisi, Edebiyat ve Türkçede derse ve sınava hazırlık dersleri

Öncelikle işlenecek olan konu üzerinde öğrencide merak uyandırmanın çok etkili olduğunu düşünüyorum ve bunu dersin başlangıcında uyguluyorum. Edebiyat veya genel tabirle Türkçe dersleri genellikle ezber üzerinden gidildiği için sıkıcı bir hale gelebiliyor. Bunun farkına varıp bilginin kalıcı hale gelmesi için hayatımızla bütünleştirmemiz gerekmektedir.

Ataşehir
₺85/saat
Damlanur
(1 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Yazılım mühendisliği öğrencisinden ilkokul ve ortaokul seviyesinde türkçe, edebiyat, matematik ve fen dersleri verilir aynı zamanda ödev yardımı da yapılır

Derse başlamadan önce öğrencimin bilgisini tartarım, benden beklentisini ve bu beklentisinin üzerine eklemeler yaparak bunu en iyi şekşlde karşılarım. Farklı yollarla çözümler ve farklı bakış açısı kazandırırım.

Yenimahalle
₺50/saat
Elif
İlk ders ücretsiz!

Tıp fakültesi son öğrencisinden okula sınavlara derslere yönelik ders verebilirim öğrencilerle aram iyidir

öğrencinin anlama kavrama hızına ve kabiliyetine göre ders anlatabilirim örnekler vererek açıklayarak gerektiğinde hikayelerle akılda kalıcı şekilde ders öğretme biçimi uygulayabilirim

Yunusemre
₺50/saat
Ali
İlk ders ücretsiz!

İzmir / Manisa ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite hazırlık öğrencilerine özel ders verilir.

İzmir öğrencilerine cuma, c.tesi ve pazar günleri ders verebilirim. Derslerimin süresi 60 dakikadır. Bu süreç içerisinde dersi eğlenceli kılabilmek adına önce öğrencinin motivasyonunu yükseltmek kendime edindiğim temel ilkelerden biridir.

Odunpazarı
₺40/saat
Musa can
(2 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğrencisinden Özel Ders (Özel Öğretim Kurumu Tecrübesi Var)

Derslerimi haftada 2 gün 1.30 - 2'şer saat olacak haftada takribi 4 saat işliyorum. Bire bir ve grup derslerim mevcut. Çok özel durumlar olmadıkça grup derslerini 3 kişiden fazla yapmıyorum. Kendileri grup olarak gelen öğrencilerle de çalışıyorum. Kendi notlarımı veriyorum, yerine göre kendi hazırladığım soruları veriyorum ya da başka kaynaklardan ödev veriyorum.

Sivas
₺50/saat
Furkan
(3 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Türkçe Öğretmenliği öğrencisinden lise ve ortaokul derecesinde edebiyat ve Türkçe dersi verilir. Aynı zamanda paragraf için özel ipuçları verilir. Dilbilgisi dersleri verilir.

Derslerimi genellikle önce konuyu anlatıp öğrencinin anladığından emin olduktan sonra soru ile devam ediyorum. Özellikle paragraf konusunu soru üzerinden işliyorum.Dersimi anlatırken de en önemlisi öğrencinin motivasyonunu yüksek tutarım. Özellikle üniversite sınavına hazırlanıyorsun daima moral veririm.

₺60/saat
Irem
(3 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Üniversite sınavında türkçe ve coğrafyayı full yapmış bir Hukuk öğrencisinden Bursa içi, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde türkçe, coğrafya ve edebiyat dersleri

Dersleri işlerken önce bir ders planı ve çalışma programı hazırlarım. Öğrencinin kendini eksik hissettiği ya da benim yeterince kavrayamadığını düşündüğüm konuların üstünde daha fazla dururum. Ezber değil mantık ve anlama şeklinde ilerlerim, bu şekilde başarılı olması çok daha kolaylaşır.

₺50/saat
Asena
(3 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencisinden Ilk ve Orta öğretim öğrencilerine Türkçe, Dil bilgisi ve Edebiyat derslerinde destek sağlanacaktır.

Derslerimi, konu anlatımı akabinde test çözümü ve test üzerinden konu özeti yaparak işliyorum. Bir önceki dersin bitiminde bir sonraki dersin konusunu belirtip ön hazırlık talebinde bulunuyorum öğrencime. Böylelikle ön hazırlık yapmış olan öğrencime daha sağlıklı bir ilerleyiş belirleyerek daha açık ve onun seviyesine uygun olan yolu belirliyorum .

Erdek
₺50/saat
Duygu
İlk ders ücretsiz!

Kamu yönetimi öğrencisinden türk dili ve tarih dersleri verlir. Uygun fiyata anlaşılır Bandırma ve erdek öğrencileriyle çalışabilirim sadece

Öğrencinin istediği şekilde Soru Ve Çözüm tabi Öncesinde Konu Anlatım Her Dersin Konusu İçin Anlatımdan Sonra Test Çözebiliriz Soru cevap mutlaka yaparım

₺60/saat
Akif
(2 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Endüstri mühendisliği öğrencisinden istanbul’da ilkokul,ortaokul ve lise seviyesinde türk dili ve edebiyati, dil ve anlatim dersi verilir.

Derslerimi kesinlikle ezberlemeye yönelik değil de konunun mantığını anlamaya yönelik işlerim. O dersi zorunluluk değil de keyif almaya yönelik işlerim. Yani ezberci zihniyete karşıyım pratiğe dayalı örneklendirerek öğretirim. İlk dersimden de ücret almıyorum.

₺40/saat
Şafak
İlk ders ücretsiz!

Eğer edebiyatta eksikleriniz varsa bu eksiklerin üstesinden beraber gelebiliriz. Eğer başarılı olmak istiyorsan anlatılanların akılda kalıcı olmasını istiyorsan doğru ilanı okuyorsun

Derslerimin akılda kalıcı olması için mümkün olduğunca ilgi çekici tarzda romanları yaşıyor gibi anlatma, edebiyat bilgilerini ise ilk önce anlatma daha sonra örnekler üzerinde pekiştirerek anlatıyorum

Yenimahalle
₺35/saat
Makbule
(1 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Gazi Üniversitesi mezunundan Türk Diki ve Edebiyatı / Dil ve Anlatım / Türkçe dersleri

Dersleri öğrencinin ihtiyacına ve en önemlisi ilgi alanına göre işlerim. Ezber değil, kazanım odaklı bir eğitim sağlarım. Öğrencinin bir konuyu öğrenirken keyif alması, öğrenme verimini artıracağı için konu anlatımında buna yönelik materyal kullanırım.

Çankaya
₺48/saat
Öykü
İlk ders ücretsiz!

Psikoloji öğrencisiyim bir eşit ağırlık mezunu olarak ihtiyacı olanlara edebiyat dersi verebilirim :)

Slayt ve hafıza teknikleri kullanırım edebiyat derslerini sohbet havasında işlemenin akılda kaldığına inanıyorum ve bu yüzden ders anlatırken bu yöntemleri kullanırım.

Ataşehir
₺40/saat
Simay
(3 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Yeditepe Üniversitesi psikoloji bölümü öğrencisinden ilkokul türkçe,lise edebiyat konu anlatımı ve ödev yardımı

Derste aktif ve hareketli olmaya özen gösteririm,ögrencinin kopmamasını ve sıkılmamasını sağlamaya çalışırım. Genellikle yazarak ders anlatırım çünkü ders sonrasinda bir not kalması gerektiğini düşünüyorum ve ögrencinin yazması akılda kalıcılığı arttıracaktır.

Etkili,
Hızlı, Ekonomik

Güvenle öğrenin

1
Bulun
Diplomalı, değerlendirilmiş ve uygun öğretmenlerden size uygun olanı bulun.
2
Planlayın
Dersinizi bugün talep edin. Öğretmenler talebinizi gün içinde cevaplayacaktır.
Bağımsız olun
İlk ders ücretsiz. En iyi ücretle herhangi bir aracı olmadan çalışın.

Tüm türk dili ve edebiyatı derslerimizi aratın

Binlerce öğretmen size türk dili ve edebiyatı öğretebilir,
Yakınınızda size uygun özel dersleri bulun.

Şehre göre

Seviyeye göre

Ülkeye göre

Türk dili ve edebiyatı dersinde desteğe ihtiyacınız varsa yardım almanız size çok şey kazandıracaktır