Anasayfa
Ders ver

Adana Özel Edebiyat Dersi

📕 Edebiyatı sevdiren hocalar
🧑‍🏫 170 öğretmen
🔒 Onaylı yorumlar
💸 En iyi fiyatlar

Seviyeniz nedir?

Superprofla özel dersler

Adana türk dili ve edebiyatı hocası seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star türk dili ve edebiyatı öğretmenlerimiz.

53 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 53 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz türk dili ve edebiyatı dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

2 saat

Şimşek gibi hızlı türk dili ve edebiyatı öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

1

Adana içindeki en iyi türk dili ve edebiyatı öğretmenini bulun

Türk dili ve edebiyatı öğretmeni profillerini inceleyin ve kriterlerinize uyan Adana içindeki deneyimli Türk dili ve edebiyatı öğretmenleriyle iletişime geçin (ücret, diploma, yorumlar, evde veya online türk dili ve edebiyatı dersi)

2

Adana içinde türk dili ve edebiyatı dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Adana içindeki türk dili ve edebiyatı öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Türk dili ve edebiyatı dersleri almaya başlayın

3

Yeni edebiyat dersi deneyimleri edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Adana konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Adana içindeki eski öğrencilerimiz
türk dili ve edebiyatı öğretmenlerini değerlendiriyor

Tüm Adana türk dili ve edebiyatı özel ders öğretmeni seçeneklerini bulun

Türk dili ve edebiyatı özel ders öğretmenleri Adana içinde size türk dili ve edebiyatı derslerinde yardımcı olsun

Türk Dili ve Edebiyatı tarihi

Türk dili ve edebiyatı; Türk dilinin yapısını, tarih boyunca geçirdiği değişiklikleri ve yaşamış olduğu gelişimi, diğer dillerle ilişkisini ve Türk edebiyat tarihinin yazının icadından günümüze kadar geçirdiği evrimi inceler.

6. ve 13. yüzyıllar arasındaki Eski Türkçe dönemi, Türk dilinin yabancı etkilere en kapalı olduğu zamandı. Göktürkler, Uygurlar ve Karahanlılar devri bu döneme giriyor. Türkçenin ilk yazılı belgeleri de bu yüzyıllara ait olduğundan bu döneme Türk yazı dilinin ilk devresi diyebiliriz. Dilin bu dönemlerdeki gelişimine hâkim olmak için Orhun Kitabeleri gibi birçok yazılı kaynak mevcut. Eski Türkçe dönemindeki metinler Göktürk metinleri, Uygur metinleri, Karahanlı metinleri olmak üzere üçe ayrılır. Türkler 12. Yüzyıldan itibaren batıya ve kuzeye göçmeye başlamış, farklı kültürlerle karşılaşmıştı. Türklerin yaşadıkları yerlerde yaptıkları bu değişiklikler dillerine de yansımıştı. Türkçenin yapısı değişime uğramıştı. Bu dönemde Türk dili Batı Türkçesi ve Kuzeydoğu Türkçesi olmak üzere iki ayrılıyor. Batı Türkçesi Eski Türkçe döneminden sonra Orta Asya’dan batıya doğru yayılan Türklerin kullandığı dildir. Batı Türkçesinin etkileri günümüzde de gözlemlenebilmekte. Batı Türkçesi de kendi içinde Eski Anadolu Türkçesi, Osmanlı Türkçesi ve Türkiye Türkçesi olmak üzere üç döneme ayrılıyor.

Kuzey-Doğu Türkçesi ise Orta Asya’da ve Hazar’ın kuzeyinde yaşayan Türklerin kullandığı yazı diliydi. Eski Türkçenin devamı niteliğinde olan bu dil, “Orta Türkçe” olarak da adlandırılabiliyor. 15. Yüzyılda “Kuzey Türkçesi” ve “Doğu Türkçesi” olarak ikiye ayrıldı. Kuzey Türkçesinin temeli Kıpçak şivesine dayanıyor. Doğu Türkçesi ise Doğu ve Batı Türkistan şivesine dayanıyor ve Çağatayca olarak da biliniyor.

Çağdaş Dönem Türkçesi günümüzdeki Türk devletlerinde ve Türklerin yaşadığı bölgelerde konuşulan Türk dilidir. Bu dönem kendi içinde Türkiye Türkçesi, Azeri Türkçesi, Türkmen Türkçesi, Gagavuz Türkçesi olmak üzere dörde ayrılıyor.

Altın Yaruk, Kutadgu Bilig, Sekiz Yükmek, Atabetü’l-Hakâyık, Divân-ı Hikmet, Köktürk Yazıtları gibi Türkçenin temelini oluşturan başlıca eserleri bilmek ve Türk dilinin geçmişten günümüze geçirdiği evrimi öğrenmek için Adana’da Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alabilirsiniz!

Adana’da Türk Dili ve Edebiyatı öğrenmek

Türk dili ve edebiyatına olan ilginizi bir kariyere dönüştürmek için iyi bir üniversitede Türk Dili ve Edebiyatı bölümü okuyabilirsiniz Adana Çukurova Üniversitesi de bu üniversitelerden biri!

Çukurova Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünün misyonu Türk diline ve edebiyatına hâkim, ekip çalışmaları ve bireysel araştırmalar yürütebilen, sorunlara eleştirel ve sorgulayıcı yaklaşımla çözümler getirmeye çalışan, akademik yaklaşımı içselleştirmiş, eksikliklerinin bilincinde, çağın yeniliklerine ayak uydurabilen, dünyaya kültürel ve bilimsel katkılarda bulunmayı kendine görev edinmiş bireyler yetiştirmek. Bu bölümden mezun olan öğrenciler özel okullarda ve devlet okullarında Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yapabilir, devlet arşivlerinde çalışabilirler. Ayrıca radyo, televizyon ve gazetelerde metin yazarı, yayınevlerinde editör olabilirler. Üniversitelerde öğretim görevlisi olarak akademik kariyerlerine devam edebilirler. Çukurova Üniversitesi’nin muhteşem manzaralı kampüsü edebiyat bilginizi geliştirmeniz için harika bir yer!

Bu bölüme gidebilmek için önce AYT Türk Dili ve Edebiyatı bilginizi geliştirmek istiyorsanız özel kurslara da gidebilirsiniz. Adana’daki özel eğitim kursları ile Türkçenin dönemlerini ve edebiyatımızın başlıca eserlerini daha iyi öğrenebilirsiniz. Doğru Cevap Kursları ve Sınav Eğitim Kurumlarını bu okullara örnek olarak verebiliriz.

Derslerinizde göreceğiniz AYT Türk Dili ve Edebiyatı konuları ise şunlar:

 • Anlam Bilgisi
 • Dil Bilgisi
 • Güzel Sanatlar ve Edebiyat
 • Metinlerin Sınıflandırılması
 • Şiir Bilgisi
 • Edebi Sanatlar
 • Türk Edebiyatı Dönemleri
 • İslamiyet Öncesi Türk Edebiyatı ve Geçiş Dönemi
 • Halk Edebiyatı
 • Divan Edebiyatı
 • Tanzimat Edebiyatı
 • Servet-i Fünun Edebiyatı
 • Fecr-i Ati Edebiyatı
 • Milli Edebiyat
 • Cumhuriyet Şiiri
 • Cumhuriyet Romanı
 • Cumhuriyet Dönemi
 • Edebiyat Akımları
 • Dünya Edebiyatı

Muzaffer İzgi, Orhan Kemal, Yaşar Kemal, Selma Aktan gibi edebiyatımızdaki büyük isimlerin memleketi Adana, kendinizi Türk dili ve edebiyatı alanında geliştirmeniz için harika fırsatlarla dolu bir yer.

Adana’da özel Türk Dili ve Edebiyatı Dersleri

Birebir dersler sizin için daha uygunsa hiç merak etmeyin, Adana’da sizi bekleyen birçok öğretmen var! Özel dersler Türk dili ve edebiyatı bilginizi geliştirmeniz için en etkili yöntem olabilir. Çünkü bu derslerde öğretmen sadece sizinle ilgilenir. Zaten çok iyi bildiğiniz konularla vakit kaybetmek yerine sizin zayıf olduğunuz konulara odaklanır. Dersleri sizin hızınızda işler. Size en uygun öğretim tekniğini uygulayarak derslerden en yüksek verimi almanızı sağlar. Ayrıca özel derslerin saatlerini kendi programınıza göre ayarlamanız kurslara kıyasla çok daha kolay olacaktır. Öğretmeninizle konuşarak sizin için en uygun saatte özel Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alabilirsiniz. Özel ders öğretmeninize hedeflerinizden bahsettiğinizde öğretmeniniz derslerin içeriğini bu hedefler doğrultusunda şekillendirir.

Tabii ki bu alanda iyi bir bilgi sahibi olmak için kısa sürede çok fazla ders almak yerine uzun vadede düzenli dersler almanız çok daha yararlı olacaktır. Dönemin başında özel derslere başlamanız okuldaki Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı derslerinizde daha başarılı olmanızı sağlayabilir. Ancak tabii ki sadece belli bir konuda eksiğiniz varsa kısa bir süreliğine özel dersler de alabilirsiniz. Veya bilginizi pekiştirmek için sadece sınava yakın tarihlerde ek dersler almak isteyebilirsiniz. Özel dersler her zaman size büyük avantajlar sağlayacaktır.

Superprof ile Adana’da özel ders

Superprof sayesinde Adana’da size en uygun öğretmeni bulmanız çok kolay. Tek yapmanız gereken şehrinizi ve hatta size yakın bir yerde oturan bir özel ders öğretmeni istiyorsanız semtinizi seçerek arama tuşuna basmak! Öğretmenlerin profillerinde okudukları üniversiteyi, varsa katıldıkları seminerleri, aldıkları sertifikaları, hangi seviyedeki öğrencilere ders verdiklerini, saatlik ders ücretlerini görebilirsiniz. Hatta daha önce ders verdikleri öğrencilerin yorumlarını okuyabilirsiniz. Çoğu öğretmenin ilk dersi ücretsiz olduğundan önce bir deneme dersi yaparak sizin için en doğru öğretmeni bulduğunuzdan emin olabilirsiniz. Böylece hiç risk almamış olursunuz!

Superprof’taki deneyimli ve bilgili öğretmenlerimiz sayesinde Türk dili ve edebiyatını tüm ayrıntılarıyla öğrenebilir, istediğiniz akademik başarıya ulaşabilirsiniz. Hemen bugün aramaya başlayın!

Sıklıkla sorulan sorular:

📚 Neden özel Türk dili ve edebiyatı dersleri Adana öğrencileri için vazgeçilmez?

Türk dili ve edebiyatı dersi sınavlarda yoğun hazırlık gerektiren derslerden biridir. Öğrenciler AYT'de edebiyat konularında yarıma ihtiyaçları olduğunu fark edebilir.. Bu sebeple Türk dili ve edebiyatı özel dersi arayışı içine girebilirler.

 

Türk dili ve edebiyatı hocası sayesinde her seviyeden öğrenci edebiyat sınavlarında eksiklerini kapatabilmektedir.

 

Diplomalı bir hoca ile ilerleyebilmek için özel Türk dili ve edebiyatı dersleri almayı gözden geçirin. Türk dili ve edebiyatı öğretmeni ile korkmadan Türk dili ve edebiyatı soruları çözmek için sizi durduran hiçbir şey yok.

 

Türk dili ve edebiyatı özel derslerini ister evinizde veya ister online alabilirsiniz. Türk dili ve edebiyatı özel ders öğretmeninizi gözünüze kestirdikten sonra özel dersinizi planlayın.

 

Özel Türk dili ve edebiyatı derslerinizi öğretmeniniz ile isteklerinizi paylaşarak dilerseniz evinizde ya da dışarıda bir yerde almak istediğinizi belirtebilirsiniz.

 

Adana içi tüm semtlerde 170 Türk dili ve edebiyatı hocası içinden ihtiyacınıza uygun hocayı bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

Türk dili ve edebiyatı hocanızı bulun

✒️ Adana öğrencileri Türk dili ve edebiyatı öğretmenine kaç yıldız vererek oylamış?

20 değerlendirme sayısıyla, öğrenciler Türk dili ve edebiyatı hocalarına 5 üzerinden ortalama 5.0 puanı verdi. Öğretmenlerimize duydukları güveni bu şekilde ifade ettiler.

 

Hizmetimiz ile alakalı bir problem oluşursa, Superprof ekibinden bir müşteri hizmetleri temsilcisi size bir çözüm sunmak için (e-mail üzerinden Pazartesiden Cumaya) hizmetinizde.

 

S.S.S. sayfamızı inceleyin.

💻 Sitemizde uzaktan Türk dili ve edebiyatı özel dersleri işleme olanağı var mı?

Türk dili ve edebiyatı özel ders öğretmenlerinin %80'i online Türk dili ve edebiyatı dersi işleyebiliyor. Webcam üzerinden derslerin faydası avantajlı olması ve aynı zamanda daha esnek olmalarıdır. Superprof gibi bir pratik bir platform ile online Türk dili ve edebiyatı dersleri almak sizlere Türk dili ve edebiyatı konu açıklarını kapatma fırsatı veriyor. Böylelikle derslerden geri kalma gibi durumlar ile karşılaşılmıyor.

🧑‍🏫 Adana Türk dili ve edebiyatı dersleri vermek isteyen müsait kaç Türk dili ve edebiyatı hocasına sahip?

Özel Türk dili ve edebiyatı dersi yapmak isteyenler için 170 Adana Türk dili ve edebiyatı öğretmeni müsait.

 

Ders ilanlarını okuyup arayışınıza en uygun Türk dili ve edebiyatı hocasına talep gönderebilirsiniz.

 

170 üzeri hoca içinden özel derslerinizi seçin.

💳 Türk dili ve edebiyatı dersi Adana merkez ve semtlerinde saatlik kaç TL?

Adana özel Türk dili ve edebiyatı dersleri fiyatı ortalama ₺53. Bu fiyat ortalaması tüm hocaların kendi fiyatlarının bir ortalamasıdır.

 

Türk dili ve edebiyatı özel dersi fiyatı aşağıdaki faktörlere göre değişebilir:

 • Türk dili ve edebiyatı öğretmeninin deneyim seviyesi
 • Derslerin nerede işlenmek istediği (webcam ile veya öğrencinin kendi evinde)
 • Ders alınma sıklığı ve ders süreleri
 • Ders sonunda hedefler

Mükemmel bir haber ise, Öğretmenlerin %97'si ilk ders saatinizi ücretsiz sunuyor. Şehrinizdeki Türk dili ve edebiyatı öğretmeni ücretlerini öğrenin.