Anasayfa Yardım
Yardım Ders ver

Dilbilgisi özel dersleri

Tüm Türkiye'de 1 054 öğretmen sizi bekliyor.

dilbilgisi özel dersi seçeneklerimiz

Nevşehir
₺70/saat
Rabia esma
(6 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Türkçe Öğretmeninden, her seviyeye uygun Türk Dili ve Edebiyatı derslerini en eğlenceli şekilde işlemek mümkün !

Derslerimin belirli bir çizgisi yoktur. Tek bir kural vardır; her öğrenciye her şey öğretilebilir, yeter ki doğru metot kullanılsın. Tanıma dersini yaptıktan sonra öğrencinin hangi hafıza türünün baskın olduğunu tespit edip o doğrultuda derslere ağırlık veririm. Kişiya ait, alana özel kodlamalarla akılda kalıcı bir öğretimim vardır.

Battalgazi
₺45/saat
Rahile
(5 görüş)
İlk ders ücretsiz!

5, 6,7 ve 8. Sınıf öğrencilerine Türkçe dersi, lise öğrencilerine Türk dili ve edebiyatı dersi verilir. Yaz tatillerinde öğrencilere sınava hazırlık dersleri verilir. Öğrencilerin okul derslerine ve y

Ders işleyimi yapılandırmacı yaklaşım üzerine inşa etmek istiyorum. Türkçe eğitiminin ve edebiyatın kuru ezber bilgilerden ibaret olmadığını düşünüyorum. Özellikle Türkçe dersinin işlevsel yönünü ön plana çıkarmak istiyorum. Türkçe dersi kuru kurallar yığını değildir. Öğrencilerime en başta bunu öğretmek istiyorum.

Beyoğlu
₺40/saat
Beyza
(2 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuş, hem kendi branşını hem de sınıf öğretmenliği yapmış, mesleğini gönülden, büyük bir sevdayla yapan bir öğretmen. Türk Dili ve Edebiyatı ve Türkçe dersler

Derslerimi görsel ve işitsel kaynaklardan yardım alarak işlerim. Notlarımı dikkat çekici bir şekilde öğrencilerime sunarım. Öğrencilerle olan iletişimime özen gösteririm. Yeri geldiğinde onlarla öğrenci olurum, yeri geldiğinde de samimi ve işini özenle yapan bir öğretmen olup öğrencime ve dersime odaklanırım.

₺50/saat
Fatmagül
(2 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Türkçe öğretmenliği bölümü öğrencisinden dilbilgisi, edebiyat veya tarih dersi verilir. Bireysel yahut grup olarak anlatılır.

Konuyu derinlemesine incelerim. Anlatacağım öğrencinin sınıfına göre konunun özetini çıkartırım. Konuyu bir çok örnekle anlatırım. Püf noktalarını veririm. Konuyla alakalı soru çözdürürüm. Gireceği sınava göre çıkmış soru tarzlarından çözdürürüm.

₺50/saat
Banu
İlk ders ücretsiz!

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans mezunundan Türk Dili ve Edebiyatı dersleri

Dersi anlatırken öğrenci katılımına önem veririm. Önce öğrencide merak uyandırmaya çalışırım. Konu hakkındaki bilgilerini öğrenmek için sorular yöneltirim. Ondan gelen cevaplara göre örnekler verir ve günümüz ile ilişkilendiririm. Ortaokul, lise, ve üniversite öğrencilerine ders verebilirim. Ders saatim akıcı ve keyifli geçer.

Çankaya
₺30/saat
Ezgi
(2 görüş)
İlk ders ücretsiz!

İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisinden Türkçe dilbilgisi dersi verilir. Sınavlara hazırlık için yardımcı olurum.

Dersleri ezber yerine öğrenme odaklı işlerim. Her konu sonrası örnekler, etkinlik ve testlerle konunun pekişmesini sağlarım. Öğrenci anlamadığı takdirde defalarca anlatabilirim.

₺75/saat
Siwar
İlk ders ücretsiz!

Tip ogrencisi ve 4 dil ana dil gibi bilen biriyim .Beraber ogrenelim

Derslerim çok zevkli olacak ve konusma benim için en onemli yeteneklerden biri o yuzden çok kolay bir sekilde dil ogreneceksiniz gunluk hayat icin seyahatta kullanmak icin yada bazilar için is için tabiki de fark eder dersler haric whatsapptan soru sorabilirsiniz yardimci olabilirim her zaman seve seve .

Altındağ
₺100/saat
Imran
(4 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Turkce ogretmeninden Ankara'da ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde Turkce dersleri verilir.

Ogrencinin bilgi durumunu, dikkat suresini dikkate alarak, her ogrenciye ozel ogretim tekniklerini uygulayarak ilerlerim. Her hafta konu tekrari yaparim ve bilgilerin kalici olmasini saglarim. Gorsellerle, videolarla desteklerim. Odev destekli calisirim. Guncel ogretim yontemlerini kullanirim. Kucuk yas gruplarinda materyal kullanimina ozen gosteririm.

₺50/saat
Cansu
İlk ders ücretsiz!

4.sınıf Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliği bölümü okuyan öğrenciden Ankara ve Konya'da Türkçe, Edebiyat ya da Dil Bilgisi dersleri

Öncelikle öğrencimin hangi konuda eksiği olduğunu hangi konuda ders anlatılmasını istediğini önceden öğrenirim ki derse hazırlıklı ve donanımlı gelebileyim.Öğrencilerime dersi genel taslak olarak anlattıktan sonra örneklerle zenginleştiririm. Daha sonra getirdiğim soruları inceleriz ve önceden hazırladığım soruları çözmesi için bırakırım.

Fatih
₺200/saat
Yeliz
(2 görüş)
İlk ders ücretsiz!

(Türkçe-Edebiyat Öğretmeni) *Her seviyeye uygun ders takviyeleri *LGS, TYT, AYT sınavlarına hazırlık

“Anlatırsam unutabilirim, gösterirsen anımsayabilirim, beni işin içine katarsan asla unutmam öğrenirim.” Öğrenmeyi etkileyen bu faktör, önemli bir eğitim ilkesi olan aktivite ( yaparak yaşayarak öğrenme ) hatırlamayı kolaylaştırmakta ve öğrenci başarısını olumlu etkilemektedir.

Talas
₺50/saat
Gülay
İlk ders ücretsiz!

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeninden Kayseri'de İlköğretim öğrencilerine Türkçe, ortağretim öğrencilerine dilbilgisi ve edebiyat dersleri

Edebiyat derslerine o günkü konu ile ilgili araştırma yapılarak gelinmesini isterim. Soru sorarak öğrencinin aktif katılımını sağlarım, öğrencinin eksiklerini tamamlamaya çalışırken kendi cümleleriyle not almasını tavsiye ederim. Dilbilgisi derslerini metin temelli işlerim.

Beyoğlu
₺75/saat
Hatice
(10 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Türkçenin üstadi diye akillarda kalan dili zevkli hâle getiren hocalarin hocasi hatice hocayla var misin yolculuğa

Derslerim öğrenciye göre değişir. Ezberci sisteme karşıyım.Ezberci öğrenci sevmem.Bana gelen öğrenci işin mantığını öğrenir.Nasıl ilerleyeceğim kişiden kişiye değişir.Dersim bol örnek ve soru çözümleri içerir.Özellikle ÖSYM mantığıyla soru çözme taktikleri veririm. Amacımız 40 soruyu en kısa sürede ve doğru şekilde çözmektir.

₺100/saat
Meryem
(4 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Marmara mezunu, 5 yıllık Türkçe öğretmeninden: İlkokul için takviye, ortaokul için LGS ve yetişkinler için KPSS hazırlık Türkçe dersi.

İlk olarak öğrencinin hazırbulunuşluluğuna bakarım. Anlatacağım konuyla ilgili bilgisini yoklarım. Daha sonra konuyla ilgili temel kavramları tanıtırım. Şema oluştururum. Öğrencinin zihnininde şemanın uzun süre kalabilmesi için ipuçları veririm.

Büyükçekmece
₺50/saat
Damla
(5 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Edebiyat öğretmeninden Türkçe ve Edebiyat alanında sınavlara hazırlık ve derslere destek

Ders işleme yöntemi olarak, genel bir konu analizi yaparak sorun olarak görülen konuları belirlerim.

Kadıköy
₺50/saat
Irem
İlk ders ücretsiz!

Üniversite sınavlarına 2 ay gibi bir sürede benimle beraber hazırlanmanız ve Türkçeyi halletmeniz mümkün.

Bu aslında kişiden kişiye farklılık gösteriyor, ders işleme yöntemimi genellikle karşımdakinin tercihine ve düşüncelerine bağlı olarak seçiyorum. Bu dersler kişisine bağlı olarak çok eğlenceli de geçebiliyor, resmiyeti asla bozmadan da :) Her yaş aralığındaki insana ders verebilirim.

Eskişehir
₺40/saat
Muharrem
(2 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Sağlam bir Dilbilgisi'ne sahip PDR öğrencisinden "Türkçe Özel Ders". Özellikle üniversite sınavına hazırlanan arkadaşların taleplerini bekliyorum.Üniversite sınavında çıkması muhtemel soruları birlikt

Şu bir bilinen gerçek ki dil bilgisi dersleri öğrenciler açısından zor ve yorucu olarak görülür çoğu zaman.Biz derste öğrenciye verilmesi gerekenleri verip öğrenciyi fazla sıkmadan nitelikli bir eğitim vermeyi gaye ediniyoruz.İşlenilen konularla ilgili bol bol örnek verip konuyu kavratma garantisi veriyoruz..

Ödemiş
₺60/saat
Anıl can
(2 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Türkiye dereceli ve Doğan Kitap'tan romanı yayımlanan bol ödüllü yazardan edebiyat dersleri

Yaratıcı, eğlenceli ve detaylı... Sınavlara yönelik de olabilir; yaratıcı yazarlık ve okurluk konularında da. Sıkmadan, güncel ve interaktif bir yöntemle öğrencilere dersi sevdirip, bir şeyler üzerine konuşurken fark etmeden onun öğrenmesini ve bir daha asla unutmamasını sağlayacağıma inanıyorum. Eğlenirken öğrenir ve tartışırız.

Döşemealtı
₺45/saat
Burçin
(3 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Antalya Bilim Üniversitesi Endüstri Mühendisliği son sınıf öğrencisinden Antalya'da dilbilgisi ve edebiyat dersleri

Dersler tabiki de bol verimli ve bir o kadar da eğlenceli olmalı. Bunun için dil bilgisi ve edebiyatla ilgili konuları iyice anlamak çok önemli. Öncelikle iyi bir plan ve sonrasında adım adım ilerleme temel amaç. Sorularla bol pratik yapılması ve her yanlışın nedeninin bilinmesi önemli. Böylece bu derslerin aslında ne kadar masum olduğunu göreceğiz.

Şişli
₺50/saat
Büşra
(2 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeninden Dil Bilgisi, Edebiyat ve Türkçede derse ve sınava hazırlık dersleri

Öncelikle işlenecek olan konu üzerinde öğrencide merak uyandırmanın çok etkili olduğunu düşünüyorum ve bunu dersin başlangıcında uyguluyorum. Edebiyat veya genel tabirle Türkçe dersleri genellikle ezber üzerinden gidildiği için sıkıcı bir hale gelebiliyor. Bunun farkına varıp bilginin kalıcı hale gelmesi için hayatımızla bütünleştirmemiz gerekmektedir.

Yenimahalle
₺50/saat
Elif
İlk ders ücretsiz!

Tıp fakültesi son öğrencisinden okula sınavlara derslere yönelik ders verebilirim öğrencilerle aram iyidir

öğrencinin anlama kavrama hızına ve kabiliyetine göre ders anlatabilirim örnekler vererek açıklayarak gerektiğinde hikayelerle akılda kalıcı şekilde ders öğretme biçimi uygulayabilirim

Yunusemre
₺50/saat
Ali
İlk ders ücretsiz!

İzmir / Manisa ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite hazırlık öğrencilerine özel ders verilir.

İzmir öğrencilerine cuma, c.tesi ve pazar günleri ders verebilirim. Derslerimin süresi 60 dakikadır. Bu süreç içerisinde dersi eğlenceli kılabilmek adına önce öğrencinin motivasyonunu yükseltmek kendime edindiğim temel ilkelerden biridir.

Malatya
₺100/saat
Büşra
(5 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Türkçe Öğretmeninden,her seviyeye uygun okul derslerine destek ve sınavlara hazırlık için ders verilmektedir.

Ders anlatmadan önce öğrenciyi bir değerlendirme sınavına alıp eksiklerin nerede olduğunu tamamen tespit ederim. Eksikleri ortaya çıkardıktan sonra konuların planını yaparım. Her konu bitiminde çalışma kağıtları ve etkinliklerle pekistiririm. Daha sonra konu tarama testleri ile her konunun ne kadar anlaşıldığını ölçerim. Bu duruma göre yolumu belirlerim.

Odunpazarı
₺40/saat
Musa can
(2 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğrencisinden Özel Ders (Özel Öğretim Kurumu Tecrübesi Var)

Derslerimi haftada 2 gün 1.30 - 2'şer saat olacak haftada takribi 4 saat işliyorum. Bire bir ve grup derslerim mevcut. Çok özel durumlar olmadıkça grup derslerini 3 kişiden fazla yapmıyorum. Kendileri grup olarak gelen öğrencilerle de çalışıyorum. Kendi notlarımı veriyorum, yerine göre kendi hazırladığım soruları veriyorum ya da başka kaynaklardan ödev veriyorum.

Sivas
₺50/saat
Furkan
(3 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Türkçe Öğretmenliği öğrencisinden lise ve ortaokul derecesinde edebiyat ve Türkçe dersi verilir. Aynı zamanda paragraf için özel ipuçları verilir. Dilbilgisi dersleri verilir.

Derslerimi genellikle önce konuyu anlatıp öğrencinin anladığından emin olduktan sonra soru ile devam ediyorum. Özellikle paragraf konusunu soru üzerinden işliyorum.Dersimi anlatırken de en önemlisi öğrencinin motivasyonunu yüksek tutarım. Özellikle üniversite sınavına hazırlanıyorsun daima moral veririm.

₺60/saat
Akif
(2 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Endüstri mühendisliği öğrencisinden istanbul’da ilkokul,ortaokul ve lise seviyesinde türk dili ve edebiyati, dil ve anlatim dersi verilir.

Derslerimi kesinlikle ezberlemeye yönelik değil de konunun mantığını anlamaya yönelik işlerim. O dersi zorunluluk değil de keyif almaya yönelik işlerim. Yani ezberci zihniyete karşıyım pratiğe dayalı örneklendirerek öğretirim. İlk dersimden de ücret almıyorum.

Beylikdüzü
₺45/saat
Zeynep
(2 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Türk dili ve edebiyatı öğrencisinden İstanbul’da ilk, orta ve lise öğrencilerine Türkçe ve edebiyat dersleri

Öğrencilerin eksik hissettiği veya gerçekten eksik olduğu ama bunu fark etmedikleri konuları saptayıp ders çalışma planı ayarlıyorum. Daha sonrasında konuyu en baştan hiçbir şekilde bilmiyormuş gibi ele alıp anlatıyorum. Konu anlatımı esnasında örneklerle pekiştiriyorum çünkü görsel hafızanın her zaman akılda daha iyi kalacağına inanıyorum.

Ankara
₺30/saat
Erdem
İlk ders ücretsiz!

Yüksek lisans öğrencisinden üniversite sınavına yönelik Türkçe - Tarih - Coğrafya dersleri. Kaçırmayın!

Ezberci olmayan, konuların püf noktalarına değinerek, bol tekrar ve bol soru çözümü ile derslerimi işlerim. Titizlikle hazırlanan bir plan ile istenilen seviyeye ulaşırız.

İzmir
₺50/saat
Tolga
(2 görüş)
İlk ders ücretsiz!

Üniversite öğrencisinden okula yardım ve sınavlara hazırlık amaçlı lise düzeyinde Edebiyat dersleri

Derslerimi müfredata uygun ve sınav sisteminde maksimum verimlilik elde etmeye yönelik işlerim. Öğrencinin başarısı ve öğrenilen konunun kalıcı olması en büyük önceliğimdir. Salt ezbere dayalı sistemlerin aksine dersin bir bütün olarak kavranmasını hedeflerim.

Şanlıurfa
₺50/saat
Emre
İlk ders ücretsiz!

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunundan İlkokul, lise ve üniversiteye giriş sınavlarına yönelik Edebiyat ve Türkçe dersleri verilir.

Öğrenci ile birebir ders işlenir. Ders anlatımı sırasında konu ile alakalı ilgi çekici bilgiler aktarılarak öğrencinin dikkati çekilir ve motivasyon üst sevide olur. Ders anlatımından sonra konu ile alakalı sorular çözülerek konu pekiştirilir. Öğrenciye konu ile alakalı soruların çözümü ödev olarak verilir.

Niğde
₺45/saat
Esra
İlk ders ücretsiz!

Niğde'de Türk Dili ve Edebiyatı dersi, dilbilgisi alanındaki yks ayt tyt konularında ders veriyorum

Ders konularımı müfredat eşliğinde ve öğrencilerin eksik olduğu konulara ağırlık vererek işliyorum.

Etkili,
Hızlı, Ekonomik

Güvenle öğrenin

1
Bulun
Diplomalı, değerlendirilmiş ve uygun öğretmenlerden size uygun olanı bulun.
2
Planlayın
Dersinizi bugün talep edin. Öğretmenler talebinizi gün içinde cevaplayacaktır.
Bağımsız olun
İlk ders ücretsiz. En iyi ücretle herhangi bir aracı olmadan çalışın.

Dilbilgisi dersinde desteğe ihtiyacınız varsa yardım almanız size çok şey kazandıracaktır