Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Trabzon matematik hocası seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star matematik öğretmenlerimiz.

65 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 65 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz matematik dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

1 saat

Şimşek gibi hızlı matematik öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Trabzon içinde matematik dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Trabzon içindeki matematik öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Matematik dersleri almaya başlayın.

3. Yeni ders deneyimleri edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Trabzon konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

💸 Trabzon saatlik matematik dersi fiyatı ne kadar?

Superprof'ta ortalama Trabzon özel matematik dersleri ücreti 65 TL.

 

Ders ücretleri şunlara göre değişiklik gösterir:

 • hocanın deneyimi
 • dersinizin nerede olacağı (Skype üzerinden veya öğrenci evinde)
 • alacağınız ders sayısı ve her özel dersin süresi
 • ders alma sebebiniz

Öğretmenlerin %97'si ilk ders saatinizi ücretsiz veriyor. Şehrinizdeki matematik özel ders öğretmenleri ücretlerini öğrenin.

🧮 Kaç özel ders öğretmeni Trabzon konumunda özel matematik dersi vermek için müsait?

255 öğretmen matematik dersleri vermek için Trabzon ve ilçelerinde müsait.

 

Özel ders öğretmeninizi bulmak için, dersleri hakkında daha fazla bilgi edinmek üzere öğretmen sayfalarını inceleyebilirsiniz.

 

255'dan fazla öğretmen profili arasından dersinizi seçin.

💻 Platformumuza webcam üzerinden özel dersler işlemek mümkün mü?

Özel ders öğretmenlerinin %80'i webcam üzerinden matematik eğitimi veriyor. Uzaktan dersler hem daha avantajlıdır hem de daha fazla esneklik sunarlar. Online matematik dersleri ücretsiz uygulamaları kullanarak çabucak matematik konularını öğrenme imkanı sunuyor. Böylece coğrafi mesafeler engel olmaktan çıkıyor.

✒️ Trabzon konumunda ders alanlar matematik öğretmenini nasıl puanlandırır?

Ders alanlar matematik öğretmenlerini 19 puanlama arasından 5 üzerinden ortalama 5.0 puanladı.

 

Hizmetimiz ile ilgili herhangi bir isteğiniz varsa Superprof ekibinden bir müşteri memnuniyet temsilcisi çözüm bulmak için (mail üzerinden tüm hafta) hizmetinizde olacaktır.

 

Diğer S.S.S. sayfamızı okuyun.

🧑‍🏫 Trabzon matematik dersleri yardımının avantajları neler?

Matematik ortaokuldaki en çok zorlanılan derslerden biridir. Birçok çocuk lise, ortaokul, ilkokul ve hatta daha üst seviyelerde okulda zorluk çekiyorlar. İşte bu yüzden matematik özel ders oldukça revaçtadır.

 

Özel matematik öğretmeni ile birçok öğrenci matematik dersi korkularını bitirmektedir.

 

Yetkin bir hoca ile farklı matematik çözümlerini öğrenmek için özel matematik dersleri talep edin. Öğretmeninizin yardımıyla matematik soru çözümlerini daha hızlı hızlandırmanın şimdi tam vakti.

 

Özel derslerinizi ister rahatça evinizde ister online alın, hocanızı belirleyin ve dersinizi hemen bugün rezerve edin.

 

Matematik derslerinizi rahatça evinizde veya online nerede almayı arzu ediyorsanız öğretmeniniz ile iletişim kurup organize etmenize olanak veren bir iletişim kutusu bulunmaktadır.

 

Trabzon konumunda 255 matematik hocası arasından istediğiniz öğretmeni bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

Matematik öğretmeninizi bulun

Matematik öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Trabzon Matematik öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Matematik öğretmeni seçenekleri Trabzon'da size matematik dersi konularında yardımcı olsun

Matematik Hayatımızda Nasıl Bir Yere Sahip

Matematiği sevmeyen birçok öğrencinin temel bahanesidir. ‘’Günlük hayatta matematiği nerede kullanacağız.’’  Öncelikle matematik olmasaydı, bindiğimiz otomobiller, uçaklar ve gemiler olmazdı olsalar bile bir düzen içinde çalışmazlardı. Matematik, mekanik, fizik, astronomi bilimlerinin de temelini kapsar. Bunların dışında, sosyal bilimler, tıp, jeoloji, jeofizik, psikoloji, sosyoloji ve iş idareciliği gibi alanlarda da, matematiğe geniş bir şekilde ihtiyaç duyulur ve yaygın bir şekilde kullanılır.

 

Matematiği biz farkında olmasakta günlük hayatımızda bir şekilde kullanıyoruz, Hayatın büyük bir kısmı matematiktir çünkü hayat da tıpkı matematik gibi kendini tekrar eden paternlerle doludur. Hava tahminlerinden borsadaki dalgalanmalara, gezegenlerin hareketlerine, şehirlerin planlamasına ve büyümesine kadar matematik günlük hayatımızda ve mesleğimizi icra ederken kullandığımız vazgeçilmez bir araçtır. 

 

Bilgisayar mühendisliği, haritacılık, elektrik-elektronik mühendisliği, öğretmenlik vb. Bunları daha da çoğaltabiliriz. Evlerimizin mimarisi, elektrik-su tesisatı bile matematiğe bağlıdır. Yani matematiğin felsefesi hayatın ta kendisidir. Modern bilimin insanların hizmetine sunduğu ve günlük hayatta kullanılan dijital saatler, televizyon, cep telefonu, bilgisayar, otomobiller, ısıtma sistemleri, her tür medya cihazı vb. insanların hayatını kolaylaştıran şeylere örnek olarak verilebilir. Takvimlerde de matematik kullanılır. Günlerin, ayların hesaplanmasında önemlidir. Hicri ve Miladi takvimi birbirlerine dönüştürmede, birbirlerine göre hangi gün, ay ve yılda olduklarını hesaplamada kullanılır.

 

Sizlerle matematiğin kullanım alanlarının göz önünde olanlarına bir bakalım. Mutfakta ne yaparsanız yapın, çay ya da kahve ya da yemek pişirmek için, kullanacağınız malzemelerin miktarını saymak için matematiği kullanırız. Yaptığımız kekin kaç bardak şeker veya yağ istediği matematiği gerektirir. Sadece mikrodalga veya normal fırını kullanmak bile, temel matematik becerileridir. Herhangi bir sanat eseri yaparken, matematik kullanılır.

 

Heykeltraş, ressam, dansçıysanız ya da sadece eğlenmek için bir kolaj yapıyorsanız, temel matematiği ölçebilmeniz, sayabilmeniz ve uygulayabilmeniz gerekir. Her sanat formu matematik becerilerine bağlıdır. Alışverişe çıktığınızda ihtiyacınız olan malzemelerin fiyatlarını okumak, markalar ve dükkanlar arasındaki fiyatları karşılaştırmak, ürünlerin birim fiyatını hesaplamak, ödeme yapmak ve para üstünü hesaplayabilmek için matematiği ister istemez kullanırız. Saati kullanmayı bilmek matematik gerektirir. Günlük hayatta randevularımıza yetişmek, ne kadar süre kaldığını hesaplamak için matematik kullanırız. Bir günün kaç saat, bir saatin kaç dakika, bir dakikanın ise kaç saniye olduğunu bilemek ve hesaplamak için matematik gereklidir. Yeni tohumlar ya da fideler dikmeniz ya da ekmeniz gerekiyorsa, tohumları saymanız, uygun miktarda delikler açmanız gerekir. Yani düşünmeden bile matematiği kullanırız. Ölçme becerilerine her zaman ihtiyaç vardır ve bahçede yeni bir şey yaparken hesaplamalar önemlidir. Bunlara ek olarak araba kullanırken (kaç kilometre hızla gideceğimizi görmek), analitik olarak düşünebilmek, televizyonda haberleri izlerken örneğin bir anket haberindeki yüzde oranlarını anlayabilmek, evimizi dekore ederken kaç metrekarelik alan için malzeme baktığımızı belirleyebilmek, bir parti planlarken kaç kişinin davetli olduğu, kişi başına ne kadar harcama ve malzeme gerektiğini belirlemek, veya daha birçok şey için matematik kullanırız. Matematik olmadan yaşamak çok zor göründüğüne göre sevmek en iyi çözüm olarak duruyor.

 

Matematik Neden Önemlidir?

Matematik; aritmetik, cebir, geometri gibi sayıya, ölçüye dayanan bilimlerin ortak adıdır. Matematik mantıkla yakından ilgilidir. Dolayısıyla mantığımız geliştikçe o da bizimle gelişimini sürdürecektir. Günümüzde fen, teknik, sosyal, ekonomi, sağlık, yönetim v.b. bilimlerin hemen hepsinde yaşamsal rolü olan matematiğin ne olduğunu daha iyi anlamak için, onu oluşturan alt bilim dallarının işlevlerine bakmak gerekir. Her ne kadar matematikçilerin matematik problemlerine çözüm aramadaki zihinsel ihtiyaçları da matematiğin gelişimine yön veren önemli bir unsur olsa da, insanların yaşamlarını sürdürebilme mücadelesi içerisinde ortaya koydukları matematiksel gelişimler; matematiğin gerçek yaşamla ilişkisini ortaya koymaktadır. 

 

Yaşam boyunca matematiğin önemi tartışmaya açık bile değildir. Birçok bilim dalından matematiği çıkartırsanız o bilimler bilim olma özelliğini kaybeder. Matematik birçok bilim dalının oluşmasına katkı sağlamaktadır. Matematik tamamen akıl yürütme ile yaşamda yer alır. Matematik, insanların yaşamlarında karşılaştıkları olaylara karşı, araştırma yapmaya, düşünmeye ve var olan sıkıntıları incelemeye sevk eder. Bunun sonucunda da insanlar oluşabilecek olan en doğru cevabı bulmaktadır. Ayrıca, Matematik teknolojik sürdürülebilirliğe ilişkin sorunlara da çözümler sunmakta ve farklı endüstrilerdeki kullanımları ile verimlilik artışına büyük katkılar sağlamaktadır.

Matematik içinde bir çok konu barındıran bir daldır. Bunlardan bazılarını sayacak olursak:

 • Tam Sayılar – Rasyonel Sayılar – Gerçek Sayılar
 • Temel Kavramlar
 • Dereceden Denklemler
 • Basit Eşitsizlikler
 • Mutlak Değer
 • Üslü Sayılar
 • Köklü Sayılar
 • Çarpanlara Ayırma
 • Bölünebilme Kuralları
 • OBEB – OKEK
 • Oran – Orantı
 • Cebirsel Problemler
 • Sayı Kesir – Yaş – Yüzde – Karışım – Kar Zarar – Hareket – İşçi Problemleri
 • Kümeler
 • Kartezyen Çarpım
 • Fonksiyonlar
 • Polinomlar
 • İkinci Dereceden Denklemler
 • Sayma
 • Olasılık – Kombinasyon – Permütasyon
 • İstatistik

Bu konular ilk bakışta çok zor gözükebilir. Fakat matematik hayatımızın her alanında vardır.Ve bu süreci  matematik özel ders öğretmeni yardımı ile öğrenme sürecinizi daha kolay hale getirebilirsiniz.

 

Trabzon’da Matematik Özel Ders Neden Tercih Edilmeli?

Ülkemizde öğrenciler üniversite ve liseye geçebilmek için bir sınava tabi tutulurlar.Ve bu sınavda belirli bir başarı sıralaması elde etmeleri gerekir.Bu sınavlarda öğrencilerin en zorlandığı ve genellikle yanlış yaptığı ders matematik olmaktadır.Bununla birlikte matematik sınav içerisinde en belirleyici derstir.

 

Lise ve üniversite sınavlarında iyi bir başarı elde etmek isteyen çoğu öğrenci, okul derslerine destek olarak özel dersleri tercih etmektedir.Yani "Özel ders sadece dersleri zayıf öğrenci̇ i̇çi̇n vardır" kanısı yanlıştır.Her sevi̇yedeki̇ öğrenci̇ler ders alabilir. Öğrenciler de bu derste başarılı olmak için özel ders veya etüt merkezi gibi ek ders veren eğitim kurumlarına başvurmaktadır.Şimdi öncelikle bu lise ve üniversite sınavları nedir kısaca onlardan bahsedelim. Ülkemizde liseklere giriş LGS(liseye geçiş sınavı) ile olmaktadır. LGS' de 90 soru yer almaktadır ve bu soruları cevaplaması için öğrencilere 155 dakika süre verilmektedir. Sınav sözel ve sayısal olmak üzere 2 oturumda gerçekleşmektedir.Bu sınavda elde ettikleri başarıya göre iyi bir liseye gidebileceklerdir.Üniversite TYT sınavı ve AYT sınavı olmak üzere ki aşamadan oluşur. . İlk sınav TYT(Temel Yeterlilik Testi) sınavıdır. Bu testte matematik, Türkçe, fen bilimleri (fizik, kimya, biyoloji), geometri, sosyal bilimler (coğrafya, tarih, felsefe, din kültürü ve ahlak bilgisi) soruları bulunmaktadır. İkinci sınav ise AYT(Alan Yeterlilik Testi) sınavıdır. AYT matematik soruları sayısal ve eşit ağırlık bölümü öğrencilerinin çözmesi gereken en önemli sorulardır.

 

Üniversite ve lise sınavları dışında da özel ders tercih edilebilmektedir.İlkokul ve ortaokul öğrencileri ya da matematiğini geliştirmek isteyen herkes özel derse başvurabilmektedir. Matematik temelleri sağlam atıldığında iyi bir başarı elde edebileceğimiz bir derstir.Bu yüzden ilkokul ve ortaokulda iyi bir başarı istiyorsanız özel ders almanız ve başarınızı özel ders veya eğitim kurumlarıyla desteklemek sizin için iyi bir tercih olacaktır.

 

Sizin için Trabzon’da matematik alanında  yardım edebilecek  matematik kursları listemizi hazırladık.

 • Ortadoğulular Eğitim Kurumları
 • VAKFIKEBİR DOĞRU CEVAP ÖZEL ÖĞRETİM KURSU
 • PEGEM AKADEMİ TRABZON ŞUBESİ
 • ÖZEL ZİRVE MARATON DERSHANESİ
 • FİNAL ÖZEL ÖĞRETİM KURSU
 • NET BİLGİ DERSHANESİ
 • TRABZON LİMİT ÖZEL ÖĞRETİM KURSU
 • SINAV DERGİSİ DERSHANESİ
 • PARLAYAN ZEKA EĞİTİM KURUMLARI
 • ÖZEL OF Pİ ANALİTİK DERSHANESİ

 

Neden Matematik Yapamıyorum?

İstatistiklerde gördüğümüz üzere ve toplumun genelinin bildiği üzere Matematik dersi üzerinde gösterdiğimiz başarı seviyemiz oldukça düşüktür. Gerek sınavların, gerek ulusal ve uluslararası turnuvaların sonuçları da bu istatistiksel verileri desteklemektedir. Bunların en genel sebebi derse karşı önyargılı yaklaşmamızdan kaynaklıdır. Ne yazık ki genelde okula yeni başlayacak olan veya yeni başlamış olan çocukları olumsuz koşullandırma ile Matematiğe karşı önyargılı yaklaşmasını sağlıyoruz. Eğer çocuğumuzun Matematik’te başarılı olmasını sağlamak istiyorsak yapmamız gereken olumsuz koşullandırma yapmadan ona zorlanmaması gerektiğini ve başarabileceğini söyleyerek bir nevi motivasyon sözleri ile başarıya ulaştırabiliriz. Bunun yanında öğrenciye ek ders sağlayıp özel ders veyahut çevreden yardım alıp öğrencinin dersi sevmesini ve bu derste başarılı olmasına ön ayak olunmalıdır.

 

Söz konusu matematik olduğunda öğrencilerin sık sık dile getirdiği cümleler “Temelim yok”, “Yapamıyorum” “Bu derse yetenekli değilim” şeklindedir. Eğer bir öğrenci dört işlemi yapabiliyorsa ve kendinde matematikle ilgili diğer konuları yapacak azmi görüyorsa matematik temeline sahiptir diyebiliriz. Matematikte hata yapmak temelinin olmadığı anlamına gelmez. Matematiği halledebilmesi için öğrencinin pes etmeden konuları çalışması ve testleri çözerek başarıya odaklanması şarttır.

 

Matematikte yapamıyorum diye bir şey olmamalı hayatınızda  ne kadar yapamıyorum derseniz matematik üstünüze o kadar binecektir hayatınızda yük gibi gözükecektir bunlar için yapmanız gerekenler kendinizi geliştirmek ve anlamadığınız ders konularını üzerine birikmeden bitirmektir. Bu konuları bitirmek gözünüze çok zor gelmemeli sizi daha da motive etmelidir inanmak başarmanın yarısıdır derler kendinize inanın ve bu dersi yapacağınızı bu dersin üstesinden geleceğinizi kendinize aşılayın. Yapamıyorum dediğiniz yer matematiği kafanızda bitirdiğiniz yer olarak kalır. Siz de yapamıyorum diyenlerin önünde olmak istiyorsanız artık bir adım atmanın vakti geldi kendinize katkıda bulunabileceğini düşündüğünüz öğretmenlerimizden herhangi birini seçip ücretsiz 1 saatlik derslerle konulara başlayıp  kendi temelinizi kuvvetlendirebilirsiniz. Superprof sayesinde artık güvenilir  özel öğretmen bulmak daha kolay alanında yetkin olan öğretmenlerimiz sizin korkularınızı yenmenizde sizin yanınızda olacaktır tüm seçenekler önünüzdedir. Unutmayın bugün adım atmazsanız ileride çok geç kalmış olursunuz matematik konuları çığ gibidir toplanıp yığılır bir yere en sonunda her konunun izini kaybedebilirsiniz.

 

Trabzon’da Superprof  Kullanarak Özel Ders Almak

Trabzon’da matematik  öğretmenleri superprofta matematik  dersi ilanlarını oluştururken eğitim deneyim dersleri nerede verdikleri (öğrencinin evinde, kendi evinde, online olarak veya WhatsApp üzerinden) kimya derslerini nasıl işledikleri ve hangi öğretme metotları uyguladıkları, evinize olan uzaklıkları, dersleri bireysel olarak mı grup şeklinde mi verdikleri ve fiyat bilgisi gibi pek çok farklı bilgiyi ilanlarına eklerler. Böylelikle onları iyice tanımanıza ve hızlıca seçim yapabilmenize olanak sağlarlar. Superprofta Trabzon matematik hocası seçeneklerinin neredeyse tamamı ilk kimya dersinizi ücretesiz vermekte. Bu şekilde birbirinizi karşılıklıdır olarak tanıma ve sizin derslerden beklentinizi öğretmene daha iyi açıklama ve öğretmenin de seviyenizi ölçme ve ona göre bir yol haritası seçme şansı olur.

 

Superprof gibi siteler, ister sürekli olarak yardım arıyor olun, ister sınav veya testten önce yoğun bir  matematik kampı arıyor olun, Trabzon’da iletişim kurabileceğiniz matematik öğretmenleri için geniş bir öğretmen havuzu sağlar. Seçeneklerinize bugün göz atın!

Ne öğrenmek istersiniz?